» »

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2024/25

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2024/25

«
1
2

Kurzweil ::

Evo, nov topic, za novo sezono...

Cedevita Olimpija je potrdila še zadnjo okrepitev za prihajajočo sezono, to je Derek Ogbeide, gre za 206cm visokega centra, ki je star 27 let, z njim pa so podpisali enoletno pogodbo. Torej roster Cedevite Olimpije za prihajajočo sezono:

PG: Jones, Nikolić, Lemar
SG: Blažič, DJ Stewart, Glas
SF: Radović, tu lahko igra kar nekaj košarkarjev...
PF: Robinson, Prepelič, Daneu
CE: Geben, Ogbeide

Praktično nemogoče kaj napisat, ker je to dejansko povsem nova ekipa, razen Radovića, Glasa in Blažiča. Bo pokazal čas, je pa seveda na prvi pogled malce preveč tujcev na žetone (enoletne pogodbe), Upajmo, da bodo vsaj rezultati, ker dela z mladimi ni, tudi so Glas, Prepelič in Radović, vsi v 24. letu starosti. Upajmo, da jim uspe boljša sezona, kar lani je bila sezona milo rečeno katastrofalna.

Kurzweil ::

Pustimo zaenkrat podrobnosti, pa da vidimo, koliko od tega bo dejanskega rosterja Partizana... takole bi naj zgledal roster za letos. Predvidevam, da bodo v kratkem v javnosti dali tudi novico, da je Mario Nakić prestopil iz Igokee v Partizan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Groot ::

No če smo bili v preteklosti pogosto kritični do COL, ko so praktično na novo sestavljali ekipo vsako leto, je letos Partizan pa res v celoti sestavil novo moštvo. Zanimivo, nekako mi ne gre skupaj z Željkom to, ampak bomo videli kako bo stvar funkcionirala.

Kurzweil ::

Groot je izjavil:

No če smo bili v preteklosti pogosto kritični do COL, ko so praktično na novo sestavljali ekipo vsako leto, je letos Partizan pa res v celoti sestavil novo moštvo. Zanimivo, nekako mi ne gre skupaj z Željkom to, ampak bomo videli kako bo stvar funkcionirala.


Tale seznam igralcev PAR je, kao nek insider info... ekipa je že bojda sestavljena, kar bi rekel... kar tudi sicer malce čudno izgleda, da ne bi bila. Menda pa skrivajo stvari, razlog pa bi naj bil nek medijski blockbuster move, karkoli že to pomeni, bomo videli potem v praksi, moram malce povprašat folk...

Ja, zdej so vsi frontrunnerji v ABA ligi takšni... BUD, COL, CZV, PAR, Dubai... je pa nekaj, če je ekip kandidat za top 8 mest v Evroligi, kot sta CZV in PAR... drugo pa je COL, ki je recimo lani imela zgodovinsko slabo sezono v Eurocupu, v celotni zgodovini tega tekmovanja.

Ampak še vedno vidiš v PAR in CVZ, da vsaka ekipa porine naprej kakšnega, navkljub ekipi, ki je sestavljena pretežno iz tujcev. Če imajo te srbske ekipe še kakšen argument, pa ga COL dejansko nima... on pregovern, slabše ne more bit, je vsaj lani za COL veljalo v Eurocupu, torej bi bilo vseeno, če bi igrali mladinci, če bi seveda ta klub delal kaj z mladimi...

Popizdevajo pa itak tudi v Srbiji zaradi vseh teh tujcev, ampak znajo pa tudi potegnat nazaj kakšnega že uveljavljenega Srba... znajo cenit pripadnost, recimo Branko Lazić pri CZV, pri COL ni prav ničesar.

Mene zadnje dni precej veseli dejstvo, da sta tako U18, kot U20 selekciji posegli v evropski vrh, tako da potencial več kot jasno je, samo ogniti se je treba Olimpiji, ki ne zna in noče delat z mladimi. Dejansko zna biti bolj zanimivo spremljat Mego, sploh če bosta tam igrala tako Kroflić, kot Macura.

Če pogledam roster PAR in COL, pa je v obeh ekipah po 6 domačih... pustimo zdej če bodo takšni rosterji in kdo bo igral, nekaj gotovo za kvote... Pogledaš pa roster Zvezde, pa res veliko domačih košarkarjev:

Ognjen Dobrić
Nikola Kalinić
Andrej Kostić
Uroš Plavšić
Stefan Lazerević
Miloš Teodosić
Dejan Davidovac
Luka Mitrović
Branko Lazić
Nemanja Nedović
Nikola Topić

Zvezda ima 1 domačega košarkarja manj, kot Cedevita Olimpija in Partizan skupaj !!!

PunkDude ::

Zvezda ima privlačno ekipo letos, predvsem pa velik plus za veliko domačih.

Kurzweil ::

PunkDude je izjavil:

Zvezda ima privlačno ekipo letos, predvsem pa velik plus za veliko domačih.


Ja, sigurno ekipo, s katero se človek lahko poistoveti.

In pa medalja agentu Zorana Dragića, da mu je zrihtal deal z Bilbaom:D

Kurzweil ::

Jaka Klobučar v Krko :D Potem pa naj vzamejo še Eda Murića...

2dark ::

Bom kar sem prilepi.

Sekulić dobil nogo v Rusiji.

https://www.24ur.com/sport/kosarka/seku...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ajinca ::

V reprezentanci bo moral najprej pa Erjavc dobit nogo da bo pol Sekulič letel...

Pokuševski v Partizanu za 2 leti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajinca ()

Kurzweil ::

Nisem prav nič presenečen, da je Sekulić odletel... kar pa se reprezentance tiče, pa bo treba še malce počakat :D

Aha, vidim, da je za Pokuševskega uradno, kar se je govorilo zadnjih nekaj dni. Ne bom pretirano komentiral, sploh ko se spomnim, kako je na velika vrata recimo prišel Smailagić, pa potem ni bilo ravno tako, kot smo si večinoma predstavljali.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Nisem prav nič presenečen, da je Sekulić odletel... kar pa se reprezentance tiče, pa bo treba še malce počakat :D

Aha, vidim, da je za Pokuševskega uradno, kar se je govorilo zadnjih nekaj dni. Ne bom pretirano komentiral, sploh ko se spomnim, kako je na velika vrata recimo prišel Smailagić, pa potem ni bilo ravno tako, kot smo si večinoma predstavljali.

Ne vem točno, kaj si si ti predstavljal, da bo Smailagić v NBAju imel super kariero. Človek je trd.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Ne, kontra mislim... ko je prišel iz NBAja v Partizan... pri GSW je imel par prebliskov, pa bi človek mislil, da ko bo dobil proper minutažo, da se bo "spihal"...

Potem pa obilo težav z njegovim vedenjem, precej tudi s poškodbami... tu pa tam je pokazal kaj, ampak premalo oz. sem pričakoval več.

Kurzweil ::

Ko smo ravno zadnjič o Partizanu in da še ni predstavil ekipe... govora je bilo o nekem medijskem ne vem kaj.... zdaj je jasno, da bodo 19. avgusta predstavili celotno ekipo preko neke posebne medijske predstavitve.... zgleda se grejo malce NBA v Beogradu :))

2dark ::

Zvzeda z domačimi igralci, ki bodo nosilci, Partizan znova s tujci, ki bodo nosilci. Ni mi jasno, kako navijači to pojejo. No, sej v lanski sezoni se jim je vrnilo vse. Izgubili vse možno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

2dark je izjavil:

Zvzeda z domačimi igralci, ki bodo nosilci, Partizan znova s tujci, ki bodo nosilci. Ni mi jasno, kako navijači to pojejo. No, sej v lanski sezoni se jim je vrnilo vse. Izgubili vse možno.


Kar se Evrolige tiče, sta obe ekipi razočarali, saj se je nekako pričakovalo uvrstitev v playoff, dejansko sta oba predsednika klubov pred sezono govorila o top4.

Ostalo je pobrala Zvezda, kar je seveda hud udarec za Partizan, morda še najbolj za Obradovića. Bo pa letos tista 3. sezona od prihoda Obradovića in prav spomnim se, kako so govorili, da je to projekt, ki bo dosegel svoje po 3 letih, torej letos.

Takole vsako leto sestavljat ekipo na novo s tujci res ne more it, kar se tega tiče je Zvezda gotovo bližje ljudem, držijo neko jedro, se trudijo z domačimi košarkarji, če pa je naslov, pa je tako vse skupaj še bolj všečno.

Je pa moralo biti konec lanske sezone zanimivo pri Partizanu, ne naženeš takole komplet ekipe, nek mojster svojega poklica kot je Obradović to dobro ve, tako da sklepam, da so se morali po lanski neuspeli sezoni lepo skregat in si povedat svoje.

Recimo preseneča me, da ni obdržal Avramovića, ker je povsem njegov tip igralca, podobno Leday... Obradović ima rad te grinderje.

Je pa zanimivo, da dejansko večina seznama, ki sem ga delil zgoraj, kar se PAR tiče, dejansko drži... na uradni strani ABA lige sicer še nič, na Wikipedii pa vidim, da je po novem kar cela ekipa.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:



Recimo preseneča me, da ni obdržal Avramovića, ker je povsem njegov tip igralca, podobno Leday... Obradović ima rad te grinderje.



Verjetno mu je Cska ponudil veliko višjo pogodbo. Našel sem en članek iz 2023, kjer piše, da je Aleksa pri partizanu imel obsonvo plačo brze bonusov 450.000€ , kar je smešno.

CSKa bo Partizanu plačal 400.000€ odškodnine. Sam mislim, da je Partizan ponudil ALkeksi vsaj 1 milijon € po sezoni , ker če si kdo zasluži ta denar, je pa to Aleksa. Izjemno gledljiv igralec.

Na drugi strani pa podobend enar pri Cedeviti vlečejo oz. so vlekli Blažič, Zoran Dragić , Murić..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Se strinjam... pravim samo, da če bi PAR hotel nekako v smeri CZV, bi Alekso obdržal. Mislim, da PAR trenutno tudi 1mio€ ni takšna težava za Alekso.

Definitivno mu je zdej po OI še malce poskočila cena. Overall je igral dobro, bil pa je tudi najboljši defender turnirja na OI. Eden od tistih, ki je navijače na tekmah PAR spravljal v delirij. Precej gledam PAR (tudi CZV) in moram rečt, da ko je Avramović s svojo borbo, serijo ukradenih žog oz. serijo uspešnih napadov, ko je padalo v serijah res obnorel gledalce. Jaz bi zanj dal 1M€, če bi bil v vodstvu PAR.

Res je tudi, da ima kdaj obdobja ko je precej nekonstanten, definitivno pa je eden tistih, ki pusti na parketu vse in ko je pravi, ubija praktično vsako ekipo, ki je nasproti.

Pač na kožo pisal igralec za PAR, Obradovića in navijače tega kluba.

Se mi pa zdi, da je bil Marinković pripeljan nekako kot menjava, čeprav ne igra na istem položaju... vloga pač... je pa Vanja Marinković zdej tudi prevzel kapetanski trak od Punterja, ki je seveda šel v Barcelono... to omenjem tudi zato, ker je bil Punter 2,5M€, če se prav spomnim... malce za primerjavo hipotetičnih 1M€, kolikor bi šlo za Avramovića.

Imam pa jaz občutek, da je tu bilo še nekaj drugega, ker drugače se ne "počisti", če malce pretiravam, celotnega rosterja.

/////

Mimogrede, Mega je odigrala prvo pripravljalno tekmo proti Zhejiang Guangsha, pač nič, kar bi človek resno jemal - 103:42 je bilo. Macura je dal 15 točk, to je vse kar sem hotel izpostavit. Upam, da bo fant dobil letos proper priložnost. Seveda upam podobno tudi za našega mladega reprezentanca Krofliča, ki bo tudi član tega beograjskega kluba. Danes pa bo prvo pripravljalno tekmo odigrala tudi Cedevita Olimpija in sicer v Kranjski Gori proti laškem Zlatorogu, ki se letos vrača v 1. ligo.

Ajinca ::

V začetku septembra bo v Tivoliju turnir na katerem bodo Pao, Efes in Bayern. In Cedevita seveda.

Kurzweil ::

Ajinca je izjavil:

V začetku septembra bo v Tivoliju turnir na katerem bodo Pao, Efes in Bayern. In Cedevita seveda.


Tole bo pa zanimivo, mogoče pa se oglasim na kakšno tekmo. Folka bo verjetno tako več, kot jih je na tekmah Eurocupa ali ABA lige, v kolikor COL ne igra proti CZV ali PAR. Pa če bo še v Tivoliju, bo zanimivo, ker bo dejansko izgledal dvorana polna.

2dark ::

Partizan predstavil ekipo za sezono 2024/2025

Vanja Marinković,
Brandon Davies,
Iffe Lundberg,
Carlik Jones,
Frank Ntilikina,
Duane Washington Jr,
Balša Koprivica,
Mario Nakić,
Mitar Bošnjaković,
Aleksej Pokuševski,
Sterling Brown,
Isaac Bonga,
Arijan Lakić,
Isiaha Mike,
Aleksa Dimitrijević,
Tyrique Jones
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

2dark ::

Mislim, da ne bo nobenea težava, za koga navijat.

Partizan predstavil roster za sezono 2024/2025 - Jebemti, so se skeširal.

Vanja Marinković,
Brandon Davies ( ima drugače 3 sezone izkušenj igranja v NBA ligi ),
Iffe Lundberg,
Carlik Jones ( tudi NBA izkušnje),
Frank Ntilikina ( 6 sezon igral v NBA ligi, med drugim tudi 1 sezono z Luko v Dallasu )
, Duane Washington Jr (2 sezoni v NBA-ju .. zanj mi ni jasno, kako ga nobena ekipa ni podpisala, saj je imel precej dobro statistiko zadnje dve sezoni? )
Balša Koprivica,
Mario Nakić, M
itar Bošnjaković,
Aleksej Pokuševski ( 6 NBA sezon za sabo )
Sterling Brown,( 6 NBA sezon - med drugim igral v Dallasu z Dončićem)
Isaac Bonga,
Arijan Lakić,
Isiaha Mike,
Aleksa Dimitrijević,
Tyrique Jones


Ne bo nobenega dvoma za koga bom navijal.


Kurzweil je izjavil:

Pogledaš pa roster Zvezde, pa res veliko domačih košarkarjev:

Ognjen Dobrić
Nikola Kalinić
Andrej Kostić
Uroš Plavšić
Stefan Lazerević
Miloš Teodosić
Dejan Davidovac
Luka Mitrović
Branko Lazić
Nemanja Nedović
Nikola Topić

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Ajinca ::

Frank je igral 2 sezoni v Dallasu. A pol ni bilo nobenega presenečenja danes? Vse tele so že novinarji prej povezali s Partizanom.

2dark ::

Ajinca je izjavil:

Frank je igral 2 sezoni v Dallasu. A pol ni bilo nobenega presenečenja danes? Vse tele so že novinarji prej povezali s Partizanom.


No, pa dve. Skeširal so se na polno , vzel pa cel kup enih rezervistov.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Kurzweil je izjavil:

Pustimo zaenkrat podrobnosti, pa da vidimo, koliko od tega bo dejanskega rosterja Partizana... takole bi naj zgledal roster za letos. Predvidevam, da bodo v kratkem v javnosti dali tudi novico, da je Mario Nakić prestopil iz Igokee v Partizan.



Torej, če kar sebe citiram, tole je kar držalo... manjka tu Pokuševski...

Cabocla pa so hoteli dejansko pri PAR obdržat, ampak je Hapoel ponudil nek precej visok znesek, povsod je navedeno preko 3M€. Gre seveda za taisti Hapoel, kjer je podpisal tudi Patrick Beverly, ki pa je tudi dejal, da mu je ta klub ponudil več, kot je sam pričakoval....

Za Budučnost pa je podpisal center Udoka Azubuike

Kurzweil ::

Včeraj je Olimpija na Kodeljevem odigrala pripravljalno tekmo in premagala Budučnost z rezultatom 93:83.

Je pa Dubai v četrtek odigral tekmo proti zagrebškem Dinamu. Bolj kot karkoli drugega mi je zanimivo, ko tamle spodaj vidim priimek Hrovat... nekak prvo pomislim, da Dubai testira oz. da z njimi trenira Gregor Hrovat?! Slednji bi bil tudi zanimiv za Olimpijo.

Me pa malce firbec, kje bo sedaj kariero nadaljeval Edo Murić. Jaz bi rekel, da bi bilo idealno, če bi šel v Krko. Čeprav slednja bojda išče samo še enega košarkarja, pa še to na položaju centra, vsaj upam, da je tako, glede na trenuten roster.

Groot ::

Zanimivo glede Hrovata. Sem bil prepričan da je zadovoljen v Franciji in da je tudi kar cenjen v ligi.

Kurzweil ::

Se strinjam, Hrovat v Franciji dobro igra. Zdej prvo je treba vedet, če je sploh to Gregor Hrovat, ker je tam napisan samo priimek, ampak kater drug Hrovat skoraj ne more bit. Niti zdejle ne vem, kakšno pogodbo ima... lahko, da mu je potekla. Je pa dejstvo, da Dubai lahko verjetno ponudi več v finančnem smislu... možno tudi, da je dober kolega od Golemca ali pa da samo trenira z njimi... who knows.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Se strinjam, Hrovat v Franciji dobro igra. Zdej prvo je treba vedet, če je sploh to Gregor Hrovat, ker je tam napisan samo priimek, ampak kater drug Hrovat skoraj ne more bit. Niti zdejle ne vem, kakšno pogodbo ima... lahko, da mu je potekla. Je pa dejstvo, da Dubai lahko verjetno ponudi več v finančnem smislu... možno tudi, da je dober kolega od Golemca ali pa da samo trenira z njimi... who knows.


Ti bom jaz pomagal.

" V kadru Dubajskega kluba smo opazili še enega slovenskega reprezentanta, Gregorja Hrovata, ki pa se ni vpisal med strelce. Ostaja vprašanje, ali bo Hrovat uradno podpisal pogodbo s klubom iz Dubaja."
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

No, potem sem pravega mislil... če Dubaj doda Hrovata in še kakšnega Slovenca, jih bi tam dejansko igralo ravno toliko, kot v COL... imam dva tudi pri Megi... Vujačič in Jan Rebec sta naredila swap, torej med Zadrom in Zlatiborjem.

Kar se ABA lige tiče pa vidim, da se gre Mornar spet indijance... spet še nobene uradno znane ekipe, tradicionalno pa tudi kot zadnji začnejo s pripravami na novo sezono :D Da ne omenim, da so mislim da 2 leti nazaj se pozabili pravčas prijavit v... ne spomnim se... Ligo prvakov ali Eurocup, torej kvalifikacije. Tole je prav stereotip... črnogorci, pa še na easy ob morju... Pavićević pa verjetno več fokusa namenja preprodaji cigaret :D

Kurzweil ::

Cibona will have two head coaches next season

Zgleda Cibona nima več težav s financami :D

Mimogrede, jutri igra Olimpija pripravljalno tekmo proti
Mitteldeutscherju v Stožicah... Krka pa proti Dubaju v koperski Bonifiki. Če pa sta tekmi odprti za javnost, pa ne vem. Torej Gregor Hrovat, ki trenutno trenira in igra z Dubajem bi igral pred domačim občinstvom.

Kurzweil ::

Evan Fournier za 3 leta v Olympiacos.

Danes je v Zagrebu pripravljana tekma med Cedevito Junior in Cedevito Olimpijo.

Se pa že čez 18 dni začne nova sezona v ABA ligi.

Kurzweil ::

Cedi Osman v Panathinaikos

Davis Bertans pa je bojda dobil nek resen offer iz Dubaja in to za več let. Torej če podpiše za ta klub, ga bomo gledali v ABA ligi. Še lani soigralec Dončiča, sedaj pa bi bil soigralec Prepeliča in seveda pod taktirko Golemca.

Bo pa tudi sicer zanimivo videt, kako bo Golemac motiviran proti Cedeviti Olimpiji, imam občutek, da bodo tole še zanimive tekme.

Na zadnji pripravljani tekmi je Šenčur premagal Krko (74:72), Olimpija igra sedaj v Ljubljani z malce bolj resnimi nasprotniki. Proti Panathinaikosu samo poraz za 5 točk, danes pa poraz proti Bayeru z rezultatom 66:82. Danes pa ste se udarila tudi Prepelič, kot član Dubaja in FMP, kjer je podaljšal pogodbo Matic Rebec - rezultat 99:87 za Dubaj.

Se pa ABA liga začne že čez manj kot 2 tedna. Eurocup pa 4 dni kasneje, Olimpija igra prvo tekmo 25. septembra proti romunskem Cluju, Budučnost, katero pa vodi Andrej Žakelj pa isti dan proti Bešiktašu.

Evroliga pa se začne 3. oktobra. Če pa sem že napisal za evropska tekovanja pa dodam ša, da se 22. oktobra pa začne liga NBA.

Kurzweil ::

Davis Bertans je tudi uradno podpisal za Dubaj in bo tako soigralec Klemena Prepelića in pod vodstvom Golemca.

ABA liga se začne že čez 12 dni, takrat bo Dubaj sploh prvič uradno gostil domačo tekmo in to kar proti Crveni Zvezdi. Redki so klubi, ki začnejo svojo pot proti tako dobrem tekmecu :))

2dark ::

Bolj bi zanimivo bilo videt, kakšen proračun ima tale Dubai.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

2dark je izjavil:

Bolj bi zanimivo bilo videt, kakšen proračun ima tale Dubai.


Tudi to! Definitivno pa mora ta klub ponujat precej večje zneske, kot bi jih katerikoli drug klub. Evo sem šel googlat, maja je na tiskovni konferenci Dejan Kamenjašević dejal, da je to 4M€. Vir 1 | Vir 2

Pa recimo, da so še malce dodali, ker so od maja pripeljali še par imen, sploh pa nazadnje Bertansa. Recimo, da je budget 5M€... pa glede na to, da ta kluba nima mlajših selekcij in ostalega, kar ima večina klubov v ABA ligi, bi rekel, da jim iz tega naslova ostane še kakšen fičnik več.

Torej so z budgetom nekje tu, kot Cedevita Olimpija, ki je menda letos tudi malce povečala proračun, vsaj tako se je govorilo lani. Ko pogledaš roster Dubaja in Cedevite Olimpije se zdi, da ima Dubaj precej večji proračun, pa ga bojda nima.

Kurzweil ::

Boban Marjanović naj bi bil blizu dogovora s turškim Bešiktašem
Alex Garcia (ex-Barcelona) v Krko
Stefan Lazarević iz Zvezde v FMP

Zanimivo, da še vedno nimajo novih klubov Omić, Murić in ostali.

Mornar pa je vendarle predstavil prvi 6 okrepitev, torej spet po istem kopitu... priprave na sezono so začeli pred 3 dnevi, sezona se začne čez 9 dni. Potem veš, da brata Pavičević, eh...

2dark ::

Kurzweil je izjavil:



Zanimivo, da še vedno nimajo novih klubov Omić, Murić in ostali.



Previsoka pričakovanja glede plače ;).. Sploh pri Muriću..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Ja, saj to je res... Omić sploh... se spomnim zadnja leta, ko je Omić vedno tik pred zdajci podpisoval pogodbe, mnogokrat tudi po samem začetku sezone. Mnogokrat ni bil samo denar pogoj, on je vedno šel naprej čez vse možnosti Evrolige, nekako realnost je bila, da je potem skoraj vedno pristal v ekipi, ki igra Eurocup... kak bi lepo temu rekel, ambicije pač... V Dubaj lahko gre, bo soigralec svojega kolega Prepeliča in pod vodstvom Golemca.

Murič pa sem mnenja, da bi nekako še najbolj glede na vse okoliščine trenutno pasal v Krko, ampak zdej ko je prišel Alex Garcia dvomim, da še iščejo koga, čeprav bi Krka še krvavo potrebovala kakšnega centra, ne pa igralca na položaju 3-4, kar je Murič.

Aja, Blaž Mesiček se po 10 letih vrača v Škofjo Loko, torej bo igral v slovenski ligi za LTH Castings.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:



Aja, Blaž Mesiček se po 10 letih vrača v Škofjo Loko, torej bo igral v slovenski ligi za LTH Castings.


Mešiček je tudi eden izmed tisith, ki so imeli visokoleteče cilje. Sem že v štartu videl, da z njega ne bo nič. To je težava, ko jim perejo možgane in to na polno. Pa vsak mlad igralec, ki gre v Olimpijo sedet na klop bi se moral vprašat, če ima res rad košarko.


Tukaj je težava denar, ker si domišljajo, da so rvedni .. Omić si verjetno domišlja, da je njegova vrednost vsaj pol milijona.. Za murića ne vem, kdo bi mu še plačeval 300.000€ kot jih je prejemal pri kolegih v Ljubljani. Primerjam z Avramovićem, ki je za podoben denar igral pri partizanu , ampak razlika med njima v kvalieti je svetlobna leta razlike.

Kaj sem hotel povedat. Murić men osebno več kot 2 jurja ni vreden. Ker nima dejanske vrednosti, folk ne hodi zaradi njega na tekme. No sej to je težava, ko ti igalec ni vrednost, da bi gledalce pritegnil. Ni edini.

Evropska košarka tako ni profitabilna, samo vseeno mu več kot 3 jurje na mesec ne bi dal, realno bi ga v primeru, da sem lastnik Olimpije odpustil takoj. Mu plačal odškodnino pa išči novega delodajalca za 300.000- 400.000€, če ga boš našel.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Kurzweil ::

Mesiček je bil včasih še prospect, ko je bil seveda mlajši. Malce so seveda tudi nagajale poškodbe, sicer pa je eden od tistih, ki jim glava ni štimala.

Ja glede na to, da Cedevita Olimpija dejansko niti ne dela z mladimi oz. da sem bolj specifičen, v članski ekipi ni mesta za njim, še posebej pa ne fokusa, da bi se dalo recimo dvema top igralcema v generaciji priložnost in bi se jih dejansko forsiralo... je to napaka, danes je verjetno največ kar si lahko želiš kot mlad igralec, da greš v SC Derby in predvsem Mego, kot sta šla letos Macura in Kroflić. Bi razumel, če bi Cedevita Olimpija dosegala vsaj neke dostojne rezultate, tako pa ni ne rezultatov, dela z mladimi pa še manj - škoda, ker možnost je izredno dobra. Na koncu plejada mladih, kot ji ima povečini Mega in neka Cedevita Olimpija dosegata bolj ali manj enake rezultate v ABA ligi.

Omić se že od nekdaj zelo ceni, sicer se ta vloga centrov zadnja leta precej spreminja, ampak včasih je veljalo, da takšni centri, s takšno višino, s solidno igro najdejo klub. Saj na koncu ga vedno najde, skače pa ves čas med Eurocupom in Evroligo. Jaz mislim, da ko gre v neko povprečno do nadpovprečno sredino, kot je bila Cran Canaria, ki se je takrat še dvigovala, je to idealen klub zanj. V takšnih klubih je potem tudi običajno bil v prvi ali drugi peterki Eurocupa, prvi skakalec tekmovanja...

Murič pa verjetno še sam ne ve, kje mi je trenutno mesto. Ne bom pa kritičen, ker če bi Murič bil zdrav, torej brez poškodb, bi si še zaslužil nekje recimo toliko, čeprav mi je 300.000€ zanj še vedno preveč, glede na to, kar pa je imela Olimpija od njega, seveda zaradi poškodbe pa... kaj naj rečem... že tako limitirana ekipa, pa še en starter celo sezono na klopi.

Aja, Krka je včeraj na pripravljalni tekmi s 72:69 premagala Cibono. Alex Garcia je že igral in bil s 16 točkami prvi strelec za Krko.

KobayashiM ::

Sam bi dosti raje videl, da bi v Stožicah domovala Mega kot pa tale Olimpija. Dosti raje gledam perspektivne mladce kot pa plejado temnopoltih B evropskih plačancev, ki se vsako leto zamenjajo. Rezultatsko, kot si že sam ugotovil, je pa vse to tu nekje.

Kurzweil ::

KobayashiM je izjavil:

Sam bi dosti raje videl, da bi v Stožicah domovala Mega kot pa tale Olimpija. Dosti raje gledam perspektivne mladce kot pa plejado temnopoltih B evropskih plačancev, ki se vsako leto zamenjajo. Rezultatsko, kot si že sam ugotovil, je pa vse to tu nekje.


Točno tako... če lahko resni klubi v Eurocupu in Evroligi dajejo priložnost tisti 2-3 mlajšim, tisti, ki si seveda želijo. Ne vem, kako ne bi mogla neka Cedevita Olimpija, ki bi s tem lahko le pridobila in naredila korak naprej.

Kot prvo bi s tem dobili potencialne reprezentante v prihodnosti, pa tudi odškodnine za te igralce nanesejo lepe vsote, če seveda znaš in hočeš delat z mladimi. Če pride pa kakšno leto, ko ni domačih, torej slovenskih igralec, pa pač tuje. Moreš pa za to imeti tudi skavting in folk v klubu, ki so zanesenjaki in znalci, kar pa se bojim, da Cedevita Olimpija nima.

Gledamo pa neke povprečne no-name Američane, ki tako odidejo po 1 sezoni oz. si štejejo za višek managiranja kluba, da celo tu pa tam na par let uspejo koga zadržat še za eno sezono.

Torej ni znanih imen, ni domačih fantov, ni rezultatov, ni dela z mladimi, ni gledalcev... gre pa 5M€. Jim pa vsako leto uspe podtaknit kakšnega hrvaškega košarkarja, to pa seveda gre...

Sicer počakajmo, da vidimo tole novo tvorbo letos, se bo moralo pa marsikaj poklopit, da ne bodo spet izpadli iz Eurocupa po prvem krogu... 4. mesto v ABA ligi pa je vsako leto manj dosegljivo. Torej je nekako edini izhod delo z mladimi, ampak za to moraš imeti možgane, potršljenje, željo, znanje... to je še edina pot, ki hipotetično pelje do kakšnega presežka.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:

Mesiček je bil včasih še prospect, ko je bil seveda mlajši. Malce so seveda tudi nagajale poškodbe, sicer pa je eden od tistih, ki jim glava ni štimala.



Jaz se ga spomnim, ko je začel pri Olimpiji, pa imel popolnoma proste roke in je izgledal smešen s tistimi s svojimi povprečnimi driblingi, ko se je že naprej videlo, da on ne bo nikoli dosegel vrhunskega nivoja.


Samo zato, ker nekdo reče, da je en talentiran. Talent je treba pokazat na igrišču-
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

KobayashiM ::

V mlajših letih je imel za svoje leta nadpovprečne fizikalije (odriv, hitrost), ni pa tega znal nadgraditi z vsem ostalim...

Kurzweil ::

Jaz se ga spomnim še iz mlajših selekcij. Za svoja leta je imel že tokaj izdelan način igre, atletsko še kar sposoben, imel je tisto predrznost in samozavest. Da se ne razumemo napaka, po domače bi temu rekel indijanec... težko ga spraviš v sistem, on uživa v indijanski igri, run and gun košarki, po možnosti igra s slabo obrambo na veliko točk... rad je glavni na vasi, ne more pa biti del sistema v resni ekipi.

Je pa imel tudi veliko težav s poškodbami, definitivno ga je to precej oviralo, da bi dosegal kaj več.

Vsaj nekoč vem, da je precej trpela glava, trma in razni mood swingi. Nikoli nisi vedel kaj od njega pričakovat. Američani bi rekli Microwave style of player... lahko je raztural in odločil tekmo, lahko pa je bil tudi popolna nula, pač nekaj kar v profesionalnem športnu ne špila, ker ni K-ja od konstanstnosti.

Mnogokrat se je znašel tudi v klubih, ki so imeli težave s financami, torej ravno nasprotno od Omića... potem pa si molil boga, da bo njegov dan... kakšen Split, Cibona v najtežjih časih...

V neki fazi je bil toliko potenciala, da ga je vzela celo Mega...

2dark ::

KobayashiM je izjavil:

V mlajših letih je imel za svoje leta nadpovprečne fizikalije (odriv, hitrost), ni pa tega znal nadgraditi z vsem ostalim...


Da bo nekdo res dober , ne moreš tega vedet pri 14 in 15 ih letih. Ga je treba vržit med odrasle moške. Šele tam se pokaže kdo je kdo.

Pa karakterno je antipatičen, igralsko pa nič posebnega.


Mene zadnje čase navdušuje Aleksaaaaaaaaaaaa. Njega pa izjemno rad gledam. Hitrost, handling, drskost.. ko je on na igrišču, ekipo dobesedno potegne za sabo in ta poleti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Kurzweil ::

@2dark, Avramović?

Ja, jaz sem še vedno presenečen, da ga je Obradović spustil v CSKA... saj je bil tisto pravo jedro ekipe. Tu pa tam sicer poškodovan. Drugače pa dober defender, atlatski, trmast, drzn... ko pride v momentum, pa smo tako videli, se lahko odpelje celotni dvorani v Beogradu in pade katerikoli klub.

Imam pa občutek, da se je po lanski sezoni morala ekipa nekak skregat, kar se Partizana tiče. Drugače si ne znam predstavljat, da so menjali praktično celotno ekipo, to se seveda ne počne.

Ko ga že ravno omenjaš... včeraj je bila tekma CSKA-Zvezda 94:92 ... na tej tekmi je bil ravno Avramović prvi strelec CSKAja s 16 točkami.

KobayashiM ::

Aleksa je one/two season wonder. Sem skoraj sigurno da bo padec čez leto dve konkreten. Pa tip je star mislim da 29 let, pa do lani/letos razen par tekem v glavnem v reprezentanci ni pokazal kaj dosti. Ko pa ima tekmo pa tudi mene navdušuje ja.

Kurzweil ::

KobayashiM je izjavil:

Aleksa je one/two season wonder. Sem skoraj sigurno da bo padec čez leto dve konkreten. Pa tip je star mislim da 29 let, pa do lani/letos razen par tekem v glavnem v reprezentanci ni pokazal kaj dosti. Ko pa ima tekmo pa tudi mene navdušuje ja.


Ja, to bomo videli... vsekakor je late bloomer...

Spomnim se ga še iz Čačka in Beograda, takrat si niti slučajno ne bi mislil, da bo recimo igral za Srbijo na Olimpijskih igrah, še več, bil je celo najboljši defender tega turnija na OI.

Potem je šel v Varese, pa sem mislil, da je to to... kasneje se je še malce potepal po Španiji... Malaga... Estudiantes... potem pa ga je Obradović potegnil na suho, sem pa prepričan, da ga pozna že celo kariero in ima točno to igro, kot pritiče Obradoviću.

Če ne bo nekih poškodb bi jaz rekel, da ne bo samo 1-2 season wonder. Je pa seveda precej bolj možno, da gre zgodba navzdol... me pa preseneča, da mu je VTB liga dovolj, da ne bi šel v Evroligo... kar pomeni, da mu je CSKA moral ponudit res zelo lep offer, finančni seveda.

Se je pa CSKA zanimal drugače pred Avramovićem za Jaramaza... no zame pa je on eno veliko razočaranje, podobno kot Mesiček, recimo nekak... toliko je obetal, toliko so ga kovali v zvezde, pa mislim, da ni niti slučajno to, kar je obetal. Seveda obvlada Miško to obrt, še posebej je bil hype takrat velik, ker je bil del tiste ogromne "letine" Mege, kamor spada tudi Jokić in še kakšnih 5-6 košarkarjev, ki so takrat v kratkem obdobju bili izbrani v NBA.

Jaz se nekak pri Avramoviću glede na preteklost in glede na način igre bojim da ga bodo odnesle poškodbe...

Kurzweil ::

Evroliga očitno kmalu uvaja salary cap

////

Se pa ta teden že začenja ABA liga!

Petek
21:00 ... Cibona - Zadar

Sobota
18:00 ... Split - Igokea
20:00 ... Mornar - Budučnost

Nedelja
17:00 ... Dubaj - Crvena Zvezda // ja ob 17:00 po našem času, po njihovem pa ob 19:00
19:00 ... KRKA - Mega
21:00 ... FMP - CEDEVITA OLIMPIJA


Sreda
19:00 ... Partizan - Borac

Četrtek
19:00 ... SC Derby - Spartak Office Shoes
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liga Nova KBM, Liga prvakov, ABA, Eurocup, Evroliga 2023/24 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šport
33729965 (1464) Kurzweil
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82248670 (19453) 2dark
»

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šport
47441656 (10344) Kurzweil
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58968832 (20462) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172895 (1839) scipascapa

Več podobnih tem