» »

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

««
7 / 10
»»

Kurzweil ::

komentar2021 ::

Včeraj Gregor Glas do prvih točk iz igre v letošnji sezoni. Lepo je bilo videti podporo soigralcev, ki so prišli podpret Glasa...Zaradi takšnih igralcev kot so Glas, Trifunović, Vukčević, je škoda, da se ne igra Eurocup, kjer bi se lahko učili o kvalitetni košarki na parketu in ne na klopi, čeprav bi bilo nenavadno igrati ves čas "samo" Eurocup z Obradovićem...Sicer navedeni trojec dobija priložnosti v ABA, kolikor pač gre...

Groot ::

Mislim da je Glas s tem ko je letos ostal v Partizanu naredil velik korak nazaj v svojem razvoju. Treningi v ekipi na tem nivoju verjamem da so super, ampak redno igranje tekem je nekaj povsem drugega. Vztrajanje v ekipi po mojem mnenju nima niti nekega dolgoročnega smisla. Če Partizan ostane v Evroligi je najbrž zelo utopično pričakovati da bi pa drugo leto dobil več priložnosti. Narava ABA lige in njen pomen za navijače (zaradi rivalstva z Zvezdo) pa zahtevata da tudi tekme ABA lige Partizan preprosto ne more jemati z levo roko in zato igrajo s polno postavo praktično vse tekme.

Kurzweil ::

Ja, tisto veselje soigralcev Partizana je bilo posrečeno... sicer pa Zadar še naprej odlična sezona... Drežnjak naravnost odlična tekma za Zadar oz. tekma sezone, isto velja tudi za Jordana... Olimpija do pričakovane zmage, čeprav so se 3/4 tekme mučili... Mega je premagala Borac, odlična tekma Milosavljevića, ki prinaša Megi neko stabilnost oz. odkar je prišel možakar v Mego, slednja igra precej bolje... SC Derby se je še dobro upiral Zvezdi, ki je seveda igrala precej rezervirano, je pa, ko že ravno omenjam... tekmo sezone v ABA ligi za CZV odigral Branko Lazić... na tekmi Partizan-Budučnost sem pričakoval bolj izenačeno tekmo, na koncu pa blowout... sem tudi sam vesel za Glasa... najbolj sem se veslil dvoboja dveh francoskih centrov in sicer Lessorta in Kabe, ampak je slednji prehitro nabral osebne napake... sicer cenim borbenost Kabe, ki je dober defender, ampak včasih prav ne zna pazit.... podobno kot Tanasković pri Igokei, ki je pol tekem letos končal s 4 osebnimi napakami. MZT se je v gosteh dobro upiral Igokei, kjer moram, SPET omenit, da je tekmo sezone odigral Kendrick Ray, pa ravno par dni nazaj sem pisal, kako zaenkrat še ni pokazal kar zmore... vsekakor pa preveč niha. Zelo pomembna tekma za Borac in MZT pa prihaja v naslednjem krogu, če MZT premaga Borac, je slednji še v večjih težavah... Borac pa igra potem še en krog kasneje proti Splitu in če slučajno izgubijo še to, je to že res velik problem za ta klub iz Čačka oz. kot sem pisal, bo verjetno še toliko bolj glavni kandidat za izpad iz lige.

Danes ob 18:00 pa še ena pomembna tekma, kar se borbe teh klubov v začelju tiče. Mornar gosti Split... tu vsekakor dajem prednost Mornarju, bo pa zanimivo videt, če bo za Split že lahko zaigral Roko Leni Ukić. Tole bo zanimiva tekma, vsekakor pa Split ni brez možnosti!

Alfonso ::

Groot je izjavil:

Mislim da je Glas s tem ko je letos ostal v Partizanu naredil velik korak nazaj v svojem razvoju. Treningi v ekipi na tem nivoju verjamem da so super, ampak redno igranje tekem je nekaj povsem drugega. Vztrajanje v ekipi po mojem mnenju nima niti nekega dolgoročnega smisla. Če Partizan ostane v Evroligi je najbrž zelo utopično pričakovati da bi pa drugo leto dobil več priložnosti. Narava ABA lige in njen pomen za navijače (zaradi rivalstva z Zvezdo) pa zahtevata da tudi tekme ABA lige Partizan preprosto ne more jemati z levo roko in zato igrajo s polno postavo praktično vse tekme.


Se tudi pozna v njegovi igri, zamuja v obrambi, dela napake v napadu... Ni čudno, če je povsem brez tekem. Mora čimprej ven iz tega Partizana, če ne si bo uničil kariero IMO. V teh letih je redno igranje najpomembnejše.

komentar2021 ::

Groot je izjavil:

Narava ABA lige in njen pomen za navijače (zaradi rivalstva z Zvezdo) pa zahtevata da tudi tekme ABA lige Partizan preprosto ne more jemati z levo roko in zato igrajo s polno postavo praktično vse tekme.

To je tisto ključno zakaj igralci, kot so Glas, Trifa, Vukčević ne morejo igrati več kot pač trenutno igrajo - vsak morebiten poraz te hitro lahko izloči iz realne borbe za naslov, ker pač Zvezda ne bo ravno izgubila veliko tekem do konca rednega dela, mogoče maksimalno 3, poleg poraza proti Zadru (torej skupaj 4). Ampak to je res verjetno maksimalno koliko bodo zgubili...Torej ekipe, ki imajo zdaj 3 ali več porazov, so skoraj že odpisane, kar se tiče borbe za naslov, prvak bo zelo verjetno tisti, ki bo prvi po rednem delu, sploh če bo to CZ. Na začetku sezone sem napisal, da se zna zgoditi, da bo CZ prva po rednem delu, ampak da ne bo prvak, ker je bil takrat trener CZ nekdo, za katerega sem dvomil, da je trenutno dovolj kvaliteten, da lahko tudi ob taki ekipi, kot jo ima CZ osvoji ABA ligo, če bo ta (kolikor toliko) regularna, torej brez vmešavanja drugih faktorjev v najpomembnejših trenutkih. Z Ivanovićem je seveda drugače, čeprav nisem mnenja, da poleg Vildoze in Nedovića ima CZ neke res vrhunske igralce, ki bi bili občutno boljši od drugih.

Poleg tega ključnega razloga, ki ga je navedel Groot, je potrebno dodati, da je Glas praktično vsako priložnost, da popravi vtis, v tej sezoni zapravil, včerajšnja tekma je za zdaj premalo, da bi se splošni vtis spremenil.

Kurzweil ::

Je bilo pa tekom vikenda med prenosi rečeno, da bi naj Vukčević bil na izhodnih vratih, da mu bojda iščejo klub oz. so v pogovorih z nekim španskim evroligašem... isto je bilo rečeno, da bi naj Olimpijin Gnjidić dobil offer is strani Galatasaraya ali Efesa... sicer dvomim že v Galatasaray, seveda še bolj v Efes, kar je precej smešno, bi pa naj COL dobila neko precej solidno odškodnino za njega... če je to res, kar sicer precej dvomim, potem ga pošljem še isti dan, sploh če je v igri res še lepo odškodnina oz. buyout...

/////

Eurocup in Evroliga

jutri
20:00 ... Cedevita Olimpija - Ulm

sreda
19:30 ... Budučnost - Trento

četrtek
20:30 ... Partizan - Crvena Zvezda

... za Olimpijo prihaja čas, ko bo počasi treba zmagat oz. že tale poraz proti Ulmu doma, je velik korak, da se COL ne uvrsti med top 8. Budučnost igra proti Trentu doma, kjer pričakujem zmago BUD, je pa Trento prišel do 1. zmage v sezoni minulo kolo, tako da sta v celotnem Eurocupu brez zmage samo še Olimpija in Slask Wroclaw, našega Andreja Urlepa. Po derbiju v ABA ligi, sedaj sledi še derbi v Evroligi med PAR in CZV... PAR sicer igra doma, ampak mislim, da nisem edini, ki dajem prednost Zvezdi... bo pa jasno, ena od ekip prišla do zmage... Če bi bila to CZV, bi spet prišla v tisto cono top 8... PAR ima pa zmago manj od CZV, bo zanimivo...

komentar2021 ::

Jaz mislim, da tisto o Vukčeviću nima zveze z resnico. Vsaj če je verjeti "insajderjem" z družabnih omrežij, seveda pa je lahko danes vsak insajder. Eden od razlogov, zakaj mislim da bo ostal, je tudi reakcija Žoca ob Tristanovi napaki včeraj, če bi odhajal, bi verjetno z manj eksplozivnosti reagiral na njegovo napako :))

Za COL bo verjetno odločilna tekma jutri v Eurocupu...Sploh zato, ker bosta, če ne bo velikih presenečenj, Cluj in Prometey izgubila, igrala bosta proti občutno močnejši ekipi.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Ja tudi jaz mislim tako,... tako za Vukčevića, kot za Gnjidića! Sicer pa sem včeraj spet užival v timeoutih Obradovića... ne morem se nasmejat njegovem histeričnem dretju... pač tako, kot on že od nekdaj vodi ekipo, pa ne mislim tu nič slabega, samo zelo posrečeno mi je poslušat to... še prej pa, go spremeni pol palete barv... vse do rdeče... ne more pa to bit prav nič zdravo, takole dolgoročno, dobro da si je Žoc vmes vzel malce pavze :D

Groot ::

Kurzweil je izjavil:

Je bilo pa tekom vikenda med prenosi rečeno, da bi naj Vukčević bil na izhodnih vratih, da mu bojda iščejo klub oz. so v pogovorih z nekim španskim evroligašem... isto je bilo rečeno, da bi naj Olimpijin Gnjidić dobil offer is strani Galatasaraya ali Efesa... sicer dvomim že v Galatasaray, seveda še bolj v Efes, kar je precej smešno, bi pa naj COL dobila neko precej solidno odškodnino za njega... če je to res, kar sicer precej dvomim, potem ga pošljem še isti dan, sploh če je v igri res še lepo odškodnina oz. buyout...


Haha ko sem slišal tole v prenosu je bila moja misel popolnoma enaka tvoji. Najraje bi mu še pomagal spakirat :))

Kurzweil ::

Borac je na položaju organizatorja igre okrepil Diante Baldwin

/////

Še zadnja tekma 9. kroga:

Mornar - Split 104:88

Pomembna zmaga za Mornar, saj je sedaj spet v coni top 8 ekip lige ABA, seveda bi bila zmaga za Split še bolj pomembna iz aspekta obstanka v ligi, tako da bo tekma naslednjega kroga proti Borcu še toliko bolj pomembna. Pri Splitu je bil najboljši, v zadnjem obdobju dober krilni košarkar Sullivan, ki je očitno malce dvignil formo... solidno tudi Mavra, respect za dobro tekmo pa tudi za Ukića, ki je odigral prvo tekmo, odkar se je odločil, da bo zastonj zaigral za Split - Ukić 11 točk, 2 skoka, 7 podaj in 2 ukradeni žogi... dobro za 38 let starega košarjarja... mimogrede, kolikor vidim, ima ravno danes rojstni dan. Še zdej pa ne vem, zakaj za Split ni igral Shannon Shorter??? Na drugi strani za Mornar ni igral Mihailović.

Sicer pa za Mornar odlična Pecarski in Russell. Pecarski je 26 točkam dodal 9 skokov - index 37! Sicer pa spet pošastna predstava Derona Russella!

Statistika Russella:
37 točk (8/11 za 2, 6/18 za 3 in prosti meti 3/3)
9 skokov
11 podaj
3 ukradene žoge
4 izgubljene žoge
INDEX: 46 (2 indeksni točki manj, kot tisto tekmo, ko je dal 47 točk)

Ali drugače, Russell je bil 1 skok oddaljen od tega, da doseže tripple double! Dejansko je dobro igral tudi v obrambi. Jasno, da si na višjem nivoju, v močnejšem tekmovanju in v nekem sistemu, ne bi mogel privoščit tega, da je praktično vsak 2. žoga njegova... pa mislim, da je vendarle fascinantno! Me res zanima, kako dolgo bo še v Mornarju ta fant, ki igra šele prvo profesionalno kariero. Sicer povsem možno, da ko/če pride v resen sistem, da se izgubi, kar ne bi videli prvič, ampak zdi se, da ga čaka zanimiva kariera, ga bom definitivno spremljal.

Kurzweil ::

The Serbian champions Crvena Zvezda made an offer to the Argentinian playmaker Facundo Campazzo, and so far is the only team that has done that...

Saj ne, da ima CZV že Vildozo, Ivanovića, Nedovića (1-2), Markovića, Topića...

Zvezda ima v rosterju že 18 košarkarjev, sicer ogromno širine, ampak tiste top notch kvalitete za denimo Evrolige pa, kot je nekdo pred mano že povedal... Vildoza in Nedović...

Po drugi strani pa dva average ali poškodovanega centra, kot sta Kuzmić in Raduljica... je pa res, da lahko na mestu centra poflikajo tudi Bentil, Petrušev in Mitrović... za ekipe brez klasičnega centra bi bil še Hassan Martin... se pa mimogrede sprašujem, zakaj je CZV iz IGO sploh pripeljala Daliborja Ilića?!

komentar2021 ::

Včerajšnji rezultati v Eurocupu:
Promitheas Patras - London Lions 67 - 77
Bourg - Prometey 92 - 85
C. Olimpija - Ulm 108 - 78
Venezia - Bursa 78 - 65

London ima zdaj že 4 zmage na sedmih tekmah v Eurocupu, kar se sliši veliko, vendar razen zmage v Hamburgu, nobena od teh zmag ni dosežena proti objektivno gledano občutno kakovostnejši ekipi, vprašanje tudi če je Hamburg opazno kakovostnejši, je bil pa vsaj zame favorit tudi zaradi domačega parketa.
Poraz Prometeya sem napovedal, potiho tudi zmago COL, seveda pa nisem pričakoval ravno 30 točk razlike.

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Danes, Eurocup:
Lietkabelis - Brescia (18.00)
T. Telekom - G. Canaria (18.00)
Cluj - Joventut (18.30)
Hamburg - Hapoel (19.30) - prenos Šport TV 3
Budućnost - Trento (19.30) - prenos Šport TV 2
Slask - Paris (20.00) - prenos Šport TV 1

Groot ::

Končno ena prava predstava COL. Sicer ena lastovka še ne prinese pomladi, ampak sam sem zadovoljen da se je vsaj način igre močno spremenil. Žogo iz rok Adamsa in v roke Yogija, ki se je tudi malce umiril in začel razigravat.

Glede na moj predhodni komentar tukaj pa moram odkrito priznati da me je kar presenetil Gnjidić. Že za vikend kar soliden, enako včeraj. Sicer še nekaj napak v prenosu žoge itd, ampak vsaj v obrambi res nadležen in agresiven. Me prav zanima ali bo tako tudi nadaljeval.

Kurzweil ::

Veseli tale zmaga Olimpije, končno nekaj, s čimer se da dvignit samozavest. Širina, torej, ko zraven igrajo Matković, Gnjidić in Dragić se morda bolj, kot sem pričakoval.

Se pa vidi, da je COL v zadnjem obdobju tudi spremenila gameplan... kot ste že omenili, manj žoge za Adamsa, malce več za Yogija... pri čemer lahko samo upamo, da se Yogi ne bi poškodoval, ker v tem primeru je COL konkretno v temi. Malce bolje se tudi igra obramba, kar tudi prinaša hitro igro oz. kontre, kar COL tako sede.

Všeč mi je tudi energija in govorica telesa igralcev Olimpije na zadnjih tekmah, se vendarle zdi, da se slednja malce pobira. Letos ima COL takšno ekipo, ki mora garat in igrat fizično + granitna obramba in to jih dela zelo neugodne. Takoj ko od te igre odstopajo, so težave. Še ena stvar je zelo pomembna in to je met za tri točke... recimo v ABA ligi so z 28.38 meti za 3 točke 4. v ligi, pri tem pa prvi po zadetih trojkah, zadenejo jih 11.88, to je največ v ligi ABA... torej met za 3 točke je 41.85%, kar je najbolje v ligi ABA.

Matković, Dragić in Gnjidić prinašajo točno to, kar je prej manjkalo... torej energijo in obrambo, pa tudi skok in borba pod košem, kar je primer pri Matkoviću... slednji tudi poskrbi za precej atraktivnih potez, kar seveda dvigne ekipo in gledalce... zadnje čase je pri tem dober tudi Alibegović... pa tu ima rezerve še Adams, pa tudi Omić bi lahko v pick and rollu dodal več, od njega pričakujem tudi kakšen skok več v napadu, če vemo, da je bil pred leti najboljši ofenzivni skakalec v Eurocupu. Da se navežem na to atraktivno in hitro igro, tu je tudi Gnjidić zmožen več.

Adams je sedaj dobil svojo vlogo, ki je primarno 2, lahko tudi 3, torej da ni organizator igre. Zoran se zdi, da ima na trenutke podobne težave, kot v reprezentanci, torej zgreši kakšen zicer, je pa relativno dober pri metu te dni.

Murić lahko sedaj igra več na položaju 3, kar pomeni, da zna biti potencialno bolj nevaren pri metu za 3 točke, ker mu ni treba toliko "pretepa" v raketi, s tem ko se je vrnil Matković, se rotacija spremeni.

Gnjidić je presenetil... včeraj je dokazal ravno to, kar se mu da najbolj očitat... željo! Pokazal je, da misli resno.... pa mislim, da je poleg mene, demantiral še koga. Poznamo pa Gnjidića še iz Cibone, ko je njegova igra/volja zelo oscilirala (za resno oceno, ga je potrebno počakati in videti na daljši časovni premici), pa naj so bo to volja do samih treningov, kot sama igra na tekmah. Je bil pa lepo nagrajen za aplavzom, ko je šel na klop, tako da upam, da ga malce dvigne tudi ta podpora iz tribu, ki bi lahko bile oz. bodo morale biti bolje polne... je pa jasno, da po takšnih seriji mlačnih tekem, gledalcev ne morejo pričakovati v izobilju.

Sedaj prihaja v ABA ligi tekma proti Partizanu, kar bi lahko bil tisti najboljši možen impulz, ki ga lahko COL dobi, da še dvigne formo/igro... upam pa, da bo obisk velik in da ne bodo spet navijači Partizana, ki po večini prihajajo iz naših krajev, preglasili domače publike. Ta zmaga bi bila zlata vredna... bo pa imel PAR v Evroligi prej proper tekmo proti CZV, potem pa v goste Asvelu, kar se Evrolige tiče.

Na drugi strani COL čaka v prihodnjem krogu Eurocupu Brescia, ki jo preprosto morajo premagat. Gre za ekipo, ki je eno mesto pred COL, torej predzadnja, zaenkrat pa ima score 2-4.

Z malce sreče, znanja, predvsem pa volje, energije in borbenosti... bi lahko COL obrnila krivuljo celo pred novim letom, torej malce prej, kot minulo sezono. Nič še ni zamujeno, se pa zna zgoditi, da smo v tej zgodnji fazi sezone, na precej ključnih časih, kar se sezone tiče, še posebej v Eurocupu.

Kurzweil ::

Včerajšnji rezultati Eurocupa:

Turk Telekom - Gran Canaria 81:88
Lietkabelis - Brescia 79:70
Cluj - Joventut 98-82
Hamburg - Hapoel 98:91
Budučnost - Trento 73:58
Slask - Paris 69:77

Verjetno največje presenečenje nova zmaga Cluja, tokrat prepričljivo nad Joventutom. Gran Canaria našega Jake Lakoviča je pričakovano premagala Turk Telekom, Hamburg Hapoel, Paris Slask našega Urlepa, ki je sedaj še edini brez zmage v Eurocupu. Sicer pa nova zmaga Budučnosti, ki je sedaj na vrhu svoje skupine, skupaj z Gran Canario našega Lakoviča. Za BUD je odigral najbolje Jagodić-Kuridža, odličen v skoku je bil Alpha Kaba, ki je pobral kar 16 žog, sicer pa sta malce zatajila Bell-Haynes in Cameron Reynolds. Dobra tekma za BUD tudi za branilca Igorja Drobnjaka. V skupini B, kjer je Budučnost, si prvo mesto delijo 4 ekipe... v naslednjem krogu se bosta udarili prvi dve ekipi, torej BUD in Gran Canaria. Naslednja tekma COL, pa kot smo že pisali, proti Brescii. Verjetno je odveč, da je sedaj praktično skoraj vsaka tekma zelo pomembna za COL, proti Brescii še posebej, ker gre za 9. uvrščeno ekipo, torej ekipo, ki je neposreden tekmec COL za top 8.

komentar2021 ::

Joventut je po imenu verjetno najbolj zveneča ekipa v Eurocupu, je pa tudi ekipa, ki zna grdo kiksniti. Nisem gledal tekme, ampak dvomim, da obstaja drug razlog za tak rezultat, kot njihova slaba igra. Mogoče je pa tudi Cluj igral odlično, ne vem, košarka je pač šport, kjer se dogajajo presenečenja in je marsikaj odvisno od sreče, dnevne strelske forme.

Hamburg - Hapoel sem gledal (kombiniral sem s tekmo BUD - TRE), in bil prijetno presenečen nad Hapoelovimi navijači. Pirotehnika v zaprtih prostorih je res mimo (v kolikor je bil tisti dim, ki je bil viden sploh na začetku tekme posledica baklje Hapoelovih navijačev, s te strani je prihajal dim), ampak energija navijačev Hapoela je pa pohvalna...

Kar se tiče današnje tekme v Evroligi PAR - CZ, samo upam, da Evroliga ne bo po tej tekmi dobila idejo, da tega derbija v Evroligi ni dobro imeti, kar pa se zna zgoditi zaradi mešanja navijačev, če bo do tega res prišlo, govorice pravijo, da (žal) bo.

Kurzweil ::

Točno, danes je srbski derbi v Evroligi, tole bo fino za pogledat... čez 2 dni pa potem že PAR v Ljubljani... kar bi rekel, da je kar lepa priložnost za COL... torej težka tekma PAR in še odhod na gostovanje, kjer pa ne bom presenečen, če bodo navijači Partizana glasnejši od ljubljanskih.

@komentar2021, kaj misliš glede mešanja navijačev na tekmi Evrolige med PAR in CZV? Ne bo imela domača ekipa prednost, pač kar se % zasedenosti tribun tiče? Oz. se prodajajo vstopnice po sistemu "first come, first serve"?

Mimogrede, iz MZTja odhaja Brae Ivey, njegov nov klub bo poljski Grupa Sierleccy-Czarni Slupsk.

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:


@komentar2021, kaj misliš glede mešanja navijačev na tekmi Evrolige med PAR in CZV? Ne bo imela domača ekipa prednost, pač kar se % zasedenosti tribun tiče? Oz. se prodajajo vstopnice po sistemu "first come, first serve"?

Govorice pravijo, da naj bi šlo nekaj tisoč kart v prosto prodajo, po sistemu, kot si napisal. Mijailović tega ni zanikal, ker tudi ne odloča o tem, oz. "naj bi se v KK Partizan še odločali o tem", tekma je pa danes. Torej imajo res veliko časa za razmislek...Mogoče pa imajo določeni posamezniki prioriteto pri nakupu kart, kdo ve...
Z mešanjem navijačev sem mislil na to, da ni organizirano, kje bodo gostujoči navijači, noben sektor ni rezerviran za njih. Zakaj je tako, naj vsak presodi sam. Torej, če zamislimo situacijo, greš na tekmo kot navijač Partizana, navijaš, potem pa ugotoviš, da si obkrožen z Zvezdinimi navijači. Brez ločenega sektorja, pač dejansko stojiš zraven.
Svoje napovedi ne bom napisal, ker srčno upam, da se ne bo uresničila, da ne bo prišlo do kaosa. Čeprav bi ta kaos lahko prinesel tudi kaj dobrega Partizanu, na daljši rok seveda, bi bila škoda neopisljivo večja kot korist.

Edino "čtivo", ki ga dejansko ima smisel prebrati oz. v tem primeru videti, je tole (gledati prvi del oddaje), naj vsak presodi po svoji presoji, kaj in kako.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Aleksej Nikolić je okrepil Brescio, torej naslednjega nasprotnika Cedevite Olimpije v Eurocupu!

/////

Danes pa se začenja 10. krog lige ABA

danes
18:00 ... Igokea - Zadar

Če na hitro preletim tekme. Že danes si lahko obetamo zelo zanimivo tekmo 6. Zadrom in 7. Igokeo. Igokea ta teden ni imela tekme Lige prvakov, tako da se je lahko povsem sfokusirala na tole tekmo. Glavna nevarnost Igokee je seveda zunanja linija, Zadar pa vemo, da igra eno specifično košarko, kjer ni izrazitega play in centra... zadnje tekme je pri Zadru vendarle malce padel Luka Božič. Jaz dajem prednost IGO.

jutri
16:00 ... MZT - Borac
18:00 ... Crvena Zvezda - Mornar
20:00 ... Budučnost - SC Derby


Tekma med MZTjem in Borcem je zelo pomembna za obe ekipi, kar se tiče obstanka v ligi, se pa zdi, da še toliko bolj za zadnjeuvrščeni Borac. Se je pa pred to tekmo Borac okrepil z Baldwinom, iz MZTja pa je odšel Ivey. Pri Borcu je vse preveč odvisno od Hala in zadnje čase solidnega Lešića, medtem, ko ima MZT vendarle malce več širine. Jaz mislim, da bo tole tekmo dobil MZT.

Kdo je favorit na tekmi Crvene Zvezde in Mornarja, ni potrebno pisat... je pa seveda vedno vprašanje, s kakšnim pristopom te ekipe iz Evrolige ali Eurocupu odigrajo te tekme ABA lige. Pri Mornarju je seveda največ odvisno od igre Russella in Pecarskega, bo pa precej odvisno tudi od tega, če bo na tej tekmi že igral Mihailović. S prihodom Duška Ivanovića pa se zdi, da vse tekme CZV jemlje resno, tako da nekako pričakujem, da se bo Russellu zgodilo nekaj podobnega, kot se mu je proti PAR, torej obramba CZV ga zna pojesti na tej tekmi, saj ima CZV za rotacijo v obrambi, seveda ogromno možnosti. Imam občutek, da bo CZV, če bo resno vzela tole tekmo, nekako rešila vprašanje zmagovalca že do polčasa...

Na tekmi med Budučnostjo in Derbyjem je vse jasno... v kolikor Budučnost od igre odreže Lorena Jacksona in Tasića, potem je Derby že na kolenih... bosta pa visoka brata Ivišić imela precej dela z Alpho Kabo. Ne gre pa pozabiti dejstva, da se je zadnje tekme vendarle malce spravil v formo šuter Derbyja, Magee. Tekma bo verjetno sorazmerno izenačena, saj ne pričakujem nekega mučenja Budučnosti, kar sta kluba seveda precej povezana...

nedelja
17:00 ... Split - Mega
19:00 ... CEDEVITA OLIMPIJA - Partizan

Mega je v zadnjem obdobju precej dvignila formo, ogromno je tej ekipi dodal Dragan Milosavljević. Prednost bi morala Mega imeti tudi na visokih položajih, torej kar se Brankovića in Rudana tiče, čeprav slednji trenutno ni v nobeni pravi formi, je pa res, da na drugi stani, zadnje tekme zelo pozitivno preseneča Sullivan. Precej bo odvisno od tega, če bo na tej tekmi za Split igral Shannon Shorter, se pa lahko Split veseli dejstva, da je Ukić v precej boljši formi, glede na dejstvo, da je že precej v letih in da je zadnjič odigral prvo tekmo, po kar precej časa. Tule je kar težko napovedat zmagovalca... Splitu bi zmaga seveda zelo prav prišla, kar se boja za obstanek tiče, Mega, ki ima zmago več, pa bi z morebitno zmago prišla v malce bolj varne vode, t.j. nekje v cono top 8. Se ja pa zadnjo tekmo pokazalo še nekaj, ko ni igral Shorter... slednji je seveda velik porabnik žog, nekaj v smislu Russella, Božiča,... itd. Je pa ob njegovem manjku ekipa igrala precej hitreje, bolj poletno, bolj ekipno, tako da so delovali ne trenutke precej bolje. Jaz mogoče dajem ščepec več možnosti za zmago Splitu.

Ni potrebno kaj veliko napisat za tekmo Olimpije in Partizana. Želel bi si, da pride kar se da veliko gledalcev na tekmo... Olimpija ima tudi to prednost, da je še včeraj PAR odigral težko tekmo/derbi proti CZV in izgubil po odločilnem metu Nedovića (video spodaj). Olimpija se vendarle zdi, da je trenutno v precej boljšem stanju, kot je bila še teden/dva nazaj. Seveda je COL tudi precej pridobila na širini s povratkom Gnjidića, Matkovića in Omića... bo pa ključno, da COL na tej tekmi odigra maksimalno borbeno, predvsem pa granitno obrambo, ki prinaša COL tako željene protinapade in hitro igro... kontrolirati bodo morali tudi skok, kar je s trenutno ekipo COL seveda mogoče, še posebej ker Lessort mnogokrat ne igra v ABA ligi na nivoju kot je zmožen. Seveda pa COL tudi krvavo potrebuje dober % meta za 3 točke, če spomnim, COL zadene največ trojk na tekmo v ABA ligi. Zdi se, da sem naštel skoraj vse pomembnejše elemente igre v košarki, ampak tako dejansko je... PAR pa ima seveda širino v rosterju, za zanemarit ni niti podora s tribun, ki jo bodo gotovo tudi imeli. Za COL bi bila zmaga na tej tekmi zlata vredna, sej bi dokončno dokazali sebi in navijačem, da se dvigajo, pridobili samozavest in verjamem, da tudi precej več gledalcev na tribune. Tole bo odlična tekma, mogoče se sliši čudno, ampak dajem kar precej možnosti COL za zmago na tej tekmi!



ponedeljek
18:00 ... FMP - Cibona

Na tej tekmi pa je seveda izrazit favorit FMP, ki trenutno tudi zaseda 2. mesto v ligi. Če pa sploh lahko govorimo o kiksu na zadnji tekmi FMPja proti Zadru, je bil to edini "kiks" v tej sezoni za ta klub... kar pa to seveda ni, ker ima Zadar letos res odlično sezono, glede na stanje v tem klubu oz. da ne rečem hrvaški klubski košarki. Moč Cibone se letos verjetno skriva v tem, da nihče od njih ne pričakuje nekega presežka, no nekateri so zelo presenečeni, da ta klub sploh igra v 1. ABA ligi... tako da lahko igrajo precej sproščeno... Josip Sesar dobro vodi Cibono, se je pa tudi že pri Gorici izkazal kot dober trener. Pri Ciboni ne veš iz kot preti nevarnost, saj praktično vsako tekmo nekdo drug stopi v ospredje, je pa zadnje tekme Cibona brez Bundovića... Domagoj Vuković pa se še precej išče, tako da tu bosta Janković in Izundu delala precej težav. Na drugi strani ima FMP cel kup orožij... primarno zunanja linija v obliki Frazierja in Valinskasa... najboljo tekmo sezone je proti Zadru v dresu FMPja zaigral Beau Beech... potem pa FMP premore še enega tihega killerja, to je Charles Jenkins, ki troje letos zadeva s kar 55% natančnostjo. Tole bo zmagal FMP...

Kurzweil ::

10, krog lige ABA:

Igokea - Zadar 81:84
MZT - Borac 73:81
Crvena Zvezda - Mornar 93:77
Budučnost - SC Derby 88:76

danes
17:00 ... Split - Mega
19:00 ... CEDEVITA OLIMPIJA - Partizan

jutri
18:00 ... FMP - Cibona

/////

Po odhodu Brae Iveyja, se v MZT vrača Dustin Ware

Ne čudi pa dejstvo, da je za Derona Russella, Mornar dobil že kar nekaj ponudb, če kar citiran novico iz EuroHoops.net:

According to coach Pavicevic, Mornar has offers from China, and Russia for Fatts Russell

The moment he set foot on the ABA League court, Daron Fatts Russell was making waves, setting records. It's no surprise that the explosive American guard could be heading to greener pastures.

After scoring 35 points in a loss against Crvena Zvezda in Belgrade, there was a question about Deron Fats Russell at the press conference. The ABA league record holder for the number of points scored in one match (47).

"We found Russell in college. He was averaging 13 points. When he came in, he was shooting long two-pointers. I told him I didn't like those shots, and he looked at me confused. He asked me which ones I liked, so I told him to move beyond the three-point line. When I explained to him that he should always shoot if he can, I gave him that freedom. He is playing great, I hope he will help us to secure survival in the ABA league", said coach Mihailo Pavicevic.

He pointed out that Mornar already has an offer from Italy for his services, as well as many others.

"Let me answer right away, it is one of the eight offers that came to me. There are no secrets from China, Russia, or Europe. We are not a club that will hold anyone back. As soon as we secure survival, there will talk about it."


Torej Mornar dejansko samo še čaka, da si zagotovi obstanek v ligi ABA in Deron Russell bo verjetno res takoj po tem odšel... bi bilo pa zanimivo videt, kakšne ponudbe dobiva Mornar za njega...

Kurzweil ::

Polčas
FMP - Cibona 63 : 41

Frazier je že po 10 minutah igre 24 točk... oz. do polčasa 24 točk (14 minut igre) in index 30! Trojke Frazierja do polčasa 6/7 (85.7%) oz. FMP trojke do polčasa 11/15! Res noro, kaj letos dosegajo nekateri košarkarji, kot so Russell, Božič, Frazier in podobni...

komentar2021 ::

Eurocup
Trento doma malo presenetljivo premagal Hamburg. Gran Canaria, eden od favoritov tekmovanja, do zmage proti Budućnosti. Včeraj tudi zmage Burse in Hapoela iz Tel Aviva. Na kratko, vse domače ekipe včeraj zmagale.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Nenad Nerandžić je prestopil iz FMPja v Igokeo. Mimogrede, ko smo že ravno pri Igokei... slednja je včeraj dosegla pomembno zmago v gosteh proti češkem Nymburku - Nymburk - Igokea 69:73. Igokea ima s to zmago score 3-2 in je tako trenutno vodilna s svoji skupini D.

/////

Srbska kluba sta odigrala tekmi Evrolige:

Crvena Zvezda - Žalgiris 77:73
Asvel - Partizan 91:87

Zvezda js s scorom 7-6 trenutno na 9. mestu (med 6. in 12. mestom je samo 1 zmaga razlike)... medtem, ko se že dela ločnica, kot si mislim, da si omenil ti @komentar2021... namreč, da bo CZV na dolgi rok bolj konkurenčna... namreč, Partizan je s scorom 4-9 na 15. mestu. Je pa kar grozljivo pomislit, da je Armani Milano na zadnjem mestu, pa vemo, da ima enega večjih proračunov Evrolige. Čaka pa CZV in PAR že nove tekma...

Crvena Zvezda jutri gosti Milano
Partizan pa dan kasneje gosti Anadolou Efes

/////

@komentar2021, kot si že omenil... V Eurocupu pa presenetljiva zmaga Trenta.. tekmo Gran Canarie naše Jake Lakovića in Budučnosti sem gledal... dejansko je bila tekma, ki jo je bilo kar težko gledat... je pa Budučnost res grdo zapravila lepe možnosti za zmago... potem pa poraz po podaljšku... Gran Canaria ima res fino ekipo...

Danes ob 20:00 pa seveda Cedevita Olimpija in Brescia, kjer, če se še enkrat spomnim tiste, ki morda manj spremljajo... po novem igra Aleksej Nikolić... še ena od tistih tekem, ko je pač treba zmagat...

Groot ::

Ko je pač treba zmagat ja. Razen če ne. Težko težko bo tole COL izvlekla. Žal so sedaj v tisti situaciji, ki sem jo omenjal že kmalu po startu Eurocupa pa so nekateri trdili da ni panike. Vsaka tekma do konca bo praktično za biti ali ne biti. Sedaj za napredovanjem zaostajajo 2 zmagi. Ob 10 tekmah do konca in predvidevanju da bodo tudi direktni konkurenti še kaj zmagali, bodo torej rabili najbrž vsaj 5-6 zmag. Pri tem so še Bursa, Prometey in Ulm v gosteh. Težko res težko

Kurzweil ::

Tole včeraj res ne bi smeli izgubit... so si res še precej bolj otežili situacijo in seveda proti neposrednem konkurentu... včeraj nekako ni blo videt nič, od te COL, ki se je zdelo, da se dviguje v zadnjem obdobju... naslednja tekma za COL v Eurocupu pa vodilni Bourg... v ABA ligi pa gostovanje pri SC Derbyju... tudi to tekmo v ABA ligi ne bi ravno jemal za samoumevno...

COL tako ostaja zadnja v Eurocupu, že predzadnja Brescia in Cluj imata 2 zmagi več... 7. Ulm pa že 3 zmage več... tole ko obračam, se res zelo težko še izide... do konca še 9 tekem, od tega 5 tekem v gosteh... prav zadnja tekma, ki bo 28. marca, pa v gosteh, že proti prej omenjenem vodilnem Bourgu...

komentar2021 ::

Moja napoved za COL v Eurocupu:
zmage proti Cluju, Prometeyu, Lietkabelisu, Brescii, Ulmu, porazi proti Bourgu (2x), Bursi, Joventutu, Venezii.

Naslednji dve tekmi v Eurocupu sta za COL res težki, proti Bourgu je zmaga verjetno bolj realna kot proti Bursi, bo pa težko.

komentar2021 ::

Budućnost težav z napredovanjem ne bo imela, bo pa borba za eno od prvih štirih mest in domači parket v play-offu.

Igokea v FIBA Ligi prvakov v torek premagala Nymburk v gosteh.
Tole so rezultati Igokee v FIBA Ligi prvakov:
1. Bahcesehir - Igokea 70 - 67
2. Igokea - Nymburk 91 - 74
3. Igokea - Bilbao 80 - 85
4. Bilbao - Igokea 81 - 84
5. Nymburk - Igokea 69 - 73

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:

v ABA ligi pa gostovanje pri SC Derbyju... tudi to tekmo v ABA ligi ne bi ravno jemal za samoumevno...

Liga ABA je realno nedosegljiva oz. zelo težko dosegljiva za katerokoli drugo ekipo kot CZ po prihodu Ivanovića, edino če bo CZ igrala play-off Evrolige, F4...odvisno kako se bo prekrivalo z ABA ligo. Pa še v tem primeru ne bo neke velike razlike, glede na širok roster. Možnosti so obstajale za druge ekipe, dokler je bil trener Jovanović + pred prihodom Vildoze. COL bi morala za 1. mesto v ABA zmagati skoraj vse tekme do konca ), kar je nerealno, čeprav se mi zdi, da je COL edina abaligaška ekipa, ki je v play-offu sposobna premagati CZ v gosteh, čeprav bo po prihodu Campazza (če pride) tudi ta zmaga možna bolj kot ne zgolj v teoriji. Da CZ izgubi proti nekemu totalnemu outsiderju, kot je bilo proti Zadru, se verjetno ne bo več (v tej sezoni) zgodilo.

Groot ::

Ravno zato bi bil pa letos bistveno bolj pomemben dober rezultat v Eurocupu. Pa če se ne motim, si ravno ti še kakšen mesec ali dva nazaj govoril da ne, da je bistvena ABA liga. Kot sedaj ugotavljaš v slednji žal praktično ni možnosti za vrh. Da se pa celo sezono koncentriraš na ABA ligo, potem pa enako kot lani in povsem pričakovano izpadeš v polfinalu proti Zvezi ali Partizanu, je pa povsem brez smisla. Tudi z vidika sponzorjev bi vsaj pomoje zelo dobro izgledal vsaj kakšen polfinale Eurocupa, ki je sicer ob letošnji konkurenci načeloma relativno dosegljiv.

komentar2021 ::

Da, sem, takrat mi je situacija izgledala drugače, ko je bila CZ brez Vildoze in izkušenega trenerja (res nisem pričakoval da bo Jovanović tako hitro odšel), sem pričakoval, da bodo precej bolj ranljivi, kot verjetno bodo v takšnem, ali celo boljšem rosterju, v končnici. Žal se je na nekaterih tekmah znova pokazalo, da so faktorji zunaj športa, ki vplivajo na to, da je CZ "nepremagljiva", še zmeraj premočni. Prihod Vildoze, ter dejstvo, da CZ nudi za Campazza močnejšo pogodbo kot Real, je pa sploh dokaz, da CZ lahko, če želi, sestavi tudi po imenih premočno ekipo za vse ostale.
Budućnost, Partizan, Igokea...so za COL premagljive ekipe (kar ne pomeni, da bo COL te ekipe zagotovo premagala, ampak lahko pa se zgodi, da jih).

Ena boljših analiz kakšne od košarkarskih situacij zadnje čase...

Zgodovina sprememb…

Alfonso ::

https://www.eurohoops.net/en/euroleague...

Noro kolk je zvezda polna keša. No tudi Partizan se je letos ornk izkeširal.

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

https://www.eurohoops.net/en/euroleague...

Noro kolk je zvezda polna keša. No tudi Partizan se je letos ornk izkeširal.


Res zanimivo, sploh tale del:

Campazzo’s total contract offer by Zvezda is 4,3M euros net (1,8+2,5) plus the Serbian club will help him with the buyout payments to Real Madrid.

The deal between the two sides is expected to be official soon and it’s the biggest contract ever in the history of Serbian basketball.


Je pa zanimiva še ena stvar, da ima sedaj CZV res veliko širino na položaju 1 oz. 1/2... na centru pa težavo, kar se tiče Kuzmića in Raduljice... že res, da imajo še cel kup drugih visokih košarkarjev, ki pa so po večini bolj štirice, kar seveda pritiče nekih trendom zadnja leta, ampak vseeno, enkrat ko imaš takšen roster, je fino imet tudi kakšnega povsem klasičnega centra, da si še toliko bolj prilagodljiv... in naenkrat se zdi 1,5M€ vredna pogodba Punterja iz Partizana "smešen znesek" v primerjavi s Campazzom, če bo seveda slednji podpisal.

Se pa sicer povsem strinjam z vami, tale roster CZV je gladko za naslov ABA lige oz. bo res veliko razočaranje, če slednjega ne dosežejo, tudi top8 v Evroligi bi počasi že moral biti cilj za to ekipo. Sem pa že pred sezono pisal, da Jovanović stopa v prevelike čevlje... CZV pa seveda sedaj pod Ivanovićem izgleda res dva nivoja boljša... opažam pa, da si je Ivanović nekako zamislil, da bosta v ABA ligi bolj igrala Bentil, Martin, na zadnji tekmi ABA lige je celo priložnost dobil Dalibor Ilić in odigral je dobre... prva opcija pa je Petrušev, ki je bil včeraj pri porazu CZV proti Milanu, tudi najboljši igralec CZV.

Kurzweil ::

11. krog lige ABA:

danes
18:00 ... Borac - Split

Prva tekma 11. kroga bo med Borcem in Splitom, torej pomembna tekma za obe ekipi, kar se obstanka v ligi tiče. Borac v zadnjem obdobju (tako kot Split) igra precej bolje.. Borac se je okrepil z Baldwinom, ki pa je prvo tekmo odigral slabo in končal slednjo z indexom -7, mu je pa potrebno dati čas, ker je na to tekmo praktični prišel direktno z letalom, največja nevarnost pri Borcu je verjetno Hale, navijače Borca verjetno tudi veseli dejstvo, da se je v neko formo spravil Lešić... zdi se tudi, da sta v zadnjem obdobju dvignila formo pri Borcu tudi Novaković in Tomašević. Na drugi strani pa Split, ki je pravtako kot Borac dvignil formo, v zadnjem obdobju je odlično igral krilni košarkar Sullivan... potem je seveda tu še Mavra in Shorter, vemo pa, da se je v presenetljivo dobri formi pridružil Splitu tudi Roko Leni Ukić... bo pa to morda prva tekma, ko bosta igrala tako Ukić kot Shorter, saj zna izmenično manjkala na zadnjih tekmah. Zanimivo bo tudi videti, kako se bo Shorter prilagodil v malce novejši sistem, saj je sedaj precej več porabnikov žoge... kot rečeno eden je Sullivan, potem Mavra, Ukić pa tudi vemo, da bo imel odprte roke, tako da bo sedaj Shorter malce manj pri žogi oz. bo dobil verjetno manj metov, torej zanimivo bo videt njegovo prilagoditev. Tudi Runjić in Nelson sta v zadnjem obdobju odigrala bolje. Torej pomembna tekma za obe ekipi, bi pa naj bil Borac zelo neugodna t.i. domačinska ekipa, tako da jim moramo dati malce več možnosti za zmago... zanimivo bo na tej tekmi!

20.00 ... Zadar - MZT

Jasno, ti je gladko favorit Zadar, ki je prav gotovo največje presenečenje do sedaj. Vse se seveda vrti okrog četvorice Božič, Ramljak, Drežnjak in Žganec. Zadar ima trenutno score 6-4 in bi se z morebitno zmago celo približal coni top 4 ekip ABA lige. Zadar lahko malce skrbi, da je v zadnjem obdobju malce popustil Luka Božić, sicer še vedno statistično prvi igralec ABA lige. MZTju na drugi strani, se je spet pridružil organizator igre Dustin Ware, ki je v preteklosti že dobro igral za ta klub, tako da bo MZT poleg Caffeya imel 2 dobra branilca... pred časom se je tudi pridružil Aleksandar Bursać, tako da ima MZT tudi večji širino pri višjih košarkarjih, potem je tu še verjetno najbolj konstanten košarkar MZTja, Strahinja Mičović... potem pa pri MZTju nikdar ne veš, kdo bo presenetil, enkrat je to 216cm visoki turški center Yigitoglu, drugič kdo od bratov Stojanovski... vsekakor pa je MZT dvignil nivo v zadnjem obdobju... je pa MZT z dvema zmagama trenutno zadnja ekipa ABA lige, tako da je verjetno odveč poudarjati, da bi jim morebitna zmaga še kako prav prišla... bi pa bila slednja seveda veliko presenečenje.

sobota
17:00 ... SC Derby - CEDEVITA OLIMPIJA
19:00 ... Cibona - Igokea

nedelja
19:00 ... Mornar - Budučnost
20:00 ... Mega - Crvena Zvezda

ponedeljek
21:00 ... Partizan - FMP

//////

V Evroligi danes Partizan gosti Anadolu Efesu in sicer ob 20:30 - vsekakor tekma za pogledat...

Kurzweil ::

Predsednik Crvene zvezde Nebojša Čović je povedal kakšni so načrti ekipe za naslednjo sezono. Navijače bo razveselila predvsem novica, ki vključuje Miloša Teodosića.

"Z Milošem sva se že pogovarjala za to sezono,« je povedal predsednik CZ. »Dogovorila sva se, da k nam pride naslednjo sezono. Oba pa sva dejala, da bo vse odvisno od njegovega zdravja, saj se bliža koncu svoje kariere," je še dodal.

Miloš Teodosić trenutno igra za Virtus Bologno, kjer se mu s koncem te sezone izteče tudi trenutna pogodba. Kljub letom pa ne pomeni, da igra slabo. Na 12 tekmah Evrolige povprečno dosega po 8.6 točk, 4.9 podaje in 1.8 skok.

"Kar se tiče Teodosićevega prestopa v Crveno zvezdo je vse dogovorjeno," je bil na koncu ponovno jasen Čović.

Kurzweil ::

Za Budučnost je podpisal J. J. O'Brien
Kostas Antetokounmpo pa je novi član Fenerbahceja

Danes ob 18:00 pa še zadnja tekma 11. kroga lige ABA med domačim Partizanom in FMPjem, zna biti kar izenačena tekma... FMP je seveda precej bolj spočit... obe ekipi imata score 8-2.

Kurzweil ::

Facundo Campazzo je tudi uradno postal član Crvene Zvezde...

COL pa je podaljšala do konca sezone z Rebcem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

scipascapa ::

lol

komentar2021 ::

Verjeli ali ne, včeraj je Brescia premagala Burso s kar 110-74.

komentar2021 ::

Eurocup
Včeraj:
Lietkabelis - Joventut 76 - 90
Cluj - Ulm 81 - 84
Budućnost - Ankara 71 - 84
Bourg - C. Olimpija 90 - 91
Hamburg - G. Canaria 76 - 83
Venezia - Prometey 71 - 75
Slask - Trento 80 - 57
London - Paris 80 - 93

Včeraj se je še enkrat več pokazalo da v Eurocupu lahko bolj ali manj vsak premaga vsakega. Edine ekipe, ki so outsiderji, vsak po moji oceni, so Slask, Cluj, Trento, kljub občasnim prebliskom. Prometey in London sta povsem konkurenčni ekipi. Najvčje presenečenje včerajšnjega dne pa je, vsaj zame, zmaga Prometeya v Italiji. Venezia je vseeno še zmeraj med TOP 5 favoriti, skupaj s Joventutom, G. Canario, Ankara, Burso.

komentar2021 ::

komentar2021 je izjavil:


Naslednji dve tekmi v Eurocupu sta za COL res težki, proti Bourgu je zmaga verjetno bolj realna kot proti Bursi, bo pa težko.

Sem malo namignil da pričakujem izenačeno tekmo, oz. da bo COL imela priložnost za zmago, na koncu so uspeli zmagati v izenačeni tekmi. Nekako mi se zdi, da je Bourg bolj ranljiva ekipa od Burse, pa tudi nekaterih ekip v drugi skupini. Sledi pavza v Eurocupu, 10.1.2023 (torek) se tekmovanje nadaljuje z dvema tekmama (Brescia - Joventut, Paris - Ankara, obe ob 20.30). Z odigranimi včerajšnimi tekmami je končana prva polovica skupinskega dela. Budućnost v skupini B ima score 5-4, ta ekipa je za sedaj varna kar se tiče napredovanja v play-off, pričakujem, da njihovo napredovanje v play-off ne bo ogroženo.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

@komentar2021, se strinjam, kar nekaj zanimivih rezultatov in res se zdi, da vsak lahko premaga vsakega. Dejansko se mi celo zdi, da je teh širših kandidatov za najvišja mesta Eurocupa iz tedna v teden več. Kar pa je najbolj pomembno, pa je seveda ta zmaga COL proti Bourgu v gosteh, sedaj je nekako še vse odprto, ne more pa COL letos, da ne bi že ves čas hodila po robu, pa upajmo, da se na koncu izide.

Partizan je v Evroligi po Efesu, v gosteh premagal še Fener, podobno, kot sem napisal za COL, lahko napišem tudi za PAR, da so si spet malce dvignili delnice. Zvezda je pravtako v gosteh premagala Olympiacos, torej tudi za njih precej prestižna zmaga! Nisem ne grobar, ne delija, ampak privoščim vsaj enem klubu iz prostora bivše Jugoslavije, da se uvrsti med top8, če ne drugega že zaradi tega, da se dokaže, da nekako še vendarle klubi iz tega prostora še zmorejo narediti kaj v Evroligi, če zanemarimo dejstvo financiranja klubov in še bolj pomembnega dejstva, da seveda ni ruskih klubov.

Včeraj je Split v ABA ligi dosegel pomembno zmago v gosteh proti MZTju, seveda pomembna zmaga za obstanek v ligi ABA, sedaj je seveda na zadnjem mestu MZT, bo pa tale borba res huda do samega konca. Danes sledi že hrvaški derbi med Zadrom in Cibono, Zadar bi seveda moral biti izrazit favorit, za nameček igra tudi doma, ampak vemo kako je s temi derbiji, nas pa lahko veseli dejstvo, da eno najbolj vidnih vlog v zadnjem obdobju Cibone igra tudi naš Blaž Mesiček.

Kurzweil ::

Đorđe Gagić je podpisal za Borac
Dragan Nikolić je nov trener MZTja

/////

Se pa že danes začenja 13. krog lige ABA s tekmo:

19:00 ... SC Derby - Igokea

Kurzweil ::

Za Budučnost je podpisal combo guard Erick Green, sicer dober šuter, recimo lani je dosegal 22,3 točke za Hapoel Holon... sicer pa njegovi pretekli klubi

2013-2014 Montepaschi Siena
2014-2015 Denver Nuggets
2015 ->Fort Wayne Mad Ants
2015-2016 Reno Bighorns
2016 Utah Jazz
2016-2017 Olympiacos
2017-2018 Valencia Basket
2018-2019 Fenerbahçe
2019-2020 Fujian Sturgeons
2020 Real Betis
2020-2021 Bahçeşehir Koleji
2021-2022 AEK Athens
2022 Zhejiang Golden Bulls
2022-present Hapoel Holon

/////

Je pa bila včeraj odigrana prva tekma 13. kroga lige ABA in moram rečt, da sem kar presenečen nad gladko zmago SC Derbyja nad Igokeo. Na koncu je bilo sicer 104:85, je pa bila vmes razlika že cca 35 točk. Igokea je na zadnjih 7 tekmah samo enkrat zmagala, pa še to proti MZTju, SC Derby pa se je s tem pri 5 zmagah izenačil z Igokeo, kar se lestvice tile. V košarkarski ligi prvakov, se bo Igokea pomerila ravno z Hapoelom, ki sem ga omenil prej, je pa slednjega, kot sem pisal že zgoraj zapustil prvi strelec in sicer Erick Green, ki je kot rečeno, sedaj novi član Budučnosti. Počasi se že začenja poznati manjko Nakića, odhod Deshawna Stephensa, neke resne zamenjave, razen Nerandžića pa niso pripreljali. Sicer v zadnjem obdobju za Igokeo odlično igra Stefan Đorđević, na visokih položajih je zelo soliden že celotno sezono Tanasković, dobro sicer igra Crawford... vse preveč pa nihajo oz. so pod nivojiem Ray, Jošilo, Waller, pa še koga bi lahko naštel... nekak se zdi, da se sezona Igokee kolapsira, škoda, z ekipo, ki so jo imeli na začetku sezone, bi se gotovo v Ligi prvakov in v ABA ligi borili za precej višja mesta.

Jutri ob 17:00 pa tekma Cibona-MZT... za Cibono zadnje čase dobro igra Mesiček, tako da bo zanimivo videt tole tekmo, kjer pa dajem prednost Ciboni.

Kurzweil ::

Vidim, da si je Jacob Pullen končno našel klub... to je kuvajtski Kuwait SC...

/////

V Evroligi je včeraj Partizan doma premagal Bayern z 83:77. Crvena Zvezda danes gosti Barcelono.

/////

V ABA ligi sta danes 2 tekmi:

17:00 ... Cibona - MZT
19:00 ... Borac - Budučnost

Kurzweil ::

Po Nerandžiću, je Igokeo okrepil še Dragan Milosavljević, ki je bil nazadnje član Mege.

Partizan je bojda v pogovorih, da podpiše nekdanjega NBAjevca Jabarija Parkerja.

Sicer pa danes ob 17:00 bo odigrana še zadnja tekma 13. kroga med domačim Mornarjem in FMPjem... torej po tem 13. odigranem krogu, bomo ravno na sredini rednega dela lige ABA.

Bo pa menda kmalu odigrana tudi tekma 3. kroga lige ABA, med Olimpijo in Crveno Zvezdo... na tej tekmi pa ne bosta smela igrati Campazzo in Vildoza, ker seveda takrat še nista bila člana CZV.

komentar2021 ::

COL ima možnosti za zmago v derbiju proti CZ brez navedenih dveh igralcev ob nepristranskem, korektnem sojenju.

Alfonso ::

Glas v Olimpiji!

komentar2021 ::

Alfonso je izjavil:

Glas v Olimpiji!

Sem pričakoval da bo šel iz Partizana, nisem pa pričakoval da bo šel v Olimpijo. Težko bo dobil več priložnosti kot v Partizanu...
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629321 (969) c3p0
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82242772 (13555) 2dark
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58964911 (16541) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172706 (1650) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202047 (1365) scipascapa

Več podobnih tem