» »

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

ABA, Eurocup, Evroliga 2022/23

««
4 / 10
»»

Kurzweil ::

Sta pa pred dnevi igrali Krka in Olimpija pripravljalne tekme s Cibono:

Cedevita Olimpija - Cibona 79:63
Cibona - Krka 79:77

Spremljam pa seveda tudi druge klube oz. njihove pripravljalne tekme, žal, kot ste že napisali, je Ščuka out za precej časa, tudi Glas zaenkrat ne igra zaradi poškodbe, kot kaže, pa se bo letos še kar naigral Petar Vujačić pri Mornarju, vidim, da redno igra.

....

Sezona se začne čez točno teden dni, evo razpored prvega kroga:


Zadar : SC Derby
Igokea m:tel : Mornar-Barsko zlato
Crvena zvezda mts : MZT Skopje Aerodrom
Cibona : Partizan NIS
Budućnost VOLI : Split
Cedevita Olimpija : Borac Mozzart
FMP Meridian : Mega MIS

....

Če pa sem napisal za ABA ligo, pa napišem še začetke sezone za nekatera druga tekmovanja:

Državno prvenstvo - 30. september (torej isto kot ABA liga)
Eurocup - 2. oktober
Evroliga - 6. oktober

Mimogrede, v prvem krogu Eurocupa igra Cedevita Olimpija z Bursasporjem... kjer igra nekdanji član COL Zach Auguste, pa recimo še dve znanca ABA lige in sicer Anthony Clemmons in Derek Needham... trener pa recimo Dušan Alimpijević, če se navežem še enkrat na ABA ligo, nekdaj tudi trener FMPja in Crvene Zvezde.

komentar2021 ::

Glas bo letos dobijal le drobtinice, razen mogoče v primeru, če bo svoje priložnosti maksimalno izkoristil - pri tem ne mislim, da bo le zadeval, ampak tudi, da ne bo izgubljal žog, kar bo zanj, po videnem lani, kar težka naloga...

Se pa ne menja moje mnenje, da je poleg Punterja pravzaprav edini košarkar Partizana, ki zna preobrniti rezultat v Partizanovo korist, v primeru da je strelsko razpoložen, vendar to velja proti ekipam iz druge polovice tabele ABA lige (čeprav je lani vodil Partizan do zmage tudi proti Budućnosti - redni del sezone lige ABA, mislim da se je igralo v BG). Mogoče bo tudi Nunally v korist pri lovljenju zaostanka, na podlagi pripravljalnih tekem tega ne morem oceniti, ni ne presegel pričakovanj, niti razočaral.

Avramović, Glas bosta izpustila začetek, verjetno tudi Exum in Papapetrou.

Kar se tiče mladih igralcev, Vukčević zelo soliden na pripravljalnih tekmah. Mogoče edini, ki lahko kaj prispeva v Evroligi od mladih, bomo videli.

Trifunović - tipično zanj - malo mešano, na trenutke izgleda resen košarkar, potem spet dobim občutek, da ni napredoval, ampak tako je pri njemu že nekaj let.

Obradović je prišel, da bi Partizan vrnil v Evroligo, to mu je po spletu okoliščin uspelo že po prvi sezoni, obstaja pa tudi temen oblak nad tem projektom, ki bi lahko povzročil, v najslabšem primeru, tudi razpad v določenem delu sezone...

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Sem pozabil dodati, da je Papapetrou včeraj igral proti L. Kuban, bomo videli, če ga bo Obradović uspel uigrati za tekmo proti Ciboni. Exum je prišel slabo telesno pripravljen.

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Kako ekskluzivno prenosimo, Ed Dejvis je u podmakloj fazi pregovora sa Partizanom...


@kosarka.blog, Instagram

Malo fantaziranja na petkov večer, preden se gre v klube :)
Gre seveda za Eda Davisa, bivšega NBA centra, ki se je najavljal že lani, pa seveda ni prišel.

Trenutne opcije na položaju centra, torej vsi igralci, ki lahko igrajo na položaju centra:
- Lessort
- Smailagić
- Koprivica
- Vukčević

Niso ravno evroligaški igralci, prvi in zadnji s spiska izgledata še najbolj realni opciji za prvega centra, verjetno bo Lessort, ki, mimogrede, glede na pripravljalne tekme ni izboljšal proste mete, prva opcija.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Sem si v slovenskem superpokalu obetal eno relativno zanimivo tekmo za petkov večer, pa je očitno Helios tako slab da ni bil nič od tega.

Sicer pa Yogi že na začetku sezone očitno v super formi. Adams deluje tudi kar dobra dodana vrednost v napadu. Bomo videli kako bo vse slupaj izgledalo ko bodo kompletni in proti kakšni boljši ekipi.

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:


Sezona se začne čez točno teden dni, evo razpored prvega kroga:

Če ti ne bo odveč, napiši neka pričakovanja, analize prestopnega roka posameznih ekip, ker mislim, da se najbolj spoznaš na pogojno rečeno manjše klube, torej kdo po tvojem mnenju lahko preseneti, kdo se bo boril za TOP 8, kdo za obstanek. Pošteno rečeno, prestopnega roka nisem spremljal oz. sem zelo površno spremljal, da bi pa gledal imena in priimke pa mi verjetno ne bi povedalo veliko. Če utegneš in če se ti da, seveda. Mislim oz. pričakujem, da bodo tudi portali objavili neko analizo, čeprav je ponavadi tudi analiza na Mozzartsportu skromna, razen za prestopni rok CZ in Partizana. Pri Partizanu sem spremljal prišleke, vendar se mi ne zdi smiselno dajati komentar njihove forme, ker Papapetrou ni veliko igral (mislim da 1 tekmo), Exum pa tako ali tako ni v solidni fizični kondiciji, vsaj taki, ki bi bila dostojna profesionalnega košarkarja.

Zgodovina sprememb…

Alfonso ::

Kruno Simon je podpisal za Cedevito



Junior ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Kurzweil ::

Alfonso je izjavil:

Kruno Simon je podpisal za Cedevito



Junior ;)


Sicer smo se pred časom že pogovarjali, kako bi bilo, če bi prišel v ljubljansko Cedevito... takrat kot nosilca, ampak za neko menjavo na klopi bi bil pa še več kot dober tudi za COL... izkušnje so, neka kvaliteta je še ostala, zna bit možakar leader... navsezadnje je tudi na EPju pokazal, da še ni za staro šaro.

komentar2021 ::

Najmlajša ekipa v letošnji sezoni Evrolige: KK Partizan - povprečna starost igralcev 25,7 let.

Exum in Avramović bosta izpustila uvodno srečanje lige ABA - namesto njiju bo play torej Madar.

Še ena misel pred začetkom ABA lige - tudi letos menim, da je favorit CZ, ampak manjši kot lani oz. drugače rečeno - trener ni na nivoju lanskega. Torej več priložnosti za ostale ekipe...

komentar2021 ::

https://sportklub.rs/kosarka/aba-league...

Kolikor razumem, ni (še) uradno.

Kurzweil ::

CRVENA ZVEZDA MTS PEN A 2-YEAR CONTRACT WITH MIROSLAV RADULJICA

... pa zgleda Raduljica vendarle ne bo vozil tovornjaka/busa... velika okrepitev za CZV in več kot dobrodošla popestritev ABA lige.

@komentar2021, sicer je Jović več kot solidna okrepitev, je pa zadnja leta precej padel... ne vem sicer, kakšen bo letos sistem CZV, ko je odšel Radonjić, ampak če bi to prebral lani, bi rekel perfect match, saj zna igrati dobro obrambo... sicer je bil tudi odličen asistent, v napadu malce slabši, ampak zadnje obdobje v Rusiji in Grčiji je bil sila povprečen. Bomo videli, če pride...

Kurzweil ::

Torej jutri se začne ABA liga:

Zadar : SC Derby
Igokea m:tel : Mornar-Barsko zlato
Crvena zvezda mts : MZT Skopje Aerodrom
Cibona : Partizan NIS
Budućnost VOLI : Split
Cedevita Olimpija : Borac Mozzart
FMP Meridian : Mega MIS

Sezono torej odpirata Zadar in SC Derby, torej za Zadar bo letos igral Šantelj, trener Derbyja pa je seveda še vedno Žakelj. Pričakujem kar zanimivo tekmo. Tudi pri drugi tekmi pričakujem, da zna biti izenačeno, torej med Igokeo in Mornarjem, pri katerem, kot veste, žal zaradi poškodbe ne bo Ščuke, glede na pripravljalne tekme pa se zdi, da bo letos dobil kar nekaj priložnosti Petar Vujačić. Med Zvezdo in MZTjem, bi tudi moral biti enosmeren promet, je pa seveda odvisno od tega, kako resno bo Zvezda igrala to tekmo. Tudi med obubožano Cibono in Partizanom, bi moral seveda biti enosmeren promet, je pa verjetno čudo že to, da je Cibona sploh obstala v ligi, slednjo bo po novem vodil Josip Sesar, po tem, ko je lani Gašper Okorn opravil odlično delo in se preselil v Krko, kar je več kot odlična poteza tega novomeškega kluba. Igra pa za Cibono Blaž Mesiček, za Partizan pa upajmo, da bo v nadaljevanju sezone to tudi Glas.

Budučnost je še kakšen dober mesec nazaj izgledala precej povprečno, sedaj pa bi rekel, da je po par prihodih, spet na nekem nivoju, sploh po tem, ko je pišel Kaba, Kamenjaš, White... za Split, ki je njihov nasprotnik v tem krogu, letos ne bosta več igrala Barič in Kovačević. Cedevita bo prvi tekmo odigrala proti Borcu doma, kar pomeni, da vse razen zmage, bo neuspeh. V zadji tekmi tega kroga, pa bosta igrali 2 mladi/razvojni ekipi, torej FMP in Mega... bo pa tudi pri FMPju igral naš Zajc oz. bo v rosterju. Mi je pa Zajc še vedno ena enigma, če je to potencial za kaj več...

Bo za Cedevito Olimpijo igral na prvi tekmi Karlo Marković? Nikjer nisem zasledil kakšne informacije?!

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:

CRVENA ZVEZDA MTS PEN A 2-YEAR CONTRACT WITH MIROSLAV RADULJICA

... pa zgleda Raduljica vendarle ne bo vozil tovornjaka/busa... velika okrepitev za CZV in več kot dobrodošla popestritev ABA lige.

@komentar2021, sicer je Jović več kot solidna okrepitev, je pa zadnja leta precej padel... ne vem sicer, kakšen bo letos sistem CZV, ko je odšel Radonjić, ampak če bi to prebral lani, bi rekel perfect match, saj zna igrati dobro obrambo... sicer je bil tudi odličen asistent, v napadu malce slabši, ampak zadnje obdobje v Rusiji in Grčiji je bil sila povprečen. Bomo videli, če pride...

Me kar čudi, da je Raduljica prišel v CZ, nisem prepričan, da je to dobra poteza zanj oz. njegovo kariero, koliko bo igral...mislim, da bi več priložnost dobil v Partizanu, kjer bi na centerskih pozicijah imel mogoče manj konkurence, bomo videli...

komentar2021 ::

https://www.rtvslo.si/sport/kosarka/jad...

Najava ABA lige 2022/2023.

komentar2021 ::

Še ena misel ob začetku lige ABA: prvak bo najverjetneje tisti, ki bo prvi po rednem delu...:)
To gre bolj na roke CZ kot drugim ekipam, ampak mogoče uspe komu presenetiti. Poleg tega pa mislim, da se bo prvouvrščeni vendarle namučil malo bolj kot v prejšnjih letih, zaradi bolj izenačene lige ter zaradi spremembe pravil, koliko ekip gre v končnico.

Kurzweil ::

Kakšna smola, Jaka Blažič poškodovan

Še posebej neprijetna stvar, kar se tiče kvalifikacij za SP...

komentar2021 ::

Napisal bi neko analizo videnega po šestih od sedmih odigranih tekmah ABA lige, pa se mi nekako zdi, da posebnih ugotovitev iz videnega preprosto ne moremo izvleči. Če na tekme ne gledamo kot simpatizerji ali navijači neke od ekip, je bila realno edina zanimiva (izenačena) tekma med Igokeo in Mornarjem. Na ostalih ni bilo napetosti v smislu kdo bo zmagal, vsaj v končnici tekem ne. Danes je sicer tekma med FMP-jem in Mego, ki jo sicer prenaša Arena Sport 1. Težko bi rekel, kdo je favorit na tej tekmi oz. favorita po mojem mnenju ni.
Tekmi CZ-MZT in CIB-PAR sta imeli skupno to, da sta beograjski ekipi šutersko slabo začeli, Partizan je igral praktično celo prvo četrtino slabo v obrambi. Vsi igralci, ki jih je Obradović imel v rosterju so nastopili, najmanj je sicer igral LeDay. Eden od youtuberjev (Pavićević - Admiral bet YT), ki delajo analize je opazil, da bi Koprivica bil bolj uporaben ob kakovostnem playu, in res izgleda tako. Cibona je verjetno slabša kot lani, ko je bila pravzaprav zelo solidna, polna talentov. Neke posebne analize posameznih igralcev mislim da zaradi vendarle ne dovolj doraslega nasprotnika morda nima smisla pisati.:)

Kurzweil ::

@komentar2021, isto sem hotel napisat kakšno besedo, pa je bil tale 1. krog res bolj kot ne... enosmerni promet. Mogoče malce preseneča res visoka zmaga Zadra... mogoče celo zmaga Mornarja v gosteh, ampak kot sem že pisal pred časom, zdi se, da ima Mornar precej bolj resno ekipo in zgleda bo konkretno bolje začel sezono, kot lani. Takole na hitro sem dobil vtis, da bo MZT precej bolj trdovraten, kot sem sprva mislil in da Cibona ne bo popoln outsider, kar se je zdelo še pred kakšnim mesecem, ko sploh nismo vedeli, ali bo klub še obstajal. Je pa res zanimiv tale indijski kapital, ki bi naj rešil ta zagrebški klub... ne bi nekaj obsojal, ampak zdi se kot klasična pralnica... Mega in FMP bosta tudi letos mešala štrene... se pa zdi roster Borca kar malce tanek, če ne bo kakšnih okrepitev, imam občutek, da jim bo občutno težje, kot lani...

Sicer pa pričakovano... Olimpija, Zvezda, Partizan, Budučnost... prave vrednosti teh ekip bomo videli na bolj resnih tekmah... recimo med CZV in BUD že prihodnji krog, ko se bosta udarili v Beogradu.

Ima pa predvsem CZV širok roster, kar pomeni, da jo bo potencialno precej manj tepel težek ritem tekem, ko se začne Evroliga... Partizan na drugi strani ima probleme... na položaju organizatorja igre, kot je že pred dnevi tu nekdo pisal... tudi na položaju centra ni to ravno nivo Evrolige... Lessort sicer zmore fizično marsikaj, ampak ko se ga taktično lotiš, zna hitro postati nervozen, delati neumne osebne napake, osebne v napadu... potem pa je tu še Koprivica in Vukčević... lep čas bodo brez Smailagića, ki tudi vprašanje, kakšna dodana vrednost bi sploh bil (kdo bi si lani na začetku sezone mislil, da bom kaj takšnega pisal)... ni Avramovića... na 1. tekmi ni bilo Madarja... trenutno bi jim še Dallas Moore prišel prav, če se malce pošalim. Imam obučtek, da bodo pri PAR pripeljali še 2 košarkarja.

komentar2021 ::

Kurzweil je izjavil:

Partizan na drugi strani ima probleme... na položaju organizatorja igre, kot je že pred dnevi tu nekdo pisal... tudi na položaju centra ni to ravno nivo Evrolige... Lessort sicer zmore fizično marsikaj, ampak ko se ga taktično lotiš, zna hitro postati nervozen, delati neumne osebne napake, osebne v napadu... potem pa je tu še Koprivica in Vukčević... lep čas bodo brez Smailagića, ki tudi vprašanje, kakšna dodana vrednost bi sploh bil (kdo bi si lani na začetku sezone mislil, da bom kaj takšnega pisal)... ni Avramovića... na 1. tekmi ni bilo Madarja... trenutno bi jim še Dallas Moore prišel prav, če se malce pošalim. Imam obučtek, da bodo pri PAR pripeljali še 2 košarkarja.

Mislim, da je realno center prva stvar, o kateri bi moral razmišljati Savić, pa potem tudi play. Kaj je realno, glede na finančno situacijo, nekdo s Sportanda omenja Campazza...
https://sportando.basketball/facundo-ca...

Intervju v angleščini, za časa ruske turneje...

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Gledam seznam ekip, ki nastopajo v Eurocupu...nisem toliko spremljal prestopni rok, se mi pa zdijo takole na prvo žogo glavni favoriti Joventut, G. Canaria, Paris (če gre za Metropolitans, ne vem če je to ista ekipa), potem pa takoj za temi ekipami Olimpija, Ankara, Budućnost, Bursaspor (morda ravno v tem vrstnem redu). Ni nujno, da je res tako (kar se tiče glavnih favoritov), saj, kot pišem, nisem spremljal prestopni rok. Posebno pozornost si zaslužijo Lietkabelis, Ulm, Bourg, Hamburg, Hapoel, bi pa bil zelo presenečen, če bi katera od navedenih ekip prišla v finale. Opažam, da je manj španskih ekip, španska liga, pa je, za moje pojme, najmočnejša evropska košarkarska liga (liga z največ močnimi klubi). V Eurocupu bi pač npr. Valencia ali kakšna Andorra/Fuenlabrada oz. neka španska ekipa s sredine lestvice ŠPA lige verjetno spadala med ožje/širše favorite.

Škoda za igralce kot so Madar, Vukčević, Koprivica, Trifunović, da ne bodo igrali v Eurocupu in tekmovali proti izkušenejšim igralcem, proti katerim lahko tekmujejo. Ž. Obradović seveda ni trener za Eurocup, bi pa lahko bila odlična izkušnja za te igralce, še posebej sedaj, ko neko osnovno izkušnjo s tem tekmovanjem ter načinom razmišljanja Obradovića že imajo.

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

2. KROG LIGE ABA
Split - C. Olimpija - pet 17.00
Tekma, kjer bo Olimpija favorit, Split je treba pričakovati med ekipami, ki se bodo borile za obstanek. V oddaji "U obruču" na srbski Areni Sport so podali mnenje, da je Olimpija bolj kompletna kot prejšnjo sezono.

Borac - FMP - sob 19.00
Tekma, kjer bi lahko odločale zadnje minute. Borac je prvo tekmo sezone izgubil mogoče bolj prepričljivo, kot bi pričakovali, ampak pričakovati, da bo ekipa iz Čačka zadela 20 trojk, tako kot jih je na pripravljalni tekmi proti Partizanu, ni preveč realno.:) Tu bo imel Borac priložnost, da se pokaže proti ekipi podobne kakovosti.

Mega - Igokea - ned 12.00
Mega je ekipa, ki lahko preseneti tako negativno kot pozitivno. Igokea bi tu morala biti v vlogi rahlega favorita, poraz proti Mornarju v prvem krogu ni kritičen, letos gre v play-off 8 ekip.

SCD - Cibona - ned 17.00
Dvoboj dveh ekip, ki sta v prvem krogu visoko izgubili. Cibona se je dobro držala v prvi četrtini tekme proti Partizanu. SCD ima še zmeraj v svoji ekipi izjemnega šuterja F. Mageeja. Statistika Fletcherja Mageeja iz prvega kroga - 13 točk, 3/7 za tri, 2/3 za dve, odigral 32 minut in 15 sekund. Lahko gre to bolje, kar se tiče trojk. Letos igra za SCD tudi Danilo Tasić, vendar proti Zadru ni bil preveč razpoložen.

Mornar - Zadar - ned 19.00
Tekma, ki bo pravi pokazatelj Zadrove moči. V prvem krogu je pri Zadru blestel Luka Božić - 30 točk, 7/11 za dve, 3/6 za tri, 13 skokov, 7 asistenc.

Partizan in Zvezda pred tekmo v ligi ABA igrata še evroligaško tekmo.
MZT - Partizan - pon 16.00
C. zvezda - Budućnost pon 18.00


Najboljši strelci po prvem krogu:
1. Russell - Mornar - 41 točk
2. Božić - Zadar - 30 točk
3. Radonjić - Borac - 26 točk
Mihailović - Mornar - 26 točk

Zgodovina sprememb…

komentar2021 ::

Po 1. polčasu SCD - Cibona 48 - 39...zgleda da je Cibona res med glavnimi kandidati za zadnje mesto, če ne celo glavni kandidat. SCD bi moral biti tekmec po meri, posledično bi Cibona morala biti v igri vse do konca tekme. 2. četrtina je bila sicer s strani Cibone OK, ne vrhunska, ampak ne pa toliko slaba.

Kar se tiče Evrolige sem pravilno napovedal, da bo Partizan imel težave. Alba je imela danes v nemški ligi precej več težav, da je prelomila tekmo v svojo korist, tako da razlog visokega poraza verjetno ne gre iskati v premočnemu nasprotniku...
CZ sicer tudi izgubila, vendar se je večji del tekme držala povsem OK.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Jaz sem za Cibono mislil, da bo še slabša... ima tudi lahek razpored na začetku sezone, čez nekje 3 kroge pa jih čaka malce streznitve... vseeno nad pričakovanji, glede na to, kako je kazalo še dober mesec nazaj. Je pa Cibona v hrvaškem prvenstvu premagala Zadar za 18 točk, pa Zadar letos res ni tako slab.

Jaz mislim, da bo letos Borac s tole ekipo težko višje od borbe za obstanek... dejansko igrajo z 7-8 košarkarji... od tega so cca 3 na nekem nivoju... Hale, Radonjić,... potem pa že pridemo do igralcev tipa Glišič, Novaković, Todorović, Tomašević... res kratka klop, kakšna dodatna poškodba ali utrujenost...

Je pa Russell pri Mornarju postavil strelski rekord ABA lige... tudi sicer na prvih dveh tekmah neverjeten... se ne spomnim trenerje, kot je v tem primeru Pavičević, da bi nekomu dal toliko svobode... bo zanimivo videt, kako bo igral proti kakšni boljši ekipi. Lepo videt, da dobiva pri Mornarju nekih 20min na tekmo Petar Vujačić.

Borba za obstanek bo letos zelo zanimiva, saj popolnega outsiderja ni, tudi MZT in Split nista slaba. Me pa zanima kakšna kuhinja je zadaj pri Ciboni s temi unknown možakarji in indijskim kapitalom.

Danes imam občutek, da bo MZT kar pil živce Partizanu... pravtako danes ob 18:00 pa morda prva resna tekma v tej sezoni, med CZV in BUD v Beogradu. Budučnost je na koncu kar solidno popolnila svoje vrste... bo danes zanimivo videt, kako bo igral za BUD Aaron White, sicer bivši košarkar Zvezde... ne vem, ali bo že igral Apha Kaba... Kamenjaš je bil v prvem krogu precej podpovprečen.... Ne vem, kaj se dogaja z Atićem pri Budučnosti... Trae Bell-Haynes zgleda soliden organizator igre, ampak preveč zaletav... zaenkrat imam občutek, da je precej slabši od Perryja in Cobbsa od lani... podobno velja za Bootha... no bomo videli, bo že čas pokazal... mi je bil pa kar všeč Cameron Reynolds, govorim o krilnem košarkarju Budučnosti... če omenim samo newcommerje... recimo, da bo CVZ zaradi fokusa na Evroligo igrala večino tekme malce rezervirano, tako da zna biti to zanimiva tekma...

Sicer pa par res norih številk na začetku sezone... Russell 47 točk... Pecarski 17 skokov.... Kapusta 15 podaj... tudi Luka Božič dve odlični tekmi...

komentar2021 ::

Kar se tiče Darona Russella res ne vem, kaj bi rekel, razen vse čestitke tistemu, ki ga je pripeljal v Mornar. Sem pogledal njegovo biografijo, za koga je sploh igral do sedaj, vidim, da gre za še zmeraj mladega igralca, sploh na "enki". Torej 3 leta starejši je od Madarja, je pa za sedaj očitno ogromna razlika med njim in Yamom, o katerem, mimogrede, sploh nimam slabega mnenja (je pa očitno, da trenutno ni igralec za nivo Evrolige).
Glede na vrhunce njegovih iger v Marylandu ni Mornar njegov prvi klub, kjer zadeva iz "nemogočih" položajev.
Njegova trenutna statistika:
1. krog (VS Igokea) 4/4 za 1, 5/11 za 2, 9/18 za 3 - value +39
2. krog (VS Zadar) 14/16 za 1, 6/13 za 2, 7/18 za 3.
Zares neverjetno, v dveh tekmah je kar 36 poskušal za 3 in zadel 16-krat.
Mornar bo po mojem mnenju letos ekipa, ki jo bo (zelo) težko premagati, ne glede na to, kdo bo na drugi strani. Mislim, da je sicer njihov maksimalni domet po rednem delu 4. ali 5. mesto.
Zadar letos zgleda obetavno, Božić iz Zadra in Russell iz Mornarja sta trenutno prvi imeni lige...

Groot ::

Tudi mene je kar presenetil Russell v teh dveh tekmah, ampak sem vseeno skeptičen glede njegovega dosega na dolgi rok. Glede na videno včeraj, je očitno da ima popolnoma proste roke in lahko počne praktično karkoli. To posledično pomeni da Mornar z njim v igri skorajda nima neke igre v napadu, razen standard opcije da dajo njemu žogo v roke in potem on prodira ali pa meče za tri. Ob malce resnejši obrambi in bolj agresivnem obrambnem igralcu, bo tole hitro rezultiralo v težave. Zato dajmo počakat kakšno resnejšo tekmo Mornarja, pa da morda Russell pokaže če je dejansko sposoben vodit igro v napadu in razigravat soigralce. Brez tega bo pač še en tipičen ameriški shoot first play, ki v evropski košarki težko uspe na dolgi rok.

komentar2021 ::

MZT - Partizan 74 - 92
Tekma, ki je bila bolj ali manj odločena v 1. četrtini (9-25). Vse ostale četrtine so bile potem bolj ali manj popolnoma izenačene. Oba trenerja sta uporabila vse igralce, ki so jima bili na voljo. Pri Partizanu je najmanj igral Jovanović (value -2), ki je verjetno tekmoval za to 12. mesto v rosterju z Glasom (Obradović je kolikor vem, pred tekmo dejal da so vsi igralci na voljo, razen tistih dveh, za katera se še niti ne ve, kdaj bosta v konkurenci - Smailagić in Avramović). Od mlajših igralcev zelo soliden Vukčević, ostali nekako v skladu s svojimi zmožnostmi, bi rekel. LeDay se še zmeraj išče, prav tako Papapetrou. Punter 1/5 za tri, Lessort pa, zanimivo, 4/4 za proste mete :D.
Madar je danes dobil kar precej minut, nekako v skladu s pričakovanji, nič posebnega, mislim da je današnja predstava, če gledamo celotno sliko, realno njegov trenutni maksimum. Še zmeraj se muči s slabšimi odstotki metov iz igre, če bo tu naredil premik, bo to nekaj povsem drugega. Za zdaj so njegove zmožnosti premalo tudi, kadar se igra proti močnejšim nasprotnikom v ligi ABA, vsaj tako zgleda. Naslednja tekma Partizana v ligi ABA je v nedeljo, medtem ko v petek Partizan igra proti Baskonii...

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Partizan je kar resno vzel tole tekmo in večino tekme odigral s prvo ekipo. Tokrat najboljši Exum, Nunnally in Lessort... trenutno opažam, da je Leday še precej izven forme. Tale manjko/poškodbe organizatorjev igre, zna nekaj časa tepsti tako PAR, kot CZV. V dresu MZTja pa je za razliko od prve tekme, dobro odigral Caffey... Mićović v prvem polčasu obup, v drugem polčasu pa ravno obratna slika. Mislim, da bo MZT še marsikomu pil živce...

Zvezda - Budućnost 69:65
Tekma se je začela intenzivno, ampak po dobrem in zanimivem prvem polčasu... smo v drugem polčasu gledali slab basket, ampak vsaj izenačeno tekmo. Mitrović spet kaže, da bo eden od bolj pomembnih košarkarjev Zvezde, na trenutke pa je prav noro, koliko visokih igralcev ima Zvezda... s tem, da še ni Kuzmića in da na tej tekmi ni igral Dalibor Ilić, tudi Hassan Martin in Raduljica malo. Jih bo pa, kot sem že prej omenil tepel na večjih tekmah manjko poškodovanih nizkih igralcev, kot so Nedović, Marković, Dobrić. Jaylen Adams je bil na tej tekmi zelo slab... tudi Ivanović je zanimivo, kako vedno proti svojem bivšem klubu mrkne. Sem pa že pozabil, da je ta Holland tisti košarkar, ki je na tekmi med COL in Burso lajal v izjavi med polčasom.

Pri Budučnosti ni bilo še Kabe... od Aarona Whita sem pričakoval konkretno več... Bell-Haynes je točno to, kar sem pisal pred tekmo... sicer eksploziven igralec, ampak zaletav in vsaj zaenkrat imam občutek, da ima res nizek košarkarski IQ... prav neverjetno je bilo, ko sem gledal, kako mu postavljajo bloke, pa tip zgleda ne razume nekih osnovnih konceptov, ali pa mu preprosto naredi temo, ko se odloči, da je napad njegov. Kamenjaš zaenkrat še podpovprečen (obe tekmi do sedaj). Daleč najbolj pa me je do sedaj presenetil Igor Drobnjak.

....

Se pa danes začenja Eurocup... kjer igrata COL in BUD v tej sezoni... oba kluba imata tekmo jutri... Olimpija proti Bursasporju, ki sem ga prej omenil, tako da nek dodaten motiv verjetno ni potreben... bo pa pri tem klubu igralo kar nekaj znancev ABA lige...Clemmons, Needham, še lani član Olimpije Zach Auguste, trener pa Alimpijević... tole bo zanimiva tekma, upajmo, da bodo Stožice čim bolj polne...

komentar2021 ::

Nisem gledal tekme med CZ in Budućnostjo, tako da jo težko posebej komentiram. Sem pa opazil, da je bila res velika razlika v številu prostih metov, ki sta jih imeli obe ekipi. 35 prostih metov za CZ, 15 za BUD, od 69 točk Zvezde jih je 39 iz igre, pri Budućnost je število točk iz igre enako 51.
Punter, LeDay se iščeta oz. iščeta formo. Proti MZT Skopja Žoc pošlje LeDaya namesto Trifunovića v igro, LeDay zgreši iz dobre pozicije, nato sicer zadane po izteku časa, Žoc vrne LeDaya na klop, vrne v igro Trifunovića, da LeDayu lahko pojasni kar mu želi povedati :) Lessort včeraj borben, naredi nekaj dobrega za ekipo, potem pa spet zgubi žogo/zgreši zicer...

Kurzweil ::

Gledam zadnjič prenos ene tekme, ne spomnim se katere, pa pravi komentator, da Mornar letos ne igra v Ligi prvakov, ker so se pozabili prijaviti :D

Sicer pa danes ob 19:00 igra Budučnost, malce za ogrevanje, potem ob 20:00 pa Olimpija...

neosonic ::

Zelo pametna in dobra igra Samarja proti Budučnosti. Sedaj pa gremo Olimpija! Škoda, da ne bo več gledalcev, vseeno sem pričakoval malo več.

komentar2021 ::

Očitno bosta Hamburg in Bursa tudi letos ekipi, ki lahko na svoj dober dan premagata pravzaprav katerokoli ekipo v Eurocupu.

Zgodovina sprememb…

Alfonso ::

Olimpija zelo slabo. Yogi katastrofalen. Edina s kar ok predstavo sta bila Murič in pa Radovič (ki pa je igral premalo, pač alibi Golemac). Samar pa odlično, edino kar me je motilo pri njemu je, da je parkrat prišel lepo mimo obrambenega igralca, imel povsem prosti pogled na koš, pa je podal bistveno slabšemu postavljenemu soigralcu. To ravnotežje med meti in asistencami bo moral popraviti, če ne bo še en Šiško...

Kurzweil ::

Za Crveno Zvezdo je podpisal organizator igre/šutre LUCA VILDOZA. Sicer gre za 191cm visokega argentinskega reprezentanta, nekdaj tudi člana ekip kot so Baskonia, New York Knicks in Milwaukee Bucks. Podpisal je za 2 leti.

/////

Jutri se začne 3. krog

Petek
18:00 ... Igokea - Borac
20:00 ... Cibona - Mornar

Sobota
19:00 ... Budučnost - MZT

Nedelja
17:00 ... CEDEVITA OLIMPIJA - Crvena Zvezda
21:00 ... Partizan - SC Derby

Ponedeljek
18:00 ... Zadar - Mega
21:00 ... FMP - Split

Alfonso ::

Opa Vildoza, teli se pa preseravajo s kešem...

Groot ::

Alfonso je izjavil:

Opa Vildoza, teli se pa preseravajo s kešem...


Sem tudi sam takoj pomislil popolnoma enako. Očitno so imajo letos za njih ni omejitev. Glede na trenutne politične razmere ne bi bil presenečen če bi se na koncu kje zadaj prelival še kakšen ruski denar v financiranje srbskega športa.

Kurzweil ::

PG: Vildoza / Adams / Ivanović / Marković / Topić
SG: Nedović / Dobrić / Lazić
SF: Holland / Ilić / Lazarević
PF: Mitrović / Martin / Petrušev / Bentil / Đoković
CE: Kuzmić / Raduljica / Gačić

Vrstni red je bolj kot ne na random... tudi sicer je precej igralcev, ki lahko igrajo več pozicij, recimo pol košarkarjev na položaju 4, lahko igra tudi na 5... pa nekateri iz 1 na 2... ampak tole pa je res roster, še vedno pa mi je zabavno in zelo pogumno, da so si upali dati vodit evroligaško ekipo enem Jovanoviću, saj ne da imam kaj proti njem, naj se dokaže, ampak jaz vem, da pri takšnem rosterju in dejstvu, da se igra Evroliga in ABA liga, pa da je Partizan tudi močnejši kot lani... pa se mi zdi, da bo Partizan še tudi pripeljal kakšnega košarkarja. Ja, res... vreča brez dna se zdi... bi bilo res zanimivo videt celotno ozadje...

komentar2021 ::

Igokea - Borac - petek ob 18h
Play-off za Igokeo v letošnji sezoni ne bi smel biti vprašljiv in tudi na tej tekmi bo Igokea v vlogi (rahlega) favorita. Borac je nepredvidljiva ekipa, ki lahko na marsikateri tekmi preseneti bodisi v pozitivnem bodisi v negativnem smislu.

Cibona - Mornar - petek ob 20h
Cibona za sedaj daje vtis verjetno celo najmanj kakovostne ekipe v ligi. Mornar je ekipa, ku bo verjetno težek oreh za večino, v nekem, za Mornar idealnem razpletu, tudi vse ekipe, pa ne samo zaradi Russella. To tekmo bi moralo biti gosti prez prevelike drame, edini vprašaj pa je verjetno pogosto oslanjanje na Russla, ki bo prej ali slej moral odigrati slab(š)o tekmo. Že v Košarkarskem podcastu so izpostavili, da se bodo ekipe verjetno sedaj bolje orientirale na njega...

Budućnost - MZT Skopje - sobota ob 19h
Budućnost me še ni pretirano prepričala (v smislu, da bo dobijala na papirju slabše nasprotnike v ligi brez večjih težav). Vseeno je težko pričakovati zmago gostov, ki bi ob slabši igri domačih lahko bili v igri do zadnjih minut.

Olimpija - C. zvezda - nedelja ob 17h
Mnogo je razlogov, zaradi katerih mislim, da Olimpija lahko dobi to tekmo. Zvezda bo v vlogi (rahlega) favorita, mislim, da je tudi večji pritisk na igralcih Zvezde, kar se tiče te tekme. Trrnutno mi sicer zgleda, da prvo mesto CZ po rednem delu ne bo preveč ogroženo, mogoče ravno Olimpija lahko pride najbližje, ampak nekako vseeno mislim, da bo Olimpija izgubila kakšno od tekem, kjer bo v vlogi velikega favorita.

Partizan - SCD - nedelja ob 21h
5. Partizanova tekma v tej sezoni, vendar prva doma. SCD je ekipa, ki lahko v najboljšem primeru bori za play-off. Imam občutek, da so tudi letos sestavili dobro ekipo. Partizan ko imel po tekmi z Baskonio en dan počitka. Mogoče priložnost za Glasa, Jovanovića in Madarja, če ne bodo igrali v prvem polčasu, dvomim, da bodo igrali, še posebej prva dva navedena.

Zadar - Mega - ponedeljek ob 18h
Res ne vem, koga bi tu postavil v vlogo vsaj rahlega favorita. Zadar letos zgleda OK, Mega je ekipa, ki play-off iskala na ravno takšnih tekmah, kot je naslednja proti Zadru. Če bodo izgubljali podobne tekme, bodo bližje borbi za obstanek kot za play-off.

FMP - Split - ponedeljek ob 21h
Nisem še uspel ugotoviti, kaj bi lahko, razen mogoče 12.mesta, bil domet Splita. FMP je tu v vlogi izrazitega favorita..

Kurzweil je izjavil:

pa se mi zdi, da bo Partizan še tudi pripeljal kakšnega košarkarja. ...

Ne vem, glede na Obradovićeve besede, bi bolj rekel, da ne. Poleg tega pa je KK Partizan najbolj zadolžen v svoji zgodovini. "Insiderji" (vsaj nekateri) iz družabnih omrežij sicer pravijo, da Partizan išče centra, mislim pa, da Partizan potrebuje tudi playa za Evroligo.

Zgodovina sprememb…

Kurzweil ::

Aleksej Nikolić v Dinamo Sassari (ITA)

komentar2021 ::

Kurzweil ::

komentar2021 je izjavil:

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1700556...


Zanimivo...

////

Mega je dodala še Dragana Milosavljevića

komentar2021 ::

ABA
Igokea pričakovano premagala Borac, Cibona presenetila Mornar. Russell tokrat 35 točk (7/8 za 1, 8/13 za 2, 4/13 za 3). Igral je kar 36 minut in 23 sekund. Pecarski, zame presenetljivo, odličen! Mihailović medtem skromen, posebej zanj...Bundović, Kapusta in Perasović izstopali pri Ciboni.

EVROLIGA - 2. krog
C. Zvezda - Panathinaikos 75 - 77
Monaco - Efes 95 - 92
Barcelona - Real 75 - 73
Virtus - Bayern 66 - 63
Fenerbahče - Maccabi 86 - 71
Olympiacos - Žalgiris 90 - 80
Baskonia - Partizan 103 - 96
O. Milano - Alba 74 - 80
Valencia - Asvel 76 - 77

Alba in Baskonia zmagali po podaljšku. Partizan je bil včeraj celo v igri za zmago po odlični 1. četrtini, zmanjkalo je malo logičnih potez in sreče za zmago. Zvezda je bila tudi v igri za zmago proti PAO, če bi zmagala ne bi bilo nezasluženo.

komentar2021 ::

Kar se tiče Olimpije, Budućnosti in Partizana, mislim, da bi bilo bolje, da se orientirajo na ABA ligo. Možnosti, da bi Olimpija ali Budućnost prišla do naslova prvaka Eurocupa, so zelo majhne (ni nemogoče, je pa dosti težko verjeti, da pride do tega). Favoriti za osvajanje Eurocupa, so po mojem mnenju, kot sem že napisal, Joventut, G. Canaria in Paris, seveda se lahko zgodi, da osvoji tudi kdo drug, ampak rekel bi, da mi v tem trenutku zgledajo možnosti za nekaj takega, "ne ravno velike". Možnosti, da Olimpija ali Budućnost osvojita ligo ABA so vseeno višje kot možnosti, da osvojita Eurocup, posebej če Vildoza ne pride v CZ, pa tudi če pride, ni nobene garancije, da bo dejansko blestel, ne glede na njegove igralske sposobnosti, ki so pač takšne, kot so. Dodaten plus Olimpije in Budućnosti kot ekip, ki igrata v Evrocupu, je vendarle manj zatrpan urnik, kot ga imata evroligaški ekipi (Partizan in C. zvezda bosta v Evroligi odigrala vsaj 34 tekem, Budućnost in Olimpija jih bosta v vsakem primeru odigrala manj v Eurocupu, kolikor vem, se tudi letos v izločilnih bojih v Eurocup igra zgolj ena tekma, če nimam prav, naj me kdo popravi :)).

Kar se tiče derbija Olimpija - CZ, mislim, da zna biti ta tekma za obe ekipi, še posebej za Olimpijo, zelo pomembna, čeprav je 3. krog. Vsak poraz Olimpijo oddalji od cilja, ki bi moral biti 1. mesto, seveda ni Olimpija edina ekipa, ki cilja 1. mesto, ki prinaša kar lepe ugodnosti v play-offu, tako se je izkazalo v preteklosti.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Zanimivo. Jaz pa mislim ravno obratno, in sicer da COL lažje osvoji Eurocup kot pa ligo ABA. V Eurocupu je pomembno da si po skupinskem delu relativno visoko in si s tem olajšaš vsaj prvi če ne celo še drugi krog playoffa. Potem je pa že cel sistem Eurocupa z 1 tekmo nagnjen k presenečenjem kjer je na tisti edini tekmi vse mogoče. Kot je bilo zadnjič v studiu pred tekmo COL lepo rečeno, v Eurocupu prednosti domačega igrišča v playoffu praktično ni, saj je zaradi ene tekme domača ekipa pod ogromnim pritiskom. Lani je Bursa lepo pokazala kaj je mogoče.

Medtem ko premagat Partizan, kaj šele Zvezdo, v finalu ABA lige na 3 zmage. Hja jaz mislim da letos razen ob obilu smole katerega od obeh srbskih velikanov pač ni mogoče. Smo tudi lani videli kako je bila COL kao blizu, ampak realno zelo zelo daleč.

komentar2021 ::

Zvezda je še zmeraj prvi favorit, ker ima največje število kakovostnih igralcev, ter nima kakšnih finančnih in drugih težav, ki bi nad ekipo bdeli kot nek temen oblak. Tisto, kar mi zbuja nek dvom pri CZ je trener, ki pač ni nivoju Radonjića, ki je zelo soliden, celo dober, pameten trener. Menda tudi nekateri navijači CZ za sedaj bojkotirajo ligo ABA.
Na drugo mesto bi postavil Olimpijo, ker nimajo takšnih in drugačnih težav, ki pestijo Partizan, Budućnost pa me še ni prepričala (imajo pa čas, da se moj vtis spremeni).
Olimpija ima precej večje možnosti, da resno kandidira za naslov, če bo 1. po rednem delu, kar bo sicer zelo težko, ker Zvezda sigurno ne bo izgubila več kot 2-3 tekme, vsaj jaz ne verjamem. Torej Olimpija mora zato, da bo v igri za 1. mesto, premagati Zvezdo vsaj enkrat, povsem mogoče tudi dvakrat. Če jutri izgubi, bodo možnosti za prvo mesto minimalne oz. bolj kot ne zgolj teoretične, predvsem zato, ker bo Zvezda težko izgubila več kot 2-3 tekme do konca rednega dela.
Mislim, da je Olimpija edina ekipa v ligi ABA, ki lahko Zvezdo premaga v gosteh (če ne računam na kakšno presenečenje, npr. Mornar, Igokea, ampak te ekipe ne bodo kandidati za naslov), seveda ob dobrem dnevu in nepristranskih sodnikih. Budućnost in Partizan oz. igralci teh dveh ekip imajo zelo velik pritisk ko igrajo proti CZ v gosteh, kar posledično pogosto povzroči, da odigrajo slabše kot zmorejo.
V play-offu Eurocupa ni pravzaprav nobene garancije za karkoli, kar se je videlo lani, po prvem krogu Eurocupa (in tudi sicer seznamu ekip, ki letos igrajo to tekmovanje) mi deluje, da bo tekmovanje še bolj izenačeno kot lani. Težko pa je verjeti, da lahko kakšna od ekip iz drugega plana pride do 4 zmag.

Zgodovina sprememb…

Alfonso ::

Olimpija nima prav nobene možnosti dobiti ABA ligo. ABA ligo dobi beograjski klub. Še najbližje je Budučnost, ki jo prav tako kot beograjska kluba vodi državno sponzorirana mafija. Če je kriza v kakšni pomembni tekmi se takoj aktivirajo sodniki, če se premalo, jih gredo zmasirat v polcajtu v slačilnico, če je še zmeraj kriza pa "zmanjka elektrike". Ni variante.

komentar2021 ::

Alfonso je izjavil:

Olimpija nima prav nobene možnosti dobiti ABA ligo. ABA ligo dobi beograjski klub. Še najbližje je Budučnost, ki jo prav tako kot beograjska kluba vodi državno sponzorirana mafija. Če je kriza v kakšni pomembni tekmi se takoj aktivirajo sodniki, če se premalo, jih gredo zmasirat v polcajtu v slačilnico, če je še zmeraj kriza pa "zmanjka elektrike". Ni variante.

Vloga, ki jo ima država pri vodenju CZ je obratna od vloge, ki jo ima pri vodenju Partizana, seveda pa sta predsednika obeh klubov odvisna od istega človeka, ki je, po prvi zmagi Partizana v lanskem finalu, začel Partizanu javno groziti z bankrotom zaradi davka do države, ki ga je naredil Mijailović.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

Uf bi rad verjel da lahko COL premaga Zvezdo v gosteh, ampak žal letos zo tezko težko vidim. Sploh v končnici sezone ko pričakujem da bo Zvezda že lahko 100% osredotočena zgolj na ligo ABA.

Sam letos po sedaj videnem za COL napovedujem relativno podoben izkupiček kot lani. Polfinale lige ABA in najbrž izpad proti enemu od srbskih velikanov. V Eurocupu pa drugi del morda nekje do polfinala. Za kaj več bodo morali precej dvignit igro in se predvsem otresti poškodb.

Mimogrede, za COL za 1 mesec podpisal Rebec. Ok rabijo playa za krpanje luknje, ampak upam da tole ne postane trajen angažma. Ker še enega indijanca pa res ne potrebujejo.

Alfonso ::

Ni tekme jutri, korona v Olimpiji

Kurzweil ::

Matic Rebec za en mesec v COL...

komentar2021 ::

Včeraj se je Obradović odločil za drzno potezo, ko je za štartnih 5 izbral izključno mlade igralce: Madarja, Glasa, Trifunovića, Vukčevića, Koprivico. Teh 5 igralcev se je sicer solidno borilo proti štartnih 5 ekipe SD Derbyja. Največ težav sta imela Glas in Koprivica. Glas še zmeraj išče svoj šut, to sedaj traja že od druge polovice prejšnje sezone. Če bi uspel kaj zadeti iz igre, bi s tem dvignil samozavest, posledično bi verjetno bila boljša tudi kontrola žoge, podaje bi verjetno bile boljše, morale bi biti. Koprivica je hitro naredil več osebnih napak, kar ga je "izključilo" iz nadaljevanja igre. Nunally je včeraj bil v vlogi gledalca.
Verjetno je včeraj Obradović želel čim manj koristiti ključne, izkušene igralce. Lessort je igral največ, Jovanović edini od razpoložljivih igralcev ni igral. Kakšna je bila ideja glede Punterja, nisem čisto prepričan, verjetno da porabi čim manj energije. Kakorkoli, Punter trenutno ni prepričljiv.
Ključni trenutek tekme bi znal biti zgrešena trojka Jacksona pri rezultatu 60-62, torej gosti so vodili za 2 točki, šlo je za končnico 3. četrtine. Če bi Jackson takrat zadel, bi znalo biti napeto do samega konca.
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva slovenska nogometna liga (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21629561 (1209) c3p0
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2023 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Šport
82243183 (13966) 2dark
»

ABA liga 2021/22 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Šport
58965222 (16852) Kurzweil
»

CEDEVITA OLIMPIJA

Oddelek: Šport
172722 (1666) scipascapa
»

ABA liga 2017/18

Oddelek: Šport
202054 (1372) scipascapa

Več podobnih tem