» »

ABA liga 2017/18

ABA liga 2017/18

Kurzweil ::



Evo odpiram topic za letošnjo sezono Lige ABA (2017/18)- Letošnja novost je bil Supercup, ki je že bil odigran in ga je dobila Cedevita (Crvena ni sodelovala). Letošnja novost je 2. divizija Lige ABA v kateri bosta igrala Krka in Rogaška, skozi kvalifikacije pa se lahko uvrsti letos vsaj poimensko zelo močna Sixt Primorska. Ta topic odpiram iz več razlogov, eden je, da se bodo v 1. in 2. diviziji borile 3/4 slovenske ekipe, drugi razlog je, da se vsako leto preko ABA Lige lansira cel kup odličnih igralcev svetovnega kova, kot naprimer Nikola Jokić, Ante Žižić, da ne naštevam dalje, predvsem pa letos upam, na dokončno eksplozijo Vlatka Čančarja. Potem je še dodaten razlog to, da nas je tu cel kup, ki smo sodelovali v debatah o ligi NBA in seveda o minulem EPju, o katerem seveda ni potrebno izgubljat besed. Še najbolj pomemben razlog pa je, da vas povabih h igranju Fantasyja, ki poteka preko ABA Lige. Torej gremo po vrsti:

1. divizija ABA lige, sodelujoče ekipe:

Uradna spletna stran: povezava

KK Buducnost VOLI
KK Cedevita
KK Cibona
KK Crvena zvezda mts
KK FMP
KK Igokea
KK Mega Bemax
KK Mornar
KK MZT Skopje Aerodrom
KK Partizan NIS
KK Petrol Olimpija
KK Zadar

2. divizija ABA lige, sodelujoče ekipe:

Uradna spletna stran: povezava

KK Borac
KK Bosna Royal
KK Dynamic
KK Krka
KK Lovćen 1947 Cetinje
KK AV Ohrid
KK Rogaška
KK Split
KK Teodo Tivat
KK Zrinjski Mostar
kvalifikant 1
kvalifikant 2

* - za preostali 2 mesti se bodo borile ekipe Sutjeske, Primorske, Širokega in Vršca na turnirju v Laktaših in sicer 27.,28. in 29. septembra.

Razpored 1. kroga:

Cedevita : FMP (29.09.2017 18:00)
MZT Skopje Aerodrom : Partizan NIS (29.09.2017 ob 20:00)
Crvena zvezda mts : Mornar (30.09.2017 ob 19:00)
Budućnost VOLI : Zadar (30.09.2017 ob 21:00)
Mega Bemax : Cibona (01.10.2017 ob 19:00)
Petrol Olimpija : Igokea (02.10.2017 ob 21:00)

bambam20 ::

Olimšija bi znala biti dobra v letošnji sezoni.

Kurzweil ::



Evo, da vas povabim h igranju fantasyja lige ABA...

Link do fantasyja lige ABA

...pravila so povsem preprosta (če je kaj samo vprašajte). Lahko imate 10 ekip (jaz uporabljam samo 1), na začetku imate na voljo 350 kreditov za katere morate kupiti 10 igralcev (če jih manj, ekipa ni veljavna) in potem glede na njihove indekse rastejo njihove cene oz. vaš zaslužek. Vsak krog lahko menjate samo 3 igralce, kar naredi stvar še bolj zanimivo. Igra je res zanimiva, posledično bo bolj zanimiva tudi liga ABA - tako da samo pogumno sestavite svoje ekipe, če upate, pa da vidimo koliko ste poznavalci. Ekipe sestavite najkasneje do 15 min do prve tekme (in v vsakem krogu je tako), torej do tega petka 29.9. do 20:00, ko bo prva tekma te sezone med MZTjem in Partizanom.

!!! - Potem pa jaz naredim privat ligo in vas vse dodam notri, tako bomo imeli slo-tech fantasy ligo!

Mimogrede, prenosi bodo letos na Planet TV 2, če pa bo kdo imel s tem težave, pa bomo že uredili streame, da se lahko gleda. Rupsi31, tudi jaz mislim, da je lahko letos Olimpije pretendent za F4, bi si pa upal trditi, da pridejo met top4, če bi imeli v rosterju še Jankovića od lani, saj bosta "ozko grlo" Bubnič, Radulović in višina Morgana.

Kurzweil ::

Evo sem ustvaril privat ligo, posebej za nas tu na Slo-techu. Lepo vabljeni in kar pogumno se pridružite, da ne boste pametni samo ko komentirate ;)

Link do ABA fantasyja

Ime lige Slo-tech geek league
League ID: 57
League password: 201709271402368oUmOWh

Sestavite ekipe do tega petka 29.9. do 15 min do prve tekme, ki pa je ob 18:00, torej najkasneje do 17:45. Mirno lahko povabite tudi vaše prijatelje! Moja ekipa je Utah Jazz.

pravnik ::

A mogoče kdo ve, če in kje bodo prenosi tekem?

Kurzweil ::

Ja na Planet TV 2

Drevesce ::

Kurzweil sem se prijavil v tole ligo ampak mi nikjer ne prikaže še ostalih ekip.

Kurzweil ::

Tudi mene ne pokaže v tej ligi. Če ne bo bolje danes, bom pisal adminu, da ne dela. Smo se pa podobno, kot tu na slo-techu, tudi pri online basket manager igri Basketsim odločili za privat ligo in tudi tam ni nihče viden.

Ko dodaš svojo ekipo preko IDja in passworda, ti napiše da si član te lige? Verjetno bo vse v redu in je potreben samo kak manjši popravek. Sicer pa še naprej, pridružite se in povabite še kolege, da bo zabava večja ;)

Ime lige Slo-tech geek league
League ID: 57
League password: 201709271402368oUmOWh

Drevesce ::

Pokaže mi, da sem član te lige ja vendar nič drugega. Kot kaže je res kakšen bug.

Kurzweil ::

Ni problema, se bo rešilo. Bom pisal danes, pa verjetno ne bom edini. Vi se samo prijavite in sem prepričan, da bo kul.

Kurzweil ::

Kurzweil ::

@Drevesce, vse je v redu, pravi game master, da ko se bo odigralo prvo kolo, da bodo potem vidne vse ekipe, ki sodelujejo. Torej enkrat ko vam napiše, da je vaša ekipa del lige je to to.

Sicer pa da povabim še enkrat:

Link do ABA liga fantasyja

Ekskluzivna privat liga za slo-tech:

Ime lige Slo-tech geek league
League ID: 57
League password: 201709271402368oUmOWh

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Evo danes se začne, še enkrat vsi lepo vabljeni v našo Slo-tech geek league, ekipe morate sestaviti, danes 15 min to prve tekme, torej do 17:45!

Ime lige Slo-tech geek league
League ID: 57
League password: 201709271402368oUmOWh

edit: ko se pridružite privat ligi naj vas ne skrbi, če ne boste vidno na seznamu ekip, samo da vam napiše da ste del te lige in po prvem odigranem kolu se bodo videle vse ekipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Drevesce ::

Se vrednosti igralcev po vsakem krogu višajo/nižajo?

Kurzweil ::

Se ja... glede na njihov index... tako si lahko ustvariš dobiček in potem kupuješ boljše igralce, kar je fino, ker lahko z malce poznavanja namečeš notri cenejše igralce in potem dosežeš nek donos. Seveda pri dražjih igralcih se lahko hitro zgodi obratno, namreč če ne dosegajo pričakovanih indeksov, se jim cena manjša. Če je igralec poškodovan ali ne igra mu vrednost ne pada. Vsako kolo pa objavijo injury update , da veš kdo je poškodovan oz. ne bo igral.

Mimogrede sedajle se je začela odločilna tekma Sixt Primorske za uvrstitev v 2. divizijo lige ABA in sicer proti Sutjeski, še lani klubu, ki je igral v 1. diviziji ABA lige.

Torej časa imate še slabih 40 minut, da se pridružite in nastavite ekipo.

ABA liga fantasy

Ime lige Slo-tech geek league
League ID: 57
League password: 201709271402368oUmOWh

Kurzweil ::

Kot ste že verjetno seznanjeni, bodo prenosi na Planet TV 2, če bo kdo kdaj potreboval kakšen stream, bomo tudi to našli. Sicer pa sem sedaj prebral opis za prenos tekme:

"V ABA Ligi se kalijo največji košarkarski talenti na Balkanu in je tako odlična odskočna deska za mlade, ki nato postopoma napredujejo v močnejše evropske klube in celo v najmočnejšo ameriško ligo NBA. Večino tekem bo komentiral znan košarkarski poznavalec in športni novinar Luka Šefic. Komentatorsko mesto pa bodo poleg Šefica prevzeli tudi preostali športni novinarji Planet TV, oziroma Siol.net Matej Podgoršek, Lojze Grčman, Rok Kovačič in Martin Pavčnik."

Luko Šefica še poznam, ker je nekoč delal na RTVju, teh štirih spodaj pa prav nobenega. Upam, da nas ne čaka kaj podobnega oz. "bognedaj" še slabšega, kot je bilo lani na Siolu ;((

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Rezultati 1. kroga:

Cedevita : FMP - 74 : 67
MZT Skopje Aerodrom : Partizan NIS - 92 : 89
Budućnost VOLI : Zadar - 87 : 85
Mega Bemax : Cibona - 95 : 88
Crvena zvezda mts : Mornar - 88 : 77
Petrol Olimpija : Igokea 95 : 93

Seznam najboljših igralcev 1. krog (index)
Seznam igralcev, ki ne bodo igrali v 2. krogu

Tekme tega, torej 2. kroga:

FMP : MZT Skopje
Mornar : Partizan NIS
Zadar : Cedevita
Crvena zvezda mts : Mega Bemax Wednesday
Cibona : Petrol Olimpija
Igokea : Budućnost VOLI

Torej nastavite svoje postave (če jih imate namen spreminjat) danes do 17:45 (prva tekma je že DANES ob 18:00 in sicer med FMPjem in MZTjem)

Vidim, da se nas je v naši Slo-tech geek league nabralo kar nekaj - lepo!

Kurzweil ::

Po prvem krogu so rezultati naše Slo-tech geek league sledeči:

scipascapa ::

ker nisem našel novejše teme. samo toliko

LOLIMPIJA je tam, kjer si zasluži.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nba na tv-ju

Oddelek: Loža
172606 (1619) webmaher
»

Evropske lige v športnih tekmovanjih

Oddelek: Šport
91243 (1126) Drevesce

Več podobnih tem