» »

Kako do optike?

Kako do optike?

Aleja ::

Zdravo!

Ko so nam prodali Telekom so nam predstavili, kot da bo vse precej enako kot smo imeli prej na T-2, kjer je delalo vse bp (moja napaka da nisem bila bolj pozorna, vem).

Potem pri priklopu pa prinesejo škatlo za baker in meni nič jasno. Zakaj bi mi hoteli it iz optike nazaj na ta obup?

Rečejo da pri njih priklop ni možen, da ne gre za iste kable. Takrat so mi predlagali LTE kot alternativo, ki je bil popolnoma nestabilen in zato neuporaben. Baker vsaj deluje večino časa, čeprav slabo.

Jaz pogosto delam od doma in res rabim dobro in stabilno internetno povezavo. Sem poskušala z njimi karkoli urediti na vse možne načine in jim je očitno vseeno za nas, zdaj ko nas imajo na pogodbi.

Kar mi ni jasno je, a je treba res za vsakega operaterja posebej skopat za optiko kabel? A nebi moglo bit to malo bolj enostavno, ko je kabel enkrat do hiše pri enem operaterju?

A mi je res edina opcija če hočem normalen internet, da prekinemo pogodbo in požremo stroške in gremo nazaj na T-2 za zmerom?
Če se kdo kaj spozna na to bi res cenila kak nasvet. Najlepša hvala za vsako pomoč!
  • predlagal izbris: Machete ()

Linko ::

Kateri paket je v pogodbi?

ToniT ::

Če je optika od T-2, potem nimaš kaj, če želiš ostati na optiki, moraš izbrati njih.

skumpl ::

Po prebranem, predvidevam, da imaš doma T-2 optično omrežje, kar pomeni, da si lahko naročnik na optiko samo pri njih. Drugače bi bilo, če bi imel Telekom optiko ali Rune. Tam si lahko izbiraš operaterje po želji.

111111111111 ::

Do bajte ti je optiko povlekel T-2 in Telekom pri T-2 ne gostuje.

Verjetno je pa sranje, ker sedaj moraš predčasno prekinit pogodbo pri telekomu. Vsaka šola nekaj stane.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

starfotr ::

Trol post.

V pogodbi vse piše. Če je človek nepismen, je to resen problem.

darkolord ::

V katerem členu pogodbe piše odgovor na vprašanje, "ali je treba res za vsakega operaterja posebej skopat za optiko kabel"?

111111111111 ::

darkolord je izjavil:

V katerem členu pogodbe piše odgovor na vprašanje, "ali je treba res za vsakega operaterja posebej skopat za optiko kabel"?

V tistem kjer piše, da podpisuješ za ADSL.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Buggy ::

OMG...resno se to dogaja? User confused al pa ponudnik pokvarjen niti ne igra vloge. T2 ima naceloma optiko preko Telekoma, razen ce ima svojo...kar pa se komot preveri pred podpisom pogodbe na netu, WTF...a smo ratal ze tako nefukcionalni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

starfotr ::

Stranka je želela znižat stroške, odločila se je za TS, z vezavo za 2 leti + pridobljen popust.

TS nima svoje optike na lokaciji. Ponudili so storitve na bakru in preko mobilnega omrežja.

Oni zagotavljajo to, kar so ponujali. Nihče ni nikogar nategnil. Vse je bilo prostovoljno in brez prisile, definirano v pogodbi. Za neumnost/nevednost pa katerikoli operater žal ne more odgovarjat.

Buggy ::

kot receno...user confused - works for me :D

darkolord ::

OP sicer ne govori o "nategovanju" ali "prisili", ampak sprašuje, kaj narediti oz. kakšne ima opcije. Sicer to, da prodajnik baker ponuja kot enakovreden optiki (pa v resnici bolje ve, da to ni), je vseeno nateg.

Odgovori v stilu "vse štima, dobil/a si, kar si kupil/a, case closed" ne služijo ravno ničemur.

Buggy ::

Seveda. Pomagat mu pa zdaj tudi ne moremo, se strinjas?

DamijanD ::

Če ti je hitrost/zanesljivost pomembna (mislim komu ni), potem prekinit pri TS in nazaj na T2. S tem, da bi pri prekinitvi na TS malo pojamral, da sem bil zaveden, da bo storitev enakovredna in da me ni nihče opozoril, da to ne bo več optični priključek. Verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusit ni greh.

- pač niso vsi ljudje tehniči tipi, da bi se zavedali takih tehničnih podrobnosti
- TS prodajalec je itak navijal za svoje in hotel prodati, ni rekel gospa samo mi vam ne moremo dati tega kar trenutno imate...

111111111111 ::

DamijanD je izjavil:

Če ti je hitrost/zanesljivost pomembna (mislim komu ni), potem prekinit pri TS in nazaj na T2. S tem, da bi pri prekinitvi na TS malo pojamral, da sem bil zaveden, da bo storitev enakovredna in da me ni nihče opozoril, da to ne bo več optični priključek. Verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusit ni greh.

- pač niso vsi ljudje tehniči tipi, da bi se zavedali takih tehničnih podrobnosti
- TS prodajalec je itak navijal za svoje in hotel prodati, ni rekel gospa samo mi vam ne moremo dati tega kar trenutno imate...

Jap, tole, al pa 2 leti potrpet in potem zamenjat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

delavec44 ::

Če bodo kaj pogoje spreminjali, lahko takrat prekineš brez penalov.

starfotr ::

DamijanD je izjavil:



- pač niso vsi ljudje tehniči tipi, da bi se zavedali takih tehničnih podrobnosti


Ljudje tudi niso pravniki in podpisujejo pogodbe.

Pa tudi profesionalni vozniki niso in vozijo avto.

Vsak ima možnost se pozanimat o določeni zadevi pri strokovnjaku. Če se ne, je po toči zvoniti prepozno. Strokovnjaka je treba plačat. Kot je pa lahko iz konteksta razbrano, je bil edini cilj nekaj prihranit in nič drugega. Zadeva se ni izšla, bo pač treba požret stroške.

MrStein ::

Buggy je izjavil:

Seveda. Pomagat mu pa zdaj tudi ne moremo, se strinjas?

Če ne veš kako pomagati, zakaj sploh smetiš v temo?

delavec44 je izjavil:

Če bodo kaj pogoje spreminjali, lahko takrat prekineš brez penalov.

Odvisno, kaj vse štejejo kam.

Prekine sicer lahko že zdaj, najbolje vprašati, kaki so stroški. (formula je taka čudna, da so takoj po podpisu penali skoraj nični, na sredini najvišji, na koncu pa spet majhni; odvisno seveda od točne formule pri ponudniku)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Goran's Blog ::

Pogodbo verjetno lahko prekineš z nekimi penali in greš nazaj na T2.

Aleja ::

Linko je izjavil:

Kateri paket je v pogodbi?

Naj C

delavec44 je izjavil:

Če bodo kaj pogoje spreminjali, lahko takrat prekineš brez penalov.

A res? O zanimivo, hvala za informacijo! Bom pozorna če bodo

ToniT je izjavil:

Če je optika od T-2, potem nimaš kaj, če želiš ostati na optiki, moraš izbrati njih.

Hvala! Smo bili sicer zadovoljni s T2 optiko, je pa definitivno ceneje menjati operaterje na par let. A potem ko ljudje menjajo operaterje pa želijo ostati na optiki se mora dejansko še enkrat vse kopati in napeljevati kabel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aleja ()

d4vid ::

Ne, rune recimo ponuja na svoji optike vse 4 velike igralce - Telekom, T2, Telemach in A1.
Pravtako tudi na telekomovi optiki dobiš vse 4 operaterje, zaradi preprečevanja monopola.

T-2 nima toliko svoje optike, a kjer jo ima, moraš bit njihov naročnik, da jo uporabljaš.

Telemach svoje optike menda nima, ima pa svoje kabelsko omrezje (kabelska TV), kjer spet ne mores druzga vzet, kot njih.

A1 pa nima, ce prav vem, popolnoma nič in ga lahko dobiš na adslu ali pa optiki od telekoma, ošo, ali rune.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Aleja ::

starfotr je izjavil:

Trol post.

V pogodbi vse piše. Če je človek nepismen, je to resen problem.


Vem da morda tako izpade, tudi ker je to moja prva objava na tem forumu in sem šele danes opazila odgovore, ampak žal ni. Pogodbo je podpisoval dedek, ki se žal ne spozna na te zadeve, telekomovci pa so mu zadevo prodali na domu in je pogodbo podpisal takoj, na licu mesta. Pa jaz nisem imela prej nobenih izkušenj z ponudnikom telekomunikacijskih storitev, tako da tudi nisem vedela kaj vse je treba biti pozoren. Definitivno naša napaka in bom v naprej bolj pozorna, ampak tudi od njih ni najlepše da na tak način prodajajo.

Aleja ::

DamijanD je izjavil:

Če ti je hitrost/zanesljivost pomembna (mislim komu ni), potem prekinit pri TS in nazaj na T2. S tem, da bi pri prekinitvi na TS malo pojamral, da sem bil zaveden, da bo storitev enakovredna in da me ni nihče opozoril, da to ne bo več optični priključek. Verjetno ne bo pomagalo, ampak poskusit ni greh.

- pač niso vsi ljudje tehniči tipi, da bi se zavedali takih tehničnih podrobnosti
- TS prodajalec je itak navijal za svoje in hotel prodati, ni rekel gospa samo mi vam ne moremo dati tega kar trenutno imate...



Ja definitivno je naša napaka in ko sem šla brat pogodbo sem se neumno počutila. Ampak zame je to prvo takšno naročniško razmerje, pogodbo pa je podpisoval in urejal dedek, ki se pa sploh ne spozna na tehniko. Prodajalec nama je takrat zagotavljal, da bodo vse storitve identične. Je bil tudi isti, ki je dedku in babici par let nazaj prodal paket na T2, ki sta ga imela prej, tako da smo mu verjeli, ker je bil tako prepričljiv. Niti na pamet mi ni padlo, da bi lahko bila optika problem, zato se nisem v naprej pozanimala. Zdaj vem, kako neumno je to bilo, zato bi rada zdaj izvedela malo več o tem, ker mi očitno sploh ni jasno kako optika deluje. Vsaj da sem za vnaprej malo bolje informirana. Načeloma nisem povsem netehnični tip, ampak dokler nimaš izkušenj specifično z operaterji težko veš na kaj vse je treba biti pozoren. Hvala za vse odgovore, še posebno takšne razumevajoče! Če bo potrebno bom seveda požrla stroške, me pa res zanima kako je menjavo ponudnikov in obdržanjem optike (če ima kdo podobne izkušnje), če bi kdaj potem spet želeli stran od T2.

d4vid je izjavil:

Ne, rune recimo ponuja na svoji optike vse 4 velike igralce - Telekom, T2, Telemach in A1.
Pravtako tudi na telekomovi optiki dobiš vse 4 operaterje, zaradi preprečevanja monopola.

T-2 nima toliko svoje optike, a kjer jo ima, moraš bit njihov naročnik, da jo uporabljaš.

Telemach svoje optike menda nima, ima pa svoje kabelsko omrezje (kabelska TV), kjer spet ne mores druzga vzet, kot njih.

A1 pa nima, ce prav vem, popolnoma nič in ga lahko dobiš na adslu ali pa optiki od telekoma, ošo, ali rune.


Aha no to je pa zanimivo, najlepša hvala! Potem če bi mi napeljali optiko od Telekoma bi bilo to v bistvu super. Ampak ne vem pa kako jih pripraviti do tega, če se jim to verjetno ne splača, ker nas itak že imajo na pogodbi... Bom poskusila "težiti" dalje, drugače pa res nimamo drugega kot nazaj na T2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aleja ()

starfotr ::

Aleja je izjavil:

starfotr je izjavil:

Trol post.

V pogodbi vse piše. Če je človek nepismen, je to resen problem.


Vem da morda tako izpade, tudi ker je to moja prva objava na tem forumu in sem šele danes opazila odgovore, ampak žal ni. Pogodbo je podpisoval dedek, ki se žal ne spozna na te zadeve, telekomovci pa so mu zadevo prodali na domu in je pogodbo podpisal takoj, na licu mesta. Pa jaz nisem imela prej nobenih izkušenj z ponudnikom telekomunikacijskih storitev, tako da tudi nisem vedela kaj vse je treba biti pozoren. Definitivno naša napaka in bom v naprej bolj pozorna, ampak tudi od njih ni najlepše da na tak način prodajajo.


Če je pogodba podpisana na domu, potem imate odpovedni rok brez penalov, mislim da 14 dni. Hitro preveri!

Han ::

Pritoži se - piši 'Kavacu', ki kasira €€.€€€ za slogan VEDNO NA BOLJŠE. ;((

strom_15 ::

d4vid je izjavil:

Ne, rune recimo ponuja na svoji optike vse 4 velike igralce - Telekom, T2, Telemach in A1.
Pravtako tudi na telekomovi optiki dobiš vse 4 operaterje, zaradi preprečevanja monopola.

T-2 nima toliko svoje optike, a kjer jo ima, moraš bit njihov naročnik, da jo uporabljaš.

Telemach svoje optike menda nima, ima pa svoje kabelsko omrezje (kabelska TV), kjer spet ne mores druzga vzet, kot njih.

A1 pa nima, ce prav vem, popolnoma nič in ga lahko dobiš na adslu ali pa optiki od telekoma, ošo, ali rune.


Telemach ima svojo optiko (jaz sem na njihovi optiki). Res, da ima zelo mali delež njihove optike (večino ima coax) in nekaj gostuje na Telekomovi optiki a kot rečeno ima tudi svojo lastno optično omrežje.

ToniT ::

d4vid je izjavil:



Telemach svoje optike menda nima, ima pa svoje kabelsko omrezje (kabelska TV), kjer spet ne mores druzga vzet, kot njih.



Sam imam pri hiši optiko od Telekoma in Telemacha, tako da: Telemach ima svojo optiko.

Prej pa sem dolga leta visel na ADSL-ju 10 Mbit/s/700 Kbit/s, potem pa naenkrat dve različni optiki hkrati...

feryz ::

Sicer, osnovno vprašanje iz teme je, kako do optike.
Odgovor je ekstremno enostaven. Pokličeš na T-2 in naročiš storitve. Bolj enostavno res ne more biti.

Včasih človek res ne more verjeti, kaj vse ljudje počnejo za par evrov. Čeprav se na koncu izkaže, da so kupili drek.
Posle jebanja nema kajanja, pravijo.

DamijanD ::

Naj C je razmeroma nov paket (ravno so ukinili Naj svet ali nekaj podobnega), tako da ne pričakujem, da bi bil ukinjen/spremenjen v naslednjih 6 mesecih.

delavec44 ::

Če ima TV je dovolj, že če en program ukinejo. Za TK ne vem, Telemach vsak mesec nekaj spreminja.

https://telemach.si/spremembe/spremembe...

dev ::

Če si sklenila pogodbo na daljavo lahko odstopiš znotraj odpovednega roka brez stroškov prekinitve.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

MrStein ::

Pa tudi če, gre za okoli 12 EUR stroškov.

Zgleda, da je to dobra psihološka finta, naročniki mislijo, da je prekinitev "vezave" nekaj med umorom in vzponom na Everest brez opreme.
V resnici pa je en klic in nekaj deset EUR (cena ene dnevne malice).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()