» »

Izbira programa na feri

Izbira programa na feri

Aleksandros ::

Zdravo.
Trenutno obiskujem 3. letnik serš-a, program tehnik računalništva. Nameravam se vpisati na feri in sicer program računalništvo in informacijske tehnologije. Problem je v tem, da obstaja visokošolski in univerzitetni program. Ker se na visokošolskega lahko prijaviš tudi s poklicno maturo sem mislil, da je nadaljevanje poklicne šole. Ko sem pogledal predmetnike pa sem videl, da je na visokošolskem uvod v računalništvo(sliši se "začetniško" ker se učimo več programskih jezikov podoben predmet pa smo imeli že v 1. letniku) tega na univerzitetnem ni po čem sklepam, da je univerziteten bolj "advanced" in je zame boljša izbira. Kaj menite? Prosim povejte mi razliko med tema programoma.
Hvala vnaprej ༼つ ◕_◕ ༽つ

Jure14 ::

Kako ti gre mtematika?

Aleksandros ::

Ni prevelikih problemov

Aleksandros ::

Jure14 je izjavil:

Kako ti gre mtematika?

Ni prevelikih problemov.

komunist1918 ::

Simplificiram. VS je namenjen ljudem, ki bi radi čim prej začeli delati in je bolj praktično usmerjen. UNI pa je namenjen ljudem, ki bi radi študirali "computer science" (poglej, kaj to zajema). Večini svetujem, da se v današnjem svetu raje učijo sami in pridobijo čim več izkušenj, ter zaključijo VS. Fakulteta je sicer pomembna za prvo zaposlitev (če sploh), potem pa tega nihče več ne gleda, še posebej v IT... Nasploh pa so fakultete passe (način študija) ...

Aleksandros ::

komunist1918 je izjavil:

Simplificiram. VS je namenjen ljudem, ki bi radi čim prej začeli delati in je bolj praktično usmerjen. UNI pa je namenjen ljudem, ki bi radi študirali "computer science" (poglej, kaj to zajema). Večini svetujem, da se v današnjem svetu raje učijo sami in pridobijo čim več izkušenj, ter zaključijo VS. Fakulteta je sicer pomembna za prvo zaposlitev (če sploh), potem pa tega nihče več ne gleda, še posebej v IT... Nasploh pa so fakultete passe (način študija) ...

Ja, ko sem pogledal še predmetnik za 2. in 3. letnik vidim, da ima VS več predmetov za računalniško stroko in se bom zato najvrjetneje nanj prijavil.
Kaj pa v primeru če bi se želel še dalje šolat, sta VS in UNI enakovredna ali bi UNI imeli prednost za vpis dalje?
Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

komunist1918 ::

da, od bolonjca dalje je vseeno. beri. https://feri.um.si/datoteke/studij/prog...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344543 (6735) nejc_nejc
»

Degradiranje diplomantov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
18338566 (3427) tomwischner
»

Žena pravi da VSŠ ni faks (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26961786 (53070) jype
»

FRI vs. Ekonomska fakulteta - Poslovna informatika

Oddelek: Šola
3613564 (7604) barb99
»

srednja in visoka šola?!

Oddelek: Šola
464585 (3800) jizzer

Več podobnih tem