» »

FMF VSŠ (Merilna tehnika, Praktična Matematika)

FMF VSŠ (Merilna tehnika, Praktična Matematika)

odvrzacc ::

Zanima me če ima kdo izkušnje z navedenima programoma.

Vprašal bi tudi kakšna je splošna težavnost, nekako dojamem da je težje kot povprečna gimnazija ter da zahteva kar nekaj dela, toda do katere mere?

Kakšni so kaj profesorji? Koliko je pravzaprav razlike med VSŠ in UNI programom?

Hvala!

d_DJ ::

Na praktični matematiki je dosti programiranja in vse predmete v povezavi s programiranjem/računalništvom ima Lokar, ki ga imaš po treh letih že pošteno čez glavo. Predmeti se ponavadi začnejo tam kjer si v srednji šoli končal potem pa se stopnjuje (pri programiranju štartaš iz nule, ne potrebuješ nobenega predznanja). Snov je pomojem dokaj ista kot na uni, s tem da ni tako podrobno in je manj teorije, posledično tudi nekoliko lažje.

Nekateri matematični predmeti so se izvajali skupaj s programom Merilna tehnika. Na programu Merilna tehnika baje ni programiranja.

Če diplomiraš na praktični, maš pol možnost, da se vpišeš še na 2. stopnjo Računalništvo in Informatika na FRI.

Kar se službe tiče, večinoma vsi ki smo bli na praktični smo nakancu pristal v ITju in programiramo.

Wrop ::

Za smer Merilno tehniko, ti lahko povem po nekaterih izpovedih, da je nekaj težja kot strojni VSŠ, pa precej lažja smer kot Fizika UNI. Vsaj pred bolonjcem je bilo tako.
Na merilni tehniki se je tudi programiralo v Matlabu, kar ne bi smelo predstavljati večjih težav. Če si gimnazijo končal s kolikor toliko dobrim uspehom, potem be boš imel nepremostljivih težav. Bo pa treba kar nekaj truda vložit.

Za službo se ti ni treba bati. Z Merilno tehniko boš dokaj lahko dobil kako službo v kakem laboratoriju.

Marjan321 ::

Zanima me kakšna je razlika v težavnosti praktične matematike in "navadne" matematike?
In če potrebuješ po dokončani diplomi praktične matematike kakšne diferencialne izpite za vpis na magisterij računalništva in informatike FRI.

A110 ::

Marjan321 je izjavil:

Zanima me kakšna je razlika v težavnosti praktične matematike in "navadne" matematike?
In če potrebuješ po dokončani diplomi praktične matematike kakšne diferencialne izpite za vpis na magisterij računalništva in informatike FRI.



Razlika v tezavnosti je kar velika. Fmf uni matematika ni noben bavbav, vendar moras imeti v glavi stvari kar postimane ker se nekaterih stvari samo z sedenjem in ucenjem na pamet ne mores nauciti. Koncal sem uni matematiko, poznam pa jih dosti ki na uni niso naredili prakticno nobenega pombnega predmeta potem pa so dokaj bp koncali prakticno matematiko. Sam sem potem magisterij nadaljeval na fri kjer nisem imel nobenih problemov z diferencialnimi in manjkom predznanja programiranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344542 (6734) nejc_nejc
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012066 (9303) neverlucky
»

FRI ali IŠRM

Oddelek: Šola
102803 (2231) Yacked2
»

Izbira med FRI, FE in FS

Oddelek: Šola
127111 (5926) lemonaid
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215749 (12717) žana

Več podobnih tem