» »

Zakaj kitajski EV v Evropi nimajo šans?

Zakaj kitajski EV v Evropi nimajo šans?

Utk ::

Ti praviš, da subvencije plačujejo vsi, koristijo pa samo nekateri. Ne, koristijo tudi tistim, ki nimajo EV, ker imajo zarad tega malenkost boljši zrak.

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Ti praviš, da subvencije plačujejo vsi, koristijo pa samo nekateri. Ne, koristijo tudi tistim, ki nimajo EV, ker imajo zarad tega malenkost boljši zrak.

Ja ne, ker ne živijo vsi v mestu. Za unega na gorski kmetiji ne bo tvoj EV vplival nič.

Pravica do zdravega okolja ni pogojena s plačevanjem davkov, da bo za subvencije. To je univerzalna pravica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

link_up ::

Torej ne morem sklepati o kakovosti kitajskih avtomobilov po izkusnjah iz elektronike? So veliko bolj kvalitetni? Zakaj bi kdo sploh zamenjal Nemca za Kitajca za par 10k evrov?
In and Out

Utk ::

Jasno da ne, on ne gre nikoli nikamor, ne vozi se po avtocesti, nima otrok, ki bi kam šli, nič od nič. Zanj je potem še marsikater davek še bolj odveč in še bolj nepravičen. Edino subvencioniranje gorskih kmetij, to je pa v redu, v to se pa ne sme posegat.


Pravica do zdravega okolja ni pogojena s plačevanjem davkov, da bo za subvencije. To je univerzalna pravica.

Ne vem zakaj potem take borbe proti temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ti praviš, da subvencije plačujejo vsi, koristijo pa samo nekateri. Ne, koristijo tudi tistim, ki nimajo EV, ker imajo zarad tega malenkost boljši zrak.



Kaj pa ce delam od doma in ne hodim po ulici in ne diham zraka tam ampak subvencijo pa vseeno sofinanciram

Skratka eu in slo subvencionira stotine zadev ena med njimi je vrtec pa hrano ker mamo nizjo stopnjo ddv

Pa evje

Pa vse zivo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Mercedes BMW in Audi se začnejo pri 50 in so hitro na 100. To so entry modeli za bogataše oziroma njihove otroke. Razlika med enako "dobrim" Kitajcem za 75k in Nemcem za 100k tu ne igra nobene vloge.


Najcenejši Mercedes je 35 jurjev, BMW 27 jurjev, Audi 20 jurjev.

Ne vem kaj za tebe pomeni "hitro na 100", ampak v resnici se moraš že kar potruditi, da si skonfiguriraš avto za ta denar. Najdražji Q5 na avto.net je 72k, S6 Avant 88k itd.

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Če bi se že prej odpovedali poceni plinu, bi se industrija enostavno že prej preselila drugam, tako da to ni ravno rešitev. Da smo se odpovedali poceni plinu je bila pa tudi fenomenalno butasta odločitev, za katero ni bilo nobenega racionalnega razloga.


In na podlagi česa smatraš, da bi bil ruski plin v tem trenutku cenejši od Azerbajđanskega? Ruski plin bo najcenejši takrat, ko bo Rusija popolnoma popušila. Takrat se bodo šele razprodajali.

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Jasno da ne, on ne gre nikoli nikamor, ne vozi se po avtocesti, nima otrok, ki bi kam šli, nič od nič. Zanj je potem še marsikater davek še bolj odveč in še bolj nepravičen. Edino subvencioniranje gorskih kmetij, to je pa v redu, v to se pa ne sme posegat.


Pravica do zdravega okolja ni pogojena s plačevanjem davkov, da bo za subvencije. To je univerzalna pravica.

Ne vem zakaj potem take borbe proti temu.

Ker si ti kupiš avto (kakršen koli) z njim vplivaš na druge. Torej plačaj ti. Zakaj bi jaz plačeval tebi, da bi ti posredno za nagrado potem manj vplival name? Subvencija je pomoč. Kdor si kupuje avto pa definitivno ne rabi pomoči. Potem dajmo vsakemu državljanu na voljo enkratno pomoč 5k EUR za nakup avta ne glede na to ali si ga bodo potem kupili ali ne.

Moe_Lester je izjavil:

Mercedes BMW in Audi se začnejo pri 50 in so hitro na 100. To so entry modeli za bogataše oziroma njihove otroke. Razlika med enako "dobrim" Kitajcem za 75k in Nemcem za 100k tu ne igra nobene vloge.


Najcenejši Mercedes je 35 jurjev, BMW 27 jurjev, Audi 20 jurjev.

Ne vem kaj za tebe pomeni "hitro na 100", ampak v resnici se moraš že kar potruditi, da si skonfiguriraš avto za ta denar. Najdražji Q5 na avto.net je 72k, S6 Avant 88k itd.

Vidim da si padel iz konteksta, ker nisi prebral na kaj se moj post nanaša. Bogataš svojim mulcem ne bo kupoval najcenejšega Mercedesa. Poleg tega je govora o novih avtih.

Kupovanje starega avta s 150k km je vedno loterija, ker ima verjetno 250k km in nima narejenega velikega servisa. 25k za loterijski listek je pa veliko. Da ne omenjam potem vseh stroškov ki pa so vezani na ceno novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kgtjera ::

Avti se bodo kvečjemu dražili niti slučajno cenili.


Še en razlog, da čimprej kupimo EV, ne? ;((

Ker si ti kupiš avto (kakršen koli) z njim vplivaš na druge. Torej plačaj ti. Zakaj bi jaz plačeval tebi, da bi ti posredno za nagrado potem manj vplival name? Subvencija je pomoč. Kdor si kupuje avto pa definitivno ne rabi pomoči. Potem dajmo vsakemu državljanu na voljo enkratno pomoč 5k EUR za nakup avta ne glede na to ali si ga bodo potem kupili ali ne.


Se strinjam! Ali pa dejmo subvencionirat še nakupe modernih dizlov...

Utk ::

Subvencije za EV ne dobiš zato, da se boš "ti" vozil na elektriko cenejše, ampak zato, da se ta industrija postavi na noge in smo zarad tega vsi na boljšem. Zarad zraka in zarad manjše odvisnosti od nafte. Tist, ki ne kupi EV, plača kak evro od davkov za to. Tist, ki kupi EV, plača par 10 jurjev za to.

kgtjera ::

Kapla v morje v primerjavi z onesnaževanjem v državah 3. sveta in onesnaževanjem za proizvodnjo EV vozil, ampak kul, če se ti počitiš bolj zeleno. To je približno tak nateg kot co2 kuponi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kgtjera ()

Utk ::

Ne vem zate, ampak jaz v koloni stojim za "sosedovim" dizlom. Ne za filipinskim trajektom.
Tako da če mu treba primaknit 10 centov da bo kupil EV, dam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Poldi112 ::

TezkoDihanje je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Če bi se že prej odpovedali poceni plinu, bi se industrija enostavno že prej preselila drugam, tako da to ni ravno rešitev. Da smo se odpovedali poceni plinu je bila pa tudi fenomenalno butasta odločitev, za katero ni bilo nobenega racionalnega razloga.


In na podlagi česa smatraš, da bi bil ruski plin v tem trenutku cenejši od Azerbajđanskega? Ruski plin bo najcenejši takrat, ko bo Rusija popolnoma popušila. Takrat se bodo šele razprodajali.


Rusija popušila? Kolega, a ste na mamilah?

Kaj ima nekaj malega Azerbajzansega plina veze z dejstvom, da je plin sedaj dražji in da je industrija vedno manj konkurenčna?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Utk ::

Dej odjebi s tem ruskim sranjem iz te teme.

starfotr ::

A mi lahko en pove katera kitajska stvar ali predmet je boljša od primerljive Evropske ali Ameriške?

Ne cenovno. Pač pa kakovostno in vsi ostali kriteriji.

In ne iphone made in china ne spada v to, ker gre za ameriški izdelek.

Govorim o tem, da je nekaj res v svetovni špici in narejeno, razvito na Kitajskem.

Utk ::

Najprej mi ti povej kaj vse imaš ti na sebi, v hiši ali v avtu, kar je res v svetovni špici, ne glede na ceno, in da je to dražje od 500 evrov, da ne boš zdaj reku, da imaš nek komplet lego kock.

95% folka kupi p/p, ne pa svetovno špico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Evo, že lego kocke so evropske res superirone v primerjavi z kitajskim sranjem.

Resnično me zanima kje so dobri. Ker kolikor jih poznam niso nikjer ravno v svetovni špici.

Utk ::

And yet, še nikoli nisem kupil original lego kock. Vseeno živim. Kitajske kopije so slabše, ampak vseeno dovolj dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Kdo je tebe kaj vprašal? Odgovori na prvotno vprašanje. Če si funkcionalno nepismen pa pojdi na kak tečaj.

Moe_Lester ::

Vidim da si padel iz konteksta, ker nisi prebral na kaj se moj post nanaša. Bogataš svojim mulcem ne bo kupoval najcenejšega Mercedesa. Poleg tega je govora o novih avtih.


Napisal sem cene za nove avtomobile, seveda.

Bogataše si pa ti prinesel v temo. Ne vem kako sicer definiraš bogataše, ampak omenjene avtomobile kupuje srednji sloj.

Utk ::

starfotr je izjavil:

Kdo je tebe kaj vprašal? Odgovori na prvotno vprašanje. Če si funkcionalno nepismen pa pojdi na kak tečaj.

Odgovori ti na moje. Zakaj bi morali imet najboljše baterije, če imajo pa dovolj dobre in to v 10x količinah?
En kup stvari je, ki se delajo SAMO na kitajskem, in vsaj pri njih je škoda govorit ali so najboljše ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Subvencije jes, vidim jaz folk ki ma elekrarne, na strehi, une sončne. Da majo pol okna odprta u kopalnicah in sekretih pozimi. In terajo toplotne ćrpalke do konca, tolk da ne izdihne....Pol pozim rabijo uni poletni štrom, ki ga takrat neben ne nuca. Plačamo pa mi to vsi, to norijo. Pr el. avtih bo podobno. Oziroma je že. Zato tud folk ne dobi več soglasij za sončne, ker se pr elektru bojijo da bo sistem počepnu zarad teh ki pol vlečejo pozim štrom na max.

kitajčki so v vesolju, tlele se pa eni obnašajo, kot da kinezi še vedno hodijo okol u istih jaknah, od najvišjega u CK do tistga ki pomiva sekreta. To je blo pred 60 leti, zaj kitajčki letajo po svemiru, sami brez amerikančkov i rusov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

starfotr ::

Jaz poznam 2, ki sta si prekopala dvorišče in vgradila gretje, da ni treba kidat.

Eden si je še garažo za 3 avte - pomožni objekt začel ogrevat kot da je bivalni del hiše.

TezkoDihanje ::

Poldi112 je izjavil:

Rusija popušila? Kolega, a ste na mamilah?

Nihče ne more bit na mamilah, ki jih ti žereš. Rusija (oziroma prejšne instance) so že popušile. Nazadnje leta 1991.

Kaj ima nekaj malega Azerbajzansega plina veze z dejstvom, da je plin sedaj dražji in da je industrija vedno manj konkurenčna?

In koliko bi bil ruski plin v tem trenutku, ko bi požrli Ukrajino in bi začeli izsiljevat Evropo?

Telbanc je izjavil:

kitajčki so v vesolju,


A so ti Kitajčki, ki izdelujejo avtomobile, v vesolju? Al kaj ima to veze?! Smetenje in zamegljevanje teme in nič drugega. Tudi Indijci so v vesolju, pa slovenci tudi.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

TezkoDihanje je izjavil:


In koliko bi bil ruski plin v tem trenutku, ko bi požrli Ukrajino in bi začeli izsiljevat Evropo?


Ruskega plina kmal ne bo več. Severni tok uničen, Ukrajina bo preostale plinovod2, mislim da sta v obratovanju še dve veji, ki grejo čez njeno ozemlje ustavila drugo leto. Tko da si lah popolnoma brez skrbi. Bo pa ruski utekočinjeni plin, ki ga zaj uvaža vedno več Evropa, 10x dražji in seveda bencin in dizel iz Indije....namesto ruske nafte. Indija je sicer za 10x povečala uvoz ruske nafte..:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kgtjera ::

Utk je izjavil:

Ne vem zate, ampak jaz v koloni stojim za "sosedovim" dizlom. Ne za filipinskim trajektom.
Tako da če mu treba primaknit 10 centov da bo kupil EV, dam.


Ja seveda, lepo kažeš miselni domet eko fašistov in fanatikov. Briga vas kje in kako se EV proizvedejo, od kje "čista" elektrika in kdo ter zakaj subvencionira, važno da ti stojiš v koloni za "sosedovim" EV... Plačamo pa to norijo mi vsi.

Telbanc ::

TezkoDihanje je izjavil:



A so ti Kitajčki, ki izdelujejo avtomobile, v vesolju? Al kaj ima to veze?! Smetenje in zamegljevanje teme in nič drugega. Tudi Indijci so v vesolju, pa slovenci tudi.


:))

Kitajčki so že pred 40 leti izdelovali tiskana vezja za fliperje Mehanotenike. Kje v Sloveniji znajo narest procesor v 7nm tehnolgiji ? Bogi kitajčki so pršli u Gorenje, in nardili dar - mar.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

kgtjera je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne vem zate, ampak jaz v koloni stojim za "sosedovim" dizlom. Ne za filipinskim trajektom.
Tako da če mu treba primaknit 10 centov da bo kupil EV, dam.


Ja seveda, lepo kažeš miselni domet eko fašistov in fanatikov. Briga vas kje in kako se EV proizvedejo, od kje "čista" elektrika in kdo ter zakaj subvencionira, važno da ti stojiš v koloni za "sosedovim" EV... Plačamo pa to norijo mi vsi.

To si nekaj pomešal. Mene skrbi kaj jaz diham. Eko fašizem in fanatizem prepuščam voznikom starih dizlov, oni rešujejo planet z nizkim co2 proti bencinarjem in podobnim. Tudi za ekološko črpanje in rafiniranje nafte so že zdavnaj poskrbeli, sem slišal...

Telbanc ::

Utk je izjavil:

...........
To si nekaj pomešal. Mene skrbi kaj jaz diham. Eko fašizem in fanatizem prepuščam voznikom starih dizlov, oni rešujejo planet z nizkim co2 proti bencinarjem in podobnim. Tudi za ekološko črpanje in rafiniranje nafte so že zdavnaj poskrbeli, sem slišal...


V Nemčji so spet odprli rudnike, zaj ko so spet zagnali termoelekrarne. Upravičeno te skrbi. Da si ne boš delal kakih utvar o času v katerem živimo.

https://twitter.com/vale_iii/status/170...

:))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

So jih odprli zarad pol procenta električnih avtov na cestah?

Telbanc ::

Ne ker so genijalci zaprli jedrske. In zapalili termo, na premog. :))

Tle je tvoja čista elektrika.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Premog so začeli kopat, ker je to cenejše od nafte in plina. Po co2 je oboje tu nekje. Problem premoga je enak kot problem nafte. Obojega se treba znebit.
Kako usran je dizel seveda ne vidiš, če bi pa postavil na kup 100,000 dizlov in speljal auspuh v en raufnk, bi pa videl da je še veliko hujši od teš6.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Utk je izjavil:

Premog so začeli kopat, ker je to cenejše od nafte in plina. Po co2 je oboje tu nekje. Problem premoga je enak kot problem nafte. Obojega se treba znebit.
Kako usran je dizel seveda ne vidiš, če bi pa postavil na kup 100,000 dizlov in speljal auspuh v en raufnk, bi pa videl da je še veliko hujši od teš6.


Če bi mal pogledal okol sebe, bi videl da ena mašina za potniško ladjo križarko zaleže za celo Slovenijo avtov. ....Kamijonov je v Sloveniji 2%, v prometu, delež njihovega osnaževanja je 27%. To je cena tranzita. Tko, da zaj si me prepričal, kok so dizelni škodljivi, bom sigurno kupil še ženi enega avta na nafto. Bencinarja pa bova prodala. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

TezkoDihanje ::

Telbanc je izjavil:

Tko da si lah popolnoma brez skrbi. Bo pa ruski utekočinjeni plin, ki ga zaj uvaža vedno več Evropa, 10x dražji in seveda bencin in dizel iz Indije....namesto ruske nafte. Indija je sicer za 10x povečala uvoz ruske nafte..:))


Prvo preveri, koliko utekočinjenega plina je Rusija sploh sposobna proizvest. Praktično minimalno. Poleg tega, glede na to, kako si vesel za Indijo, lej zdaj boš še bolj:
Russia says it has billions of Indian rupees that it can’t use

Rusi do tega denarja sploh ne morejo prit, zaradi tega izvoz nafte v Indijo pada. Občutno.

Share of Russia crude in oil imports falls to 34 per cent in August

FireSnake ::

TezkoDihanje je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj pa ginekologinja ve o avtomobilih?


Ginekologinja ima ljudi okoli sebe, ki vejo absurdno več od tebe.

starfotr je izjavil:

ker nimamo več poceni plina


Bi morali prej mislit na te stvari, pa diverzificirat nakupe. Večkrat smo bili opozorjeni na to, pa smo se samo smejali opozorilom. Zdaj pa vlečemo plin iz Azerbajđana pa Alžirije...


Ko ti zmanjka argumentov greš pa na ad hominem?
Slabo, res slabo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Če bi mal pogledal okol sebe, bi videl da ena mašina za potniško ladjo križarko zaleže za celo Slovenijo avtov

Če pogledam okoli sebe, vidim kup dizlov in nobene križarke.

TezkoDihanje ::

FireSnake je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj pa ginekologinja ve o avtomobilih?


Ginekologinja ima ljudi okoli sebe, ki vejo absurdno več od tebe.

starfotr je izjavil:

ker nimamo več poceni plina


Bi morali prej mislit na te stvari, pa diverzificirat nakupe. Večkrat smo bili opozorjeni na to, pa smo se samo smejali opozorilom. Zdaj pa vlečemo plin iz Azerbajđana pa Alžirije...


Ko ti zmanjka argumentov greš pa na ad hominem?
Slabo, res slabo.


A je treba res tako bedasto lagat? Kje je tukaj kakšen Ad hominem?

Utk ::

Kamijonov je v Sloveniji 2%, v prometu, delež njihovega osnaževanja je 27%

Normalno, sej naredijo več km kot nek avto. In oni so potrebni dokler so, tvoj dizel pa ni. Obstajajo boljši avti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Utk je izjavil:

Kamijonov je v Sloveniji 2%, v prometu, delež njihovega osnaževanja je 27%

Normalno, sej naredijo več km kot nek avto. In oni so potrebni dokler so, tvoj dizel pa ni. Obstajajo boljši avti.


:DJa to se strinjam,kitajski električni za 15000 evrov.:D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Ne vem zate, ampak jaz v koloni stojim za "sosedovim" dizlom. Ne za filipinskim trajektom.
Tako da če mu treba primaknit 10 centov da bo kupil EV, dam.


Smo pa vsi na istem planetu. Kdo je kje ni pomembno.
In tu si tudi ti nepomemben.
Kaj torej želiš povedati?

TezkoDihanje je izjavil:

FireSnake je izjavil:

TezkoDihanje je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kaj pa ginekologinja ve o avtomobilih?


Ginekologinja ima ljudi okoli sebe, ki vejo absurdno več od tebe.

starfotr je izjavil:

ker nimamo več poceni plina


Bi morali prej mislit na te stvari, pa diverzificirat nakupe. Večkrat smo bili opozorjeni na to, pa smo se samo smejali opozorilom. Zdaj pa vlečemo plin iz Azerbajđana pa Alžirije...


Ko ti zmanjka argumentov greš pa na ad hominem?
Slabo, res slabo.


A je treba res tako bedasto lagat? Kje je tukaj kakšen Ad hominem?


Beri, trol registriran 2023. Zelo malo besedila je.
Zna biti, da ti kapne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

TezkoDihanje ::

FireSnake je izjavil:

Beri, trol registriran 2023. Zelo malo besedila je.
Zna biti, da ti kapne.


To pa je ad hominem, ja.

Telbanc je izjavil:

Utk je izjavil:

Kamijonov je v Sloveniji 2%, v prometu, delež njihovega osnaževanja je 27%

Normalno, sej naredijo več km kot nek avto. In oni so potrebni dokler so, tvoj dizel pa ni. Obstajajo boljši avti.


:DJa to se strinjam,kitajski električni za 15000 evrov.:D


+ prevoz + vse dajatve pa ne bo niti približno 15 jurjev

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Smo pa vsi na istem planetu. Kdo je kje ni pomembno.
In tu si tudi ti nepomemben.
Kaj torej želiš povedati?

1. Sebi sem najpomembnejši jaz.
2. Jaz imam solarne panele in EV. Ne morem zgradit jedrske elektrarne na vrtu. Ne morem naredit čiste baterije, solarnih panelov itd. Za to obstajo drugi, firme, države, predpisi. Vsak naj naredi svoj del pa bo sčasoma boljše. Vozit še 100 let dizle...ne vidim scenerija kako bi šlo lahko na ta način na boljše. Ga vidiš ti? Če ne EV, kaj potem? Še 3 filtri povrhu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

TezkoDihanje je izjavil:



+ prevoz + vse dajatve pa ne bo niti približno 15 jurjev



Če bo še subvencija bo še manj. Ane, če kupujemo avte na štrom nas je treba stimulirat. Nemci so morali svoje cene el. avtov na kitajskem trgu precej znižat. Izgublajo trg. A nič ne berete? Se pa da iz dizlov še precej stisnit. Mislim da je bil Volvo tisti, ki je naredu kamijonček z mašino, ki na belem prtičku na izpuhi ni puščal sledi. Že pred leti. No, če zaćnemo še, kolk je zelena "pridelava " baterij, kjer je za en bogi akumulator treba izkopat 330 ton rude.....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

redtech ::

TezkoDihanje je izjavil:


Share of Russia crude in oil imports falls to 34 per cent in August


Cena je zrasla za 40% ti glavca - price cap ;((

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Subvencije za EV ne dobiš zato, da se boš "ti" vozil na elektriko cenejše, ampak zato, da se ta industrija postavi na noge in smo zarad tega vsi na boljšem. Zarad zraka in zarad manjše odvisnosti od nafte. Tist, ki ne kupi EV, plača kak evro od davkov za to. Tist, ki kupi EV, plača par 10 jurjev za to.



Bo se postavila na noge ce bodo ceneje prodajali bo vec kupcev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

starfotr je izjavil:

Jaz poznam 2, ki sta si prekopala dvorišče in vgradila gretje, da ni treba kidat.

Eden si je še garažo za 3 avte - pomožni objekt začel ogrevat kot da je bivalni del hiše.

Srčno upam, da so taki osebki v manjšini (torej miselnost "viška pa ne bom šenkal").

Utk ::

Bedaki delajo tako, pametni se dogovorijo, postavijo 2 elektrarni in imajo dovolj elektrike za 3 hiše. Vsakega od treh stane tista elektrarna pol toliko kot ga bi lastna, s tem da lahko izbirajo na katere 2 hiši, z boljšo lego, možnostjo soglasja, itd.

redtech ::

Ne pretiravaj...še vi isti hiši imajo 2 kabelska priključka, da se ne kregajo, bodo pa imel sosedje skupno elektrarno, nismo tak narod.

kriptobog ::

starfotr je izjavil:

Jaz poznam 2, ki sta si prekopala dvorišče in vgradila gretje, da ni treba kidat.

Eden si je še garažo za 3 avte - pomožni objekt začel ogrevat kot da je bivalni del hiše.


Jaz nimam sončne pa imam ogrevano dvorišče? :D

Utk ::

redtech je izjavil:

Ne pretiravaj...še vi isti hiši imajo 2 kabelska priključka, da se ne kregajo, bodo pa imel sosedje skupno elektrarno, nismo tak narod.

Ja lej, zato sem pa napisal "bedaki vs pametni". Pa ne rabijo bit sosedi, lahk živijo vsak na svojem koncu Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prepoved prodaje avtomobilov na dizel/bencin od leta 2035 (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
917551 (5273) BigWhale
»

Tesla lani dobavila pol milijona električnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Rezultati
20833725 (28947) kow

MG ZS EV električni avto je prodajna uspešnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11811614 (9479) Marko54
»

Slovenija po letu 2030 brez novih avtomobilov na nafto in bencin (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
27784984 (76908) AštiriL

Več podobnih tem