» »

Kakšen hladilnik

Kakšen hladilnik

Bud_Bundy ::

Bo čas za nov hladilnik. Me zanima koliko so kaj realne te deklarirane porabe? Če malo odpiraš hladilnik, je res razlike za 40 kWh na leto? Sicer pa kakšen predlog za samostojen hladilnik, brez zamrzovalnika in nekih fanci funkcij, rad bi pa dober termostat. Ja, pa mere nekje 60x70x120+
  • spremenilo: Bud_Bundy ()

Bud_Bundy ::

Gledam malo po netu, in je kar obupna izbira pri nas. Gorenje ne dobiš modela katerega bi rad, oziroma dobiš eno klaso slabše, kot v Jugi traktorje.

Bud_Bundy ::

IL_DIAVOLO ::

Zapelji se v mercator tehniko in kupi kar ti je pac vsec. Ti razredi so kar nekaj oz. bi se poznalo, ce bi jih imel 10 doma. Ne vem, zamenjal sem 30 let staro skrinjo, dodal nov hladilnik, poleg obstojecega in jaz res ne vidim nobene razlike. Poraba je od 450-550kwh ze od pamtiveka.

Prakticno noben hladilnik ali skrinja ne prileze iz F razreda.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bud_Bundy ::

Bom najbrž res tako storil. Mogoče pa počakam do pomladi, saj je pozimi tudi navadna omara dobra za hladilnik.

Ganon ::

V omari imaš 4°C? V sobah pa koliko, -5°C?

siro-mak ::

reklamirana letna poraba 122,64 kWh (10 kWh mesečno!!) verjetno samo v laboratorijiu, v resnici je dvojno ali malo čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: siro-mak ()

DamijanD ::

Meni 10+ let star vgradni hladilnik z zmrzovalnikom približno takih mer porabi poleti ~25kWh na mesec, zdajle "hladnejše" mesece pa ~20kWh


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri gospodinjski hladilnik? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12839551 (1346) klekej
»

Poraba el. energije v vašem gospodinjstvu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508707 (7471) Kowkele
»

Hladilnik A+ ali A+++

Oddelek: Loža
154771 (4110) ...:TOMI:...
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14750081 (36705) Duhec
»

Koliko € mi pokuri PC mesecno

Oddelek: Loža
408788 (7207) Volk|

Več podobnih tem