» »

Črno-bela slika pri Tv-out

Črno-bela slika pri Tv-out

alfff ::

Imam grafično ATI RADEON 7000 64Mb Tv out in Tv Gorenje Voyager. Zakaj je slika iz računalnika na Tv črno-bela??? Na grafični je sicer S-Video izhod, na Tv pa scart vtičnica.
Mi lahko kdo pomaga s kakim nasvetom???
Lepo prosim!

m.i.h.a. ::

Poglej v izbo Zvok in slika, kjer boš med temami skoraj zagotovo našel svoj odgovor.
Problem zna biti v s-video kablu, katerega nekateri tv-ji ne marajo preveč, zato ti priporočam priklop preko rca (činč). Na grafi vklopi rca kabel preko tistega adapterja v s-video izhod in potem drugi konec rca kabla priklopiš v rumeno luknjo (činč vhod) na scart adapterju in ne v s-video. Bi skoraj moralo delovati.

bradek ::

Ta tema je bila ze tokrat odprta in tokrat odgovorjena, da ce bi se vsaj mal pozanimal, bi najdu odgovor.

Nastavi si iz NTSC v PAL signal na izhod pa bi moralo delat.

CaqKa ::

Črno-bela slika beri zadnji post

Blaž ::

nastavi format slike. tam pod opcije emas razlicne nastavitve za drzave. ( pod graficno imas, tk k je twin wiev). in nastimas na evropsko drzavo, ker to se je men tud ze enkrat zgodlo in sem spremenil drzavo in je ratalo barvna slika, tako da sploh ni bil problem v kablu.:)

bradek ::

Blaz, s tem si spremenil signal iz ameriskega NTSC na skoraj-vse-evropskega PAL, samo preko "lazjega" izbirnika :) :)

Blaž ::

ja neki tazga, samo bol strokovno si povedal.8-)

alfff ::

Evo, hvala vsem! Problem rešen:D
Stvar je pa res taka, da preko S-video povezave ni šlo, je bla čb slika. Ko pa sem na grafo dal adapter iz S-video na cinch in potem ta kabel spelo v tv, je bila slika barvna:)

Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563420 (2749) anjica
»

PC NA TV

Oddelek: Strojna oprema
458288 (7683) opeter
»

Črnobelo kdaj pač ni lepo

Oddelek: Zvok in slika
101576 (1348) Zeratrem
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253111 (2644) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102241 (2096) Gadjit

Več podobnih tem