» »

Črnobelo kdaj pač ni lepo

Črnobelo kdaj pač ni lepo

Bogoljub ::

Kupil sem scart adapter, problem je naslednji:
1. če priklopim nanj kamero, fotoaparat se na TV prikaže perfektna barvna slika,
2. če priklopim gor PC z geforce grafično kartico pa je slika zgolj črnobela.

Sledil sem vsem navodilom in nasvetom, zamenjal driverje, menjal settinge... pa je vseeno črnobelo, tako v WinXP, kakor tudi v BIOSu, kjer ni nobenih driverjev samo goli signal.

Računalnik sem nesel k prijatelju, priklopil na njegov TV in je bila barvna slika že v BIOSu! WTF?
Aja, pa kabli so bili ISTI ves čas, samo scart adapterja nisem rabil, ker ima vgrajene te vhode.

Aja, pa še to sem se spomnil: poskusil sem z svideo in chinch kablom, na obeh je črnobelo. :/ Na prijateljevi TV oba kabla kažeta barvno. Potem sem poskusil z enim drugim kablom, neoriginalnim od grafične, ki ima na onem priključku, ki gre v grafično v vrsti, kjer sta dve žički izolacijo, s tem kablom je bila slika barvna, vendar slaba, kot če ti antena slabo lovi.

Kaj mi je storiti, sem čisto obupan? :(
  • spremenilo: Bogoljub ()

MTm2H37rqt7B ::

Nastavitve:

- PAL/NTSC
- tip izhoda (SVideo, Cinch)

To spreminjaj in bo 100% ratala slika barvna.

Bogoljub ::

Poskusil sem vse PAL format, B,G, etc.... še vedno črnobelo

MTm2H37rqt7B ::

Si v nastavitvah graficne spremenil tip izhoda? (Ni potrebno da se stvari ujemeta) - S-Video, RCA ipd...

Bogoljub ::

Sem poskusil z automatic in svideo (PAL and NTSC), brez uspeha. Misliš, da ni problem bolj hadrverski, glede na to, da mi v dosu in biosu ne kaže barvno?

DominusSLO ::

Če imaš S-video izhod iz grafe, mora tudi TV podpirati S-video. V nasprotnem primeru je slika preko scart adapterja črnobela.
edit: Preko činčev pa bi morala bit barvna-preglej nastavitve v control panelu od grafe.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Težava je največkrat v tem, da TV ne podpira S-VIDEO preko SCART. Točneje ne upošteva barvnega (chroma) signala - rezultat je jasno črnobela slika. Pri SCART se za S-VIDEO uporabljajo (tudi) pini, ki so sicer mišljeni za RGB in izgleda, da bolj malo televizorjev obvlada oboje oz. nekateri novejši imajo več SCART vhodov, eden sprejme RGB eden SVIDEO (composite lahko sprejmejo vsi). Tako je recimo pri novejših Sony TVjih. Poglej še to.

Drugače je hitra rešitev, da si nabaviš S-VIDEO -> composite adapter, ampak kvaliteta jasno ne bo ista.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

XS!D3 ::

Drgač pa morš met na PAL B, zdej če je kabl zihr vredu, pa da nej bi biu SCART uredu, pa da maš v S-VIDEO ukloplen probi še SVIDEO to chinch pa chinch na SCART. Drgač pa za foro probi še z drugim kablom, drugim scartom, kar lahko še probaš.

Zeratrem ::

Malo sem gledal po netu, dobil sem to rešitev, ki je še nisem poskusil. Zvečer, ko bom poskusil s tem, bom poročal:

http://camp0s.altervista.org/sVideo/how...

StajercSSS ::

Kar je Nvidia,to je sranje.. Men pa sploh tv več ne zazna.. Prej je lepo delalo.. Sem gledal mal po forumu,pa skoraj vsakemu ne dela na Nvidii.. Sranje je to.. Goo ATI
Sicer pa mam jaz 7600 GS
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zeratrem ::

Sledil sem na navodilom, ki se nahajajo pod linkom, ki sem ga napisal v zgornjem postu. Scart adapter sem modificiral tako, da sem povezal 15 in 20 pin in mi nvidia gefore 7600 gs od zdaj naprej dela barvno. Juhej. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeratrem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564513 (3842) anjica
»

Povezava računalnik-starejši televizor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162396 (2159) cegu
»

Slika na televiziji je črnobela (tv out na notebooku)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101583 (1272) Okapi
»

tv out= čb slika

Oddelek: Zvok in slika
253120 (2653) romario
»

zakaj imam crno-belo sliko na tvju?

Oddelek: Zvok in slika
102251 (2106) Gadjit

Več podobnih tem