» »

Ko zamenjam žarnico ta takoj “crkne”

Ko zamenjam žarnico ta takoj “crkne”

bauci ::

Imam stropno reflektorsko luč s tremi žarnicami. Danes mi je ena žarnica crknila in ko sem jo zamenjal z novo žarnico, je ta ob prižigu luči tudi takoj crknila. Je posvetila in takoj ugasnila. Prav tako naslednja. Potem sem pa odnehal z zamenjavo. Ostali dve žarnici svetita.
Kaj bi lahko bilo narobe?
  • spremenil: bauci ()

Jure14 ::

Pokliči električarja. Nekaj prebija.

Al se pa življensko zavaruj in poglej sam.

ferstanislav ::

Velika vrjetnost je da imaš napačne žarnice (napačna voltaža).

bauci ::

Ne žarnice so ok, ker so vse enake.

bauci ::

Sem rešil zadevo. Izgleda da sem imel škart robo 5 žarnic Philips, ki so mi vse takoj crknile, ko sem jih priključil. Potem sem všraufal še žarnico, ki sem jo kupil v Lidlu in dela. Kr neki.
Spet se je potrdilo, da dražje še ne pomeni tut bolj kvalitetno.

fikus_ ::

5 škart žarnic iz ene pakunge???
Prej bi rekel, da si nabavil napačne žarnice.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

fikus_ je izjavil:

5 škart žarnic iz ene pakunge???
Prej bi rekel, da si nabavil napačne žarnice.


Ne, to je čisto mogoče. Obstaja cela pod-domena, kjer se ukvarjajo s tem, kakšne komponente dajejo proizvajalci (=Kitajci) v LED sijalke.

Philips ni veličastna nizozemska firma.

Philips je čista kitajska firma (=blagovna znamka). Tudi meni se je že zgodilo, da so žarnice crkovale. Kupil pa sem v Merkurju, ravno tako Philips.

Osnovni problem je, da dajejo Kitajci slabe komponente v sijalke, driverska elektronika je polna napak in ripplov.

Da pa se to seveda dosti bolje. Določene sijalke delajo v redu, niso pa Philipsove. Neka čisto X firnma, sem odvrgel embalažo, ker se mi to ni zdelo pomembno.

Menim, da je vsako sijalko (ki tako hitro crkne), potrebno odnesti nazaj na garancijo. Pa če crkne še enkrat - odnesti še enkrat. Ko se bo Merkurju nabral kup crknjenih sijalk, bodo malo bolj pazili na škart robo, ki jo kupujejo.

Thomxy ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Philips je čista kitajska firma (=blagovna znamka).


To pa nisem vedel...
The lighting division was spun out as a new company called Signify, which uses the Philips brand under license.

starfotr ::

Žarnice so nateg že zelo dolgo.

Seveda delajo škart robo.



Phoebus cartel @ Wikipedia

bauci ::

Žal sem imel žarnice že kakšno leto na zalogi in uveljavljanje garancije odpade. Je pa tako kot je napisal bbbbbb2015.

mirator ::

Kar nekaj primerov sem imel, ko so Kitajski montažerji, ker jim sestavljene naprave niso delovale protestirali, da imamo previsoko napetost. Izkazalo se je, da so bile kitajske naprave zgrajene za napetost 3x380/220 V, medtem ko je pri nas že kar nekaj časa napetost 3x400/230V. Verjetno je podobno pri sijalkah, ki so proizvedene na Kitajskem.

starfotr ::

Tudi, če ima Kitajska 220/380 V, namesto 230/400 V bi morale še vedno delovat tudi pri nas brez težav, glede na tolerance, ki so 6 % oz. 10 %.

mirator ::

Seveda bi morale, vendar kot bereš, vidiš da ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8624156 (8922) čuhalev
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121494 (90418) BigWhale
»

Varčna sijalka vs. žarnica (stroškovno) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9927138 (22464) BlaiseM
»

Od danes prepoved prodaje razsipnih žarnic (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19117713 (12389) Matev

Več podobnih tem