» »

plača začetnika inžinerja elektrotehnike

plača začetnika inžinerja elektrotehnike

«
1
2

tadej27 ::

Pozdravljeni, ker sem zadnji (3) letnik faksa za elektrotehniko sem se odločil, da pošljem prošnje za kadrovske štipendije. Ponujali so mi med 300-400 eur štipendije, ter ačetno plačo 1200 eur. Ali je to spodobna plača za začetnika v tej stroki?

K0l1br1 ::

1200 bruto? Ni lih _spodobno_ za noben poklic.

A. Smith ::

Najbrž neto, od nekoga, ki šele vstopa na trg dela, se mogoče ne pričakuje, da bo preračunaval med bruto in neto. Čeprav bi se smelo pričakovati. Te zadeve bi morali vsaj omeniti v srednjih šolah, če se mene vpraša.

1200 neto je za nekoga, ki je svež s fakultete, brez posebnih delovnih izkušenj, primerna plača, oziroma kar realnost v tej državi. Za višje zneske se potem pogaja z nekaj let delovnimi izkušnjami, redko pri prvem delodajalcu, ker zviševanje plač pri naših podjetjih ni dobro poštimano. Vlačijo nas raje po nekih team-buildingih in potem mislijo, da bodo vsi tako pripadni, da bodo delali za isto firmo, čaprav bi na trgu drugje dobili več.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Shields ::

to pa je dobra šala

freesty ::

1 leto kadrovske stipendije + zaposlitev po faksu s placo 1200 neto? Vzami. Ko bos oddelal prvo leto bos povrnil kadrovsko in se potem spogajaj za visjo placo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mertseger ::

Če je 1200 neto potem je to zelo dobra plača za nekoga ki še (skoraj) nič ne zna, tako da jaz je ne bi zavrnil.

Če je bruto potem pa išči naprej...

nsa_ag3nt ::

Cifra je pomoje bruto...
Če se v tem podjetju dela kaj zanimivega, oz. bo šla plača v prihodnosti strmo gor, zakaj ne ?
Bolj podrobno razišči kakšne možnosti se ponujajo, verjetno niso edini, ki iščejo kader za naprej.


Svež diplomant nima neke cene na trgu dela (op je VS in ne UN), sploh če med študijem nima kakih projektov za seboj pokazati.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

tadej27 ::

plača je 1200 neto, z možnostmi napredovanja gre pa za projektiranje elektroištalacij.

HotBurek ::

Kot info, NETO plača ne vsebuje dodatkov, kot sta malca in prevoz. Tako, da boš na račun dobil še več. Za začetek je to supr plača.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Invictus ::

tadej27 je izjavil:

plača je 1200 neto, z možnostmi napredovanja gre pa za projektiranje elektroištalacij.

Seveda boš moral za to narediti precej zafrknjen izpit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

1200+malica+prevoz...vzemi.

IL_DIAVOLO ::

S tako plačo se seveda pričakuje neko znanje. Če ga imaš, ne boš imel težav.

Je pa to seveda super plača.

A. Smith ::

Invictus je izjavil:

tadej27 je izjavil:

plača je 1200 neto, z možnostmi napredovanja gre pa za projektiranje elektroištalacij.

Seveda boš moral za to narediti precej zafrknjen izpit...


Ko ga bo pa naredil, mu bo pa cena na trgu delovne sile precej zrasla. Ampak z VSŠ je treba imeti 5 let delovnih izkušenja, da ga sploh lahko greš opravljati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

Vazelin ::

Op: kaj pa ti znaš?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

care20 ::

js mam placo 1150e neto+malica+prevoz,imam pa OŠ...delam na CNC...
za zacetnika je 1200e predobra placa...saj si vbistvu inžiner samo na papirju,v praksi pa (trenutno)dalec od tega

kuall ::

dejte govort koliko dobite nakazano na kartico kot višino plače, s temi buto neto malica prevozi vse zbrkljate. pa to vsi fakin delajo.

mgermo ::

Ja, ker je vseeno, če ima službo nasproti ceste ali pa se vozi 100km v eno smer, ane?

care20 je izjavil:

js mam placo 1150e neto+malica+prevoz,imam pa OŠ...delam na CNC...
za zacetnika je 1200e predobra placa...saj si vbistvu inžiner samo na papirju,v praksi pa (trenutno)dalec od tega


jelly much? bi pa v šolo hodo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mgermo ()

IL_DIAVOLO ::

Saj šola ti ne da znanja. S papirjem si lahko delodajalec rit obrise.

kuall ::

mgermo je izjavil:

Ja, ker je vseeno, če ima službo nasproti ceste ali pa se vozi 100km v eno smer, ane?

saj glih za to se gre. mene ne zanima, kako daleč od službe živiš ampak me zanima, koliko je firma pripravljena izpljuniti denarja. če bom šel jaz delat v isto firmo in bom blžje mi bo pač nakazala na kartico enako količino denarja, zapravim ga pa lahko za najemnino ali pa bencin. če živiš dlje si pač sam kriv in boš stroške sam kril, oziroma ti bo vožnjo kao krila firma, ampak v resnici jo boš še vedno moral sam zaslužit.

WhiteAngel ::

kuall je izjavil:

mene ne zanima, kako daleč od službe živiš ampak me zanima, koliko je firma pripravljena izpljuniti denarja. če bom šel jaz delat v isto firmo in bom blžje mi bo pač nakazala na kartico enako količino denarja


Um... ne? Zakon o delavnih razmerjih?

WhiteAngel ::

OP: Napiše se "inženir". Da ne boš izpadel bedak že prvi dan :)

Unilseptij ::

...pa tudi zakon o "delovnih" razmerjih. :)

WhiteAngel ::

Unilseptij je izjavil:

...pa tudi zakon o "delovnih" razmerjih. :)


heh, lepa :P

tadej27 ::

Še vedno pa obstaja tujino oz lepše rečeno naša severna soseda, kjer je znanje precej več cenjeno. Vendar čisto brez izkušenj tudi tam nimaš veliko večje plače kot prinas, vendar potem hitro napreduješ pri nas pa ostaneš na istem.

TheBlueOne ::

Jaz bi verjetno na tvojem mestu vzel, ker imas eno leto stipendije in eno leto place, ki ni ravno slaba. Racunaj, da bodo za tvoj delovni mesec dali 1200€neto+300-400€ stipendije, ce je obdobje, ki ga moras oddelati enako obdobju stipendije. In se mirno lahko odstudiras in startas.

Drugace jaz zivim v Avstriji in delam v tvoji stroki. Povej kaj bi delal in ti povem, kaj lahko pricakujes v Avstriji. :)

Vazelin ::

En kolega iz študentskih dni je tko cincal ker je mislil da pod 1500 ne bo delal. Potem je udarila še kriza. Sedaj je v proizvodnji.;)

Jaz bi vzel. 3/4 mulcev bi ubijalo za takšen offer. Sploh ker boš dolgo delal firmi zgubo, saj predvidevam da nimaš nekih izkušenj in bodo imeli samo strošek s tabo. 5 let nazaj bi bilo 100 prošenj za takšno delo
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Samo dodam...

Sem opazil, da Infineon v Beljaku isce internship kandidate. Imajo super place, ko si enkrat tam in so zelo internacionlani, formalni jezik Anglescina. Preden podpises s tole firmo skoci vsaj do njih, ce ti kaj ponudijo, glede na to, da se spogledujes z Avstrijo.

@Vazelin, OP ze prav razmislja, ko vseeno gleda alternative. To ne je naceloma pravi pristop.

Vazelin ::

Ja se strinjam, da je prav da išče alternative;) pravi pristop.

Samo da se ne bo zaplezal kot se je marsikdo okol 2010
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Vazelin, ti si malo krizofob? :D Glej ko ni krize moras pregledati vse opcije, teoreticna moznost neke "krize" te ne sme omejevati.

Sej poznas tisto iz butal, ko so slabe volje ko je slabo vreme in tudi ko je dobro, ker vedo, da bo enkrat zapoet slabo.

Vazelin ::

Theblue: v bistvu sem krizofob ja, saj sem nekaj časa živel dobesedno s par eur dnevno. :) In vem kako gre lahko dobesedno čez noč downhill.

Ja, seveda je treba preveriti vse opcije. Samo ne preveč čakat:D saj če se nekje zaposliš ne pomeni, da moras tam smrdeti do penzije. Pač si pomagaš baprej.

Me pa veseli da imajo mladi danes možnosti.

Se spomnim da je kolega ki je končal elektro faks smrdel na zavodu eno leto v času krize ko so ga nogirali
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj šola ti ne da znanja. S papirjem si lahko delodajalec rit obrise.


Spet ste najbolj glasni ljudje, ki v življenju niste dosegli nič omembe vrednega.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

TheBlueOne ::

@Vazelin Jaz sem bil na istem, pa sem iz krize potegnil ravno obratno, da preguramo vse. :) Ne, da sem po studiju imel nekaj € na dan ampak sem prodal zlatnino in si od mame sposodil 250€, da sem lahko sel delat v Avstrijo na teren. Na teren, ker sem imel vedno placane nocitve.

Glej, vem, da je lahko sranje, ampak s paranojo pac ne pridobis nic. Kaj mislis, da imas od tega, da se bojis nove krize?

Raptor F16 ::

tadej27 je izjavil:

Še vedno pa obstaja tujino oz lepše rečeno naša severna soseda, kjer je znanje precej več cenjeno. Vendar čisto brez izkušenj tudi tam nimaš veliko večje plače kot prinas, vendar potem hitro napreduješ pri nas pa ostaneš na istem.


Izkušnje gor dol. Pripravništvo je solidno plačano, napredovanje je hitro, ko prideš v firmo te bodo ekspresno izobrazili za delo, nihče te ne j*be v glavo, če imaš šolo narejeno...

Tudi če si prej delal kaj podobnega rabiš čas, da se privadiš na delo sploh če delajo nekaj tretjega.

Primer:
Nekdo, ki je na primer prej razvijal skiroje in bicikle, ne bo ravno izkušen pri razvoju kaffeavtomatov.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

telexdell ::

V podjetjih potrebujejo izkušene ljudi in te tudi solidno plačajo. Ko končaš šolanje teh izkušenj nimaš in je pametno sprejeti vsako delo katero ustreza tvojemu poklicu in smeri v kateri želiš ustvarjati poklicno kariero. Po letu ali dveh boš imel izkušnje in boš lahko kandidiral za delovna mesta, katera bodo boljše plačana ali bolje ustrezala segmentu znotraj poklica kjer želiš delati naprej. Če imaš možnost štipendije in zaposlitve takoj po končanju študija jo izrabi!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

sandmat ::

tadej27 je izjavil:

Pozdravljeni, ker sem zadnji (3) letnik faksa za elektrotehniko sem se odločil, da pošljem prošnje za kadrovske štipendije. Ponujali so mi med 300-400 eur štipendije, ter ačetno plačo 1200 eur. Ali je to spodobna plača za začetnika v tej stroki?

Pejt na FRI na drugo stopnjo, nauči se programirat in si zmagal.

Pero_SLO ::

Raptor F16 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj šola ti ne da znanja. S papirjem si lahko delodajalec rit obrise.


Spet ste najbolj glasni ljudje, ki v življenju niste dosegli nič omembe vrednega.


Se opravičujem za vprašanje. Kaj pa je potrebno v življenju pomembnega doseči?

LP

stara mama ::

tadej27 je izjavil:

Še vedno pa obstaja tujino oz lepše rečeno naša severna soseda, kjer je znanje precej več cenjeno. Vendar čisto brez izkušenj tudi tam nimaš veliko večje plače kot prinas, vendar potem hitro napreduješ pri nas pa ostaneš na istem.

Ahhh, tujina.... Kraj, kjer se cedita med in mleko....
Nikar ne vzami te ponudbe, če se ceniš, si pa menda ja vreden vsaj 1500!!

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Pero_SLO je izjavil:



Se opravičujem za vprašanje. Kaj pa je potrebno v življenju pomembnega doseči?

LP


Za začetek lahko nehate kritizirat tiste, ki delajo stvari o katerih nimate pojma.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

stara mama ::

Pero_SLO je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Spet ste najbolj glasni ljudje, ki v življenju niste dosegli nič omembe vrednega.
Se opravičujem za vprašanje. Kaj pa je potrebno v življenju pomembnega doseči?

Stvar osebnih preferenc.
Nekateri dosežejo menedžerski položaj, nekaterim je dosežek bajta/žena/avto/otroci/pes, spet tretjim je pa dosežek razpad jeter/pljučni rak.

Odvisno, v katero smer imaš naravnan vsakdan :)

Zgodovina sprememb…

D3m ::

care20 je izjavil:

js mam placo 1150e neto+malica+prevoz,imam pa OŠ...delam na CNC...
za zacetnika je 1200e predobra placa...saj si vbistvu inžiner samo na papirju,v praksi pa (trenutno)dalec od tega


Car.

tadej27 je izjavil:

Še vedno pa obstaja tujino oz lepše rečeno naša severna soseda, kjer je znanje precej več cenjeno. Vendar čisto brez izkušenj tudi tam nimaš veliko večje plače kot prinas, vendar potem hitro napreduješ pri nas pa ostaneš na istem.


Najprej dobi izkušnje kjer ti ponujajo sedaj. V tujino greš, ko doma nimaš nič oz. imaš višje cilje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TheBlueOne ::

D3m je izjavil:


Najprej dobi izkušnje kjer ti ponujajo sedaj. V tujino greš, ko doma nimaš nič oz. imaš višje cilje.


Nekateri pravijo obratno. Da se gres v tujino uciti in potem prides domov in s tem lahko dosezes vec doma.

Pac vsak po svoje, ampak ce se s tujino spogleduje, bi bilo pametno vsaj vprasati kaj konkretno bi mu ponudili. Ce nic ne najde, potem pac vzame kar se mu trenutno ponuja.

Gagarin ::

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gtu ()

Invictus ::

Poleg tega je pri tujini še faktor selitve...

Ali tujina pomeni tedensko potovanje za 3-4 dni in baza v Sloveniji ali pa redno služba s preselitvijo...

Tukaj ima precej teže predvsewm branža, kjer se bi zaposlil v tujini...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200EUR, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...

:) glih zadnjič sem lolnil, ko sem v življenjepisu videl diplomirani inžinir:)) Piši kao govoriš al neki takega :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Saj ni jezikoslovec. :)

D3m ::

Bolj je važen efekt.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phantomeye ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj šola ti ne da znanja. S papirjem si lahko delodajalec rit obrise.


Ja, maš prav. Ukinit šole.


To je tisti paradoks - hočeš it delat, pa ti rečejo, da nimaš izkušenj. Kako boš pa dobil izkušnje, če ti to rečejo povsod, kjer bi lahko dobil izkušnje.

Raptor F16 ::

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Pozabil si vejico pred "da".
"Oseba" je samostalnik ženskega spola.

Vazelin je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200EUR, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...

:) glih zadnjič sem lolnil, ko sem v življenjepisu videl diplomirani inžinir:)) Piši kao govoriš al neki takega :D


"Lolnil" ?

To je pa res čemu podobno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

TheBlueOne je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Saj ni jezikoslovec. :)


Nisem vedel, da za komunikacijo v maternem jeziku rabiš biti jezikoslovec.

TheBlueOne ::

Phantomeye je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni je fascinantno da oseba, ki naj bi bil v kratkem inženir in mu ponujajo 1200€, ne ve niti kako se pravilno napiše inženir...


Saj ni jezikoslovec. :)


Nisem vedel, da za komunikacijo v maternem jeziku rabiš biti jezikoslovec.


Cisto OK komunicira. Mene tako ne zmoti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Inženir Povprečna plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
419139737 (29809) dope1337
»

Plača pri prvi zaposlitivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609680 (6740) FTad
»

Razmere tako hude, da jemljejo vse ki želijo delat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10425116 (20482) Mato989
»

800 € za plačo programerja začetnika (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
519114314 (86029) Mufasa

Več podobnih tem