» »

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje?

NLB Klik v 2024Izboljšanje uporabniške izkušnje v aplikaciji NLB Klik - Vaše mnenje?

«
1
2

guymcguy ::

Pozdravljeni,

Delam na projektu preoblikovanja in izboljšanja uporabniške izkušnje mobilne aplikacije NLB Klik. Cilj je ustvariti bolj intuitivno in uporabnikom prijazno aplikacijo.

Vaša pomoč mi bo izjemno koristila. Zelo bi cenil, če bi lahko delili vaše izkušnje - kaj vam je všeč, kaj vas moti, kakšne so vaše potrebe in frustracije.

Vsakršno mnenje bo več kot dobrodošlo!

Lp

guymcguy ::

guymcguy je izjavil:

Pozdravljeni,

Delam na projektu preoblikovanja in izboljšanja uporabniške izkušnje mobilne aplikacije NLB Klik. Cilj je ustvariti bolj intuitivno in uporabnikom prijazno aplikacijo.

Vaša pomoč mi bo izjemno koristila. Zelo bi cenil, če bi lahko delili vaše izkušnje - kaj vam je všeč, kaj vas moti, kakšne so vaše potrebe in frustracije.

Vsakršno mnenje bo več kot dobrodošlo!

Lp

velikBrokoli ::

Evo ena naloga zate, pejt v aplikacijo in najdi svoj TRR ter ga skopiraj in prilepi nekam. Zakaj te opcije ni? Zakaj moram 10 klikov naresti, da pridem do enega skritega menija, kjer so podrobnosti računa in tam lahko skopiram le VSE podatke, ne pa samo TRRja? Obupen user experience.

Ves text je tudi disablan, da ga na iOSu ne morem označiti. Prej pridem do trrja, ce naredim screenshot in uporabim applov OCR...

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

Za iOs iphone app

Malo bolj enostavno "plačaj ponovno" funkcijo. Včasih se izgubim v tistih "zavihkih". Da bi bilo direktno iz pregleda TRR možnost to kliknit, bi bilo super.
Pa ne vem, zakaj mora biti pri vračilu nekega plačila iz trgovine znesek zelen, prečrtan, sporaj pa še napisano storno. Da ne veš, a je to priliv al ne.
Pa tisto, kdo je moj referent in da moram to vsakič brati, ko se hočem odjaviti... premaknite v neko drugo podstran.
.
.
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

predi ::

Android app: spodaj tap na Plačila, potem Pretekla plačila, izberem račun, izberem zadnje plačilo. Nikjer možnosti pridobitve potrdila o plačilu. Če ga želim, moram tapniti na Moj NLB, izbrati račun in vedeti točno kaj iščem ter filtrirati celoten promet, ne samo plačila, tapniti na najdeno in potem tapniti ikono za "download".

telexdell ::

Zakaj moram zbirni račun ali e-račun prenesti na napravo in nato ga iskati po napravi, da ga lahko odprem. A ne gre to v aplikaciji? Pa zakaj ni vidna ločena vsota porabe in ločena vsota prilivovo za poljubno obdobje, katero bi določil? Saldo mi je malce neuporaben. Pa kdaj se bo videla poraba kartic, da mi ne bo treba vedno peš računati razliko med še dovoljenim zneskom in limitom. Tudi shranjena plačila bi lahko imela ločeno pot od vseh plačil. Kot je seaj me j evedno strah ali bo šlo nakazilo npr. na otrokov račun brez provizije ali s provizijo.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

muffliato ::

predi je izjavil:

Android app: spodaj tap na Plačila, potem Pretekla plačila, izberem račun, izberem zadnje plačilo. Nikjer možnosti pridobitve potrdila o plačilu. Če ga želim, moram tapniti na Moj NLB, izbrati račun in vedeti točno kaj iščem ter filtrirati celoten promet, ne samo plačila, tapniti na najdeno in potem tapniti ikono za "download".



TO!

bauci ::

Android - zakaj sta v naslovni strani zgoraj samo dva produkta osnovni paket in kartica Visa ne pa tudi varčevalni račun, ki ga moram najti med Mojimi produkti? Na osnovni strani bi morali biti vse kartice in računi, ki jih imaš in bi samo slajdal med njimi.

sebash ::

Android-skeniranje qr kode ne uvozi dejanske valute računa- moram vedno ročno nastavljat...

bauci ::

Meni datum plačila uvozi pravilno.

forplan ::

Lubi bog da aplikacija nima črne teme v 2024 je pa res sramota. Jaz nevem kako sploh nlb lahko preživi...
da se strinjam

sebash ::

bauci je izjavil:

Meni datum plačila uvozi pravilno.


Meni pa uvozi v Klik trenutni datum. V mBank@Net pa na istem telefonu uvozi pravilno valuto.
Seveda gre za nezapadle račune. Do sedaj uporabljal verzijo 8.1.0, ravnokar posodobil na 8.1.2,
če bo kaj pomagalo...bom videl pri naslednji rundi položnic...

tony1 ::

guymcguy je izjavil:

Pozdravljeni,

Delam na projektu preoblikovanja in izboljšanja uporabniške izkušnje mobilne aplikacije NLB Klik. Cilj je ustvariti bolj intuitivno in uporabnikom prijazno aplikacijo.

Vaša pomoč mi bo izjemno koristila. Zelo bi cenil, če bi lahko delili vaše izkušnje - kaj vam je všeč, kaj vas moti, kakšne so vaše potrebe in frustracije.

Vsakršno mnenje bo več kot dobrodošlo!

Lp


Zalavfaj spominske sklade in razmisli, kakšen je bil workflow na desktop aplikaciji včasih in kmalu bo jasno, zakaj desktop userji ob uporabi nove aplikacije, ki je le skopirana mobilna, preklinjamo ko star furman.

Sporočilo take predelave ni samo "prišparali smo toliko in toliko na vas userjih, hahaha!" ampak tudi "je6e se nam, če malo ljudi, ki nam nosijo denar je6emo v glavo, prav jim, butcem, kaj so se pa v četrt stoletja na komot navadili že stare aplikacije"...

Pa tudi, če je cilj mobilno aplikacijo imeti tudi na deskopu - prav - ampak ni pa dobro, da je tisoč dodatnih funkcij, ki jih je imela dekstop aplikacija iz desktop verzije kar izginilo in se delamo, kot da jih nikoli ni bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

MadMax ::

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Furbo ::

guymcguy je izjavil:

Pozdravljeni,

Delam na projektu preoblikovanja in izboljšanja uporabniške izkušnje mobilne aplikacije NLB Klik. Cilj je ustvariti bolj intuitivno in uporabnikom prijazno aplikacijo.

Vaša pomoč mi bo izjemno koristila. Zelo bi cenil, če bi lahko delili vaše izkušnje - kaj vam je všeč, kaj vas moti, kakšne so vaše potrebe in frustracije.

Vsakršno mnenje bo več kot dobrodošlo!

Lp

Enostavno daj zadevo v roke tvojim starim staršem in reci, naj plačajo položnico itd.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tony1 ::

Še ena: animacija med tem, ko desktop aplikacije nekaj dela je izjemno moteča, ker jih desktop userji preprosto nismo vajeni.

Desktop (okenske) aplikacije niso takšnih animacija nikoli imele; v časih res počasnih trdih diskov (to je bilo nekje do konca 90ih) smo bili vajeni, da se miškin kurzor spremenil v peščeno uro, to pa je bilo tudi vse.

MadMax ::

Animacije in kičasta grafika samo kurijo resurse in še dodatno upočasnjujejo UI ter zmanjšujejo preglednost.
Ampak baje je to moderno...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

guymcguy ::

Ustvarjena je kratka anketa. Kdor ima 5 minut, bi ga lepo prosil, da jo izpolni. Hvala vsem vnaprej. Lp

https://forms.gle/Q1JCFWZHb9t2epP48

nejc_nejc ::

guymcguy je izjavil:

Ustvarjena je kratka anketa. Kdor ima 5 minut, bi ga lepo prosil, da jo izpolni. Hvala vsem vnaprej. Lp

https://forms.gle/Q1JCFWZHb9t2epP48

ankete so ponavadi anonimne, če niso, se to napiše.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

guymcguy ::

Anketa je anonimna.

nejc_nejc ::

Evo da ne bom samo zajebaval,
Na mobiju:
Uporabljam samo slikaj in plačaj.
Stvari, ki bi jih uporabljal in me motijo ali ne delujejo:

- ne morem spreminjati limita za dvig na bankomatu
- nastavitve kartice, mi meče ven, ko izberem drsnik za spremembo
- arhiv dokumentov, ne funkcionira

Jaz bi se zadeve lotil obratno. Ne z anketo ter vprašanji, temveč z analizo števila klikov in uporabe posameznih funkcij.
Da spreminjate pod marko "Izboljšanje uporabniške izkušnje" po spremembi iz lanskega leta je neresno.

Utk ::

Sicer ne uporabljam klika, ampak vse te aplikacije, na telefonih in spletne, so take kot da jih je načrtoval nekdo, ki nikoli ne uporablja banke.

XIIT ::

Manjka možnost namestitve aplikacije na drugem aparatu brez obiska banke. Prej si vsaj na aam.nlb.si lahko to sam zrihtal zdaj pa je treba na banko (ali pa - se mi zdi - klicat gor), kot da smo leta 1970.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

WizzardOfOZ ::

Jap, se strinjam.

Zakaj je aam.nlb.si ukinjen? To morate takoj nazaj vklopit!
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dvihtelic ::

XIIT je izjavil:

Manjka možnost namestitve aplikacije na drugem aparatu brez obiska banke. Prej si vsaj na aam.nlb.si lahko to sam zrihtal zdaj pa je treba na banko (ali pa - se mi zdi - klicat gor), kot da smo leta 1970.

Res je, posebno moraš klicati na banko in prositi za ponovno aktivacijo. Lahko bi lažji način naredili oz prejšni je bil top.

SasoS ::

aam ne dela več? To je fail...

Pomoje 2 stvari, slikaj in uvoz iz galerije bi morale bit ločeni funkciji. Mislim da se večina uporabnikov deli na eno ali na drugo varianto. Mene dodaten klik blazno moti ker si že pripraviš da boš slikal in potem app še vsakič sprašuje isto neumnost.

Hitra plačila? Oz. možnost kopiranja/dupliciranja prejšnjega plačila?
(edit: zdaj vidim da je to v arhivu plačil...ne vem zakaj zadnjič nisem našel)

For the love of god, zakaj ni izvoza transakcij kreditnih kartic?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

klemenSLO ::

Vezano sicer na WEB platformo: omogočite izvoz transakcij v QIF/OFX standardu, kot je že bilo v starem kliku.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

brbr21 ::

he,he.... po prebranih odzivih bi bilo bolje, da sploh ne bi spraševali.

Najbolje za NLB:
sudo rm -rf *.*

oz še boljše:
NEW
10 LET A=0
20 INPUT A
30 ....
>:D

predi ::

XIIT je izjavil:

Manjka možnost namestitve aplikacije na drugem aparatu brez obiska banke. Prej si vsaj na aam.nlb.si lahko to sam zrihtal zdaj pa je treba na banko (ali pa - se mi zdi - klicat gor), kot da smo leta 1970.
Majkemi. Res je. AAM ne obstaja več. Kako se lahko sploh zgodi, da za to izvem na nekem forumu in ne neposredno od banke?

tony1 ::

Pa še ena: cela desetletja smo si ustavarjali vnose v Hitra plačila (ne, to ni samo seznam zadnjih transakcij; vsako HP si lahko tudi sam poljubno poimenoval), potem pa pride Novi KlikTM in uporabniki, je6ite se, tega se nam ni dalo uvažati in boste pač ostali brez...

mujek ::

predi je izjavil:

XIIT je izjavil:

Manjka možnost namestitve aplikacije na drugem aparatu brez obiska banke. Prej si vsaj na aam.nlb.si lahko to sam zrihtal zdaj pa je treba na banko (ali pa - se mi zdi - klicat gor), kot da smo leta 1970.
Majkemi. Res je. AAM ne obstaja več. Kako se lahko sploh zgodi, da za to izvem na nekem forumu in ne neposredno od banke?

Tudi jaz se to sprašujem.

_Denny_ ::

predi je izjavil:

XIIT je izjavil:

Manjka možnost namestitve aplikacije na drugem aparatu brez obiska banke. Prej si vsaj na aam.nlb.si lahko to sam zrihtal zdaj pa je treba na banko (ali pa - se mi zdi - klicat gor), kot da smo leta 1970.
Majkemi. Res je. AAM ne obstaja več. Kako se lahko sploh zgodi, da za to izvem na nekem forumu in ne neposredno od banke?

+1

Torej bo zdaj naprej pri meni konec z večjimi Androidovimi sistemskimi updati, ker mi nekateri na koncu naredijo factory reset. Do zdaj sem po tem pač prek AAM izbral inštalacijo na novo napravo, po novem pa pač ne bom več nameščal sistemskih updatov, ker se ne mislim za bzv zafrkavati. Res dobro za varnost.

Sicer pa to z "ne-sporočanjem" bistvenih in/ali pomembnih zadev ni novo...se še spomnim pred leti, ko si moral novo kartico obvezno aktivirati na bankomatu ali jo poriniti v terminal v trgovini, česar seveda nisem vedel. Po dveh mesecih zavračanja online nakupov sem končno prek Klika pisal na support wtf je narobe in čez minuto me kličejo z obrazložitvijo na kak način je treba kartico aktivirati.

Glede na to, da eni plačujemo krepko čez 100EUR letno za vodenje računa bi pričakoval, da se nas obvesti o vsaki malenkosti, ne pa da so še tisti s free "app bankami" na boljšem.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

Irbis ::

In dodal bi še, da si svoje čase lahko v Kliku sklepal depozite, postopna varčevanja in podobno.
Odkar je spletni Klik postal na ekran raztegnjena telefonska aplikacija, je postal bolj ali manj neuporaben.
Da seveda ne omenjam: NLB Klik, NLB Pay, NLB Skladi, po možnosti še ločena aplikacija za trgovalni račun (za trgovalni račun v Kliku bolj ali manj vidiš le, da ga imaš, nič pa o tem, kaj sploh imaš na njem). Bom imel kmalu ločen ekran samo za aplikacije NLB.
In pri Moji produkti ti skladi zavzemajo kup prostora, ne vidiš pa potem nobenih pametnih podatkov in moraš imeti še posebno aplikacijo.
Dobra stran tega, da so me prisili uporabljati telefon za bančništvo, pa je, da sem ugotovil, da hitreje odprem račun na neobanki, kot sklenem depozit pri NLB. /S

dussan ::

Irbis je izjavil:

In dodal bi še, da si svoje čase lahko v Kliku sklepal depozite, postopna varčevanja in podobno.
...
Dobra stran tega, da so me prisili uporabljati telefon za bančništvo, pa je, da sem ugotovil, da hitreje odprem račun na neobanki, kot sklenem depozit pri NLB. /S


Da ni depozitov je verjetno povsem poslovna poteza, ki pa je res xxxxxxxx. Skratka, depozite, varčevanja in podobno nazaj v Klik!

Že dolgo nisem več stranka NLB, ampak starejših ne moreš prepričati, da bi menjali banko. Ker ne zmorejo, ali želijo iti osebno na banko ali opraviti videoklic, jim sredstva neobrestovana ležijo na računu. IMHO je to navaden xxxxxx, Brodnjak & Co pa si bodo tudi na ta račun lahko izplačala kakšen bonus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

WizzardOfOZ ::

_Denny_ je izjavil:

...se še spomnim pred leti, ko si moral novo kartico obvezno aktivirati na bankomatu ali jo poriniti v terminal v trgovini, česar seveda nisem vedel. ...


To velja za vse kartice. Tudi revolut in n26 imata tako urejeno.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

cvalsr ::

Če vstopam v banko z računalnika, se moram posebej 'jbt' z vtipkavanjem posebne osemmestnega enkratnega gesla OTP pridobljenega iz telefona. Pač varnost.

Če vstopam na banko s telefona:
(Telefon imajo ljudje zavarovan z vzorcem ali 4-mestnim pinom, redki s prstnim odtisom, večina pa sploh nezavarovan/nezaklenjen, ker imajo hitro poln kufer vsakokratnega odklepanja!!)
V mobilno banko pa lahko vstopipm samo z njenim 4-mestnim pinom in lahko 'haram' karkoli! Varnost?????

Aja - novi "uporabniški vmesnik"? To ni vmesnik, ampak podjebavanje uporabnikov! Da najdem neke funkcionalnosti, porabim po 10 minut, nekaterih pa sploh ne najdem, ker?

Vtaknite si ta "novi klik" v auspuh!

guymcguy ::

Najprej hvala vsem za vaša izražena mnenja in izpolnjeno anketo. Zbral sem kar zajetno število vpogledov, ki sem jih analiziral in organiziral. (Reddit, Slo-tech 2023-2024, intervjuvi in anketa.

V naslednji fazi se bom kot omenjeno lotil definiranja in pregleda uporabniške poti 1 na 1 na manjši skupini ljudi. Cilj je definirati točno, kje, kdaj in kako pride do frustracij pri izvajanju določene funkcije in kako bi lahko maksimalno minimizirali število klikov.

Lp

velikBrokoli ::

A zdej boste pol leta pokuril za vse te ankete pa zbiranje podatkov, na koncu pa itak ne boste ničesar popravil, al pa bomo čakal par let, da se bo naprej premaknilo :))

guymcguy ::

Projekt je del diplomske naloge :)

nejc_nejc ::

visok nivo diplome ni kej

velikBrokoli ::

guymcguy je izjavil:

Projekt je del diplomske naloge :)


Ahhhh, potem imam pa sploh visoka pričakovanja. Pa veš, da se to informacijo tudi napiše v uvod ankete? Jebo vas amaterje..

WizzardOfOZ ::

Če bo dobro napisano in obrazloženo, pa če bo pravi pokazatelj, kaj si ljudje res želijo, bo tudi kdo iz banke prebral.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

SasoS ::

Novo v NLB Kliku 03/26/24
Posodobljena verzija NLB Klika prinaša novi funkcionalnosti - možnost spremembe limita na obstoječi plačilni kartici. Vsebuje tudi izboljšave samodejne kategorizacije transakcij, CSV izvoza prometa in druge popravke.


Zamenjali so , z ; v CSV-ju, ampak izvoza na karticah pa še vedno ni?!?

velikBrokoli ::

CSV - comma separated values, ampak dajmo raje naresti ; kot delimiter, wow super update :))

delavec44 ::

Saj nismo američani. Podpičje je standard, tako kot decimalna vejica.

velikBrokoli ::

Pa razumeš kaj pomeni CSV?

fikus_ ::

Mogoce avtor teme racuna na to da bo lahko diplomo "prodal" NLB, ali pa se zaposlil tam.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

HolyFuck1 ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa razumeš kaj pomeni CSV?

Pa razumeš, da slovenska lokalizacija za delimiter uporablja podpičje, ne glede na "comma" v imenu formata?

delavec44 ::

velikBrokoli je izjavil:

Pa razumeš kaj pomeni CSV?


Jaz že.

The CSV file format is one type of delimiter-separated file format.[4] Delimiters frequently used include the comma, tab, space, and semicolon. Delimiter-separated files are often given a ".csv" extension even when the field separator is not a comma. Many applications or libraries that consume or produce CSV files have options to specify an alternative delimiter.

mm&r ::

Standard za CSV obstaja samo eden in to je https://www.ietf.org/rfc/rfc4180.txt
Čeprav je RFC 4180 splošno priznan, obstaja veliko nestandardnih izvedb razčlenjevanja in generiranja CSV v različnih programskih jezikih in programski opremi. Te izvedbe lahko uporabljajo različne ločila glede na nastavitve razvijalca, posebne zahteve projekta ali potrebo po prilagoditvi podatkov, ki vsebujejo vejice.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426518 (1160) dronyx
»

Aktivacija Nlb klik

Oddelek: Loža
15892 (308) BuDi79
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141991 (5698) Machete
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697124275 (31284) WizzardOfOZ
»

NLB paketi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19844734 (20344) harvey

Več podobnih tem