» »

Veganska usmeritev v vrtce šole, da ali ne?

Veganska usmeritev v vrtce šole, da ali ne?

tomlin ::

Strateški svet:
Strateški svet za prehrano predlagal, da bi imeli šolarji možnost izbire rastlinskega oziroma veganskega jedilnika
Pediatri:
Potem ko je strateški svet za prehrano predlagal, da bi imeli šolarji možnost izbire rastlinskega oziroma veganskega jedilnika, so se na to zamisel ostro odzvali pediatri. Prepričani so, da predlog ne bo imel pozitivnega učinka na zdravje otrok in mladostnikov, obstaja pa možnost, da se zgodi obratno.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman
  • zaklenil: bluefish ()

Unchancy ::

Še ena norost ptičje hunte? Tale oblast ne rabi posvojit šimpanzov v Afriki...
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

tomlin ::

No ja, jaz se v celoti mesu ne bom niti slučajno odpovedal, me pa nič ne moti, če ga kak dan izpustim. Mi dostikrat še bolj pašejo ričet, pasulj, jota, bobiči etc. brez mesa.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

bweemfi ::

tomlin je izjavil:

Strateški svet za prehrano predlagal, da bi imeli šolarji možnost izbire rastlinskega oziroma veganskega

Glede na to kaksne pomije jim servirajo razna podjetja za pripravo hrane je vsaj moznost za zastrupitev manjsa.

Ce imam na izbiro meso, ki ga dobijo grem raje za vegana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bweemfi ()

Unchancy ::

Javni sektor v vsem sijaju. Levakarska mafija.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

donvito ::

tomlin je izjavil:

No ja, jaz se v celoti mesu ne bom niti slučajno odpovedal, me pa nič ne moti, če ga kak dan izpustim. Mi dostikrat še bolj pašejo ričet, pasulj, jota, bobiči etc. brez mesa.

Aja, to je pa brez mesa? :D

Unchancy ::

Pa veliko sreče pri tem, da bojo to otroci jedli.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Bolibri ::

Unchancy je izjavil:

Javni sektor v vsem sijaju. Levakarska mafija.

ne vem, če ima javni sektor levo ali desno smer, ko se gre za oblast.
Belčki tudi niso (bili) ravno perla. Poleg tega, da so deklarirani izdajalci.

starfotr ::

Ko bi vsaj otroci izbirali.

V resnici bodo pa njihovo starši izbirali, kaj bodo otroci jedli.

Tako kot se danes popolnoma zdravi otroci morajo prehranjevat z npr. brezglutensko prehrano, ker so starši pač budale in od dohtarja izsilijo potrdilo o kako intoleranci ali podobno.

Podobno, kot tule:
https://www.dailymail.co.uk/video/news/...

Ne vem pri zdravi pameti bi jedel tisto ogabno sranje, katero vegani jedo. Poleg tega je še pripeljano čez cel svet in se za njihovo hrano seka tropski deževni gozd. Isto, kot za palmovo olje.

bweemfi ::

starfotr je izjavil:

Ne vem pri zdravi pameti bi jedel tisto ogabno sranje, katero vegani jedo. Poleg tega je še pripeljano čez cel svet in se za njihovo hrano seka tropski deževni gozd. Isto, kot za palmovo olje.


Se vidi, da nimas otrok, pojdi enkrat pogledati kaksne ogabnosti jim kuhajo znotraj solske prehrane (ker se dobaviteljem jebe za otroke ampak gledajo samo, da zasluzijo cimvec).

Vegetarianska prehrana bo sicer tudi skuhana iz zelenjave, ki je tik pred rokom, samo se je tezje zastrupiti od zelenjavne prehrane kot od mesa/jajc/mlecnih izdelkov.

(pa, da ne bo nesporazuma, enako velja tudi za gostince)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bweemfi ()

starfotr ::

Ne seri. V šolskih kuhinjah se kuha super hrana.

Mnogo boljša, kot v marsikateri gostilni ali doma.

tomlin ::

Levi vegani?:))
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Unchancy ::

V resnici bi morali opraviti kakšno inšpekcijo poslovanja šol in vrtcev vsaj kar se hrane tiče. Ker dobavitelji dobavljajo točno tisto, kar ravnatelji dovolijo.
Jedilniki vsi super fensi, pri kontejnerjih pa škatle in konzerve izven EU.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

tomlin ::

V zadnjem času se množično propagira žuželke in njihove bube kot kvalitetno, zdravo prehrano.
Ker je po moji oceni tu na slotech kar nekaj veganov, jih prosim naj mi razložijo ali slovenski vegani uživajo tovrstno hrano. Beremo namreč, da mnogi vegani na zahodu sprejemajo hrano iz žuželk sprejemljivo tudi za vegane.

https://www.bugsolutely.com/vegans-eat-...

Ampak a me lahko kdo prepriča, da žužki niso živali?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

nejclp ::

tomlin je izjavil:

V zadnjem času se množično propagira žuželke in njihove bube kot kvalitetno, zdravo prehrano.
Ker je po moji oceni tu na slotech kar nekaj veganov, jih prosim naj mi razložijo ali slovenski vegani uživajo tovrstno hrano. Beremo namreč, da mnogi vegani na zahodu sprejemajo hrano iz žuželk sprejemljivo tudi za vegane.

https://www.bugsolutely.com/vegans-eat-...

Ampak a me lahko kdo prepriča, da žužki niso živali?

Pejt ubit prašiča, pa potem muho, pa povej, če zaznaš kakšno razliko.

Pomoje te ne more nihče prepričat, da žužki niso živali, predvsem zato, ker so žužki živali.

Tudi dagnja je žival, pa je nekako razlika, če fentaš školjko ali pa odojka.

blink ::

tomlin je izjavil:

Strateški svet:
Strateški svet za prehrano predlagal, da bi imeli šolarji možnost izbire rastlinskega oziroma veganskega jedilnika
Pediatri:
Potem ko je strateški svet za prehrano predlagal, da bi imeli šolarji možnost izbire rastlinskega oziroma veganskega jedilnika, so se na to zamisel ostro odzvali pediatri. Prepričani so, da predlog ne bo imel pozitivnega učinka na zdravje otrok in mladostnikov, obstaja pa možnost, da se zgodi obratno.


Naj imajo kar hocejo, tudi Ano Ros in njeno kuharijo ce zelijo, pod pogojem da to placajo starsi in ne kar tam eni davkoplacevalci ki nimajo nobene veze s tem.

starfotr ::

Tudi rastline so živa bitja.

Hrana iz žuželk ni nič posebnega. Je pa zaradi podobne sestave lahko problematična za alergike (je namreč podobna kot morska hrana oz. mehkužci).

Skratka, jaz sem že poskusil hrano iz žuželk kot tudi same žuželke. Pa ni nekega presežka. Če ne bi bilo drugega, bi tudi to jedel. Pa mi ni treba.

nejclp ::

tomlin je izjavil:

Levi vegani?:))

Vau, levu je dal jabolko pa ga ta ni hotel pojesti? Neverjetno. Zdaj je jasno, kakšni tepci smo vegani, lep dokaz.

IL_DIAVOLO ::

Ce bi v solah obstajalo se kaj drugega kot beli kruh, pastete, mesni narezek in smrdljive klobase, se tudi veganstvo ne bi razpaslo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tomlin ::

nejclp je izjavil:

tomlin je izjavil:

V zadnjem času se množično propagira žuželke in njihove bube kot kvalitetno, zdravo prehrano.
Ker je po moji oceni tu na slotech kar nekaj veganov, jih prosim naj mi razložijo ali slovenski vegani uživajo tovrstno hrano. Beremo namreč, da mnogi vegani na zahodu sprejemajo hrano iz žuželk sprejemljivo tudi za vegane.

https://www.bugsolutely.com/vegans-eat-...

Ampak a me lahko kdo prepriča, da žužki niso živali?

Pejt ubit prašiča, pa potem muho, pa povej, če zaznaš kakšno razliko.

Pomoje te ne more nihče prepričat, da žužki niso živali, predvsem zato, ker so žužki živali.

Tudi dagnja je žival, pa je nekako razlika, če fentaš školjko ali pa odojka.


Vse o čemer pišeš je stvar prepričanja. Če si bil kdaj v Indiji vidiš indijske menihe, ki s posebnim omelom čistijo pred seboj cestni prah, da odstranijo mravlje in druge živalce in jih ne pohodijo. To je del njihove kulture in svetovnega nazora, da so vsa živa bitja pomembna, kajti v naslednjem življenju se lahko rodiš tudi kot mravlja. Prašič ali muha sta po njihovem verovanju oba praktično enakovredna.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Strateški svet za prehrano. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25021011 (15226) trancer01
»

V EU kot novo živilo odobrena prva žuželka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
956958 (4647) c3p0

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144238636 (218166) BigWhale
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30859722 (53251) enadvatri

Več podobnih tem