» »

Zračni kompresor ne gre nad 2,1 bara

Zračni kompresor ne gre nad 2,1 bara

pirx ::

Pozdravljeni,

po štirih letih mi je začel nagajati zračni kompresor - tlaka ne dvigne nad cca. 2,1 bara. Med delovanjem se tudi zvok motorja včasih rahlo spremeni. Tukaj je video.

Mogoče ve kdo, v čem bi lahko bila težava? Kdo popravlja te reči?

Hvala.

Pezdicek ::

Olje imaš v kompresorju? Si ga imel kje na nizkih temperaturah?

pirx ::

Ja, ta ima olje. Kompresor je v leseni lopi, ki ni izolirana ali ogrevana, tako, da pozimi pade temperatura v precejšen minus.

Pezdicek ::

A si ga slučajno kaj poganjal, ko je bil minus?

Meni je "zaribal", ker je bilo olje pregosto pri nizki temperaturi.

bemfa ::

Glede na opis težave in video posnetek, je mogoče, da je težava v zračnem kompresorju bodisi v sesalnem delu, izstopnem delu ali v delu, ki stisne zrak.

Morda bi lahko bil problem v zračnem filteru, ki je zamašen in zato ne more dovolj zraka priti v kompresor. Drugi možni vzroki so lahko slaba tesnost med deli kompresorja, težave s ventilom ali s samim motorjem.

Če želite popraviti zračni kompresor, bi vam priporočil, da se obrnete na strokovnjaka za popravila kompresorjev, ki ima izkušnje z vašim modelom. V večjih mestih obstajajo specializirane delavnice za popravilo kompresorjev, kjer vam lahko diagnosticirajo težavo in vam ponudijo ustrezno popravilo.

Priporočam tudi, da redno vzdržujete svoj kompresor, da bi se izognili morebitnim težavam v prihodnosti. Redno čiščenje zračnega filtra in drugih delov lahko podaljša življenjsko dobo vašega kompresorja ter izboljša njegovo učinkovitost.

Upam, da sem vam pomagal.

pirx ::

Pezdicek je izjavil:

A si ga slučajno kaj poganjal, ko je bil minus?

Meni je "zaribal", ker je bilo olje pregosto pri nizki temperaturi.


Sem, ja, vendar to je že nekaj mesecev nazaj.

bemfa je izjavil:

Glede na opis težave in video posnetek, je mogoče, da je težava v zračnem kompresorju bodisi v sesalnem delu, izstopnem delu ali v delu, ki stisne zrak.

Morda bi lahko bil problem v zračnem filteru, ki je zamašen in zato ne more dovolj zraka priti v kompresor. Drugi možni vzroki so lahko slaba tesnost med deli kompresorja, težave s ventilom ali s samim motorjem.

Če želite popraviti zračni kompresor, bi vam priporočil, da se obrnete na strokovnjaka za popravila kompresorjev, ki ima izkušnje z vašim modelom. V večjih mestih obstajajo specializirane delavnice za popravilo kompresorjev, kjer vam lahko diagnosticirajo težavo in vam ponudijo ustrezno popravilo.

Priporočam tudi, da redno vzdržujete svoj kompresor, da bi se izognili morebitnim težavam v prihodnosti. Redno čiščenje zračnega filtra in drugih delov lahko podaljša življenjsko dobo vašega kompresorja ter izboljša njegovo učinkovitost.

Upam, da sem vam pomagal.


Hvala za podroben odgovor. Zračni filter čistim enkrat na leto, bom pa še 1x zdaj preveril, če se ni kje kaj zagozdilo.

Bom poiskal potem nekoga v MB. Hvala za nasvet!

Avenger ::

Tole ni nekaj, kar je zlahka rešljivo. Precej specifičen problem z več možnostmi, sistematično je treba preverit vse, če nisi sam dovolj vešč je stvar za servis.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mailer ::

Verjetno je treba menjati tanko kovinsko ploščico in tesnilo na glavi kompresorja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri zračni kompresor?

Oddelek: Loža
407230 (1091) Gregor5816
»

rabim kompresor za hladilnik (kuhinjski)

Oddelek: Loža
96528 (5855) jonynho
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826484 (13029) drejdrej
»

Kompresor

Oddelek: Kaj kupiti
135845 (5434) Pyr0Beast
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27623150 (14023) LittleDevil

Več podobnih tem