» »

V EU kot novo živilo odobrena prva žuželka

V EU kot novo živilo odobrena prva žuželka

«
1
2

FireSnake ::

Za iztočnico:
https://siol.net/novice/svet/v-eu-kot-n...

v Aziji žrejo mravlje in hrošče samo evropejci.
Kakšne posebne gužve Azijcev okoli tistih štantev ni videti.

Tisti, ki potujete dajte še reči kakšno na to vižo, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ben Dover ::

To je super hrana, zmelješ v prah, dodaš malo arome, tud dojeli ne bi, če Proteini.si začnejo to filat v vrečke. :)

Veliko raje bi jedel to, kot pa meso polno rastnih hormonov, antibiotikov, ipd. sranja. Seveda v drugačni obliki.

Zgodovina sprememb…

Vetrpiha ::

Tudi v Srednji Ameriki je to kqr prepoznana hrana

Ales ::

Ben Dover je izjavil:

To je super hrana, zmelješ v prah, dodaš malo arome, tud dojeli ne bi, če Proteini.si začnejo to filat v vrečke. :)

Veliko raje bi jedel to, kot pa meso polno rastnih hormonov, antibiotikov, ipd. sranja. Seveda v drugačni obliki.

Če mesa ne bi vzgajali v takih pogojih, kot jih, tudi v njem ne bi bilo vsega tega, ipd.

Posledično tega v žužkih ne bo le dokler se jih ne lotimo na isti način. Ko se jih, bo sranje isto ali še večje.

Rešitev tega problema ni zgolj v menjavi tega, kaj jemo, pač pa v menjavi našega pristopa do proizvodnje hrane...

nejcek74 ::

v švici že nekaj časa prodajajo burgerje iz žuželk. Okus je generičen, moj problem pri tem je to, da mi zadeva deluje kot ostala predelana svinjarija. Mesnega sira, hrenovk, kot tudi raznih zelenjavnih namazov iz tub načeloma ne jem. To mi deluje v isti kategoriji.

ubermensch ::

Kako nizko moraš iti kot človek, da dobesedno ješ žuželke. Razčlovečenje.

Pazite, ko se bojo našli cucki s Stockholm sindromom, ki bojo to zagovarjali.

You will eat bugs. You will live in a pod. You will own nothing. And you will be happy. WEF agenda.

pegasus ::

Razčlovečenje? Jaz bi temu rekel preživetje. Čim več bubic na policah trgovin, prosim.

Ben Dover ::

Beljakovina je beljakovina, pa ni važno iz kje prihaja. :)
Problem nastane, ko jih ni dovolj za vse, to bo pa zelo kmalu, če ni že. Raje vidim, da "trpijo" żužki, kot čuteče inteligentne živali, želodcu ni važno od kje prihaja, v glavi pa zna bit problem pri nekaterih.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Jaz bi raje videl malo edukacije folka, da se ne plodijo kot zajci...
Ne vidim razlike med populacijo 4-ih milijard, ko sem privekal na svet in današnjih 8.
Prej bi rekel, da je še slabše. Če ne bomo poskrbeli sami za sebe, ne bo nihče namesto nas.
Le narava bo nekega dne odločila, da je Homo Sapiens "slepo crevo" razvoja in evolucije...
Pa da ne bo kdo sedaj vlekel Gatesa na plano in podobno. Dejstvo je, da nas je preveč, naredimo pa nič.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ubermensch ::

dexterboy je izjavil:

Jaz bi raje videl malo edukacije folka, da se ne plodijo kot zajci...
Ne vidim razlike med populacijo 4-ih milijard, ko sem privekal na svet in današnjih 8.
Prej bi rekel, da je še slabše. Če ne bomo poskrbeli sami za sebe, ne bo nihče namesto nas.
Le narava bo nekega dne odločila, da je Homo Sapiens "slepo crevo" razvoja in evolucije...
Pa da ne bo kdo sedaj vlekel Gatesa na plano in podobno. Dejstvo je, da nas je preveč, naredimo pa nič.


Niti blizu nas ni preveč. To je razmišljanje človekomrzneža. Ljudi je toliko, da bi jih lahko vse dali na eno celino in vsak bi imel še nekaj hektarjev zemlje zase. Čisto tako, v teoriji.

Problem je v tem, da imamo napačen način življenja, živimo potrošno in vsak zase. To se bo pa težko spremenilo, ker so instinkti po preživetju premočni. Dokler ne bo človeštvo mentalno šlo na drug nivo, bo takšno stanje kot je. Ni nas pa številčno preveč, niti blizu.

Ben Dover ::

Problem je v sistemu, ki vse to podpira.. Consume, CONSUME, gospodarska rast za vsako ceno, za koga? Zakaj tekmujemo proti samemu sebi? Đungla.

Tale korona je lepa priložnost, da dojamemo koliko stvari sploh ne rabimo. In kaj se zgodi? Prvi dan odprtja VSI na faking kavice in sladoled, en čez drugega, stampedo. Ni nam pomoči.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Mene zanima kako se bo zagotavljala sterilna vzreja teh črvov.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kayzon ::

ubermensch je izjavil:

Kako nizko moraš iti kot človek, da dobesedno ješ žuželke. Razčlovečenje.

Pazite, ko se bojo našli cucki s Stockholm sindromom, ki bojo to zagovarjali.

You will eat bugs. You will live in a pod. You will own nothing. And you will be happy. WEF agenda.


Hello pol anon >:D

ajdov2 ::

Naivčine so pojedle korono, sedaj bodo pa še žuželke. In vse zaradi globalnega segrevanja.

Horas ::

katastrofa, si mislimo večina, čez 30-40-50 let bo pa to nekaj običajnega za pojest.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

LeQuack ::

A ni fora da gremo stran od živali in na umetno hrano?
Quack !

D3m ::

dexterboy je izjavil:

Jaz bi raje videl malo edukacije folka, da se ne plodijo kot zajci...
Ne vidim razlike med populacijo 4-ih milijard, ko sem privekal na svet in današnjih 8.
Prej bi rekel, da je še slabše. Če ne bomo poskrbeli sami za sebe, ne bo nihče namesto nas.
Le narava bo nekega dne odločila, da je Homo Sapiens "slepo crevo" razvoja in evolucije...
Pa da ne bo kdo sedaj vlekel Gatesa na plano in podobno. Dejstvo je, da nas je preveč, naredimo pa nič.


Upam, da nisi naredil potomca?

Če ja ga vrži pod avto. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

hja, radi bi da nehamo jest boge piščeke pa kravice pa pujske. ekofašisti pa bio vegani nam uturjajo svoje probleme in žužki niso nč drgač razn to da jih ne morš pobožat pa nekak jih videt v luči luškanosti.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Reycis ::

ubermensch je izjavil:

Niti blizu nas ni preveč. To je razmišljanje človekomrzneža. Ljudi je toliko, da bi jih lahko vse dali na eno celino in vsak bi imel še nekaj hektarjev zemlje zase. Čisto tako, v teoriji.

Problem je v tem, da imamo napačen način življenja, živimo potrošno in vsak zase. To se bo pa težko spremenilo, ker so instinkti po preživetju premočni. Dokler ne bo človeštvo mentalno šlo na drug nivo, bo takšno stanje kot je. Ni nas pa številčno preveč, niti blizu.

Katera kontinent bi bil to? Kajti zemlja ima cca 133 miljonov kopne površine kar za 8 miljard ljudi znese približno 1.6ha na osebo. To vključuje tudi puščave, gorovja in druge "neuporabne" in manj uporabne površine. Dejstvo je, da imamo problem z preveliko potrošnjo naravnih virov. Eni bi ta problem reševali tako, da zmanjšajo število ljudi (t.j. drugih, ne sebe), drugi pa tako, da zmanjšajo življenski standard obstoječih ljudi (t.j. drugih, ne sebe). Oboji so prismuknjeni s tem, da je prvi način v praksi izvedljiv, drugi pa zaradi človekove narave pač ne. V vsakem primeru bomo imeli hungers game. Jaz sem si že našel svojo vročo prasico, ki je dobra z lokom :))
Diversity is our greatest strength

Vetrpiha ::

Obdelovalna površina lahko gre tudi v vertikalo..

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mene zanima kako se bo zagotavljala sterilna vzreja teh črvov.


Precej lažje kot "sterilna vzreja" ostalih živali.

Miki N ::

Zvit plan,stručkoti a ne bo vam uspelo - bugburgerji niso halal ! :))

LeXani ::

Vsekakor je vzreja take hrane do okolja bolj prijazna kot naprimer govedo in prej kot slej bo na trgu ogromno tega. Ostalo so samo predsodki. Lahko bi vsaj komarje ponucal bi ubil dve muhi na en mah.
Čas prve prijave 04.11.2005

TESKAn ::

No ja, če že jemo morske žužke, zakaj nebi še kopenskih.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Ostalo so samo predsodki.

Super hrana za levičarje, ki ne smejo imet predsodkov. Jaz nimam problemov z njimi.

starfotr ::

EU je sama sebi v namen. Odobrit mora nekaj, kar so delali že v pradavnini.

Poleg tega ne vem zakaj bi npr. Slovenija prepovedovala take zadeve, od kje jim to? Hkrati pa dovoljuje vse žive nezdrave izdelke, polne strupov.

Miki N ::

Jaz še vedno prerokujem, da hrana prihodnosti v EU niso žuželke ampak jagenćki in kozlićki roštiljani na ulici. Boste videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

poweroff ::

Soylent 2.0? >:D
sudo poweroff

Ben Dover ::

TESKAn je izjavil:

No ja, če že jemo morske žužke, zakaj nebi še kopenskih.


:))
Čaki da Mcdonalds začne dodajat malo žužkovega prahu v pljeskavic, vse bodo požrli, sam lepo mora zgledat in bit mainstream.

Double McŽužek, coming soon, parapapapa..

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

No evo fantje in xirji - saj veste za kaj boste lahko svoj UTD porabili. Dvojni McMaggot Royale. Seveda naročen online. Če imate veljaven Multi-Vax seveda. >:D

c3p0 ::

To bo takrat new-est normal in čudno bodo gledali na stare barbarske čase.

Ben Dover ::

Ko bi vsaj kakšen žužek jedel plastiko in prdel kisik, to bi blo fajn. :)
Ajde znanstveniki, zavihat rokave..

GupeM ::

Ben Dover je izjavil:

Ko bi vsaj kakšen žužek jedel plastiko in prdel kisik, to bi blo fajn. :)
Ajde znanstveniki, zavihat rokave..

Pa bi bilo res fajn? Potem pa žužki uidejo izpod nadzora, in kar naenkrat postane koncentracija kisika previsoka.

Ben Dover ::

Bomo čipe v žužke vgradili, tehnologija je že tu, baje.

GupeM ::

Good point.

showsover ::

Ben Dover ::

Ok, moral bi še absorbirat CO2 skozi kožo, šala mala. Kompost za plastiko, ko se preveč namnožijo pa v smoothie. Win-win-win.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Sn videl, da imajo na japonskem tudi restavracije kjer imajo samo insekte na meniju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

m0LN4r ::

He?
Tu prinas v stacuni lahko kupis razne zuzelke v taksnih manjsih kartonastih skatlah ze kr nekaj casa.

Ben Dover je izjavil:

To je super hrana, zmelješ v prah, dodaš malo arome, tud dojeli ne bi, če Proteini.si začnejo to filat v vrečke. :)

Veliko raje bi jedel to, kot pa meso polno rastnih hormonov, antibiotikov, ipd. sranja. Seveda v drugačni obliki.
Uff tle bi bil pa jaz se bolj previden, crvi in zuzelke zrastejo povsod, pojejo vse zivo. Tu se da se vec svinjarije naredit in se tezje preveris.
Se spomnim na kitajce, kako so gojili kalcke in gobice, pol pa jih je inspektorat zaprl, kdo ve kolko let, no so se pod novim imenom odprli pol leta pozneje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

Beljakovina je beljakovina, pa ni važno iz kje prihaja. :)
Problem nastane, ko jih ni dovolj za vse, to bo pa zelo kmalu, če ni že. Raje vidim, da "trpijo" żužki, kot čuteče inteligentne živali, želodcu ni važno od kje prihaja, v glavi pa zna bit problem pri nekaterih.
Jaz bi pa rajsi videl, da se hipijem prepove razmnozevanje. Tudi zuzki ne bodo preprecili overpopulation.
Srednji visji sloj se pa ne bo kr tko odpovedal mesu zaradi zelenih hipijev. Jejte riz z gobicami, za sedet v pisarni ne rabte nobenih proteinov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GrX ::

Utk je izjavil:

Ostalo so samo predsodki.

Super hrana za levičarje, ki ne smejo imet predsodkov. Jaz nimam problemov z njimi.

A moraš res povsod srat s politiko? A sploh razumeš prispevek? Res si ena bukev!

Ben Dover ::

For producing 1kg of meat, a beef need to eat 8kg of feed. For producing the same amount of insects, they will have eaten only 2kg.
More over, insects are able to eat a large variety of feed and they can be fed on left over such as bran and vegetables scraps.
So farming and eating insects has some environmental benefits by reducing our food waste.
As Arnold Van Huis, entomologist and edible insects expert, " There will be a day when a Big Mac will cost 120 euros and a Bug Mac 12 euros, when the will be more people who eat insects than people who eat meat.


https://www.jiminis.co.uk/blog/eating-i...

Kako pa je z beljakovinam per kg in mikro hranili?

EDIT:

Insects, however, have a far greater range of median values, from 2.28 to 9.84 g of saturated fat per 100 g. ... Values for protein content show the same pattern, with insects containing median values of between 9.96 g and 35.2 g of protein per 100 g, compared with 16.8-20.6 g for meat.

Not bad.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

Problem je v sistemu, ki vse to podpira.. Consume, CONSUME, gospodarska rast za vsako ceno, za koga? Zakaj tekmujemo proti samemu sebi? Đungla.

Tale korona je lepa priložnost, da dojamemo koliko stvari sploh ne rabimo. In kaj se zgodi? Prvi dan odprtja VSI na faking kavice in sladoled, en čez drugega, stampedo. Ni nam pomoči.
Se en, ki ne zastopi razlike med kavico doma in kavico v kaficu... Asocialnez.

Se da kje dobit kaj takega v 50m in 100m kolutu:
https://www.amazon.de/dp/B0747QCZSS/ref...

Pol pa te zuzelke pobegnejo in povzrocijo apokalipso na njivah. Ne se hecat s takimi forami.
Kdor pa bi rad jedel zuzelke, ne rabi industrije, naj se sprehodi v naravo in si jih nabere.
Kaj je narobe s slovensko kobilico?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ben Dover ::

A doma nimaš đezve in stolov? V čem je tvoj point? Če pridejo prijatelji h tebi na kavo je treba kurblat en avto manj...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

A doma nimaš đezve in stolov? V čem je tvoj point?
Dokazal si, da ne razumes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

Težko razumeš narcise, ki se radi kažejo v kafiču in v vrsti čakajo za 2x dražjo pijačo. :)

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Ben Dover je izjavil:

A doma nimaš đezve in stolov? V čem je tvoj point? Če pridejo prijatelji h tebi na kavo je treba kurblat en avto manj...

Res je. Mora pa ostalih 5 prijateljev prepeljati vsak po 100 % večjo razdaljo. Kaj je suma sumarum bolje?

m0LN4r ::

Ben Dover je izjavil:

Težko razumeš narcise, ki se radi kažejo v kafiču in v vrsti čakajo za 2x dražjo pijačo. :)
Vidim, da se trudis, ampak si se dalec, da bi razumel o cem se gre.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

GupeM je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

A doma nimaš đezve in stolov? V čem je tvoj point? Če pridejo prijatelji h tebi na kavo je treba kurblat en avto manj...

Res je. Mora pa ostalih 5 prijateljev prepeljati vsak po 100 % večjo razdaljo. Kaj je suma sumarum bolje?


Kava bo cenejša in si bodo prej lahko kupili Teslo. :)

m0LN4r je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Težko razumeš narcise, ki se radi kažejo v kafiču in v vrsti čakajo za 2x dražjo pijačo. :)
Vidim, da se trudis, ampak si se dalec, da bi razumel o cem se gre.


No o čem se gre? Razsvetli me, prosim!

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234424 (3686) BorutO
»

Letos bodo izpusti ogljikovega dioksida verjetno celo upadli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5920309 (17510) jype

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645109828 (101511) noraguta
»

Insekti kot mesna alternativa

Oddelek: Loža
336188 (4694) krneki0001
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30858295 (51824) enadvatri

Več podobnih tem