» »

Kako izgubiti odvečno maščobo če si suh?

Kako izgubiti odvečno maščobo če si suh?

«
1
2

KK44444444 ::

Torej stanje je tako, visok sem 190cm in težek nekje 73kg. Kljub temu, da sem toliko shujšal (S tekom, itd...) imam okoli trebuha dosti več kot samo 7% maščobe na kar ciljam priti. Telovadim in želim s telesom priti do neke lepe oblike. Eden izmed ciljev s tem je tudi priti do 6-packa. Glede na to da hočem povečati mišično maso sem prenehal tečti in začel več jesti. Začel sem tudi jemati muscle-gainer. Vse to ob telovadbi seveda. Tako ciljam, da na dan zaužijem vsaj 3000kcal. Problem je, da tudi če imam močne trebušne in zdefinirane se mi six-pack ne vidi zaradi maščobe. Kakšna bi bila najboljša taktika, da povečam mišično maso in pridem no enih 80kg ter tudi umaknem vso maščobo s trebuha. Če se ne motim bi mogel sedaj ciljati samo na to da pridem do 80+kg in se šele pol obremenjevati z izgubljanjem maščobe...

Hvala za pomoč! :)

driver_x ::

liposukcija?

KK44444444 ::

driver_x je izjavil:

liposukcija?


Nisem pomislil na te stvari, plus, predvidevam da je drago za popizdit. :D

RejZoR ::

Trebuh je dost specifično področje, kjer je edini način, da se znebiš maščobe točno specifično trening, da skuriš maščobo in poudraiš mišice. Tud za svojo velikost imaš za moje pojme celo mal nizko težo ampak če ti je kul ajde.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mitkos ::

Kulk je folk obrememnjen s tem kako more zgledat. OK glede maščobnih blazinic okoli pasa in trebuha, da jih ni toliko da je preveč in da se mal vidi 6-packa. Da bi pa bilo res orng vidt 6-packa...pa zakaj??? Če imaš že močne in zdefinirane trebušne je to to.

Jst bi raje imel motor od ferarija pa karoserijo od enega običnega avta kakor obratno :).

Aja. kaj pa če tisto okol trebuha ni maščoba. Praviš, da si s tekom shujšal...koliko kg si shujšal oziroma koliko si jih imel prej? Lahko da je malce raztegnena koža, ker si prej imel trebuh, če si imel dosti več kg in sedaj ne more biti lepo oprijeta okoli 6-packa.

theBill ::

Fitnes pa vaje za definicijo. Hitre ponovitve ob mali obremenitvi dokler lahko oziroma do odpovedi mišice. Več takih serij zaporedoma. Za trebuh trebušnjaki, in to več vrst - za zgornje trebušnje, za spodnje in za stranske.

Zajebano kot pes v primerjavi z vajami za pridobivanje mase.

KK44444444 ::

mitkos je izjavil:

Kulk je folk obrememnjen s tem kako more zgledat. OK glede maščobnih blazinic okoli pasa in trebuha, da jih ni toliko da je preveč in da se mal vidi 6-packa. Da bi pa bilo res orng vidt 6-packa...pa zakaj??? Če imaš že močne in zdefinirane trebušne je to to.

Jst bi raje imel motor od ferarija pa karoserijo od enega običnega avta kakor obratno :).

Aja. kaj pa če tisto okol trebuha ni maščoba. Praviš, da si s tekom shujšal...koliko kg si shujšal oziroma koliko si jih imel prej? Lahko da je malce raztegnena koža, ker si prej imel trebuh, če si imel dosti več kg in sedaj ne more biti lepo oprijeta okoli 6-packa.



Nočem lepo izgledat zaradi ljudi okoli mene, temveč zase. Pač, lepo mi je imeto perfektno telo in želim doseči kolikor lahko. Pa lepo bi bilo da ta trud ki ga dajam v trebušnjake se tudi vidi navzven. Mogoče pa imaš res prav, da ni to maščoba temveč samo raztegnjena koža. Upam, da se bo s časoma popravla. Shujšal sem pa kakih 10-13kg.

freesty ::

Ce hoces perfektno telo si pa dalec od tega z 70 kilami in 190 visine. Prvo kar mores naredit je delat na masi kaksne pol leta in jest zraven veliko veliko ogljikovih hidratov, da prides na ene 100kil. Potem pa delas definicijo in zgubis ene 10kil.

To je to.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

jype ::

Če je to perfektno telo, potem je nekaj narobe s perfektnim telesom.

bvcxy ::

Poskusi še s kakšnimi drugačnimi vajami za trebuh. Tukaj je en članek in video na to temo:
http://www.vitja.si/content/dokazana-fo...

Bananovec ::

KK44444444 je izjavil:

Torej stanje je tako, visok sem 190cm in težek nekje 73kg. Kljub temu, da sem toliko shujšal (S tekom, itd...) imam okoli trebuha dosti več kot samo 7% maščobe na kar ciljam priti. Telovadim in želim s telesom priti do neke lepe oblike. Eden izmed ciljev s tem je tudi priti do 6-packa. Glede na to da hočem povečati mišično maso sem prenehal tečti in začel več jesti. Začel sem tudi jemati muscle-gainer. Vse to ob telovadbi seveda. Tako ciljam, da na dan zaužijem vsaj 3000kcal. Problem je, da tudi če imam močne trebušne in zdefinirane se mi six-pack ne vidi zaradi maščobe. Kakšna bi bila najboljša taktika, da povečam mišično maso in pridem no enih 80kg ter tudi umaknem vso maščobo s trebuha. Če se ne motim bi mogel sedaj ciljati samo na to da pridem do 80+kg in se šele pol obremenjevati z izgubljanjem maščobe...

Hvala za pomoč! :)

imo, preveč kalorij, saj nisi bodibilder. Natančneje si poglej formule za izračun predvidevanih zaužitih kalorij.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

francek1 ::

Lubi Jezus...190/73 ???
Sam imam 193/115, pa nobenega špeha okoli trebuha. Mišic ti fali!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jype ::

Če ni fizični delavec, mu mišic prav nič ne manjka. Preveč mišic je nepotrebna in nezdrava potrata.

KK44444444 ::

Hvala za vse odgovore! Bom telovadil malo ''močneje'' pa čakal in bomo vidli če je res mišic manjkalo pa če špeha res ni tam in se meni samo tako zdi... Težko mi je dobit kile, hiter metabolizem predvidevam... ampak bo šlo tudi to. :)

Bananovec ::

francek1 je izjavil:

Lubi Jezus...190/73 ???
Sam imam 193/115, pa nobenega špeha okoli trebuha. Mišic ti fali!

Verjemi, imaš ga.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

alexa-lol ::

freesty je izjavil:

Ce hoces perfektno telo si pa dalec od tega z 70 kilami in 190 visine. Prvo kar mores naredit je delat na masi kaksne pol leta in jest zraven veliko veliko ogljikovih hidratov, da prides na ene 100kil. Potem pa delas definicijo in zgubis ene 10kil.

To je to.


Še en ki ne dojame da ženske hočejo to...


in ne tega...

alexa-lol ::

aja pa še renesančni model idealnega moškega telesa - David - praktično enak Staro-grškemu



Temu se probaj približati pa ti bo šlo dost dobro... bognedaj da bi noge delu preveč al pa hrbet ker pač ni simetrično, ne glede iz katere strani pogledaš.

Looooooka ::

Se nekdo, ki ne dojame, da bodybuilderje briga kaj hocejo zenske.
Btw kot je bilo ze napisano.
Lokalizirana zguba mascobe ne obstaja. Torej lahko takoj zdele nehate sanjati o vajah, ki bodo pokurile mascobo na dolocenem delu telesa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

alexa-lol ::

Looooooka je izjavil:

Se nekdo, ki ne dojame, da bodybuilderje briga kaj hocejo zenske.
Btw kot je bilo ze napisano.
Lokalizirana zguba mascobe ne obstaja. Torej lahko takoj zdele nehate sanjati o vajah, ki bodo pokurile mascobo na dolocenem delu telesa :)


Jah v osnovi je mišičasto telo znak zdravja, kar posamezniku omogoča da se razmnoži z najboljšo samico... ampak to je med živalmi, bodybuilderji so zgleda čisto nekaj drugega. Če maš 150kg mišic nimaš ravno nekih večjih možnosti, da to nalogo izpolniš, kot bi jo npr. lahko s samo 25kg mišic, v povprečju imaš slabše možnosti.

turk1990 ::

alexa-lol je izjavil:

freesty je izjavil:

Ce hoces perfektno telo si pa dalec od tega z 70 kilami in 190 visine. Prvo kar mores naredit je delat na masi kaksne pol leta in jest zraven veliko veliko ogljikovih hidratov, da prides na ene 100kil. Potem pa delas definicijo in zgubis ene 10kil.

To je to.


Še en ki ne dojame da ženske hočejo to...


in ne tega...



Alexa, tej na sliki imajo 120 kg in ne 80...:)

In verjemi da za zgornjo postavo moras prezivet kar nekaj let v fitnesu.

ON TOPIC
Če imaš maščobne obloge nisi suh. Očitno si samo brez misic in pač posledicno zgledas suh... Maščobo izgubis enako kot vsi ostali, prilagodis jedilnik in lahko dodas se kardio.

Zelo tezko je pridobivati maso in hujsati... Odloči se ali bos najprej pridobil maso in se potem definiral...ali pa obratno..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

cebelar123 ::

Jest začni in delaj na mišični masi kje drugje, kaj ti bojo trebušne, če jih boš mel zato ker si podhranjen. Občutno premalo kilogramov imaš najbrž si s tekom tudi mišično maso pokuro.

Bananovec ::

KK44444444 je izjavil:

Torej stanje je tako, visok sem 190cm in težek nekje 73kg. Kljub temu, da sem toliko shujšal (S tekom, itd...) imam okoli trebuha dosti več kot samo 7% maščobe na kar ciljam priti. Telovadim in želim s telesom priti do neke lepe oblike. Eden izmed ciljev s tem je tudi priti do 6-packa. Glede na to da hočem povečati mišično maso sem prenehal tečti in začel več jesti. Začel sem tudi jemati muscle-gainer. Vse to ob telovadbi seveda. Tako ciljam, da na dan zaužijem vsaj 3000kcal. Problem je, da tudi če imam močne trebušne in zdefinirane se mi six-pack ne vidi zaradi maščobe. Kakšna bi bila najboljša taktika, da povečam mišično maso in pridem no enih 80kg ter tudi umaknem vso maščobo s trebuha. Če se ne motim bi mogel sedaj ciljati samo na to da pridem do 80+kg in se šele pol obremenjevati z izgubljanjem maščobe...

Hvala za pomoč! :)

Torej si se začel rediti/pridobivati maščobe/postajati fatso.
Ne moreš pridobivati na mišični masi, če se samo nažiraš, trening pa je skenslan.
Stokrat podan nasvet: manj jej/bolj zdravo jej.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

eric_cartman ::

Tole si poglej: To so fantje, ki so snemali film 300! Oni če tko gledaš so mel res popolne postave.. Nič maščobe in lepa definicija mišic.. Skratka delaj po njihovih nasvetih... Ker so morali ful trenirati, da so pršli do tega..




P.S. Ne glejte tega kar nos.. Ker wtf je to res ne vem :D haha

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

alexa-lol je izjavil:

freesty je izjavil:

Ce hoces perfektno telo si pa dalec od tega z 70 kilami in 190 visine. Prvo kar mores naredit je delat na masi kaksne pol leta in jest zraven veliko veliko ogljikovih hidratov, da prides na ene 100kil. Potem pa delas definicijo in zgubis ene 10kil.

To je to.


Še en ki ne dojame da ženske hočejo to...


in ne tega...


Ti pa misliš, da si dojel, kaj ženske hočejo???

 TOLE:

TOLE:

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Relanium ()

@nny ::

Meni je blazno všeč malo trebuščka.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

alexa-lol ::

Ne razmueš... včasih ko ni bil kondomov in vsega tega je bilo tako da če si seksal si dobil otroka. Zdej imajo pa ženske ljubimce, ki se kvalificirajo po mojem kriteriju, ostalo je pa lih tok da račune plačuje, ti. mož.

turk1990 ::

francek1 je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

freesty je izjavil:

Ce hoces perfektno telo si pa dalec od tega z 70 kilami in 190 visine. Prvo kar mores naredit je delat na masi kaksne pol leta in jest zraven veliko veliko ogljikovih hidratov, da prides na ene 100kil. Potem pa delas definicijo in zgubis ene 10kil.

To je to.


Še en ki ne dojame da ženske hočejo to...


in ne tega...


Ti pa misliš, da si dojel, kaj ženske hočejo???

 TOLE:

TOLE:


Če je to edini način, s katerim lahko osvojiš žensko, je to žalostno zate..:)

KK44444444 ::

Off topic glede žensk, ženske ne iščejo moškega z denarjem ampak moškega z Ambicijo... Dosti Ambicije imajo lih moški z denarjem, itd. zato tudi posledično ženske padajo na njih. :)

Drugače pa spet hvala za vse! Nekaj napredka se pa pozna.. pred mesecem sem imel 68-69 zdaj pa jih je že lepih 74 od danes naprej ^^.

mtosev ::

a jaz z 183kg in 61.4kg sn mogoče presuh? samo vprašam
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

popster ::

pozna kdo kako spletno trgovino z dietno prehrano?

DamirK ::

Tim Ferriss ima nekaj dobrih nasvetov v knjigi 4-hour body. Imam jo v angleščini, saj še nisem našel slovenskega prevoda.
Piše pa o teh stvareh tudi na svojem blogu :

From Geek to Freak: How I Gained 34 lbs. of Muscle in 4 Weeks

How to Lose 20 lbs. of Fat in 30 Days… Without Doing Any Exercise

I’ve never had visible abs.
Even when my bodyfat was low enough to show veins everywhere else, my frontal six-pack—the rectus abdominus— showed almost no separation. Damnation.
Low bodyfat was necessary but not enough.
I performed conventional ab exercises for more than a de-
cade with no discernible benefit, somehow convinced it was
just a matter of time. Albert Einstein would call this insanity:
doing the same thing over and over again and expecting different
results.
Things changed only when I began testing basic assumptions
in 2009. It took a week to arrive at a reductionist program of two
exercises. I performed these exercises just twice a week on Mon-
days and Fridays after kettlebell swings. In a matter of three weeks,
I had my six-pack.
There is just one more prerequisite for visible abs: follow a
diet that allows sustained low bodyfat of 12% or less. I suggest
the Slow-Carb Diet, as it has the highest compliance rate I’ve ever
observed, but other viable options include a ketogenic diet (espe-
cially the Cyclical Ketogenic Diet) and intermittent fasting (IF).
The latter will be covered in later chapters.

Matako ::

KK44444444 je izjavil:

Off topic glede žensk, ženske ne iščejo moškega z denarjem ampak moškega z Ambicijo... Dosti Ambicije imajo lih moški z denarjem, itd. zato tudi posledično ženske padajo na njih. :)


No tisti na gornji sliki ima predvsem prehranjevalne ambicije ... :8)
/\/\.K.

jype ::

mtosev> a jaz z 183kg in 61.4kg sn mogoče presuh? samo vprašam

Zagotavljam ti, da s 183 kg in 61.4 kg nisi presuh. A to je razlika med dnevno in nočno težo?

Če si visok 183 cm in težak 61.4 kg je pa to čisto OK (na podlagi tega se ti nihče ne bo izogibal).

Avenger ::

mtosev je izjavil:

a jaz z 183kg in 61.4kg sn mogoče presuh? samo vprašam


Več kot od ene babe sem slišal da "dec mora bit dec". Če si trlica, ne daješ glih preveč možatega vtisa. Tud presuhe ženske nisi najbolj univerzalno privlačne za vse, poznam eno s 172cm in 56kg, pa ful bolš zgleda ko je imela še 4 kile gor.

Za moje pojme imaš odločno premajhno težo. Glede na trenutne lepotne standarde bi moral met 70-80kg. Ampak res minimalno 70.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

Avenger> Več kot od ene babe sem slišal da "dec mora bit dec".

Ampak mtoseva ne zanimajo "babe", temveč ženske.

Avenger> Za moje pojme

Ker si opran do amena.

Gladi ::

jype ne trollaj... če pogledamo iz zdravstvenega vidika ima mtosev definitivno prenizko težo. Sicer je pa to že razvidno iz tega, ko meri telesno višino v kg. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

jype ::

Gladi> če pogledamo iz zdravstvenega vidika ima mtosev definitivno prenizko težo.

Ne, če pogledamo z zdravstvenega vidika definitivno nima prenizke teže.

Gladi ::

polinkaj...

jype ::

Kaj naj polinkam? Da ni nobenih izrazitih zdravstvenih tveganj, če si na spodnjem delu normalnega?

Gladi ::

To, da po zdravstvenih normativih nima premajhne telesne teže. Težko za razumet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Invictus ::

Glede na to da mtosev tukaj redno objavlja, bi rekel da ni z njim nič narobe.

S kilami se nima smisla obremenjevat. Prej ali slej pridejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Gladi> To, da po zdravstvenih normativih nima premajhne telesne teže. Težko za razumet?

Očitno zelo težko, glede na to da ima po zdravstvenih normativih normalno telesno težo.

dzinks63 ::

Na videz s takšnim razmerjem višina teža zgledaš na plaži kot "dahavc", toda nekateri gredo še v večje extreme in so morali v določenih športih odreagirati, uvedli so Index telesne mase (ITM), da bi ohranili zdravlje športnikov, kateri bi naj bili tudi promotorji le tega. Anoreksija v plezalni skupnosti?

Body Mass Index (BMI) ali Index telesne mase (ITM) je kazalec prehranjenosti za moške in ženske v starosti od 20 do 65 let. Ne velja za otroke, mladostnike in starejše, ker je delež mišičevja pri njih drugačen. Čim višji je ITM, večje je tveganje obolevanja za srčnimi boleznimi, sladkorno boleznijo ali rakom. Po drugi strani pa velja, da je človek kronično podhranjen, če je indeks telesne teže nižji kot 18,5. Po tem kriteriju sta tako na robu podhranjenosti 180 cm visok moški s 60 kg in 165 cm visoka ženska s 55 kg. Takšna razmerja med težo in višino so pogosta tako pri skokih kot pri plezanju. Kilogramov je v zraku ali steni hitro preveč in ko so izčrpane druge možnosti, ostane le še hujšanje. Dejstvo je, da imaš več možnosti v obeh omenjenih športih, če si lahek. V želji po napredku tako mladi (res samo oni?) plezalci in plezalke hitro prestopijo mejo "normalnosti".

jype ::

> Po drugi strani pa velja, da je človek kronično podhranjen, če je indeks telesne teže nižji kot 18,5.

Ne, niti približno ne velja nič podobnega.

gnjoj ::

7982884e ::

jype je izjavil:

Če ni fizični delavec, mu mišic prav nič ne manjka. Preveč mišic je nepotrebna in nezdrava potrata.
in iz katere riti si to spet potegnil? preveč mišic je nezdravo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

jype ::

7982884e> preveč mišic je nezdravo?

Tako je.

innerspace ::

Tudi prevec speha je nezdravo.

Vpogled v ITM(eng. BMI):
 BMI chart

BMI chart



Mtosev je glih na spodnji meji, kar ni nezdravo.

Jaz sem trenutno overweight, kmalu bom manj... :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jype ::

innerspace> Tudi prevec speha je nezdravo.

Ja, ampak mtosev ima večji odstotek telesne maščobe kot "pro fitneserji", zato je zdrav.

innerspace ::

Ce nebi vedel koliksno tezo in visino ima, bi ta izjava ne bila nujno pravilna.

In pa to, telo je bolje funkcionalno z dobro razvitimi misicami(not bodybuilders, obviously) kot pa z dobro razvitim spehom:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo sem suh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13732118 (24964) metikameti
»

Prsne mišice. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13116447 (13179) m0LN4r
»

Kako vidna je izguba teže? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27660199 (53723) jype
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773072 (63307) thramos
»

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Oddelek: Loža
4921185 (18966) noraguta

Več podobnih tem