» »

na svojem?

na svojem?

«
1
2

Sunna ::

upam da ni bila že, vsaj v kratkem.

anyway, kdaj ste šli na svoje če ste ze šli ?
Sicer ne vem, če sem pri 20-ih glih kandidat za pritoževat se vendar slisim, da na npr. Danskem pri mojih letih že veselo večina sama živi. Pri nas pa kar gnezdimo. Finance so problem to vem.. nazaj k bistvu

kdaj če ste in če ne , kdaj mislite ?


[edit] sumniki in sicniki :D
  • spremenilo: Sunna ()

undefined ::

Baje so v ZDA zlo zgodnji glede tega, pred 20. :)

hruske ::

hja... če to pomen žvet v študencu in si sam kuhat.. pol ja. če ne pa ne.:D

Drgač pa ... ko dozoriš ane -- ko se zaves, da s tem, ko bos zvel s starsi veliko zamujas in da tega pac noces.

iso2000 ::

Kaj pa če ne moreš? Če nimaš kam in nimaš s čim? Jaz bi že šel. če bi imel kam!
LP

jabe ::

čim kasneje!
Men paše, da oči pa mami futr kupujeta, pa štrom in vodo, pa predvsem TV pa ADSL plačujeta. Jest pa raj svoj denar za kufetke pa cunjice porabm.

kopernik ::

Pri 21-ih sem šel živet kot podnajemnik in še sedaj tako živim... in šparam in šparam za kaj svojega. Na začetku sem se vzdrževal s študentskim delom ... in včasih je bila kriza, ampak nekako sem preživel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

BigWhale ::

Ideja o tem je prisla na dan ze pri 18ih-19ih. Realizacija v prvi polovici 20ega leta. Kdaj oditi na svoje?
Cim prej! Prej se naucis biti samostojen in neodvisen bolje je. Tud s starsi je vecina v boljsih odnosih, ko zivi na svojem. Vsaj jaz sem :)
No ja, razen ce ni kdo razvajeno dete, ki mu mati perejo, kuhajo, pospravljajo in peglajo. Potem pa good luck. H komu boste pa hodili jokat, ko matere vec ne bo? ;>

madmitch ::

Pri petnajstih v internat, po dveh letih privat in od takrat naprej kot podnajemnik do 26. leta. Od takrat na SVOJEM.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

krneki0001 ::

Od svojega 18-tega rojstnega dneva sem prijavljen drugje, kot pri starših. Drugače pa že od 17 leta živim stran od njih.
Bilo nas je 5 v dvosobnem stanovanju in sem se umaknil, da so ostqali imeli več prostora.

LP
Nebivedu

Super Sonic ::

21... takrat enkrat. Zdej torej. :)

Gre pa bolj zato, da so dans punce preveč zafnane (vsaj v večjih mestih), maš en kup avfn, k ne zna skuhat niti juhe iz vrečke, kaj šele kej druzga, pol ti pa nabije da drži 3 vogale v "hiš".

pol pa ne veš: al bi mel izbruh smeha, al joka.

Jest poznam kr neki frendic k majo stanovanje že od svojga 18 leta (svoj flat), pa jim niti na misel ne pride da bi mele kej druzga ob seb k "best frendico". To je žalostn.

Maš tud folk (punce in tipe), kateri so navezani na mamice pa ati (je) :D itd.
Maš dost folka k nima izoblikovane osebnosti, ker sta (mama ali ata) preveč dominantna in govorita kako pa kaj...

Velik preprek.

Dost jih pa tud enostavno nima keša. Ampak nič ne de.
Če se mata dva rada in v življenju hočta neki ustvart, potem preprek ni. Edina resna je denar, pa še to se da preskočt, če ZARES hočš bit skupi.

Na svojem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Tero ::

Hm zanimive teorije imate. No jaz bom ferbruarja star 20 in niti priblizno ne razmilsljam da bi sel na svoje... Imam domma vse kar rabim in starsi se za mene financno skrbijo pa se v solo hojim..
(plačajo mi mobitel, kabelski net in drugo:D)
Ne vidim razloga da bi se odselil.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

BigWhale ::

> Ne vidim razloga da bi se odselil.

Saj ne da bi rad bil nesramen ampak, konec koncev bosta tvoja starsa umrla.

Thrivial ::

Jaz tudi ne vidim najmanjsega razloga, da bi se odselil. Do faksa imam 40 min, cudovito ruralno okolje, broadband...

Pri 20 letih se pocutim se cisto premladega za samostojno zivljenje. Saj nismo v Cankarjevih casih, ko so rekli 'student naj bo' in si sel na daljni Dunaj pri petnajstih. Ko se bom pri 27, 28 letih zenil, bom sel pa seveda 'na svoje'. Brezveze komplicirati... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Super Sonic ::

" Ko se bom pri 27, 28 letih zenil"

in ne boš imel pojma kako se živi (kar je pri teh letih dokaj žalostno)

poznam dost folka, k bodo hodil pr svojih 50 na govorilne, ker bo sine v 7 razredu.
men osebno je mim to.


pa prosim ne zameri, preveč (ker ni osebno), je bolj splošno pokazano na (tvojem) primeru
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jabe ::

radeon power: a po tvoji logiki se gre od doma takrat, ko se poročiš al jest to tebe čist narobe razumem?
K po moje je razlogov več, vse skupaj pa pol pretehtaš al greš na bolje, a bi šel na slabše.
npr. men bi blo važn: da si to lahko privoščim (kar se denarja tiče) in kaj je tisto kar si lahko privoščim. če je to neka podnajemniška soba, to pomeni, da rabim cimra, po možnosti prijatelja (katerega koli spola). Sploh pa, da mi bo kljub temu, da bo denarja manj, življenje prijetnejše. Kar pa izključuje tipa, ki bi mu mogla kuhat (pa ne bo zadovoljen z instant juhcam), medtem ko bo on na kavču ležal, pa se drl, da naj mu prinesem en pir, potlej pa da naj ne pridem več bliz, dokler ne bo konc fuzbala.
Res je, ni več tko kt je včasih blo.

Super Sonic ::

sem mel dva šefa.
En je trdil (in trdi še vedno) da čim dlje od poroke. Drugi pa ravno obratno. Čimprej.

Ne, ne govorim o poroki.

(pa greva:)

"da si to lahko privoščim (kar se denarja tiče) in kaj je tisto kar si lahko privoščim"
seveda. to je predpostavka. Denar mora bit. Brez tega je brez veze vse. Tudi poroka.

"Sploh pa, da mi bo kljub temu, da bo denarja manj, življenje prijetnejše."
ja to je "bit" vsega. Če živiš skupi je lažje (je pa res da se ne smeš "jebat" v glavo, ker potem to ni več lažje, ampak težje)

"Kar pa izključuje tipa, ki bi mu mogla kuhat (pa ne bo zadovoljen z instant juhcam), medtem ko bo on na kavču ležal, pa se drl, da naj mu prinesem en pir, potlej pa da naj ne pridem več bliz, dokler ne bo konc fuzbala."

takih tipov skor ni več (se najde-itak, ampak to je stara fraza, ki ne obstaja več)

prej obratno

Je pa zelo res, da jet na svoje ni vedno + stvar.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Thrivial ::

> in ne boš imel pojma kako se živi (kar je pri teh letih dokaj žalostno)

Ej, super! Takrat me bo ze ljubezen grela, ce ne bom placal racunov za gretje.

Nimam nobene zelje odrasti pri 20-tih letih. Ce bi bile doma take direktive, bi sel pac od doma, v nasprotnem primeru pa je vsestransko bolje, da sem doma.

> poznam dost folka, k bodo hodil pr svojih 50 na govorilne, ker bo sine v 7 razredu.
men osebno je mim to.


Ti je mimo tudi to, da se dviga starostna meja poroke in zivljenjska doba? Dekleta se pac ne zenijo vec 18-letna k najvecjemu kulaku v vasi. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

ferdo ::

nekdo je omenil cankarjeve čase... pa študent naj bo, pa je šu na dunaj...

lepše jim je bilo takrat, kot je danes nam! vprašaj se: kakšne skrbi so imeli takrat, kakšne imamo pa sedaj?

no pustimo preteklost, tema je namenjena prihodnosti.
Upam da se je vsak malo zazrl u svojo prihodnost, pa nerabi do ciganke s kroglo hodit, malo da pomisliš, in pretuhtaš svoje cilje in poti, kaj te zanima in česa spljoh ne maraš.

Pametno se je s starši pomenit, če tega ne naredite, je to prva in najusodnejša napaka!
Naj vam starši povejo svojo zgodbo, kako so oni prišli do tega, kar sedaj vi/mi uživamo!

nekateri ste tako sebični, dobesedno izkoriščate svoje starše!, boste to staršem povrnili, ali jih boste porinili v sobo 3x3m v dom za ostarele? sramota.

sej, nas je večina, ki nevemo kam in kako, tudi, če dobimo dobro službo. bomo doma? zadnja možnost je to ja.pa tudi če še zmerem v svoji sobi.
sej prou, uživajmo in dokler nas bodo starši podpirali bo lepo, nekega dne se tudi hrastov tram zlomi, kaj pa potem?

vsakemu bi priporoču finančno samostojnost, to ti je prvi pogov, v tem krutem svetu. da posluješ na pozitivni ničli.
pa tudi, če greš z limitom na banki v MINUS, samo da spet prideš na PLUS!

PS: nekateri se res igrate z usodo, vedite pa, da je zunaj svet krut. Prej okusiš samostojnost, lažje ti je.

PPS: komur starši plačujejo mobitel, internet ala takšne sladkarije, takšna oseba je še otrok. ZAmisli se, kaj pa, če ti starš reče, sam si plačej? saj si samostojen, nisi več otrok, katerega moram po zakonu podpirat "tudi finančno" .
Sej se nespoznam u zakone, samo neki v tem smislu. GrowUP

Thrivial ::

>nekateri ste tako sebični, dobesedno izkoriščate svoje starše!, boste to staršem povrnili, ali jih boste porinili v sobo 3x3m v dom za ostarele? sramota.

Viteske besede. Upam, da to trdis na osnovi oskrbe kaksnega bliznjega sorodnika, ki je trpel za inkontinenco in senilnostjo. Si 70 let staremu gadu 5x dnevno menjal plenice, ker so centri za nadzor izlocanja v maloro?

Ce ja in ce se vedno popolnoma trdis za svojo trditev, ti moram obcudujoce cestitati. Resno. V nasprotnem pa pac teoretiziras...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

jabe ::

Mislim, da je govorjenje o starosti, kdaj iti od doma, popolnoma zgrešeno. važno je kaj delaš. Men je bolj logičn in manj izkoriščevalski reden študent pri 24, kot pa 15 letnik, ki že ima službo, pa ne prispeva nič v skupno blagajno. Poleg tega se mi zdi, da iti na svoje pomeni prevzeti popolno odgovornost zase, tudi finančno. Se pravi, nek študent, ki gre živet v Lj ali Mb, pa mu tastari pošiljajo denar za najemnino pa hrano, ni na svojem!

BigWhale ::

> Nimam nobene zelje odrasti pri 20-tih letih. Ce bi bile doma take
> direktive, bi sel pac od doma, v nasprotnem primeru pa je
> vsestransko bolje, da sem doma.

Ah. Ne bluzi. Odseliti se od doma ne pomeni odrasti... *roll*

ferdo ::

thrivial: lej, ne mislt da nimam pojma. Poznam primere! in ne rečt da teoretiziram!

Imam staro mamo, ki je nepokretna v domu za ostarele "danes bila na operaciji ". Skoraj bi umrla zaradi malomarnosti osebja, in zaradi tega se je glavna med.sestra jokala, ko smo jim grozili z raznimi ukrepi.
Nega na domu je teško izvedljiva, vedno so različni razlogi za to, edino, če imaš dosti denarja, da nekoga za nego plačuješ.
Glavni problem je ta, da mladi več ne cenimo starih "starejših ljudi" gledamo samo za svojo rit, kako bomo žurali pa to...to je absurd.
Hočem povedat pa sledeče: Moj bratranc tega kar sem jaz počel ni mogel ali pa noče. in njegova mama "moja teta" mi ej povedala: upam, da bom tudi jaz nekoč tako preskrbljena kot je tvoja"moja" stara mama... to ti lahko vse pove.
Kdor nebo cenu svojih staršev, starih starše, tudi sebe nebo cenil. Vedno bo misliu, da je njegov LIFE za en K. kje imamo vrednote?
ZAkaj nebi bili optimisti, najlažje bit pesimist s flašo vina u roki?...brezveze.

Mene je sram, in nevem kaj še, če me 14dni ni na obisku pri njej. to se je 1x zgodilo.

Ko boš ti dajou žlico po žloco stari mami v usta, in se znjo vozil v rešilcu iz doma v bolnico na pregled, potem mi pa govori da teoretiziram.
Bodi pošten. pa povej svoje stališče o samostojnosti, in ne pisat teorij.

jabe ::

finančna samostojnost je precej relativen pojem. Če grem zdej takoj u službo, bom z mojo izobrazbo dobla tam nekje 100k maximalno. Ni bog ve kaj, ampak bi nekako zadostovalo - dokler sem sama. Me pa kar srh spreleti, če pomislm, da bi mogla s tem živet še rečmo 2 otroka, pa to sam zato, ker se mi je zdelo, da morm bit čimprej na svojem, namesti da bi bla rečmo še 4 leta odvisna od staršev, pa bi imela diplomo (Samo papir ti dvigne ceno, pa ne rečt da ni res), pa mi nikoli ne bi blo treba skrbet, kako bom prišla čez mesec. Tak, da me prav nič ne moti in me ni sram, da mi zaenkrat še mami pa oči plačujeta tole filozofiranje tu gor.
Poleg tega, pa ni treba domnevat, da ti bodo starši rekl, dost si star, zej pa pejd. pr men je prej drgač. Da bi zdele pustla študij, zarad neke blazne ideje, da grem delat, dam finančno neodvisna, bi se po moje oba kar zjokala. Raj mi vse plačata (čeprav mi ne) pa še kaj zraven dasta, ker se jima očitno to zdi boljša naložba. Konec koncev, več mam izobrazbe, več bo dnarja in to tudi za njiju, ko bosta enkrat živela le od mizerne penzije.

Kar se pa zakonov tiče - nisem čist prepričana, ampak nam so u šoli rekl, da ne glede na to kolk si star, dokler redno delaš šolo - faks, so te dolžni živet

ferdo ::

jabe, se strinjam.

Kaj pa potem ko diplomiraš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

jabe ::

Ne rečem, da maš karkol garantiranga, maš pa sigurno boljše preddispozicije. Plus sigurno potem, ko job maš, boljšo plačo.

Elemen_T ::

Odseliti se od doma ne pomeni odrasti


Na nek način pomeni točno to!
Ko greš od doma, moraš biti seveda finančno neodvisen. Če si odvisen od staršev in živiš v drugem stanovanju, to že ni več finančna neodvisnost.
Takrat, ko se zares odseliš na podlagi lastnih zmožnosti in razlogov, takrat si odrasel.
Lahko si mlad po srcu seveda. Odrasel in v tem trenutku materialno nedovisen pa vsekakor si!

In to, da je 100k dovolj za en mesec življenja na svoje to je pa bullshit. Brez kakršnekoli pomoči je to zdaleč premalo.
150k minimalno.
Kar računajte, pa boste vidli.
Vštejte še nekaj 10 tisočakov za zobno ščetko, mila, šampone, časoma obleko, kakšno pivo, sladkor, kavo, kakav, čaj, razbit kozarec in najde se še marsikaj.
Na samem je s tako malo denarja težko živet. Pa če si zadovoljen še s tako nizkim standardom.

ferdo ::

pogovori se z nekom, ki ima plačo 70.000,ooSIT

mogoče ti bo izostril pogled na plačo

ej, poglej v SSKJ pa poišči besedo samostojnost. NEODVISEN SAM ZASE 18 ALI VEČ...

lahko si samostojen tudi, če dobivaš socijalno pomoč iz zavoda. pa je majhen znesek.
Kaj neznamo živet skromno? je pa dandanes to zelo težko. odvisno kako gledaš na točno ta primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Elemen_T ::

80k plače na mesec...

Jeje. Tu si me dobil ja. Poznam primer familija (mati+sinko), ki imata mesečno skupaj 50k dohodka. Jest enostavno nevem kako lahko s tako malo denarja preživita.
Verjetno v precejšni bedi.
Too bad.

IceIceBaby ::

al pa nekom ki more s 70k sit živet 3 člansko družino !!!

Drugač pa jaz sem star 21 pa še nisem na svojem. Mam srečo da mamo precej veliko hišo in mam dost prostora za sebe. Ubistvu načrtujem da bom čez 2, 3 leta se preselil v spodnje nadstopje kjer bom pa res imel stanovanje čist za sebe s svojim vhodom itd.

Se pa trudim bit čim bolj samostojem na finančnem področju. Čeprav bi z lahkoto vleku denar od staršev (ubistvu se niti ne branita) si čim več zasebnih stvari probam sam plačat. Tudi fax si sam plačujem, ker se počutim velik boljš če sam skup napraskam tisto šolnino kot če mi nekdo porine pod nos. Od staršev vzamem kdaj kej za zraven če recimo računalnik kupujem (kar je logično, ker ga tudi mami in oči uporabljata :)) pa kdaj za tank bencina, potne stroške na fax itd.

Torej, nisem čist samostojen, ampak delam na tem. Zaslužim dost da bi se lahko preselil v eno bedno garsonjero in životaril. Ampak mam rajši svojih 100 kvadratov in dokaj udobno življenje. S takšnim življenjem sem čist zadovoljen dokler študiram, oziroma dokler ne zaslužim dost da bom lahko živel udobno tudi če bom moral sam vse plačevat. Da bi na silo nekam rinil se mi zdi brez veze. Zdej če bi delal srednjo poklicno šolo bi blo vse drugač, ker bi že 3 leta mel službo in bi se res pri 18, 19 odselil in postal samostojen, mel froce itd. Tko pa bom počakal da diplomo nardim al pa da bom vsaj blizu :)

Microsoft ::

Ne vidim razloga, da bi se odselil, če mi je pa tak čist cool. Str sm pa 20 let. Je pa res, da je pr tem tud pomembno, kake odnose maš s starši.

Pa a bi se preselil v nek flat?! No way! Sm pa rajš pr starših na ranču.;)

PA denar, ki ga dobivam zdej, ga rajš devam v izobraževanje. Če bi pa bil že v svojem stanovanju, bi pa tist denar šel za stroške, pa nebi blo tolk za izobraževanje.

Pa a ni fajn starše razveselit z dobrimi rezultati v šoli? Starši, ki to opazjo, bojo z veseljem "sponzorilali " svojga otroka.

Več znanja, večja možnost za zaslužek. Pol, ko prideš z izobrazbo tak daleč, da lahka zaslužiš 500kSIT(bruto)> pol pa lahka greš v en stanovanje al pa hišo.

A mim grede, če se odseliš al pa ne, starši bodo enkrat umrli. Kuhat, likat, ... se pa lahka naučiš tud doma, če le hočeš.
Pa šparat z gnarjem tud. Men uspeva, da šparam.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

frenk ::

jest načrtujem, da bi po diplomi v nekaj letih šu na samostojno...bomo vidl kako bo v resnici:D

Thrivial ::

> Odseliti se od doma ne pomeni odrasti

Zame pomeni tocno to. Sploh pa je pri meni malo bolj specificna situacija - samohranilska druzinica(se slisi tako bogo... :) ), hisa, pes, mati ima precej poslovnih obveznosti in v trenutnem stanju bi bilo od mene kvecjemu neposteno, ce bi se odselil. Ampak pustimo to. Ko/ce se bom enkrat odselil od doma bom nase polnopravno sprejel vse dolznosti in obveznosti samostojnega cloveka. To pomeni nabrati 60 jurjev za poloznice vsakega prvega v mesecu, pravocasno oddajati dohodnino in si sam likati oblacila. Ko bom kaksno leto uspesno funkcioniral v taksnem nacinu zivljenja, bom lahko rekel, da sem odrasel v vecini pomenov. Dokler me pa doma cakajo zlikani puloverji, toplo kosilo in prijazen nasvet, naj vendar ze izpolnim dohodnino sem pa samo otrok - mladostnik. V tem ne vidim nobene moralne dileme, ker imam tak obojestranski dogovor s starsi odkar pomnim. Mogoce imam samo sreco in precej liberalna starsa, ki sta vedno govorila, da je treba mladost uzivati kot otrok. Kar se tega tice imam jaz s svojo druzino ciste racune. Poleg tega pa sem dovolj samokriticen in samoiniciativen, da vseskozi brskam za dodatnim denarjem in si vecino stvari placam sam - maturantski izlet, vozniski izpit; z manjsimi kompromisi. Ce imate v druzini bolj tradicionalne odnose, pa je seveda tudi celotna slika verjetno drugacna...

>Ko boš ti dajou žlico po žloco stari mami v usta, in se znjo vozil v rešilcu iz doma v bolnico na pregled, potem mi pa govori da teoretiziram.

Zakaj pa mislis, da sem ti napisal to? Pol leta sem hranil starega oceta, ga previjal in pobiral drek in cistil urin zaradi inkontinence. Z materjo ziviva v samohranilski druzini. Jaz redno obiskujem faks, ona pa casovno precej zahtevno sluzbo. V praksi je to izgledalo nekako tako: pridem domov, previjem starega oceta, ga peljem v dnevno sobo, mu dam jesti, se malo pogovarjam z njim, ga dam spat. Vsak dan. Zaradi kronicnega pomanjkanja prisotnosti se mu je precej poslabsalo bolezensko stanje. Bili sta dve resitvi: mati pusti sluzbo in gre za mati Terezo, jaz pa namesto faksa uzgem en popoldanski siht ali dom za ostarele. Kljub vsemu moralnemu natepavanju je treba situacijo videti iz realnega vidika in to je pomenilo, da bi ob prvi moznosti lahko vsi skupaj sli kvecjemu se prosit za socialno pomoc.
EPILOG: zdravnik je staremu ocetu napovedal se ~ 1 mesec zivljenja, ko je sel v dom. Od takrat je bil dnevno na fizioterapiji, redno je jedel in se iz rastline popravil v cloveka s katerim se je bilo skoraj zmeraj uzitek pogovarjati. To je bilo leto in pol nazaj. Kljub temu je rak zahteval svoj davek in je sedaj oblezal v postelji, ampak se vedno v neskoncno boljsem stanju kot leto in pol nazaj. V tem kontekstu lahko pograjam tudi zgreseno miselnost o domovih za ostarele. V domu ljudje srecajo svoje vrstnike, se z njimi lahko pogovorijo o istih tezavah, obujajo spomine in grejo druzabne dejavnosti. Seveda je kruto tlaciti nekoga, ki si sam kuha kosila in vozi psa na sprehod v dom zaradi kaksne materialne koristi, a za vecino bolj obnemoglih starostnikov pa je dom zelo dobra resitev. Ce so vsaj kolikor-tolikor sociabilni. Aja, pa seveda so pogoj redni obiski, da se oseba ne pocuti odrinjeno. Absolutno pa sem proti 'dumpingu' starostnikov, ki se jih potem obisce 4x na leto. S sodelovanjem z osebjem doma, pa se da taki osebi priskrbeti zelo lepo starost. V okviru financnih zmoznosti seveda - ce bi imel dovolj denarja, bi mu najel 24/7 joskasto negovalko in naj stari kozel uziva. :)

Evo, pa sem razpisal cetrtino svojega polpreteklega zivljenja. Dovolj posteno? :)

Uff, cisto off-topic...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

flipflop ::

Element_T,pač si ne kupta vsake bedarije ki jo kje vidita.

Si pa upam trdit,da sem pri 18 letih finančno bolj neodvisen od marsikakšnega študenta.

Elemen_T ::

LOL. Sam offtopic je pa res>:D >:D

Thrivial - Verjetno ni blo lahko.

Elemen_T ::

flipflop - stvari ki sem jih naštel nikakor niso nobene bedarije :)
Jutranji coffe zame ni luksuz. Še manj ostale stvari, ki sem jih naštel!
Nabere se, veš.

flipflop ::

Nisem ciljal na kavice. Bolj na razne tehnične stvari,kamere,digitalce,najnovejše komponente,... Take stvari.

Elemen_T ::

Malo morgen potem.
Za take stvari bo tudi 150k zdaleč zdaleč premalo.

perci ::

flipflop:

Placvat je treba elektriko, vodo, ogrevanje, skupne stroške v bloku, telefon, mobitel, plin, hrano, pijačo. Da ne govorim o najemnini - res ne vidim, kako se da pridt s 50 jurji cez.

Na kaksen adsl kar pozabi. Da bi si kdaj kupil kako novo obleko? Malo morgen. Hocem rect, da ima zivljenje na samem hudo velike stroske in ne bit naivni, da je tolk simpl.

Osebno se bom odselil, ko se bova skupaj s punco vselila, prej pa ne.

IceIceBaby ::

Nisem ciljal na kavice. Bolj na razne tehnične stvari,kamere,digitalce,najnovejše komponente,... Take stvari.


In od kje naj bi takšni družini denar za kamere in računalnike ? Ko plačaš vse kar je perci naštel mogoče ostane par jurjev če je dober mesec. Pa glede na to da je treba frocu plačat kakšno knjigo za v šolo, pa izlet pa podobne reči se kmalu znajdeš v pufih al morš pa čarovnik bit.

Z 80k sit si revež.

Sunna ::

Zanimivi odgovori. To , da če si reden študent (z v redu ocenami) in si starši lahko privoščijo te podpirat, se mi zdi čisto fer živeti doma. Seveda do neke razumne starosti :) . Pa če imaš starše, ki ti omogočijo šolanje in dajejo denar ali pa se vsaj trudijo v tej smeri, je tudi fer da jim to povrneš na njihova stara leta oz. poskusiš.

Drugače pa ja, kakor kdo. Eni so že praktično dovolj zreli in samostojni doma, tako da jim lafj na svojem ni problem.Jim/vam kar zavidam. No jest se pa sam sebi zdim precej razvajen in če ne drugega, bi se zato odselil. In tudi kljub vsemu denarju, morda malo idealistično, bi pomoje bi bolj zadovoljen živeti sam ali s punco ter veliko bolj skromno, saj če nisi z nekom na isti valovni je precej zoprno. Čeprav če pomislim in malo pogledam vsote tukaj, mi ne bi zneslo. Faks končat, potem pa razmišljat naprej o selitvi. Pa ful grdo je da niso še kakšne bolj ugodne stanovanjske sheme ali kaj podobnega ker folk , ki je priden na faksu in dela, komaj ali sploh ne zmore iti na svoje. No to je že malo offtopic....

To z 80 jurji ipd. je vse precej žalostno. Še bolj žalostno se mi pa zdi, da ima nekdo froca če ni prej vsaj 99% prepričan o zmožnosti hranjenja še enih ust z nekim spodobnim standardom. ja vem, accidents happen.

kopernik ::

sunna:
Tudi revni pari si želijo imeti kakega otroka. Tako da niso vsi taki primeri samo "accidents"...

demoness ::

Ja, kopernik, tudi revni pari si želijo otroka. Posledice so pa take kot pri eni moji znanki - fotr sp***** nekam na jug in pustil njeno mater s 4 otroki in nobenim dohodkom oz. preživnino. Živijo od socialne in ženskine republiške štipendije, kako jim uspe, nimam pojma. Vem pa, da gre večina njenega denarja od študentskega dela njeni materi. Enkrat je rekla, da je bilo nekaj časa tako hudo, da če je imela vsak dan kaj za jest, je bila srečna. Ja, govora je o najcenejših študentskih bonih.

Drugače sem jaz že pred 18. letom pobrala šila in kopita od doma in si našla službo. In zdaj študiram in delam. Redno. Ampak pri nas je bila itak taka situacija (prostor, finance), da sem samo srečna, da sem na svojem in staršev ne stanem niti tolarja več. Bi pa bilo skrajno nefer od mene, če bi zažirala starše, ko mi zelo očitno ni treba, in zdaj moja sestra zaradi mene ne bi mogla iti študirat (kar bi se zgodilo, če bi ostala "doma").
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

BigWhale ::

Zakaj odseliti se od doma NE pomeni odrasti?

Iz cisto preprostih razlogov. Financna neodvisnost je nekaj kar prispeva k 'odraslosti' ampak se zdalec ni to, to. Jaz sebe recimo ne smatram za odraslo in zrelo osebo in se niti nikoli ne bom. Odrasla oseba je zame tista, zategnjena, ki se neha igrat (ja igrat, z lego kockami, vlakci in tako naprej), jaz se nikoli ne bom nehal, odrasli so moji starsi in vecina ostale moje familije. Ki potem sedijo ob mizah, tarnajo o tezavah v zivljenju in tako naprej,... To je moj stereotip odraslosti.

Ce pa nekomu pomeni odraslost to, da se odselis, si financno neodvisen in imas v bistvu tudi otroke je pa to drugo. Po mojem mnenju tudi malo zgreseno. Kaj pa ce ima druzina dovolj prostora v hisi, za dve druzini? Pa lahko zivis tam? Potem nikoli ne odrastes?

Odraslost in/ali zrelost je tak precej misticen pojem, ki marsikomu lahko pomeni nekaj povsem drugacnega, kot ostalim.

kopernik ::

demoness:
kaj hočeš reči ? da revne družine (ki jih je kar lepo število), ne bi smele imeti otrok? Potem bo prirast prebivalstva v Sloveniji še bolj porazen, kot je že ...

Microsoft ::

kopernik, jst bi takle rekel. Sej lahka ma vsak otroka/e, sam naj pol ne tarna, kak je drago otroka/e met. Sej ga je sam naredu! Pa nobena neskončna ljubezen obeh staršev pr tem ne bo pomagala, da bi bli stroški menjši.

Je bla zadnič Svetlana M. pr Mariotu gostja, pa je čist lepo povedala.;)

Če bi rad mel otroka, mej ga, sm bot prpravlen tud na negativne posledice in ne jamrat po rojstvu otroka, ker si že prej vedu, v kaj se spuščaš. Seveda, če si premislil.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

kopernik ::

Jaz sem premislil in nič ne jamram. Tisti, ki jamra, si pa s svojim jamranjem ne more pomagati. Ja pa tako, če v neki državi velik procent družin ne more imeti otroka iz finančnih razlogov, se je potrebno vprašati kje smo ... ali imamo predrago državo ali preveč "zapravljive" ljudi. Kaj praviš ? ;)

Daedalus ::

Jaz redno študiram, mam službo in si večino svojih stroškov plačam sam. Nekaj prispevata še oča in mati, kot znak dobre volje. Pol sem pa tri dni tedensko v službi, dva dni na faksu, čez vikende pa učit pa seminarske pisat. So pa stari ful zadovoljni, da mam službo, so vsaj lahko nabavli novo kuhno po kakih 20 letih:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Microsoft ::

kopernik, verjem, da nikjer na svet ne morjo ludje rečt, da je pa v tej državi FULL pocen žvet. Kjer kol žviš, se morš potrudit.

Recimo tak ko nekater misljo, da če bodo šli v AMERIKO, bodo pa v enem tednu že kr bogati pa nevem kaše.

Pa tud to, da majo v Nemčiji veče plače, ne pomen, da pol so pa že kr bolj bogati. Majo pa zato večje stroške. Je pa verje tam razlika med plačo/stroški malenkost večja, kot pa pr nas.

Pa recimo če pogledaš lego Slovenije, maš vse; od hribu do morja. Na eni strani maš lepo morje na jugu, pa Avstrijo na drugi strani (nakup kvalitetne robe pa to). Tk, da je lega Slovenije kr Cool. Mogoče zato stroški tk vlki!:D

Mim grede, s tem, da kdo "jamra", sm mislu na splošno, in ne za tebe.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Thrivial ::

BigWhale, ti pa streljsa kozle. Kot si omenil - to je tvoj STEREOTIP odraslosti. Se pravi, ce poznam odrasle ljudi, ki znajo uzivati v zivljenju, to niso odrasli. Ce si hoces prilepiti etiketo 'odrasel clovek' moras nujno zveciti pelin in jamrati cez sluzbo, drzavo in neubogljive otroke. :)

Odraslost zame pomeni tocno to:

to, da se odselis, si financno neodvisen

P.s. Sicer pa tudi jaz smatram vsaj 150 kSIT/mesecno za nekaksen miminum za lastno zivljenje. Ce imas moznost, seveda. V primeru izjemnih situacij stvari ne gredo vedno po nacrtu...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

BigWhale ::

Imava pac razlicen pogled na to, kdo je odrasel in kaj je odraslost. V tvojem primeru se pa meni zdi, da ti streljas kozle... :)

Ja, zame je 'odraslost' zagrenjenost. Pika.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222883 (18737) zobnik
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226320 (20394) ProGo
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188120 (77680) energetik
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326421 (23330) bender rodri

Več podobnih tem