» »

Iti na "svoje"

Iti na "svoje"

«
1
2 3

;-) ::

Do konec leta imam namen oditi na svoje(tem prej tem bolje). Sicer imam celo nadstropje v hiši prazno ampak mi ni za živet doma preprosto. Se razumemo in vse ampak raje bi šel v stanovanje (manjši stroški, noben te ne vpraša kdaj greš, kdaj prideš, kam greš, večji občutek samostojnosti). Dosedanja izobrazba: ekonosmki tehnik, feri ni zame tako da bi najraje šel delat, vzel v najem 1.5 sobno stanovanje (pol najemnine je moje pol od punce) pravtako stroški elektrike, vode, interneta, komunale itd.

Stanovanja sem gledal so tam okoli 250€ v novogradnji 75kadratov staro 2 leti delno opremljeno (kopalnica, dnevna, kuhinja popolnoma). Posteljo, omare itd. vzameš od doma.

Torej najemnina bi me stala tam 130€, kurjava na plin v najhujši zimi 70€, ostale položnice nimam pojma koliko (zna kdo povedat?).

Računam da bi stanovanje z stroški (položnicami) stalo okoli 400€, torej če bi imel plače 750€ na začetku bi mi ostalo 350€ za hrano in luksuz. Problem pa je da vem približno koliko denarja rabim za luksuz nevem pa koliko je dovolj za hrano. Tu se spet obračam na vas ki živite zase da malo napišete.

Druga zadeva pa je delo. Sedaj delam v proizvodnji podjetja, delo ni težko, večina časa se sedi in je dolgčas (kar je včasih težje kot delat fizično). Plača 850€ mesečno brez malice in potnih stroškov (ker sem študent), če bi delal pogodbeno bi dobil še to dvoje. -delo za določen čas se podaljšuje na 3 mesece po 2 podaljšanjih možnost redne zaposlitve.

Drugo delo se mi ponuja v restavraciji. Bruto plača 730€ 15km od doma. Nimam izkušenj, to jih ne moti poiskusna doba 2 meseca, nato redna zaposlitev.

Tretja možnost delo pri očetu na firmi plača 750€ bruto 15km od doma (potni stroški, malica, zastonj bencin)-Redna zaposlitev takoj (oz. to mi itak ni važno če delam pri njem). Ampak me moti da bi delal pri očetu tako da bi si to možnost pustil za čisto zadnjo, hočem čisto zase nekaj ustvarit iz sebe.

Prosim da tisti ki ste stari nad 23let in še vedno živite pri mamici ne pišete v to temo, prosim take ki živijo zase da povejo svoje izkušnje kako je bilo na prehodu kakšno je tveganje itd.
  • spremenil: ;-) ()

reeves ::

Kot prvo, najprej si uredi službo, potem pojdita na svoje. Rabiš vsaj zanesljivo službo, če že ne za nedoločen čas, ker drugače se lahko hitro zgodi, da boš spet doma.Ko bosta s punco na "svojem" si stroške sicer res delita, vendar ne na način pol/pol. Ta denar bo potem VAJIN. Npr. ti boš plačal položnice, ona bo nakupovala hrano. Ker bosta živela skupaj, bosta tudi plačevala skupaj, ne kot da živita vsak v svojem stanovanju.
Stroški v bloku za 1,5 sobno stanovanje so nekje 150-200EUR.
Toliko zaenkrat iz mojih izkušenj. Ti bodo še drugi znali kaj več svetovat.

;-) ::

Seveda je tak namen, imam nekaj našparanega seveda pa bi šel na svoje z prvo plačo. Za nedoločen čas je v tem času izredno težko najdit delo, ali pa jaz nevem kje naj iščem?

kixs ::

Kje dobis za 250EUR 75m2 najemnisko stanovanje?

Js imam v najemu v okolici LJ 45m2 1.5 sobno za 300EUR, tudi delno opremljeno. Stroskov je potem za med 100 in 120EUR mesecno. Hrana, kar se mene tice, je okoli 140EUR mesecno (jem enkrat dnevno zunaj). Torej stanarina in stroski se delijo z 2 in pridem nekje na 200EUR mesecno. Naceloma je vecje stanovaje = vecji stroski.

Vsekakor si najprej ustimaj neko redno delo. Ampak to je odvisno kako si narejen in kaksen ziheras si. Nekateri tudi niso, pa jim vseeno nekak rata.

Tudi, ko bos nasel primerno stanovanje, se dobro vse zmeni in na papir spravi vse kar se zmenita z lastnikom (koliko, kdaj, kam, kdo kaj placuje...).

lp

;-) ::

kixs je izjavil:

Kje dobis za 250EUR 75m2 najemnisko stanovanje?

Js imam v najemu v okolici LJ 45m2 1.5 sobno za 300EUR, tudi delno opremljeno. Stroskov je potem za med 100 in 120EUR mesecno. Hrana, kar se mene tice, je okoli 140EUR mesecno (jem enkrat dnevno zunaj). Torej stanarina in stroski se delijo z 2 in pridem nekje na 200EUR mesecno. Naceloma je vecje stanovaje = vecji stroski.

Vsekakor si najprej ustimaj neko redno delo. Ampak to je odvisno kako si narejen in kaksen ziheras si. Nekateri tudi niso, pa jim vseeno nekak rata.

Tudi, ko bos nasel primerno stanovanje, se dobro vse zmeni in na papir spravi vse kar se zmenita z lastnikom (koliko, kdaj, kam, kdo kaj placuje...).

lp


Slov.Bistrica, ogledal sem si enega cenejšega ampak je mansardno a polno opremljeno ampak ni dvigala pa me ne mika preveč vsak dan 10x gor pa dol hodit v 5 nadstropje.

Torej hrana 150, stroški 130 je stanovanje 250 je to 530 ostalo ostane. no ostat itak more ker vseke toliko crkne hladilnik,tv itd. da maš nekaj našparano.

Počasi bom začel hodit na razgovore za delo, zanima me še kje še naj iščem, ker ko se 1x odločiš potem ne spreminjaš vsak teden odločitve.

bluefish ::

Stroški so povezani tudi z lokacijo. Načeloma sta Štajerska in Prekmurje cenejša kot Gorenjska ipd.
Mansardo ti odsvetujem. Ne toliko zaradi stopnic, temveč toplote poleti - sploh če se gre za kako poceni varianto gradnje.

shinko ::

250EUR za 75kvadratov je ful poceni, posebej če gre za novogradnjo. Midva s punco sva v mb dravske terase - novi bloki. imava pa 1,5 (komfortno) sobno stanovanje 40 kvadratov, najemnina je 300EUR stroški pa poleti 180, pozimi do 250 (s tem da je 50EUR na mesec net+tv). Za hrano pa čist odvisno, če bi jedla vsaki dan zunaj je to potem 20EUR na dan kar znese 600EUR, do zdaj sva precej koristila študentske bone, seveda pa se splača tudi kdaj kaj doma skuhat. Če imata oba s punco redni dohodek (vsaj 600EUR na mesec) ni razloga zakaj ne iti na "svoje".

lp

Tomas 33 ::

Računaj še na stroške varščine ob najemu, možnosti dviga najemnine op najemodajalčevem palčilu davščin (te se bodo prevalile nate), stroške vzdrževanja in registracije vozila ter kazni za prehitro vožnjo. Če boš delal kot študent, imej v glavi, da v času dopusta ni plačila, v primeru redne zaposlitve pa na dodatno zdravstveno zavarovanje.

Pa še glede stroškov: pozimi računaj tudi na 300+ EUR na mesec, poleti pa na 100+ EUR.

Company ::

kixs je izjavil:

Hrana, kar se mene tice, je okoli 140EUR mesecno (jem enkrat dnevno zunaj).


Mene pa zanima, kaj. Namreč, 140€ mesečno je 4,66 € dnevno. Za ta denar niti normalne malice ne dobiš, nikar kakšno kosilo.
LP!

bluefish ::

Za ta denar niti normalne malice ne dobiš, nikar kakšno kosilo.
Ker ljudje s povprečno plačo ne hodijo vsak dan ven na kosilo ampak kuhajo doma, včasih celo (pazi zdaj to) jedo kaj od prejšnjega dne.

;-) ::

Pa še glede stroškov: pozimi računaj tudi na 300+ EUR na mesec, poleti pa na 100+ EUR.


V najhujši zimi je kurjava če misliš kurjavo 70€ (plina) poleti pa več kot pol manj v tem stanovanju kar gledam jaz.


bluefish je izjavil:

Za ta denar niti normalne malice ne dobiš, nikar kakšno kosilo.
Ker ljudje s povprečno plačo ne hodijo vsak dan ven na kosilo ampak kuhajo doma, včasih celo (pazi zdaj to) jedo kaj od prejšnjega dne.

Če tak gledam če kuhaš doma je še vedno najceneje najbolje in najbolj zdravo. 8 ur si itak v službi potem pa če ti ostanejo še 3 obroki od tega en topel...

Company ::

bluefish je izjavil:

Za ta denar niti normalne malice ne dobiš, nikar kakšno kosilo.
Ker ljudje s povprečno plačo ne hodijo vsak dan ven na kosilo ampak kuhajo doma, včasih celo (pazi zdaj to) jedo kaj od prejšnjega dne.


Še enkrat preberi, kar je napisal (enkrat dnevno je zunaj)!
LP!

bluefish ::

Hja, potem zna biti pa problem in mu konec meseca ne ostane nič.

Company ::

Ja, s 140EUR bo kar težko priti čez mesec s prehrano, bo verjetno kar višja cifra.

moowy123 ::

Mi smo 3-članska družina pa damo na mesec za prehrano od 160-200EUR. Ne jemo pa nikoli zunaj :).

gruntfürmich ::

sem šel pravkar na svoje, in je tko, da so recimo položnice za stan ~100EUR. to je brez avta, mobitela. tu je še 50-100EUR zraven.
računati moraš na hrano, ter nekatere začetne izdatke (razna čistila, kosi opreme,...) fasunga te pride do 100EUR recimo, in to je to.
ostalo pa je stanovanje in ogrevanje.
lahko računaš na od 300EUR in naprej stroškov brez stanarine na mesec.
130EUR je kar malo za stanarino. da te le ne bodo udarili po žepu drugje (ogrevanje, razne druge položnice...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

inferno666 ::

Živjo,

midva s punco sva se preselila lanskega septembra. Občutki so super, tako da če imaš možnost, to kar stori. Je pa res da so stroški kar veliki.

Midva imava to srečo, da sva v ljubljani dobila garsonjerjo za 300EUR s stroški vred (3 leta staro, polno opremljeno, klima, internet... ) JE pa res da sva zanjo izvedela preko prijateljev.

DOdatno naju pridejo stroški tam okoli 200 EUR na mesec. To je hrana in kake malenkosti, ki v stanovanju manjkajo - kaka žlica, krožnik ki se razbije.


Je definitivno dosti dražje, kot živeti doma, tako da ekonomske računice ni. S stališča občutka, da si na svoje, da si samostojen, da sam odločaš o vsem, pa odtehtata vse stroške.

krneki0001 ::

Napačno razmišljanje glede odhoda od doma.
Sam sem šel z 18imi leti od doma (pre 18imi leti). Nekaj sem si ustvaril, vendar če bi imel na razpolago svoj štuk v domači hiši, nebi nikoli šel od doma, tako pa nas je bilo doma 6, v dvosobnem stanovanju, v bloku s 110 stanovanji - čebelnjak).

Na tvojem mestu bi si prvo uredil uredi službo (in to pri očetu, ker bi imel več ugodnosti - nekoč boš to cenil - kar se dopusta tiče, da se zmeniš da te ne bo kak dan in podobno), da boš vsaj vedel pri čem si.

Potem pa praviš, da imaš doma svoje nadstropje. Uredi ga, naredi svoj vhod in noben te ne bo spraševal, kdaj prideš in kdaj greš, saj boš v svoje stanovanje hodil pri svojem vhodu. Naštimaj si odštevalni števec in plačaj vsak mesec svoj del elektrike, daj zraven delno za vodo in ostale zadeve - starši bodo tega veseli (saj tudi za njih najbrž stroški niso poceni), pa boš imel sam manj stroškov in imel boš mir. Ni ga lepšega kot imeti nekaj svojega in biti sam in na svojem, vendar ne da boš živel v najemniškem stanovanju z ogromnimi stroški, doma imaš pa prazen štuk - to je napaka in dobesedno razmetavanje z denarjem. Za denar, ki bi ga dajal za najemnino raje poskrbi, da boš živel toliko bolj kvalitetno.

Go-ahead ::

Se popolnoma strinjam z nebivedu.
Če imaš doma opcijo jo izkoristi. Poznam vsaj dva para, ki sta se izselila iz bolj nemogočih razmer kot ti, vzela najemniško stanovanje in uživala kako leto. Potem pa sta začela razmišljati:-
-da z najemnino mečeta denar proč,
-ko sta dobila otrokam, da bi bilo fanj če bi jih starši malo popazili,
- z vselitvijo doma bi si zmanjšala lastne stroške in stroške staršev itd.
Rezultat povratek domov!

Če pa mislita v kratkem imeti po 2000 EUR plače vsak potem pa ni težav.

thramos ::

Povsem odvisno od karakterja in odnosa s starši ...

krneki0001 ::

thramos je izjavil:

Povsem odvisno od karakterja in odnosa s starši ...


Thramos, poglej, kaj je napisal

Do konec leta imam namen oditi na svoje(tem prej tem bolje). Sicer imam celo nadstropje v hiši prazno ampak mi ni za živet doma preprosto. Se razumemo in vse ampak raje bi šel v stanovanje (manjši stroški, noben te ne vpraša kdaj greš, kdaj prideš, kam greš, večji občutek samostojnosti).

Zgodovina sprememb…

Saso_C ::

moowy123 je izjavil:

Mi smo 3-članska družina pa damo na mesec za prehrano od 160-200EUR. Ne jemo pa nikoli zunaj :).

Kaj pa jeste? Mi smo 4 pravi jedci, pa pod 400 EUR ne pridemo skozi. Sploh pa imajo tamale neko dieto in jesta kozje jogurte, riževo mleko, ... uglavnem stvari, ki jih v Hoferju/Lidlu ni.

thramos ::

Sej pravim, odvisno od karakterja ... nekateri se dobro razumejo s starši, pa vseeno pod nobenim pogojem nočejo živeti z njimi pod isto streho.

TOP ::

Tudi jaz sem se spraševal,kaj jeste da porabite za hrano 160-200e,morda bobi palčke,mal heca.Tudi mi smo trije in za hrano gre mal več denarja,smo pa v svojem nadstropju v hiši mojih staršev.Imam kar nekaj prijateljev,ki je probalo srečo v blokih,ampak večina jih je prišla domov potle,ker se niso morali navadit in denar za najemnino je metanje denarja v smeti.Sedaj je uprašanje če maš možnost ostati doma.In če maš možnost delat pri očetu jo izkoristi,morda boš ti kdaj prevzel tale posel,vsaj jaz bi to naredu.Definitivno pa ne bi delal v restavraciji kjer delaš tudi za praznike.

hendriks ::

No, jaz se tudi selim čez 3 mesece. Komot bi živel še naprej pri starših, lahko bi si v gornjem štuku uštimal stanovanje + svoj vhod ipd, lahko bi v isti vasi začel zidati bajto, kjer imamo super parcelo. Zakaj naštetega ne naredim? Razlogi:

- sem samski in mi res ni do tega, da stari vejo kdaj pridem domov, katero babo pripeljem ipd.
- sicer se s starši super razumem, vendar mi res ni do dela na kmetiji,
ker imam svoje stvari za delati in me delo na kmetiji ne zanima. če rabijo pomoč, pač pomagam, to je pa tudi to
- rad bi sam skrbel za VSE in mi res ni do tega, da bi mi starši nudili/vsiljevali neko pomoč
- če hoče človek postati zrela osebnost je bolje da gre na svoje (moje very osebno mnenje)
- poznam ogromno ljudi, ki so bolj nesrečni kot srečni zaradi tastov in tašč, ki živijo v spodnjem štuku, kljub ločenemu vhodu
- poznam ogromno ljudi, ki se niso razumeli s starši dokler so živeli doma, se pa sedaj super razumejo, ker živijo na svojem

gruntfürmich ::

to da hočeš ostat doma v zgornjem štuku, je čisto slovenska fora. razloga sta pa dva:
-ali si ne moreš privoščit svojega stanovanja (kar si večina tudi ne more),
-ali pa da si na spol froc. in ne boš nikoli dokončno odrastel. kar je zelo značilno za slovence; ostajajo pri mamici doma še globoko po 30. letu in se jokajo kako jih življenje tepe... v resnici pa so popolnoma nesposobni mehkužni pedri.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Če se normalno razumeš s starši, je bivanje v isti hiši, če so stanovanja (in zlasti kuhinje:-) ločena, čisto OK. Stroški so bistveno nižji, starši lahko kaj pomagajo okoli otrok, ti pomagaš kaj staršem, ko greš na dopust, ti zalivajo rože in hranijo zlate ribice ... Mogoče traja kakšno leto, da se vsi navadijo na ločeno življenje v eni hiši, potem pa prednosti AFAIK več kot odtehtajo slabosti.

Problem je, če bi rad doma imel več kot parkrat na leto žurko s kolegi, če rad ponoči gledaš filme in bi rad do konca izkoristil subwoofer. Problem je, če starši nikakor ne zakapirajo, da si na svojem, čeprav samo eno nadstropje više.

O.

Dami ::

Okapi je izjavil:


Problem je, če bi rad doma imel več kot parkrat na leto žurko s kolegi, če rad ponoči gledaš filme in bi rad do konca izkoristil subwoofer. Problem je, če starši nikakor ne zakapirajo, da si na svojem, čeprav samo eno nadstropje više.
O.

Ja ko si v svojem majhnem stanovanju pa seveda lahk nažigaš kok češ :D Doma ti vsaj pride mat potrkat da dej bolj potiho, na svojem boš pa lepo policijo s pritožbo fasal.
Če bi mel punco in dnar bi verjetno začel študirat o selitvi, do takrat pa mamo doma dost vlko bajto in parcelo z vlkim bazenom in tega nočem zamenjat za eno malo 2 sobno stanovanje (smo žvel 20let v 50m^2 in že takrat so bli sosedi problem pa smo se poznali, zdaj si ne predstavlam več kako je to). Ko maš enkrat že 1-2 leta stare froce je že čas za selitev, prej pa samo zarad tega da si "samostojen" po moje ni vredno plačvat tolko več samo zarad EGA.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

gruntfürmich ::

to ni ego. to je spoznanje ali si odrasel človek ali pa si otrok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dami ::

Torej maš doma celi štuk zase (po možnosti še svoj vhod), sam si lahko kuhaš, čistiš, živiš samostojno. Imaš samo 1 sosede, s katerimi se odlično razumeš. Poleg tega jim še pomagaš pri hiši, ker verjetno če/ko bojo starejši ne bojo zmogli vsega sami.
Maš pa možnost iti v malo stanovanje, ki ga boš odplačeval lep del življenja, se kregal s sosedi (ni nujno seveda :)), ker bojo otroci hitro večji boš rabil večje stanovanje (selitev, ni nujno da v istem kraju). Medtem starša živita v vlki prazni hiši in plačujeta skoraj isto, kot če bi tvoja družina bla noter (pač mal manj štroma pa vode).
Po tvojem je torej druga odločitev odrasla, prva pa otročja. In pol praviš da to nema veze z egom. Tudi prav.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Aljaz1980 ::

gruntfürmich je izjavil:

to ni ego. to je spoznanje ali si odrasel človek ali pa si otrok.

se strinjam z dami

argumente prosim, ne iz riti govorit

Aljaz1980 ::

gruntfürmich je izjavil:

to da hočeš ostat doma v zgornjem štuku, je čisto slovenska fora. razloga sta pa dva:
-ali si ne moreš privoščit svojega stanovanja (kar si večina tudi ne more),
-ali pa da si na spol froc. in ne boš nikoli dokončno odrastel. kar je zelo značilno za slovence; ostajajo pri mamici doma še globoko po 30. letu in se jokajo kako jih življenje tepe... v resnici pa so popolnoma nesposobni mehkužni pedri.


to da hočeš jiti na svoje, kljub temu da bi lahko ostal doma v zgornjem štuku, je čista ekonomska fora, kjer celo življenje delaš za nekoga drugega (najemnino ali kredit)

samo zato da lahko na stara leta rečeš da si na svojem, vsa zgodba se ponovi s tvojimi otroci
o lepa so ta hlapčevska načela

največja fora je da si na stara leta na svojem tako ali tako, razen če ti stari živijo 100 let+
no jaz rečem vsakemu svoje, seveda so pri vsaki varijanti + in -
ampak trditi, da si bol odrasel, ker nisi v isti hiši kot stari, je pa čisti BS

Valvoline ::

Če starši imajo bajto in je razdeljena lepo na 2 ali več zasebnih stanovanj iti v najem je nesmisel. Edino v primeru če živiš na vasi in hočeš povohat mestnega žibljenja. Če pa starši imajo stanovanje je druga zgodba in tam nimaš nobene druge opcije kot napolnit koferčke :)
Sam zaenkrat imam urejeno podstrešno stanovanje pri bajto od staršev,tacajt pa lepo šparamo z punco za novo bajto.Nobenih problemov vsaj pr men kar se zasebnosti tiče.

Valvoline ::

Je pa še en problem,jaz npr sem navajen stanovat v bajto,lepo dvorišče okoli,garaža,placa okoli če ga rabiš,blokovsko stanovanje je zame navadni zapor.
K se enkrat navadiš na bajto,stanovanje v blokah odpade :)

moowy123 ::

Saso_C je izjavil:

moowy123 je izjavil:

Mi smo 3-članska družina pa damo na mesec za prehrano od 160-200EUR. Ne jemo pa nikoli zunaj :).

Kaj pa jeste? Mi smo 4 pravi jedci, pa pod 400 EUR ne pridemo skozi. Sploh pa imajo tamale neko dieto in jesta kozje jogurte, riževo mleko, ... uglavnem stvari, ki jih v Hoferju/Lidlu ni.


Mi 99,9% časa kupujemo v hoferju in lidlu in eurospinu, kruh si pečemo sami ( lidl ) in jemo meso max 2-3x na teden (najcenejša piščančja prsa) :D. Je pa res da nismo nikoli lačni in da bi lahko kako kilco manj imeli.

gruntfürmich ::

res je fora ja, da slovenci najdlje živimo pri starših v evropi. še kult italjanske matere smo presegli. očitno je to uredu, ker itq smo najboljši v vsem8-)
samo da imaš majhno čuzo pa lahko celo plačo zapraviš za pijačo. to je to! meni pa naj sestavlja mama:)
loooool
pač ima vsak svoje prepričanje, vendar so si 'strokovnjaki' za sociologijo nekako enotni, da to ni to;)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jcb ::

1000x premisli, če si ti splača it na svoje.
Nebivedu ti je dobr napisal.

neki4 ::

na svoje bo morda šel, samo ne za dolgo, bo hitro prišel domov.

Hardstyle ::

Vsi omenjate možnost problemov s starši, kaj pa problemi s partnerji? Mislim, da je tega več kot pa prvega.

jcb ::

Saj je lepo bit na svojem, ampak noben se ne zave, kolk so ti lahko starši v pomoč, noben se tega ne zaveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

opeter ::

gruntfürmich je izjavil:

res je fora ja, da slovenci najdlje živimo pri starših v evropi. še kult italjanske matere smo presegli. očitno je to uredu, ker itq smo najboljši v vsem8-)
samo da imaš majhno čuzo pa lahko celo plačo zapraviš za pijačo. to je to! meni pa naj sestavlja mama:)
loooool
pač ima vsak svoje prepričanje, vendar so si 'strokovnjaki' za sociologijo nekako enotni, da to ni to;)


Ti imaš pa res neke hude probleme.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

ZdravkoČolič ::

Midva imava to srečo, da sva v ljubljani dobila garsonjerjo za 300EUR s stroški vred (3 leta staro, polno opremljeno, klima, internet... ) JE pa res da sva zanjo izvedela preko prijateljev.


Kje pa ti žviš? Še v Tirani ne bi dobil stanovanja+stroškov za ta denar.

Utk ::

gruntfürmich je izjavil:

to da hočeš ostat doma v zgornjem štuku, je čisto slovenska fora. razloga sta pa dva:
-ali si ne moreš privoščit svojega stanovanja (kar si večina tudi ne more),
-ali pa da si na spol froc. in ne boš nikoli dokončno odrastel. kar je zelo značilno za slovence; ostajajo pri mamici doma še globoko po 30. letu in se jokajo kako jih življenje tepe... v resnici pa so popolnoma nesposobni mehkužni pedri.


Jaz nisem več doma, ampak to kaj ti pišeš so bedarije. Če se moraš odselit zato, da dokažeš, da si odrasli hetero, potem sigurno nisi odrasel, zelo verjetno pa bolj ali manj prikriti homič. Pravi alpha-samec bo naredil tisto kar je najbolj racionalno. Če mu kaj doma ne paše, bo to popravil, zaščitil svojo drago, če je potrebno, itd. Pi*a bo pa spakirala in pobegnila, tudi če ne bo imela kaj jest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

Dobiš priložnost za poceni nakup stanovanja v istem bloku kjer zdaj stanuješ s starši.
A si na svojem ali ne ?
:)

Utk ::

Če pride mama k tebi v copatah, potem nisi :)

Bananovec ::

Zgradi si hišo...

Okapi ::

vendar so si 'strokovnjaki' za sociologijo nekako enotni, da to ni to
Kakor kateri. V vsej zgodovini človeštva so otroci (vsaj najstarejši sin) ostajali skupaj s starši in starimi starši. Ena teorija je, da ženske živijo še dolgo po tem, ko niso več plodne, ravno zato, da čuvajo vnuke (in na sploh pomagajo svojim potomcem).

Vsaj najstarejši sin je tudi vedno podedoval zemljo, ali obrt, in je torej logično, da ostane blizu, v hiši staršev ali pa si naredi hišo zraven.

Da je treba iti na svoje, velja samo v mestih, ker pač v enem stanovanju ni prostora za dve družini, pa še to je bolj stvar standarda, kot neke sociološke potrebe.

Potem morajo pa starši v dom, ko ostarijo - zakaj točno je to dobro, sociološko gledano?

O.

Valvoline ::

Jbga če je bajta maš priložnost da nekaj narediš,vsaj začasno. Če pa je stanovanje nimaš kej drugega k da greš v najem ali se zapufaš k zmešan. Pač tisti k stanujejo v blokah so najbl glasni in naduti pristaši takojšnega pakiranja kovčkov,ker enostavno druge opcije nažalost nimajo.

Karen ::

Pojdi na svoje, vsaj za nekaj časa (tudi če se vrneš domov verjetno ne bo ravno poraz na celi črti). Občutek ko si na svojem je priceless - tudi če prideš nazaj bo odnos staršev do tebe drugačen, takrat boš ti znal cenit njihovo pomoč, oni pa tvojo zasebnost. Torej, tudi če bo samo pol leta se ti splača. Je treba probat (podobno kot občutiš samostojnost ko imaš svoj prvi avto).

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

Kakor kateri. V vsej zgodovini človeštva so otroci (vsaj najstarejši sin) ostajali skupaj s starši in starimi starši. Ena teorija je, da ženske živijo še dolgo po tem, ko niso več plodne, ravno zato, da čuvajo vnuke (in na sploh pomagajo svojim potomcem).

Vsaj najstarejši sin je tudi vedno podedoval zemljo, ali obrt, in je torej logično, da ostane blizu, v hiši staršev ali pa si naredi hišo zraven.

Da je treba iti na svoje, velja samo v mestih, ker pač v enem stanovanju ni prostora za dve družini, pa še to je bolj stvar standarda, kot neke sociološke potrebe.

Potem morajo pa starši v dom, ko ostarijo - zakaj točno je to dobro, sociološko gledano?

O.


hmmm, ti malce zelo mešaš kmečke običaje (podedovanje kmetije), ter nov čas.
seveda ni nič narobe če si blizu staršev in ti pomagajo pri otrocih, ti jim pomagaš pri težjih opravilih, vendar to velikokrat ne gre gladko. bolje je, da si par kilometrov od doma, kot pa da lahko tvoja mama / tašča pride k tebi v copatih. problemi so. in ni zasebnosti taprave in eden od partnerjev se zna počutiti zapostavljeno.

da je treba iti na svoje JE stvar sociološke potrebe. morda ti ne opaziš, vendar bi se VSI samki* ljudje morali odseliti od doma, da odrastejo in si v večjem deležu poiščejo partnera (si nekako primoran v to), kot pa da se skrivajo mami pod kiklo.
*samski zato, da ne ostanejo samski, tisti v skupnosti pa zaradi zasebnosti.

da morajo starši v dom je slabo in tudi dobro. slabo zato, ker so odtrgani od svoje družine, dobro pa zato, da nimajo otroci skrbi z njimi.
sam si za nič na svetu ne bi dovolil, da bi mene, nezmožnega lastnega upravljanja, moj otrok moral 24ur na dan pazit in si s tem totalno zajebat svoje življenje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222993 (18847) zobnik
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117306 (100187) Mato989
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226384 (20458) ProGo

Več podobnih tem