» »

verjetnost

verjetnost

Bob Rock ::

npr.
imam 5 moznih odgovorov, le eno izmed teh je pravilno. Kako se zapise kaksna je verjetnost, da izberem pravi odgovor:
1:4 ali 1:5.

Prosim, ce mi lahka kdo to napise, pa argumentira, ker gre za stavo.

Hvala;)

R0K ::

1:4 tak so nam rekli v šoli :?

1 pravilen vs 4 nepravilni.

DSmidgy ::

Kako 1/4? Kaj pa če bi bli 4 pravilni od petih? A pol je 4/1=4. 400% verjetnost da pravega izbereš.

1/5 je. En pravilen odgovor od peth možnih odgovorov. Maximalna verjetnost je 1.

nicjasno ::

1:5

Razmisli. 1 je tocno 1/5 od 5. Zato tudi 1:5

Damn DSmidgy, za ovcjo kocino si me prehitel!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Bob Rock ::

nam so tut na faksu rekl da je 1:4,
sam mi cimer ne verjame, pa rabim bol argumentiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

Thomas ::

Če bi bilo 1/4 pri 5-ih, bi bilo 1/3 pri 4-ih, bi bilo 1/2 pri 3-eh, bi bilo 1 pri 2-eh.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Bob Rock ::

nam so rekl, da pri verjetnostnem racunu velja: 1/5 = 1:4 (kao da se drugac zapise ko v klasicni matematiki)

DSmidgy ::

Jest sem skos mislu da so tele 1:4 bolj ljudski zapisi in ne uradni.

kopernik ::

1:5

Tudi pri verjetnosti/statistiki na faksu povejo, da če ima met kocke 6 možnih rezultatov (ena pika, dve piki, ...), je verjetnost vsakega izmed njih 1/6. torej 1:6

alyF ::

Jou, drugi sodelujoč v stavi tle. Očitno bom zmagal :D

Matematično je verjetnost definirana kot "število ugodnih izidov" / "število vseh možnih izidov", torej 1/5 = 1:5.

Thrivial ::

Mnjah, naceloma bi v dolocenem zapisu lahko napisali nekako takole: 1 ugoden izzid in 4 neugodni. Se vseeno pa je verjetnost ugodnega ena petina, 1/5, 1:5. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Matjazy ::

1:5; vsekakor. verjetnost= število ugodnih izidov/število vseh izidov. upam jst tut stavit.
:)

ganzi ::

tako kot je matjazy reku.
P(A)=m/n
m=število elementarnih dogodkov ugodnih za dogodek A (samo ena ugodna možnost--> ker je en paravilen odgovor)
n=število vseh elementarnih dogodkov (variacije brez ponavljanja torej med 5 izbiramo enega -->če to izračunamo dobimo 5)

Tr0n ::

Bah @ verjetnost in statistika. Cez teden dni je kolokvij :'(. ;)

alyF ::

Em, mislim da je naš problem drugje. Bob Rock trdi, da je zapis 1:4 (ugodni:neugodni) v verjetnostnem računu pomeni verjetnost 1/5 = 20%.

Jaz pa menim, da je zapis 1:4 = 1/4 = 25%, ker je : pač operacija deljenja oz. lahko predstavimo tudi z ulomkom... Kdo ve, ali obstaja kakšna druga razlaga znaka " : ", recimo kot pravi Bob Rock?

Thomas ::

1/5 - nehite težit že s tem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Ja logo, če maš 5 možnih izbir in morš ven izbrat eno, je to 1/5. Če bi ven moral izbrat 3, bi blo to 3/5. Prva številka ti pove število tvojih izbir, drugo pa število možnih. Vse ostalo so oslovske variante. :)

jabe ::

verjetnost je 1/5, ker že po definiciji se verjetnost računa tvoj odgovor/vsi možni odgovori. 1:4 je pa razmerje med pravilnim in nepravilnimi, se pravi na vsak pravilen odgovor dobiš štiri nepravilne. ta dva zapisa sta po moje pravilna - 1/5 in 1:4, vendar če računaš verjetnost ponavadi izbereš prvega. 1:4 se ne računa kot 1/4, temveč 1/(1+4).

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

McHusch ::

Kolikšna je verjetnost, da izberemo pravilni odgovor na slepo?

1/5 = 1:5 = 20 %


Kolikšna je verjetnost, da izberemo nepravilni odgovor na slepo?

4/5 = 4 : 5 = 80 %

Kolikokrat večja je verjetnost, da na slepo izberemo nepravilni odgovor, od tega, da izberemo pravilnega?

4/5 ulomljeno z 1/5 = 4 : 1.

snow ::

1/4 je lahko če je pravilen odgovor bolj verjeten od nepravilnih :)

no seveda če gre za enako verjetne odgovore je 1:5 1/5 0,2 kakorkoli zapišeš... :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monty Hall problem, 4 vrata

Oddelek: Šola
334327 (3648) Jst
»

Verjetnost pri kroglicah

Oddelek: Šola
61442 (1139) Math Freak
»

Verjetnostne uganke (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
816109 (4540) SavoKovac
»

matematika - verjetnost

Oddelek: Šola
92243 (2112) losnah
»

Nova verjetnostna provokacija

Oddelek: Loža
451890 (1339) Pikachu

Več podobnih tem