» »

Iti na "svoje"

Iti na "svoje"

1
2
3

telexdell ::


...sam si za nič na svetu ne bi dovolil, da bi mene, nezmožnega lastnega upravljanja, moj otrok moral 24ur na dan pazit in si s tem totalno zajebat svoje življenje.

Mamo ali očeta zadene kap ali doživi prometno nesrečo in postane hrom ali..Ga potem moram še s kolom po glavi, da ne bom rabil skrbeti zanj? Kot so starši meni v otroštvu menjavali plenice in skrbeli, da sem postal to kar sem, tako se sam čutim dolžnega, da jim bom to vrnil, če bodo kdaj potrebovali.
Glede biti doma ali se odseliti pa je čisto stvar pogojev in zmožnosti ureditve medsebojnih odnosov. Sam sem skusil 10 let življenja od doma, sedaj pa živim v hiši kjer prebivajo v ločenem stanovanju tudi starši. Pa starši večkrat vidijo sestro, katera živi 30 km stran kot mene ali mojo ženo. Si pa delimo stroške in si pomagamo pri vrtnih delih in vzdrževanju hiše. Pa še otroci niso bili nikoli brez toplega obroka in kakšnega priboljška od starih staršev, ko so prišli iz šole.
V tujini pa se otroci odselijo od staršev, vendar ti običajno oddajo te prostore drugi družini, tako da v hišah običajno ne živijo sami, kot pri nas. Tako, da je le stvar pogleda ali vsako jutro vidiš otroka ali tujca v svoji hiši vse ostalo pa je v niansah.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Tear_DR0P ::

živeti na svojem je super, samo premislit moraš kako porabljaš svoj denar, da lahko živiš na svojem, pa malo počakati in se ne odseliti v prvo stanovanje ki ga najdeš ampak tako ki bo res dobro, pa poceni. Jaz v centru LJ živim (s punco) v 2.5 sobnem mansardnem stanovanju z galerijo, malo več kot 60 kvadrati za 550 EUR na mesec s stroški vred. ampak sem si za iskanje stanovanja vzel tri mesece.

prednost tega da se odseliš zares na svoje je v tem, da začneš malo drugače gledat na starše, četudi se drugače dobro razumeš z njimi. včasih vidiš da so v kaki konfliktni točki imeli res prav, včasih vidiš da niso. naučiš se skrbeti sam zase, ne pa da "mamica" vedno skrbi zate. Sam sem se od doma odselil pred 10 leti na študij in sem redno bežal nazaj v mamino oskrbo (danes si želim da ne bi), potem sma s punco živla nekaj časa pri njenih, pa tudi to ni tisto tapravo, saj se nikoli ne srečuješ, ampak ko bi ti izležaval na kavču in bral kako kul knjigo, pride tašča prosit če lahko pomagaš kej naredit :/ nakar sva 4 leta nazaj oba spokala v LJ in je čisto drug občutek priti k staršem na obisk, veliko boljši.
hrana pa - lahko zapraviš od 80 EUR + na mesec, odvisno kaj in kako ješ. Bolj ko je hrana že pripravljena, dražja je. Če kupuješ testenine in barilla omake pa riomare tuno, boš bankrotiral. Medtem ko so riži, suhe stročnice, osnovna zelenjava (blitva, cvetača, paradižnik, bučke...) zelo poceni, samo ti vsak dan pobere pol ure samo priprava hrane.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

opeter ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

Potem morajo pa starši v dom, ko ostarijo - zakaj točno je to dobro, sociološko gledano?

O.


da morajo starši v dom je slabo in tudi dobro. slabo zato, ker so odtrgani od svoje družine, dobro pa zato, da nimajo otroci skrbi z njimi.
sam si za nič na svetu ne bi dovolil, da bi mene, nezmožnega lastnega upravljanja, moj otrok moral 24ur na dan pazit in si s tem totalno zajebat svoje življenje.


Enoo zadevo pozabljate. Dom za ostarele ni brezplačen in marsikateri starejši človek si to enostavno ne more privoščiti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Beli_Zajcek ::

opeter je izjavil:


Enoo zadevo pozabljate. Dom za ostarele ni brezplačen in marsikateri starejši človek si to enostavno ne more privoščiti.


Če ostareli nima za dom (premajhna penzija), potem razliko doplačajo potomci. V primeru, da potomcev ni, pa pride na pomoč država.

inferno666 ::

Poleg tega so tudi čakalne dobe za dom brez vez tudi po 10 let (moja mama dela v enem Ljubljanskem).

Naju hrana res pride okoli 200 (se zgodi kak mesec tudi 300, če kopujeva zimsko zalogo :)), vendar potem naslednji mesec manj), pa normalno jeva. Je pa res da se ne preseravava in sva tudi oba suha, tako da ne pojeva pretirano veliko.

Hrano kopujeva večino v šparu, nek del tudi v lidlu in eurospinu.Redno spremljava akcije, tako da takrat kupiva malo več.Pretestirala sva tudi vse možne izdelke, in potem počasi spoznavaš, katere cenejši izdelki so dobri, in kateri ti ne ustrezajo.
Splača se kdaj obiskat tudi babice in dedke, ker pri nas imajo vsi velike obdelovalne povržine - "vrtove", tako da je fino da ni treba čisto za vsak dan kupovati zelenjavo.

Odselila sva se zaradi nevzdržnik razmer pri meni doma, in to po kakih 2 letih premišljevanja. Zdaj ugotavljam, da smo bili za nesoglasja krivi oboji, predvsem zato, ker imamo drugačne prioritete, na določene pomembne stvari gledamo drugače, način življenja je drugačen (neke vrste generacijski prepad).
Ko sva se preselila, sva s tem tako šokiral starše, da so se odnosi za 100% spremenili. Pred tem niso pomagali nobeni pogovori, smo debatirali skoraj vsako nedeljo, tudi po celo dopoldne. Tako da sedaj ko pridem na obisk, moram rečt da je super.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Kak to pridete skoz z takšnimi nizkimi zneski za hrano svaka cast.Štruca kruha,par žemljic,jogurt pa je že 5e sam za to.Nam gre min 500e na mesec za prehrano(200-250e na osebo).Normalno kšna pica,hamburger vmes in to.Sadje in zelenjava vseh zvrst obvezno. Kaj ste na dieto vsi al kaj.
:)

inferno666 ::

Valvoline je izjavil:

Kak to pridete skoz z takšnimi nizkimi zneski za hrano svaka cast.Štruca kruha,par žemljic,jogurt pa je že 5e sam za to.Nam gre min 500e na mesec za prehrano(200-250e na osebo).Normalno kšna pica,hamburger vmes in to.Sadje in zelenjava vseh zvrst obvezno. Kaj ste na dieto vsi al kaj.
:)

Ne boš rekel da 2 človeka pojesta 500 eur na mesec?

Valvoline ::

Kot za šalo :D
Še več mogoče.

1x na teden obvezno gostilna,pa gre takoj 50e :)

Zgodovina sprememb…

inferno666 ::

Dobri ste, moram povedat da jaz testenin ne maram, tako da jih ne jem :).

Naju pride potem še kr nekej denarja, da kupiva šampone, mila, take stvari, pa za oblečt.

Sej ti verjamem, da vas pride tolk.

Ko sem živel še doma, se je v eazy zapravilo čez 1000 eur na mesec. Samo je bil vedno v hladilniku kaviar, pršut, melona in podobne stvari.
Samo to je za mene luksus, ki se ga zdaj odrekam, ker vlagam v lasno podjetje.

thramos ::

Meni tudi ni jasno kako jeste tako poceni. Za 150EUR na mesec, ob samo treh obrokih na dan, jeste za 1.6EUR na obrok?

Kaj šele bolj zdravo, več obrokov, sadje in zelenjava?

djordjevic ::

Če smo že pri stroških za hrano, je treba povedati, da zna biti kuhanje za dva hitro dražje, kot če greš dejansko kam ven na malico/kosilo. Sploh če všteješ čas, ki ga potrebuješ za pripravo in pospravljanje po obroku. Je pa tudi pri naju s punco strošek hrane vsaj 300EUR. Pa nisva požeruha in ne jeva glih pršuta in bria vsak dan. Pač neka normalna prehrana, ki ni lih spar budget varianta. Življenje na svojem je po svoje tud fin eksperiment, da uvidiš, kako je življenje drago. Ko si doma pri starših in imaš plačo jurja ali čez, se ti zdi, da tega ne moreš zapraviti, če se ubiješ. Ko si na svojem, si po 14 dneh, torej ko plačaš vse položnice in odšteješ denar za ostale bivanjske stroške že brez. Tako da razumem tiste, ki se jim zdi fino biti doma. Toda enkrat je treba presekati in stopiti sam na 'življenjski trg'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Ne kupujemo nič kaj luksuzne robe :)
Standard tko k vsi. Ma drago je dnar kar gre.
Greš v štacuno in si takoj ob 20-30e sam za najnujneše izdelke.Govorim samo za hrano seveda.Higienski izdelki,tekstil... seveda posebej.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Valvoline je izjavil:

Ne kupujemo nič kaj luksuzne robe :)
Standard tko k vsi. Ma drago je dnar kar gre.
Greš v štacuno in si takoj ob 20-30e sam za najnujneše izdelke.Govorim samo za hrano seveda.Higienski produkti,tekstil... seveda posebej.

Jap, tule se strinjam z valvotom.
No grave is deep enough to keep us in chains.

SynTax64 ::

djordjevic je izjavil:

Če smo že pri stroških za hrano, je treba povedati, da zna biti kuhanje za dva hitro dražje, kot če greš dejansko kam ven na malico/kosilo. Sploh če všteješ čas, ki ga potrebuješ za pripravo in pospravljanje po obroku. Je pa tudi pri naju s punco strošek hrane vsaj 300EUR. Pa nisva požeruha in ne jeva glih pršuta in bria vsak dan. Pač neka normalna prehrana, ki ni lih spar budget varianta. Življenje na svojem je po svoje tud fin eksperiment, da uvidiš, kako je življenje drago. Ko si doma pri starših in imaš plačo jurja ali čez, se ti zdi, da tega ne moreš zapraviti, če se ubiješ. Ko si na svojem, si po 14 dneh, torej ko plačaš vse položnice in odšteješ denar za ostale bivanjske stroške že brez. Tako da razumem tiste, ki se jim zdi fino biti doma. Toda enkrat je treba presekati in stopiti sam na 'življenjski trg'.


Tako je tudi midva z mojo soprogo ter otrokom porabimo najmanj 400€ na mesec samo za hrano ter nujne potrebčine ki so potrebne za "normalno" shajanje oz. življenje. Kje so še vsi ostali stroški (najemnina (200€ enosobno stanovanje na območju MS), celoletno plačevanje oz. zbiranje sredstev za kurilno sezono (cca. 50€ celo leto), elektrika (cca 60€), mobitel, internet IP tv (skupaj cca. 50€), potem dod.zdr. zavarovanje za oba, (cca. 50€), vodovod (cca. 40€), odvoz smeti ter ostale storitve opravljalca bloka iz tega naslova, pa še kaj bi se našlo. Kje so še vse malenkosti ki jih potrebuje otrok, ter midva,...

krneki0001 ::

Evo ravno zdele iz štacune
4 kajzerce 4 x 0.20EUR
10 dek bohinjske z vrtninami 0.44EUR
1,5 litra multisole 0.91EUR
Skupaj torej 2.35EUR (bivših ~560 sit)

Hmm, zadnja cena v tolarjih je bila za multisolo 95 sit, bohinjska je bila 400 sit kila in kajzerca je bila 19sit. Danes pa je multisola (v tolarjih) 218 sit, bohinjska z vrtninami 1054 sit kila in kajzerca 48 sit. Kam smo prišli? Pa sej se je vse za 100% podražil.

joze67 ::

Teuerland. Sem smo prišli.

opeter ::

Res je. Država in strokovnjaki cene upravičujejo s tem, da vrednost evra niha, povprečna (in minimalna) plača je po statistiki sodeč poskočila, dražje so energije, predvsem naftni derivati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

p2763735Mamo ali očeta zadene kap ali doživi prometno nesrečo in postane hrom ali..Ga potem moram še s kolom po glavi, da ne bom rabil skrbeti zanj? Kot so starši meni v otroštvu menjavali plenice in skrbeli, da sem postal to kar sem, tako se sam čutim dolžnega, da jim bom to vrnil, če bodo kdaj potrebovali.[/st.citat naj bi izjavil:



glej luzer. napisal sem kaj si jst želim od svojih otrok, ne jst od svojih staršev.
dobro beri al pa se


glej luzer. napisal sem kaj si jst želim od svojih otrok, ne jst od svojih staršev.
dobro beri al pa se nauči brat.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Super Sonic ::

"Pa nisva požeruha in ne jeva glih pršuta in bria vsak dan. Pač neka normalna prehrana, ki ni lih spar budget varianta."

Sam tudi nisem privrženec "Spar Budget" variante, ampak sodeč po testih, so izdelki kvalitetni. Ta mesec sem čital test špagetov in točno ta znamka je prekosila marsikatero drugo, za katero bi na uč rekel, da je vsaj za razred boljša.

Glavna reč pri tem "osamosvajanju" je v tem, da si konstanten na dolgi rok. Vsak lahko vzame v roke oglasnik, poišče luknjo, doma polaja na vse družinske člane in gre. Problem, ki ob takšnem odhodu nastane, se pokaže čez 2, 3 mesece. Odhod od doma je resna reč, treba ga je pravilno izvesti in biti nanj pripravljen. Se pravi samostojno kuhanje, skrb za higieno, skrb za plačevanje položnic, ipd., to je samoumevno in nekaj o čemer se načeloma sploh ne pogovarja, ko odideš na svoje. Kdo drug bo pa to počel, če ne ravno ti sam? Na tej točki se je potrebno vprašati še, kaj boš "odnesel" od doma kot neko negativno navado. Se pravi, navajenost na poln hladilnik, toplo hišo pozimi ali pa samo optični net. Ko si sam in ko štartaš v takšno življenje, ponavadi ne začneš ravno v tem stilu, zato je za marsikoga padec v kvaliteti življenja kar hudo preizkušnja. Seveda je lahko tudi obratno, začenši s tem, da se ti dvigne kvaliteta življenja, ko greš na svoje (tako se je to meni zgodilo).

Glavni izziv, ko greš na svoje, je razvoj, tako osebnostni, kot "strateški". Se pravi, ko gre nekdo živeti na svoje z dekletom. Kaj sledi - družina, kariera, ipd. Če družina, kdaj? Če je sam - bo popoldne gledal v zrak, športal, se izobraževal oz. drogiral? Zgodb je vse polno, od uspešnih do neuspešnih. Nekatere se posrečijo same po sebi, spet drugi imajo kljub pripravljenosti na samostojno življenje, večje težave in obupavajo.

Generalno gledano pa imamo pri nas še problem "mamic". Te namreč preko vzgoje vzpostavijo zelo močno vez s sinovi, kar jim onemogoča normalno samostojno življenje. Seveda velja enako tudi mlada dekleta. Večina moje generacije je že na pol invalidnih. V kakšnem pomenu? Da ne znajo kuhati, likati, prati in skrbeti za osebno higieno. Radi spijo do 12 dopoldne in še vedno lahko hitro izgubijo izpit za avto, ker vozijo ob 2 ponoči čez rdeče luči. Torej, čisto osnovne stvari, ki jih mora znati izvajati danes vsak otrok, so njim tuje.

Najbolje pridejo v tem preskoku skozi ti. "socialni problemi". Če si brez staršev ali če si bil brez denarja večino življenja, si po vsej verjetnosti naučen racionalno porabljati denar, poraba osnovnih življenjskih dobrih je samoumevna, ravnotako vez s starši ni tako močna, še posebno, če jih nikoli nisi videl. Vsaj v tem obziru je stvar mnogo lažja, povem iz osebnih izkušenj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

inferno666 ::

Super Sonic je izjavil:

"Pa nisva požeruha in ne jeva glih pršuta in bria vsak dan. Pač neka normalna prehrana, ki ni lih spar budget varianta."

Sam tudi nisem privrženec "Spar Budget" variante, ampak sodeč po testih, so izdelki kvalitetni. Ta mesec sem čital test špagetov in točno ta znamka je prekosila marsikatero drugo, za katero bi na uč rekel, da je vsaj za razred boljša.

Glavna reč pri tem "osamosvajanju" je v tem, da si konstanten na dolgi rok. Vsak lahko vzame v roke oglasnik, poišče luknjo, doma polaja na vse družinske člane in gre. Problem, ki ob takšnem odhodu nastane, se pokaže čez 2, 3 mesece. Odhod od doma je resna reč, treba ga je pravilno izvesti in biti nanj pripravljen. Se pravi samostojno kuhanje, skrb za higieno, skrb za plačevanje položnic, ipd., to je samoumevno in nekaj o čemer se načeloma sploh ne pogovarja, ko odideš na svoje. Kdo drug bo pa to počel, če ne ravno ti sam? Na tej točki se je potrebno vprašati še, kaj boš "odnesel" od doma kot neko negativno navado. Se pravi, navajenost na poln hladilnik, toplo hišo pozimi ali pa samo optični net. Ko si sam in ko štartaš v takšno življenje, ponavadi ne začneš ravno v tem stilu, zato je za marsikoga padec v kvaliteti življenja kar hudo preizkušnja. Seveda je lahko tudi obratno, začenši s tem, da se ti dvigne kvaliteta življenja, ko greš na svoje (tako se je to meni zgodilo).

Glavni izziv, ko greš na svoje, je razvoj, tako osebnostni, kot "strateški". Se pravi, ko gre nekdo živeti na svoje z dekletom. Kaj sledi - družina, kariera, ipd. Če družina, kdaj? Če je sam - bo popoldne gledal v zrak, športal, se izobraževal oz. drogiral? Zgodb je vse polno, od uspešnih do neuspešnih. Nekatere se posrečijo same po sebi, spet drugi imajo kljub pripravljenosti na samostojno življenje, večje težave in obupavajo.

Generalno gledano pa imamo pri nas še problem "mamic". Te namreč preko vzgoje vzpostavijo zelo močno vez s sinovi, kar jim onemogoča normalno samostojno življenje. Seveda velja enako tudi mlada dekleta. Večina moje generacije je že na pol invalidnih. V kakšnem pomenu? Da ne znajo kuhati, likati, prati in skrbeti za osebno higieno. Radi spijo do 12 dopoldne in še vedno lahko hitro izgubijo izpit za avto, ker vozijo ob 2 ponoči čez rdeče luči. Torej, čisto osnovne stvari, ki jih mora znati izvajati danes vsak otrok, so njim tuje.

Najbolje pridejo v tem preskoku skozi ti. "socialni problemi". Če si brez staršev ali če si bil brez denarja večino življenja, si po vsej verjetnosti naučen racionalno porabljati denar, poraba osnovnih življenjskih dobrih je samoumevna, ravnotako vez s starši ni tako močna, še posebno, če jih nikoli nisi videl. Vsaj v tem obziru je stvar mnogo lažja, povem iz osebnih izkušenj.


Odlično napisano.

Tukaj bi še dodal, da so problem tudi cene in premalo izbire. Naš trg je na področju najemnih stanovanj slabo razvit. Posledično so najemnine predrage in niti ni veliko izbire. Veliko ljudi si življenja na svoje ne more privoščiti.

Valvoline ::

Ko bojo boljše plače (verjetno nikoli razen javni sektor doo) se bodo zadeve verjetno izboljšale. Z plačami 500-700e je najemnina enostavno štrik okoli vratu. Pa še kriza je plače realno padajo in to je dejstvo.

Zgodovina sprememb…

inferno666 ::

Se strinjam, pri taki plači nimaš veliko opcij.

djordjevic ::

Prva in najnujnejša je, da si priskrbiš službo, kjer bo plača višja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

inferno666 ::

To je res, samo problem večine ljudi je, da niso ambiciozni.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Prva in najnujnejša je, da si priskrbiš službo, kjer bo plača višja.

Takšnih služb je že zdavneje zmanjkalo( z izjemo javni sektor doo). Urna postavka je zadnjih par mescov strmoglavila.Še 3e na uro nekateri ne dobijo. Katastrofa.

djordjevic ::

Samo, oprosti, to je njihov problem. Verjamem, da vsi ne stremijo ravno k vodilnim položajem, toda če ti plača ne omogoča dostojnega preživetja, pač moraš narediti, kar je v tvoji moči (in pogosto še več), da najdeš službo, ki ti bo to omogočala. Če človek tega ni sposoben, mu še tako poceni država in življenje koristita bolj malo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Samo, oprosti, to je njihov problem. Verjamem, da vsi ne stremijo ravno k vodilnim položajem, toda če ti plača ne omogoča dostojnega preživetja, pač moraš narediti, kar je v tvoji moči (in pogosto še več), da najdeš službo, ki ti bo to omogočala. Če človek tega ni sposoben, mu še tako poceni država in življenje koristita bolj malo.

In spet tako k vedno odgovor je zaposlitev v javnem sektorju.
Grčija se je že zgodila,chapter2 je mogoče Slovenija.
Pr nobenem privatniku,nobenem manjšem ali večjem podjetju ne doš videl dobre plače.Z redkimi izjemami,kjer so zveze ključnega pomena za zaposlitev.

inferno666 ::

To sploh ni res, podjetja so še vedno pripravljena plačat sposobne ljudi. Je pa res da so edino v javnem sektorju službe, kjer plača in sposobnost nista premosorazmerna.

djordjevic ::

Valvoline je izjavil:

Pr nobenem privatniku,nobenem manjšem ali večjem podjetju ne doš videl dobre plače.Z redkimi izjemami,kjer so zveze ključnega pomena za zaposlitev.

To seveda ni res, ampak na žalost ne gre v Valvolinov okvir dojemanja sveta.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

inferno666 je izjavil:

To sploh ni res, podjetja so še vedno pripravljena plačat sposobne ljudi. Je pa res da so edino v javnem sektorju službe, kjer plača in sposobnost nista premosorazmerna.

Name one.
:D

djordjevic je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Pr nobenem privatniku,nobenem manjšem ali večjem podjetju ne doš videl dobre plače.Z redkimi izjemami,kjer so zveze ključnega pomena za zaposlitev.

To seveda ni res, ampak na žalost ne gre v Valvolinov okvir dojemanja sveta.

Zamenjal že 6 služb,vsepovsod isto sranje.Če se teb ne dela za drobiž na vsakem vogalu čaka posrednik za ex-yu sužnje in podjetju priskrbi celo 2 delavca za plačo k jo ti maš.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Potem pa očitno prodajaš znanje, ki danes ni kaj prida vredno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Potem pa očitno prodajaš znanje, ki danes ni kaj prida vredno.

Vredno ni nobeno znanje več,le kolk tetic in stricev maš v JU da ti priskrbijo tapravi šiht.
Voznik,električar,avtoelektričar,mehanik,vzdrževalec..... jep nič ni vredno.

Super Sonic ::

Naj ne bo to spet tema o komunistih, javnem sektorju in o tem kako se apriori nič ne da v naši državi. :)

djordjevic ima še kako prav in tudi na račun odnosa do dela verjetno zasluži več Valvolina.

"Name one."
Akrapovič. Tega pomoje poznaš iz TV.

"Je pa res da so edino v javnem sektorju službe, kjer plača in sposobnost nista premosorazmerna."
Tudi javni sektor je bil deležen odpuščanja in nižanja plač. Verjetno nikoli ne bo idealno v tem sektorju, ampak to je potrebno vzeti v zakup. Sicer pa so službe v javnem sektorju nekaj kar je večinoma dostopno vsem (govorimo pač o nekih nepomembnih refentih oz. podobnem delovnem mestu), tako da tisti, ki mislijo, da bodo v tej službi držali Boga za moda, lahko oddajo kakšno prošnjo. Slej ali prej bodo uslišani.

"Voznik,električar,avtoelektričar,mehanik,vzdrževalec..... jep nič ni vredno."
Jaz poznam avtomehanike in avtoelektričarje, ki imajo dela čez glavo, denarja pa tud. Tako, da verjetno spet živimo na različnih planetih.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Valvoline ::

Pozdravi boljšo polovico SS,mogoče bojo spet povišice pr parazitih
:D

djordjevic ::

Super Sonic je izjavil:

"Voznik,električar,avtoelektričar,mehanik,vzdrževalec..... jep nič ni vredno."
Jaz poznam avtomehanike in avtoelektričarje, ki imajo dela čez glavo, denarja pa tud. Tako, da verjetno spet živimo na različnih planetih.

Jap. Da ne omenjam vodoinštalaterjev, parketarjev, malarjev in podobnih obrtnikov. Hell, sorodnik raznaša časopis in zasluži kar lepo čez povprečno plačo. Vredno razmisleka.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Super Sonic ::

"Pozdravi boljšo polovico SS,mogoče bojo spet povišice pr parazitih"

Hvala, se že veseli! Lih zadnjič je jamrala, da malo zasluži!

"Jap. Da ne omenjam vodoinštalaterjev, parketarjev, malarjev in podobnih obrtnikov."

Sodelavki je nekdo prebarval stanovanje (dvosobno, 64 kvadratov) in mu je plačala 400EUR. S tem, da je barvo on zrihtal. Za dva dni dela ni slabo. ;)

To o časopisih sem pa slišal, problem je pač urnik, je pa za tistega, ki mu denarja primanjkuje - začasno odlična rešitev in pomoč. Je pa seveda protrebno delati, kar je mnogim tuje.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Super Sonic je izjavil:

"Voznik,električar,avtoelektričar,mehanik,vzdrževalec..... jep nič ni vredno."
Jaz poznam avtomehanike in avtoelektričarje, ki imajo dela čez glavo, denarja pa tud. Tako, da verjetno spet živimo na različnih planetih.

Jap. Da ne omenjam vodoinštalaterjev, parketarjev, malarjev in podobnih obrtnikov. Hell, sorodnik raznaša časopis in zasluži kar lepo čez povprečno plačo. Vredno razmisleka.

Če je honorarc plača je 300e. Preverjeno. Še za kruha ni,tako da ne nakladaj.

djordjevic ::

Urnik gre nekako takole: delaš od 3h do nekje 9-10h. Ko se enkrat navadiš, je najbrž enako kot vsak drug šiht. Moj flexi-urnik je recimo od 9h-02h, kakor kdaj, večino dela pa opravim od 11h-01h, recimo. Po logiki marsikoga bi se moral pritoževati, kako da nimam nič od življenja. ;)

Valvoline je izjavil:

Če je honorarc plača je 300e. Preverjeno. Še za kruha ni,tako da ne nakladaj.

Sej pravim - does not compute pri tebi, da lahko lepo zasluži še kdo, ki ni 'parazit'.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Vsi ti omenjeni obrtniki plačajo tut debele dajatve(pač požrešna država) tako da ni vse tak ćrno belo kot si vi mislite. 70% na novo odprtih podjetij in spjev propade že v manj k pol leta. Vsega je preveč.Delo se opravi,dnarja pa nobeden ne da.

djordjevic ::

Pa kaj ti res misliš, da govorim na pamet ali kaj (za razliko od nekaterih)?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

djordjevic je izjavil:

Pa kaj ti res misliš, da govorim na pamet ali kaj (za razliko od nekaterih)?

Jaz že vem kakše so računice ker sam delam pr sp-ju.Država skoraj vse pobere,kar precej je takih ki nič ne plačajo za opravljeno storitev,med njimi tudi dolgoletne redne stranke.

Super Sonic je izjavil:

"Pozdravi boljšo polovico SS,mogoče bojo spet povišice pr parazitih"

Hvala, se že veseli! Lih zadnjič je jamrala, da malo zasluži!

"Jap. Da ne omenjam vodoinštalaterjev, parketarjev, malarjev in podobnih obrtnikov."

Sodelavki je nekdo prebarval stanovanje (dvosobno, 64 kvadratov) in mu je plačala 400EUR. S tem, da je barvo on zrihtal. Za dva dni dela ni slabo. ;)

To o časopisih sem pa slišal, problem je pač urnik, je pa za tistega, ki mu denarja primanjkuje - začasno odlična rešitev in pomoč. Je pa seveda protrebno delati, kar je mnogim tuje.

Pa kar na dopust v Grčijo,na srećanje parazitov in uničevalcev držav.
:))

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Če je honorarc plača je 300e. Preverjeno. Še za kruha ni,tako da ne nakladaj."

Bratu so ponujali delo raznašanja kakšno leto nazaj. Bolj za šalo kot zares, sem ga vprašal kaj in kako. Rečeno je bilo delo od 04.00 do 09.00, plača 700EUR (plačilo po računu; se pravi, da potrebuješ popoldanski s.p.). S tem, da naj bi potreboval svoj motor (in bencin).

Zaenkrat bratu še kar verjamem.

Ni idealna služba, ampak za nekoga, ki nima kaj počet in živi pri mamici, je super. Ravno tako za vse tiste, ki potrebujejo nekaj dodatnega denarja za neko časovno obdobje. V kakšnem letu dni torej par jurčkov kapne v hišni proračun.

Kolega je razvažal kruh po krajih v okolici Kamnika. Sej ne da je služil bajno, ker ni, si je pa našel en super kos zemlje in hišico na račun tega.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

djordjevic ::

Super Sonic je izjavil:

Bratu so ponujali delo raznašanja kakšno leto nazaj. Bolj za šalo kot zares, sem ga vprašal kaj in kako. Rečeno je bilo delo od 04.00 do 09.00, plača 700EUR (plačilo po računu; se pravi, da potrebuješ popoldanski s.p.). S tem, da naj bi potreboval svoj motor (in bencin).

Dokaj velik rajon (na podeželju), lasten avto, več različnih časopisov in verjemi, da se da zaslužiti tudi dvojnik tega.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Super Sonic ::

"Dokaj velik rajon (na podeželju), lasten avto, več različnih časopisov in verjemi, da se da zaslužiti tudi dvojnik tega."

Verjamem! ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Valvoline ::

Super Sonic je izjavil:

"Dokaj velik rajon (na podeželju), lasten avto, več različnih časopisov in verjemi, da se da zaslužiti tudi dvojnik tega."

Verjamem! ;)

Jaz tudi !!! Sam tisto povdarjeno!!! :) Plača ne centa več k 300e.
:D

djordjevic ::

Like talking to a brick wall ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

inferno666 ::

Glede dajatev pri obrnikih ... Ne vem kako je pri vas, ampak pri nas delajo večino na črno. Imam prijatelja, ki dela fasade in zaključna dela. Pa izda komaj kak račun v enem letu.

Tudi večino mojstrov mi je delalo brez računa.

Zgodovina sprememb…

bender rodri ::

gruntfürmich je izjavil:

res je fora ja, da slovenci najdlje živimo pri starših v evropi. še kult italjanske matere smo presegli. očitno je to uredu, ker itq smo najboljši v vsem8-)
samo da imaš majhno čuzo pa lahko celo plačo zapraviš za pijačo. to je to! meni pa naj sestavlja mama:)
loooool
pač ima vsak svoje prepričanje, vendar so si 'strokovnjaki' za sociologijo nekako enotni, da to ni to;)


bi trditev lahko podprl s kakimi dokazi?
guez

Valvoline ::

inferno666 je izjavil:

Glede dajatev pri obrnikih ... Ne vem kako je pri vas, ampak pri nas delajo večino na črno. Imam prijatelja, ki dela fasade in zaključna dela. Pa izda komaj kak račun v enem letu.

En sosed privatnik je že fasal kazen 10.000e ker je imel 2 delavca zaposlena na črno. Zdaj si ne upa še centa prikrivat.Ker so mu povedal da ko ga naslednjič dobijo kazen bo najmanj 5x znesek. To si ti tako misliš da ne izda račune.Slej k prej se bo tut opekel. Konkurenca ga bo prijavila.
Evo kar nas pričakuje. Pač obesil nam bojo nove in nove trošarine in dajatve,parazitizma ni videti konca.veselo bo.
http://www.rtvslo.si/slovenija/cakajo-n...

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

No, da se vrnemo k temi bi dodal.. (lastna izkušnja)... Postavite se v vlogo partnerja tistega, ki živi s starši oz. se hoče vrniti k staršem. Našteli ste že precej pozitivnih aspektov, a naj navedem še par izhodišč, zakaj se meni (zelo) upira iti živeti v skupnost s starši od parnerke:

- Argument staršev je velikokrat ta, da so oni zgradili hišo. Zato je zelo težko uveljavljati svojo voljo pri zadevah, ki se tičejo skupne nepremičnine.
- Intima (pa s tem ne mislim (zgolj) xxx) je precej bolj okrnjena.
- Starši se morajo precej potruditi, da sprejmejo, da lahko v hišo spuščaš goste (ki jim npr. niso vedno "po godu")
- Pri delitvi stroškov mora biti konsenzualno razumevanje, kar ni vedno res.
- V primeru, da se parnerstvo prekine (in zdaj pazi... ali tvoje lastno ali pa celo med starši), imaš resen problem... sploh, če si ti tisti.... prišlek
- Problematično je vsakršno investiranje v nepremičnino, saj se problemi pojavijo npr. pri dedovanju, če je dedičev več...
- Vezano na prejšno točko, problem nastane, če ti npr. partner umre. Staršem v "sponjem nadstropju" kar naenkrat postaneš tujec.
- Ne vem, kakšne izkušnje imate s staranjem ljudi, a ko se ljudje starajo... sploh tisti, ki imajo v lasti nepremičnine, se začnejo marsikateri sila čudno obnašati. Postanejo egoistični, izkoriščevalski idr...

Pa prosim, ni namen, da boste na veliko flame-ali zadevo... zgolj nekaj točk, s katerimi se znate srečati pri selitvi k "staršem"
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11223003 (18857) zobnik
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117358 (100239) Mato989
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226397 (20471) ProGo

Več podobnih tem