» »

Koliko obremenitve lahko maksimalno prenese 25 amperska varovalka?

Koliko obremenitve lahko maksimalno prenese 25 amperska varovalka?

1
2
»

MadMax ::

phnj90 je izjavil:

Tudi doma, če imaš izolirano hišo, toplotno črpalko, sončno elektrarno.

Točno tako.
Izolacijo in okna sem porihtal sam, že pred desetletji. Opazen efekt za nekaj počasnega hobi igračkanja, cenovno zanemarljivo.
TČ je že nekaj let pri hiši, namesto kurilca. TČ je tudi dodala malce komforta, da se ogreva 24/7 in ne več kampanjsko. TČ je una tahuda, za 700eur.
Tudi SE je na strehi, pa zaradi te ni nič višja temp. v bajti (pravzaprav je poleti malce hladneje, ker je dodatni zračni most na strehi). Z elektrogrelci pa sem zgolj delal primerjalne teste "ker lahko", pa sem še vedno šenkal krepko prek 1MWh. Predimenzionirana za danes, ne pa za čez 20, 30 let, ko bo degradirala in/ali bo pri bajti še kak "akumulator na 4 kolesih".

Ampak gagajokice in podobne boli dejstvo, da sami nimajo nič, le močne pesti, s katerimi si dvigujejo ego. Pa še to so opasni samo prek ekrana.
Najbolj žalostno pa je, da so zaradi fovšije tako zagrenjeni, namesto da bi kaj naredili za boljši jutri. A kaj, ko je jamrat in pljuvat po drugih lažje kot karkoli konkretnega naredit.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

phnj90 ::

MadMax je izjavil:

Točno tako.
Izolacijo in okna sem porihtal sam, že pred desetletji.

Oprosti, ni se mi dalo do konca prebrati - mene preseneča, da je sploh potrebno na (nekoč) tehnološkem forumu sploh takšne stvari razpravljati. Kot da smo na neki 24ur ali podobni greznici, vsak brez premisleka kar nekaj serje po forumu, kako se nič ne da. Točno, vzrok in posledica.

MadMax ::

starfotr je izjavil:

Mene nič ne moti tvoje obnašanje. Ampak v svojem življenju sem srečal že ogromno ljudi, ki si v službi nažogajo gretje/hlajenje.

Pri njih doma je pa pozimi ledenica. Ker so preveč škrti za metanje denarja v ogrevanje.

Saj netmeteringarji si tudi nažigajo ogrevanje dvorišča, da ni treba kidat. Pa je kao neka energijska kriza ipd.

Pa si vseeno malce prehitro in preveč posplošil. V službi mi je večkrat prevroče kot prehladno, tako da to nima baš neke teže...
Sem netmeteringar, žal se je dvorišče uredilo ko gretje ni bilo na todo spisku. Saj z lopatanjem ni nič narobe, a gretje bi bilo res bolj simpl. Pa ne zaradi lopatanja samega, temveč ker dovoz ni vodoraven. Bom še naprej "ekološko" reševal poledico s soljo. Pa kakorkoli, ne trudim se na vso moč pokurit "viške" ali celo ugašat SE da ne bo viškov: poznam take, a zato še ne posplošujem da s(m)o vsi taki...
Glede energetske krize pa sam dobro veš, da je vse le pravljica za navadne smrtnike. V nasprotnem se ne bi cel čas ogrevali gradovi v Bruslju, Strasbourgu in še kje, da so poslanci en mesec tu, drugi tam, ... Pa prihodi funkcionarjev na podnebne konference s privat aviončki, itd. Iz vseh nas se norčujejo, mene, tebe, Gagata, .... Ni med nami toliko razlike, vsi smo na dnu, le da je enim z nekaj truda uspelo iz kamnov naredit mini otoček v blatu, toliko da se da stat na suhem, morda celo za stol postavit, drugi pa še imajo gležnje v blatu in se niti vsest nimajo kam. A to je že debata za drugam, smo že dovolj zašli iz teme.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gagatronix ::

MadMax je izjavil:

phnj90 je izjavil:

Tudi doma, če imaš izolirano hišo, toplotno črpalko, sončno elektrarno.

Točno tako.
Izolacijo in okna sem porihtal sam, že pred desetletji. Opazen efekt za nekaj počasnega hobi igračkanja, cenovno zanemarljivo.
TČ je že nekaj let pri hiši, namesto kurilca. TČ je tudi dodala malce komforta, da se ogreva 24/7 in ne več kampanjsko. TČ je una tahuda, za 700eur.
Tudi SE je na strehi, pa zaradi te ni nič višja temp. v bajti (pravzaprav je poleti malce hladneje, ker je dodatni zračni most na strehi). Z elektrogrelci pa sem zgolj delal primerjalne teste "ker lahko", pa sem še vedno šenkal krepko prek 1MWh. Predimenzionirana za danes, ne pa za čez 20, 30 let, ko bo degradirala in/ali bo pri bajti še kak "akumulator na 4 kolesih".

Ampak gagajokice in podobne boli dejstvo, da sami nimajo nič, le močne pesti, s katerimi si dvigujejo ego. Pa še to so opasni samo prek ekrana.
Najbolj žalostno pa je, da so zaradi fovšije tako zagrenjeni, namesto da bi kaj naredili za boljši jutri. A kaj, ko je jamrat in pljuvat po drugih lažje kot karkoli konkretnega naredit.


Mene lahko gladko pustis zunaj ad hominem napadov, hvala lepa. Nisem fovs nikomur ker nisem slovencelj, da bi sosedu zelel, da mu crkne krava zato ker je jaz nimam.

MadMax ::

Hehe, raje s pestmi groziš :)
No ja, saj ti gre na bolje. Si kar kulturno vrstico tokrat sestavil, brez nasilja.
Še je upanje zate ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gagatronix ::

Kaksne pesti ? Kaj bluzis ? A mislis da sedim za racunalnikom pa se jezno derem v monitor ali kaj ?

Tidule ::

Gagatronix je izjavil:

Tebi dam kvecjemu samar v ksiht. Ti se pa grej na 23 stopinjah sredi fakin februarja. Saj sam placas. Fakin gamat razvajena.

Za vse ki so pozabili kake idiotozme reves ven mece.

Gagatronix ::

Aja a to ti razumes kot da pojejo pesti ? Si pa res zagaman se bolj kot se delas.

Tidule ::

V enem in v drugem primeru si samo revcek v mamini kleti, ki je pogumen samo za tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Gagatronix ::

Ne sodi drugih po sebi. Ce ti zivis v mamini kleti to ne pomeni da ostali tudi.

strom_15 ::

nokia6310 je izjavil:

Avenger je izjavil:

Kvadratnega slona v trikotno mišjo luknjo... kokrkol obrneš ne paše.

Pa nekje je napaka, stavim, da grelci niso 2x2kW, ampak samo 2kW. Glede na opisano situacijo, bi vzel 500W grelnike, kot je že gori napisal Baja. Opcija B je pa, da kupiš stikalne ure in jih sprogramiraš, da vsakih 20 minut lahko dela drug grelec.

Ni napaka, ker sta dva radiatorja. Vsak je po 2 kw. Torej dva po 2 kw 2x2 kw in eden po 1,5 kw. Bajta je stara in nima izolacije. Ravno zato sem hotu met vsak radiator v svojem prostoru.



Če imaš hišo imaš skoraj sigurno 3 - fazni sistem in je možno, da imaš 3 x 25 A varovalke, kar je pa že zadosti za vso porabo v bajti. Stanovanja v bloku imajo večinoma 1 fazne priklope, individualne hiše pa kar 3- fazne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

celje ::

od kdaj je pa "tezava" ce ogrevas doma kolikor hoces? oziroma poleti hladis kakor ti pase?

mr_chai ::

sami fakini

shark_nm ::



Tidule ::

celje je izjavil:

od kdaj je pa "tezava" ce ogrevas doma kolikor hoces? oziroma poleti hladis kakor ti pase?


Od kar mamini sinkoti orgazmirajo na puhle grožnje preko tipkovnice.

nokia6310 ::

MadMax je izjavil:

Berem in kar ne verjamem, kake kozle eni streljajo...
Novembra in decembra sem s 4kW elektrogrelci hišo kuhal na 23 stopinj, pa še toplo vodo za 4 stanovalce grel zraven.
Še zdaj ko so temp. -9 do +3 je 6kW več kot dovolj.
Eni bi pa 7kW za manjše stanovanje? V Sibiriji, ali "v točki slovenskih zmrzlinskih rekordov"?
In nenazadnje, kdo bo plačal 800eur mesečno za štrom, če mu še švoh stotaka za akumulator od avta ne znese?

No akumulator je že zamenjan pa turbina tudi.

nokia6310 ::

strom_15 je izjavil:

nokia6310 je izjavil:

Avenger je izjavil:

Kvadratnega slona v trikotno mišjo luknjo... kokrkol obrneš ne paše.

Pa nekje je napaka, stavim, da grelci niso 2x2kW, ampak samo 2kW. Glede na opisano situacijo, bi vzel 500W grelnike, kot je že gori napisal Baja. Opcija B je pa, da kupiš stikalne ure in jih sprogramiraš, da vsakih 20 minut lahko dela drug grelec.

Ni napaka, ker sta dva radiatorja. Vsak je po 2 kw. Torej dva po 2 kw 2x2 kw in eden po 1,5 kw. Bajta je stara in nima izolacije. Ravno zato sem hotu met vsak radiator v svojem prostoru.



Če imaš hišo imaš skoraj sigurno 3 - fazni sistem in je možno, da imaš 3 x 25 A varovalke, kar je pa že zadosti za vso porabo v bajti. Stanovanja v bloku imajo večinoma 1 fazne priklope, individualne hiše pa kar 3- fazne.

Ja hiša kot taka ma trifazni priklop ampak ta ne gre do stanovanja. Do tam kot sem napisal gre samo ena faza. Radiatorji kot taki nimajo nobene regulacije moči, ker so digitalni. Delujejo po principu višja kot je temperatura v prostoru manj grejejo.

fikus_ ::

Ste zakomplicirali.
OP kupi nekaj takšnega za vsak radiator

https://www.mimovrste.com/stikalne-ure

nastavi da grejejo v intervalih, vmes nekaj časa, da ne grejejo zaradi varnosti, da se ne prekrivajo. In ne rabiš v vsakem prostoru radiatorja, odpri vrata.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mirator ::

Saj vprašanje je bilo povsem korektno, samo odgovori so pa v glavnem primerni za izbris.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 478 79 80 81 )

Oddelek: Loža
4033618294 (71) bezerk
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7142524 (13166) zamotsloteh
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15961912 (31361) konspirator
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382161973 (128797) Zvezdica27
»

Poraba elektrike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14750833 (37457) Duhec

Več podobnih tem