» »

Ogrevanje na Elektriko

Ogrevanje na Elektriko

1 2 3
4
»

PALBA ::

Pozdrav pobi.
Kaj pravite na moje sledeče razmišljanje?
Doma imamo 6 let staro kurilnico z zalogovnikom toplote -deluje TOP.
Kaj menite, da bi v ogrevalni sistem (nekak) vstavil 9kW električni grelec za dogrevaje ogrevalne vode? Na drva bi seveda sistem do dobra segrel...nato pa bi na elektriko dogreval naprej.
Vem, da se zdi skoraj nesmiselno to moje mišljenje....samo če bi pa investiral še v sončno elektrarno....in se mi vse to povrne v cca 12 letih...bi bilo pa že smiselno...ali še vedno ne?
Zanima me ali bi zadostovalo 9kW grelec ali ne?
Zalogovnik je 1500l ogreva se dve etaži po cca 80 m2 na cca 22-23/ stopinj C slabih 9 mesecev traja kurilna sezona :/
Kaj menite vi?? :) Lp.

WarpedGone ::

Na drva bi seveda sistem do dobra segrel...nato pa bi na elektriko dogreval naprej.


V 'stabilnem' stanju maš torej 9kW grelec za 80m2. Če ni super izolacija in super okna, bo hladno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Invictus ::

@PALBA

Izračunaj si ROI, pa boš videl da se ne splača. Raje pokuri malo več drv. Zaenkrat je to še poceni, dokler ne uvedejo filter trdih delcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Rok Woot ::

gzibret je izjavil:

> To da jo je treba stalno nalagati verjetno pozabimo.

Peči na pelete se same nalagajo. Le napolnit jo je treba recimo 1x/dan, odvisno od tega, koliko pokuri.

Moderne peči na pelete delujejo podobno, kot peči na kurilca. Ti le nastaviš temperaturo in to je to... Prižge se sama, kurivo dozira sama in ugasne se sama.


Ja sam kaj ko so peleti tako dragi, sploh napram ostali bio masi. Če si na mestnem plinu, se peleti sploh ne splačajo. Imaš pa tudi samonalagalne na drva itd, samo to je za eno hišo že mal velika investicija.

ramiz?! ::

Kolk se od oka pozna na računu za elektriko, če mam v sobi pržgan kalorifer okol 5-6 ur na dan in to na prvo stopnjo, ne na max ... je pa tak za 10€ in 1800W max
Never regret anything, there's always a reason things happen.

laguna1 ::

Tudi jaz sem imel idejo, da bi npr. v tri ali štiri radiatorje vstavil cevni grelec za radiator, npr. v vsak po 900 W, ter bi v cenejši tarifi od 22 do 6 ure zjutraj gnal le črpalko in bi se verjetno tudi vsi ostali radiatorji ogrevali oz. vzdrževali neko primerno temperaturo ponoči. Seveda bi to počel le v hladnih nočeh. Sedaj kurim na plin in je hiša izolirana z 8 cm stiroporjem in mislim da bi ti trije ali štirje kilovati ponoči kar ugodno držali temperatura, seveda, če bi se ob prižgani črpalki temperatura prenašala še v ostale radiatorje.

LP

Ramiz?!

Praviloma je prva stopnja cca 900 W, torej 900 W * 6 ur, to pomeni cca 6 kw po ceni cca 15 centov, to je cca 0,9 EUR na dan.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

ZloTech ::

PALBA je izjavil:

Pozdrav pobi.
Kaj pravite na moje sledeče razmišljanje?
Doma imamo 6 let staro kurilnico z zalogovnikom toplote -deluje TOP.
Kaj menite, da bi v ogrevalni sistem (nekak) vstavil 9kW električni grelec za dogrevaje ogrevalne vode? Na drva bi seveda sistem do dobra segrel...nato pa bi na elektriko dogreval naprej.
Vem, da se zdi skoraj nesmiselno to moje mišljenje....samo če bi pa investiral še v sončno elektrarno....in se mi vse to povrne v cca 12 letih...bi bilo pa že smiselno...ali še vedno ne?
Zanima me ali bi zadostovalo 9kW grelec ali ne?
Zalogovnik je 1500l ogreva se dve etaži po cca 80 m2 na cca 22-23/ stopinj C slabih 9 mesecev traja kurilna sezona :/
Kaj menite vi?? :) Lp.


Elektrika je dražja od drv

ramiz?! je izjavil:

Kolk se od oka pozna na računu za elektriko, če mam v sobi pržgan kalorifer okol 5-6 ur na dan in to na prvo stopnjo, ne na max ... je pa tak za 10€ in 1800W max


6 ur 1000W 6kWh, 180kWh mesečno. 18€ ekstra na računu

laguna1 je izjavil:

Tudi jaz sem imel idejo, da bi npr. v tri ali štiri radiatorje vstavil cevni grelec za radiator, npr. v vsak po 900 W, ter bi v cenejši tarifi od 22 do 6 ure zjutraj gnal le črpalko in bi se verjetno tudi vsi ostali radiatorji ogrevali oz. vzdrževali neko primerno temperaturo ponoči. Seveda bi to počel le v hladnih nočeh. Sedaj kurim na plin in je hiša izolirana z 8 cm stiroporjem in mislim da bi ti trije ali štirje kilovati ponoči kar ugodno držali temperatura, seveda, če bi se ob prižgani črpalki temperatura prenašala še v ostale radiatorje.

LP

Ramiz?!

Praviloma je prva stopnja cca 900 W, torej 900 W * 6 ur, to pomeni cca 6 kw po ceni cca 15 centov, to je cca 0,9 EUR na dan.

LP



Pri grelcu v radiatorju ne rabiš obtočne črpalke.

Ti grelci so premalo da bodo ohranjali temperaturo.

Razen dodatnega stroška ne boš prihranil.
Ponoči zapiraj radiatorje ali pa si kupi elektronske termostate s časovno uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ZloTech ()

konspirator ::

Rok Woot je izjavil:

gzibret je izjavil:

> To da jo je treba stalno nalagati verjetno pozabimo.

Peči na pelete se same nalagajo. Le napolnit jo je treba recimo 1x/dan, odvisno od tega, koliko pokuri.

Moderne peči na pelete delujejo podobno, kot peči na kurilca. Ti le nastaviš temperaturo in to je to... Prižge se sama, kurivo dozira sama in ugasne se sama.


Ja sam kaj ko so peleti tako dragi, sploh napram ostali bio masi. Če si na mestnem plinu, se peleti sploh ne splačajo. Imaš pa tudi samonalagalne na drva itd, samo to je za eno hišo že mal velika investicija.

Energentsko razmerje peleti vs drva je 2:1.
Za 20 kubikov drv moraš imeti 4 tone peletov.

Cena 1 m^3 drv je 50-60 eur (narezane na 33 cm in razcepljene), cena za 20 m^3 drv je torej 1000-1100 eur
cena 1 tono peletov je 220-250 eur, cena za 4 tone je torej 880-1000 eur.

Pri ogrevanju na drva potrebuješ za kotel z velikim prostorom za nalaganje (100 in več dm^3), založnikov, ladomat (varovanje povratka), neko spodobno krmiljenje, 2-3 obtočne črpalke
kotel zakuriš 1x na dan na polno, kotel vsakič očistiš pred vsakim kurjenjem in naložiš.

Pri ogrevanju na pelete potrebuješ za kotel z velikim prostorom za nalaganje (130 kg) in več, 1 obtočno črpalko,
kotel 1x na teden za očistiš in nasuješ pelete, dela 24/7.

Drva:
Plusi
lahko jih imaš zunaj pod streho,
(1)če imaš traktor, prikolico, blizu lasten gozd, verige, motorko, sekača, hidravlični cepilec drv se jih splača delati za lastno uporabo in ne kupovati.

Minusi:
če (1) nimaš, drva je potrebno večkrat prestaviti (v gozdu podreti, spraviti na prikolico, nato iz prikolice na dvorišče, razžagati za 33/50/100 cm, razžagane razcepiti, spraviti v skladovnico in 1 leto sušiti, spraviti v kurilnico) - manipulacije je v tem primeru torej ogromno.
Če jih kupiš je podobno kot pri peletih, iz dvorišča v pokrito skladovnico ali direktno v kurilnico - kar ne vem če kdo dela.
-----

Peleti:
Plusi
prestavljaš samo 1x, iz dvorišča v kurilnico

Minusi:
Skladiščiti jih moraš v suhem in zračnem prostoru, torej zunaj odpade.
Potrebno jih je kupiti.


mestni plin vs peleti ?
http://www2.arnes.si/~mlicen3/html/cene...
-17,6 vs 37,7% glede ne kurilno olje


Ogrevanje samo na elektriko (cop1 ) je drugače prepovedano.
Na podsvojostreho ima uporabnik iz primorske ogrevanje samo na električno akumulacijsko talno gretje, ogreva samo v nizki tarifi.
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

tukaj so nekaj računali:
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

ps:
Cena kotla na drva so do 800-900 dalje, Schmitt TKU3-W 25kW/Centrometal EKO-CK 25 (1), uplinjak brez lambde je slaba 2k (2) Orlan super 25, oni z lambdo so od 3-4 k dalje, npr. CTC V22 Lambda cca 7.5 k eur, WVterm Stadler TR 25 6.1 k eur.
(1) in (2) bodo na policah trgovin bojda do konca 2017, potem se v Slo novih več ne bo dalo kupiti, samo one z lambdo.

Cena onih na pelete je cca 3k.


cene so iz:
https://www.instal.si/index.php?c=55
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

ramiz?! je izjavil:

Kolk se od oka pozna na računu za elektriko, če mam v sobi pržgan kalorifer okol 5-6 ur na dan in to na prvo stopnjo, ne na max ... je pa tak za 10€ in 1800W max

Poraba na prvi stopnji * 6 ur imaš porabo v kWh.
--
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241080 (15316) feryz
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141189 (11831) zamotsloteh
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9028780 (15490) energetik
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710687 (9662) gruntfürmich
»

ogrevanje na olje ali na strom ?

Oddelek: Loža
359042 (8509) Oxford

Več podobnih tem