» »

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

mRhcPf ::

te račune sprašujete iz 'slovenskih' ip-jev? da ni chatgpt analiziral lokalnih običajev in se samo prilagodil? /

nekaj kupiš po 10 na ae, prodaš po 20 v eu, s tistimi 10% pa nekako preživiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

BorutO ::

Colt1911 je izjavil:

Sem prepričan da je tale GPT le igračka proti temu kar imajo že razvito Google , Darpa , CIA ,Musk , USA, Kitajska in Ruska vojska.
In z vsakim dnem razvijajo več in bolje.

Menda res na mislite da so vam dali kr za hec nek res najboljši ali celo edini AI program???!!!:))

Dvomim, da bi kakšen Google imel kaj podobnega ... bi pa znali imeti američani oz. ameriška vojska kaj podobnega. Zagotovo ne tak sistem, pač pa v drugačnem smislu. Če obstajajo superračunalniki na AI sistem, ki sam analizira in napoveduje vreme za par dni v naprej in skoraj do ure natančno, potem veš, da ima vojska kaj v drugačnega, ki deluje na podoben sistem kot chatgpt ali pa gpt4 ...

Ampak lahko pa je, da je ChatGPT prvi, ki ga ni razvil še noben? Noben ne ve kako je s tem, lahko samo ugibamo.

Recimo, zadnje čase uporabljam malo to stran, ki generira sliko AI. In hudo dobre slike dela.
Recimo na strani DALL-E strani imaš veliko manjšo količino brezplačnih poskusov, kot na Bingovi strani, kjer imaš na voljo 100 poskusov v enem dnevu ali nekako tako, kjer si lahko nafilaš s tistimi točkami, ki so. Pa nekako se mi zdi, da na Bingovi strani dela oz. ponuja boljše slike, kot pa na DALL-Eovi strani. Če tudi Bingov deluje preko DALL-Ea ...
https://www.bing.com/images/create?form...

LeQuack ::

Ali lahko ChatGPT nadomesti vse uradnike? Kaj pa arhitekte, ali pa npr. šole nasploh. Zakaj bi učil naslednje generacije neko bedno pomankljivo znanje ki traja več let, ko pa ChatGPT že vse to zna?
Quack !

kriptobog ::

A poznate se kaj drugega kot chatgpt? Chatgpt je samo chat. ChatGPT ne bo nadomestil uradnikov, jih bodo pa namenski agenti. chatgpt je prevec splosen, razvijajo se pa namenski agenti, ki so trenirani za tocno doloceno podrocje. Imas tudi ze namenske, ki so namenjeni programerjem itd.

WizzardOfOZ ::

codeGPT je že.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FireSnake ::

Meizu je izjavil:


Sej tudi 99% programerjev ne rabimo. Tam so samo in izključno zaradi šova.


Razloži tole malo bolj natančno, prosim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

Razloži tole malo bolj natančno, prosim.


Kaj točno te zanima?

FireSnake ::

Vse, kar si s tem mislil.
Ker pri nas v firmi ni programerja, ki bi bil tam zaradi šova. Ti pa trdiš, da je takih 99%.

Torej: zanima me, kaj ta blodnja pomeni?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

Vse, kar si s tem mislil.
Ker pri nas v firmi ni programerja, ki bi bil tam zaradi šova. Ti pa trdiš, da je takih 99%.


Pojma nimam kje ti delaš. Mogoče spadaš v ta 1%. Težko verjamem sicer.

driver_x ::

Ampak to ni odgovor na vprašanje. Tudi mene zanima, kaj je tisti šov, ki ga po tvoje zganja 99% programerjev.

l0g1t3ch ::

Fovš je. Pol pa piše neumnosti tle.

Moe_Lester ::

On je mnenja, da so vsi, ki kucajo spletne strani odveč, ker itak ne rabiš spletnih strani. Pa vsi, ki delajo spletne aplikacije, ker je to nek newage bullshit. Pa posledično vsi, ki delajo karkoli v zvezi s social media. Pa tisti, ki razvijajo spletne banke, ker s tem samo pomagaš banksterjem ropati male ljudi. Avtomatično so za okras vsi, ki delajo karkoli v Applovem ekosistemu, ker je itak sama šminka.

Skratka, človeštvo bo izumrlo, sonce bo eksplodiralo, vesolja bo enkrat koec, vse je breveze.

primar ::

Kot strojnik berem tele vašo komentiranje.... bogi si ste. Vi ste en drugemu bolj nevarni, kot vam je AI. Vidim tudi, da se ful rangirate po plačah, češ povprečno plačani... Plača ne odraža znanja, še manj pa srečo. Tak da začnite malo živeti...

mRhcPf ::

primar je izjavil:

Plača ne odraža znanja, še manj pa srečo. Tak da začnite malo živeti...

sem orto-socialec (moja slika je pripeta v wikipedia razlagi), imam srečo ali pa je nimam, odvisno od perspektive...

Meizu ::

Moe_Lester je izjavil:

On je mnenja, da so vsi, ki kucajo spletne strani odveč, ker itak ne rabiš spletnih strani. Pa vsi, ki delajo spletne aplikacije, ker je to nek newage bullshit. Pa posledično vsi, ki delajo karkoli v zvezi s social media. Pa tisti, ki razvijajo spletne banke, ker s tem samo pomagaš banksterjem ropati male ljudi. Avtomatično so za okras vsi, ki delajo karkoli v Applovem ekosistemu, ker je itak sama šminka.

Skratka, človeštvo bo izumrlo, sonce bo eksplodiralo, vesolja bo enkrat koec, vse je breveze.



Evo saj je tale gospod več ali manj pravilno odgovoril na zastavljena vprašanja.

Ne bi šel pa tako daleč, da bi vpletal vmes teorije zarot in podobno glede banksterjev in ropanja ljudi (tema za druge dni).

Ampak itak, kar ni direktno povezano s programiranjem stvari, ki dejansko izboljšujejo življenja (medicina, balistika, itd.) je šovbiznis in tile programerji so glih toliko bleferji kot umetniki. Če ne še bolj, ker dobesedno prodajajo prazno slamo.

Itak pa ja, tehnološki forum je tole, tule se vas nasere en kup takozvanih programerjev pa potem udrihate po vseh ostalih, ampak ne zmorete pa uvideti da vas je dejansko velika večina odveč oziroma enostavno zamenljiva. Temu potem eni rečete fovšarija. Jaz pa temu rečem realnost, jebiga.

Utk ::

Vsak je zamenljiv, to je res. Ne moreš pa istočasno kar zamenjat 10,000 ljudi v Sloveniji. Kolk je katero delo koristno se v teh časih meri z denarjem. Tudi če se meni zdi talking tom brez veze, je kar nekaj ljudi z njim dobro zaslužilo. Tudi "umetnikov". Če nekdo ni pripravljen plačat te cene, pač ne bo imel nekega produkta, s katerim bi zaslužil (še več), ali si je pa zamislil preslab produkt.
Po drugi strani nekega "umetnika" lahko zamenja tudi mobitel in 3 zvočniki, če se preveč zmišljuje pri ceni in če ni toliko znan, da bi zarad njega dejansko nekdo šel nekam.

feryz ::

A tviter ne dela več? Ker je, baje, 80% ljudi manj zaposlenih.
Ok, ni glih 99%, ampak ko uleti AI, pa bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Utk ::

Ja, cenzura ni zastojn...

driver_x ::

feryz je izjavil:

A tviter ne dela več? Ker je, baje, 80% ljudi manj zaposlenih.
Ok, ni glih 99%, ampak ko uleti AI, pa bo.


A ni tviter odpustil tistih, ki so skrbeli za politično korektnost in podobne zadeve? Se je glede tega kaj spremenilo?

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

On je mnenja, da so vsi, ki kucajo spletne strani odveč, ker itak ne rabiš spletnih strani. Pa vsi, ki delajo spletne aplikacije, ker je to nek newage bullshit. Pa posledično vsi, ki delajo karkoli v zvezi s social media. Pa tisti, ki razvijajo spletne banke, ker s tem samo pomagaš banksterjem ropati male ljudi. Avtomatično so za okras vsi, ki delajo karkoli v Applovem ekosistemu, ker je itak sama šminka.

Skratka, človeštvo bo izumrlo, sonce bo eksplodiralo, vesolja bo enkrat koec, vse je breveze.



Evo saj je tale gospod več ali manj pravilno odgovoril na zastavljena vprašanja.

Ne bi šel pa tako daleč, da bi vpletal vmes teorije zarot in podobno glede banksterjev in ropanja ljudi (tema za druge dni).

Ampak itak, kar ni direktno povezano s programiranjem stvari, ki dejansko izboljšujejo življenja (medicina, balistika, itd.) je šovbiznis in tile programerji so glih toliko bleferji kot umetniki. Če ne še bolj, ker dobesedno prodajajo prazno slamo.

Itak pa ja, tehnološki forum je tole, tule se vas nasere en kup takozvanih programerjev pa potem udrihate po vseh ostalih, ampak ne zmorete pa uvideti da vas je dejansko velika večina odveč oziroma enostavno zamenljiva. Temu potem eni rečete fovšarija. Jaz pa temu rečem realnost, jebiga.



Po tej logiki so zamenljivi prakticno vsi razen pridelovalcev hrane, zdravstvo, negovalno osebje in nekaj malega solstva in uprave ki izdaja osebne in pasuse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Naslednjič na šihtu poglejte pred sabo ... je ta pravokoten predmet mogoče nekakšen zaslon in z njim opravljate večino dela?

Potem boste lahko zamenjani. Ne nujno, lahko.

Utk ::

V nasprotju z vami jaz ne bi imel nič proti temu. Zakaj bi jaz delal neko delo, ki ga lahko dela hw ali sw avtomat? To je bedarija. Čim prej čim več tem bolje.

Miki N ::

Jaz razmišljam, da bi začel "furati Nodija". Delo je precenjeno.

Pa lepe praznike!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Moe_Lester ::

Meizu je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

On je mnenja, da so vsi, ki kucajo spletne strani odveč, ker itak ne rabiš spletnih strani. Pa vsi, ki delajo spletne aplikacije, ker je to nek newage bullshit. Pa posledično vsi, ki delajo karkoli v zvezi s social media. Pa tisti, ki razvijajo spletne banke, ker s tem samo pomagaš banksterjem ropati male ljudi. Avtomatično so za okras vsi, ki delajo karkoli v Applovem ekosistemu, ker je itak sama šminka.

Skratka, človeštvo bo izumrlo, sonce bo eksplodiralo, vesolja bo enkrat koec, vse je breveze.


Ampak itak, kar ni direktno povezano s programiranjem stvari, ki dejansko izboljšujejo življenja (medicina, balistika, itd.) je šovbiznis in tile programerji so glih toliko bleferji kot umetniki. Če ne še bolj, ker dobesedno prodajajo prazno slamo.



Nah. Medicina je overrated. Z dovolj veliko rodnostjo lahko zagotovimo obstanek vrste.

Meizu ::

Po tej logiki so zamenljivi prakticno vsi razen pridelovalcev hrane, zdravstvo, negovalno osebje in nekaj malega solstva in uprave ki izdaja osebne in pasuse


Res je. A ni?

Ko nastaviš realno ogledalo ugotoviš koliko smo večina ničvredni in bleferji, ane... Resnica boli.

Utk ::

Ne razumem zakaj bi bili zato ničvredni in bleferji? To bomo ko bomo še naprej delali stvari, ki jih bi lahko tudi robot. Zaenkrat še nismo. Ko bomo tam, se bomo spravli delat kaj bolj pametnega in koristnega. Dela ne bo zmanjkalo, samo danes ga imamo toliko preveč, da niti ne opazimo kaj vse bi še treba naredit, pa nima kdo. Nima kdo to naredit niti nima kdo to plačat.

Utk ::

Če bi še danes vsak dan par ur prenašali cunje k potoku namesto da bi delali kaj bolj pametnega, mislite da bi svet zgledal tako kot zgleda? Kdo bi pa vse to naredu, če bi toliko časa zgubljali s tem. Če ne bomo rabli delat pol dela kot ga danes, bo samo še boljše.

Meizu ::

Utk je izjavil:

Ne razumem zakaj bi bili zato ničvredni in bleferji? To bomo ko bomo še naprej delali stvari, ki jih bi lahko tudi robot. Zaenkrat še nismo. Ko bomo tam, se bomo spravli delat kaj bolj pametnega in koristnega. Dela ne bo zmanjkalo, samo danes ga imamo toliko preveč, da niti ne opazimo kaj vse bi še treba naredit, pa nima kdo. Nima kdo to naredit niti nima kdo to plačat.



Moj komentar se navezuje na nekatere osebke, ki so nonšalantno vse umetnike označili kot bleferje. Edino kar sem naredil je to, da sem nastavil ogledalo.

Utk ::

Meni ste vse užaljene jokalice iste. Buhu, stroj me bo nadomestu. Hvala bogu. Čim prej.

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:


Po tej logiki so zamenljivi prakticno vsi razen pridelovalcev hrane, zdravstvo, negovalno osebje in nekaj malega solstva in uprave ki izdaja osebne in pasuse

tudi teh ne rabimo. hrano boste sami pridelal, pazl da se ne boste urezal, hodil pq ital ne boste okol, ker ne boste imel s čem it. ker ne bo programerjev da bi vam avto sprogramiral.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Meizu ::

Zakaj je treba avto programirat?

Sam strojnike rabiš ubistvu.

Utk je izjavil:

Meni ste vse užaljene jokalice iste. Buhu, stroj me bo nadomestu. Hvala bogu. Čim prej.


Boli mene kurec stari.

Se je pa pomembno zavedat, da če že obstaja čredni nagon nabijanja po vseh ostalih poklicih in oklicevanja z bleferji in raznimi budalaštinami (pa še pojma nima nihče o teh poklicih, po katerih udriha), da je tudi velika večina programerjev ogromen balast. Balast, ki obstaja praktično samo zato, da se lahko vzdržuje populacijo. Zaposlitvena mesta, pa to. Isti šmorn kot po besedah mnogih rtv recimo, povsem odveč. Ne se slepit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

WizzardOfOZ ::

v avtu imaš vsaj 4 računalnike, ki so sprogramirani. brez tega abs, asp, asr in ostale triznakovne zadeve v avtu ne bodo delovale, poleg tega je računalnik tudi za vžig, tako da ne bo niti vžgal brez tega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Meizu ::

v avtu imaš vsaj 4 računalnike, ki so sprogramirani. brez tega abs, asp, asr in ostale triznakovne zadeve v avtu ne bodo delovale, poleg tega je računalnik tudi za vžig, tako da ne bo niti vžgal brez tega.


Nič od tega ne rabimo. Prej strožje pogoje za opravljanje vozniškega izpita.

WizzardOfOZ ::

prej mogoče navaden frgazer, pa ročko (kurbl) spredaj, da ga boš zagnal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ni panike. Al je?

GupeM ::

Lahko je bit pameten, medtem ko pritisneš tipko za start motorja. Ko bo pa nekaj narobe in boš na -10°C 15 minut gonil kurbl, pa ti avto še kar ne bo vžgal, pa bo panika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Meizu ::

Kakšna panika, jaz tomo vinkoviča doma vsak dan poleti (edit: tudi pozimi pride moment, ko se ga prižiga, nič strašnega) palim na kurbl, eni se boste pa še znašli, pa navadili, ne boste umrli ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

GupeM ::

Dobro zate. Škoda le, da brez programerjev ne bi mogel več nakladat na internetnih. Kar je mogoče dobro, ker toliko nakladanja že sedaj težko odvažajo, če bi morali pa to peš s karjolo delat, pa itak ne bi šlo.

Meizu ::

ne bi mogel več nakladat na internetnih.


to bi bilo itak dobro za celotno družbo, ne samo zame.

fikus_ ::

Vidim, da se nekateri počutite ogrožene.
Sem že napisal, kdo bo takšna orodja znal izkoristiti, po imel prednost, naredil več, ostali iz branže bodo iskali druge službe.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mr_chai ::

Učinek bo ravno obraten, kot pravi OP. Codemonkeyi bodo dobili krila.

Utk ::

Tako je. Samo idiot ne bi izkoristil orodja, ki mu olajša in pohitri delo. In umetnik :p

Meizu ::

Delali boste isto in zaslužili manj. Trg se ne bo kar naenkrat magično povečal, vrednost storitve pa bo ustrezno nižja.

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne razumem zakaj bi bili zato ničvredni in bleferji? To bomo ko bomo še naprej delali stvari, ki jih bi lahko tudi robot. Zaenkrat še nismo. Ko bomo tam, se bomo spravli delat kaj bolj pametnega in koristnega. Dela ne bo zmanjkalo, samo danes ga imamo toliko preveč, da niti ne opazimo kaj vse bi še treba naredit, pa nima kdo. Nima kdo to naredit niti nima kdo to plačat.



Moj komentar se navezuje na nekatere osebke, ki so nonšalantno vse umetnike označili kot bleferje. Edino kar sem naredil je to, da sem nastavil ogledalo.



Ja samo velika razlika je če nekega umetnika subvencioniramo vsi davkoplačevalci, nek drugi "umetnik" ki jim ti nastavljaš ogledalo pa vseeno prisluži denar sam...

To da pač cela država plačuje Opero v LJ pomeni da so za mene bleferji nekoristni ker ne morejo preživet od vstopnic, to če pa nekprogramer programira igrco pa dobi plačo od tega ki ni iz državneg proračuna posredno (preko občine) ali neposredno pa pač več ni blefer.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Moe_Lester ::

Meizu je izjavil:

Delali boste isto in zaslužili manj. Trg se ne bo kar naenkrat magično povečal, vrednost storitve pa bo ustrezno nižja.


Zanimivo. Kdaj pa bo to? Jaz trenutno opažam obraten učinek. Delam približno enako, s tem, da lahko na mesec izdam en račun več. Efektivna urna postavka je šla gor za cca. 25%.

Utk ::

Meizu se ne zaveda, da je zdaj narejeno morda 30% tolk sw, ali pa še to ne, kot ga bi bilo če bi ga imel kdo naredit.

Trex!Splex ::

Ne vem zakaj se bi kdo sekiral, če chatgpt izpodrine programerje, saj jih je že javascript in java, pa se še vedno klamfa zanič kodo in se jo prodaja za zlato. Business as usual, nič se ne bo spremenilo.

Meizu ::

da so za mene bleferji nekoristni ker ne morejo preživet od vstopnic


precej podobna štorija kot Gorenje, letališče Joškota Pučnika, Slovenske Železnice, lahko naštevamo do zjutraj...

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

da so za mene bleferji nekoristni ker ne morejo preživet od vstopnic


precej podobna štorija kot Gorenje, letališče Joškota Pučnika, Slovenske Železnice, lahko naštevamo do zjutraj...


Seveda... zagotovo pa ni med njimi programer ki štanca igrce in jih prodaja online brez subvencije...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Senior Dev ::

Natakarji na Hrvaškem imajo povprečno 2500€ izplačila te dni. Lahko začneš jutri. Veliko IT delavcev ne dosega 2500€ neto. Take bo žal skoraj zagotovo nadomestila umetna inteligenca. Se bo pa zmeraj rabilo top 10% najboljših programerjev. Ali pa tudi ne - čisto odvisno na kateri stopnji bodo ustavili napredek umetne inteligence. Potencial je namreč neskončen.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927569 (2390) Rias Gremory
»

Raziskava: aktualni veliki jezikovni modeli nimajo pojavnih lastnosti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
346768 (1567) c23po
»

Prva tožba zoper OpenAI zaradi obrekovanja v ChatGPT

Oddelek: Novice / Tožbe
405746 (2207) c23po
»

Kaj bi lahko šlo narobe, če odvetniki uporabljajo ChatGPT

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
416337 (1111) netopypy
»

New York v šolah prepovedal ChatGPT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9514208 (6906) G0zdar

Več podobnih tem