» »

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

««
6 / 6
»
»»

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Utk je izjavil:

Recimo da imamo 100 emailov, dopisi gor dol, in zdaj bi hotel, da ti iz njih potegne nek povzetek, kaj je bilo na koncu dogovorjeno, itd, bi mu zaupali?


Kako je povzetek iz teh 100 emailov drugačen kot povzetek knjige?

Od kje chatgpt ve kakšna je vsebina teh 100 emailov?

Tako je. Za chatgpt je to isto. Za nas pa ne. Pri Martinu Krpanu je bistveno rečt, da je jahal kobilico, ne pa konja, ali kaj podobnega. AI to samo iz vsebine knjige ne more vedet.
Pri mailih mora najt zaključek, kaj je bilo dogovorjeno. Niti za človeka ni to lahka naloga.


Ne razumeš kaj želim povedati. Chatgpt napiše napačno obnovo knjige, ker očitno knjige ne pozna v celoti.

Evo, sem iz dlib.si pobral tekst, ga prilepil v chatgpt in ga prosil naj napiše kratko obnovo, pa je dal ven povsem OK rezulat. Tudi na specifična vprašanja o imenih oseb, kobilice, krajev itd. odgovori pravilno.

Vhodni podatki so bistveni. Pa način na katerega vprašaš in varovalke, ki jih postaviš.

Martin Krpan je slovenska ljudska zgodba, ki jo je napisal Fran Levstik. Zgodba govori o močnem, prebrisnem in pogumnem junaku, Martinu Krpanu, ki živi v kraju Vrh pri Sveti Trojici. Krpan se ukvarja s prenašanjem angleške soli, kar je prepovedano, in se s tem postavlja po robu oblastem.

Nekega dne, ko cesar obišče Krpanovo deželo, se pojavi nevarni razbojnik Brdavs, ki terorizira prebivalce. Cesar se zave, da je Martin Krpan edini, ki lahko premaga Brdavsa, zato ga prosi za pomoč. Po napetem boju Krpan uspešno premaga Brdavsa in reši deželo pred nadaljnjo grožnjo.

Cesar, hvaležen za Krpanovo pomoč, mu ponudi nagrado, a Krpan ne želi ničesar drugega kot dovoljenje za prenašanje angleške soli brez težav. Po nekaj prerekanja cesar ugodil Krpanovi želji in mu izroči pisno dovoljenje.

Zgodba "Martin Krpan" je priljubljena slovenska ljudska pripoved, ki prikazuje junaka, ki se ne boji soočiti z nepravičnostmi in se bori za pravice preprostih ljudi. Martin Krpan je postal simbol slovenskega poguma, premetenosti in vztrajnosti.

karafeka ::

Zadnji odstavek je pa direkt iz Robin Hooda. :)
Na ja, včasih je bila sol, danes pa "banane"....

WizzardOfOZ ::

In potem naj še rečejo, da Slovenci ne poveličujemo kriminalcev! :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Nekega dne, ko cesar obišče Krpanovo deželo, se pojavi nevarni razbojnik Brdavs, ki terorizira prebivalce.

Vidiš, zgleda kot čisto nedolžen stavek, ampak je popolnoma napačen. Če bi bilo to zelo pomembno, v nekem dopisovanju, in potem naredi tako napako, je to vse skupaj precej useless. Če bi bila obnova malo daljša bi bilo napak samo več.

Brdavs se pojavi eno leto po cesarjevem obisku Krpanove dežele, in cesar da potem poklicat Krpana z Dunaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Kaj pa kej chatGPT pove o cesaričini lipi na sredi dvorišča?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

netopypy ::

To pravi
Ko so Turki napadli Slovenijo, je Martin Krpan postal heroj, saj je s svojo močjo obranil svojo vas in pomagal pregnati turškega aga, ki je napadel deželo. Martin je z navadno verigo na svojem ramenu naredil čoln in se odpravil na Dunaj, kjer se je boril za pravice slovenskega naroda.

Moe_Lester ::

Utk je izjavil:

Nekega dne, ko cesar obišče Krpanovo deželo, se pojavi nevarni razbojnik Brdavs, ki terorizira prebivalce.

Vidiš, zgleda kot čisto nedolžen stavek, ampak je popolnoma napačen. Če bi bilo to zelo pomembno, v nekem dopisovanju, in potem naredi tako napako, je to vse skupaj precej useless. Če bi bila obnova malo daljša bi bilo napak samo več.

Brdavs se pojavi eno leto po cesarjevem obisku Krpanove dežele, in cesar da potem poklicat Krpana z Dunaja.


Se ne strinjam, da je v stavku napaka, mogoče je le napisano preveč splošno za tvoj okus.

Zato pa je pomembno kako napišeš prompt. "Naredi delo namesto mene" žal še ne dela.

Utk ::

Je napaka, ker bi vsak to razumel kot da se pojavi Brdavs medtem ko je cesar pri Krpanu. Učitelj bi to prečrtral. Ampak v tem primeru brez strašnih posledic. Kaj pa če bi chatgpt delal tisto drugo, povzetek dogovorjenega v 100 mailih. To so lahko male, ampak zelo pomembne stvari.

"Naredi delo namesto mene" žal še ne dela.

That's all i'm saying.

Zimonem ::

V primeru krpana ne dela povzetka knjige ampak prebrska svoj dataset.
Za povzetek 100 mailov pa trenutno ni na voljo dovolj konteksualnega spomina. Obstaja sicer gpt4 32k ampak zgolj za testerje.

Utk ::

No, ampak še zmeraj čakamo na nek konkreten primer dela, ki ga naredi ok, ponovljivo, brez da bi moral vsako besedico za njim preverit, razen osnovnega lektoriranja in prevajanja.

Zimonem ::

Pa saj imaš teste katere je reševal. In za te primere je bil treniran.

eventyrer ::

iztro je izjavil:


Umetna inteligenca bo nadomestila večino služb. Niste preveč pametni.


Tako kot je motorka nadomestila gozdarje, tako kot je traktor nadomestil kmete, ane?
ChatGPT bo sčasoma (morda!) postalo uporabno orodje. Danes je še vedno zgolj šum ki nujno zahteva da expert preveri kaj je ta "inteligenca, ki to ni ker itak rešitve samo kopira iz interneta in jih ne razume" izpiše.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Chat GPT bo izpodrinil programerje tako, kot je TV ubil radijske postaje.
Al pa roboti, ki so že zdavnaj zamenjali delavce v tovarnah.
Aparati za peko kruha..... pekarne ne vidiš več...
Samovozeči avti, že tudi nekaj let uspešno nadomeščajo tovornjakarje.
3D tiskalniki? Phaa, vse kramo iz hoferja in lidla si izdelam sam doma!!

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Sem programer že dolgo. Glede na to kako stranke ne vedo kaj rabijo in rabijo system architecta da jim sploh pove kako bo stvar delala in potem razvojnika, ki to zadevo realizira in nato še hudo kvalitetnega testerja ki zagotovi da rešitev dela kot je system architect obljubil....mislim da so naši jobi varni.

Morda ne bomo več rabili programirati vsega, še vedno pa bomo morali preveriti če je chatGPT kot prvo dobil pravi input kaj mora narediti, kot drugo pa prevertii če je dejansko naredil kar smo zahtevali.

eventyrer ::

stara mama je izjavil:


Aparati za peko kruha..... pekarne ne vidiš več...
Samovozeči avti, že tudi nekaj let uspešno nadomeščajo tovornjakarje.
3D tiskalniki? Phaa, vse kramo iz hoferja in lidla si izdelam sam doma!!


Ja kruhomati so super zadeva. Namesto pekov so se ustvarila delavna mesta proizvajalcev kruhomatov.

Samovozeči avti?....Namesto voznikov tovornjakov so se torej pojavila delavna mesta razvonikov in testerjev samovozečih vozil in predvsem nihove opreme.

3d tiskalnik....torej si zdaj postal expert za 3d printing. Super, 3d tiskalniki so ustvarili nova delavna mesta.

asdf1223 ::

iztro je izjavil:

Jaz mislim, da ego programerjev ne zmore prenesti, da njihov povprečen um ne zmore tega kar zmore umetna inteligenca. Potem pa najdejo neke smešne izgovore, kako so programerji pomembni.
Umetna inteligenca bo nadomestila večino služb. Niste preveč pametni. Tipična služba v IT ali kjerkoli drugje ne zahteva nekega visoko intelektualnega dela. Večina vas se vas nosi. Umetna inteligenca vas je močno zbodla.


kot senior developer - ki zadnje mesece uporablja ChatGPT (in z GPT-4), ti lahko podam svojo kritiko tega argumenta - ki nima nobenih temeljev:

- omejitev LLMjev je zaenkrat se velika, v smislu velikosti konteksta, "working memoryja", halucinacij, nezmoznosti enostavnega preverjanja
- to, da LLM zna pisati kodo, predvsem pomeni, da je bil eden izmed vecjih ciljev njegovih developerjev pisanje kode.
- zna, oz. bi v teoriji moral se bolje znati marsikaj drugega, oz. vse kar se da napisati oz. izraziti v kakrsnikoli obliki, pa najsibo to medicina, farmacija, kemija, pravo itd. itd.
- limitacija LLMjev v svoji omejenosti v kontekstu imajo na prvi vtis manjsi vpliv drugod kot v programiranju. developer ne pise izoliranih manjsih funkcij, ampak dela spremembe v velikem, kompleksnem sistemu. LLM v trenutni arhitekturi ni sposoben dojeti celotnega sistema, in ce bi, te lahko skrbi (oz. navdusuje) druge stvari, ker takrat lahko AIju predamo vse (ali pa si bo sam vzel)
- karkoli ze OP dela, bo imel efekt splosne inteligence vpliv nanj, tudi ce dela neko fizicno delo, sploh pa ce dela karkoli pisarniskega.

tako da ne, glede na moje razumevanje LLMjev in moje izkusnje z njihovo uporabo, so LLMji samo "force multiplierji" za programerje:
- hitrejse pisanje unit testov
- hitrejse pisanje raznih algoritmicnih funkcij
- pameten autocomplete
- hitrejsi debugging
- hitrejse prototipiranje
- hitrejse ucenje novega stacka, jezika, tehnologije
- hitrejse razumevanje dolocenih kosov kode ipd.

zdaj kaj to pomeni glede na supply/demand situacijo je enako tezko vprasanje kot je vedno bilo. programer danes (ali pa recimo lani, pred ChatGPT) lahko napise v 100 urah bistveno vecji sistem kot pred 15 leti, ker ima moderen racunalnik, velik monitor, ogromno toolinga, hiter internet in povezavo z dokumentacijo in drugimi, in predvsem ker ima ogromno frameworkov in podobnega. zaenkrat je demand se kar rasel skupaj s tem supplyjem, v prihodnosti bomo pac videli.

IMO se recimo "zgornja polovica" programerjev nima za bati, vsaj ce nisi bluzerant iz indije, bo pa definitivno se vec te elitne diferenciacije (slavni meme o 10x programerjih, ki ima nekaj teze za sabo, s tem da sedaj bodo nekateri se bolj efektivni, eni bodo pa leno kodirali v svoji zabaceni firmi tako kot so preteklih 10 let).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdf1223 ()

Moe_Lester ::

Za povzetek 100 mailov pa trenutno ni na voljo dovolj konteksualnega spomina. Obstaja sicer gpt4 32k ampak zgolj za testerje.


Token limiti so za querry. V zgornjem primeru sem v tekst knjige razdelil na 6 delov, da ne preseže token limita.

primar ::

Fantje, jaz se na te programerska znanja ne spoznam - sem pa vprašal Binga ali sta čebula in krompir dobra soseda. In napiše cel slavospev, kaka super soseda sta, kako se medsebojno ščitita pred boleznimi itd... In pol jaz odgovorim, da nima prav, da sta to zelo slaba soseda. Dobim odgovor, da pa res nekateri viri pravijo da sta slaba soseda. No po vprašanju, kako mu naj zaupam, če niti tega ne ve, pa je reko da mu ni všeč kam gre ta pogovor in ga zapušča...

Jeb*š takega vase zagledanega pametnjakoviča...:))

Vprašal sem ga po zgodovini mojega kraja... je zgrešil vsaj za 100 km področje ki ga opisuje.

Skratka, za take zadeve neuporabno. Ampak če že teh simpl zadev ne ve, kako mu te naj zaupaš pri kompleksnejših podatkih.

No to je moje laično mnenje - nič ne vem o tem...

Zimonem ::

Moe_Lester je izjavil:

Za povzetek 100 mailov pa trenutno ni na voljo dovolj konteksualnega spomina. Obstaja sicer gpt4 32k ampak zgolj za testerje.


Token limiti so za querry. V zgornjem primeru sem v tekst knjige razdelil na 6 delov, da ne preseže token limita.

Ja in dobil si 6 različnih kontekstov.
V ta model pa že spraviš skoraj celo knjigo.
https://huggingface.co/mosaicml/mpt-7b-...
Ni tako razgledan kot gpt je pa neka osnova.

Omejitev kontesta je posebej nadležno pri povezavanju llmjev z ontološkimi bazami.

Zimonem ::

primar je izjavil:

Fantje, jaz se na te programerska znanja ne spoznam - sem pa vprašal Binga ali sta čebula in krompir dobra soseda. In napiše cel slavospev, kaka super soseda sta, kako se medsebojno ščitita pred boleznimi itd... In pol jaz odgovorim, da nima prav, da sta to zelo slaba soseda. Dobim odgovor, da pa res nekateri viri pravijo da sta slaba soseda. No po vprašanju, kako mu naj zaupam, če niti tega ne ve, pa je reko da mu ni všeč kam gre ta pogovor in ga zapušča...

Jeb*š takega vase zagledanega pametnjakoviča...:))

Vprašal sem ga po zgodovini mojega kraja... je zgrešil vsaj za 100 km področje ki ga opisuje.

Skratka, za take zadeve neuporabno. Ampak če že teh simpl zadev ne ve, kako mu te naj zaupaš pri kompleksnejših podatkih.

No to je moje laično mnenje - nič ne vem o tem...

Problem je ker ga jemlješ kot podatkovni vir ne pa kot uporabniški vmesnik, kateri se bo vezal naprej na vire znanja, specializirane modele, etc

WizzardOfOZ ::

vsi mislijo, da je chatgpt rešitev za vse, v bistvu je pa zaenkrat samo pomoč pri delu, ki ga že znaš opravljati.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

primar je izjavil:

Fantje, jaz se na te programerska znanja ne spoznam - sem pa vprašal Binga ali sta čebula in krompir dobra soseda. In napiše cel slavospev, kaka super soseda sta, kako se medsebojno ščitita pred boleznimi itd... In pol jaz odgovorim, da nima prav, da sta to zelo slaba soseda. Dobim odgovor, da pa res nekateri viri pravijo da sta slaba soseda. No po vprašanju, kako mu naj zaupam, če niti tega ne ve, pa je reko da mu ni všeč kam gre ta pogovor in ga zapušča...


Kar rabi tale Chat je da se ga križa s Slotech supermani. Ne samo, da se mu bo baza znanja enormno razširila ... rešilo bo tudi težavo, da je preveč ustrežljiv. V tem primeru bi se tvoj zgornji pogovor končal kar že v štartu, saj bi te pozval, da si tisto čebulo zatakneš nekam - hkrat pa retorično potarnal kaki debili. Debili, povsod debili. Odgovoril pa ne bi.

stara mama ::

WizzardOfOZ je izjavil:

vsi mislijo, da je chatgpt rešitev za vse, v bistvu je pa zaenkrat samo pomoč pri delu, ki ga že znaš opravljati.

In tako bo tudi ostalo.

netopypy ::

lahko tudi pomaga pri spoznavnih kalibracijah, da si malo tehnologije in specifikacije s primerjavami pogledaš, da več nabluziš s poznavanjem sekundarnih tehnologij kot bi znanjem jedrnih tehnologij, kar se mene tiče, dva palca gor za chatGpt
8-O

BorutO ::

Je ga kdo že poskusil zdaj od te posodobitve? So mi všeč nekateri plugini, še predvsem oni za amazonovo trgovino, kjer ti potem najde vse tisto, kar iščeš. Recimo, sem tako za finto napisal, da mi naj najde na amazonu .com, uk, de in it grafično kartico rtx 4090, ki je glede na ceno najboljša ipd ... in potem nekaj časa premleva in na koncu najde. Edino imajo še rahle napake, ker se mi zdi, da če predolgo šrota, da izgubi povezavo. Drugače pa stalno zdaj uporabljam Browsing opcijo, ker ni več toliko omejen do septembra 2021 ... Skoraj vse najde v današnjem času.

fulk ::

Amazonov search je govno, visoko rafinirano govno. Da rabiš AI za po njemu iskat je dokaz kakšno govno od spletne strani je amazon.

BorutO ::

Boljše zagotovo je od mimovrste, ki nabijajo cene kot ne vem kaj.

fulk ::

Mah, tam tam.
Jaz ne vem ali trgovci namenoma delajo njihove spletne strani tako sranje.

Route66 ::

Mene pa zanima kaj je to za ena stvar? Ali je to Chat GPT vendar različica za telefon?

https://apps.apple.com/us/app/ai-chat/i...

Introducing AI+, the ultimate AI assistant chatbot, powered by OpenAI's ChatGPT technology. With AI+, you can access ChatGPT from your phone and get instant help with your work, school, or even personal needs.
https://www.aipluschat.com/

Ali morda kdo ve? Nebi rad plačeval 2 različni platform pa me zanima če je to ena in ista stvar? Ta povezava v Linku pravi da je aplikacija potrprta s strani OpenAI vendar imajo v App trgovini en kup različic tako da nisem povsem prepričan. Je pa ta v linku izjemno dober in bi ga rad kupil in sicer je cena 60€ za celo leto. Lahko kdo pove ali gre za eno in isto stvar?

benibeni ::

Pozdravljeni.

Nisem prebiral vseh 6 strani. Imel pa bi glede UI eno vprašanje. Chat gpt že nekako poznam. Ali obstaja bilokakšna verzija od druge firme s katero se lahko glasovno pogovarjaš. Ali je to možno tudi z plačljivo verzijo GPT?

Ker GPT mi te možnosti ni dal.

Hvala za odgovore.

miteq ::

benibeni je izjavil:

Pozdravljeni.

Nisem prebiral vseh 6 strani. Imel pa bi glede UI eno vprašanje. Chat gpt že nekako poznam. Ali obstaja bilokakšna verzija od druge firme s katero se lahko glasovno pogovarjaš. Ali je to možno tudi z plačljivo verzijo GPT?

Ker GPT mi te možnosti ni dal.

Hvala za odgovore.


Ja, če imaš Chat GPT 4 na telefonu, imaš možnost govora. Se lahko z njim pogovarjaš. Najbolje deluje v angleščini, v slovenščini občasno slovenske besede razume kot poljske, ruske...

WhiteAngel ::

Sem mislil, da je chatgpt4 malce bolj zmogljiv pri logičnih nalogah. Dal sem mu naslednjo nalogo: imaš 5 oseb, kjer oseba A ne mara osebe B in C, oseba B pa ne mara osebe A in D. Kako razporediti osebe po najmanjšem številu sob tako, da osebe, ki se ne marajo, niso skupaj. In potem mi je začel razlagati o barvanju grafov - kar je pravilno. Še algoritem mi je napisal. Ampak rezultat omfg:
- soba 1: oseba A,
- soba 2: oseba B,
- soba 3: oseba C,
- soba 4: oseba D in E

In sem ga vprašal po najmanjšem številu sob, a še vedno trdi zgornje. In sem ga vprašal, zakaj nista osebi B in C v isti sobi, in je rekel, da se ne marata (??). Nato sem ga vprašal, naj nariše graf in je narisal pravilno:
- A-B, A-C, B-A in B-D

V bistvu je nahaluciniral rešitev, ker se jo očitno učil iz nekih MITjevskih nalog, kjer B ni maral Cja in je pri tem ostal. Nima pojma o sami vsebini

eventyrer ::

>Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

Ali je https://okusno.je/ izpodrinil kuharje?

darksamurai ::

WhiteAngel je izjavil:

Sem mislil, da je chatgpt4 malce bolj zmogljiv pri logičnih nalogah. Dal sem mu naslednjo nalogo: imaš 5 oseb, kjer oseba A ne mara osebe B in C, oseba B pa ne mara osebe A in D. Kako razporediti osebe po najmanjšem številu sob tako, da osebe, ki se ne marajo, niso skupaj. In potem mi je začel razlagati o barvanju grafov - kar je pravilno. Še algoritem mi je napisal. Ampak rezultat omfg:
- soba 1: oseba A,
- soba 2: oseba B,
- soba 3: oseba C,
- soba 4: oseba D in E

In sem ga vprašal po najmanjšem številu sob, a še vedno trdi zgornje. In sem ga vprašal, zakaj nista osebi B in C v isti sobi, in je rekel, da se ne marata (??). Nato sem ga vprašal, naj nariše graf in je narisal pravilno:
- A-B, A-C, B-A in B-D

V bistvu je nahaluciniral rešitev, ker se jo očitno učil iz nekih MITjevskih nalog, kjer B ni maral Cja in je pri tem ostal. Nima pojma o sami vsebini

To pa popolnoma drži. Nrazume, ker je "AI" v narekovajih ali po domače povedano marketinška zloraba izraza "AI". Pravi AI bi razumel logiko.

eventyrer je izjavil:

>Jaz pa mislim, da bo ChatGpt izpodrinil programerje

Ali je https://okusno.je/ izpodrinil kuharje?


Pravi AI bo (lahko) izpodrinil programerje, large-language-model aka. ChatGpt pa nima nobenih možnosti.

Zgodovina sprememb…

phantom ::

WhiteAngel je izjavil:

Sem mislil, da je chatgpt4 malce bolj zmogljiv pri logičnih nalogah. Dal sem mu naslednjo nalogo: imaš 5 oseb, kjer oseba A ne mara osebe B in C, oseba B pa ne mara osebe A in D. Kako razporediti osebe po najmanjšem številu sob tako, da osebe, ki se ne marajo, niso skupaj. In potem mi je začel razlagati o barvanju grafov - kar je pravilno. Še algoritem mi je napisal. Ampak rezultat omfg:
- soba 1: oseba A,
- soba 2: oseba B,
- soba 3: oseba C,
- soba 4: oseba D in E

In sem ga vprašal po najmanjšem številu sob, a še vedno trdi zgornje. In sem ga vprašal, zakaj nista osebi B in C v isti sobi, in je rekel, da se ne marata (??). Nato sem ga vprašal, naj nariše graf in je narisal pravilno:
- A-B, A-C, B-A in B-D

V bistvu je nahaluciniral rešitev, ker se jo očitno učil iz nekih MITjevskih nalog, kjer B ni maral Cja in je pri tem ostal. Nima pojma o sami vsebini

ChatGPT je še vedno samo imitator brez sposobnosti razumevanja. So pa vsaj popraviliz da sedaj zna prešteti število črk, pik ipd. ChatGPT 3 si lahko enostavno zmedel, da su mu dal za prešteti število pik ali črk v naslednji vrstici.
~
~
:wq

zlobcek ::

Jaz tudi mislim, da ti programi ne bodo nikoli izpodrinili dela od neke stopnje zahtevnosti naprej.

Isto vprašanje, kot za programerje, se lahko na primer postavi za nas strojnike na področju visoke ali nizke gradnje v kateri delujem sam. Zelo verjetno je, da bodo programi kot je ChatGPT in alternativa enkrat sposobni izrisati načrt in pripraviti opis inštalacij in izpljuniti neke izračune. Za neke standardne manjše rešitve mogoče celo brez, da bi mu moral postaviti koncept inštalacij.

In ta dela že sedaj niso nekaj izjemno dobičkonosna. Od projektiranja hiš lahko živi samo nek one-man-band s.p.

Vse kar je večje bo pa kljub avtomatizaciji po moji oceni vsaj za časa moje generacije potrebno imeti inženirja, ki bo postavil koncept, dal nalogo mašini, da sprojektira oz. nariše in pripravi izračune. Na koncu bo moral inženir vse skupaj pregledati, če ni kakšne traparije.

To pa upam, da pomeni, da bo nam inženirjem cena konkretno dvignila.

kuall ::

chatgpt je super, uporabljam ga vsak dan pri programiranju. majstri so, da jim je tole uspelo naredit. včasih dobim kar mravljince, ko mi da rezultat, če jih ne dobiš si vzvišen hlapček.
razumet je treba kako delajo ti AI sistemi pa je potem bolj uporaben.
ne dela tako kot si povprečnež predstavlja, da dela logične sklepe, kot bi jih šolarček.
namesto tega operira z vzorci, podobnostmi, statistiko.
zato dela izvrstno, če mu rečeš, da naj pretvori stvar a v b in daš primer izvora in cilja. jaz ga stalno uporabljam za take naloge. primer: imaš sql query, ki je špageti koda od slo šit nuba, npr en velik insert, pa mu rečeš polepšaj, daj vsaki vrstici v komentar številko pri imenu kolone in pri vrednosti. koda veliko lažje berljiva tako in posledično se jaz manj mučim in manj možnosti za napake in hitreje popraviš kaj v taki kodi.
delanje sklepov je tudi na koncu koncev delanje vzorcev ampak zelo kompleksno, zato bo trajalo še nekaj časa, da bo tudi tam delal ok.
ai bo izpodrinil monotno delo ja, ampak ljudje, ki se tega bojijo se zelo zabiti. kdo si pa želi opravljati ta monotona dela, razen če si totalno brain dead? jaz že vem, da ne.

fulk ::

Pač ja. Lahko služi kot neka inspiracija, nek osnoven brainstorming za nekoga, ki mu trenutno ne pade nič na pamet.

Senior Dev ::

Dal 6000 vrstic kode od juniorja v optimizacijo in dobil 1200 vrstic. Sem mu povedal samo da naj do jutri pospravi mizo.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Moe_Lester ::

Pa gre 6000 vrstic kode v 32k token limit?

DamijanD ::

Senior Dev je izjavil:

Dal 6000 vrstic kode od juniorja v optimizacijo in dobil 1200 vrstic. Sem mu povedal samo da naj do jutri pospravi mizo.

But does it work? Ni nujno vse kar pride ven iz tega tudi OK

Rias Gremory ::

Moe_Lester je izjavil:

Pa gre 6000 vrstic kode v 32k token limit?

Je možno, da odgovarjaš trolu?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Senior Dev ::

Rias Gremory je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Pa gre 6000 vrstic kode v 32k token limit?

Je možno, da odgovarjaš trolu?

Vse skupaj je najbolje da vprašaš kar ChatGPT. Socialne veščine so zagotovo bolj razvite pri botu kot pri tipičnem uporabniku tega foruma.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Moe_Lester ::

Rias Gremory je izjavil:

Moe_Lester je izjavil:

Pa gre 6000 vrstic kode v 32k token limit?

Je možno, da odgovarjaš trolu?


Vem, da mu. Samo zanimalo me je kaj si bo zmislil :)

BorutO ::

Kako se je musk zajebal, da je odstopil in pritiskal na ostale vodilne.

https://openai.com/blog/openai-elon-musk
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je ChatGPT prava stvar ali kam to vodi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13927565 (2386) Rias Gremory
»

Raziskava: aktualni veliki jezikovni modeli nimajo pojavnih lastnosti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
346768 (1567) c23po
»

Prva tožba zoper OpenAI zaradi obrekovanja v ChatGPT

Oddelek: Novice / Tožbe
405746 (2207) c23po
»

Kaj bi lahko šlo narobe, če odvetniki uporabljajo ChatGPT

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
416337 (1111) netopypy
»

New York v šolah prepovedal ChatGPT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9514207 (6905) G0zdar

Več podobnih tem