» »

IP TV, PC in Wi-Fi router na istem switchu

IP TV, PC in Wi-Fi router na istem switchu

Hardon ::

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj glede switchev, IP TV-ja in interneta. Pred nekaj dnevi sem dobil set top box od A1 in ga probal povezati kar preko routerja, kar seveda ni delalo. Nabavil sem switch. Če sta v switch povezana PC in Wi-Fi router, internet na obeh deluje, v trenutku, ko na isti switch povežem še set top box, IP TV deluje, Wi-Fi in internet na PC-ju pa nič več. Bi morda kdo znal pojasniti v čemu je stvar? Vem da je na to temo povsod že veliko povedanega, vendar nikjer ne najdem odgovora na podobno vprašanje.
Hvala
  • spremenilo: Hardon ()

hojnikb ::

vlane je treba pravilno nastavit na routerju pa bo delal preko routerja...
#brezpodpisa

Hardon ::

Kako pa?
imam tale router:
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

danes pa sem nabavil še tale switch:
https://www.mimovrste.com/stikala/tp-li...

Daniel ::

Hardon je izjavil:

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj glede switchev, IP TV-ja in interneta. Pred nekaj dnevi sem dobil set top box od A1 in ga probal povezati kar preko routerja, kar seveda ni delalo. Nabavil sem switch. Če sta v switch povezana PC in Wi-Fi router, internet na obeh deluje, v trenutku, ko na isti switch povežem še set top box, IP TV deluje, Wi-Fi in internet na PC-ju pa nič več. Bi morda kdo znal pojasniti v čemu je stvar? Vem da je na to temo povsod že veliko povedanega, vendar nikjer ne najdem odgovora na podobno vprašanje.
Hvala


Pri A1 boš moral za TV potegniti posebej kabel direkt iz modema.

Tilen ::

 DATA+IPTV

DATA+IPTV

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DamijanD ::

Tilen še razlago prosim.

Daniel ::

Prikaz vezave za 2 x 100 Mbit po enem kablu. Uporabno samo za zelo kratke razdalje in do 100 Mbit.

starfotr ::

To kar je predlagal Tilen ni v redu rešitev. Rešitev je nov kabel diretno iz modema do STB.

Vse ostalo so neke polovične rešitve.

Opcija je tudi switch, vendar ne na tak način, kot ga je OP opisal.

Iz modema pripelji kabel, ga vtakni v switch, v ta switch daj še router in v router vtakni računalnik.

Daniel ::

starfotr je izjavil:

To kar je predlagal Tilen ni v redu rešitev. Rešitev je nov kabel diretno iz modema do STB.

Vse ostalo so neke polovične rešitve.

Opcija je tudi switch, vendar ne na tak način, kot ga je OP opisal.

Iz modema pripelji kabel, ga vtakni v switch, v ta switch daj še router in v router vtakni računalnik.


Mislim, da ta varianta pri A1 ne dela, ker imajo na modemu ločene porte brez VLAN tagiranja za TV.

starfotr ::

Seveda naj STB vtakne v switch in ne v router.

Po moje bo delalo glede na to, da nima veze kam vtakneš kaj in vedno pridobi povezavo, dvomim, da imajo kaj posebej (po številkah) specificirano.

Daniel ::

Kolikor sem nekje bral je tv v svojem VLANU ampak na portu ni več tagiran kot pri Telekomu. Če bo port za internet in port za TV priklopil skupaj v switch bo totalni kaos na mreži.

secops ::

V svoj router naj iz A1 potegne 2 kabla, vsakega v svoj VLAN, nato lahko naprej čaraš kot želiš.

starfotr ::

Ti res ne razumeš zadev.

Vlan pomeni VIRTUALNI LAN.

In če 2 kabla potegneš, zakaj bi jih dal v router, če lahko direktno v STB?

Če bosta 2 kabla iz modema v router, bo vse skupaj dol padlo.

Daniel ::

Saj načeloma je izvedljivo, Internet priklopi v WAN, port, ki je za TV vmesnik pa priklopi v nek drugi port, ki bo vsemu prometu, ki pride na ta port dodal VLAN tag recimo 100. Tale VLAN potem lahko pelješ kamorkoli in na cilju pred boxom samo pobereš dol VLAN100 in ga pošlješ ven kot navaden promet. Ampak to je že malce naprednejša konfiguracija, ki ni ravno za vsakega. Bi šlo tudi z dvema pametnima stikaloma, kjer pač promet združiš v TRUNK in na drugi strani spet razdružiš.

secops ::

Točno tako, če iz A1 škatle ne moreš ven dobit trunka, pač zraven postavi svojo škatlo in iz A1 potegni toliko kablov kot jih rabis in po njih peljes netagitan promet, do svoje škatle. Tam jih potagiraj in naprej lahko pelješ trunk po enem kablu

secops ::

Še vizualno za bolj počasne...
 design

design



V osnovi je ideja taka, da v škatlo nad katero imaš ti nadzor, spraviš vse iz ISPja, naprej pa potem čaraš po želji.
Oba routerja postaviš blizu, recimo na isto polico. Nato pa naprej vlečeš kable kakor želiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: secops ()

secops ::

V primeru Telekoma pa iz istega porta dobiš tako TV kot tudi internet, zato ne rabiš 2 kablov med njihovim in tvojim routerjem.

 design

design



Na svojem routerju pa potem urediš recimo NATanje in firewalling med VLAN200 in recimo VLAN300, ki je tvoj LAN itd.. VLAN za TV pa nespremenjen vlečeš naprej direktno do TVjev.

link_up ::

Hardon je izjavil:

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj glede switchev, IP TV-ja in interneta. Pred nekaj dnevi sem dobil set top box od A1 in ga probal povezati kar preko routerja, kar seveda ni delalo. Nabavil sem switch. Če sta v switch povezana PC in Wi-Fi router, internet na obeh deluje, v trenutku, ko na isti switch povežem še set top box, IP TV deluje, Wi-Fi in internet na PC-ju pa nič več. Bi morda kdo znal pojasniti v čemu je stvar? Vem da je na to temo povsod že veliko povedanega, vendar nikjer ne najdem odgovora na podobno vprašanje.
Hvala



tole se bere kot flexi port :) Ne bos resil brez managed switcha, pa se takrat bos moral spremeniti vendorid na stbjevega...lahko pa stb zvezes na svoj port na modemu...

secops je izjavil:

V primeru Telekoma pa iz istega porta dobiš tako TV kot tudi internet, zato ne rabiš 2 kablov med njihovim in tvojim routerjem.

 design

design



Na svojem routerju pa potem urediš recimo NATanje in firewalling med VLAN200 in recimo VLAN300, ki je tvoj LAN itd.. VLAN za TV pa nespremenjen vlečeš naprej direktno do TVjev.


ja, ampak porta ti ne bo switchalo v drug trunk kar tako...bos moral vendorid poslat v dhcp options.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

secops ::

Ne vem, o čem govoriš. Poveš več? Meni stikala med sabo lepo pošiljajo tagiran promet, brez DHCPja sploh.

mzakelj ::

Hardon je izjavil:

Pozdravljeni,

imam nekaj vprašanj glede switchev, IP TV-ja in interneta. Pred nekaj dnevi sem dobil set top box od A1 in ga probal povezati kar preko routerja, kar seveda ni delalo. Nabavil sem switch. Če sta v switch povezana PC in Wi-Fi router, internet na obeh deluje, v trenutku, ko na isti switch povežem še set top box, IP TV deluje, Wi-Fi in internet na PC-ju pa nič več. Bi morda kdo znal pojasniti v čemu je stvar? Vem da je na to temo povsod že veliko povedanega, vendar nikjer ne najdem odgovora na podobno vprašanje.
Hvala


Stric Guugl je tvoj prjatu, sam vprašat ga moraš ;)
Pa na A1 pokliči da ti dajo ali port (na katerega boš dal router in potem naprej.. ) na bridge da v nastavitve routerja vpišeš uporabniško ime in geslo za pppoe povezavo.
Nastavitve za TV pa imaš tukaj.
https://www.tp-link.com/us/support/faq/...

link_up ::

secops je izjavil:

Ne vem, o čem govoriš. Poveš več? Meni stikala med sabo lepo pošiljajo tagiran promet, brez DHCPja sploh.


na podlagi vendor class identifier lahko izvrsis custom komande, ki port premaknejo v access na pravi vlan. Mislim, da je to confano na modemih, nisem pa zihr. Ne vem pa, ce furajo tag vec vlanov na istem portu.
In and Out

Hardon ::

Zadeva zakljucena. Potegnil se en kabel iz modema do STB-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEO Telekoma Slovenije (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1756387375 (2709) energetik
»

Kako s switchem razdeliti en kabel na IP TV (A1) in podatke?

Oddelek: Omrežja in internet
224546 (799) mato7
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7620362 (8718) Ghost007
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510966 (4499) SN1P3R
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483123291 (47491) Looooooka

Več podobnih tem