» »

kateri router?

kateri router?

odgovornost ::

Iščem nov router za v stanovanje v bloku. Trenutno imam Telekomov router, ki ga dobiš pri njih. Paket imam internet SOLO z dokupoljeno hitrostjo do 50/20.
No problem je v tem, ker teh 50/20 ni nikoli. Ko sem s telefonom zraven routerja mi speedtest kaže max 25 dowloada.

Ugotavljam, da bi bila težava lahko ta ker je router samo 2.4ghz jaz pa imam zraven še nekaj pametnih naprav, bluetooth slušalke ipd...
Iščem nekaj ki ima moznost 5 in 2.4ghz oddajanja ter spremljanje porabe posameznih priklopljenih naprav. Da vem komu težit, kadar mi šteka internet.

Apple ::

Mikrotik al pa Synologijev router.
LP, Apple

Perso123 ::

Kateri telefon pa uporabljaš?

odgovornost ::

Perso123 je izjavil:

Kateri telefon pa uporabljaš?


note9

TOP ::

Saj med 2.4 in 5ghz ni razlike v hitrosti,obe frekvenci delata z enako hitrostjo,edino domet 5ghz je krajši,pa porazdeli se na več naprav.

Spajky ::

odgovornost je izjavil:

..internet SOLO z dokupoljeno hitrostjo do 50/20... teh 50/20 ni nikoli. ... max 25 dowloada.
Skineš stran tole doplačilo ali vzameš 20/10 in prišparaš. Potem je zadosti zelo stari rabljeni G-ruter nastavljen na B/G mix 24Mbit max :) ali wifi enako nastavljen Tk ruter ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Han ::

TOP je izjavil:

Saj med 2.4 in 5ghz ni razlike v hitrosti,obe frekvenci delata z enako hitrostjo,edino domet 5ghz je krajši,pa porazdeli se na več naprav.

Kolikor vem, lahko na 2,4 GHz dosežeš največ 600 Mbps, pa še to z združevanjem kanalov. N standard na "TELEkom" router/modemu zmore največ 300 Mbps, kar je max 37,5 MB/s v teoriji, v praksi pa ca. 10 MB/s manj. To bi sicer na 50/20 Mbps liniji moralo povsem zadoščati...

Na 5 GHz so na dražjih routerjih hitrosti prenosa tudi čez 3000 Mbps, na takšnih za okrog 100 eur, pa okrog 1300 Mbps, kar je približno 160 MB/s, seveda le v neposredni bližini.

Skratka, če želiš hitrejši brezžičen prenos na krajši razdalji, rabiš router ali dostopno točko z AC standardom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Perso123 ::

Op je napisal, da hitrost preverja z speedtestom. Res je da je bootleneck v njegovem primeru sama Wan povezava, vendar je ogromna razlika v uporabi 2.4 in 5ghz banda in problem bo rešil z prehodom na 5ghz
Kateri telekomov router pa si lastiš? Imajo na voljo tudi Dual band modeme. Vprašaj jih za zamenjavo bo še najbolj optimalna rešitev.

TOP ::

Han je izjavil:

TOP je izjavil:

Saj med 2.4 in 5ghz ni razlike v hitrosti,obe frekvenci delata z enako hitrostjo,edino domet 5ghz je krajši,pa porazdeli se na več naprav.

Kolikor vem, lahko na 2,4 GHz dosežeš največ 600 Mbps, pa še to z združevanjem kanalov. N standard na "TELEkom" router/modemu zmore največ 300 Mbps, kar je max 37,5 MB/s v teoriji, v praksi pa ca. 10 MB/s manj. To bi sicer na 50/20 Mbps liniji moralo povsem zadoščati...

Na 5 GHz so na dražjih routerjih hitrosti prenosa tudi čez 3000 Mbps, na takšnih za okrog 100 eur, pa okrog 1300 Mbps, kar je približno 160 MB/s, seveda le v neposredni bližini.

Skratka, če želiš hitrejši brezžičen prenos na krajši razdalji, rabiš router ali dostopno točko z AC standardom...

Res je sem sedaj preveril podatke.Katero AP točko bi ti svetoval,ki ima Dualband,ali misliš,da je bolje eno točko za 2.4 in drugo 5ghz.

DeeCoy ::

Najprej se proklopi s kablom, da ugotoviš, kje je problem. Če na kablu ne dela, potem noben router ne bo pomagal.

odgovornost ::

na kablu je OK. samo ne pride v upoštev.
Na trenutnem routerju je PING dober, če na mreži nihče nič ne downloada. hitrosti pa so vedno ZELOOO počasne.
lahko tudi imam večji PING če za to dobim boljši bandwith

Han ::

Lahko sploh kaj nastavljaš WiFi na obstoječem modemu?

Furbo ::

Jaz tudi mislim menjati router, ampak čakam na wifi6 zadeve, ki niso v beta fazi. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DeeCoy ::

Če na kablu dela, potem bo dober praktično katerikoli home use router za 50€.

WaterBoy ::

Pozdravljeni

Da ukradem temo, potrebujem ruter, z USB priklopom, saj se bo notri vtaknil USB modem z SIM kartico in ppeko njega želim oddajati internet.

Za predloge vam bom hvaležen

DeeCoy ::

Kupi namenski router za sim kartico. Huawei nam deluje super.

WaterBoy ::

Maš kakšen link za nakup? Mislim katerega priporočaš
Hec je ker sedaj imam on ruter od hoferja v katerega paše sim kartica in bi rad povečal domet

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

DeeCoy ::

Domet česa? Boljši LTE signal ali domet wifija?
Sicer pa imam B315, tule ga mislim da imajo https://www.a1.si/mobilni-internet/napr...

Ampak opravlja samo funkcijo modema.

WaterBoy ::

Domet wifija.

DeeCoy ::

Potem to nima veze z lte modemom. Če to dela, potem je škoda kaj kupovat. Kupiš en access point, ga priklopiš preko kabla in je to to.

PogachnyK ::

Pozdravljeni,


sem dokaj nezahteven uporabnik medmrežja, potrebujem pa stabilen 4G usmerjevalnik. Ker wifija ne potrebujem (zaradi načina gradnje hiše, je leta narejena kot Faradejeva kletka, tako da mobilnega signala v hiši nimam, razen GSM).

Potrebujuem pa dober 4G usmerjevalni,k, ki bo postavljen zunaj v hiški na prostem. s UTPjem povezan v komunikacvisko omarico.

Kaj priporočate? recimo, da denar za stabilno zadevo ni takšen problem. Tudi antene, ki so na usmerjvalniku bodo namenjene sprejemanju/oddajanju 4G signala.

Kakšna zares dobra rešitev? Takšna, ki zna "prelisičiti" operaterja in ne zmanjšuje hitrosti prenosa s časovnim pretokom podatkov? Mogoče celo kakšen navaden pametni telefon?


Za informacije se iskreno zhavaljujem.

l.p. Matic

krop ::

Mam tega HUAWEI B535 in sem zelo zadovoljen
Jih imaš na bolhi za 50€

starfotr ::

Priporočam uporabo zunanjih usmerjenih MIMO anten na drogu.

https://www.iskra.eu/sl/GSM-UMTS-LTE-WI...

PogachnyK ::

Jah... Leta 2023 (srečno mimogrede) pa res ne bi imel antene na hiši... Še odduhv nimam na strehi, niti enega preboja skozi fasado...

Bom poskusil huaeuem. Za 50e res nimam veliko za izgubiti...

krop ::

Vzami huawei b535. Pa če ti bo švoh signal, kar dvomim boš dokupil anteni. Jz sem na slabo pokritem področju pa nimam anten. Res pa, da imam modem na postrešju

starfotr ::

Leta 2023 fizika še vedno dela isto kot leta 1923.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63341197021 (717) aerie
»

Router za običajnega uporabnika na optiki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539565 (7801) XS!D3
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134706 (4382) Sami
»

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Oddelek: Omrežja in internet
224660 (3749) kuglvinkl
»

OPTIKA - slabši prenos preko WiFi-ja ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
234743 (4199) RejZoR

Več podobnih tem