» »

Smo Slovenci kopitarji (hoarderji)?

Smo Slovenci kopitarji (hoarderji)?

«
1
2

sentiš ::

Sem želela kupiti staro tehnološko zadevo od enega starejšega gospoda. Outdated tech, bolj za zbirateljstvo, zabavo in firbec. Je rekel, da je kupil to pred 15 leti rabljeno, ampak skoraj nikoli ni uporabljal in mu stoji že vrsto let. Sem mu ponudila, da bi kupila, če še deluje, in ponudila 200€. Na eBayu se prodajajo od 230 dalje + poštnina (+ carina), torej nekaj bi jaz prišparala. On pa bi tudi dobil v redu denar za stvar, ki mu stagnira v škatli.

Pa reče, da ne. Da je premalo. Da je veliko več plačal. Da pod 400€ sigurno ne da. Torej rajši bo obdržal nekaj, kar zanj nima pomena, in čez nekaj let vrgel v smeti.

Opažam tega veliko v SLO, sploh na teh portalih bolha. Prodajajo vrsto let eno in isto stvar, ne trzajo s ceno.

Je to neka fovšija, slovenska mentaliteta, rajši ne dam veselja drugemu, če gre sebi malce v škodo?

difftool ::

Ocitno zanj to ni dost v redu denar, ane.

SambaShare ::

sentiš je izjavil:

Na eBayu se prodajajo od 230 dalje + poštnina (+ carina)


Kakšna je srednja vrednost cen? Ker tole se bere, kot da se jeziš, ker ti noče prodati pod ceno.

difftool ::

Btw, favsija je kvecjemu na tvoji strani.

Se pravi

jaz bi nekaj imela
ce tisti, ki to ze ima, tega itak ne uporablja
je bolje, da imam to jaz, ki bi uporabljala, on pa naj ima moj denar
kolikor denarja, naj dolocijo kar vsi ostali, samo lastnik ne, itak ne uporablja
jaz sem taka in tako jaz to razumem
ce kdo to razume drugace mi je ziher favs, ma cudno mentaliteto in je hoarder.

yeah, your logic works...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: difftool ()

sentiš ::

difftool je izjavil:

Ocitno zanj to ni dost v redu denar, ane.


Ima nekaj, kar zanj ne predstavlja druge vrednosti, kot zavzeti prostor v škatli v garaži. Čez nekaj let bo to tako zastarelo, da bo za v smeti. Ni izgledalo kot da ima namen to zdaj kar naenkrat uporabljati. A ni bolje imeti 200€ kot 0?

kixs ::

Priznam, sem hoarder... imam cel kup stvari v skatlah in se ne sekiram, da bi zastaralo - sej je ze :lol: Uporabljam skoraj nic. Obcasno tudi kaj prodam, vendar za ceno kot sam zelim. Torej, ce si kdo zeli bolj od mene. Sicer bo v skalti se naslednjih X+1 let.

kow ::

Si nerazumen, ampak zakaj pa ne - ce ti sede :)

Baja ::

cez 7 let vse prav pride ;)

@OP: in kaj iščeš?

sentiš ::

SambaShare je izjavil:

sentiš je izjavil:

Na eBayu se prodajajo od 230 dalje + poštnina (+ carina)


Kakšna je srednja vrednost cen? Ker tole se bere, kot da se jeziš, ker ti noče prodati pod ceno.


"Pod ceno" je tak irrelevanten izraz. Če bi zame to imelo vrednost, kot je na eBayu, bi že zdavnaj potem kupila tam. In če bi zanj to bilo vredno 400€ potem bi lahko to prodal s tako ceno, na eBayu ali bolhi, ali pa dejansko uporabljal. Kot sem rekla, ponudila sem samo zato, ker mi je slučajno prišlo pod roke, ko smo pri temu gospodu v garaži nekaj iskali. Če mu ne bi omenila, se verjetno še naslednjih 15 let ne bi spomnil, da to sploh ima...

Se mi je moja ponujena cena zdela primerna za nekaj, kar za nekoga naj ne bi imelo vrednosti. Ampak kot kaže sem se motila. Je več vredno neuporabljeno v škatli.

kixs ::

kow je izjavil:

Si nerazumen, ampak zakaj pa ne - ce ti sede :)


Zakaj bi bil nerazumen? Ne uporabljam, ker imam premalo casa... robe pa prevec, ker jo zbiram ze 10+ let. Ampak ne ene in iste. Enkrat bo ze prisel tisti cas ;)

Baja ::

>Se mi je moja ponujena cena zdela primerna za nekaj, kar za nekoga naj ne bi imelo vrednosti. Ampak kot kaže sem se motila. Je več vredno neuporabljeno v škatli.

glej, jaz mam tudi v delavnici cel kup škatel outdated techa, ki jih nisem odprl že več let. in lahko priletiš s kakršnokoli ponudbo, pa bo še vedno premalo ;)

sentiš ::

Baja je izjavil:

>Se mi je moja ponujena cena zdela primerna za nekaj, kar za nekoga naj ne bi imelo vrednosti. Ampak kot kaže sem se motila. Je več vredno neuporabljeno v škatli.

glej, jaz mam tudi v delavnici cel kup škatel outdated techa, ki jih nisem odprl že več let. in lahko priletiš s kakršnokoli ponudbo, pa bo še vedno premalo ;)


Torej pridemo k vprašanju moje teme, Smo slovenci hoarderji?

Baja ::

ja, nekateri s(m)o ziher ;)

kaj iščeš?

Alfonso ::

Ani so eni nismo. Sam stvari ki jih ne uporabljam ali podarim ali če je več vredno prodam. Mene osebno nervirajo uporabne stvari ki se ne uporabljajo. Smo že tako čisto preveč potrošniška družba. Naj se stvari uporabljajo do konca življenske dobe....

darkolord ::

Ampak to sta dve ločeni stvari.

Jaz hoardam, bi pa marsikaj sicer prodal, ampak se mi ne da ukvarjati s prodajo.

Visoko cenjenje rabljenih zadev je pa precej razširjeno, ja. Se mi zdi, da se nekateri počutijo nategnjene, če ti nekaj prodajo za manj, kot so pred X leti plačali. Tudi če potem vržejo stran, ni nihče drug na boljšem, pa je nekako OK.

tikitoki ::

Pri slovencih je znacilno, da vecinoma precenjujeo rabljeno robo.

gruntfürmich ::

mentaliteta stare generacije, ko ni nič za stran in čez 7 let vse prav pride, ter množičnega potrošništva.
vidim da stari folk, ki je odraščal v jugi in pomanjkanju, ima tendenco po zbiranju krame ter je odvisen od nakupovanja, ker se je zbudil po jugi v potrošništvu in ga je to tako prevzelo da je odvisen od nakupovanja.
mlajši folk, ki pa kar naprej kupuje kramo in jo zbira, pa je pač samo zabit do skrajnosti in totalno opran in se rad šopa z dopaminom zaradi nakupovanja. ter seveda ima preveč denarja da lahko kupuje ta poceni šrot. in takih je večina.

le redka manjšina ljudi pa dejansko oceni kaj potrebuje, kaj bo kupil da bo čim dlje držalo in za kaj se v resnici gre pri potrošništvu. pač ne zaostajamo za 'razvitimi' narodi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alfonso ::

darkolord je izjavil:

Ampak to sta dve ločeni stvari.

Jaz hoardam, bi pa marsikaj sicer prodal, ampak se mi ne da ukvarjati s prodajo.

Visoko cenjenje rabljenih zadev je pa precej razširjeno, ja. Se mi zdi, da se nekateri počutijo nategnjene, če ti nekaj prodajo za manj, kot so pred X leti plačali. Tudi če potem vržejo stran, ni nihče drug na boljšem, pa je nekako OK.


Nista. Če se ti ne da ukvarjat s prodajo pa podari. Folk takoj prileti ko kaj brezplačno ponudiš. Par minut dela. Sam veliko večino podarim.

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

Pri slovencih je znacilno, da vecinoma precenjujeo rabljeno robo.

precenjujejo 'lastno' rabljeno robo. tujo ne bi s štapom dirali.
to se vidi po trgu rabljenih zadev. v ameriki na 'garažnih' razprodajah prodajo vse, v sloveniji te samo zabito gledajo in se raje šopajo z dopaminom v šoping centrih.

Alfonso je izjavil:

Ani so eni nismo. Sam stvari ki jih ne uporabljam ali podarim ali če je več vredno prodam. Mene osebno nervirajo uporabne stvari ki se ne uporabljajo. Smo že tako čisto preveč potrošniška družba. Naj se stvari uporabljajo do konca življenske dobe....

jst isto. želim skrčiti svoj nabor stvari na najbolj osnovne in uporabljene. ostalo me vse nervira. čeprav če je kakšna stvar kvalitetna, jo obdržim, ker vem da jo bom imel in lahko uporabljal do konca življenja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

sentiš je izjavil:

Je to neka fovšija, slovenska mentaliteta, rajši ne dam veselja drugemu, če gre sebi malce v škodo?


Se gledaš v ogledalo? On si ne gre nič v škodo, tisti denar je že davno pozabljen. Zakaj bi prodal pod ceno, če se mu zdi vredno več? Jaz sem imel na Bolhi nekaj oglasov aktivnih celo večnost, nikamor se mi ni mudilo. Na koncu me je kontaktiral človek, ki je plačal toliko, kot sem želel. Kupčija sklenjena.

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Pri slovencih je znacilno, da vecinoma precenjujeo rabljeno robo.

precenjujejo 'lastno' rabljeno robo. tujo ne bi s štapom dirali.
to se vidi po trgu rabljenih zadev. v ameriki na 'garažnih' razprodajah prodajo vse, v sloveniji te samo zabito gledajo in se raje šopajo z dopaminom v šoping centrih.


Ce dobim novo z manj truda in za manj dnarja, zakaj bi se mucil s precenjeno staro robo?

Americani razumejo, da rabljeno ponudis po ugodni ceni in gre. Poglej cene rabljenih GPUjev, v ZDA so vsaj 33% cenejse. Tu pa vecinoma prodajajo po ceni, k dobis iz Nemcije novo, vsaj v akciji.

gruntfürmich ::

tikitoki je izjavil:

Ce dobim novo z manj truda in za manj dnarja, zakaj bi se mucil s precenjeno staro robo?

jasna stvar. slovenčki precenjujejo lastno rabljeno robo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kixs ::

Tudi odvisno kaj imas. Ali se ti mudi, ohranjenost, funkcionalnost... Vse ima svojo ceno.

darkolord ::

Alfonso je izjavil:

Nista. Če se ti ne da ukvarjat s prodajo pa podari. Folk takoj prileti ko kaj brezplačno ponudiš. Par minut dela. Sam veliko večino podarim.
Imaš prav, da bi lahko veliko stvari podaril. V preteklosti sem sicer tudi s tem imel slabe izkušnje - kličejo preprodajalci, ki se hočejo pogajat še za brezplačne stvari ("pripelji mi", "pošlji na tvoje stroške", ...) ali pa neresni ljudje, ki jih čakam, zamujajo, kar izphutijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

karafeka ::

Če bi mu ponudila 100€ potem bi ti pa mogoče dal za 200€. Tako se to dela. Če prepričaš ljudi, da je nekaj ničvredno, ti bojo še zastonj dali. In obratno.

tikitoki ::

kixs je izjavil:

Tudi odvisno kaj imas. Ali se ti mudi, ohranjenost, funkcionalnost... Vse ima svojo ceno.


Ja, vecina prodaja vrhunske umetnine in izbrane zbirateljske predmete, ki jih ostali ne cenimo dovolj;)

-Wall ::

sentiš je izjavil:

Prodajajo vrsto let eno in isto stvar, ne trzajo s ceno.


Seveda, stvar jim pomeni vec kot so ljudje pripravljeni zanjo placati. Po drugi strani pa so kupci tako skopuski, da zanjo nocejo placati vec.

darkolord ::

Zakaj jim pa stvar toliko pomeni?

Se pa to dogaja tudi v trgovinah. Marsikdaj imajo nekaj prastarega na zalogi (nekurantno blago), cena pa povsem nerazumna (npr. poleg nje boljša, modernejša zadeva za precej nižjo ceno), pod svojo prodajno ceno (nabavna + marža) pa nikakor nočejo prodati. Bodo raje čez nekaj let blago odpisali in plačali DDV ali pa ga uničili (da ne plačajo DDV), ampak v vsakem primeru bo dražje, kot če bi prodali pod nabavno ceno. Tukaj težko rečeš, da jim tista stvar "veliko pomeni" ali da so kupci tako skopuski ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

zobnik ::

ker ne rabjo dnarja in jim je vseeno če kasneje vržejo stran isto kot pri avtih, v 1 letu so starim kantam zrastle za 30-50%, kar še lani clio 2009-10 za 3000 evrov, danes 5000 evrov
Ljudje pri tem barabinstvu soldeujejo in se delajo kot poštenjaki. Isto ej s telefoni, star 3 elta pa 250 evrov...še dobr da so novi alternativni za 200

karafeka ::

Na prvo žogo bi rekel, da je to zaradi kapitalizma, ampak ne vem, ali je bilo tudi v socializmu podobno? Recimo v 80tih, ko je bila prav tako (še višja) inflacija? So bili takrat tudi "barabini"?

Koraaz ::

sentiš je izjavil:

in ponudila 200€. Na eBayu se prodajajo od 230 dalje...


Cene na Ebayu niso nujno relevantne

Mi je nekdo ponujal 100€ za set LEGO kock iz 90ih let za katere sem želel 200€ (saj ne, da so že po defaultu LEGO kocke drage in iskana roba).

Njegov argument je bil, da so pač takšne cene na Ebayu.

Sem šel potem gledat ponudbo in sem videl, da so bili vsi seti (v primerjavi z mojim) slabše ohranjeni, nepopolni, kocke so manjkale itd.
S tem, da 120€ je bila najnižja cena, medtem, ko so nekateri želeli isto 200€ na ebayu pa soše zmeraj bili v slabšem stanju, kot moj set. Potem je treba pa še šteti poštnino in carino, ki tudi nista poceni.

Sem potem enostavno rekel:"hvala lepa".

-Wall ::

darkolord je izjavil:

Se pa to dogaja tudi v trgovinah. Marsikdaj imajo nekaj prastarega na zalogi (nekurantno blago), cena pa povsem nerazumna (npr. poleg nje boljša, modernejša zadeva za precej nižjo ceno), pod svojo prodajno ceno (nabavna + marža) pa nikakor nočejo prodati. Bodo raje čez nekaj let blago odpisali in plačali DDV ali pa ga uničili (da ne plačajo DDV), ampak v vsakem primeru bo dražje, kot če bi prodali pod nabavno ceno. Tukaj težko rečeš, da jim tista stvar "veliko pomeni" ali da so kupci tako skopuski ...


Trgovine so druga zgodba. Ce izdelka ne bodo prodali, bojo pa drugega istega tipa. Ce pa prodajo izdelek pod ceno, so izgubili enega potencialnega kupca izdelka istega tipa. Moras vedeti, da pri zelo veliko izdelkih konkurenca v Sloveniji ne obstaja ali pa je kartelno dogovorjena cena. Razen tega dostikrat neprodane izdelke vrnejo proizvajalcem in delujejo bolj kot razstavni salon. Ergo, seveda ti ne bojo prodali izdelka pod ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

kixs ::

eBay je kurba. Danes vsi gledajo cene tam in zelijo isto pri nas. Se posebej, ker so to vecinama bolj razvite drzave z visjimi placami in tako avtomaticno visjimi cenami. Ne mores rect, na ebay.com ali ebay.de je cena 200€. Pri nas bo enako. Morda ja, morda ne. Kupna moc pri nas je pac nizja. Novo ali rabljeno. Tezko bos na eBayu, kot kupec, konkurencen enem Americanu ali Nemcu ali... Recimo stvari, ki jih zbiram, dam vcasih pol place za eno rec. Tudi vec kot eno placo sem ze dal. No, imam nizko placo :lol: Medtem je konkurent z vsaj 3-5X visjo placo. Zato ze po defaultu stvari v akvcijah izgubim. Vecinoma tako kupujem BIN, ce sem le dovolj hiter in prodajalec ne prevec pozresen ze v startu... Taksna je igra...

Furbo ::

sentiš je izjavil:

Pa reče, da ne. Da je premalo. Da je veliko več plačal. Da pod 400€ sigurno ne da. Torej rajši bo obdržal nekaj, kar zanj nima pomena, in čez nekaj let vrgel v smeti.

Je to neka fovšija, slovenska mentaliteta, rajši ne dam veselja drugemu, če gre sebi malce v škodo?

Je bolj tvoja nesposobnost pogajanja.

Kdo takoj ponudi zadnjo ceno? Seveda je ata nabil še 200% gor.

Ponudila bi 50€ in bi odnesla za stotaka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Baja ::

pa še vedno ne vemo kaj išče. ziher je kakšen slo hoarder, ki bo zadovljen z 200e.

jocoj ::

Koraaz je izjavil:

sentiš je izjavil:

in ponudila 200€. Na eBayu se prodajajo od 230 dalje...


Cene na Ebayu niso nujno relevantne

Mi je nekdo ponujal 100€ za set LEGO kock iz 90ih let za katere sem želel 200€ (saj ne, da so že po defaultu LEGO kocke drage in iskana roba).

Njegov argument je bil, da so pač takšne cene na Ebayu.

Sem šel potem gledat ponudbo in sem videl, da so bili vsi seti (v primerjavi z mojim) slabše ohranjeni, nepopolni, kocke so manjkale itd.
S tem, da 120€ je bila najnižja cena, medtem, ko so nekateri želeli isto 200€ na ebayu pa soše zmeraj bili v slabšem stanju, kot moj set. Potem je treba pa še šteti poštnino in carino, ki tudi nista poceni.

Sem potem enostavno rekel:"hvala lepa".
Na ebayu moraš gledati povprečno ceno prodanega izdelka, ne pa neprodane, ker tam lahko vsak zahteva , kolikor želi. Objava oglasa je itak brezplačna. Sicer pa imaš za lego kocke specialne facebook skupine in spletne strani in tam takoj vidiš, za koliko se stvar dejansko proda.

difftool ::

Ima nekaj, kar zanj ne predstavlja druge vrednosti, kot zavzeti prostor v škatli v garaži. Čez nekaj let bo to tako zastarelo, da bo za v smeti. Ni izgledalo kot da ima namen to zdaj kar naenkrat uporabljati. A ni bolje imeti 200€ kot 0?

ne vem, jaz bi rekel, da on sam ve kaj je zanj najbolje

želim skrčiti svoj nabor stvari na najbolj osnovne in uporabljene. ostalo me vse nervira.

pubec če te nežive stvari v garaži nervirajo kako zdržiš med ljudmi

m0LN4r ::

Nekatere stvari, ne glede na to kako so stare imajo lahko visoko vrednost, ker rabis kak rezervi del te stvari, ki se ga nikjer ne dobi, nekdo drug pa rabi orginal del.

Iz pokvarjenga prenosnika lahko poberea USB plate, kontrollerje, ohisje, tipkovnico, display.

Kupis pokvarjeno in zasluzis 5x tolko z delujocimi deli.

Potem pa zbirateljska vrednost. Veliko "starega" orodja se je zmetalo, danes pa se to prodaja obnovljeno, kot retro muzejski produkt za nore cene.

Da bi prodal danes delujoco amigo? Haha.

Dobro ohranjen oldtimer, ima lahko tudi gromozansko vrednost. Pa nima veze ali je vozen ali ne.

Lahko da rabis samo orginal sedez, volan, tipko, folk pa to prodaja zastonj naokoli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sentiš ::

Baja je izjavil:

pa še vedno ne vemo kaj išče. ziher je kakšen slo hoarder, ki bo zadovljen z 200e.


Se je šlo za digitalno kamero. En starejši DSLR. Sem mal pretiravala s tem, da bo čez par let za v smeti, ampak je tehnologija toliko naprej, da se nisem kaj prida zlagala. :)

difftool ::

kater model

Scaramouche3 ::

sentiš je izjavil:

Sem želela kupiti staro tehnološko zadevo od enega starejšega gospoda. Outdated tech, bolj za zbirateljstvo, zabavo in firbec. Je rekel, da je kupil to pred 15 leti rabljeno, ampak skoraj nikoli ni uporabljal in mu stoji že vrsto let. Sem mu ponudila, da bi kupila, če še deluje, in ponudila 200€. Na eBayu se prodajajo od 230 dalje + poštnina (+ carina), torej nekaj bi jaz prišparala. On pa bi tudi dobil v redu denar za stvar, ki mu stagnira v škatli.

Pa reče, da ne. Da je premalo. Da je veliko več plačal. Da pod 400€ sigurno ne da. Torej rajši bo obdržal nekaj, kar zanj nima pomena, in čez nekaj let vrgel v smeti.

Opažam tega veliko v SLO, sploh na teh portalih bolha. Prodajajo vrsto let eno in isto stvar, ne trzajo s ceno.

Je to neka fovšija, slovenska mentaliteta, rajši ne dam veselja drugemu, če gre sebi malce v škodo?



To je v resnici res, kupil sem produkt z bolhe od tipa ki sem ga eno leto nazaj klical in ni hotel da pride par km z avtom da ga proda.
Potem sem leto kasneje spet iskal ta produkt in se je končno spomnil da bi ga po isti ceni 30€ lahko spet prodal!

darkolord ::

-Wall je izjavil:

Trgovine so druga zgodba. Ce izdelka ne bodo prodali, bojo pa drugega istega tipa. Ce pa prodajo izdelek pod ceno, so izgubili enega potencialnega kupca izdelka istega tipa. Moras vedeti, da pri zelo veliko izdelkih konkurenca v Sloveniji ne obstaja ali pa je kartelno dogovorjena cena. Razen tega dostikrat neprodane izdelke vrnejo proizvajalcem in delujejo bolj kot razstavni salon. Ergo, seveda ti ne bojo prodali izdelka pod ceno.
Ne, govorim o robi, ki je občutno zastarela oz. ima občutno zastarelo ceno. Nekaj, kar je ostalo v skladišču ali v salonu, distributer ni vzel nazaj, in ne bo imelo nobene "muzejske" ali kakšne druge posebne vrednosti, ampak samo smeti tam že 10 let. Tisto, kar je v najbolj oddaljenem vogalu trgovine/salona, pa cena je že zbledela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

49106 ::

Ampak zakaj bi moral biti vesel, da mu ti "rešiš" problem? Ja, imaš ljudi, ki precenjujo vrednost materialnih sredstvev in takšne, ki precenjujejo vrednost denarnih sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

sentiš je izjavil:


Torej pridemo k vprašanju moje teme, Smo slovenci hoarderji?

Verjetno odvisno od osebe do osebe, ampak da - zase vem, da sem vsaj en delček.
Zgoraj si se spraševala, če se za tem skriva "neka fovšija" ipd. Ne morem komentirati tvoj dotični primer, ampak dvomim, da je tako preprosto. Po moje gre bolj za občutek, domačnosti, varnosti, da boš imel/a nekaj pri roki, ko/če boš potrebovala. Mogoče se sliši neumno in marsikaj ne potrebuješ nikoli več, ampak to se mi zdi tisti primarni razlog za shranjevanje.

Pri meni osebno se to najbolj odraža v tem, da če mi je nekaj res všeč, kupim dva, tri.. kose. Ker "vem" da ko bom uničil, pokvaril, ponosil... točno tega ne bom našel nikjer več. In potem kdaj pride do situacije, da se človek skozi leta spremeni, tistega ne potrebuje, ne želi več in mu samo zaseda prostor... ali pa do situacije, ko se nekaj pokvari, nečesa vsaj približno podobnega pa ne izdelujejo več in mu je žal, da takrat pred leti ni kupil več kosov.
Ni idealne situacije, rekel bi pa da čim manj obremenjevanja z ostalimi, vsakdo ima svoj način prebijanja skozi stvar imenovano življenje, pa zakaj bi sodili - pa čeprav se nam zdi še tako "neumno" - z naše pozicije pač, saj ne hodimo v čevljih drugih.
Samael != Samuel

Kayzon ::

Dej op napisi kaj tocno zelis kupiti,znamko ter model,ker zdej se mene firbec mika :|

s7nf ::

Smo hoarderji po mojih izkušnjah. En star dslr podariš, ne pa da ga za 200 nočeš prodati. Pa kaj potem, da bo zdaj pa kupec na boljšem .. Posledično kupcu ni treba kupiti novega, ergo ena "smet" manj na svetu za proizvest

Sam sem bil prisoten pri praznenju hiš ob smrti ali prodaji, in pa tudi doma situacija ni nič boljša. Watafak, kaj to vse ne vidiš, kaj nekateri hranijo/mo.

49106 ::

Vsi, ki nismo absolutni minimalisti, smo hoarderji, nekateri večji, drugi manjši. Ampak še vedno mi jasno, zakaj rešujete probleme drugih?

Samael, a te res "odrešim", če za nekaj let Zanflare F1 ponudim toliko kot si plačal pred leti? Lahko kar v dolarjih, zaslužek z valutami pa si pospravi v žep. Meni se zdi, da si kljub temu ti tisti, ki dela uslugo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Samael ::

Samo tu spet sodimo, ne da bi hodili v čevljih druge osebe. Ne vemo kakšni vse spomini vežejo osebo na nek dotični predmet. Mogoče je bilo pa darilo. Mogoče jo pa samo želi v svoji zbirki. Itd.
Ne moremo vedeti in to, kar je meni neumno mogoče tebi nekaj pomeni ali pa si preprosto želiš zadevo lastiti, tudi če jo ne vzameš iz škatle vsak drugi teden. Zadeva je tvoja in nikomur ti ni treba polagati računov. Če jo želiš oddati, prodati jo pač boš, če ne pač ne. In podobno je tudi glede vrednosti. Če je tebi vredna več kot xy eurov, je to povsem tvoja osebna stvar.
Samael != Samuel

-Wall ::

darkolord je izjavil:

-Wall je izjavil:

Trgovine so druga zgodba. Ce izdelka ne bodo prodali, bojo pa drugega istega tipa. Ce pa prodajo izdelek pod ceno, so izgubili enega potencialnega kupca izdelka istega tipa. Moras vedeti, da pri zelo veliko izdelkih konkurenca v Sloveniji ne obstaja ali pa je kartelno dogovorjena cena. Razen tega dostikrat neprodane izdelke vrnejo proizvajalcem in delujejo bolj kot razstavni salon. Ergo, seveda ti ne bojo prodali izdelka pod ceno.
Ne, govorim o robi, ki je občutno zastarela oz. ima občutno zastarelo ceno. Nekaj, kar je ostalo v skladišču ali v salonu, distributer ni vzel nazaj, in ne bo imelo nobene "muzejske" ali kakšne druge posebne vrednosti, ampak samo smeti tam že 10 let. Tisto, kar je v najbolj oddaljenem vogalu trgovine/salona, pa cena je že zbledela.


Ja, in zakaj bi jo prodal po znizani ceni, ce bos tako ali tako moral izdelek kupiti in bos pac novejsega.

Avenger ::

sentiš je izjavil:

Baja je izjavil:

pa še vedno ne vemo kaj išče. ziher je kakšen slo hoarder, ki bo zadovljen z 200e.


Se je šlo za digitalno kamero. En starejši DSLR. Sem mal pretiravala s tem, da bo čez par let za v smeti, ampak je tehnologija toliko naprej, da se nisem kaj prida zlagala. :)


Eeee... ja, te starejše kamere so kr hecne. Naenkrat začne čudno delat. Al pa neha, kr tko mal. Grem stavit, da je neka fora z oksidacijo na vezjih, kontaktih, itd. potem, gumice preperijo, zadeva ne tesni nujno tko kot je ko je bila nova. Pred leti sem kupil starega trotla za nek eksperimentalen namen, potem je nekaj let ležal v predalu in se ni hotel več prižgat, kljub frišnim baterijam. 5D MK1 mi je umrl v rokah, pa sem ga imel zelo rad. Your mileage may vary, ampak jaz ne bi kupoval starih zaradi sentimentalne vrednosti ali karkoli že... stare analogne pa.

Ok, point je, da bi tip moral bit vesel, da sploh še karkoli dobi za to. Resno.

Smešnih prodajalcev je pa polno. Iskal sem nekaj drugega, videl pa oglas za pletenke za vodo, cena 15€. V rotarju so okol 4€. Skratka, eni res prodajajo "dobro ohranjeno, ugodno, samo 10% več kot novo v trgovini"
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933999 (3351) lolipop2
»

Alternative Bolha-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010988 (5335) nibble
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617600 (14220) loveJDM
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552291 (42880) kuglvinkl

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117538 (14190) Tilen

Več podobnih tem