» »

Cena po dogovoru !?

Cena po dogovoru !?

«
1
2

Netrunner ::

Sem pa tja prodam kaj na bolhi in pri določenih predmetih za katere je težko definirat neko točno ceno izberem možnost "cena po dogovoru". Do sedaj vsakokrat brez izjeme za take izdelke prvo sporočilo ki sem ga dobil je bilo "Kolikša je cena" !!

To mi gre kar na k... ker če daš "po dogovoru" pričakuješ da boš dobil kakšno ponudbo oz. vsaj po ovinkih da te vprašajo koliko priblično vrednotiš neko zadevo. Po drugi strani pa razumem, da jih zanima kakšna je cena kar je normalno, saj bi tudi mene ... tako da prakitčno vsi oglasniki ki imajo možnost določiti "po dogovoru" so brezvezni.

Kakšne imate kaj vi izkušnje z opcijo "po dogovoru" ??? Kar pričakujete kot prodajalec in kaj kot kupec?

c3p0 ::

Meni se isto zdi brezveze. Dobiš le vprašanja od bolj vztrajnih (ali tečnih), tisti bolj lene sorte pa te niti ne bodo kontaktirali. Bodo raje koga drugega, ki prodaja isto stvar in ima navedeno ceno. Če ti kdo da ponudbo, je pa smešno nizka. Raje malo višjo fiksno ceno in potem nekaj popusta.

Okapi ::

:))Zakaj se ti zdi bolje, da bi te vprašali "po ovinku", koliko bi rad?

martincek1 ::

Meni se najbolj tečno zdi, ko napišem "Zadnja cena" in mi pol bedaki pišejo, če kaj znižam in kolk je pripravljen plačati.

Netrunner ::

martincek1 je izjavil:

Meni se najbolj tečno zdi, ko napišem "Zadnja cena" in mi pol bedaki pišejo, če kaj znižam in kolk je pripravljen plačati.


Pričakoval bi odgovor v stilu: Za kakšno ceno bi se lahko zmenila, ta zadeva se mi zdi cca med 30-50€ vredna.

Katerega pa itak da ne bom nikoli dobil...

Blinder ::

Jaz oglase s ceno po dogovoru ignoriram.
Delujejo kot poceni trik za prodajat robo po pretirani ceni.
Najslabse pri tem pa je izguba casa in zivcev vseh potencialnih kupcev, kateri so klicali prodajalca in zvedli, da je cena previsoka.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

galu ::

Netrunner je izjavil:

Kakšne imate kaj vi izkušnje z opcijo "po dogovoru" ??? Kar pričakujete kot prodajalec in kaj kot kupec?


Večinoma tako, da prodajalec previsoko ceni prodajan izdelek, ne ve pa, kaka je njegova realna vrednost (vsekakor pa več kot mu napišeš v mailu), zato se noče javno osmešiti in ceno raje pove v zasebni komunikaciji.

Zato prodajalcem s ceno "po dogovoru" sploh ne pošljem povpraševanja, kot prodajalec pa vedno dam neko ceno.
Tako to gre.

mihec87 ::

Zakaj vprašanje kakšna je cena čeprav piše po dogovoru.. Zato ker se pri teh "po dogovoru" večkrat naredi da kupec ponudi neko normalno ceno potem pa prodajalec užaljen odgovori "za tok mal pa mam rajš doma na polici in hočem dobit vsaj xxx eur" in na koncu ugotoviš da ima prodajalec že neko želeno ceno...Na koncu je pa ta xxxeur oz želena cena še celo visoka cena za to stvar..

bambam20 ::

Ceno po doogovoru napišejo tisti, ki vedo, da je previsoka.

radmannsdorf ::

ena mal offtopic, ampak butasta - prodajam eno pc ohišje za 10€, napisano pa imam da samo osebni prevzem(sem z gorenjske). pa mi pošlje en model vprašanje če bi menjal moje ohišje za 4 njegova ohišja, pa če bi lahko vsaj v celju dobila, najrajši pa v ravnah na koroškem. wtf :)
jaz vedno dam ceno.

bambam20 ::

martincek1 je izjavil:

Meni se najbolj tečno zdi, ko napišem "Zadnja cena" in mi pol bedaki pišejo, če kaj znižam in kolk je pripravljen plačati.


Ka, normalno, da vsak še dodatno vpraša. Zakaj si zdaj tečen. Takšnih, ki napišejo ZADNJA CENA sploh ne konttiram, ker niso vredni mojega denarja. Pa še tečni ste .

Očitno večini ni razumljiva prodajaska strategija.

kixs ::

Netrunner je izjavil:

Sem pa tja prodam kaj na bolhi in pri določenih predmetih za katere je težko definirat neko točno ceno izberem možnost "cena po dogovoru". Do sedaj vsakokrat brez izjeme za take izdelke prvo sporočilo ki sem ga dobil je bilo "Kolikša je cena" !!

To mi gre kar na k... ker če daš "po dogovoru" pričakuješ da boš dobil kakšno ponudbo oz. vsaj po ovinkih da te vprašajo koliko priblično vrednotiš neko zadevo. Po drugi strani pa razumem, da jih zanima kakšna je cena kar je normalno, saj bi tudi mene ... tako da prakitčno vsi oglasniki ki imajo možnost določiti "po dogovoru" so brezvezni.

Kakšne imate kaj vi izkušnje z opcijo "po dogovoru" ??? Kar pričakujete kot prodajalec in kaj kot kupec?


Kot prodajalec imam vedno napisano ceno. Ce je zadnja, je tako tudi napisano. Sicer pa moznost kaj popusta do 10%.

Vsak prodajalec, ki nima cene, ima ze v glavi svojo ceno, nimam pa pojma zakaj je ne napise. Zato tudi sam, ce sem vsaj malo zainteresiran, napisem kaksno ima ceno. In kot so ze prej napisali, jo v odgovoru tudi navede in navadno so _zelo_ pretirane.

lp

bambam20 ::

Kor kupec pričakujem od prodajalca prijaznost in normlen odnos. Tega že v štartu določeni niso zmožni in jim je odveč odgovorit na par preprostih ali pa kompleksnejših vprašanj. Še več. Prav jezni so, kako si to dovolim.

Od prodajalca pričakujem, da bo imel ceno, ki ne bo previska in ne prenizka. Nikakor pa ne prebavljam prodajalcev, ki bi oni na rabljenem izdelku radi zaslužili ali pa dobili v ceno povrnjene vse stroške ( npr. Lastniki avtomobilov mislijo, da mora kupac v ceni vozila plačat še celotno vzdrževanje, ki so ga imeli oni skozi čas lastništva )


Takšni ki napišejo cena po dogovoru so zateženi, tisti, ki napišejo Pokličite pa testrirajo tržišče.

Machete ::

bambam20 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Meni se najbolj tečno zdi, ko napišem "Zadnja cena" in mi pol bedaki pišejo, če kaj znižam in kolk je pripravljen plačati.


Ka, normalno, da vsak še dodatno vpraša. Zakaj si zdaj tečen. Takšnih, ki napišejo ZADNJA CENA sploh ne konttiram, ker niso vredni mojega denarja. Pa še tečni ste .

Očitno večini ni razumljiva prodajaska strategija.


Zakaj, če je cena sprejemljiva je ok pač je zadnja. Veliko folka predvsem žensk pa niti ne mara glihat in je spet zafnja cena za njih idealno.
Jaz tudi če dam zame spodnho ceno bom napissl da je zadnja, da ne zgubljam časa z gliharji. Nevem zakajje nujno glihat, če je cena naprimer super.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blinder ::

radmannsdorf je izjavil:

napisano pa imam da samo osebni prevzem(sem z gorenjske)


Edino pravilno. V oglas moras cimvec stvari napisat, napravit linke do pageov kjer je izdelek opisan itd. Se manj casa zgubi ce prodajalec enkrat to opravi kot da ga potem 20 ljudi zaman klice za vprasat za lokacijo in se dodatnih 50 ljudi vsak posebej brska po netu za podatke o prodjaanem artiklu. Bolhini hinti: http://www.bolha.com/koristno/pomoc-in-...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bambam20 ::

Machete je izjavil:

bambam20 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Meni se najbolj tečno zdi, ko napišem "Zadnja cena" in mi pol bedaki pišejo, če kaj znižam in kolk je pripravljen plačati.


Ka, normalno, da vsak še dodatno vpraša. Zakaj si zdaj tečen. Takšnih, ki napišejo ZADNJA CENA sploh ne konttiram, ker niso vredni mojega denarja. Pa še tečni ste .

Očitno večini ni razumljiva prodajaska strategija.


Zakaj, če je cena sprejemljiva je ok pač je zadnja. Veliko folka predvsem žensk pa niti ne mara glihat in je spet zafnja cena za njih idealno.
Jaz tudi če dam zame spodnho ceno bom napissl da je zadnja, da ne zgubljam časa z gliharji. Nevem zakajje nujno glihat, če je cena naprimer super.


Nobena cena ni tok nizka, da ne more biti še nižja :). Ne maram teh hecov, da prodajalec napiše ZADNJA CENA. Teh ne kontaktiram nikoli.

Jaz se vedno pogajam, pa vedno hočem izborit si popust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

presad123 ::

rupsi31 ni panike, ker veš kaj, ta, ki napiše ZADNJA CENA, se hoče ravno takšnih kot si ti izognit, tako, da super da spoštuješ njihovo željo in ga niti ne kličeš :)

Verjamem, da imaš čas in si želiš izborit vedno boljšo ceno.
Veliko ljudi, ki določeno zadevo prodaja pa nima časa, niti želje se pregovarjat z 10imi ali še več ljudmi, ne mara, da jih kdo kliče in sprašuje o zadnji ceni, temveč jih zanima samo to, da bodo zadevo prodali za točno željeno ceno, ki jo že imajo napisano.

Povsem logično je, da napiše ZADNJA CENA. Tistega, ki si zadevo želi, to nikakor ne bo odvrnilo. Mene osebno bi še bolj pritegnilo, namreč če bi mi bila zadeva O.K. in cena sprejemljiva, bi videl, da je prodajalec resen in najverjetneje tudi z zadevo ni nič narobe, saj je CENA ZADNJA, kar pa govori verjetno tudi o kvaliteti izdelka.
Če pa jih takšni kot si sam ne kličete, so pa ljudje z napisom ZADNJA CENA, zadeli poanto, namreč, da ne dobijo 20 za njih brezveznih klicev (namreč ne bodo prodali pod napisano ceno, in če ne napišejo ZADNJA CENA/FIKSNA CENA, jih potem mrhovinarji tvojega kova napadete kot hijene ubogo gazelo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: presad123 ()

bambam20 ::

presad123 je izjavil:

rupsi31 ni panike, ker veš kaj, ta, ki napiše ZADNJA CENA, se hoče ravno takšnih kot si ti izognit, tako, da super da spoštuješ njihovo željo in ga niti ne kličeš :)



Sej ga drugi tudi ne kličejo oz. je takšnih klicev zelo malo.

Problem je, ker te cene niso tkao nizke, da bi bile vredne naziva ZADNJA CENA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

martincek1 ::

To praviš ti, potegnil pa si iz danke.

bambam20 ::

martincek1 je izjavil:

To praviš ti, potegnil pa si iz danke.



To je splošno razmišljanje . Ne rabiš se zdaj kujat kot užaljen 5 letni otrok, ki mu mami ni kupla lizike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

Ganon ::

Lahko za [polovico nižjo ceno]?
Menjaš za [neka x naprava, po možnosti še na pol delujoča]?

Tričetrt jih je polpismenih. Na srečo sčasoma najdem tudi kakšnega normalnega, s katerim se dogovoriva za prodajo.

bambam20 ::

presad123 je izjavil:



Verjamem, da imaš čas in si želiš izborit vedno boljšo ceno.
Veliko ljudi, ki določeno zadevo prodaja pa nima časa, niti želje se pregovarjat z 10imi ali še več ljudmi, ne mara, da jih kdo kliče in sprašuje o zadnji ceni, temveč jih zanima samo to, da bodo zadevo prodali za točno željeno ceno, ki jo že imajo napisano.



Brez pogovora ne bo šlo. Ni časa za pogovor, denar pa ne smrdi? Temu pravim lenoba. Kdor ne želi pogovora si omisli spletno trgovino.

In na koncu prodaš pod ceno, ki je nihče noče razen če je stvar izjemno redka in težko dobavljiva.

Splošne stvari, ki jih imaš v izobilju niso nikoli vredne zadnej cene kot so recimo Iphoni ipd...

Ganon je izjavil:

Lahko za [polovico nižjo ceno]?
Menjaš za [neka x naprava, po možnosti še na pol delujoča]?

Tričetrt jih je polpismenih. Na srečo sčasoma najdem tudi kakšnega normalnega, s katerim se dogovoriva za prodajo.



Ne vem kaj določeni pričakujete in se ob tem še razburjate, ko vas sprašujejo? Ljudje vprašajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

asdwasdwa ::

Če vas kdo vpraša zakaj prodajate nek izdelek odgovorite? Enkrat sem vprašal enega prodajalca zakaj se je odločil za prodajo pa mi je rekel, da to ni moja stvar. Z moje strani sva zaključila pogovor. Če kupujem izdelek bi rad vedel zakaj se prodaja (lahko zaradi nakupa nove, lahko ker je izdelek že toliko znucan od da bo vsak čas kaput). Ravno tako v kakšne namene se je uporabljal. Isto ko greš kupit avto te zanima kako in kje se je ta avto uporabljal. Ni isto če se je uporabljal za off road ali za mestno vožnjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()

Okapi ::

In potem se ti nekaj zlaže, ti si pa srečen, ker misliš, da veš nekaj več.;)

presad123 ::

Poanta je, da če nekdo napiše ZADNJA CENA, nikogar ne odvrne, vsaj ne tiste ciljne skupine, ki jo ima prodajalec v mislih, če se ogne pa folka, ki mu želi zbijat ceno, je pa to ravno želel. Tko, da ne se sekirat ripsi :D

DarwiN ::

Če vas kdo vpraša zakaj prodajate nek izdelek odgovorite?


Ha! Še dobro, da vsi prodajajo izdelke zaradi selitve oziroma ker so izdelek dobili za rojstni dan in ga ne nucajo. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Machete ::

Rupsi brezeve nekaj posplošuješ, ker je itak vse odvisno od predmeta. Če kupuješ nekaj za par jurjev, vredu boš pričakoval nek odgovor oz. pogovor po tvoje. Če pa je to stvar za 20 eur pa je škoda časa. Odgovorim pa vseeno vsakemu, četudi je nepismen ali hoče napol zastonj. Ker sem kulturen mu vsaj napišem hvala za ponudbo, ampak ne bo šlo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

rejven ::

Osebno prodam ravno dve stvari na 5 let tako, da kot prodajalec ne morem komentirat, kot kupec pa se v širokem loku izognem "po dogovoru", " cena ni zadnja" ipd. Če nekaj rabim pogledam trg in kupim po ceni ki je oglaševana in se meni zdi primerna.
Vem, da bi lahko za določeno stvar plačal nekaj % manj ampak če se mi cena zdi korektna lahko skleneva kupcijo. Enostavno nimam volje in energije, da bi za nekaj % prihranka ugotavljal če neko stvar lahko kupim ceneje.

Aja, pa zakaj nekdo prodaja me tud en k zanima, važno, da ima oglaševane lastnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Netrunner ::

Jaz večinoma dam vedno fixno ceno in le to potem še kaj znižam, težava pride pa tam kjer je cena težko določljiva in zato sem dal cena po dogovoru, kar pa se je vedno izkazalo kot slaba odločitev.

Recimo na primer je rabljeno orodje. Lani sem delal čistko po hiši in sem zbral en kup različnega orodja katerega sem se hotel znebiti. Orodje je vsebovalo različne viličaste ključe, izvijače, pile, klešče in en kup drugih reči za katere sploh nisem vedel čemu služijo. In kakšno ceno naj bi le temu določil ??? .. pa sem dal po dogovoru. Da bi dobil ceno bi moral vsak del orodja ovrednotit, za kar bi mi vzelo več časa kot je vse skupaj bilo vredno.

Drugi primer je ko sem prodajal teleobjektiv kater je imel neko packo na leči. Tam sem tudi določil ceno po dogovoru, saj ni bil 100% izpraven in je stvar pogajanja za kakšno ceno prodati.

Pri večjih posameznih izdelkih cene načeloma ni težko določit, ko hočeš pa prodat več stvari na enkrat pa so težave. Pa ni težava samo v ceni "po dogovoru" .. saj dostikrat nekaj točno napišeš in še vedno dobiš ljudi ki te točno tisto vprašajo.

... v glavnem se skušam čimbolj izogibat kakršnekoli prodaje prek bolje.

Blazz ::

Blinder je izjavil:

Jaz oglase s ceno po dogovoru ignoriram.
Delujejo kot poceni trik za prodajat robo po pretirani ceni.
Najslabse pri tem pa je izguba casa in zivcev vseh potencialnih kupcev, kateri so klicali prodajalca in zvedli, da je cena previsoka.


podpis. Cena po dogovoru... lepo vas prosim no... itak imate v glavi že ceno, za katero bi radi prodali. Zato tudi povsem podpiram slo-techova pravila za oddajo malih oglasov glede cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

s1m0n ::

Cena po dogovoru se preskoči! Porabiš več časa, da se dogovoriš ali izveš ceno, ki je na koncu dražja od vseh ostalih kot pa, da se pogajaš o nižji ceni.
Če ne veš za kakšno ceno boš izdelek dal na bolha.com ga obdrži zase!

Ni tako težko pobrskat po spletu ter videt po kakšnih cenah se omenjena stvar prodaja in ceno prilagodit glede na ohranjenost / dodatke itd...

mihec87 ::

No saj ti ki bi glihali do podna so tudi...
Prodajam v kompletu novo zadevo(zapakirana)+ isti del rabljen, in model zglihuje do podna pa na koncu hoče še da plačam pošiljanje po povzetju(bi še šlo če nebi glihal v podn) v glavnem na koncu bi dobil drobiž(pri prodaji prakticiram da ob nakazilu na trr/paypal plačam poštnino)....
Na koncu napišem dam za tok in konec pa človek pravi da bo kupu z ebay- samo napišem izvoli... Zakaj izvoli, nova zadevo(zapakirana) je na ebay 40% dražje od moje cene(dejansko sem prodajal nov del+rabljenega za 60% cene novega)..Šlo se je za zadevo iz enga kosa kovine tako da neki pokvarjeno ne more bit..

Netrunner ::

s1m0n je izjavil:

Ni tako težko pobrskat po spletu ter videt po kakšnih cenah se omenjena stvar prodaja in ceno prilagodit glede na ohranjenost / dodatke itd...



Srečno pri ovrednotenju npr. preko 100 kosov različnega orodja v skupni teži npr 30kg.

Shegevara ::

tvoj primer je kar specifičen, in se v tvojem primeru strinjam, za tako reč je po dogovoru recimo sploh namenjen.

Kadar se pa prodaja en sam artikel, tam... pod 200-300€ recimo se mi zdi pa postavljanje cen v smislu "po dogovoru" totalno brezveze in škoda cajta se s takim sploh ubadat.

Sej pravim, "po dogovoru" ima smisel ponujati predvsem kakšne avte pa te zadeve in tudi to tvojo šaro, ki se šteje kot "težko ocenljiva".

mihec87 ::

Netrunner je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Ni tako težko pobrskat po spletu ter videt po kakšnih cenah se omenjena stvar prodaja in ceno prilagodit glede na ohranjenost / dodatke itd...



Srečno pri ovrednotenju npr. preko 100 kosov različnega orodja v skupni teži npr 30kg.


Dam ti 25eur za orodje?

Shegevara je izjavil:

tvoj primer je kar specifičen, in se v tvojem primeru strinjam, za tako reč je po dogovoru recimo sploh namenjen.

Kadar se pa prodaja en sam artikel, tam... pod 200-300€ recimo se mi zdi pa postavljanje cen v smislu "po dogovoru" totalno brezveze in škoda cajta se s takim sploh ubadat.

Sej pravim, "po dogovoru" ima smisel ponujati predvsem kakšne avte pa te zadeve in tudi to tvojo šaro, ki se šteje kot "težko ocenljiva".


In kako potem veš da si prodal pod ceno oz katera ponujena cena bo ok? Za tako je dražba bolj primerna..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Netrunner ::

mihec87 je izjavil:

In kako potem veš da si prodal pod ceno oz katera ponujena cena bo ok? Za tako je dražba bolj primerna..


Saj ne veš, vendar recimov mojem primeru se mi ni niti sanjalo ali je vredno 20€ ali 100€. Pa sem kontaktiral par ljudi ki so oglaševali da odkupujejo staro orodje in so mi ponudli določeno ceno katera se mi je zdela ok. Lahko da so me okrog prinesli vendar sem imel neko zadovoljstvo s prodajo, ker po moji oceni sem bil precej daleč od prejetih ponudb..

s1m0n ::

Netrunner je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Ni tako težko pobrskat po spletu ter videt po kakšnih cenah se omenjena stvar prodaja in ceno prilagodit glede na ohranjenost / dodatke itd...



Srečno pri ovrednotenju npr. preko 100 kosov različnega orodja v skupni teži npr 30kg.


Takšno stvar se, da na dražbo. Drugače pa prodaš za X€/kos torej recimo 10€/kos za vse...

buttplugs ::

Netrunner je izjavil:

Sem pa tja prodam kaj na bolhi in pri določenih predmetih za katere je težko definirat neko točno ceno izberem možnost "cena po dogovoru". Do sedaj vsakokrat brez izjeme za take izdelke prvo sporočilo ki sem ga dobil je bilo "Kolikša je cena" !!

To mi gre kar na k... ker če daš "po dogovoru" pričakuješ da boš dobil kakšno ponudbo oz. vsaj po ovinkih da te vprašajo koliko priblično vrednotiš neko zadevo. Po drugi strani pa razumem, da jih zanima kakšna je cena kar je normalno, saj bi tudi mene ... tako da prakitčno vsi oglasniki ki imajo možnost določiti "po dogovoru" so brezvezni.

Kakšne imate kaj vi izkušnje z opcijo "po dogovoru" ??? Kar pričakujete kot prodajalec in kaj kot kupec?

Po drugi strani nam gre na kurac, ko vidimo take oglase, kjer neprepričani fantki ne znajo določit cene. A je težko neko približno ceno postavit?

Če mi rečeš, da ne veš točno določiti ceno v točno določenem primeru, te preko ekrana focnem po faci.
Kot recimo zgoraj, če prodajaš neko rabljeno orodje, ki ga v celoti nihče noče, ti nočeš pa prodati po kosih, ga prodaš prvemu zainteresiranemu po neki zmerni ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

kixs ::

Se najboljsi so taki, ki potem vlecejo cene iz ebay-a. Nic ne recem, cene na ebayu so lahko za dolocene stvari precej nizke, za kaksne druge pa precej visoke. Ampak bodmo realni, eno je slovenski trg, drugo pa svetovni. In ce ponujena cena pri nas ni dovolj dobra, potem raje daj oglas na ebay ali kupi na ebayu.

loveJDM ::

označit nekaj kot cena po dogovoru je glupo...Tako da je pametno napisat ceno sprve pa je to to,ker npr avtonet ti ponuja opcijo da ti ne kaže oglasov brez cene in tako sploh oglasi ne bodo prikazani!Pa verjetno marsikdo to izbere,ker si že vsak misli češ "kaj pa ta ve,če še cene ne zna postavit";bolje napisat normalno ceno pa spodaj v opis dodat da se da kaj zmenit.

Netrunner ::

buttplugs je izjavil:

...ga prodaš prvemu zainteresiranemu po neki zmerni ceni...


hm ja... in kakšna je zmerna cena?

Aston_11 ::

bambam20 je izjavil:

npr. Lastniki avtomobilov mislijo, da mora kupac v ceni vozila plačat še celotno vzdrževanje, ki so ga imeli oni skozi čas lastništva )
Valja bodo dali enako ceno kot tisti, ki avta sploh ne vzdržujejo. Potem se pa kupci pritožujejo, kakšne cene da imajo taki in bp skartajo vsak denar, ki si ga omisli prodajalec vozila, ki je vzrževano, z znano zgodovino in ki ob nakupu dela. Ti pa bi rad zastonj. Bravo.

Stari maček ::

Meni so oglasi, kjer prodajalec očitno ne ve, koliko je stvar vredna oz. želi z napisom Po dogovoru koga nategniti, ogabni. Jih kar preskočim. Sem pa en čas take cepce klical ob pol treh zjutraj in jih povprašal za ceno...

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Ceno postaviš - cena je zadnja. Ko te vprašajo, koliko je cena, toliko kot piše. Koliko spustiš - nič. Ima take in take napake - so upoštevane v ceni. Hvala in pejdi drugam, če te kaj moti, ker te nihče ne sili. Sem imel stroške, da sem prišel kupit - who cares, na naslednji zatež bo cena višja. Lahko jo edino dvignem. Naj cenka isis in ostali glavorezci v njihovi extremno lepi kulturi, kjer ti mimogrede privoščijo še zastonj polet z bližnjega bloka.

Stari maček ::

asdwasdwa je izjavil:

Če vas kdo vpraša zakaj prodajate nek izdelek odgovorite? Enkrat sem vprašal enega prodajalca zakaj se je odločil za prodajo pa mi je rekel, da to ni moja stvar. Z moje strani sva zaključila pogovor. Če kupujem izdelek bi rad vedel zakaj se prodaja (lahko zaradi nakupa nove, lahko ker je izdelek že toliko znucan od da bo vsak čas kaput). Ravno tako v kakšne namene se je uporabljal. Isto ko greš kupit avto te zanima kako in kje se je ta avto uporabljal. Ni isto če se je uporabljal za off road ali za mestno vožnjo.

In ko ti bo tak rekel, da je recimo izdelek dobil za darilo in ga ne rabi, boš pa srečen? Beeeeee....

buttplugs ::

Netrunner je izjavil:

buttplugs je izjavil:

...ga prodaš prvemu zainteresiranemu po neki zmerni ceni...


hm ja... in kakšna je zmerna cena?

Pokaži mi kaj imaš, pa ti povem, koliko ti dam za šoder.
Zmerna cena je toliko, kot če bi karitasu nekaj podaril. -Za šoder seveda.

Aston_11 je izjavil:

Ceno postaviš - cena je zadnja. Ko te vprašajo, koliko je cena, toliko kot piše. Koliko spustiš - nič. Ima take in take napake - so upoštevane v ceni. Hvala in pejdi drugam, če te kaj moti, ker te nihče ne sili. Sem imel stroške, da sem prišel kupit - who cares, na naslednji zatež bo cena višja. Lahko jo edino dvignem. Naj cenka isis in ostali glavorezci v njihovi extremno lepi kulturi, kjer ti mimogrede privoščijo še zastonj polet z bližnjega bloka.

A spet te fore z zadnjo ceno? A vam nisem že 1x pojasnil, da vam na to finto "Zadnja cena" lahko ceno vsak, ki ima poznavalca zraven, na razpolovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: buttplugs ()

buttplugs ::

asdwasdwa je izjavil:

Če vas kdo vpraša zakaj prodajate nek izdelek odgovorite? Enkrat sem vprašal enega prodajalca zakaj se je odločil za prodajo pa mi je rekel, da to ni moja stva

keš+miška>Laptop>PS3>telefon>telefon>računalnik+lcdTV>lcdTV>lcdTV>komponente+LCD
A boš iz tega izvedel, zakaj sem prodajal te artikle?

martincek1 ::

buttplugs je izjavil:

A spet te fore z zadnjo ceno? A vam nisem že 1x pojasnil, da vam na to finto "Zadnja cena" lahko ceno vsak, ki ima poznavalca zraven, na razpolovi.


Haha. Če ti prodajalec reče, da je cena zadnja, se lahko vidva s poznavalcem postavita na trepalnice, pa ne bosta znižala cene niti za 1€.

Unknown_001 ::

bambam20 je izjavil:


Nobena cena ni tok nizka, da ne more biti še nižja :). Ne maram teh hecov, da prodajalec napiše ZADNJA CENA. Teh ne kontaktiram nikoli.

Jaz se vedno pogajam, pa vedno hočem izborit si popust.


To niso heci. Ampak konkreten pogoj prodajalca, ki se hoče izognit kompliciranju. Saj ni problem. Skoraj vedno se da na koncu pri nečem višje vrednosti skoraj vse zmenit ampak glede na to kakšen odnos imajo ljudje ki pridejo kupovat... Mislim obnašajo se kot da si jim dolžan nekaj šenkat za pol cene. Pa ti pride pogledat avto pa začnejo okol hodt pa sračkat, (zdaj ti bom realne primere opisal ki sem jih na lastne oke videl):
-ja pa je tam mal popraskan (bullshit lak brezhiben, teden nazaj avto spoliran)
-ja pa neki slabo se vrata zapirajo (spet izmišljotina medtem ko je jasen klik klak naredil mehanizem)
-pa pol je začel težit ko je kilometre vidu, ja to je zih nazaj vrteno...)
-Je neko cviljenje v motorju slišal (ležaj od ventilatorja je resda piskal) ampak on se je zgovarjal na turbino katere avto sploh NI imel.
-... no do te točke pa ni prišel ker smo ga lepo odslovili in ga poslali tam, koder sonce nikoli ne posije.

Za take zajebante ni potrpljenja niti časa. Na koncu pa ti še reče da denarja zdej nima da ga bo pa imel. To mene sploh ne briga. Money talks ne pa neki na karto zaupanja pri enem ki skos dlako v jajc išče, pa lepo te prosm no takemu najraj rečem naj se goni nekam in da drugič sploh bol da več ne pride karkoli kupovat in naj si drugega najde za zajebavat.

So pa zadeve za katere ne bo popusta ampak tebe hvalabogu to ne zanima. Imaš vsaj toliko integritete da ljudem ne kradeš časa. Pohvalno.

Izdelek je vedno vreden toliko kolikor je pripravljena plačati stranka. In navadno iščemo stranko kateri je denar čimmanjša ovira pri nakupu. Sem že doživel ko smo pridajal stensko uro. Lepa ročno delana iz hrastovine. Večina ki si je prišla ogledovat je ponujala 20% cene ker je kao ona plastična za 5eur in isto služi... ja pa smo jim rekl naj si grdo pol uno kupt... Je po parih drekačih prišel starejši gospod... Ponudil 150% prve cene. Zakaj? Enostavno toliko je on cenil izdelek in za toliko se je prodal.

Ostali pa lahko še naprej šmrkajo pa šinfajo o nategunih... ne ne prodajlc ki se ne pusti nategnit ne more bit nategun.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

asdwasdwa ::

Stari maček je izjavil:

In ko ti bo tak rekel, da je recimo izdelek dobil za darilo in ga ne rabi, boš pa srečen? Beeeeee...


Ne, ravno zaradi tega ne kupujem rabljene robe. Samo zanima me zakaj je taka skrivnost povedat razlog zakaj prodajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: asdwasdwa ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7715097 (11176) ciki57
»

Pokličite za ceno! - Bullshit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111727 (8356) bambam20
»

Diler.si - uradni Bolha killer je live (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24050241 (24165) Blinder
»

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25552315 (42904) kuglvinkl

Več podobnih tem