» »

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

Nesposobnost trgovanja pri malih oglasih

pirat ::

Venum je izjavil:

Sej to ni problem pač ne bo denarja v žepu idiota, ponudbe je pa itak zlo vlko tak da se ziher še najde kak isti izdelek.


Ta del mi ni jasn'...Ce se zihr najde se kak isti izdelek, zakaj se potencialni kupci potem pi*dite cez prodajalce, ki vam ne zelijo spustiti cene ??

RejZoR ::

Ko sem jezst kupoval SGS2 sem pregledal like 30 ponudb, ven izločil tiste, ki so mi odgovarjali, kontaktiral par prodajalcev glede enih detajlov in se nakoncu odločil za enega mal dražjega ampak je imel največ garancije (bil je praktično čist nov) in je bil res v popolnem stanju brez vsake pikice, potrjena garancija, vsi dodatki priloženi. Lahko mi rečete da sem neumen ampak mu nisem nič glihal, ker se mi je cena zdela poštena. In s telefonom sem res zelo zadovoljen in upam da pri tem tud ostane.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

pirat je izjavil:

Venum je izjavil:

Sej to ni problem pač ne bo denarja v žepu idiota, ponudbe je pa itak zlo vlko tak da se ziher še najde kak isti izdelek.


Ta del mi ni jasn'...Ce se zihr najde se kak isti izdelek, zakaj se potencialni kupci potem pi*dite cez prodajalce, ki vam ne zelijo spustiti cene ??


Ker si na koncu dneva vseeno želiš da bi lahko se sprehodil v bližnjo trgovino, pobral stvar, dal dnar firmi, ki plačuje slovence in jo pripeljal domov v roku ene ure.

Je pa res da je trenutno stanje (recimo BigBang v LJ je precej blizu tega), da se nobenemu od treh prodajalcev ne da primajati do tebe, da bi odklenil z geslom zaklenjenega (!) 2000€ prenodnika, za katerega se zanimaš. Zakaj? Ker so zatopljeni v debato o tem kak "hudo ful so pil včeri!". Pri toleriranju takega odnosa si trgovina pač zasluži crknit.
The truth is rarely pure and never simple.

pirat ::

Tema je o prodajalcih / kupcih na Bolhi. Od kje si zdaj BigBang not privlekel?

Mavrik ::

pirat je izjavil:

Tema je o prodajalcih / kupcih na Bolhi. Od kje si zdaj BigBang not privlekel?


Odkar se ljudje pogovarjajo o trgovcih nasplošno. Situacija na Bolhi itak ni bistveno drugačna - če naročiš na eBayu klikneš, plačaš in imaš stvar čez par dni doma. Isto za prodajo - avtomatiziran sistem poskrbi za praktično vse. Kupovanje in prodajanje na Bolhi pa je vedno vaja s frustracij - kup klicev in sporočil raznih neresnežev, ki bi se radi handlali, dajali absurdne ponudbe in mislili da se bomo z njimi igrali barantanje. Oz. prodajalcev, ki se ne morejo odločiti koliko stvar stane, kako jo bodo poslali, kako bodo prejeli plačilo in kdaj bodo to vse naredili.

In isto kot prej: v končni fazi bi z veseljem kupil nekaj v sloveniji, dal dnar slovencu in bi mel stvar brez carinskih in drugih glupih dajatev v enem dnevu doma. Samo zaradi pametnjakovičev se pogosto splača požret tudi velike poštnine in večje tveganje, ker je preprosto ebayev postopek pritožb manj tečen kot ubadanje z vsemi branjevkami.
The truth is rarely pure and never simple.

Keyser Soze ::

RejZoR je izjavil:

Lahko mi rečete da sem neumen ampak mu nisem nič glihal, ker se mi je cena zdela poštena. In s telefonom sem res zelo zadovoljen in upam da pri tem tud ostane.

S tvojim dovoljenjem. Tumpast si in preveč denarja imaš.

Jaz pregledam ponudbe, nato pa izberem peščico najcenejših (izmed resnih ponudnikov) in jim pošljem cca. 10% nižjo ponudbo - give or take, odvisno od ponudbe artikla na netu, ipd. Eni ne odgovorijo, par odgovorov je na nivoju otrok, ki se oglašajo tudi v tej temi, par jih stvar lepo zavrne, pol se jih najde pa še tista pešcica, ki je pripravljena na biznis. Če dobim na koncu 5% prihranka mi je OK. Prodajalcu pa tudi, ker je dosegel cilj in zadevo prodal.

Troti, ki vztrajajo pri ceni, pa ponavadi čez čas primerno spustijo ceno. Al pa tudi ne.

P.S.: Pomoje še vedno lahko najdeš na netu oglas za Philipsovo plazmo za 995 EUR (?) z belo obrobo ala Apple style.

P.P.S.: Hahaha, http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t..., i rest my case.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Venum ::

pirat je izjavil:

Venum je izjavil:

Sej to ni problem pač ne bo denarja v žepu idiota, ponudbe je pa itak zlo vlko tak da se ziher še najde kak isti izdelek.


Ta del mi ni jasn'...Ce se zihr najde se kak isti izdelek, zakaj se potencialni kupci potem pi*dite cez prodajalce, ki vam ne zelijo spustiti cene ??


Jaz osebno ne pizdim glede cene ampak namesto tega preskocim ponudbo in niti ne probam vec barantat s takimi ljudmi, ker ocitno zivijo v oblakih:). Bolj sem ciljal na napihnjene cene prodajalcev, kjer se lahko sam malo nasmejis pa gres iskat bolj realno ponudbo :)

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Ko sem jezst kupoval SGS2 sem pregledal like 30 ponudb, ven izločil tiste, ki so mi odgovarjali, kontaktiral par prodajalcev glede enih detajlov in se nakoncu odločil za enega mal dražjega ampak je imel največ garancije (bil je praktično čist nov) in je bil res v popolnem stanju brez vsake pikice, potrjena garancija, vsi dodatki priloženi. Lahko mi rečete da sem neumen ampak mu nisem nič glihal, ker se mi je cena zdela poštena. In s telefonom sem res zelo zadovoljen in upam da pri tem tud ostane.

No, jaz sem pa takrat, ko so se dvojke prodajale za 550 €, kupil malo obtolčeno za 320€. Ko sem jo prodajal, je razlika v ceni med mojo in najbolj ohranjeno znašala 20€...ker sem jo imel vedno v ovitku, se tiste vdrtine niti videlo ni...pogledi in razmišljanja ljudi so različna.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

neskoncno ::

Eno leto nazaj sem kupoval telefon, uporabnik tega foruma @malinavc je imel na ST oglas, da prodaja Lumio 800. Se dobiva na Rudniku v LJ in mi je želel prodati obtolčen telefon, brez garancijskega lista in računa. Sem rekel, da želim račun ali nič pa se je potem začel izgovarjat da ga nimam in da je vse kul tud če ga ni, pa še užaljen je bil ker nisem kupil telefona.

Kaj pa si je mislil, prodajal je mačka v žaklju!

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

neskoncno je izjavil:

Eno leto nazaj sem kupoval telefon, uporabnik tega foruma @malinavc je imel na ST oglas, da prodaja Lumio 800. Se dobiva na Rudniku v LJ in mi je želel prodati obtolčen telefon, brez garancijskega lista in računa. Sem rekel, da želim račun ali nič pa se je potem začel izgovarjat da ga nimam in da je vse kul tud če ga ni, pa še užaljen je bil ker nisem kupil telefona.

Kaj pa si je mislil, prodajal je mačka v žaklju!

Takim jaz zakasiram kilometrino in mojo uro (50€)...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

draciel ::

neskoncno je izjavil:

Eno leto nazaj sem kupoval telefon, uporabnik tega foruma @malinavc je imel na ST oglas, da prodaja Lumio 800. Se dobiva na Rudniku v LJ in mi je želel prodati obtolčen telefon, brez garancijskega lista in računa. Sem rekel, da želim račun ali nič pa se je potem začel izgovarjat da ga nimam in da je vse kul tud če ga ni, pa še užaljen je bil ker nisem kupil telefona.

Kaj pa si je mislil, prodajal je mačka v žaklju!


Nisi povedal kakšen oglas je imel objavljen ( je povedal da nima garancije, je omenil stanje telefona .. itd. Si ga sploh vprašal prej po telefonu za garancijo in stanje telefona ? Če nisi, si si sam kriv )

Takim jaz zakasiram kilometrino in mojo uro (50€)...


Slo-tech je poln sanjačev. Ok, mu kasiraš in kaj narediš ko se ti začne smejati v obraz? (Sarkazma v tvojem postu nisem zasledil )

neskoncno ::

No nisem omenil, rekel je da je garancija in da je telefon kupljen maja 2012 na Mobitelu. Seveda sem ga vprašal! Pa tudi rekel je da telefon nima vidnih poškodb.

Zavržena ura življenja, da sem šel do Rudnika!

draciel ::

Potem za tak folk jaz nimam besed.

Janac ::

neskoncno je izjavil:

No nisem omenil, rekel je da je garancija in da je telefon kupljen maja 2012 na Mobitelu. Seveda sem ga vprašal! Pa tudi rekel je da telefon nima vidnih poškodb.

Zavržena ura življenja, da sem šel do Rudnika!


Eno leto nazaj je bilo marca 2012, telefon kupljen pa maja 2012?

draciel ::

Ne bodimo dlakocepski. To je slabo leto nazaj.

btw:

A sem naredil dobro kupčijo , če sem ta telefon kupil od prodajalca za 100 EUR ( 20 EUR znižal ceno )

http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

neskoncno ::

Bistvo zgodbe ni ali je to bilo eno leto = 12 mesecev ali 11,10,9,8,7,6 mesecev nazaj.


PS
@draciel Če ni poškodovan ali ukraden je 100EUR super cena.

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Super, če je z aparatom vse ok. Za ta denar težko dobiš 9000.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

draciel ::

Vprašanje je če je pristen. ( ni ukraden ). Slušalke in polnilec se da kupiti naknadno.

alibabar ::

galu je izjavil:

Se tudi jaz spomnim enega, ki je prodajal 7970 za ne tako napačno ceno... Sem mu napisal, da kupim za (IMO) realno ceno, ki je bla seveda nižja (za kakih 10%).. Se je "razpizdil", čez teden dni pa objavil nov oglas za popolnoma isto ceno, kot sem mu jaz ponujal prej. :D


... pa pozabil si omeniti, da si v prvem stavku začel s podrobnim izračunom tvoje realne cene, čeprav je bilo v oglasu izrecno napisano "prosim, samo resni".

Keyser Soze ::

alibabar je izjavil:

... pa pozabil si omeniti, da si v prvem stavku začel s podrobnim izračunom tvoje realne cene, čeprav je bilo v oglasu izrecno napisano "prosim, samo resni".

Saj to je resen pristop. Za razliko od otročjega, ki ga imajo prodajalci, ki jih je strah tržišča.
OM, F, G!

d0rK ::

Skorajda vsak jeben slovenc ma že v krvi neko glihanje. Prodal miljon stvari na bolhi in ljudi ki pridejo in vzamejo brez glihanja lahko skorajda naštejem na prste. In to glihanje za polovico cene, pa glihanje pri stvareh ki jih prodajam za pet evrov, pa ne vem še kaj. Za bruhat. Enkrat še nisem dobil maila za znižat ceno na kakšni tuji strani. Pa ne bi rekel da bi imel napihnjene osnovne cene, zelo realne, pregledam ceno novega artikla, bolho, ebay [s poštnino] in podobno. Pa še ni dovolj. In sem tudi pripravljen sprejeti nižjo ponudbo, če bi mi vsaj kakšen od teh šaljivcev poslal argumentirano razlago ZAKAJ bi moral spustiti ceno. Ampak to je pa že pretežko.

alibabar ::

Keyser Soze je izjavil:

Saj to je resen pristop. Za razliko od otročjega, ki ga imajo prodajalci, ki jih je strah tržišča.

Tu je govora o resnem kupcu, ne o resnem pristopu.

[D]emon ::

Looooooka je izjavil:


Ameriski bullshit v stilu "The customer is always right" se zacenja kazat tudi pri nas.

To ni bullshit. Tko bi MORALO biti povsod.
On TEBI prinese DENAR. Ti si lahko robo v RIT zatlacis ce je ne prodas.



Ameriski sistem "The customer is always right" je complete and utter bullshit. Tu govorim o najbolj banalnih moznih primerih, ki z ameriskim sistemom pac gredo cez. V EU so, hvala bogu, usluzbenci trgovci malce bolj zasciteni kot pa v ZDA, kjer te lahko vsak kurac, ki ima slab dan, spravi ob siht. Been there, seen it happen.

Also: www.notalwaysright.com
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

SuperVeloce ::

Jaz osebno nerad zbijam ceno nekim oglasom, mogoče kdaj vprašam če je možno spustiti (brez smešnih ponudb). Če je postavljena cena tako visoka, da bi moral nižat za recimo 30%, preskočim.

Tipična slovenska je pa, ko se že zmeniš fiksno za lepo in realno ceno, potem pa ti v živo spet zbija ceno oz. ti reče "lej sam tolko imam v denarnici, nimam denarja, itd..." pa ti razkazuje denarnico. To se mi je zgodilo skoraj vsakič, ko sem kaj prodajal. So se že provizorično tudi odpeljali, pa me klicali nazaj čez 3min. WTF no, še nekega praktično novega masažnega stola za bogih 30eur ne moreš brez drame kupit!? Če se mi ne da, se obrnem pa ga pošljem v 3 krasne, drugače pa počakam, da potegne z zadnjega žepa še tistih dodatnih x eur :))

Avenger ::

Mavrik je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

MAVRIK, sem pojasnil v tretjem postu.


Stvari ki jih ne razumeš:

- Ponujanje skoraj polovico manj kot je napisano je komot žaljivo komu, ki je napisal jasno ceno.
- Obstaja precej ljudi ko se jim ne da ukvarjati s handlanjem z naključnimi ljudmi in jim gre na živce da nekateri na znajo prebrati napisane številke v oglasu.

Nič drugega ni. Ne vem kaj tu ni jasno? Ostalo je vse bluzenje samo o tem, da nekateri nimajo istega mnenja kot ti.



No, jaz sem pred mesecem kupoval rabljeno Maglite 4D, za predelavo na LED. Na bolhi jo je prodajal za 25€ in ni spustil niti pike. Na ebayu sem jo s poštnino vred dobil za 17€. Kot argument zakaj naj bi spustil, sem mu navedel cene na ebayu, je reku ni govora. Seveda še vedno prodaja.

Zdej, vem da to ni prav velik denar, ampak a ne bi bil idiot, da bi plačal 8€ več če mi ni treba?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

D3m ::

Odvisno po kaki ceni je on dobil, v minus ne bo šel nobeden.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Keyser Soze ::

alibabar je izjavil:

Tu je govora o resnem kupcu, ne o resnem pristopu.

Gre eno z drugim. Ali pač?

Neresen prodajalec pa pač obstaja neodvisno od tega.

@Avenger
Edino pravilno. Zakaj bi špilal karitas za prodajalce.
P.S.: Uboge prodajalce, ki jim grdi, grdi kupci z neresnimi pogajanji o ceni trgamo zadnje drobtine kruha od usta.>:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Ponavadi, ko jaz kupujem rabljeno robo, vzamem navedeno ceno kot 'končno'. Če mi je ta previsoka, potem oglas ignoriram.
Če se mi zdi zadeva ugodna, me kvečjemu skrbi, da ne bo prodajalec hotel na koncu povečati.

Pogosto pa vseeno vprašam, koliko je zadnja cena, mogoče je prodajalec vseeno pripravljen spustiti kak €.

Drugače pa se mi je že zgodilo, da je tudi čisto sam spustil ceno. Za en prenosnik sem se zmenil ceno 120€. Grem ga pogledat,
se mi zdi ok in mu dam 120€, nakar mi on vrne 20€. Tudi prav :)
Par lepotnih napakic sem kasneje opazil, čeprav me niso motile, tko da se mi je zdelo kar fer od prodajalca.

alibabar ::

@Keyser Soze
Navedem primer, ki ni povezan s tistim GaŁu-jevim, da ne bo pomote.
Oddaš oglas in upoštevaš vse pogoje, ki jih zahtevajo pravila oddaje oglasa. Podaš vse podatke o izdelku kot so: točen model, priložiš povezavo, po možnosti dodaš sliko izdelka, navedeš kaj bo priloženo k izdelku (originalna embalaža, račun ali kopija, garancijski list, itd.), kje in kako se lahko zadevo preiskusi in prevzame in pa seveda navedeš tudi kontakt za morebitne dodatne informacije, ki niso navedene v oglasu. Zraven še izrecno dopišeš "prosim, samo resni". V nekaj mojih primerih sem celo navedel kot kontakt izrecno tel. oz. GSM in da pač ne odgovarjam na SMS-je in ZS-je. Zraven navedem ceno, ki jo velikokrat vidiš, še predno oglas podrobneje prebereš. Nakar dobiš povpraševanje (ponavadi se gre le za zbijanje cene oz. kakšna je zadnja cena) na vse tiste naslove, ki si izrecno prosil, naj te ne kontaktirajo. Ponavadi se ti niti ne predstavijo, še huje, pa je to, da nimajo niti osnovnega bontona o komunikaciji. Če je zate to resen kupec potem, pa res ne vem, kam vse to skupaj pelje. Zame je resen kupec tisti, ki ima vsaj malo osnovnega bontona in vsaj prebere oz. upošteva tisto kar je napisano (prav tako velja to tudi za prodajalca, da ne bo pomote) v oglasu. Poleg tega se skriva za raznim tipa "abc345" uporabniškim imenom oz. "abc345@*****.com" poštnimi naslovi in ti niti svojega imena ne zaupa, da niti ne govorim o tekstu, ki sledi. Če te stvar ne zanima in nisi pripravljen toliko zanjo dati oz. so navedeni pogoji zate nesprejemljivi potem raje spreglej oglas oz. če se ti zdi, da je cena zasoljena prijavi administratorjem in v tem ne vidim nobenega problema prej obratno, podpiram to!

Toliko z moje strani, podpiram, pa tudi tisto kar je @MIHAc27 v zgornjem "post-u" napisal.

Lp

Simon

MadMax ::

Poleg tega se skriva za raznim tipa "abc345" uporabniškim imenom oz. "abc345@*****.com" poštnimi naslovi in ti niti svojega imena ne zaupa, da niti ne govorim o tekstu, ki sledi.

Tudi prenekateri prodajalec ima mejl v takem stilu. Potem takemu pišeš iz "enakovrednega" naslova, pa ni odgovora, na bolj resne mejle pa odgovarja.
Potem imaš še idiote (eden takih je celo moderator na tem forumu), kateri odda oglas na več mest samo da preveri tržišče/vrednost, dejansko pa noče prodat niti za oglaševano ceno.
Skratka, niso samo kupci prasci.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mihec87 ::

D3m je izjavil:

Odvisno po kaki ceni je on dobil, v minus ne bo šel nobeden.


Saj se hecaš ne?

Kaj mene to briga če je bil sucker in je zadevo kupil v najdražji trgovini? Zakaj nebi kot kupec kupil iste svetilke za 17eur ter dal zanjo 25eur?

Aja nebi šel v minus kaj pol rabljene zadeve se prodaja dražje ali pa za isto kot v trgovini kjer si jo kupil da še malo zaslužiš...

alibabar ::

@MadMax
Saj sem ti zgoraj napisal da "prav tako velja to tudi za prodajalca, da ne bo pomote". Se pač takim na široko izogneš in jih ignoriraš. Taka je vsaj moja praksa iz lastnih izkušenj.

Lp

Half-Saint ::

Vsi, ki naše cene tako radi primerjate z eBayem pozabljate na eno stvar:
večina hardvera prodanega pri nas je že v štartu dražjega kot npr. v Nemčiji, zato so tudi rabljene zadeve potem v Nemčiji lahko cenejše kot pri nas. Ko pa nemški ceni dodaš poštnino, zadeve naenkrat ni več tako poceni. Razen, če si imel res srečo in dobil kaj za par € na dražbi.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Hayabusa ::

btw, "srednje" ohranjeno pri vozilih pomeni klump ohranjenost, "slabše" kandidat za odpad.

mihec87 ::

Half-Saint je izjavil:

Vsi, ki naše cene tako radi primerjate z eBayem pozabljate na eno stvar:
večina hardvera prodanega pri nas je že v štartu dražjega kot npr. v Nemčiji, zato so tudi rabljene zadeve potem v Nemčiji lahko cenejše kot pri nas. Ko pa nemški ceni dodaš poštnino, zadeve naenkrat ni več tako poceni. Razen, če si imel res srečo in dobil kaj za par € na dražbi.


Vsaka tolažba je boljša kot nič...

d0rK ::

Ja kdo te pa sili da kupiš pri tipu za višjo ceno? Najdeš boljšo na eBayu, tipu pokažeš in če še vedno ne želi spustiti cene kupiš drugje. Ne vidim problema. Specifičnega primera ne poznam, niso mi pa tuji oglasi kjer tip prodaja samo zato ker se želi stvari znebiti in postavi temu primerno nizko ceno. Vsak pač ne bo šel tako prodajat. Če je bila cena postavljena realno vsaj za slovenski trg, že obstaja možnost da se najde oseba kateri se ne da zafrkavat s tujino in bo dal 8 evrov več da kupi "doma". Meni je vseeno če mi neka luč, vrtna posoda ali ne vem kaj stoji za bajto v shrambi. Če bo šlo bo šlo, drugače pa stoji. V kolikor gre za tehniko začnem ceno zniževati, so pa tudi stvari katerim cena pač ne pada s časom. Vsaj ne mesečno. Eni imate povsem zblojene poglede na te zadeve.

#000000 ::

Jest če kaj kupujem na bolhi si vedno označim min in max ceno potem izberem najugodnejšega ponudnika pogledam v kakem stanju je roba (če ni dejanskih slik, prosim prodajalca za kako dodatno sliko) potem se dobiva preverim če je vse kot treba in plačam, brez besede o glihanju. To pa zato ker vem da sem še vedno dobil zadevo relativno poceni, je pa res da ne kupujem z rezlogom nadaljnje prodaje, kar večina folka ki gliha počne.

aja še bolj od gliharjev mi grejo na živce kradljivci časa, on bi kupil zadeva mu je OK. cena tudi, le on bi kupil šele čez nekaj dni ko bo blizu, ali 15-ega ko bo plača (smo pa 27-ega) al pa ko pride z morja ipd. pa če mu dam na stran (vsakemu rečem da bom dal na stran) prodam pa prvemu ki pride. Novembra 2012 me je klical možakar z Dolenjskega konca, da bi vzel neko zadevo (rang 300-400 evrov) in če mu bi lahko prišparal, sem reku ja lahko (in tudi bi, ker je pač 300 evrov že nek denar) no potem mi pravi da on planira nekje aprila 2013 prit zadevo pogledat, čist me je frapiral, resnično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Keyser Soze ::

Jp, kot sem rekel, če vas je strah trga, se ga ogibajte in tja pošljite nekoga, ki bo namesto vas opravil zadevo. Ne pa da nucate najmanj strokovno svetovanje in podporo staršev, ker vas je nekdo totalno zapsihiral, ker vam je ponudil 20EUR manj kot ste navedli v oglasu.

Džizs, pejte Snickers pojest.:)
OM, F, G!

d0rK ::

Luškano, kako misliš da izpadeš kul in witty z nekimi floskulami kako je prodalajce strah trga ker jim ni do neracionalnega spuščanja cen.

krneki0001 ::

Kakšno neracionalno spuščanje cen. Rabljene stvari so rabljene in kot take toliko manj vredne od novih. In to ni nobena iracionalnost. Če hošeč prodat spusti ceno, če nočeš, naj ti stoji stvar doma.

Problem je ker se najdejo butci, ki plačajo tako ceno. Ampak taki bodo itak plačevali, ker ne znajo z denarjem. Sam se trudim, da za moj težko prislužen denar dobim največ. In če že v štacuni ne dajo vsaj 10% popusta, stvari v taki štacuni niti ne kupim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Keyser Soze ::

d0rK je izjavil:

Luškano, kako misliš da izpadeš kul in witty z nekimi floskulami kako je prodalajce strah trga ker jim ni do neracionalnega spuščanja cen.

Aha, neracionalno je če recimo rečeš, če spustijo cena za 5-10% oz. v obziru na ostalo ponudbo?

Neracionalni ste edino vi v tej temi pomoje. Pa nihče drug.
OM, F, G!

malinavc ::

@Neskončen

Prosim ne pretiravaj brez veze. Telefon je imel popolno potrjeno garancijo od Mobitela! Da je kot iz trgovine nikoli nisem trdil in za tisto smešno ceno (v času katerem se je prodajal) bi ga moral kupiti z veseljem, kot ga je teden kasneje nekdo. Da pa trdiš da je bil čisto obtolčen ?? Pojdi prodajat bučke, to ti zgleda gre.
...odvisno s katere perspektive gledamo...

d0rK ::

Kdo ugovarja 5-10% znižanju? Včeraj prodal neke vrtne posode, cena 50, končna cena 45 po 10% znižanju. Pa sem jih že tako prodajal za pol cene novih. Če mi pa nekdo za nikoli rabljeno vrtno cev ki v trgovini stane 100 evrov, jaz pa prodajam za 50, pošlje email v katerem ponuja 20, je pa to samo tratenje mojega časa.

Keyser Soze ::

Tratenje čase? Prosim lepo no, dejte farbat nekoga drugega s tem. Kot site floskule o računanju "osebne ure". Me zanima koga od vas plačujejo za dihanje na uro. Komu pa zaračunate morebitno diarejo ali zaprtje? Lastni stolici? Vpijete na njo, ko čemi v WCju in čaka na splakovanje, naj vam povrne izgubljen čas?

Takšno ponudbo, ali spregledaš, ali pa pač odgovoriš, da na tako ponudbo ne pristaneš in da prodaš za npr. 45 EUR. To je to.

Puljenje las, jok, dretje, sopihanje, jemanje persena, ipd. reakcija ob takšni ponudbi, pa vsak pri sebi v katero domeno to pade.
OM, F, G!

d0rK ::

Ali ti tudi izven forumov uporabljaš tako nadležen način komunikacije ali samo nas počastiš z njim?

Brez skrbi, email je romal direktno v koš.

Looooooka ::

Kdo ugovarja 5-10% znižanju? Včeraj prodal neke vrtne posode, cena 50, končna cena 45 po 10% znižanju. Pa sem jih že tako prodajal za pol cene novih. Če mi pa nekdo za nikoli rabljeno vrtno cev ki v trgovini stane 100 evrov, jaz pa prodajam za 50, pošlje email v katerem ponuja 20, je pa to samo tratenje mojega časa.

Odpises, da trenutno nimas nobene polomljene, ampak ce ti slucajno kaksna pade po tleh od smeha...ga bos kontaktiral :D

mgermo ::

In se bo odgovor znašel v OPovem opisu, kaj vse si ti prodajalci dovolijo.

TheJack ::

Nisem vsega bral, bom pa vseeno navedel par svojih izkušenj. Strinjam se s tistim, ki je napisal, da je stvar, ki jo prodajaš, vredna toliko, kot ti je nekdo pripravljen zanjo plačati. Meni je vseeno, če si ti geforca pred petimi leti kupil za 500 EUR. Smešen si, če ga imaš danes na bolhi za 450 EUR.

Prvi primer. Pred parimi leti sem prodajal high-end miško (razer deathadder). Cene se več ne spomnim, ampak prodal sem jo kar hitro za ne dosti manj, kot sem zahteval. Se pa spomnim nekega smrkavca, ki mi je v tistih parih dneh napisal ene 20 mailov. Ponujal mi je neko ceno. Nisem bil pripravljen prodati za toliko. To sem mu vljudno napisal. Da nima več, mi je odpisal in da naj mu prosim prodam za toliko. Oprosti, ne. Daj no, prodaj. Ne. Okej, dam ti (dvigne za X). Okej, prodam. Joj, nimam toliko, a bi lahko za Y (prejšnja cena, ki jo je ponujal). Ne, za toliko pa ne. Medtem sem miško prodal drugemu. Trajalo je še ene pet mailov, da sem mu dopovedal, da miške ne bo dobil, ker je nimam več.

Drug primer. Kupoval sem HTC Desire. Dal sem oglas na bolho, da kupujem HTC Desire za 80 EUR. In to takrat, ko jih je bilo na bolhi precej in niti enega za tako nizko ceno. Par pacientov je taisti telefon prodajalo za 300 EUR, povprečje pa je bilo 100-120 EUR. V istem dnevu sem dobil ene pet ponudb za 90 EUR. Kupil sem ga na koncu za 80 EUR.

Tretji primer. Igram se z mislijo, da bi si kupil DSLR. Rabljenega, za malo denarja. Gledal sem Canone EOS 400D. Cene variirajo od 160 do 400 in več EUR. In to s pripadajočim objektivom. WTF?! Ne sanja se mi, za koliko se taki rabljeni DSLRji res prodajajo (prodajo), ker v bistvu nimam pojma o njih (zato tudi kupujem rabljeno in poceni, saj še ne vem, ali me bo fotografiranje potegnilo). Človek bi mislil, da grejo ljudje, preden dajo oglas za neko reč, pogledat, po koliko se sicer ta reč prodaja in da bodo cene bolj ali manj tam-tam. Ampak ne. Slovenci smo izgleda popolnoma zmešani prodajalci oz. kupci rabljene robe. Nisem slišal samo enkrat človeka, ki se je pridušal, "da stvar raje razbije, kot da bi jo prodal za tako nizko ceno."
Bonis nocet, qui malis parcit.

no comment ::

Da pojasnim, redno ponudim bistveno manjšo ceno, kot je tržna cena, da vidim, kje se bova s prodajalcem ujela. Eni razumejo, eni pa ne :)
Indeed. Čeprav je joke on you.

Ko so ti napisali bolj ali manj duhovit odgovor, si ti sklepal, da so stvar nehali prodajat. News flash! Niso nehali prodajat. Samo ti si nesposoben nadaljevat proces pogajanja.

Mal zarad tega, ker si otročji, mal pa zarad tega, ker nimaš dovolj $$$, IMHO. Sicer bi ponujal vedno več $$$ (prodajalec pa vedno manj humoristične odgovore) in tako nadaljeval proces ugotavljanja "kje se bosta s prodajalcem ujela".

kuglvinkl ::

Ja, lahko da sem v teh treh primerih prezrl pobvabilo na nadaljne pogajanje.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935394 (12747) kamiKaZaA
»

Cene na slo-techu.com in Bolhi.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7714952 (11031) ciki57
»

Cena po dogovoru !? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9617458 (14078) loveJDM
»

Mnenja o trgovinah za odkup mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011528 (10015) jero_no1

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117449 (14101) Tilen

Več podobnih tem