» »

Google Wallet podprl Slovenijo

Google Wallet podprl Slovenijo

Slo-Tech - Google Wallet, ki smo ga do avgusta poznali kot Google Pay, je ta teden podprl 12 novih držav, s čimer je 57 podprtim dodal tudi Slovenijo. Novinke so poleg naše še Armenija, Ciper, Gruzija, Kirgizistan, Liechtenstein, Luksemburg, Malezija, Malta, Mehika, Tajska in Vietnam. Hkrati so kot izdelka, kjer je Wallet na voljo, podprli še Fitbit Sense 2 in Versa 4. Že minuli mesec so podprli tudi Google Pixel Watch.

Aplikacija podpira brezstično plačevanje s podprtimi napravami, torej s pametnimi telefoni in urami prek tehnologije NFC. Za delovanje potrebujemo kartice bank, ki sodelujejo v programu, kar je v Sloveniji za zdaj še precej omejen nabor. Kartice v Google Wallet dodamo ročno, iz nekaterih aplikacij pa jih zna uvoziti sama. V Sloveniji so ta hip podprte Intesa Sanpolo, mBills, ter tuje N26 (neuradno), Curve in Wise.

Konkurenčni Apple Pay že podpira Slovenijo, in sicer iste banke. Za komitente ostalih slovenskih bank so na voljo oskubljene lokalne mobilne banke in sistemi. V nekaterih primerih so zelo dodelani, na primer Flik, v drugih (NFC) manj.


119 komentarjev

«
1
2 3

delavec44 ::

Revolut je podprt. Monese in Vivid sta delala že prej.

issak ::

delavec44 je izjavil:

Revolut je podprt. .


Kako, meni ne dela?

Edit: moral sem naresti novo kartico (virtual), pa je šlo.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Djuro ::

A je kdo že probal FLIK NFC plačevanje? Dela to?
Ker nakazovanje in prejemanje ... to dela BP.

samotest ::

A je komu uspelo dodat N26 kartico? Meni zavrne da banka ne omogoca brezsticnega placevanja.

amacar ::

N26 se ne dela, avtor v clanku zavaja in pise nepreverjene informacije.

Romancek1 ::

Zakaj meni pri inštalaciji Google wallet napiše: "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije". Tudi na ostalih treh telefonih je enako...V čem je fora?

_Sajmon_ ::

Romancek1 je izjavil:

Zakaj meni pri inštalaciji Google wallet napiše: "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije". Tudi na ostalih treh telefonih je enako...V čem je fora?


Tudi meni sporoča enako...

Flexon ::

Danes sprobal in dela odlično. Samo odkleneš telefon in prisloniš. Mam pa vnešeno revolut kartico.

Romancek1 ::

_Sajmon_ je izjavil:

Romancek1 je izjavil:

Zakaj meni pri inštalaciji Google wallet napiše: "Google Pay se trenutno posodablja, zato nimate dostopa do aplikacije". Tudi na ostalih treh telefonih je enako...V čem je fora?


Tudi meni sporoča enako...


Zanima me, če ostali, ki Vam deluje Google Wallet, plačujete kako storitev od Googla (nap. Google Drive...).
Pri Google Pay pa našpiše, da "Ta izdelek ni na voljo v Vaši državi" !?

Seljak ::

Kako pa je poskrbljeno za varnost?

-Wall ::

Skratka googlu boste pustili, da se bo zarival se v vase nakupovalne navade in financne sposobnosti. Bravo.

Zraven pa ZDA pizdijo, da si kitajska gradi korpus znanja o njihovih prebivalcih in iscejo nacine kako to prepreciti.

Aja tocno, ce to pocnejo ameriske korporacije, je ok. Potem moramo biti vsi vzneseni, kako je to cool.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Ker Visa in Mastercard sta pa od koga? Ostane ti le še gotovina...

black ice ::

N26 se ne dela, preizkuseno danes. Lahko kdo iz prve roke pove kako izgleda postopek placila s pametno uro? Moras tudi v tem primeru odkleniti telefon?

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

Ker Visa in Mastercard sta pa od koga? Ostane ti le še gotovina...


Pri Visi in Mastercardu lahko tezis banki direktno (saj razni revolutovci in n26 so itak duso ze prodali zaradi mode, tako da je pri njih vseeno). Googlu ne mores, razen tega visa in mastercard nimata polinkanega telefona in vseh tvojih online navad z real life shoppingom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

Avenger ::

A to je še en korak k ukinitvi gotovine?

V nekem mercatorju sem zadnjič opazil, da je pol self-checkout blagajn samo na kartice. Čez 3 leta bodo vse? Plačeval boš verjetno lahko z vsem živim, karticami, mobiteli, mogoče tudi z osebno, s TRRja, kripto walleta, z gotovino pa ne. Se motim?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

-Wall ::

Avenger je izjavil:

A to je še en korak k ukinitvi gotovine?

V nekem mercatorju sem zadnjič opazil, da je pol self-checkout blagajn samo na kartice. Čez 3 leta bodo vse? Plačeval boš verjetno lahko z vsem živim, karticami, mobiteli, mogoče tudi z osebno, s TRRja, kripto walleta, z gotovino pa ne. Se motim?


Ne se ne. Marmelada sledenja vsakemu na vsakem koraku, profiliranja in manipuliranja njegovega zivljenja preko zbranih podatkov, je prevec sladka, da je ne bi vsaka pohlepna korporacija oblizovala. Zaradi cepcev, ki "nimajo nic za skrivat" in morajo biti moderni, je slo ze ulala po gobe in postaja samo hujse. Tule pa navijajo, kako so srecni, da lahko telefon uporabljajo za placevanje, ker je tako zelo kompleksno zraven tistega cegla se kartico nosit.

delavec44 ::

Če s kartico plačam, je isto kot če s telefonom. Ja, še google je vmes. Podatke pa zbirajo še visa, mastercard, banka, trgovina. Enako lahko težim za dispute visi, če plačam preko gpay, kot če z njo direktno. Enako kot, če jo imam vezano na Curve.

link_up ::

razlika z mdenarnico? Odklenem in prislonim. Zakaj torej rabis google pay?
In and Out

Flexon ::

Ker nimajo vsi NKBM?

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

Če s kartico plačam, je isto kot če s telefonom. Ja, še google je vmes. Podatke pa zbirajo še visa, mastercard, banka, trgovina. Enako lahko težim za dispute visi, če plačam preko gpay, kot če z njo direktno. Enako kot, če jo imam vezano na Curve.


Tvoj telefon je spyware, ki posilja nazaj tvoje koordinate, sledi tvojim komunikacijam, od surfanja, posiljanja emailov, ima tvoje slike (ker valda uporabljas tudi google cloud, modernez ne more brez tega), tvoje smse, klice. Zdaj tudi nakupom.

In vse pod okriljem ene pokvarjene korporacije, ki je preko Niatic Labs ze testirala, kako maso naivcev navleci na doloceno lokacijo, ki ti omejuje vpogled v internet preko balonckanja tvojih iskanj itd. Tvoje okno v svet je to kar ti servira, tesno spajdasena z ameriskimi trocrkovnimi agencijami. Aja tocno nimas nic za skrivat. De ja vue.

Ce se ti zdi, da ima kartica take sposobnosti, si krepko zasel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Vse to telefon dela ja. Ne vem pa kaj ima veze z nakupi. Tebe moti, da bo sedaj poleg vsega tega videl še koliko sem zapravil? Ali ko greš v trgovino pustiš telefon doma?

Pa v bistvu sta vsaj 2 pokvarjeni korporaciji. Google in Apple.

Glugy ::

Ne vem zakaj bi dodajal še enga posrednika vmes. Prisloniš telefon vs prisloniš kartico. Isto sraje.

delavec44 ::

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.

Mare2 ::

Glugy je izjavil:

Ne vem zakaj bi dodajal še enga posrednika vmes. Prisloniš telefon vs prisloniš kartico. Isto sraje.

Eni se odločijo za, eni pa ne. Stvar odločitve.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

damjanster ::

V Nemčiji naj bi kar 60% prebivalstva uporabljalo gotovino. Trend se obrača, ker je tam več ljudi ozaveščenih o tem, kaj pomeni ukinitev gotovine.

Prihajajo uradne digitalne valute, ki bodo pod okriljem zvez/držav - ostalo bodo pa verjetno prepovedali. Gotovina je namreč draga reč in omogoča nek nivo zasebnosti pa tudi sivo ekonomijo.

Glede Google Pay... hja zakon za Google in njegov AI. Za uporabnike pa še ena priročna reč s katero nas bodo lažje klasificirali.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.


Še eno stvar sem pozabil. Lahko imaš le virtualno kartico (fizična plačljiva) in tu je uporaba s telefonom edina možnost fizičnega plačevanja.

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.


Še eno stvar sem pozabil. Lahko imaš le virtualno kartico (fizična plačljiva) in tu je uporaba s telefonom edina možnost fizičnega plačevanja.


Je nimas. A ves zakaj nimas vseh kartic od zdr. varstva do osebne, vozniske na eni kartici, v eni bazi? Zaradi fantasticnih moznosti zlorab. Ti bi zdaj zaradi mode naredil iz telefona eno kartico, ki vsebuje vse od tebi in posreduju Googlu ali Applu v en vir podatkov.

Ampak ajde, bi mi bilo cisto vseeno, ce bi to nekdo res rabil. Pa ne, greste se neko modo "lej kolk sem cool ker imam vse na enem telefonu, kolk sem tehnolosko sposoben, ker sem nekaj preklikal", ki jo korporacije, ki so to modo tudi plasirale veselo uporabljajo za svoj profit - ne vase koriscenje storitev, vase podatke.

Zakaj se me to sploh tice? Zato, ker silite vse ostale, ki pa so ozavesceni o problematiki v koriscenje enakih uslug, ker alternative temu zamirajo. Ker me moti, da je ustanovitveni fond googla vojska in CIA (si lahko preberes, pa ne bos, je prekompleksno, ni twitter), ki po hladni vojni primarno skrbi za gospodarsko vohunjenje in boostanje ameriskih podjetij, na racun teh, pa izgubljajo posle EU in Slovenska podjetja. Skratka, spet je celotna kalkulacija skode na posameznika ze tako razprsena, da en klasicen wanna be "moderen" normi tega niti zajeti ne more v svojo ozkoglednost, se najbolj eklatanten primer tega je izvolitev Jonsona in odcepitev UK od EU, na podlagi, s podatki uporabnikov, targetiranega svinjanja njihove percepcije UK-EU relacije. Vse to brez zlorabe njihovih podatkov ne bi bilo izvedljivo in lahko jih danes vprasas, ali so z odcepitvijo zadovoljni ali so zelo skodovali samim sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

gruntfürmich ::

Za komitente ostalih slovenskih bank so na voljo oskubljene lokalne mobilne banke in sistemi.


kaj pa naj bi to pomenilo?

kakšen nabor dodatnih storitev pa ponuja google ali apple, da so ostale mobilne banke oskubljene?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FastWIND ::

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.

Z ženo deliš kartico?!?!??!! :))))

gruntfürmich ::

FastWIND je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.

Z ženo deliš kartico?!?!??!! :))))

imaš boljšo kontrolo! tudi midva z mojo imava samo mojo kreditno kartico (je žena svojo pred 1 letom odjavila zaradi znižanja tekočih stroškov) :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Step2en Wolf ::

delavec44 je izjavil:

Vse to telefon dela ja. Ne vem pa kaj ima veze z nakupi. Tebe moti, da bo sedaj poleg vsega tega videl še koliko sem zapravil? Ali ko greš v trgovino pustiš telefon doma?

Pa v bistvu sta vsaj 2 pokvarjeni korporaciji. Google in Apple.


Off-the-shelf ja.. v trenutku, ko se priklopiš na mobilno omrežje ali Wi-Fi ter internet pa še na stotine drugih.
Od mobilnega operaterja, internet providerja, do vseh lastnikov večjih strežniških storitev ter ograjenih vrtov Mete (Facebooka), Microsofta, Amazona, Twitterja, Redita, TikToka (kitajski Byte Dance), Vibera (japonski Rakuten), Telegrama (rusko emiratski)..

gruntfürmich je izjavil:

FastWIND je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.

Z ženo deliš kartico?!?!??!! :))))

imaš boljšo kontrolo! tudi midva z mojo imava samo mojo kreditno kartico (je žena svojo pred 1 letom odjavila zaradi znižanja tekočih stroškov) :D


Očitno nič ne potujeta po svetu. Vedno sem bil prisiljen imeti vsaj dvoje različnih kartic ter potovalne čeke.. ker se je prepogosto zgodilo, da ene kartice niso sprejemali oz. ni delovala... ali je presegla limit.

Z dodatno osebo, ženo.. otroci.. se stroški še povečajo, limit presežen že ob nakupu letalskih kart (za na drugi konec sveta).

Zgodovina sprememb…

Step2en Wolf ::

-Wall je izjavil:

delavec44 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.


Še eno stvar sem pozabil. Lahko imaš le virtualno kartico (fizična plačljiva) in tu je uporaba s telefonom edina možnost fizičnega plačevanja.


Je nimas. A ves zakaj nimas vseh kartic od zdr. varstva do osebne, vozniske na eni kartici, v eni bazi? Zaradi fantasticnih moznosti zlorab. Ti bi zdaj zaradi mode naredil iz telefona eno kartico, ki vsebuje vse od tebi in posreduju Googlu ali Applu v en vir podatkov.

Ampak ajde, bi mi bilo cisto vseeno, ce bi to nekdo res rabil. Pa ne, greste se neko modo "lej kolk sem cool ker imam vse na enem telefonu, kolk sem tehnolosko sposoben, ker sem nekaj preklikal", ki jo korporacije, ki so to modo tudi plasirale veselo uporabljajo za svoj profit - ne vase koriscenje storitev, vase podatke.

Zakaj se me to sploh tice? Zato, ker silite vse ostale, ki pa so ozavesceni o problematiki v koriscenje enakih uslug, ker alternative temu zamirajo. Ker me moti, da je ustanovitveni fond googla vojska in CIA (si lahko preberes, pa ne bos, je prekompleksno, ni twitter), ki po hladni vojni primarno skrbi za gospodarsko vohunjenje in boostanje ameriskih podjetij, na racun teh, pa izgubljajo posle EU in Slovenska podjetja. Skratka, spet je celotna kalkulacija skode na posameznika ze tako razprsena, da en klasicen wanna be "moderen" normi tega niti zajeti ne more v svojo ozkoglednost, se najbolj eklatanten primer tega je izvolitev Jonsona in odcepitev UK od EU, na podlagi, s podatki uporabnikov, targetiranega svinjanja njihove percepcije UK-EU relacije. Vse to brez zlorabe njihovih podatkov ne bi bilo izvedljivo in lahko jih danes vprasas, ali so z odcepitvijo zadovoljni ali so zelo skodovali samim sebi.


Žal tratiš energijo, ker je preveč ljudi popolnoma nezainteresiranih in blaženih v nevednosti - zaradi katerih se bodo vse naše pravice in svoboščine preko noči spremenile v diktature - demokracija ni nekaj "večnega"..(moč žal prehaja v roke le nekaj ljudi: politike, sodnike, mogotce.. in manj, ko je ljudi vpletenih v odločanje, manj demokracije je možno).
Neke vrste Dunning-Krugerjev efekt.. ki pa neposredno ogroža vse.

-Wall ::

Step2en Wolf je izjavil:

-Wall je izjavil:

delavec44 je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Če pozabim kartico, je dobro imeti backup. Ali pa recimo želim z ženo deliti svojo kartico.


Še eno stvar sem pozabil. Lahko imaš le virtualno kartico (fizična plačljiva) in tu je uporaba s telefonom edina možnost fizičnega plačevanja.


Je nimas. A ves zakaj nimas vseh kartic od zdr. varstva do osebne, vozniske na eni kartici, v eni bazi? Zaradi fantasticnih moznosti zlorab. Ti bi zdaj zaradi mode naredil iz telefona eno kartico, ki vsebuje vse od tebi in posreduju Googlu ali Applu v en vir podatkov.

Ampak ajde, bi mi bilo cisto vseeno, ce bi to nekdo res rabil. Pa ne, greste se neko modo "lej kolk sem cool ker imam vse na enem telefonu, kolk sem tehnolosko sposoben, ker sem nekaj preklikal", ki jo korporacije, ki so to modo tudi plasirale veselo uporabljajo za svoj profit - ne vase koriscenje storitev, vase podatke.

Zakaj se me to sploh tice? Zato, ker silite vse ostale, ki pa so ozavesceni o problematiki v koriscenje enakih uslug, ker alternative temu zamirajo. Ker me moti, da je ustanovitveni fond googla vojska in CIA (si lahko preberes, pa ne bos, je prekompleksno, ni twitter), ki po hladni vojni primarno skrbi za gospodarsko vohunjenje in boostanje ameriskih podjetij, na racun teh, pa izgubljajo posle EU in Slovenska podjetja. Skratka, spet je celotna kalkulacija skode na posameznika ze tako razprsena, da en klasicen wanna be "moderen" normi tega niti zajeti ne more v svojo ozkoglednost, se najbolj eklatanten primer tega je izvolitev Jonsona in odcepitev UK od EU, na podlagi, s podatki uporabnikov, targetiranega svinjanja njihove percepcije UK-EU relacije. Vse to brez zlorabe njihovih podatkov ne bi bilo izvedljivo in lahko jih danes vprasas, ali so z odcepitvijo zadovoljni ali so zelo skodovali samim sebi.


Žal tratiš energijo, ker je preveč ljudi popolnoma nezainteresiranih in blaženih v nevednosti - zaradi katerih se bodo vse naše pravice in svoboščine preko noči spremenile v diktature - demokracija ni nekaj "večnega"..(moč žal prehaja v roke le nekaj ljudi: politike, sodnike, mogotce.. in manj, ko je ljudi vpletenih v odločanje, manj demokracije je možno).
Neke vrste Dunning-Krugerjev efekt.. ki pa neposredno ogroža vse.


Vem sicer, da je telickov, ki se zaletavajo v vrata vedno vec in bojo slej ko prej hlev podrli samemu sebi na glavo, ampak z malo izobrazevanja jim morda ne bo vseeno. Ko sem pred 25 leti zacel sem lahko samo spekuliral, zdaj imamo pa Brexit, manipulacije cen letalskih prevozov, cen hotelov,... ki zelo lepo pokazejo kako nevarni je vsesplosno zbiranje podatkov. Tako, da jaz bi rekel, da sem na boljsem glede argumentov in na slabsem glede popolne nerazgledanosti mlajsih generacij. Pac mi neka zilca ne pusti, da bezljajo pod sekiro, lahko bi mi bilo vseeno, ker bojo sami precej dlje ziveli v gnilem svetu, ki si ga bodo naredili.

Dejansko ni tezava samo Dunning-Krugerjev efekt ampak je se vecji problem tole: Stanford marshmallow experiment @ Wikipedia , danes si bodo vsi zabasali marshmallov v grlo takoj, ko ga bojo zagledali, pac posledica nerazgledanosti, vecnega ujckanja, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Pretežke debate odpirate v tej temi. Jaz sem tukaj zaradi gpay. Dajmo ostalo reševati v problemih človeštva.

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

Pretežke debate odpirate v tej temi. Jaz sem tukaj zaradi gpay. Dajmo ostalo reševati v problemih človeštva.

Jaz sem tukaj tudi zaradi gpay. Zaradi tega, ker s to temo delas clovestvu se vecji problem. Koliko jih je zgoraj zaradi reklame sprobalo novo "kulsko" in "moderno" tehnologijo?

In tu se skriva vsa tezava. Namesto, da bi bil sam sposoben presoditi, da je gpay se ena dodatna katastrofa za clovestvo, mu delas reklamo. Daj preberi si tisti sestavek zgoraj, ki sem ti ga polinkal o googlu. Da bos vsaj vedel kaj pocnes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Jaz jim ga delam? Saj ni moja tema. Grem pa lahko ven, če te toliko moti.

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

Jaz jim ga delam? Saj ni moja tema. Grem pa lahko ven, če te toliko moti.


Ne, odlicen si. Tocno enako razmislja n raznih mladicev po slo-techu, samo ne izustijo. Tako jim imam moznost razloziti, kar bi morali poucevati ze v osnovni soli, pa se korporacije v svojih nemarnih praksah razvijajo hitreje, kot lahko solski sistem sledi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

delavec44 ::

Lej, saj te razumem kaj bi rad povedal. Ampak je gpay eden majhen kamenček v mozaiku. Če bi hotel biti neodvisen, bi moral nehati uporabljati vse aplikacije in naprave od Googla. Pa jih (zaenkrat) ne bom, ker je preveč enostavno imeti vse na enem mestu. Ovca pač.

Mene sicer razen sledenja najbolj skrbi, da ti lahko kadarkoli ukinejo račun in ostaneš brez vsega.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Step2en Wolf je izjavil:

Očitno nič ne potujeta po svetu. Vedno sem bil prisiljen imeti vsaj dvoje različnih kartic ter potovalne čeke.. ker se je prepogosto zgodilo, da ene kartice niso sprejemali oz. ni delovala... ali je presegla limit.

izven evrope res ne potujeva vsako leto. zato pa tudi nima smisla imeti koliko kartic.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

Lej, saj te razumem kaj bi rad povedal. Ampak je gpay eden majhen kamenček v mozaiku. Če bi hotel biti neodvisen, bi moral nehati uporabljati vse aplikacije in naprave od Googla. Pa jih (zaenkrat) ne bom, ker je preveč enostavno imeti vse na enem mestu. Ovca pač.

Mene sicer razen sledenja najbolj skrbi, da ti lahko kadarkoli ukinejo račun in ostaneš brez vsega.


In z vsakim nadaljnim kamenckom smo bolj zagreznili. Vcasih je bil samo search engine in reklame. Potem je bil gmail. Potem je bil android. Potem je zacel android proizvajati sumljivo veliko prometa,... vsaka tocka je bila en majhen kamencek. Pa poglej do kam smo zagreznili.

-Wall ::

delavec44 je izjavil:

bi moral nehati uporabljati vse aplikacije in naprave od Googla

Ce bi vsi odhebali google, ko je zacel zbirati podatke o vsem kar pocnes, danes ne bi bil odvisen od njih. Klasicen vendor-lockin.

In z gpayem odvisnost samo povecujete, za se malo, da bo nekoc nemogoce odnehati. Potem pa zacne google se chargati za storitve.

Lahko koga, ki je spustil IBM v firmo vprasas, kako je bilo fino ziveti z Lotusom in kako so cene narascale.

Delnicarji zahtevajo dobicke in morajo biti vedno vecji. Tako, da je v naravi samega ustroja delniske druzbe, da se slej ko prej povampiri. Me prav zanima, kam bojo sli Facebookovi podatki, ko se bo propad Mete nadaljeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

GupeM ::

Zakaj sploh pišeš tukaj po internetu? Kako pa veš, da za slo-techom ne stoji elita reptilov, ki zbira vse tvoje podatke, vse kar pišeš tu??? Zdaj ko pišeš vse to, si še v nevarnosti, da te ugrabijo.

Sicer ti pa priporočam branje tega:
https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...

darkolord ::

Katere podatke pa lahko slo-tech zbere?

Bo tako hitreje, ker če začnem za Google naštevati, je kar dolg seznam ...

-Wall ::

GupeM je izjavil:

Zakaj sploh pišeš tukaj po internetu? Kako pa veš, da za slo-techom ne stoji elita reptilov, ki zbira vse tvoje podatke, vse kar pišeš tu??? Zdaj ko pišeš vse to, si še v nevarnosti, da te ugrabijo.

Sicer ti pa priporočam branje tega:
https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...


In se oglasi junky, vdan v usodo, pa za zraven gre se ostale prepricevati, kako se nic ne da in ne zmore in je najbolje spricati v zilo, pa se vsi ostali probajte.

-Wall ::

GupeM je izjavil:

https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...


Mimogrede, da ti se terminologijo ocistimo napacnih predstav, ko so enkrat teorije dokazane jih ne mores vec zbasati pod tin-foil hat. S tem bi lahko nabijal 20 let nazaj. Danes, ne mores vec, si pac ze malo tehnolosko zastarel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

Nesta ::

Galaxy Watch 5 se ne deluje

GupeM ::

-Wall je izjavil:

GupeM je izjavil:

Zakaj sploh pišeš tukaj po internetu? Kako pa veš, da za slo-techom ne stoji elita reptilov, ki zbira vse tvoje podatke, vse kar pišeš tu??? Zdaj ko pišeš vse to, si še v nevarnosti, da te ugrabijo.

Sicer ti pa priporočam branje tega:
https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...


In se oglasi junky, vdan v usodo, pa za zraven gre se ostale prepricevati, kako se nic ne da in ne zmore in je najbolje spricati v zilo, pa se vsi ostali probajte.

Prvič, lahko me nehaš zmerjati z junkyjem, ker si zagotovo bolj zadrogiran kot jaz.

Drugič, verjetno self-hostam več stvari kot ti.

Tretjič, ne obremenjujem se s stvarmi, ki jih ne uporabljam. Jih pa pozdravljam, ker se lahko izkažejo za uporabne. Recimo Garmin pay na uri mi je odlična zadeva. Tudi stanje na cestah na google maps je izredno uporabno, in sem pripravljen deliti svojo lokacijo za to, da ne stojim 4 ure na avtocesti.

Četrtič, ne prenašam pametnjakovičev, ki mislijo da so pojedli vse znanje tega sveta, v resnici so pa na nivoju teoretikov zarot. Še vedno lahko plačuješ z gotovino. Tudi blagovna menjava je še vedno možna, če imaš fetiš na to. Na tvojo žalost (in srečo) pa ti firma ne more izplačat plače drugače kot na TRR. Kar je pa edino pravilno, ker si sicer precej verjeten utajevalec davkov.

-Wall ::

GupeM je izjavil:

-Wall je izjavil:

GupeM je izjavil:

Zakaj sploh pišeš tukaj po internetu? Kako pa veš, da za slo-techom ne stoji elita reptilov, ki zbira vse tvoje podatke, vse kar pišeš tu??? Zdaj ko pišeš vse to, si še v nevarnosti, da te ugrabijo.

Sicer ti pa priporočam branje tega:
https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...


In se oglasi junky, vdan v usodo, pa za zraven gre se ostale prepricevati, kako se nic ne da in ne zmore in je najbolje spricati v zilo, pa se vsi ostali probajte.

Prvič, lahko me nehaš zmerjati z junkyjem, ker si zagotovo bolj zadrogiran kot jaz.

Drugič, verjetno self-hostam več stvari kot ti.

Tretjič, ne obremenjujem se s stvarmi, ki jih ne uporabljam. Jih pa pozdravljam, ker se lahko izkažejo za uporabne. Recimo Garmin pay na uri mi je odlična zadeva. Tudi stanje na cestah na google maps je izredno uporabno, in sem pripravljen deliti svojo lokacijo za to, da ne stojim 4 ure na avtocesti.

Četrtič, ne prenašam pametnjakovičev, ki mislijo da so pojedli vse znanje tega sveta, v resnici so pa na nivoju teoretikov zarot. Še vedno lahko plačuješ z gotovino. Tudi blagovna menjava je še vedno možna, če imaš fetiš na to. Na tvojo žalost (in srečo) pa ti firma ne more izplačat plače drugače kot na TRR. Kar je pa edino pravilno, ker si sicer precej verjeten utajevalec davkov.


Kr neki. Daj si malo logicne zablode poglej, v enem sestavku si jih nasral toliko, da dvomim, da znas svoju uro uporabljat (da niti ne omenjamo, da si se potrudil, da se se pohvalis z Garminovo uro - prezivi to: "precenjena jajca" - precej bolno, lastno osebno identiteto postavljas na izdelke - glej link spodaj, raziskan fenomen pri ljudeh z nizko samozavestjo).

Glede cakanja, zaradi mapsov so zdaj polne ne samo vse avtoceste ampak se vse regionalke zraven, tako, da o "odlicnosti' bi se dalo pogovarjat.

Sicer pa, ko koncas z logicnimi zablodami, lahko se tole pogledas: https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Sure enough, after crunching the numbers, Lee and her colleagues found that self-conscious, low-self-esteem subjects who said they liked Starbucks initially actually rated the coffee company more favorably after they had read the critical editorial.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

GupeM ::

-Wall je izjavil:

GupeM je izjavil:

-Wall je izjavil:

GupeM je izjavil:

Zakaj sploh pišeš tukaj po internetu? Kako pa veš, da za slo-techom ne stoji elita reptilov, ki zbira vse tvoje podatke, vse kar pišeš tu??? Zdaj ko pišeš vse to, si še v nevarnosti, da te ugrabijo.

Sicer ti pa priporočam branje tega:
https://www.ehow.com/how_2049858_make-t...


In se oglasi junky, vdan v usodo, pa za zraven gre se ostale prepricevati, kako se nic ne da in ne zmore in je najbolje spricati v zilo, pa se vsi ostali probajte.

Prvič, lahko me nehaš zmerjati z junkyjem, ker si zagotovo bolj zadrogiran kot jaz.

Drugič, verjetno self-hostam več stvari kot ti.

Tretjič, ne obremenjujem se s stvarmi, ki jih ne uporabljam. Jih pa pozdravljam, ker se lahko izkažejo za uporabne. Recimo Garmin pay na uri mi je odlična zadeva. Tudi stanje na cestah na google maps je izredno uporabno, in sem pripravljen deliti svojo lokacijo za to, da ne stojim 4 ure na avtocesti.

Četrtič, ne prenašam pametnjakovičev, ki mislijo da so pojedli vse znanje tega sveta, v resnici so pa na nivoju teoretikov zarot. Še vedno lahko plačuješ z gotovino. Tudi blagovna menjava je še vedno možna, če imaš fetiš na to. Na tvojo žalost (in srečo) pa ti firma ne more izplačat plače drugače kot na TRR. Kar je pa edino pravilno, ker si sicer precej verjeten utajevalec davkov.


Kr neki. Daj si malo logicne zablode poglej, v enem sestavku si jih nasral toliko, da dvomim, da znas svoju uro uporabljat (da niti ne omenjamo, da si se potrudil, da se se pohvalis z Garminovo uro - prezivi to: "precenjena jajca" - precej bolno, lastno osebno identiteto postavljas na izdelke - glej link spodaj, raziskan fenomen pri ljudeh z nizko samozavestjo).

Glede cakanja, zaradi mapsov so zdaj polne ne samo vse avtoceste ampak se vse regionalke zraven, tako, da o "odlicnosti' bi se dalo pogovarjat.

Sicer pa, ko koncas z logicnimi zablodami, lahko se tole pogledas: https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Sure enough, after crunching the numbers, Lee and her colleagues found that self-conscious, low-self-esteem subjects who said they liked Starbucks initially actually rated the coffee company more favorably after they had read the critical editorial.

Ja, fovšija je huda reč. Če si modernih stvari ne moreš privoščit še toliko bolj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19933775 (94) MrStein
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16944016 (2077) Apple
»

NLB Pay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10715820 (2301) dunda
»

Google Wallet podprl Slovenijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11916875 (2843) amacar
»

[Android] Prodajanje aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11027128 (11934) shadeX

Več podobnih tem