» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
46 / 48
»»

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

In ja, nek subaru se nikoli ne pelje tako kot tesla, ne glede kolk kater stane in kakšno opremo ima.


To je tvoja ocena, ostali, ki vozimo subaruje, vemo zakaj je bil v reliju tako dober. Verjetno ne zarad slabih voznih lastnosti.

Tesla je pa samo in le dvotonski jajc na nivoju jugota. Vse kar ima dobro, je softwerska podpora, ki je na res visokem nivoju (in se ostali lahko samo skrijejo), vse ostalo je na nivoju jugota in nesposobnih američanov - neumno, zanič in nekvalitetno.

Crash test tesle Y in subaru XV si poglej (to kar sem jaz primerjal). Subaru je 5 let starejši test (2017 vs 2022), pa je še vedno tam-tam s teslo. To veliko pove o kvaliteti tesle, ki v petih letih razvoja (kar je ogromno v teh časih) komaj prehiti avto v razredu golfa, ki ima havbo 10cm krajšo od tesle Y.
NCAP crash test xv vs Y:
spredaj 94 vs 97%
bok 89 vs 87%
pešci 84 vs 82%
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

5 let stare teste ne moreš primerjat med seboj, to bi že lahk vedel.

fikus_ je izjavil:

Utk-ja ne boste prepricali! On ima prav in hoce imeti zadnjo besedo.

Lahko mi pa ti najdeš link, da je nekdo resno primerjal subaru XV z modelom y in da je subaru zmagal (v čemurkoli koristnem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Dejmo malo drugače povedat te zadeve.
Vsak zna narest "konja več" ali "kilometer hitrejši" avto z boljšimi pospeški. Kje je pa varnost pri EV. Namreč poraba, pospeški, moč motorja,..., po nesreči, kjer ti nekdo v bok avta prileti, ker je prevozil rdečo luč, niso več pomembni. Pomembna je samo še varnost. In tega elektro avtomobili še nimajo v veliki večini. Če od malčkov crash teste gledaš, so EV testi porazni. Ja tesla je šla naprej. Pa ostali EV? Še vedno smrtno nevarni?

Pri Subaruju so že nekaj let nazaj odločili, da bodo delal na varnosti, zgradil so enotno platformo, ki temelji na večji varnosti. Pa naredite bolj varen avto od nas, je bil takrat njihov moto. Pa filmčki za osveščanje kot so "I survived".
Tako da lahko začnemo kar pri varnosti. Preveri NCAP teste in si poglej cifre. Bočni trk, pešci, zadnji sedeži,... V vseh teh treh testih je že mali subaru XV boljši že od tesle Y.

Bo to dovolj?

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Lahko ti še 5x napišem, pa še zmeraj ne boš razumel, da ne moreš rezultat iz 2017 primerjat z 2022, ker to pač ni isti test. Kar ti piše tudi na Euro NCAP strani, če znaš brat. Sploh pa ne moreš primerjat manjšega avta z večjim. Kar ti tudi piše na Euro NCAP strani.
Tudi če bi bil res subaru malo bolj varen od tesle, ni tesla tako malo varna da bi bila v resnici neka razlika. Ni to neka dacia. Drugi električni so pa različni, nekateri so varni, nekateri niso, če so že postarani modeli, ali pa poceni.

Btw, kako kaj novi električni subaru? Ko bo to prišlo k nam, boš kupil, in potem bo pa elektrika naenkrat prava stvar in vsi, ki vozijo karkoli drugega, zarukani kmetavzarji. Tolk te pa že poznamo... Isto je bilo s plinom, isto je bilo z avtomatskim menjalnikom, in isto bo z elektriko. Stavim eno jajce na to, še zmeraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Solterra je že prišla v slovenijo. Na cenikih je, kupiš ga lahko. Ampak jaz električnega subaruja zaenkrat še ne mislim kupit. Zaenkrat se še ne splača, pa 60k evrov je preveč za kos pleha, ker ni še enkrat boljši od tega, ki ga imam (cena tega je bila 28k). Poleg tega je ta še za zvozit. Ma šele 135k kilometrov na števcu, tako da za 10 let je še dober. Potem pa mogoče hibrida, ker še vedno rabim avto za daljše razdalje in tam so EV še vedno porazni.

Za avtomatski menjalnik boš moral pa kar najt, kje sem ga pljuval. Že dolgo je, kar nimam več ročnega menjalnika. Vsaj nekje 10 let, tako da glej poste izpred 2012. Za gužve, ki jih je vedno več, je avtomatski menjalnik zmaga. Sem pa pljuval tiste z dvojno sklopko, ker preveč crkujejo (so, zdej so jih mal poštimal).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

jotunn2 ::

Utk je izjavil:

Ti si tist, ki nekaj trdiš, brez da bi dal konkreten primer. Tako si lahko tudi jaz izmislim karkoli. Ja, električni avto je dražji, to res ni neka skrivnost. Ampak že v srednjem razredu ni tolk dražji kolk se bolje pelje in manj porabi. Kar najdi podobnega bmwja kot je tesla 3, z enako opremo, podobnimi pospeški itd., se ne bi čudil če bi bila tesla 10 jurjev cenejša. Je pa dražja od renaulta s 140 konji, res je. In ja, nek subaru se nikoli ne pelje tako kot tesla, ne glede kolk kater stane in kakšno opremo ima.

Jaz sem ti povedal stevilke primerljivih avtomobilov. Ti jih nisi pac pa si bluzil s tem koliko prisparas ce namesto Mclarna za 2mio eur kupis Dacio Spring. In to, koliko boljse se pelje EV od ICE je tudi malo vprasljivo. Zame je "udobnost" voznje tudi to, da se po svojih opravkih peljem, brez da bi moral sredi zime sedeti v avtu z bundo (ker se pri vkljucenem gretju doseg drasticno zmanjsa) in da na svoji poti ni potrebno delati pol in vec urnih postankov za filanje. Tudi to spada pod "kakovost voznje". In ce se vozis na lokacije kjer ni prav veliko prikljuckov za polnjenje, pomeni da potrebujes precej spodoben domet, kar avtomatsko pomeni se precej drazje avtomobile. V nasprotnem primeru si primoran v ne tako kratek postanek na bencinski, kjer pa ima Petrol cene kar v rangu bencina (do 0.73e/kWh), kar pomeni da razen izgubljene pol ure (ter s tem povezanih verjetno se 10+eur za kavo in ostale stvari v tem casu ko cakas), ne profitiras prav veliko.

WizzardOfOZ ::

Če je cena res 0.73€ na kWh in je poraba EV na 100km med 18 (13€ na 100km) in 25kwh (18€ na 100km), to pomeni konkretno dražji prevoz kot na bencin ali dizel. V bistvu je taka poraba že primerljiva s kakim starim klenim terencem tipa land rover defender ali pa toyota landcruiser ali nissan patrol. :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Če je cena res 0.73€ na kWh in je poraba EV na 100km med 18 (13€ na 100km) in 25kwh (18€ na 100km), to pomeni konkretno dražji prevoz kot na bencin ali dizel. V bistvu je taka poraba že primerljiva s kakim starim klenim terencem tipa land rover defender ali pa toyota landcruiser ali nissan patrol. :)):)):))


Ne samo to, ko bo EVjev 80% bodo to uvedli za gospodinjstva, kot so v Nemčiji za TČ uvedli druge pogodbe o odjemu... tako bo enako pri nas, samo pol bo pa spet jamranje in stokanje progresivcev.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

V Nemčiji je kWh je tako ali tako za gospodinjstvo 0,40 EUR/kWh.

Pa zdaj računaj porabo, če imaš domačo polnilnico. Ki tudi ni zastonj...

Mene pride cirka 10 EUR dizla na 100km. S tem, da ne rabim mislit, da ga dam doma polnit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

15 kwh na 100 km po nemški ceni je 6 evrov, 5,5 litrov dizla pa 12. Razlika 6 evrov. Ni bistvene razlike proti nam.

Pa zdaj računaj porabo, če imaš domačo polnilnico. Ki tudi ni zastonj...

A nimaš nobenga štekarja doma, da rabiš polnilnico?

Jaz sem ti povedal stevilke primerljivih avtomobilov.

So you say...

Če je cena res 0.73EUR na kWh in je poraba EV na 100km med 18 (13EUR na 100km) in 25kwh (18EUR na 100km)

V resnici je 0,66 in v resnici imaš veliko večjo šanso, da boš dobil "srednje" hitro polnilnico, ki stane 0,42. Če se malo voziš in redko polneš, to na leto ne pomeni dost. Če se več voziš in pogosteje polneš, si lahko zakupiš razne pakete in to ceno spustiš na 0,3. To je cena za hitro polnjenje, ki ga itak naj ne bi stalno uporabljal. Večinoma polneš doma, po 15 centov, ali pa zastonj, če imaš elektrarno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:


Ne samo to, ko bo EVjev 80% bodo to uvedli za gospodinjstva, kot so v Nemčiji za TČ uvedli druge pogodbe o odjemu... tako bo enako pri nas, samo pol bo pa spet jamranje in stokanje progresivcev.

Mislim, da smo mi pametnejši od Nemcev.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Če je cena res 0.73EUR na kWh in je poraba EV na 100km med 18 (13EUR na 100km) in 25kwh (18EUR na 100km)

V resnici je 0,66. Če se malo voziš in redko polneš, to na leto ne pomeni dost. Če se več voziš in pogosteje polneš, si lahko zakupiš razne pakete in to ceno spustiš na 0,3. To je cena za hitro polnjenje, ki ga itak naj ne bi stalno uporabljal. Večinoma polneš doma, po 15 centov, ali pa zastonj, če imaš elektrarno.


Elektrarna ni zastonj. Polnilnica tudi ne. Bodo pa cene na km prevožen enake, ker država živi od trošarin, ki jih na elektriko ni toliko kot na ICE goriva. Torej jih bo v končni fazi poenotili.

Če je cena 0,66€ je to še vseeno med 12 in 16€. Kar je veliko. To je cena porabe povprečnega bencinarja z malo večjo mašino. Pri porabi 7 litrov bencina si še vedno pod ceno EV na 100km prevoženih.

Če se malo voziš in redko polneš, je tudi ford F150 Raptor odlična zadeva. Maš 6.3 V8 motor s 500 konji. Avto da užitkov ogromno, sploh po kakih makadamih, off road terenih,... Zakupiš paket "zamiži, ko plačaš povhen tank" in si v redu tudi s porabo 40 litrov. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

jotunn2 je izjavil:

Utk je izjavil:

Ti si tist, ki nekaj trdiš, brez da bi dal konkreten primer. Tako si lahko tudi jaz izmislim karkoli. Ja, električni avto je dražji, to res ni neka skrivnost. Ampak že v srednjem razredu ni tolk dražji kolk se bolje pelje in manj porabi. Kar najdi podobnega bmwja kot je tesla 3, z enako opremo, podobnimi pospeški itd., se ne bi čudil če bi bila tesla 10 jurjev cenejša. Je pa dražja od renaulta s 140 konji, res je. In ja, nek subaru se nikoli ne pelje tako kot tesla, ne glede kolk kater stane in kakšno opremo ima.

Jaz sem ti povedal stevilke primerljivih avtomobilov. Ti jih nisi pac pa si bluzil s tem koliko prisparas ce namesto Mclarna za 2mio eur kupis Dacio Spring. In to, koliko boljse se pelje EV od ICE je tudi malo vprasljivo. Zame je "udobnost" voznje tudi to, da se po svojih opravkih peljem, brez da bi moral sredi zime sedeti v avtu z bundo (ker se pri vkljucenem gretju doseg drasticno zmanjsa) in da na svoji poti ni potrebno delati pol in vec urnih postankov za filanje. Tudi to spada pod "kakovost voznje". In ce se vozis na lokacije kjer ni prav veliko prikljuckov za polnjenje, pomeni da potrebujes precej spodoben domet, kar avtomatsko pomeni se precej drazje avtomobile. V nasprotnem primeru si primoran v ne tako kratek postanek na bencinski, kjer pa ima Petrol cene kar v rangu bencina (do 0.73e/kWh), kar pomeni da razen izgubljene pol ure (ter s tem povezanih verjetno se 10+eur za kavo in ostale stvari v tem casu ko cakas), ne profitiras prav veliko.

Kakovost voznje se ze konca, ko moram vsak dan nek kabel cez dvorisce vlect vstekat in zjutraj v mrazu to mrzlo zaroseno plastiko odstekat vsak dan. Boknedaj, da imas malo gepeka v roki, moras najprej to sranje naredit preden lahko nadaljujes.
Kurac. Pa slucajno pozabis, kaj pa pol? Kot da clovek nikoli nic ne pozabi v zivljenju.

Vem da imam avto pred hiso, s katerim tudi ob polnoci lahko priletim do Klinicnega centra, ce je treba. Brez tega da se v paniki odpeljem s prazno baterijo in vstekanim kablom slucajno.

EV je za ziherase pac. Kolkokrat sem sel na "izlet" in se vmes spomnil, kaj pa ce gremo se tja in tja. Popolnoma sprosceno, ves da tank nese, ves da se ne rabis ustavit na nekih glupih polnilnih tockah in jih iskati po zemljevidu z aplikacijo.

Kakovost za en drek. No za tiste, ki so ljudje od A do B in prepricanja, da oni nikoli nicesar ne pocnejo, furajo konstanto, verjamem, da je EV sveti gral.
Ce v lajfu ne delas nic, se ne peljes nikamor, nimas nicesar, je EV cist kul. Da bi pa sel na 100% splaniran road trip, samo zaradi jebenega EVja, unici celo lepoto roadtripa.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Elektrarna ni zastonj.

Zarad avta fukneš 5 panelov več za 500 evrov in imaš pokrito gorivo za 30 let.

Polnilnica tudi ne.

Polnilnice ne rabiš.

Bodo pa cene na km prevožen enake, ker država živi od trošarin, ki jih na elektriko ni toliko kot na ICE goriva. Torej jih bo v končni fazi poenotili.

Ne bojo jih poenotili nikoli. Zmeraj bo nafta dražja od elektrike. Morda bo 100 km na elektriko stalo 20 evrov, ampak bo pa 100 km na nafto stalo 28.


Če je cena 0,66€ je to še vseeno med 12 in 16€. Kar je veliko. To je cena porabe povprečnega bencinarja z malo večjo mašino. Pri porabi 7 litrov bencina si še vedno pod ceno EV na 100km prevoženih.

To plačaš samo ko greš na pot, ki je tvoj avto več ne zmore. Če greš 500 km daleč, boš prvih 300-400, odvisno kaj imaš, prevozil praktično zastonj. Za tistih 100-200 km boš pa pač plačal nekaj.

Če se malo voziš in redko polneš, je tudi ford F150 Raptor odlična zadeva.

Zakaj se delaš še večjega bedaka kot si? Res ni potrebe. Če se malo voziš izven tega kar tvoj avto zmore napolnjen doma.

Kakovost voznje se ze konca, ko moram vsak dan nek kabel cez dvorisce vlect vstekat in zjutraj v mrazu to mrzlo zaroseno plastiko odstekat vsak dan. Boknedaj, da imas malo gepeka v roki, moras najprej to sranje naredit preden lahko nadaljujes.
Kurac. Pa slucajno pozabis, kaj pa pol? Kot da clovek nikoli nic ne pozabi v zivljenju.

Jaz sem si zmontiral štekar, navaden, nobena faking polnilnica, na zunanjo steno hiše, in zraven v škatlo dal polnilec (v velikost malo večjega napajalnika za prenosnika, recimo). Pripeljem se tam z avtom, na meter blizu, vtaknem not. Zjutraj ko pridem do njega je avto poln in ogret in odmrznjen.

jotunn2 ::

Utk je izjavil:

V resnici je 0,66 in v resnici imaš veliko večjo šanso, da boš dobil "srednje" hitro polnilnico, ki stane 0,42. Če se malo voziš in redko polneš, to na leto ne pomeni dost. Če se več voziš in pogosteje polneš, si lahko zakupiš razne pakete in to ceno spustiš na 0,3. To je cena za hitro polnjenje, ki ga itak naj ne bi stalno uporabljal. Večinoma polneš doma, po 15 centov, ali pa zastonj, če imaš elektrarno.

No saj s taksnimi izracuni z izmisljenimi podatki, potem brez tezav prides da tega, da ti EV celo denar nazaj mece ne porablja. Tu so pa realne stevilke:
https://www.petrol.si/mobilnost/zasebni...

Utk ::

Ja, realne številke so 0,29, 0,42 in 0,66, odvisno od hitrosti polnjenja, tako kot sem napisal.

jotunn2 ::

No in ker ne bos cakal 3 ure, se na poti odlocis za hitrejso, kar znese cca. 12eur/100km, plus 10+eur za kavo, sok in sendvic, ki ga kupis medtem ko cakas tiste pol ure plus. Skoraj zastonj ;)

Utk ::

Tista, ki stane 12 evrov, polni z močjo 100-150 kw. Moraš imet res faking huge baterijo, da ti bo pol ure imelo kaj polnit. Ker ne prideš tam s prazno, niti ne polneš do 100%. Bolj realno je, da boš nabil kakih 40 kwh, če še tolk, kar ti je dost za 250-300 km (na cilj lahko prideš bolj prazen kot na hitro polnilnico), 40 kwh pa napolne v 16 min. Če imaš na črpalki na okencu dva turka, si že tu nekje z nafto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Utk je izjavil:

15 kwh na 100 km ...


Kateri avto ti toliko porabi? Ali je to poleti ali pozimi, po mestu, regionalka, AC? Voziš po omejitvah ali penzionistično?????

Si zmišljuješ neke cifre, kakor ti ustreza.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Sej 5,5 pri dizlu je tudi izmišljeno, so what? Tudi dizel lahko porabi od 5 do 8.
Meni porabi manj kot 15, samo nekaj je baje izgube pri polnjenju. Po AC grem redko, ima pa moja kanta toplotno črpalko. Za porabo mi je v resnici vseeno, ker imam elektrarno in ker se vozim na kratke razdalje in ni problem dosega, ampak računalnik pravi 13, če laže, pač laže, bog pomagaj. Če grem kam dlje z njim, da je doseg na meji, se pa tudi ne cijazim zarad tega. Če treba polnit, pač polnem, big deal. Če ne znese z njim, gremo itak s hibridom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Daj mi podatek za 15 kwh na 100 km, kateri avto?
Ne se sedaj izmotavat!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

m0LN4r ::


Jaz sem si zmontiral štekar, navaden, nobena faking polnilnica, na zunanjo steno hiše, in zraven v škatlo dal polnilec (v velikost malo večjega napajalnika za prenosnika, recimo). Pripeljem se tam z avtom, na meter blizu, vtaknem not. Zjutraj ko pridem do njega je avto poln in ogret in odmrznjen.
In se vedno vsak dan. Dvakrat se jebes s tem sranjem. Pa je Kabel tut segret ko ga primes?

Pripeljem se tam z avtom, na meter blizu
Ja saj sem rekel za ziherase, pri katerih opcija, da mogoce pa ne mores, ne obstaja. Ti lahko VEDNO parkiras na meter blizu saj vemo, vedno. Pa nikoli ne bos rabil nikamor nujno ali spontano, NIKOLI ! To ze vse vemo. Saj sem napisal in razlozil.

PS: Kak je kaj piknil na polnilnici bogu za hrbtom? Je ze ziher kaka aplikacije kje pise, kera polnilnica ima lepsi razgled in manj prostitutk, pa ce lahko postavis dekco z piknik kosarco al moras v avto sedet al dat 50 centov za wc.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

fikus_ je izjavil:

Daj mi podatek za 15 kwh na 100 km, kateri avto?
Ne se sedaj izmotavat!

Sem napisal že večkrat, leaf prvi.

WizzardOfOZ ::

Avstrija???
Cena polnjenja na priključkih z nazivno močjo nad 50 kW - 1,27€


Ko smo še imeli prejšnji avto na plin sem recimo napolnil 70 litrov bencina in 73 litrov plina (143 litrov goriva) naenkrat in se brez problema vozil nekaj mesecev v službo brez tankanja. Toliko časa, da vmes že pozabiš, kdaj si nazadnje tankal.

Kaj pa tisti v blokih, ki ne morejo polniti doma? Predvidevate, da vsi živijo v hišah in da bodo vsi polnili doma. Kar ni res. Ogromno ljudi živi v blokih.
Poleg tega bodo morali "pumpe" konkretno razširit, ker za ICE sedaj je vsaj 10 avtov na uro na eno polnilnico, za EV bosta 2 ali manj na uro.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

In se vedno vsak dan. Dvakrat se jebes s tem sranjem. Pa je Kabel tut segret ko ga primes?

Ni treba vsak dan, vsak drug, pa še to samo zato, ker imam res "slab" EV. A je tvoj kabel od sesalca segret ko ga primeš? Kaj bo segret, če vleče tistih 2,3, kw.

Ti lahko VEDNO parkiras na meter blizu saj vemo, vedno.

Normalno, pred svojo hišo pa ja lahk.

Pa nikoli ne bos rabil nikamor nujno ali spontano, NIKOLI ! To ze vse vemo. Saj sem napisal in razlozil.

Če bom, bom vzel hibrida.

PS: Kak je kaj piknil na polnilnici bogu za hrbtom? Je ze ziher kaka aplikacije kje pise, kera polnilnica ima lepsi razgled in manj prostitutk, pa ce lahko postavis dekco z piknik kosarco al moras v avto sedet al dat 50 centov za wc.

Imaš kar nekaj internet strani z opisi polnilnic, kot neka wikipedija, ali pa tripadvisor, če te že zanima.

Kaj pa tisti v blokih, ki ne morejo polniti doma?

Za njih se sekiram glih tolk kot se oni sekirajo zame, ko moram jaz streho menjat, njih pa to stane 200 evrov.

Poleg tega bodo morali "pumpe" konkretno razširit, ker za ICE sedaj je vsaj 10 avtov na uro na eno polnilnico, za EV bosta 2 ali manj na uro.

Predvsem bojo morali postavit kupe štekarjev, ne rabijo bit nič hitri, po parkiriščih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

Utk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Daj mi podatek za 15 kwh na 100 km, kateri avto?
Ne se sedaj izmotavat!

Sem napisal že večkrat, leaf prvi.


Bo poraba bližje 18 kWh/100km kot tvojih 15, razen, če si ovira na cesti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

m0LN4r ::

Ni treba vsak dan, vsak drug, pa še to samo zato, ker imam res "slab" EV. A je tvoj kabel od sesalca segret ko ga primeš? Kaj bo segret, če vleče tistih 2,3, kw.
Ti mi razlozi, ce bo avto prekinil polnenje ob treh zjutraj ker je poln in bo zunaj minus 10.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Pa še treba vedet, da letos je pač cena elektrike taka kot je, ampak v normalnih časih nek Petrol dobiva elektriko po 7 centov, plača omrežnino in vse to, nam jo proda po 30 centov na polnilnici, mi jih rabimo 20 (naj bo 20, da ne bo tist kreten spet javkal) za 100 km, Petrol zasluži 3 do 4 evre na naših 100 km. Kar je bistveno več kot pri nafti. Kaj šele pri ceni 60 centov. Tu se ni treba kaj dost sekirat, bo že konkurenca naredila svoje.

m0LN4r je izjavil:

Ni treba vsak dan, vsak drug, pa še to samo zato, ker imam res "slab" EV. A je tvoj kabel od sesalca segret ko ga primeš? Kaj bo segret, če vleče tistih 2,3, kw.
Ti mi razlozi, ce bo avto prekinil polnenje ob treh zjutraj ker je poln in bo zunaj minus 10.

Ja kaj pa bo drugega kot prekinil, a naj elektriko preliva ven po dvorišču?

fikus_ je izjavil:

Utk je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Daj mi podatek za 15 kwh na 100 km, kateri avto?
Ne se sedaj izmotavat!

Sem napisal že večkrat, leaf prvi.


Bo poraba bližje 18 kWh/100km kot tvojih 15, razen, če si ovira na cesti.

Ne rečem, da se ne da, ampak pri porabi 18 kwh bi bil daleč največji manijak na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Torej, plastika bo topla tut pr nizkih temperaturah, ce se vec ne polni.

Mas dobro zavarovanje, ce se slucajno spotaknes ob kablu? Lahko se ti zgodi 365x na leto namrec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Zakaj me bi brigalo, če bo plastika topla ali ne? A se armatura na tvojem polotu lomi ko ga pustiš pri -10 zunaj?
Lahko se mi tudi 2000x letno zgodi da padem po stopnicah. Še celo veliko večja verjetnost je za to.
Itak si pa nastaviš timer, da je poln in segret približno takrat ko ga boš zjutraj rabil, da je tudi baterija ko štartaš vsaj malo segreta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Zakaj me bi brigalo, če bo plastika topla ali ne? A se armatura na tvojem polotu lomi ko ga pustiš pri -10 zunaj?
Govorili smo o tem, da moras ta drek vsak dan vstekat in izstekat. Armaturko lahko pustis pri miru.

Lahko se mi tudi 2000x letno zgodi da padem po stopnicah. Še celo veliko večja verjetnost je za to.
Ja z Kablom je pa 2000x plus 365x. Dosti vec.

Itak si pa nastaviš timer, da je poln in segret približno takrat ko ga boš zjutraj rabil, da je tudi baterija ko štartaš vsaj malo segreta.
In seeno dodatno sranje. Torej, vsak dan vstekat kabel, vsako jutro stekat ven. Drkat aplikacijo za segrevanje, drkat aplikacijo za polnenje, planiranje izletov, planiranje "izrednih" dogodkov, kaj smo se izpustili? Da ne bo presenecenj?
;)

PS: Pa se tvoji otroci, zena, sorodniki se lahko spotaknejo ob kablu 2000x + 365x x 6
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Govorili smo o tem, da moras ta drek vsak dan vstekat in izstekat. Armaturko lahko pustis pri miru.

Nekateri ne zaslužimo 2000 evrov na uro, da nam bi 10 sekund dnevno za prišparanih 100 evrov na mesec se zdelo preveliko zapravljanje časa. Btw včeraj so na črpalki ljudje čakali v vrstah spet po 15 min. Tolk jaz ne bom zapravil s temi kabli v treh letih. In zato da so prišparali 4 evre. Kar jaz prišparam vsak drug dan. Sej sem mislil it malo zaokrožit po črpalkah...provocirat :P

In seeno dodatno sranje. Torej, vsak dan vstekat kabel, vsako jutro stekat ven. Drkat aplikacijo za segrevanje, drkat aplikacijo za polnenje, planiranje izletov, planiranje "izrednih" dogodkov, kaj smo se izpustili? Da ne bo presenecenj?

Timer se nastavi enkrat in velja za zmeraj. Recimo, od 3h do 7h polni, oz. do nekega procenta, ob pol 7h vklopi gretje. To je to.

PS: Pa se tvoji otroci, zena, sorodniki se lahko spotaknejo ob kablu 2000x + 365x x 6

Ko se bo prvič to zgodilo ga bom vkopal v tla, da bo ven gledal stolpič, tak potopni, da ne bo koga motil, ko se ne polne. Majkemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Nekateri ne zaslužimo 2000 evrov na uro, da nam bi 10 sekund dnevno za prišparanih 100 evrov na mesec se zdelo preveliko zapravljanje časa. Btw včeraj so na črpalki ljudje čakali v vrstah spet po 15 min. Tolk jaz ne bom zapravil s temi kabli v treh letih. In zato da so prišparali 4 evre. Kar jaz prišparam vsak drug dan. Sej sem mislil it malo zaokrožit po črpalkah...provocirat :P

1. Nismo govorili o sparanju. Ampak o iteraciji pocetja, necesa, kar kvari kvaliteto.
2. Jaz nisem cakal na crpalki? Bi moral?
3. Ti moras najprej prisparat tolko, da prides na nulo, kot ce bi si v startu nabavil cenejsi avto. V katerega ne rabis vsak dan vstekat in izstekat kabel, da se znji slucajno ne odpeljes oz. spotaknes. Iz ICEja ne visi kabel, tako da mora biti kr stresno, da se tu zagovarjas, kako super je vsak dan kot olimpijski sport vsekat in izstekat kabel v 10 sekudah in parkirati tocno na en meter xD

Timer se nastavi enkrat in velja za zmeraj. Recimo, od 3h do 7h polni, oz. do nekega procenta, ob pol 7h vklopi gretje. To je to.

Ja sej, ti se zmeraj ob isti minuti peljes, celo zivljenje. Smo spet pri konstanti.

Ko se bo prvič to zgodilo ga bom vkopal v tla, da bo ven gledal stolpič, tak potopni, da ne bo koga motil, ko se ne polne. Majkemi.

Ja to bi ze moral zdavni narediti. Sicer imas pol en grdi steber in razkopan asfalt, ampak je lepse, kot en grdi kabel.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

1. Nismo govorili o sparanju. Ampak o iteraciji pocetja, necesa, kar kvari kvaliteto.
2. Jaz nisem cakal na crpalki? Bi moral?

Jaz pa nisem včeraj sploh se dotaknil kabla. Bi se moral?
Veliko jih je bilo na črpalki, to sem že videl. Zarad štirih evrov so čakali 15 minut. Jaz pa ne bi smel enga kabla vštekat za prišparanih 15 evrov vsakič ko ga napolnem.

Ti moras najprej prisparat tolko, da prides na nulo, kot ce bi si v startu nabavil cenejsi avto.

Normalno.

V katerega ne rabis vsak dan vstekat in izstekat kabel, da se znji slucajno ne odpeljes oz. spotaknes. Iz ICEja ne visi kabel, tako da mora biti kr stresno, da se tu zagovarjas, kako super je vsak dan kot olimpijski sport vsekat in izstekat kabel v 10 sekudah in parkirati tocno na en meter xD

A si res tak invalid, da ti vštekanje enga kabla, kot za sesalc, predstavlja tak napor in stres? Na en meter parkirat je problem? Sej lahko parkiram tudi na 3, sej je vseeno, kabel je dovolj dolg. Kako pa na črpalki preživiš, odpreš rezervoar, vzet moraš tist šlauf, vtaknit ga not, pritisnit, zatič, potem pa v obratnem vrstnem redu, da se ne odpelješ z šlaufom v avtu, pa vmes pazit da ti ne priteče žena mimo in se spotakne ob cev...oh the horror, kakšen stres. Zafrkavam se, da ne boš resno vzel... Mi je pa resno stresno na črpalki pustit 60 evrov, to pa.

Ja sej, ti se zmeraj ob isti minuti peljes, celo zivljenje. Smo spet pri konstanti.

Zakaj si bedak? Ne rabim se celo življenje ob isti minuti peljat, da si znam nastavit timer sred noči, ki bo v 360 dneh od 365 štimal. Če bom kdaj štartal sred noči, bom pa za tisto noč nastavil drugega, ja. Res strašno naporno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

A si res tak invalid, da ti vštekanje enga kabla, kot za sesalc, predstavlja tak napor in stres?


Zmotno je mišljenje da tega ne zmoremo... težava je v tem, da je to še 1 dodatna nevšečnost in skrb ki je pač ne bi želeli ali nujno rabli.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

It na črpalko ti pa ni nevšečnost, ki je ne bi želel, še posebej ko treba plačat ceh?
Sej zate itak vemo, da si top šit menedžer, v rangu Muska, delaš 22,5 ure na dan in res nimaš časa se ubadat s takimi bedarijami. No, čeprav, Musk očitno najde čas za vtaknit tist kabel, če smo že pri tem...pa sem precej prepričan, da si bi tudi bencin lahko privoščil.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

It na črpalko ti pa ni nevšečnost, ki je ne bi želel, še posebej ko treba plačat ceh?
Sej zate itak vemo, da si top šit menedžer, v rangu Muska, delaš 22,5 ure na dan in res nimaš časa se ubadat s takimi bedarijami. No, čeprav, Musk očitno najde čas za vtaknit tist kabel, če smo že pri tem...pa sem precej prepričan, da si bi tudi bencin lahko privoščil.


Ne ni mi, ker na črpalki tankam 10 min potem pa imam 1 mesec mir... na EVju pa moram tankat vsake 2-3 dni kar pomeni da moram:

1. dobit parkirni prostor dovolj blizu bloka
2. Ko se pripeljem domov moram it v 3. nadstropje vržt kabel preko balkona dol na parkirišče
3. It nazaj dol potegnit kabel do avta in polnit
4. Upat da mi noben ne bo nič sfukal ker lahko
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dude ::

Pa pustite Utkju veselje do njegovega gokarta no... Oz. BTC na 4 kolesih kakor on rad povzame. Baje bodo leafi po 50 jurjev cez 15 let. Ane Utk in podobni? :))8-)>:D

deco16 ::

1 mesec in maš mir in na 2-3 dni nekako ne štima matematika :)

Utk ::

1. dobit parkirni prostor dovolj blizu bloka
2. Ko se pripeljem domov moram it v 3. nadstropje vržt kabel preko balkona dol na parkirišče
3. It nazaj dol potegnit kabel do avta in polnit
4. Upat da mi noben ne bo nič sfukal ker lahko

Haha, živiš v bloku v 3. štuku, verjetno še brez dvigala, parkiraš tako da iščeš parking 5 min, včasih 100 metrov daleč, in potem praviš MENI kak hassle je vštekanja kabla vsakih par dni pred garažo. Pa ti si res neverjeten...

Pa pustite Utkju veselje do njegovega gokarta no... Oz. BTC na 4 kolesih kakor on rad povzame. Baje bodo leafi po 50 jurjev cez 15 let. Ane Utk in podobni?

Ne, moj je lahko čez 10 let vreden natanko 0, pa me bo še zmeraj stal manj kot bi me stalo samo gorivo pri kateremkoli drugem avtu.

Mato989 ::

Haha, živiš v bloku v 3. štuku, verjetno še brez dvigala, parkiraš tako da iščeš parking 5 min, včasih 100 metrov daleč, in potem praviš MENI kak hassle je vštekanja kabla vsakih par dni pred garažo. Pa ti si res neverjeten...


Ne parking najdem takoj, samo ni zmeraj 3 metre od bloka, včasih je pač 15m... ampak to ni problem ker je ranga 10 sekund razlike... moj opisan postopek pa vzame 15 min...

Jaz govorim da je to ŠE DODATNI hassle... nikjer nisem rekel da drugo ni... ampak če že 3 min parkiram pa se peljem po ulici malo višje ko je parking, je to kar sem opisal še dosti dodatnega dela in tečnega drkanja samo zato da dosežemo tvojo ceno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Ma meni je čisto vseeno če imaš ti možnost kje polnit ali ne. Samo ne izmišluj si kakšno ekstra delo jaz delam, če pa ti hodiš v bloku v 3. štuk, ali pa čakaš dvigalo, v tem času jaz priklopim in odklopim 10 električnih avtov.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ma meni je čisto vseeno če imaš ti možnost kje polnit ali ne. Samo ne izmišluj si kakšno ekstra delo jaz delam, če pa ti hodiš v bloku v 3. štuk, ali pa čakaš dvigalo, v tem času jaz priklopim in odklopim 10 električnih avtov.


Fak kaj tebi ni jasno... TO JE ENA DODATNA STVAR za delat ki je pri bencinarju ne rabiš... to je tisto, torej če bi imel bencinarja ne bi rabil tega nardit vsak dan, razumeš to? Torej imaš več dela...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Se ne strinjam, ker prej sem pa moral na črpalko 2x na mesec. Samo da tam nisem dobil nič zastonj. Če 5x priklopim avto, je to meni eno tankanje. Gremo tekmovat ali ti hitreje prideš do črpalke, natankaš, ali jaz 5x priklopim in odklopim avto? Pa še to samo zato, ker imam slab ev. Če bi imel že povprečnega, bi ga moral v tvojem času samo 2x.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

Moje mnenje. Ce si v hisi ali bloku s podzemnim parkirnim prostorom, je polnenje EV lazje. V ostalih primerih pa je bolj tecno kot tankanje. Ne pozabi, da pri tankanju vcasih tudi cakas v vrsti.
To se mi je zgodilo ravno pri zadnjem tankanju, ko sem cakal kaksni 2 minuti, da sem sploh izstopil iz avta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Se ne strinjam, ker prej sem pa moral na črpalko 2x na mesec. Samo da tam nisem dobil nič zastonj. Če 5x priklopim avto, je to meni eno tankanje. Gremo tekmovat ali ti hitreje prideš do črpalke, natankaš, ali jaz 5x priklopim in odklopim avto? Pa še to samo zato, ker imam slab ev. Če bi imel že povprečnega, bi ga moral v tvojem času samo 2x.


Dvomim da si hitrejši od mene, ker črpalko imam naslednjo ulico... če to združim z obiskom ko grem v trgovino je torej razlike samo toliko da stopim ven natankam plačam ekspres in odidem... zagotov manj kot če se jaz jebem z metanjem kabla iz 3. štuka itd...

Ti ne primerjaj sebe in mene, ti primerjaj kaj je hitreje za osebo in bolj priročno ne MED osebami...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz primerjam sebe, ker pač nisem toliko solidaren, da bi s kablom šel 3x okoli hiše samo zato, ker bi ti to moral delat v bloku.
Kolk se sekiram za tiste v bloku sem pa že napisal...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz primerjam sebe, ker pač nisem toliko solidaren, da bi s kablom šel 3x okoli hiše samo zato, ker bi ti to moral delat v bloku.
Kolk se sekiram za tiste v bloku sem pa že napisal...


Seveda in vsak primerja sebe, in to da tebi mogoče vzame manj časa, ne pomeni da VSAKEMU =) In to da nekoga to MOTI, je popolnoma legitimen razlog in njegovo mnenje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Mene bi bolj motilo, da moram hodit v 3. štuk, in to večkrat na dan, ampak morda sem samo jaz tak...

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Mene bi bolj motilo, da moram hodit v 3. štuk, in to večkrat na dan, ampak morda sem samo jaz tak...


Ti pa ne maraš blokovcev, ane? :)):)):))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
46 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2412201224 (706) Gregor P
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058114415 (74480) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68157856 (37696) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19128787 (23592) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25629771 (26302) bluefish

Več podobnih tem