» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
47 / 48
»»

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

1. dobit parkirni prostor dovolj blizu bloka
2. Ko se pripeljem domov moram it v 3. nadstropje vržt kabel preko balkona dol na parkirišče
3. It nazaj dol potegnit kabel do avta in polnit
4. Upat da mi noben ne bo nič sfukal ker lahko

Haha, živiš v bloku v 3. štuku, verjetno še brez dvigala, parkiraš tako da iščeš parking 5 min, včasih 100 metrov daleč, in potem praviš MENI kak hassle je vštekanja kabla vsakih par dni pred garažo. Pa ti si res neverjeten...

Pa pustite Utkju veselje do njegovega gokarta no... Oz. BTC na 4 kolesih kakor on rad povzame. Baje bodo leafi po 50 jurjev cez 15 let. Ane Utk in podobni?

Ne, moj je lahko čez 10 let vreden natanko 0, pa me bo še zmeraj stal manj kot bi me stalo samo gorivo pri kateremkoli drugem avtu.

Em tudi, ce bi imel EV, bi parkiral enako v 3. stuku bloka. Parkplaci se zaradi tega ne bodo premaknili in iz nic nastali, ce imas EV, baje, nisem pa ziher.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Ne vem kater bedak v 21. stoletju kupi stanovanje brez garantiranega parkinga. Če ga imaš, boš pa slej ko prej lahk tudi štekar tam postavu.

Utk ::

https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/k...

V 21. stoletju imajo kitajci prvi servis pri 100,000 km, 8, 10 let garancije, nemci nam bi pa radi prodajali dizle s servisi na 15,000, in garancijo do tretjega servisa. Prednost je v tehniki in podobne bedarije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Ne vem kater bedak v 21. stoletju kupi stanovanje brez garantiranega parkinga. Če ga imaš, boš pa slej ko prej lahk tudi štekar tam postavu.

Tezko kupis, tam kjer jih ni oz. so javna parkirisca.

Utk je izjavil:

https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/k...

V 21. stoletju imajo kitajci prvi servis pri 100,000 km, 8, 10 let garancije, nemci nam bi pa radi prodajali dizle s servisi na 15,000, in garancijo do tretjega servisa. Prednost je v tehniki in podobne bedarije...

Ja kitajci so vedno bli znani po iskrenosti, predvsem pa po sparanju, ponarejanju in prodajanju megle na alibabi/xpresu.
Lifetime warranty od kitajca :)) top shop
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

Tam kjer ni, pač ne kupiš.
Največjo goljufijo od avto proizvajalcev pa tudi vemo kdo je zakuhal...

Sparkxl ::

Malo apdejta...dečki slabo kaže. Gledam trenutne cene baterij, če imaš srečo je cena 200€/kWh. Optimistične ocene šlogarjev so 165€ v letu 2026.

In kako to izgleda v praksi? En faking twingo na štrom stane skoraj 25k€. Z drugimi besedami za vse, ki niso doma v usa ali zahodni evropi in služijo nadpovprečno, je štromar samo iluzija.

Ne pozabit, vse blodnje bruseljske zelene sekte o popolni elektrifikaciji temeljijo na cenah pod 100€/kWh.

Če v enačbo dodamo še briljantno zamisel o prepovedi prodaje dinozavrov od 2035 naprej, je rezultat jasen: Kuba.

Stare gare bomo šraufali do onemoglosti, novo bo samo za bogate.

Utk ::

En faking twingo na bencin stane 10 jurjev. Ima faking 27 kwh baterijo, ki tudi po ceni 300 evrov stane samo 8 jurjev. Kako pridemo do cene 25 jurjev?
Zoe ima 40 kwh baterijo, ki so je prodajali za 8 jurjev. Avto brez baterije je še zmeraj koštal čez 20, enak clio pa 12. Kje je logika? Koliko so res krive cene baterij za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sparkxl ::

Osnovni twingo začne pri skoraj 14k. 10k že dolgo ni več.
Razlogov zakaj stane štromar toliko je veliko. En izmed njih je izjemno povpraševanje, ki ga spodbuja politika. Proizvajalci niti v sanjah ne morejo dohajat ker kot prvo ni proizvodnih kapacitet, kot drugo pa dovolj surovin za baterije.

Proizvajalci v javnosti sicer prodajajo zelene pravljice, v praksi pa delajo kontra temu.
Njim je jasno da cilji politike niso dosegljivi, zato ne zmanjšujejo proizvodnih kapacitet dinozavrov

Utk ::

Sej je vseeno, pred 2 leti ko je bil 10, ni bil zato električni nič cenejši. Tako dragi so zato, ker so lahko. Cena baterij nima nič s tem.

karafeka ::

Bi človek še razumel, če bi samo EVji bili tako dragi, ampak so se v zadnji letih tudi ICEji podražili za tretjino. Kje je pa tu izgovor? Cene bodo seveda sedaj šle še bolj gor zaradi vkalkukiranih višjih cen elektrike in plina.

Pomoje je primarni vzrok predvsem v padcu povpraševanja po avtih že v predkoronskem obdobju. Da bi proizvajalci to kompenzirali, so pač povečali marže. Poglejte mal novice, kakšne rekordne dobičke imajo, ko pa primerjaš prodajo v količinah, so pa 30% nižje.
Ampak za kupce je pa to začaran krog, ker bodo avti samo še dražji. Bo na koncu res ko Kuba ali pa Jugoslavija, s to razliko, da frgazer si še lahko sam po posluhu z izvijačem naštelal, kako boš pa te nove popravljal mi pa ni jasno.

Sparkxl ::

Saj to je vse res, nabijajo ker lahko. Ampak glede cene baterij, ki so se skoraj podvojile v zadnjih 2 letih, ena zanimivost: proizvodni strošek enega modela ki šele prihaja na trg 2025 je po današnjih cenah 50% baterija, 50% vse ostalo. Če to tako ostane, takega avta ne prodaš.

Invictus ::

karafeka je izjavil:

Bi človek še razumel, če bi samo EVji bili tako dragi, ampak so se v zadnji letih tudi ICEji podražili za tretjino. Kje je pa tu izgovor? Cene bodo seveda sedaj šle še bolj gor zaradi vkalkukiranih višjih cen elektrike in plina.

Kolikor berem clanke, se v Nemciji ze nizajo cene, in spet se dajajo popusti.

Ocitno so cene vseh avtov prebile tisto magicni vrh, ko folk neha kupovat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tonttu ::

karafeka je izjavil:

Bi človek še razumel, če bi samo EVji bili tako dragi, ampak so se v zadnji letih tudi ICEji podražili za tretjino. Kje je pa tu izgovor?

Inflacija in s tem povezano povisanje plac? Na prvo zogo so sle cene res gor, realno so pa na istem. No ok govorim zase, kako je v povprecju ne vem, ker en sam podatek ni ravno merilo, pa vseeno. Ampak cisto iz firbca sem sel gledat ceno priblizno istega ranga avtomobila pred 10 leti (moj predprejsni) in ceno trenutnega avta. Razlike je zares 34% v ceni (pustimo koliko vec opreme ima trenuten). In ko sem gledal se placo pred 10 leti in danes, sem prisel do tega, da je trenuten avto celo cenejsi kot prejsni... placa mi je v tem casu sla gor za 38% (isto delovno mesto, isti pogoji itd.). Tudi ce racunam koliko mesecnih placa sem dal za avto 10 let nazaj in koliko sedaj, sem danes na boljsem. Govorim pa o ICE ne EV.

Mato989 ::

tonttu je izjavil:

karafeka je izjavil:

Bi človek še razumel, če bi samo EVji bili tako dragi, ampak so se v zadnji letih tudi ICEji podražili za tretjino. Kje je pa tu izgovor?

Inflacija in s tem povezano povisanje plac? Na prvo zogo so sle cene res gor, realno so pa na istem. No ok govorim zase, kako je v povprecju ne vem, ker en sam podatek ni ravno merilo, pa vseeno. Ampak cisto iz firbca sem sel gledat ceno priblizno istega ranga avtomobila pred 10 leti (moj predprejsni) in ceno trenutnega avta. Razlike je zares 34% v ceni (pustimo koliko vec opreme ima trenuten). In ko sem gledal se placo pred 10 leti in danes, sem prisel do tega, da je trenuten avto celo cenejsi kot prejsni... placa mi je v tem casu sla gor za 38% (isto delovno mesto, isti pogoji itd.). Tudi ce racunam koliko mesecnih placa sem dal za avto 10 let nazaj in koliko sedaj, sem danes na boljsem. Govorim pa o ICE ne EV.


Seveda, samo problem je koliko je šlo vse ostalo gor in koliko je to v absolutnih zneskih zagotovo je kakšna dobrina šla v 10 letih več kot 38% gor kar pomeni da si overall skoraj zagotovo na slabšem (cene hrane ipd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dude ::

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne vem kater bedak v 21. stoletju kupi stanovanje brez garantiranega parkinga. Če ga imaš, boš pa slej ko prej lahk tudi štekar tam postavu.

Tezko kupis, tam kjer jih ni oz. so javna parkirisca.

Utk je izjavil:

https://www.zurnal24.si/avto/na-strom/k...

V 21. stoletju imajo kitajci prvi servis pri 100,000 km, 8, 10 let garancije, nemci nam bi pa radi prodajali dizle s servisi na 15,000, in garancijo do tretjega servisa. Prednost je v tehniki in podobne bedarije...

Ja kitajci so vedno bli znani po iskrenosti, predvsem pa po sparanju, ponarejanju in prodajanju megle na alibabi/xpresu.
Lifetime warranty od kitajca :)) top shop


Primerjal si pa res največji drek. Poglej Toyote, kie, itd. Azijski avti so kar zakon kar se tiče servisiranja oz. ne-servisiranja.

tonttu ::

Mato989 je izjavil:

Seveda, samo problem je koliko je šlo vse ostalo gor in koliko je to v absolutnih zneskih zagotovo je kakšna dobrina šla v 10 letih več kot 38% gor kar pomeni da si overall skoraj zagotovo na slabšem (cene hrane ipd...)

Ne ukvarjaj se s stvarmi, ki ti ne gredo... bo boljse za vse. Overall si zares na boljsem kot pred 10, 20 ali 30 leti in za priblizno iste dobrine in priblizno isti standard zivljenja, se danes tudi v povprecju dela manj, kot pred 10, 20, 30 ali 50 leti. Ce ne verjames, ti priporocam da si pogledas kaksne statisticne raziskave ustreznih institucij, ki belezijo te stvari malo manj selektivno kot tvoj spomin in percepcija.

bintih ::

Sparkxl je izjavil:

Mi je bilo dolgčas in sem malo razmišljal. Baterija je čez 10 let zanič, to je dejstvo. Verjetno že prej. Nova stane verjetno okrog 10k po današnjih cenah. Te cene ne bodo padle z logiko ekonomije obsega, ni teorije, ker materialov ni dovolj, da bi ves svet poganjale baterije, kot sanjajo eko inkvizitorji in na žalost to politiko vsiljujejo vsem.

Torej, če jaz kupujem čez 10 let rabljenega štromarja, moram ob nakupni ceni še prišteti strošek nove baterije. Bom ga plačal? Ni šans. To pomeni da je avto po 10 letih ekonomska totalka za v prešo.

Sem kaj spregledal?


Kaj je to štromar ? V žargonu električar, kar je poklic, dej naslov mal uredi, tole je kr neki.

deco16 ::

Sparkxl je izjavil:

Malo apdejta...dečki slabo kaže. Gledam trenutne cene baterij, če imaš srečo je cena 200€/kWh. Optimistične ocene šlogarjev so 165€ v letu 2026.


Nevem, sam čakam 11kWh iz Nizozemske po 110€/kWh. In to z evrope, z davkom. Če men rata bo tudi drugim, kaj šele proizvajalcem avtomobilov....

Utk ::

Tudi če bi bile 200EUR, so what, za neko 80 kwh baterijo je to še zmeraj ubogih 16 jurjev, avta s takšno baterijo pa ni pod 50, bolj proti 60, jurjev. Nekaj fore še imajo, bi reku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

teslam2 ::

deco16 ::

Noben ni reku da je Renault sinonim za poceni EV-je. Ravno nasprotno za kar dobiš so dejansko ful dragi. Nekako so se reševali z najemom baterij, kar se je izkazalo da je šlo v še večji plus na dolgi rok za njih.

WizzardOfOZ ::

deco16 je izjavil:

Noben ni reku da je Renault sinonim za poceni EV-je. Ravno nasprotno za kar dobiš so dejansko ful dragi. Nekako so se reševali z najemom baterij, kar se je izkazalo da je šlo v še večji plus na dolgi rok za njih.


Renault ima dvigalko že v znački znamke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Tebi je pa očitno na glavo padla ko si bil še otrok.

WizzardOfOZ ::

prej tebi.
te boli, da maš avto z dvigalko v znaku?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Ne. Pa tebe, da je moj z dvigalko v znaku starejši od tvojih subarujev in še zmeraj dela?

ZveeZ ::

Raje dvigalko v znaku, kakor pod avtom:)

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Ne. Pa tebe, da je moj z dvigalko v znaku starejši od tvojih subarujev in še zmeraj dela?


Praviš, da imaš vsaj 38 let starega renaulta? Oldtimer, ki si ga lastim, subaru leone, je namreč 1985 letnik. (takrat ko je imel subaru leone že elektro prednja in zadnja stekla ter elektro ogledala in centralno zaklepanje, vse skupaj za ceno golfa, je imel renault še fiksne prednje sedeže, zašvasane na poden)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Pa ga imaš od leta 85 ti in je vsak dan v uporabi, ali je bolj kot tvoji možgani, parkirano v štali in gnije?

WizzardOfOZ ::

Zdaj, ko je oldtimer, se vozi ob lepem vremenu. Drugače pa je v garaži, zaščiten pred zunanjimi vplivi. Bil je pa pred leti to moj daily, vozil me je vsak dan 140km do službe in nazaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

offtopic!

dude ::

Utk je spet zamešal tablete.

Blinder ::

Utk je izjavil:

En faking twingo na bencin stane 10 jurjev. Ima faking 27 kwh baterijo, ki tudi po ceni 300 evrov stane samo 8 jurjev. Kako pridemo do cene 25 jurjev?
Zoe ima 40 kwh baterijo, ki so je prodajali za 8 jurjev. Avto brez baterije je še zmeraj koštal čez 20, enak clio pa 12. Kje je logika? Koliko so res krive cene baterij za to?


Na 100 km plača ICE twingo recimo da 6 EUR trošarin, električni 0 EUR. Na 250.000 km bi to bilo 15.000 EUR trošarin za ICE, kar je glih razlika v ceni med ICE in električnim. PRodajalci so preračunali, da so kupci pripravljeni zapravit 15.000 EUR več za električnega, ker približno toliko $$ bodo privarčevali.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Alfonso ::

Še dobr da so kupci tolk butasti da mislijo da je 15k danes enako kot 15k v naslednjih 10 letih...

tonttu ::

Blinder je izjavil:

PRodajalci so preračunali, da so kupci pripravljeni zapravit 15.000 EUR več za električnega, ker približno toliko $$ bodo privarčevali.

Glede na to, da se prodaja EV vs. ICE cca. 10-15% vs 85-90% to pomeni, da so prodajalci precej slabo izracunali, koliko vec so ljudje pripravljeni zapraviti za to ;)

Utk ::

Električnih prodajo toliko koliko jih lahko naredijo. Kar pa za ICE ne velja več.

deco16 ::

To ni res, marsikateri EV se ne proda zaradi previsoke cene glede na to kaj ponuja.

Če bi blo to res tole:

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Ne bi vrnilo nobenega rezultata.

Alfonso ::

Tudi Tesla jih ima kar nekaj na zalogi. Sicer kao ni novo, pa dejansko je - manj kot 50km. Po konfiguratorju pa ga dobiš januarja.

Utk ::

deco16 je izjavil:

To ni res, marsikateri EV se ne proda zaradi previsoke cene glede na to kaj ponuja.

Če bi blo to res tole:

https://www.avto.net/Ads/results.asp?zn...

Ne bi vrnilo nobenega rezultata.

Dej ne bluzi. Tudi golfa imaš na avto.netu, pa se zna zgodit, da boš na enega konkretnega vseeno čakal eno leto.

Alfonso ::

Utk, z bluzenjem si ti začel. Marsikateri EV je na zalogi in ga dobiš takoj, vključno s Teslo 3 in Y in Ford Mustangom, preverjeno.

Edit: Y ni več, so bli pša še prejšnji teden. Tule imaš pa 3:
https://www.tesla.com/sl_SI/inventory/n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alfonso ()

Utk ::

Če je na zalogi, ne pomeni, da se ne vsi prodajo.
Nek trgovec, uvoznik, karkoli, naroči avte vnaprej in jih dobi ko jih dobi, in ko jih dobi, jih hoče prodat, čim prej. Ta čas jih normalno ima na zalogi. Ne pomeni to, da se avti nekje nabirajo. Nabirajo se škode octavie na letališču, če že kaj...

Sparkxl ::

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€. Za to ne dobiš niti novega twingota na štrom. Torej 99% tistih oglasov lahko mi samo gledamo. Ker kupit si tega v večini ne more noben.
Ni brez razloga delež prodanih letos na štrom okrog 4-5%, v nemčiji pa 20%

deco16 ::

Mislim da je pomagalo tudi da majo v Nemčiji kar lepe subvencije in max dobo 6 mesecev. Tko se je izrodilo v dosti prodaje katera veselo zahaja v tujino.

Nemške prodaje pač ni za gledat kot relevantno je pa vsekakor višja kot v slo.


In ja EV se dobi takoj če daš pare na sunce. Ne čaka se več nič. In tud cene bodo šle dol.

Utk ::

Sparkxl je izjavil:

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€. Za to ne dobiš niti novega twingota na štrom. Torej 99% tistih oglasov lahko mi samo gledamo. Ker kupit si tega v večini ne more noben.
Ni brez razloga delež prodanih letos na štrom okrog 4-5%, v nemčiji pa 20%

Če bi ti mel kaj možganov, ne bi tega pisal kot odgovor na čisto nepovezano stvar.

WizzardOfOZ ::

Sparkxl je izjavil:

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€.


Tukaj pa mislim da se izredno motiš. Za povprečnega slovenca je avto statusni simbol in zanj se da vse premoženje, četudi se potem zelje pa krompir je za vse 3 dnevne obroke naslednjih 10 let.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Sparkxl ::

Seveda imaš prav, ampak ozri se okoli sebe. Oz poglej kaj se prodaja novo. Vse kar je rang passat in višje se vozi zgonjene iz nemčije.
Ajde max 25k zadnje 2 leti ko se je printalo masovno in zastonj krediti

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€.


Tukaj pa mislim da se izredno motiš. Za povprečnega slovenca je avto statusni simbol in zanj se da vse premoženje, četudi se potem zelje pa krompir je za vse 3 dnevne obroke naslednjih 10 let.

Vsaj je zdravo po smernicah trenutne vlade :)).

Sparkxl je izjavil:

Seveda imaš prav, ampak ozri se okoli sebe. Oz poglej kaj se prodaja novo. Vse kar je rang passat in višje se vozi zgonjene iz nemčije.
Ajde max 25k zadnje 2 leti ko se je printalo masovno in zastonj krediti

Vzeti kredit za avto je pač neumnost, če ti to ni res delovno sredstvo in brez njega ne moreš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

-Wall ::

Odgovor je: li-ionski NIC. Industrija se vedno bolj usmerja na vodik in kljub temu, da je li-ionski el. avtomobil ze tu, ga cez 10 let ne bos vec mogel prodati, ker bo vodik prevladal in nihce pri zdravi pameti ne bo vec kupil li-ionskega el. avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -Wall ()

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€.


Tukaj pa mislim da se izredno motiš. Za povprečnega slovenca je avto statusni simbol in zanj se da vse premoženje, četudi se potem zelje pa krompir je za vse 3 dnevne obroke naslednjih 10 let.

Ampak ima prav, razen ce ne gledas samo to kar hoces.
Tok starih avtov kot prnas in "budget" modelov vidis samo se na madzarskem.
Razni clioti, corse, astre, cenejse alternative.

Ne gledas celotne slike. Pelji se na parkplac pred bauhaus, pa bos videl kaj hocem povedat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

twom ::

Utk je izjavil:

Ne vem kater bedak v 21. stoletju kupi stanovanje brez garantiranega parkinga. Če ga imaš, boš pa slej ko prej lahk tudi štekar tam postavu.

Res bedaki, ker v 21. stoletju so se vsa dosedanja stanovanja spremenila v taka s parkplaci...

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Daj vklopi malo možgane, potem pa jih uporabi, preden take sekaš. Povprečen slovenec ima dobrega jurja plače. Večina tega povprečja ne dosega.
Kupi si lahko avto do max 20k€.


Tukaj pa mislim da se izredno motiš. Za povprečnega slovenca je avto statusni simbol in zanj se da vse premoženje, četudi se potem zelje pa krompir je za vse 3 dnevne obroke naslednjih 10 let.

Ampak ima prav, razen ce ne gledas samo to kar hoces.
Tok starih avtov kot prnas in "budget" modelov vidis samo se na madzarskem.
Razni clioti, corse, astre, cenejse alternative.

Ne gledas celotne slike. Pelji se na parkplac pred bauhaus, pa bos videl kaj hocem povedat.

na avstrijsko koroško pojdi, pa boš videl še več budget avtomobilov. tut avstrijci šparajo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
47 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2412201225 (707) Gregor P
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058114415 (74480) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68157857 (37697) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19128787 (23592) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25629771 (26302) bluefish

Več podobnih tem