» »

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

Koliko bo štromar vreden čez 10 let?

««
40 / 48
»»

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:

Holedino je izjavil:

Udobje je isto. To da ni mislite samo naftarji, ker elekričnega avta še nikoli niste imeli.


Ne ni, če mora vsak dan pazit da daš polnit da te ne preseneti kaj in panično iščeš polnilnico...

Moja vozi ICEja in ga tankava 1x na mesec, vsak mesec 18tega greva na tanštelo in natankava do full in drži avto 1 mesec vožnje, nekaj podobnega želimo potrošniki od EVjev... za PODOBNO CENO...

Saj ne isces panicno.. ce vidis, da ti bo sfalilo dometa, se ustavis za 5min na polnilnici za extra 15% in gres dalje. To se ne fila vedno do 100%

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Holedino je izjavil:

Udobje je isto. To da ni mislite samo naftarji, ker elekričnega avta še nikoli niste imeli.


Ne ni, če mora vsak dan pazit da daš polnit da te ne preseneti kaj in panično iščeš polnilnico...

Moja vozi ICEja in ga tankava 1x na mesec, vsak mesec 18tega greva na tanštelo in natankava do full in drži avto 1 mesec vožnje, nekaj podobnega želimo potrošniki od EVjev... za PODOBNO CENO...

Saj ne isces panicno.. ce vidis, da ti bo sfalilo dometa, se ustavis za 5min na polnilnici za extra 15% in gres dalje. To se ne fila vedno do 100%


Ja ampak že to da moram filat tako pogosto je za mene SLABŠE udobje... kot pravim ICEja natankam vsak mesec 18tega in se vozim do drugega meseca brez da POMISLIM o polnjenju, nekaj podobnega ali vsaj max pol slabše (filanje na 14 dni) pričakujem od NOVIH tehnologij EVja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Holedino je izjavil:

Udobje je isto. To da ni mislite samo naftarji, ker elekričnega avta še nikoli niste imeli.


Ne ni, če mora vsak dan pazit da daš polnit da te ne preseneti kaj in panično iščeš polnilnico...

Moja vozi ICEja in ga tankava 1x na mesec, vsak mesec 18tega greva na tanštelo in natankava do full in drži avto 1 mesec vožnje, nekaj podobnega želimo potrošniki od EVjev... za PODOBNO CENO...

Saj ne isces panicno.. ce vidis, da ti bo sfalilo dometa, se ustavis za 5min na polnilnici za extra 15% in gres dalje. To se ne fila vedno do 100%


ja kaj pa naftarji vejo, on (Mato) seveda ne more vedeti, ker razmišljat ne zna, probal pa tudi ni nikoli..


Ni tole kar brez razloga tako. ;)
Once you go electric, you don't go back: survey shows less than 1% of EV owners want to go back to gas
https://electrek.co/2020/12/29/once-you...

Tesla owners are more satisfied than any other auto brand's, according to Consumer Reports

https://www.businessinsider.com/tesla-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

ZveeZ ::

Holedino je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kot pravim, večina se vas preveč b ocka glede centov in tega, premalo pa gledamo na UGODJE potrošnika, kajti ugodje je tisto kar pomaga prevesit tehnico na eno in drugo stran

EV ni kot avto praktično NIČ BOLJŠI kot dober ICE... torej je razlika samo v načinu polnjenja, in to je bistveno MANJ prijazno za povprečneža ker terja vsakodnevno skrb kot ICE...

Potrebno bo s tehnologijo odkrit kako v manjše baterije imet več dosega in bo =)

Tisina med voznjo je (zame) najvecji plus EV. Cena pa najvecji minus;)


Cena je na dolgi rok PRECEJ MANJŠA. Izrazi se pravilno, reči nakupna cena. Ker kar se tiče overall cene lastništva avtomobila, vkljućno z nakupno ceno je v življenjski dobi EV veliko cenejši.
Kako prihraniš 63 odstotkov z lastništvom električnega avtomobila?!

Ja, nakupna cena je nesramno visoka, pa za prihranke bi se moral se preseliti, ker nimam lastniskega parkinga.

Mato989 je izjavil:


Ja ampak že to da moram filat tako pogosto je za mene SLABŠE udobje... kot pravim ICEja natankam vsak mesec 18tega in se vozim do drugega meseca brez da POMISLIM o polnjenju, nekaj podobnega ali vsaj max pol slabše (filanje na 14 dni) pričakujem od NOVIH tehnologij EVja...

Pomisli pa na pluse.
Poleti programiras hlajenje, da prides v hladen avto, pozimi pa gretje, da prides v ze segret avto:)
To ima velika vecina EV. ICE pa zgolj scepec webasto sistem. Hlajenje kabine pa zgolj najdrazji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

Utk ::

kot pravim ICEja natankam vsak mesec 18tega in se vozim do drugega meseca brez da POMISLIM o polnjenju

Mislim, čakaš 18. da natankaš, da dobiš plačo, pa praviš, da niti ne POMISLIŠ na polnjenje...meni zgleda bolj, da se vsaj 2 tedna prej psihično pripravljaš, da bo treba tankat. No, pri električnem te boli k.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

kot pravim ICEja natankam vsak mesec 18tega in se vozim do drugega meseca brez da POMISLIM o polnjenju

Mislim, čakaš 18. da natankaš, da dobiš plačo, pa praviš, da niti ne POMISLIŠ na polnjenje...meni zgleda bolj, da se vsaj 2 tedna prej psihično pripravljaš, da bo treba tankat. No, pri električnem te boli k.


Ne, slučajno je tak interval, nima to veze, lahko bi tudi 1. do 1. gre se za to da polni tank naredi za 1 mesec voženj... to je cca 850km... z 1 tankanjem to dosežem... vsaj pol ali vsaj 33% si želim za enako ceno tudi od EVja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Holedino ::

, ker nimam lastniskega parkinga.

Če je temu tako, torej da nimaš lastnega parkinga, potem EV še ni zate, iskreno povedano (razen če imaš kje blizu kakšno poceni javno počasno AC polnilnico). Ampak takih ljudi ki ima ta problem da ne more filati doma, je samo 20 %. 80 % ljudi lahko fila doma v Sloveniji. Več o tem pa v temle posnetku:
Kako do lastne polnilnice za električni avtomobil v stanovanjskem bloku?


Ni tole kar brez razloga tako. ;)
Once you go electric, you don't go back: survey shows less than 1% of EV owners want to go back to gas
https://electrek.co/2020/12/29/once-you...

Tesla owners are more satisfied than any other auto brand's, according to Consumer Reports

https://www.businessinsider.com/tesla-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

ZveeZ ::

Mato989 je izjavil:


Ne, slučajno je tak interval, nima to veze, lahko bi tudi 1. do 1. gre se za to da polni tank naredi za 1 mesec voženj... to je cca 850km... z 1 tankanjem to dosežem... vsaj pol ali vsaj 33% si želim za enako ceno tudi od EVja...

Ampak zakaj ti to predstavlja tak problem?
Razumem, da te moti visoka cena nabave. Ampak da se izgovarjas na to, da ima pri tvoji voznji "doseg za le 1/3 meseca" je naravnost smesno.

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Jaz sem pa pogruintal, kaj inžinirja muči. Fouš je vsem, ki so kaj podedovali. Pa fouš je vsem, ki so odkupili stanovanja, v katerih so živeli in skrbeli zanje po 30 let, pa potem odkupili po jazbinškovem zakonu.

Stanovanja talat skoraj zastonj (za ceno ene mesečne najmenine v trajno last) vsem nam ostalim pa mastno cigansko računat vsekor ni pošteno! Definitivno ne. Zgleda si tudi ti en prisklednik, se mi je zdelo.


Preveč lažeš in si izmišljuješ. Garsonjera v kranju je po jazbinškovem zakonu stala nekaj čez 20.000 takratnih mark. Cena brez jazbinškovega zakona je bila pa 45.000 mark. Tako da nehaj že lagati in zavajati.
Možni so bili kaki primeri zlorab za VIP ljudi, ki so bili blizu oblasti, ampak večina je sicer poceni, ampak pošteno prišla do teh stanovanj.

Holedino je izjavil:

Onesnažen zrak Ljubljančane stane 434 milijonov, Mariborčane 107 milijonov evrov letno
https://siol.net/novice/slovenija/onesn...

Imamo najslabšo kakovost notranjega zraka v Evropi
https://zaensvet.si/imamo-najslabso-kak...

Evropska unija nas toži, tako hudo je!
"Slovenija je iz Bruslja dobila še en opomin zaradi slabe kakovosti zraka. Gre za dodatni opomin, uveden po uspešni tožbi Slovenije na Sodišču EU, ki pa se je nanašala samo na neizpolnjevanje mejnih vrednosti v preteklosti in ni zagotovila zahtevanega ukrepanja."
Kakovost zraka je v Sloveniji slaba
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

In naj uganem, "čarovnik" bo seveda vse linke spet zignoriral, kot to vedno počne, ker ga ne zanima resnica, ker je navaden ignorant, važno mu je le da lahko fura svojo zgrešeno agendo in dreza ljudi.


Seveda jih bom, saj so iz rumenih novic. Kriv je pa župan, ker ne zrihta javnega prevoza v ljubljani, ne pa ICE avtomobili. Če avtomobilom preprečiš vožnjo v mesto, ne moreš kriviti ICE za slab zrak. ČE pa tega ne narediš, si pa sam kriv. Teži župani, da naj kaj zrihta ali pa se z mamico preselita na vas, kjer boš lahko živel v svežem zraku (pa se z dizlom odpeljal do službe).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Prav nič si ne zmišljujem, sem dal linke črno na belem. Celo stanovanje v trajno last po ceni kolikor danes znaša 1 mesečna najemnina. Sicer pa v splošnem je veljalo da, CITIRAM: Jazbinškova privatizacija ali povprečno stanovanje za ceno ene stoenke"
KLIKKK; https://old.delo.si/novice/slovenija/ja...

KLIK 2: Stanovanje na Miklošičevi za 1500 evrov
https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Seveda jih bom, saj so iz rumenih novic.

Torej priznal si da boš NALAŠČ ignoriral linke ki kažejo da je kakovost zraka v Ljubljani po MEDNARODNIH NEODVISNIH raziskavh iz strani Evropske inštitucije ena najslabših v evropi, glede dušikovih oksidov celo najslabša v Evropi. Nalašč si rekel da boš ignoriral te dokaze, si vse povedal. Ni ti važna resnica, ker si navaden IGNORANT in ti je vseeno za resnico, važno je le da lahko furaš svojo zgrešeno naftno agendo..

RTVSLO: Ljubljana ima zelo slabo kakovost zraka
https://www.rtvslo.si/enostavno/zanimiv...

To so meritve evropske organizacije za okolje EEA.

"Evropska agencija za okolje je posebna organizacija,
ki skrbi za ohranjanje čistega okolja.
S kratico ime te organizacije napišemo EEA."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Prav nič si ne zmišljujem, sem dal linke črno na belem. Celo stanovanje v trajno last po ceni kolikor danes znaša 1 mesečna najemnina. Sicer pa v splošnem je veljalo da, CITIRAM: stanovanje za ceno ene stoenke"


Primerjaš takratno ceno z današnjo?
Sem kupoval stanovanje zase v tistih časih in v Ljubljani sem si kupil garsonjero, ki je stala 63.000 mark (31.500 evrov). Danes je ista garsonijera okoli 150.000 evrov.

Nehaj že nakladat, pa odselita se z mamico na vas, kjer boš imel boljši zrak.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

ČE pa tega ne narediš, si pa sam kriv. Teži župani, da naj kaj zrihta

Težimo županu glede razširitve cone brez avtomobila že leta in leta pa se nič ne zgodi! Tako je v praksi.

Nehaj že nakladat, pa odselita se z mamico na vas, kjer boš imel boljši zrak.

To ni noben argument. S tem ad homeninem logical fallacy izpadeš še bolj neumnen ko si sicer, v debati pa ad hominem ABUSIVE logicall fallacy nič ne šteje, še več, prinaša negativne točke!
Ad Hominem (Abusive)
https://www.logicallyfallacious.com/log...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Torej priznal si da boš NALAŠČ ignoriral linke ki kažejo da je kakovost zraka v Ljubljani po MEDNARODNIH NEODVISNIH raziskavh iz strani Evropske inštitucije ena najslabših v evropi, glede dušikovih oksidov celo najslabša v Evropi.


A nisi ti šole naredil? Pa še kar ne znaš brati? Povedal sem da je župan Ljubljane kriv za slab zrak v Ljubljani, ker ne spremeni nič na prometnem režimu. On dela samo tam, kjer mu kupi denarja sami padajo v žepe, spremeniti nekaj, kot je promet, se mu pa očitno ne splača. Ne kapne dovolj provizije.

Zrak v Ljubljani zelo na hitro poboljšaš. Okoli vstopov v Ljubljano postaviš P+R. Pa prepoveš vožnjo z osebnim avtom v Ljubljano in dovoliš samo javni potniški promet. S tem si rešil vse.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Sem kupoval stanovanje zase v tistih časih in v Ljubljani sem si kupil garsonjero, ki je stala 63.000 mark (31.500 evrov). Danes je ista garsonijera okoli 150.000 evrov.

Še en dokaz več da vam je bilo boomerjem z rožicami postlano, milenjci ga pa najebemo! Brez jabinškovega zakona si celo garsonjero kupil 5x ceneje kot danes, z jazbinškovm zakonom pa so se stanovanja talala skoraj zastonj.

A nisi ti šole naredil? Pa še kar ne znaš brati?

Sem naredil faks, seveda znam brati.

Zrak v Ljubljani zelo na hitro poboljšaš. Okoli vstopov v Ljubljano postaviš P+R.

BRAVO!! SE STRINJAM! Sedaj pa to UDEJANJI!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

ČE pa tega ne narediš, si pa sam kriv. Teži župani, da naj kaj zrihta

Težimo županu glede razširitve cone brez avtomobila že leta in leta pa se nič ne zgodi! Tako je v praksi.


Ne trudite se dovolj. Nesposobni ste, bi lahko rekli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Ni res, seveda se trudimo, žal zaprtje mesta za ves avtomobilski promet ni odvisno od nas, ampak od občine Ljubljana!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

To ni noben argument. S tem ad homeninem logical fallacy izpadeš še bolj neumnen ko si sicer, v debati pa ad hominem ABUSIVE logicall fallacy nič ne šteje, še več, prinaša negativne točke!
Ad Hominem (Abusive)
https://www.logicallyfallacious.com/log...


Ne uporabljaj tujk, ki jih ne razumeš.

Holedino je izjavil:

Ni res, seveda se trudimo, žal zaprtje mesta za ves avtomobilski promet ni odvisno od nas, ampak od občine Ljubljana!


Torej se premalo trudite. Ker tudi slab zrak ni odvisen od ICE avtomobilov, ampak od vas, ki dovolite tak prometni režim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Zrak v Ljubljani zelo na hitro poboljšaš. Okoli vstopov v Ljubljano postaviš P+R. Pa prepoveš vožnjo z osebnim avtom v Ljubljano in dovoliš samo javni potniški promet. S tem si rešil vse.

BRAVO!! SE STRINJAM! To sem sam predlagal že davno! Sedaj pa to UDEJANJI!

Ne uporabljaj tujk, ki jih ne razumeš.

Razumem v nulo. Sem bil svoje čase tekmovalni debater, dostikrat sem tekmoval tudi na državnih tekmovanjih. Zato sem ti pa rekel da za ad hominem abusive logicall fallacy zmerjanje in žaljenje so negativne točke! V debati štejejo samo argumenti in dejstva, žaljenje nasprotnika šteje MINUS točke in to krepke minus točke!

ker nimam lastniskega parkinga.

Če je temu tako, torej da nimaš lastnega parkinga, potem EV še ni zate, iskreno povedano (razen če imaš kje blizu kakšno poceni javno počasno AC polnilnico). Ampak takih ljudi ki ima ta problem da ne more filati doma, je samo 20 %. 80 % ljudi lahko fila doma v Sloveniji. Več o tem pa v temle posnetku:
Kako do lastne polnilnice za električni avtomobil v stanovanjskem bloku?


Ni tole kar brez razloga tako. ;)
Once you go electric, you don't go back: survey shows less than 1% of EV owners want to go back to gas
https://electrek.co/2020/12/29/once-you...

Tesla owners are more satisfied than any other auto brand's, according to Consumer Reports

https://www.businessinsider.com/tesla-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Še en dokaz več da vam je bilo boomerjem z rožicami postlano, milenjci ga pa najebemo! Brez jabinškovega zakona si celo garsonjero kupil 5x ceneje kot danes, z jazbinškovm zakonom pa so se stanovanja talala skoraj zastonj.


Moja plača takrat je bila 42.000 tolarjev na mesec. To je bilo okoli 360 mark (180€). Pa ni bila slaba plača. In temu primerne so bile tudi ostale cene. Recimo Twingo je leta 1998 stal okoli 1.4 milijona tolarjev. Garsonjera okoli 6 milijonov, dvosobno stanovanje pa okoli 9 milijonov tolarjev. Pa povej kako si s plačo 42.000 tolarjev privoščiš stanovanje za 9 milijonov. Nič bolje ni bilo kot danes. Samo milenijci krivite za vse vaše težave druge okoli sebe, nikoli ne vidite, da je problem v vas samih.

Ampak razumem da nešolani ne dojemate tega tako. Pač SDS zalega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ne. Nisem iz SDS lol, kok si smešen. Cene stanovanj so šle gor za 3x v rangu 10 let. Plača 10 let nazaj je bila skoraj ista. Starši od prijateljice in Trebnjega so kupili bajto tam za 70.000 EUR leta 2010. Danes je ta bajta vredna preko 220.000 EUR, pa nič jo niso obnavljali!! Celo stanovanje ste pa dobili za ceno enega poceni avta (stoenke), ko bi le danes stanovanje dobil za ceno enega novega Cliota (15.000 EUR)..Danes imaš fucking garsonjero z 25 kvadrati za fucking 150.000 EUR. To je za 10x novih Cliotov, ne pa za enega tako kot ste meli vi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Plača 10 let nazaj je bila skoraj ista.


Nehaj nakladat. Plače 10 let nazaj so bile vsaj pol manjše kot danes, privoščil si si pa lahko enako kot danes.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Nehaj nakladat. Plače 10 let nazaj so bile vsaj pol manjše kot danes, privoščil si si pa lahko enako kot danes.

Ja vešda. Nakladaš ti, ne jaz lol.



"Maybe if millennials spent less on brunch and more on particle physics research they could travel to 1974 and afford a house. Just a thought"

:)):)):)):))

https://www.facebook.com/photo/?fbid=44...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Ne. Nisem iz SDS lol, kok si smešen. Cene stanovanj so šle gor za 3x v rangu 10 let. Plača 10 let nazaj je bila skoraj ista. Starši od prijateljice in Trebnjega so kupili bajto tam za 70.000 EUR leta 2010. Danes je ta bajta vredna preko 220.000 EUR, pa nič jo niso obnavljali!! Celo stanovanje ste pa dobili za ceno enega poceni avta (stoenke), ko bi le danes stanovanje dobil za ceno enega novega Cliota (15.000 EUR)..Danes imaš fucking garsonjero z 25 kvadrati za fucking 150.000 EUR. To je za 10x novih Cliotov, ne pa za enega tako kot ste meli vi.


Ne jamraj, sami ste si postavili tak standard. Hočete približevanje evropi in se oddaljit od balkana, ste pa samo balkanci. In to boste tudi ostali, ker ne morete iz vaše neumne mentalitete, da so za vaše probleme vedno krivi drugi, v bistvu ste pa sami tako nesposobni, da se ne premaknete nikamor.
nisem vam jaz kriv, da so vam starši govorili, da ste najboljši, potem so vas pa spustili v realnost, ste pa ugotovili, da ste najbolj nesposobna bitja na svetu.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

"Get it together millennials." :|:)):))8-):O (pa komente na desni tudi preberite)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Utk ::

Ne jamraj, sami ste si postavili tak standard. Hočete približevanje evropi in se oddaljit od balkana, ste pa samo balkanci. In to boste tudi ostali, ker ne morete iz vaše neumne mentalitete, da so za vaše probleme vedno krivi drugi, v bistvu ste pa sami tako nesposobni, da se ne premaknete nikamor.

Čak malo, to je napisal nekdo, ki je še lani govoril, da se na plin vozijo samo balkanski klošarji, zdaj so pa balkanski klošarji tisti z EV?

WizzardOfOZ ::

Čakaj, jazbinškov zakon z letnico 1974 nima nič. Zelo očitno si falil nekih 20 let. Se vidi da si nesposoben in nešolan idiot.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Laž. Seveda se spet motiš, pa te to še nikoli ni ustavilo pred tem da bi govoril bedarije in žalil. Imam faks, dokazano pa spadam po izmerjenem IQju med top 1 %.

"Get it together millennials." :|:)):))8-):O (pa komente na desni tudi preberite!!) #FUCKING SARCASM##


Si prebral komentarje na desni?!!

"Looking at some of the responses, I see a lot of stereotypical thinking here. If life has treated you well, be happy. If you can understand that not everyone has had the same experience, be compassionate. If that is beyond you, be less judgmental. Regardless, do better..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Ne jamraj, sami ste si postavili tak standard. Hočete približevanje evropi in se oddaljit od balkana, ste pa samo balkanci. In to boste tudi ostali, ker ne morete iz vaše neumne mentalitete, da so za vaše probleme vedno krivi drugi, v bistvu ste pa sami tako nesposobni, da se ne premaknete nikamor.

Čak malo, to je napisal nekdo, ki je še lani govoril, da se na plin vozijo samo balkanski klošarji, zdaj so pa balkanski klošarji tisti z EV?



Spet si zamešal? Še en milenijec? Nesposoben kot tak.

Pa ne vozim se na plin. Vozim se na bencin z avtom, ki ima čez 500 konjičkov. Ker se lahko!

Holedino je izjavil:

dokazano pa spadam po izmerjenem IQju med top 1 %.


:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)).
Skor sem se uscal od smeha. Če bi bilo to res, bi vedel, da ne moreš primerjat leta 1998 in 2022, oziroma če že primerjaš, lahko potegneš zraven še kak faktor, ki ti bo pokazal, da ni velikih razlik, samo milenijci ste bolj leni, pa za vašo nesposobnost krivite vse ostale.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ti se lahko smešiš kokr češ, resnica je pa točno taka kot sem povedal, ne nismo milenijci bolj leni, le možnosti in priložnosti nimamo, stanovanjski trg nas stiska za grlo in nam ne pusti svobode, stiska nas za vrat. Primerjam leto 2012 in 2022. Starši od prijateljice in Trebnjega so kupili bajto tam v Trebnjem za 70.000 EUR leta 2010. Danes je ta bajta vredna preko 220.000 EUR, pa nič jo niso obnavljali, plače med 2012 in 2022 pa so skoraj iste!! Sicer pa še danes nekateri priviligirani boomerji kupujejo stanovanja v Ljbuljani po 1500 EUR za celo stanovanje v trajno last za zmeraj (zaradi dolgotrajnih postopkov denacionalizacije nekateri še sedaj kupujejo po taki ceni in to v letu 2022.).

Jazbinškov zakon: Za sto kvadratnih metrov veliko stanovanje na Miklošičevi le 1500 evrov
https://www.dnevnik.si/1042402047

Lepo piše (preberi odebeljeno): "V začetku devetdesetih let je stopil v veljavo t. i. Jazbinškov zakon, na podlagi katerega so lahko najemniki v družbenih stanovanjih le-ta odkupili pod ugodnimi pogoji. Po tem zakonu pa se stanovanja zaradi dolgotrajnih postopkov denacionalizacije še vedno kupujejo."

Pa ne vozim se na plin. Vozim se na bencin z avtom, ki ima čez 500 konjičkov. Ker se lahko!

Laž. Še ena laž. Tako kot vedno.

Sam si napisal da se voziš na plin:

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

uradno lahko preveriš na uradnem servisu koliko je bilo servisov narejenih.

V 11 letih si bil 5x na servisu in vsak je bil 100 evrov? In to naj verjamemo tebi, ki itak servise delaš sam.
6,7 litrov plina ne porabi noben, pa nas ni malo tu, ki smo imeli plin.

olje in filtre sam menjam. cena olja je 6EUR za liter 7 gre v motor) filtri so pa 9EUR vsi skupaj. kar znese 51EUR. na servisu je pa avto bil enkrat, ko je bil vpoklic. menjal pa od delov, razen olja in filtrov še nisem nič drugega v 130.000 km.

plin je tovarniško vgrajen. kar se pozna tako pri porabi kot obrabi. brez problema spravim porabo na bencin na 5.5 litra, s plinom pa liter več. motor je že narejen tako, da ne rabi niti podmazovanja (lpg ready že iz tovarne) ki ga rabi večina plinašev, ki imajo naknadno vgrajen plin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Ti se lahko smešiš kokr češ, resnica je pa točno taka kot sem povedal, ne nismo milenijci bolj leni, le možnosti in priložnosti nimamo, stanovanjski trg nas stiska za grlo in nam ne pusti svobode. Primerjam leto 2012 in 2022. Starši od prijateljice in Trebnjega so kupili bajto tam za 70.000 EUR leta 2010. Danes je ta bajta vredna preko 220.000 EUR, pa nič jo niso obnavljali!!


Seveda ste milenijci leni in še na prepričani v to, kakšni revčki ste. Zato, ker so vas imeli v mehurčku iz katerega šele sedaj lezete v realni svet. Pa še vedno se motiš. Večina nas ni mogla kupiti stanovanj po jazbinškovem zakonu. Ta stanovanja so lahko odkupili tisti, ki so živeli v njih. Ostali smo si morali sami kupit po tržnih cenah. In smo si, brez jamranja. Vi pa samo jamrate in jamrate.

Holedino je izjavil:


Sicer pa še danes nekateri priviligirani boomerji kupujejo stanovanja v Ljbuljani po 1500 € za celo stanovanje v trajno last za zmeraj (zaradi postopkov na sodišču nekateri še sedaj kupujejo po taki ceni in to v letu 2022.).

Jazbinškov zakon: Za sto kvadratnih metrov veliko stanovanje na Miklošičevi le 1500 evrov
https://www.dnevnik.si/1042402047


Vi imate danes škarje in platno. Ampak očitno raje plešete, kot da bi kaj naredili na to temo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

Ni res, se ne. Kdor spremlja razmere na stanovanjskem trgu ve da se je stanje DRASTIČNO poslabšalo že v zadnje nekaj letih, kaj šele v zadnje 10 letih, kaj šele več. 160.000 stanovanj v Sloveniji se basically zastonj potalalo po Jazbinškovem zakonu, beri članek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Lepo piše (preberi odebeljeno): "V začetku devetdesetih let je stopil v veljavo t. i. Jazbinškov zakon, na podlagi katerega so lahko najemniki v družbenih stanovanjih le-ta odkupili pod ugodnimi pogoji.


Razumem, da ne znaš brati. Manjek šolanja in življenje v vatki, kjer je morala do petnajstega leta mamica spati s tabo v postelji se ti pozna.

ampak še enkrat: stanovanje so lahko kupili tisti, ki so bili najemniki. Če nisi bil najemnik takega stanovanja, ga nisi mogel odkupiti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

"Skupno je bilo po privlačni zakonski formuli iz leta 1991 v dveh letih prodanih več kakor 160.000 stanovanj."
Jazbinškova privatizacija ali povprečno stanovanje za ceno ene stoenke
https://old.delo.si/novice/slovenija/ja...

Razumem, da ne znaš brati. Manjek šolanja in življenje v vatki, kjer je morala do petnajstega leta mamica spati s tabo v postelji se ti pozna.

Laž in adhominem logicall fallacy!
https://www.logicallyfallacious.com/log...
Tip: When others verbally attack you, take it as a compliment to the quality of your argument. It is usually a sign of desperation on their part.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Holedino je izjavil:

Ni res, se ne. Kdor spremlja razmere na stanovanjskem trgu ve da se je stanje DRASTIČNO poslabšalo že v zadnje nekaj letih, kaj šele v zadnje 10 letih, kaj šele več. 160.000 stanovanj v Sloveniji se basically zastonj potalalo po Jazbinškovem zakonu, beri članek.


160.000 stanovanj je danes praznih. Nihče ne živi v njih. (če ne verjameš, preveri v uradnih statističnih podatkih) in kaj sedaj? Zmente se z državo, da jih boste poceni odkupili. Nesposobni kot ste, vam jih bodo trikratno zaračunal.

Holedino je izjavil:

"Skupno je bilo po privlačni zakonski formuli iz leta 1991 v dveh letih prodanih več kakor 160.000 stanovanj."
Jazbinškova privatizacija ali povprečno stanovanje za ceno ene stoenke
https://old.delo.si/novice/slovenija/ja...


Ja in? Ni te bilo zraven. Mene tudi ne. Pač nisva kupila. Lahko že nehaš jamrat?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ni me bilo zraven ker sem bil leta 1991 star cirka slabih 5 let. Me ni moglo bit zraven, tudi če bi hotel. Že zadnja 3 leta se je stanje na stanovanjskem trgu DRASTIČNO poslabšalo, kar poglej si in malo preberi pa tako ane. :) Pač spremljaj stanovanjski trg pa boš videl. Aja, to te pa ne zanima, ti že imaš in te boli džoko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

WizzardOfOZ ::

Ampak jamrat pa ne moreš nehat kakšna krivica se ti dogaja?

Tole si poslušaj (zakaj ste milenijci taklo nesposobni, da ne morete uspeti):
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Holedino ::

"Get it together millennials." :|:)):))8-):O (pa komente na desni tudi preberite!!) #FUCKING SARCASM ČEKDOSLUČAJNONEBODOJEL#


Smo sposobni, samo možnosti nimamo, ker nas DAVI in dobesedno DUŠI stanovanjski trg! Mi bi napredovali dosti hitreje in CELOTNI DRUŽBI BI BILO MNOGO bolje, če se milenijce ne bi dušilo na vseh korakih. Ampak kaj je pa povprečnemu boomerju važno če celotna družba in tudi on sam posledično je ne boljšem, njemu je važno samo da MOLZE KOLIKOR FIZIČNO NAJVEČ GRE, pa četudi preko trupel.

160.000 stanovanj je danes praznih. Nihče ne živi v njih. (če ne verjameš, preveri v uradnih statističnih podatkih) in kaj sedaj? Zmente se z državo, da jih boste poceni odkupili. Nesposobni kot ste, vam jih bodo trikratno zaračunal.


So prazna, vendar večina jih je v lasti fizičnih oseb (boomerjev), ti pa se sploh ne pogovarjajo o poceni odkupu, ampak raje molzejo koliko se največ da, tudi "preko trupel".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Utk ::

Spet si zamešal? Še en milenijec? Nesposoben kot tak.

Pa ne vozim se na plin. Vozim se na bencin z avtom, ki ima čez 500 konjičkov. Ker se lahko!

Jaz nisem nič zamešal. Ti si malo zmešan:

Delamo predolge roadtripe, pa sedaj z obema tankoma polnima (plinski in bencinski) naredimo okoli 2000km (relacije).


plin je tovarniško vgrajen. kar se pozna tako pri porabi kot obrabi. brez problema spravim porabo na bencin na 5.5 litra, s plinom pa liter več.


Eni smo še kar na porabi okoli 6EUR (6 litrov plina na 100km prevoženih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, slučajno je tak interval, nima to veze, lahko bi tudi 1. do 1. gre se za to da polni tank naredi za 1 mesec voženj... to je cca 850km... z 1 tankanjem to dosežem... vsaj pol ali vsaj 33% si želim za enako ceno tudi od EVja...

Ampak zakaj ti to predstavlja tak problem?
Razumem, da te moti visoka cena nabave. Ampak da se izgovarjas na to, da ima pri tvoji voznji "doseg za le 1/3 meseca" je naravnost smesno.


Ne gre se da je to PROBLEM, gre se da mi s tem poslabša kvaliteto lajfa ker moram spet za nekaj SKRBET...

Torej kot pravim, za mene je avto prevozno sredstvo, nekaj kar imam in se ne obremenjujem z njim, torej ne študiram vsak dan ali vsak drugi dan ali sem vklopil na polnilec, tega imam poln kufer že pri telefonu, nimam želje še ene električne naprave ki jo moram vsak dan vtaknit na polnilec drugače bi se sekiral ali bom drug dan mel težave in iskal polnilnico...

Jaz zdaj napolnim tank ICEja in cel mesec ne rabim niti 1 dan študirat nič dodatno glede dosega... sem 100% da bo cel mesec zmogel, razen za čas dopusta... torej skrbi več ni glede polnjenja/tankanja, pri EVju bi pa po vašem moral poskrbet da ga vsak dan ali vsak drugi dan vklopim, ker bog ne daj, da ga ne, in se drugi dan odločim da greva z mojo popoldan v Graz jaz pa nisem vklopil na polnilec in je doseg 50km...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Spet si zamešal? Še en milenijec? Nesposoben kot tak.

Pa ne vozim se na plin. Vozim se na bencin z avtom, ki ima čez 500 konjičkov. Ker se lahko!

Jaz nisem nič zamešal. Ti si malo zmešan:

Delamo predolge roadtripe, pa sedaj z obema tankoma polnima (plinski in bencinski) naredimo okoli 2000km (relacije).


plin je tovarniško vgrajen. kar se pozna tako pri porabi kot obrabi. brez problema spravim porabo na bencin na 5.5 litra, s plinom pa liter več.


Nimam samo enega avta. Za po mestu je najboljši 500 konjski. Se fajn dere, pa milenijci se obračate in s foušijo gledate, ko si ga privoščit ne morete.

Holedino je izjavil:

Smo sposobni, samo možnosti nimamo, ker nas DAVI in dobesedno DUŠI stanovanjski trg!


Niste. Če bi bili, bi delal, ne pa jamral.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Mato989 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, slučajno je tak interval, nima to veze, lahko bi tudi 1. do 1. gre se za to da polni tank naredi za 1 mesec voženj... to je cca 850km... z 1 tankanjem to dosežem... vsaj pol ali vsaj 33% si želim za enako ceno tudi od EVja...

Ampak zakaj ti to predstavlja tak problem?
Razumem, da te moti visoka cena nabave. Ampak da se izgovarjas na to, da ima pri tvoji voznji "doseg za le 1/3 meseca" je naravnost smesno.


Ne gre se da je to PROBLEM, gre se da mi s tem poslabša kvaliteto lajfa ker moram spet za nekaj SKRBET...

Torej kot pravim, za mene je avto prevozno sredstvo, nekaj kar imam in se ne obremenjujem z njim, torej ne študiram vsak dan ali vsak drugi dan ali sem vklopil na polnilec, tega imam poln kufer že pri telefonu, nimam želje še ene električne naprave ki jo moram vsak dan vtaknit na polnilec drugače bi se sekiral ali bom drug dan mel težave in iskal polnilnico...

Jaz zdaj napolnim tank ICEja in cel mesec ne rabim niti 1 dan študirat nič dodatno glede dosega... sem 100% da bo cel mesec zmogel, razen za čas dopusta... torej skrbi več ni glede polnjenja/tankanja, pri EVju bi pa po vašem moral poskrbet da ga vsak dan ali vsak drugi dan vklopim, ker bog ne daj, da ga ne, in se drugi dan odločim da greva z mojo popoldan v Graz jaz pa nisem vklopil na polnilec in je doseg 50km...

Če tankaš enkrat na mesec, ne bi niti polnil več kot 3x do 5x (če bi kupil res starega in poceni). Če ti enkrat na teden vtaknit kabel v štekar predstavlja tak stres, potem res bolje da se voziš na nafto, ja, in je to da se voziš na nafto tvoj najmanjši problem.

Nimam samo enega avta. Za po mestu je najboljši 500 konjski. Se fajn dere, pa milenijci se obračate in s foušijo gledate, ko si ga privoščit ne morete.

Se pravi, ponavljaš laži iz dneva v dan, kakor ti kdaj paše, da bi dokazal svoj nepravilen point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Mato989 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne, slučajno je tak interval, nima to veze, lahko bi tudi 1. do 1. gre se za to da polni tank naredi za 1 mesec voženj... to je cca 850km... z 1 tankanjem to dosežem... vsaj pol ali vsaj 33% si želim za enako ceno tudi od EVja...

Ampak zakaj ti to predstavlja tak problem?
Razumem, da te moti visoka cena nabave. Ampak da se izgovarjas na to, da ima pri tvoji voznji "doseg za le 1/3 meseca" je naravnost smesno.


Ne gre se da je to PROBLEM, gre se da mi s tem poslabša kvaliteto lajfa ker moram spet za nekaj SKRBET...

Torej kot pravim, za mene je avto prevozno sredstvo, nekaj kar imam in se ne obremenjujem z njim, torej ne študiram vsak dan ali vsak drugi dan ali sem vklopil na polnilec, tega imam poln kufer že pri telefonu, nimam želje še ene električne naprave ki jo moram vsak dan vtaknit na polnilec drugače bi se sekiral ali bom drug dan mel težave in iskal polnilnico...

Jaz zdaj napolnim tank ICEja in cel mesec ne rabim niti 1 dan študirat nič dodatno glede dosega... sem 100% da bo cel mesec zmogel, razen za čas dopusta... torej skrbi več ni glede polnjenja/tankanja, pri EVju bi pa po vašem moral poskrbet da ga vsak dan ali vsak drugi dan vklopim, ker bog ne daj, da ga ne, in se drugi dan odločim da greva z mojo popoldan v Graz jaz pa nisem vklopil na polnilec in je doseg 50km...


Niso še jemali tega. :))

Utk je izjavil:

Se pravi, ponavljaš laži iz dneva v dan, kakor ti kdaj paše, da bi dokazal svoj nepravilen point.


Moram provocirat take kot si ti. Drugače ne gre na tem forumu. Ste pač nesposobni v veliki večini milenijci, pa fouš vsem, ki jim je s trdim delom uspelo. Sami pa samo jamrate.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Holedino ::

Ne gre se da je to PROBLEM, gre se da mi s tem poslabša kvaliteto lajfa ker moram spet za nekaj SKRBET...

Torej kot pravim, za mene je avto prevozno sredstvo, nekaj kar imam in se ne obremenjujem z njim, torej ne študiram vsak dan ali vsak drugi dan ali sem vklopil na polnilec, tega imam poln kufer že pri telefonu, nimam želje še ene električne naprave ki jo moram vsak dan vtaknit na polnilec drugače bi se sekiral ali bom drug dan mel težave in iskal polnilnico...

Če ti 5 sekund za vklop kabla v avto predstavlja tak problem, potem se boš pač še naprej vozil na bencin in v celotni življenjdki dobi avta dal 2 do 3x več denarja kot bi pa pri električnem avtu. Če ti pa 5 sekund za vklop kabla vsak teden enkrat ne predstavlja problema, potem boš pa kupil EV, v čem je problem? V praksi "iščeš polnilnico" (avto ali aplikacija te sama vodi do polnilnice tiste 1x na leto) samo 1x na leto ko greš na dopust. Ves ostali čas filaš doma čez noč. Če ti priklop kabla predstalja tako težavo, potem ne vem kako sploh živiš da imaš telefon? Vso to tvojo namišljeno težavo in problematiziranje da rabiš 1x tedensko za 5 sekund vtaknit kabel reši preprosta brezžična polnilnica.

pri EVju bi pa po vašem moral poskrbet da ga vsak dan ali vsak drugi dan vklopim, ker bog ne daj, da ga ne, in se drugi dan odločim da greva z mojo popoldan v Graz jaz pa nisem vklopil na polnilec in je doseg 50k

Ne. Ni vsak dan ali drugi dan. Sam si povedal da delaš 8000 km na leto, kar je ranga 666 km na mesec. Torej bi ti zadostovalo da ga priklopiš doma na kabel vsake 14 dni. Če bi bil pa slučajno tako šlampast da se v celoh 14 dnevih niti enkrat ne bi spomnil za priklop, potem se pa preprosto zapelješ do hitre polnilnice in v 20 minutah dofilaš in greš pač v ta tvoj Gradec (imaš tudi aplikacije ki ti samodejno na telefonu opozorijo da moraš dat filat tako da to ni težava v resnici).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Mato989 ::

Če tankaš enkrat na mesec, ne bi niti polnil več kot 3x do 5x (če bi kupil res starega in poceni). Če ti enkrat na teden vtaknit kabel v štekar predstavlja tak stres, potem res bolje da se voziš na nafto, ja, in je to da se voziš na nafto tvoj najmanjši problem.


Ni res...

Torej mi najdi avto ki ima doseg 200km+ (REALEN pri povprečni hitrosti 90km/h in 5 stopinjah!) in ki stane toliko kot Clio kar je cca 16k...

Saj jaz sem že povedal, potrebujemo samo avto ki ima REALEN doseg 200km+ (pri povprečni 90km/h in 5 stopinjah z vklopljeno klimo seveda in radiem itd...) in ki ne stane več kot Clio in da za povrh še ni grd, žal je večina EVjev ki so poceni zelo grdih...

Recimo meni je všeč Megane e-tech ampak stane 41k al nekaj takega... ampak če namesto Megana kupim CLiota imam viška skor 25k evrov za bencin, zdaj pa računajte kdaj bom v minusu >:D

Ne. Ni vsak dan ali drugi dan. Sam si povedal da delaš 8000 km na leto, kar je ranga 666 km na mesec. Torej bi ti zadostovalo da ga priklopiš doma na kabel vsake 14 dni.


Ni res... in če se popoldan zmislim da greva z mojo v Graz ki je 100km stran, kaj pa pol? A bom prvo vklopil na elektriko in ČAKAL par ur da bom lahko šel tja? V ICEju se vsedem in vozi miško...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Holedino ::

Torej mi najdi avto ki ima doseg 200km+ (REALEN pri povprečni hitrosti 90km/h in 5 stopinjah!) in ki stane toliko kot Clio kar je cca 16k...

BYD Dolphin pride 15k, torej isto kot bencinski Clio in ima 400 km NEDC dosega (300 km realnih) in je celo kar nekaj večji kot Clio. Thank me later. Boš pa še mal počakal da pride v EU.

Saj jaz sem že povedal, potrebujemo samo avto ki ima REALEN doseg 200km+ (pri povprečni 90km/h in 5 stopinjah z vklopljeno klimo seveda in radiem itd...) in ki ne stane več kot Clio


Sicer te pa VSAK primerljiv električni avto na dolgi rok skupaj z nabavno ceno in stroški goriva in servisov pride OGROMNO manj kot pa bencinski CLio ki ti ga je PODARILA babica za rojstni dan. TOrej babica ti je ZASTONJ dala bencinsega Cliota, kljub temu te na dolgi rok ta bencinski CLio stane VEČ kot pa da bi za 15kEUR kupil novo Dacio SPring, ali celo novega NIssana Leaf z 350 km dosega za 27kEUR. Da se pa NIssan Leaf vozi mnogo bolje kot 20 let Clio podarjen od babice in ima veliko več opreme (ogrevane zice, vse asistence ni da ni) pa tako ali tako vsi vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Miki N ::

Tukaj filozofirate, ampak v EU so take stvari odvisne od pogleda na svet naših dragih Švabov. Primer, če bodo letošnjo zimo v deželi kislega zelja in klobas kakšne občasne redukcije in bo Švaba ene parkrat imel ne vem ... 70% nafilan e-wagen namesto običajnih 80% (zaradi izpada ponoči, ki ga sicer sploh opazil ne bi) ali mu bodo omejili moč na polnilnici pred šihtom ... bo ratal živčen, razne takse na bencinarske doomsday naprave se bodo odložile za nekaj let, stari bencinarji se bodo malo kasneje prodajali ipd. Pa lahko jih ozmerjate s paranoiki in nazadnjaki, samo malo več ziheraštva tudi ostalim ne bi škodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Holedino ::

in če se popoldan zmislim da greva z mojo v Graz ki je 100km stran, kaj pa pol? A bom prvo vklopil na elektriko in ČAKAL par ur da bom lahko šel tja?


Sem ti že odgovoril, bolje in bolj natančno beri. Copy paste. "Če bi bil pa slučajno tako šlampast da se v celoh 14 dnevih niti enkrat ne bi spomnil za priklop, potem se pa preprosto zapelješ do hitre polnilnice in v 20 minutah dofilaš in greš pač v ta tvoj Gradec (imaš tudi aplikacije ki ti samodejno na telefonu opozorijo da moraš dat filat tako da to ni težava v resnici)." Govoriš pa kot da greš v Gradec vsak dan, a realno greš 1x ali 2x na leto v Gradec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()

Utk ::

Torej mi najdi avto ki ima doseg 200km+ (REALEN pri povprečni hitrosti 90km/h in 5 stopinjah!) in ki stane toliko kot Clio kar je cca 16k...

1. sej ne boš niti cliota kupil.
2. zakaj bi moral stat enako, če ti pa prišpara jurja, jurja pa pol na leto?

Recimo meni je všeč Megane e-tech ampak stane 41k al nekaj takega... ampak če namesto Megana kupim CLiota imam viška skor 25k evrov za bencin, zdaj pa računajte kdaj bom v minusu

Računaj kdaj boš v minusu, če kupiš enako opremljeno octavio dizel (novega megana dizla itak ne moreš).

Ni res... in če se popoldan zmislim da greva z mojo v Graz ki je 100km stran, kaj pa pol? A bom prvo vklopil na elektriko in ČAKAL par ur da bom lahko šel tja? V ICEju se vsedem in vozi miško...

Najprej fantaziraš o električnem meganu, ki teh 100 km naredi tudi skoraj prazen, potem fantaziraš o nekem poceni EV, ki ne more naredit niti 50 km. Najprej se odloči o čem fantaziraš.

Mato989 ::

2. zakaj bi moral stat enako, če ti pa prišpara jurja, jurja pa pol na leto?


ja ampak moram zdaj več dat, tisto kaj mi prišpara je vprašljivo, moram preživet tako dolgo =) Kaj če prej umrem pol mi nič ne prišpara... kakorkoli stal bi isto ker je to NAPREDEK... če nekaj stane enako in prišpara več sem kot potrošnik na plusu... če stane dosti več za ENAK doseg sem na slabšem...

Računaj kdaj boš v minusu, če kupiš enako opremljeno octavio dizel (novega megana dizla itak ne moreš).


Zakaj če primerjam cenovno boljši nakup ugodnejšega ICEja z nakupom EVja ki ima vsaj za silo spodoben doseg... Mene moti konstantno polnjenje oz. CENA glede na doseg... to je vse. Marsikoga s katerim se pogovarjam omeni isto hibo, pa živi v bajti, pač je TEČNO skoz priklapljat, kot da ni dovolj električnih naprav ki to potrebujejo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Holedino ::

Miki N je izjavil:

Tukaj filozofirate, ampak v EU so take stvari odvisne od pogleda na svet naših dragih Švabov. Primer, če bodo letošnjo zimo v deželi kislega zelja in klobas kakšne občasne redukcije in bo Švaba ene parkrat imel ne vem ... 70% nafilan e-wagen namesto običajnih 80% (zaradi izpada ponoči, ki ga sicer sploh opazil ne bi) ali mu bodo omejili moč na polnilnici pred šihtom ... bo ratal živčen, razne takse na bencinarske doomsday naprave se bodo odložile za nekaj let, stari bencinarji se bodo malo kasneje prodajali ipd. Pa lahko jih ozmerjate s paranoiki in nazadnjaki, samo malo več ziheraštva tudi ostalim ne bi škodilo.


V SAMOOSKRBI je ključ. Tako kot doma pridelaš svojo zelenjavo, recimo paradajz, je pametno pridelati tudi svojo elektriko, ne pa da si ODVISEN od cen in dobaljivosti naftnih derivatov. Če si zihreraš nabaviš sončno elektrarno, netmetering če se priključiš do konca 2023 je zagotovljen do konca življenjske dobe elektrarne, to je več kot 40 let (ranga leta 2060 in več), voziš se pa skoraj zastonj za efektivnih 0,3 EUR na 100 km, kar je 30x ceneje kot na naftne derivate. Za prevoženih 15.000 km na leto rabiš 2500 kWh na leto, kar ti zagotovita 2 kW sončne elektrarne. Torej za 2kW večjo sončno elektrarno moraš imet če hočeš imet električni avto (torej recimo namesto 7 kW za gospodinjstvo furat, daš postaviš 9 kW sončno elektrarno da je dovolj tako za gospodinjstvo plus električni avto). 2 kW večja sončna elektrarna te stane 2000 EUR in to na ključ pri firmi (samogradnja še veliko ceneje), torej se za 2 jurja furaš 40 let zastonj na elektriko. V 40 letih narediš 600.000 km, torej to pomeni da je strošek za 100 km 0,3 EUR na 100 km. (2000/6000=0,33 EUR). Če ti pa slučajno kljub zakonski zagotovitvi o netmeteringu do konca življenjske dobe elektrarne ukinejo netmetering, pa pač kupiš 20 kWh baterij za 3 jurje in si pokrit (cena za 1 kWh baterij je 130 EUR, če veš kje kupit, nove baterije uglednega proizvajalca, v prihodnosti bo cena baterij še ceneje seveda). Še vedno se voziš skoraj zastonj. 2 jurja več daš za sončno in se voziš 40 let zastonj za elektriko, 2 jurja da en naftaš v letu ali dveh. Lahko celo v pol leta, odvisno pač koliko se vozi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Holedino ()
««
40 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri električni avto? (strani: 1 2 3 446 47 48 49 )

Oddelek: Na cesti
2445206305 (74) codeMonkey
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058115781 (75846) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68158490 (38330) gruntfürmich
»

rabljen poceni ev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19129005 (23810) hojnikb

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25630157 (26688) bluefish

Več podobnih tem