» »

Sužnji sistema

Sužnji sistema

««
7 / 7
»
»»

l0g1t3ch ::

111111111111 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


The internet rediscovered New Zealand's longstanding ban on personal gardens, and it collectively lost its mind. It's illegal to plant anything on your personal property unless you are a licensed commercial producer. Gardens are banned to ensure the economic stability of the agricultural sector.1. jul. 2018

Uau. To je dejansko v realnosti, da ne smeš imeti vrta? Nisem vedel. Mogoče veš razlog zakaj so to sprejeli?


Ne.

https://www.buzzfeed.com/bradesposito/n...

Wizarda so nategnili kot elastiko.

Tole lepo pokaže kako šibki umi podležejo vsem teorijam zarot in jih potem širijo dalje.

Včasih si bil vaški posebnež ki ga je poznala lastna vas, danes si pa influencer na FB in se tvoja debilnost dotakne tisočih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Miki N ::

No je pa nekaj res. "Malo kmetijstvo" je vedno bolj regulirano in "samooskrba" zna biti počasi tudi pravni problem - sploh če boš želel v solati malo perutnine ali kaj takega. Samo tukaj smo prvaki v EU z raznimi direktivami ... in smo šele začeli.

Saj zato pa ta novozelandski štos sploh ni več tako zelo smešen.

m0LN4r ::

Groteskno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

111111111111 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ne.

https://www.buzzfeed.com/bradesposito/n...

Wizarda so nategnili kot elastiko.

Tole lepo pokaže kako šibki umi podležejo vsem teorijam zarot in jih potem širijo dalje.

Včasih si bil vaški posebnež ki ga je poznala lastna vas, danes si pa influencer na FB in se tvoja debilnost dotakne tisočih.

Zato pa je treba vedno kopati globlje. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Haha, ampak moraš bit res bedak, da na to nasedeš.

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Front yard - back yard, ločiš?

WizzardOfOZ ::

Očitno ti ne?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Če nekje pred hišo ob cesti v neki ulici ne smeš sadit paradajza, ne pomeni, da ga ne smeš niti za hišo.
Kdo pa ima pri nas vrt v nekem naselju ob cesti? In dobro se zavedam, da je to slo-tech poln raznih čudakov, ki imajo točno to, ampak to ne pomeni, da zato niste čudaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Če nekje pred hišo ob cesti v neki ulici ne smeš sadit paradajza, ne pomeni, da ga ne smeš niti za hišo.
Kdo pa ima pri nas vrt v nekem naselju ob cesti? In dobro se zavedam, da je to slo-tech poln raznih čudakov, ki imajo točno to, ampak to ne pomeni, da zato niste čudaki.


Dej pejd mal ven iz kleti, pa se zapelji malo naokoli. Pa boš videl kje imajo ljudje vrtove, pa njive.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malidelničar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Utk je izjavil:

Če nekje pred hišo ob cesti v neki ulici ne smeš sadit paradajza, ne pomeni, da ga ne smeš niti za hišo.
Kdo pa ima pri nas vrt v nekem naselju ob cesti? In dobro se zavedam, da je to slo-tech poln raznih čudakov, ki imajo točno to, ampak to ne pomeni, da zato niste čudaki.


Dej pejd mal ven iz kleti, pa se zapelji malo naokoli. Pa boš videl kje imajo ljudje vrtove, pa njive.


Baje, da je vrtičkarstvo pri nas odgovorno za 10% vse pridelane zelenjave v državi. Kar ni malo. In ne vem, zakaj bi to zatrli. Ravno tisti, ki govorijo o nepravičnosti "sistema", bi uvedli sistem, ki ljudem zmanjšuje oblike samopomoči, ki so jim na voljo. To je dejansko ena od prednosti Slovenije: poglejmo samo cel bum urbanega vrtičkarstva na Zahodu, pri nas pa imamo te vrtove in tradicijo že vzpostavljeno. Poleg tega je to odskočna deska za ljudi, ki bi morda kot življenjsko izbiro radi presedlali full-time bolj v kmetijske vode, dokupili zemljo itd in vse to bi lahko tudi vodilo k temu, da se organsko poveča obseg kmetij v Sloveniji, ker jih bodo obdelovali tisti ki jih to zanima, in se zmanjša razdrobljenost, kar pa parcelic ostane so vseeno izkoriščene in obdelane z vrtički.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

111111111111 ::

Utk je izjavil:

Front yard - back yard, ločiš?

Tisti članek je za US. Kakor sem bral prvega iz Nove Zelandije ne smeš imeti vrta, v kakršnikoli obliki. Če so jim uničevali pokrite vrtove.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

Kakor sem bral prvega iz Nove Zelandije ne smeš imeti vrta, v kakršnikoli obliki. Če so jim uničevali pokrite vrtove.

Fake news.

Dej pejd mal ven iz kleti, pa se zapelji malo naokoli. Pa boš videl kje imajo ljudje vrtove, pa njive.

Njiva je njiva, vrt med hišo in cesto bi pa imeli samo cigani, če bi oni imeli vrtove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FireSnake ::

Utk je izjavil:

Če nekje pred hišo ob cesti v neki ulici ne smeš sadit paradajza, ne pomeni, da ga ne smeš niti za hišo.
Kdo pa ima pri nas vrt v nekem naselju ob cesti? In dobro se zavedam, da je to slo-tech poln raznih čudakov, ki imajo točno to, ampak to ne pomeni, da zato niste čudaki.


Kdo pa si ti, da bi odločal kje bodo ljudje imeli vrt na svoji zemlji?
In potem ti opletaš o čudakih?
Ekstreme tvojega tipa je treba zapreti na beli oddelek, ker niste gladki.
Ravno včeraj sem se sprehajal v Tepanju. Videl točno to, o čemer govori članek.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Kje sem napisal, da bi rad o tem odločal? Jaz sem prvi za to, da ima vsak pravico bit čudak.

l0g1t3ch ::

FireSnake je izjavil:

Utk je izjavil:

Če nekje pred hišo ob cesti v neki ulici ne smeš sadit paradajza, ne pomeni, da ga ne smeš niti za hišo.
Kdo pa ima pri nas vrt v nekem naselju ob cesti? In dobro se zavedam, da je to slo-tech poln raznih čudakov, ki imajo točno to, ampak to ne pomeni, da zato niste čudaki.


Kdo pa si ti, da bi odločal kje bodo ljudje imeli vrt na svoji zemlji?
In potem ti opletaš o čudakih?
Ekstreme tvojega tipa je treba zapreti na beli oddelek, ker niste gladki.
Ravno včeraj sem se sprehajal v Tepanju. Videl točno to, o čemer govori članek.


V Ameriki ti bo to povedala HOA.
Si pa sam kupil bajto v soseski kjer so člani tega.

Sam tile ti bodo povedali tudi do milimetra natančno kako velika je lahko travica in kakega odtenka zelene je lahko :))

gruntfürmich ::

mislim da je v marsikateri anglosaksonski greznici tako, da pred hišo, ki gleda na cesto, ne smeš imeti karkoli na zelenici, ker to kazi izgled celotnega območja.

tako da kdor to potem prevede v to, da ne smeš imeti samooskrbe ker tega zlobne korporacije ne dovolijo, je totalen psihopat in ga je treba zbrcat iz te teme!

torej keteri debil je privlekel na plano da se ne smejo iti samooskrbe ???????????????;(

WizzardOfOZ je izjavil:

Torej trdite, da je to laž?
https://alannairving.medium.com/3-facts...

Ali pa to?
https://www.earthisland.org/journal/ind...

seveda je laž.

ne nasedaj vsakemu bedaku, ali pa si bedak tudi ti!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mam kure zunaj popoldne da mi lovijo kobilce, hrošče in ostalo golazen, ki nam hoče prit v bajto, drug dan znesejo vse kure jajca. sicer so sam 4, ma je bolje ker ni preveč sekiranja kam bodo šle razkopavat....Ne vem ša če so ravno taka jajca najboljša, da niso tista z žiti in s pašo po travniku.
Drugače men so jajca okusna.

Irbis ::

l0g1t3ch je izjavil:


V Ameriki ti bo to povedala HOA.
Si pa sam kupil bajto v soseski kjer so člani tega.

Sam tile ti bodo povedali tudi do milimetra natančno kako velika je lahko travica in kakega odtenka zelene je lahko :))

Tako nekako, sem samo čudno pogledal, ko sem bil pri prijateljih v ZDA in so mi razložili, da imajo še barvo zaves na oknih predpisano (no, če sem bolj natančen, barvo zunanjih zaves, če pač hočeš imeti notri drugo barvo, lahko imaš dvojne zavese).
Pred hišo je bilo pa tudi jasno določeno, kakšen mora biti dovoz, da mora biti betonski, da mora biti spredaj trata in eno drevo na določeni poziciji.
Za hišo je pa potem bilo bolj svobodno.

feryz ::

Drugače se temu reče lokacijska informacija.
Tudi pri nas imamo to. Ne gredo pa še v podrobnosti, kar ne pomeni, da ne bodo šli kdaj.
Sicer je pri nas itak teksas, kar se tega tiče. Napišejo, da morajo biti vse strehe rdeče. Nazadnje so vse črne. In kakšna rdeča vmes. In kakšna siva.
Žlahtovec je delal bajto v Avstraliji. Tam ima navedeno celo kdaj lahko sesa hišo (centralni odsesovalni sistem) ali kdaj lahko kosi travo. Sobota 10 do 14 ali nič. Ampak ok, odkar imamo robotizem na tem področju, se da to početi tudi vmes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

WhiteAngel ::

Miki N je izjavil:

No je pa nekaj res. "Malo kmetijstvo" je vedno bolj regulirano in "samooskrba" zna biti počasi tudi pravni problem.


Ne. Ravno obratno je. Od kje ti to?

feryz je izjavil:

Drugače se temu reče lokacijska informacija.
Tudi pri nas imamo to. Ne gredo pa še v podrobnosti, kar ne pomeni, da ne bodo šli kdaj.
Sicer je pri nas itak teksas, kar se tega tiče. Napišejo, da morajo biti vse strehe rdeče. Nazadnje so vse črne. In kakšna rdeča vmes. In kakšna siva.


Ma pri novogradnjah so kar tečni. Če pa menjaš streho pri stari je pa drugo. Mi imamo v OPPN zapisano, da morajo biti strehe sivo-rjave. Tako da sem potem spada vse od opečnatih, skoraj črnih ali betonskih. Nekaj je.

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Torej, če izhajamo iz vaših zadnjih 'postov' na temo zakonodaje o novogradnjah/ureditvi objektov, smo dejansko oz. bolje rečeno imamo občutek, da smo "sužnji" "Sistema" zaradi totalne hiperreguliranosti z zakonodajo in preveč papirologije? In tudi to vodi v to, da imajo ljudje občutek, da se "nič ne da spremeniti" ker moraš za vsak drek izpolnjevati ali pa pridobiti neke papirje, dovoljenja, anekse, izjave, itd.? Se pravi je to tak pritisk, da imajo ljudje občutek, da na njih pritiska "Sistem" 8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

111111111111 ::

Malidelničar je izjavil:

Torej, če izhajamo iz vaših zadnjih 'postov' na temo zakonodaje o novogradnjah/ureditvi objektov, smo dejansko oz. bolje rečeno imamo občutek, da smo "sužnji" "Sistema" zaradi totalne hiperreguliranosti z zakonodajo in preveč papirologije? In tudi to vodi v to, da imajo ljudje občutek, da se "nič ne da spremeniti" ker moraš za vsak drek izpolnjevati ali pa pridobiti neke papirje, dovoljenja, anekse, izjave, itd.? Se pravi je to tak pritisk, da imajo ljudje občutek, da na njih pritiska "Sistem" 8-)

Sem gradil bajto in se da spremeniti. Ampak moraš začeti 5-7 let prej urejati papirje. Na občini so pripravljeni precej sprememb uvesti v OPPN, samo spreminjajo na vsakih nekaj let in moraš pač čakat. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zobnik ::

Strašijo tako kot povsod, kar novinarji pišejo pa jih jemat kot mrhovinarje.

zobnik ::

Dokler se drugim fizično ne naredi škode je ostalo ena sama dr*anje "poštenih", take d*kanje za laži bi moral kako kazen nabit, da bi se umiril, al pa poskril po kakih svojih kurnikih, d anebi več posliljeval druge s svojoimi namišljenimi predlogi....in ravno zarad teh so potem ostali zadolženi da ukrepajo, redarstvo, policija, durs, itd
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dilema z nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12610486 (3548) c3p0
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274965 (60764) damirj79
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117274 (100155) Mato989
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132381 (29423) Ganon
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326463 (23372) bender rodri

Več podobnih tem