» »

Dilema z nepremičnino

Dilema z nepremičnino

1
2
3

profii ::

Ponavadi funkcionira dokler imajo oboji korist. Mami/tašči ni dolgčas, ima nekoga za kogar skrbi & kuha,... Tamladim pa ni treba plačevat položnic (ali večji del le teh), toplo je, fotr/tast pokosi,... Pa še varstvo za mulce je blizu in hitro dostopno.
Ko pa se enkrat eni preveč vtikajo v življenje drugih je pa ogenj v strehi.

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


To o SUPER funkcioniranju jaz ne bi sodil... funkcionira pač ker more, ker je tako najbolj ekonomsko smiselno v večini teh primerov...če bi imeli ti ki super funkcionirajo 1 mil evrov na računu je vprašanje ali bi še zmeraj tam živeli ali ne =)


To verjetno že ampak tudi po reznih blokih in stolpnicah se folk ne bi gužval z milijoni na računih pa tako mnogi živijo. Bi nepremičnino raje delil le z starši kot pa z 100 drugega folka kot to počne ogromno ljudi. Ja, itak je idealno biti v svoji hiši, nimajo pa vsi te možnosti. Govorim o temu, da lahko tako življenje fukncionira, če so ljudje normalni in pustijo en drugega pri miru. Če hodi tašča skozi okno gledati kaj kuhaš in tast vsake 5 minut trka na vrata pa itak da boš raje v neki garsonjeri v miru. Če so ljudje normalni, se brigajo zase, imaš razdeljene priključke in posledično stroške je pa tako življenje lahko veliko boljše od stolpnic in blokov.

Invictus ::

Ne iščite izgovorov, zakaj vam je pri mami/tašči lepše kot pa da bi bili na svojem >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Avenger ::

matobeli je izjavil:

Vse opcije so dobre in slabe ker se nam niti probližno ne sanja kaj se bo zgodilo s trgom v prihodnosti.

Nekaj se zih bo ker trenutno stanje je nevzdržno na dolgi rok.
Počakaj do volitev, da vidiš kam bo začel pihat.

Glede na to da zidaš drugje predvidevam da niti lokacija niti sama bajta nista top. Stare bajture na slabih lokacija so prve ki bodo zgubile vrednost.


S prvim stavkom se zelo strinjam. Drugi stavek pa potem negira prvega :))

Zadnje pa: kaj so to "slabe" lokacije?? Ker če je s tem mišljeno ven iz mesta, to definitivno ne drži, če je s tem mišljeno, lokacija v izjemno strnjenem naselju, ali pa blizu tovarne, ali pa železniške proge, potem da.

Jaz bi trenutno vsekakor počakal, razen če točno veš kaj boš z denarjem. Dokler imaš nekaj kolateralnega za žrtvovat v nekem katastrofalnem, te kredit ne more postavit na cesto. En scenarij, ki se lahko zgodi je, če pustiš kot je, gre inflacija gor, odplačevanje kredita je lažje in si na boljšem, ali pa, inflacija gre gor, prodaš hišo, imaš ekstra keš na banki, ki ga inflacija požira. Lahko v šusu odplačaš kredit, ampak ti vzamejo nekaj procentov in si na slabšem. Ali imaš nekaj, v kar boš vložil in ti bo v roku nekaj let prineslo x-dobička ali vsaj zagotovo ohranilo vrednost? Potem akcija, sicer pa ne.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Jnou ::

Invictus je izjavil:

Ne iščite izgovorov, zakaj vam je pri mami/tašči lepše kot pa da bi bili na svojem >:D.


Ne iščem, sem zelo zadovoljen s svojo odločitvijo o stanovanjskem problemu. Sem za to poskrbel skupaj s svojo družino in nimam komu polagati računov. Za razliko od kakšnih kreditnih špekulantov, ki hočejo, da njihove zajebe plačujemo vsi državljani...

l0g1t3ch ::

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


Jaz sem pri kolegih, sosedih, znancih,... videl bistveno več težav kot pa zglednih sobivanj v cca 15ih letih.

Sicer OP bi gradil hišo na parceli zraven staršev od dekleta, ne bi živel v njuni mansardi, kar je precej drugače. Če punca in njeni starši nimajo problema s tem, da se parcela takoj prepiše 50:50 na oba potem je to zelo dober znak da ne bo težav in da so dejansko normalni.
Sicer pa se jim samo zahvališ in ostaneš kjer si.

PrimoZ_ ::

OP je itak obupal sedaj ko je prebral vse tole :))

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


Jaz sem pri kolegih, sosedih, znancih,... videl bistveno več težav kot pa zglednih sobivanj v cca 15ih letih.

Sicer OP bi gradil hišo na parceli zraven staršev od dekleta, ne bi živel v njuni mansardi, kar je precej drugače. Če punca in njeni starši nimajo problema s tem, da se parcela takoj prepiše 50:50 na oba potem je to zelo dober znak da ne bo težav in da so dejansko normalni.
Sicer pa se jim samo zahvališ in ostaneš kjer si.


Ja samo mansarda in življenje 25m stran na parceli je glih 5% bolje overall... še vedno se tašča lahko naslika pri tebi v copatih v spalni halji =) Razlika je samo da gre do tebe čez vrt in teraso...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jnou ::

l0g1t3ch je izjavil:

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


Jaz sem pri kolegih, sosedih, znancih,... videl bistveno več težav kot pa zglednih sobivanj v cca 15ih letih.

Sicer OP bi gradil hišo na parceli zraven staršev od dekleta, ne bi živel v njuni mansardi, kar je precej drugače. Če punca in njeni starši nimajo problema s tem, da se parcela takoj prepiše 50:50 na oba potem je to zelo dober znak da ne bo težav in da so dejansko normalni.
Sicer pa se jim samo zahvališ in ostaneš kjer si.


Itak, odvisno od tega koga poznaš, jaz pa recimo poznam več primerov kjer tak način funkcionira. Oglasil sem se le zato, ker so bili odgovori v stilu, da kaj takega NE MORE funkcionirati kar pa ni res, če se gre za zrele odrasle osebe in da je nepremičnina taka, da omogoča popolno zasebnost, ne pa da si z taščo deliš kuhinjo in hodiš skozi njeno dnevno v svoje stanovanje, tu se strinjam da je to nemogoče.

OP ima specifično situacijo saj ima v lasti že svojo nepremičnino. Pri večini ljudi, ki gredo v hišo/parcelo staršev gre za dilemo med tem ali boš v neki garsonjeri v bloku zakreditiran do konca življenja ali pa boš brez večjega kredita živel v miru v veliko večji nepremičnini. V kolikor so odnosi normalni je zame druga opcija no brainer.

Invictus ::

Jnou je izjavil:

Pri večini ljudi, ki gredo v hišo/parcelo staršev gre za dilemo med tem ali boš v neki garsonjeri v bloku zakreditiran do konca življenja ali pa boš brez večjega kredita živel v miru v veliko večji nepremičnini. V kolikor so odnosi normalni je zame druga opcija no brainer.

Pri večini gre za udobje mamine kikle...

Najprej ti je fino, ker si si uredil stanvoanje v mansardi, zgornjem štuku, prizidku, za male pare. Potem se pa stroški šele začnejo. tako denarni kot mentalni.

Mi je par kolegov priznalo, da bi bili bolj zadovoljni na lastnem... Pa tudi finančno bi bilo isto, saj sta v bajto njenih staršev zmetala precej denarja...

Meni sta hotela starša celo bajto postavit na vrtu, pa sem rekel ne. Bi imel lahko pri 20tih že "lastno" bajto.

Sam to bi bila slaba investicija...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Likalnik ::

jaz imam svoje starše čez cesto...vsak svojo hišo...če je lepo vreme lahko pride v copatih na vrata...če je sneg oziroma dež...more že čevlje gor dat.

uglavnem...odvisno je kako se dogovoriš predhodno oziroma kakšni karakterji so starši...če vsakič, ko se kam odpelješ sprašujejo pa kličejo kam greš...oziroma za vsako stvar katera se dogaja na dvorišču tiščijo nos zraven...potem verjamem, da je moteče....če pa vzdržujete vsi skupaj neko zdravo distanco pa je tako sobivanje lahko zelo v redu....

pač ali imam za soseda starše kateri se ne vtikajo v tvoje življenje...ker razumejo, da rabiš svoj mir in svoje življenje....oziroma imaš za soseda Joža kateri se ti vtika v vsako stvar, ki jo delaš okoli hiše.....na koncu je vseeno ali se vtika Joža ali starši...živet tako pač ne moreš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


Jaz sem pri kolegih, sosedih, znancih,... videl bistveno več težav kot pa zglednih sobivanj v cca 15ih letih.

Sicer OP bi gradil hišo na parceli zraven staršev od dekleta, ne bi živel v njuni mansardi, kar je precej drugače. Če punca in njeni starši nimajo problema s tem, da se parcela takoj prepiše 50:50 na oba potem je to zelo dober znak da ne bo težav in da so dejansko normalni.
Sicer pa se jim samo zahvališ in ostaneš kjer si.


Ja samo mansarda in življenje 25m stran na parceli je glih 5% bolje overall... še vedno se tašča lahko naslika pri tebi v copatih v spalni halji =) Razlika je samo da gre do tebe čez vrt in teraso...


Malo pretiravaš.
Parcele lahko ločiš z ograjo, hiše imata lahko dvrišče obrnjeno stran eno od druge, dovozi so lahko različni, ...

Bi pa tudi jaz zahteval takoj da se parcela piše na oba, vsak pol.
Pa še to ni 100% in lahko čez 20 let poslušaš očitke, da itak smo vama parcelo šenkal, kaj sta zdej nehvaležna...

Jnou ::

Invictus je izjavil:

Jnou je izjavil:

Pri večini ljudi, ki gredo v hišo/parcelo staršev gre za dilemo med tem ali boš v neki garsonjeri v bloku zakreditiran do konca življenja ali pa boš brez večjega kredita živel v miru v veliko večji nepremičnini. V kolikor so odnosi normalni je zame druga opcija no brainer.

Pri večini gre za udobje mamine kikle...

Najprej ti je fino, ker si si uredil stanvoanje v mansardi, zgornjem štuku, prizidku, za male pare. Potem se pa stroški šele začnejo. tako denarni kot mentalni.

Mi je par kolegov priznalo, da bi bili bolj zadovoljni na lastnem... Pa tudi finančno bi bilo isto, saj sta v bajto njenih staršev zmetala precej denarja...

Meni sta hotela starša celo bajto postavit na vrtu, pa sem rekel ne. Bi imel lahko pri 20tih že "lastno" bajto.

Sam to bi bila slaba investicija...


Ne poveš konkretnih minusov in kljub temu, da teh izkušenj nimaš, ne dopuščaš da tako življenje lahko funkcionira pri komu drugemu (kljub temu, da ogromno Slovencev tako živi, še kakih 50 let nazaj je bilo pa to skoraj pravilo).

Jaz živim na tak način, mentalnih stroškov ni, finančni so ampak manjši kot če bi imel primerljivo nepremično sam, imam popoln mir kadar ga hočem in družbo ter obojestransko pomoč kadar hočem to in ne vidim problema. Vem pa pogosto pri takih zadevah pride do problemov ampak takrat gre za problem v značaju ljudi, ni problem v hiši.

Invictus ::

Ti se kar tolaži. Ko starši postajajo starejši, so vedno bolj tečni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jnou ::

OK vidim, da se ne da vzpostaviti debate z argumenti in brez posploševanja.

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jnou je izjavil:

Pri večini ljudi, ki gredo v hišo/parcelo staršev gre za dilemo med tem ali boš v neki garsonjeri v bloku zakreditiran do konca življenja ali pa boš brez večjega kredita živel v miru v veliko večji nepremičnini. V kolikor so odnosi normalni je zame druga opcija no brainer.

Pri večini gre za udobje mamine kikle...

Najprej ti je fino, ker si si uredil stanvoanje v mansardi, zgornjem štuku, prizidku, za male pare. Potem se pa stroški šele začnejo. tako denarni kot mentalni.

Mi je par kolegov priznalo, da bi bili bolj zadovoljni na lastnem... Pa tudi finančno bi bilo isto, saj sta v bajto njenih staršev zmetala precej denarja...

Meni sta hotela starša celo bajto postavit na vrtu, pa sem rekel ne. Bi imel lahko pri 20tih že "lastno" bajto.

Sam to bi bila slaba investicija...


Ne poveš konkretnih minusov in kljub temu, da teh izkušenj nimaš, ne dopuščaš da tako življenje lahko funkcionira pri komu drugemu (kljub temu, da ogromno Slovencev tako živi, še kakih 50 let nazaj je bilo pa to skoraj pravilo).

Jaz živim na tak način, mentalnih stroškov ni, finančni so ampak manjši kot če bi imel primerljivo nepremično sam, imam popoln mir kadar ga hočem in družbo ter obojestransko pomoč kadar hočem to in ne vidim problema. Vem pa pogosto pri takih zadevah pride do problemov ampak takrat gre za problem v značaju ljudi, ni problem v hiši.


Saj overall nihče ne pravi da je to katastrofa... govorim samo da je običajno takšno bivanje posledica finančnih zadev... tudi sam sem do 29tega živel pri starših v bloku! Ni imelo finančne logike it na svoje samo zato da bi bil na svojem. K sreči sem mel tudi dokaj ok familjo (oz imam) in nisem imel težav.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Invictus je izjavil:

Jnou je izjavil:

Pri večini ljudi, ki gredo v hišo/parcelo staršev gre za dilemo med tem ali boš v neki garsonjeri v bloku zakreditiran do konca življenja ali pa boš brez večjega kredita živel v miru v veliko večji nepremičnini. V kolikor so odnosi normalni je zame druga opcija no brainer.

Pri večini gre za udobje mamine kikle...

Najprej ti je fino, ker si si uredil stanvoanje v mansardi, zgornjem štuku, prizidku, za male pare. Potem se pa stroški šele začnejo. tako denarni kot mentalni.

Mi je par kolegov priznalo, da bi bili bolj zadovoljni na lastnem... Pa tudi finančno bi bilo isto, saj sta v bajto njenih staršev zmetala precej denarja...

Meni sta hotela starša celo bajto postavit na vrtu, pa sem rekel ne. Bi imel lahko pri 20tih že "lastno" bajto.

Sam to bi bila slaba investicija...


Ne poveš konkretnih minusov in kljub temu, da teh izkušenj nimaš, ne dopuščaš da tako življenje lahko funkcionira pri komu drugemu (kljub temu, da ogromno Slovencev tako živi, še kakih 50 let nazaj je bilo pa to skoraj pravilo).

Jaz živim na tak način, mentalnih stroškov ni, finančni so ampak manjši kot če bi imel primerljivo nepremično sam, imam popoln mir kadar ga hočem in družbo ter obojestransko pomoč kadar hočem to in ne vidim problema. Vem pa pogosto pri takih zadevah pride do problemov ampak takrat gre za problem v značaju ljudi, ni problem v hiši.


Saj overall nihče ne pravi da je to katastrofa... govorim samo da je običajno takšno bivanje posledica finančnih zadev... tudi sam sem do 29tega živel pri starših v bloku! Ni imelo finančne logike it na svoje samo zato da bi bil na svojem. K sreči sem mel tudi dokaj ok familjo (oz imam) in nisem imel težav.


Ali pa si pač tak karakter da si sposoben živeti nekje kjer nisi gospodar in si zadovoljen s tem.


Kar je tudi čisto vredu. Super, krasno. Vseeno se mi zdi da je ta pomislek bilo vredno OPu omeniti saj se sam tega pomojem ne zaveda, trenutno vidi samo zaslužek od prodaje trenutne hiše. Facepalm da je nekdo tistim 6 vrsticam rekel "razmislek".

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Ali pa si pač tak karakter da si sposoben živeti nekje kjer nisi gospodar in si zadovoljen s tem.


Kar je tudi čisto vredu. Super, krasno. Vseeno se mi zdi da je ta pomislek bilo vredno OPu omeniti saj se sam tega pomojem ne zaveda, trenutno vidi samo zaslužek od prodaje trenutne hiše. Facepalm da je nekdo tistim 6 vrsticam rekel "razmislek".


Ne gre se toliko glede karakterja, gre se za to ali imaš v mislih "bigger picture" ali če ti tako življenje prinaša benefite ali ne...

Če ti živiš doma in moraš doma ENAKO plačevat starim kot če bi bil na svojem (recimo zavoljo debate tudi najemnino) potem je bolje bit na svojem... ker pridobiš... če pa živiš pri starih in ti oni vse plačajo ti pa lahko šparaš, potem pa je pač smiselno pogledat kaj lahko zaradi tega pridobiš če potrpiš X let...

In tu je vso bistvo, ampak tak izračun mora naredit vsak sam in premislit če si to želi in se mu splača...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jnou ::

A kot eden od stanovalcev v bloku pa si gospodar?

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

A kot eden od stanovalcev v bloku pa si gospodar?


Seveda... Poglej... Ko sem živel doma s starši in če me ni bilo 24ur domov me je mati klicala če je vse ok in kje sem oz. če pridem na kosilo danes ali whatever... zdaj ko sem v bloku lahko z mojo 2 dni greva in to je to... me mati ne kliče vsake 24 ur... takih primerov (malenkosti) je ogromno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Jnou je izjavil:

A kot eden od stanovalcev v bloku pa si gospodar?

Seveda... Na svojem si... Ne posplošuj svoje situacije negospodarja na ostale, ki živimo na svojem...

A si sploh vpisan v zemljiško knjigo kot lastnik?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wcpapir ::

Sem bil 2018 v podobni situaciji. Odločil sem se, da nepremičnino holdam in oddajam. Takrat me je stala 70.000eur. Od najemnin sem dobil že 22.000eur pa imam najcenejšo najemnino za bajto v okolici ter daleč naokoli. Torej bo morala kar dolgo cena strmoglavljat, da bi bil v minusu. Trenutno mi ponujajo 110.000 takoj brez kredita itd.

Zakaj bi nepremičninski trg strmoglavil mi ni jasno, kapacitet ne gradimo tako hitro kot jih potrebujemo, trenutno in v bližnji prihodnosti so nepremičnine suho zlato.

Mato989 ::

Zakaj bi nepremičninski trg strmoglavil mi ni jasno, kapacitet ne gradimo tako hitro kot jih potrebujemo, trenutno in v bližnji prihodnosti so nepremičnine suho zlato.


Nepremičninski trg bo verjetno zanihal navzdol, NEKOČ... verjetno takrat ko bo večino oz cele generacije ki so rojene v 50tih in začetku 60tih pomrlo... to so namreč tisti ki imajo skoraj vsi lastniške nepremičnine... potem bo neko okno ko bodo nepremičnine absolutno gledano malo cenejše in nato spet navzgor, ker takrat ko bodo 1950 in 60 letniki začeli umirat bo tudi veliko nepremičnin starih 80+ let ikar nek delež pa tudi čez 100 let in bodo za porušit...

Težava je v tem, da današnjih 25 letnikom to ne pomaga ker bodo takrat stari 50 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Saj bo zanihalo.

Sam folk sanja o 50% padcu, realno zna iti tam 20% dol. Mogoče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

eventyrer ::

Jnou je izjavil:


To verjetno že ampak tudi po reznih blokih in stolpnicah se folk ne bi gužval z milijoni na računih pa tako mnogi živijo.


Eno je da si popoln gospodar za zaprtimi vhodnimi vrati lastne nepremičnine (karkoli to je), drugo je da moraš nekoga vprašat za dovoljenje že če želiš menjati ponudnika interneta.
Spet nekaj tretjega pa je da greš v tujo nepremičnino, kjer nisi niti vpisan kot lastnik, vlagaš denar v obnavljanje, urejanje, nadgrajevanje.

Invictus je izjavil:

Saj bo zanihalo.

Sam folk sanja o 50% padcu, realno zna iti tam 20% dol. Mogoče...


Tako zelo ne bo padlo, razen če se stanovanja začne graditi na zalogo in ne več iz ekonomskih razlogov (da se jih proda).

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

verjetno takrat ko bo večino oz cele generacije ki so rojene v 50tih in začetku 60tih pomrlo... to so namreč tisti ki imajo skoraj vsi lastniške nepremičnine...


mah... ne bo zanihalo. Verjemi. Vem za dosti takšnih ulic, kjer se je generacija močno postarala in se je nekako mislilo da bodo njihovi potomci te bajte potem prodajali. Pa se to ni zgodilo. Kot prvo se to ni zgodilo zato ker je povpraševanja bistveno preveč, kot drugo pa zato, ker se ni zgodilo da bi na trg padlo na enkrat 20 hiš ampak se je 1 mesec prodala ena, potem druga, malo kasneje tretja, v par letih je bila cela ulica polna mlajše generacije, vsi pa so bajte kupli po podobni ceni (tisti ki so kupili najkasneje so plačali nekoliko več na m2 ker gredo cene pač gor).

Kdor ima za kupit nepremičnino naj pač kupi.

Kdor ima za prodat naj proda ali čimprej ali pa šele ko bo rabil denar (če ima dovolj denarja da jo bo vmes lahko obnavljal, da ne bo vredna vedno manj ker bo trohnela od starosti).

Zgodovina sprememb…

dominuspro ::

Če je lokacija primerna, bi jaz definitivno oddajal. Škoda je prodajati... Prodaja pride v poštev edino, če potrebuješ denar ali če dobro veš kam z njim. Moraš pa biti izbirčen pri izbiri najemnikov. Jaz sem 7 let oddajal stanovanje in imel to srečo, da je bila ves cajt notri ista družina, kateri sem na koncu stanovanje prodal. Sem pa relativno dolgo iskal najemnike cca 2 meseca. V praksi sem tistim interesentom, ki mi niso bili všeč, ponujal za višjo ceno in višjo varščino ;)

Mato989 ::

To verjetno že ampak tudi po reznih blokih in stolpnicah se folk ne bi gužval z milijoni na računih pa tako mnogi živijo.


Seveda ne... ampak vprašanje tu ni kaj bi folk naredil z 1 mil, ampak ali bi folk raje bil v mansardi pri starih ali v svojem stanovanju...

S tvojim vprašanjem ne poveš ali je bolje živet doma pri starih ali na svojem, ampak pokažeš da z 1 mil bi folk raje kot doma ali v premalem stanovanju kupil bajto ali penthouse... takšna teza pa ne odgovori vprašanja ali je bolje bit pri starših v mansardi ali na svojem v stanovanju. Ampak samo to da je z 1 mil bolje biti od obeh opcij v tretji.



mah... ne bo zanihalo. Verjemi. Vem za dosti takšnih ulic, kjer se je generacija močno postarala in se je nekako mislilo da bodo njihovi potomci te bajte potem prodajali. Pa se to ni zgodilo. Kot prvo se to ni zgodilo zato ker je povpraševanja bistveno preveč, kot drugo pa zato, ker se ni zgodilo da bi na trg padlo na enkrat 20 hiš ampak se je 1 mesec prodala ena, potem druga, malo kasneje tretja, v par letih je bila cela ulica polna mlajše generacije, vsi pa so bajte kupli po podobni ceni (tisti ki so kupili najkasneje so plačali nekoliko več na m2 ker gredo cene pač gor).



Ja ampak ko bodo cele generacije baby boomerjev pomrle bo dejansko naslednja generacija manjša... in če ne bo priliva tujcev oz. investitorjev bo tudi stanovanj naenkrat več... če je generacija 1955 35.000 ljudi, generacija 2000 pa 20.000 (karikiram) pomeni da bo nekje nek višek... in glede na to da večina letnik 1955 lasti nepremičnino bo torej hipotetično na voljo 35.000 nepremičnin za 20.000 ljudi (zmišljujem si) ko to preračunaš na strukturno 20 let (1945-1965) in zadnjih 20 let (1980-2000) dobimo verjetno razliko kakšnih 150k ljudi (ne ljubi se mi iskat statistike res)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:


Ja ampak ko bodo cele generacije baby boomerjev pomrle bo dejansko naslednja generacija manjša... in če ne bo priliva tujcev oz. investitorjev bo tudi stanovanj naenkrat več... če je generacija 1955 35.000 ljudi, generacija 2000 pa 20.000 (karikiram) pomeni da bo nekje nek višek... in glede na to da večina letnik 1955 lasti nepremičnino bo torej hipotetično na voljo 35.000 nepremičnin za 20.000 ljudi (zmišljujem si) ko to preračunaš na strukturno 20 let (1945-1965) in zadnjih 20 let (1980-2000) dobimo verjetno razliko kakšnih 150k ljudi (ne ljubi se mi iskat statistike res)


Ne drži vode ta logika ker kot prvo nepremičnino kupuje masa ljudi, ki zdaj do nepremičnine ne pride, pa tudi starejši ki že 30 let živijo v kakšnem stanovanju, v tistem kraju pa se ni zgradil noben nov blok (je treba vedeti da marsikdo noče živeti v lastni hiši). Ali pa se je zgradil, pa si stanovanja v njem niso mogli privoščiti...in pač šparajo 30 let. Potem pa se bo nekaj zgradilo (ali pa pač prodajala neka stara nepremičnina) pa se za isto nepremičnino grebejo mlajši od 30 let in tudi 55 letniki.

Vem za dosti primerov ko se je zgradil kak nov blok, pa so starejši končno veselo prodali (ali pa podarili svojim otrokom) svoje premajhno stanovanje da so se lahko vselili v novo, večje, boljše stanovanje.

Sem prepričan da bodo prazne nepremičnine kakšni lopovi kupovali, da jih bodo potem dajali v najem.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

dominuspro je izjavil:

Če je lokacija primerna, bi jaz definitivno oddajal. Škoda je prodajati... Prodaja pride v poštev edino, če potrebuješ denar ali če dobro veš kam z njim. Moraš pa biti izbirčen pri izbiri najemnikov. Jaz sem 7 let oddajal stanovanje in imel to srečo, da je bila ves cajt notri ista družina, kateri sem na koncu stanovanje prodal. Sem pa relativno dolgo iskal najemnike cca 2 meseca. V praksi sem tistim interesentom, ki mi niso bili všeč, ponujal za višjo ceno in višjo varščino ;)


jaz sem pa vsem direktno povedal zakaj jih ne bom vzel...ali je bila noseča, ali je imela otroka (kljub temu, da sem napisal brez otrok), ali je imela psa (kljub temu, da sem napisal, da ne živali) ali ni imela za varščino....in bi varščino plačali kasneje....ali bi že prvo najemnino plačali kasneje....pač postaviš svoje pogoje in se jih držiš...tako kot si rekel....to, da dobiš pravega najemnika traja nekaj časa....pač ne sprejmeš prvega kateri ti pod nos pomuli nekaj sto€€€

Pat_MaGroin ::

Koalicija KUL je že obljubila davek na nepremičnine. Še kolcalo se nam bo po Janši :).

(če smo realni, v naslednjih letih bo zmanjkalo denarja in odličen način izpulit denar ljudem je obdavčit cegle, ki jih ne moreš odnest nikamor)

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

A kot eden od stanovalcev v bloku pa si gospodar?


Seveda... Poglej... Ko sem živel doma s starši in če me ni bilo 24ur domov me je mati klicala če je vse ok in kje sem oz. če pridem na kosilo danes ali whatever... zdaj ko sem v bloku lahko z mojo 2 dni greva in to je to... me mati ne kliče vsake 24 ur... takih primerov (malenkosti) je ogromno.

Torej, ker jo nisi znal postaviti na svoje mesto, zdaj vsem priporočaš strahopeten beg na drugo lokacijo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja ampak ko bodo cele generacije baby boomerjev pomrle bo dejansko naslednja generacija manjša... in če ne bo priliva tujcev oz. investitorjev bo tudi stanovanj naenkrat več... če je generacija 1955 35.000 ljudi, generacija 2000 pa 20.000 (karikiram) pomeni da bo nekje nek višek... in glede na to da večina letnik 1955 lasti nepremičnino bo torej hipotetično na voljo 35.000 nepremičnin za 20.000 ljudi (zmišljujem si) ko to preračunaš na strukturno 20 let (1945-1965) in zadnjih 20 let (1980-2000) dobimo verjetno razliko kakšnih 150k ljudi (ne ljubi se mi iskat statistike res)


Ne drži vode ta logika ker kot prvo nepremičnino kupuje masa ljudi, ki zdaj do nepremičnine ne pride, pa tudi starejši ki že 30 let živijo v kakšnem stanovanju, v tistem kraju pa se ni zgradil noben nov blok (je treba vedeti da marsikdo noče živeti v lastni hiši). Ali pa se je zgradil, pa si stanovanja v njem niso mogli privoščiti...in pač šparajo 30 let. Potem pa se bo nekaj zgradilo (ali pa pač prodajala neka stara nepremičnina) pa se za isto nepremičnino grebejo mlajši od 30 let in tudi 55 letniki.

Vem za dosti primerov ko se je zgradil kak nov blok, pa so starejši končno veselo prodali (ali pa podarili svojim otrokom) svoje premajhno stanovanje da so se lahko vselili v novo, večje, boljše stanovanje.

Sem prepričan da bodo prazne nepremičnine kakšni lopovi kupovali, da jih bodo potem dajali v najem.



Ja seveda je tako kot praviš, ampak še zmeraj imamo skoraj 85% ljudi ki živijo v lastni nepremičnini(ali so solastniki)...(ne poznam točne metodologije predvidevam da pač štejejo otroke itd tu not) torej če bo čez 20 ali 25 let zaradi smrti številčnejše generacije upadla številčnost populacije RS, pomeni nekaj od sledečega:

1. ali bo manj ljudi potrebovalo novo nepremičnino ker jo bodo podedovali
2. ali bo večji delež najemnikov (če praviš da bodo lopovi pokupli stanovanja umrlih)
3. ali bo morala priseljenost neslovencev biti dovolj povišana da populacija ostane 2,1mil

4. kombinacija
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

3. tujci se bodo priseljevali in kupovali nepremičnine, kar se itak že dogaja. Ti tujci imajo večinoma višjo rodnost kot slovenci.

Podedovane nepremičnie redko rešijo stanovanjsko stisko saj jo največkrat podedujejo ljudje ki že imajo lastno nepremičnino.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Kateri tujci? Razen NKV delovne sile ni drugih priseljencev.

Kdo, razen zidar ali čistilka se bo selil v Slovenijo?

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Koalicija KUL je že obljubila davek na nepremičnine. Še kolcalo se nam bo po Janši :).

(če smo realni, v naslednjih letih bo zmanjkalo denarja in odličen način izpulit denar ljudem je obdavčit cegle, ki jih ne moreš odnest nikamor)

Ta KUL koalicija si je naredila medvedjo uslugo, če bo skupaj nastopala na volitvah.

Dobili bodo bistveno manj glasov, kot če bi nastopali ločeno.

Upam, da gredo v pozabo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

Hja, mogoče bodo pa skupaj lih napraskali dovolj za vlado. Ampak itak se bodo skregali 1-2-3 :).

Jnou ::

Invictus je izjavil:

Jnou je izjavil:

A kot eden od stanovalcev v bloku pa si gospodar?

Seveda... Na svojem si... Ne posplošuj svoje situacije negospodarja na ostale, ki živimo na svojem...

A si sploh vpisan v zemljiško knjigo kot lastnik?


Solastnik, z nepremičnino pa lahko počnem, investiram in spreminjam kar hočem. Se imam za bolj za gospodarja kot pa kak blokovec, ki se za vsako zadevo izven svojih sten mora dogovarjati z 50 sosedi.


Seveda... Poglej... Ko sem živel doma s starši in če me ni bilo 24ur domov me je mati klicala če je vse ok in kje sem oz. če pridem na kosilo danes ali whatever... zdaj ko sem v bloku lahko z mojo 2 dni greva in to je to... me mati ne kliče vsake 24 ur... takih primerov (malenkosti) je ogromno.


To je čisto drugačna situacija od tega kar jaz pravim, malo preveč na široko smo to vzeli. To kar ti pišeš absolutno ni primerno za odraslega človeka. Jaz govorim o tem, da imaš popolnoma svoje gospodinjstvo, svoje stanovanje, razdeljen celo vrt in klet, svoje priključke in svoje položnice. Kje je v tem primeru problem, če so ljudje normalni in se ne vtikajo v zadeve drugega gospodinjstva? V kolikor bi na ta način živel z nekim tujcem bi vsi rekli, da sem "na svojem", gospodar itd. ampak ker ima gospa v zgornjem stanovanju enak priimek kot jaz sem pa mamin sinček. Na ta način sem za manj denarja prišel do veliko večje in luksuzne nepremičnine, kjer imam popoln mir, alternativa bi bila pa verjetno kakšna (po možnosti najemniška) garsonjera, kjer bi imel 100 sosedov neznancev. Zame tu sploh ni dileme. Ni pa zanemarljivo tudi to, da so v igri še otroci in staranje starša, kjer si lahko medsebojno pomagaš na več načinov.

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

3. tujci se bodo priseljevali in kupovali nepremičnine, kar se itak že dogaja. Ti tujci imajo večinoma višjo rodnost kot slovenci.



Ok, torej predvidevaš, da bodo tujci pokupili nepremičnine... in da imajo ti tujci višjo rodnost, to mi sicer ne gre najbolj skup ker v osnovi imajo revnejši višjo rodnost kot bogatejši, tako da ok, v teoriji, v praksi pa nekdo ki ima 10 otrok dvomim da ima keš za kupit 10 nepremičnin v SLO da bi to pokupil se ti ne zdi? (pustmo Ronaldote, pa Angeline Jolie itd...)

Podedovane nepremičnie redko rešijo stanovanjsko stisko saj jo največkrat podedujejo ljudje ki že imajo lastno nepremičnino.


No torej, se bo zgodilo dvoje... ali bodo te nepremičnine (naketere) šle na prodajo, (nekatere) v najem in nekatere bodo nekaj časa prazne (morda za potomce) skratka kot pravim torej ti napoveduješ povišanje deleža nejmnikov v SLO... s to logiko ki jo razlagaš. in povišanja deleža BOGATIH tujcev...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

3. tujci se bodo priseljevali in kupovali nepremičnine, kar se itak že dogaja. Ti tujci imajo večinoma višjo rodnost kot slovenci.



Ok, torej predvidevaš, da bodo tujci pokupili nepremičnine... in da imajo ti tujci višjo rodnost, to mi sicer ne gre najbolj skup ker v osnovi imajo revnejši višjo rodnost kot bogatejši, tako da ok, v teoriji, v praksi pa nekdo ki ima 10 otrok dvomim da ima keš za kupit 10 nepremičnin v SLO da bi to pokupil se ti ne zdi? (pustmo Ronaldote, pa Angeline Jolie itd...)

Podedovane nepremičnie redko rešijo stanovanjsko stisko saj jo največkrat podedujejo ljudje ki že imajo lastno nepremičnino.


No torej, se bo zgodilo dvoje... ali bodo te nepremičnine (naketere) šle na prodajo, (nekatere) v najem in nekatere bodo nekaj časa prazne (morda za potomce) skratka kot pravim torej ti napoveduješ povišanje deleža nejmnikov v SLO... s to logiko ki jo razlagaš. in povišanja deleža BOGATIH tujcev...


Mislim, da zelo podcenjuješ število priseljencev iz drugih držav. Če se bo tako nadaljevalo zagotovo ne bo padlo število prebivalcev Slovenije, bo prej še naprej rastlo. No razen če zmanjka Bosancev in Šiptarjev ampak nič ne kaže na to.

Pat_MaGroin ::

A si se ti kdaj pogovarjal s kakšnim zaposlenim na UE?

No, jaz sem se. 99,99% priseljencev je balkan :).

Mato989 ::

To je čisto drugačna situacija od tega kar jaz pravim, malo preveč na široko smo to vzeli. To kar ti pišeš absolutno ni primerno za odraslega človeka. Jaz govorim o tem, da imaš popolnoma svoje gospodinjstvo, svoje stanovanje, razdeljen celo vrt in klet, svoje priključke in svoje položnice. Kje je v tem primeru problem, če so ljudje normalni in se ne vtikajo v zadeve drugega gospodinjstva? V kolikor bi na ta način živel z nekim tujcem bi vsi rekli, da sem "na svojem", gospodar itd. ampak ker ima gospa v zgornjem stanovanju enak priimek kot jaz sem pa mamin sinček. Na ta način sem za manj denarja prišel do veliko večje in luksuzne nepremičnine, kjer imam popoln mir, alternativa bi bila pa verjetno kakšna (po možnosti najemniška) garsonjera, kjer bi imel 100 sosedov neznancev. Zame tu sploh ni dileme. Ni pa zanemarljivo tudi to, da so v igri še otroci in staranje starša, kjer si lahko medsebojno pomagaš na več načinov.


Ja, ampak veš, če spodaj živi neka random gospa in njen mož, te ona ne bo klicala če 5 dni ne bo vidla avta pri bajti... tvoja mama pa te pač bo in te bo vprašala če je vse ok... to je nagonsko, nima to veze dosti s posesivnostjo ali karkoli...

Skratka takih primerov je ogromno... poznam en tak primer kot ti praviš, imata ločen vhod pa vse, spodaj živi mati od moškega... in kaj je rezultat... zmenjeni so da ona kuha cel teden ker je itak doma ( v penziji, vdova stara 64 let) in kaj, se sinu in punci ki živita zgoraj ko greta s šihta zalušta mekič... kaj naredit? Hjaaaa, bo treba mamico klicat pa razlagat itd... skratka spet neke nevšečnosti in razlage... ne morš hladno rečt danes ne prideva čeprav ona đže kosilo rihta, ker se je tebi mek zaluštal (ali kebab ali burek whatever)

Logika življenja v bližini prinese racionalizacijo stroškov in zlitje dela življenja z družino... v VEČINI primerov. Pač če spodaj živi no name soseda ne boš k njej v 99,999995% hodil na kosilo vsak dan po šihtu... k mami zagotovo večkrat in to je zlitje življenja tudi če samo do neke mere...

Mislim, da zelo podcenjuješ število priseljencev iz drugih držav. Če se bo tako nadaljevalo zagotovo ne bo padlo število prebivalcev Slovenije, bo prej še naprej rastlo. No razen če zmanjka Bosancev in Šiptarjev ampak nič ne kaže na to.


Pa saj lahko raste, vprašanje je če imajo Albanci in Bosanci denar da kupijo hišo ali stanovanje v MB, LJ... nekateri že, ampak priseljenci pa dvomim... zato sprašujem eventyrya kako si to predstavlja kdo bo tako masovno kupoval, ko bodo izginjale generacije ki imajo 99% lastništva nepremičnin
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

eventyrer je izjavil:

3. tujci se bodo priseljevali in kupovali nepremičnine, kar se itak že dogaja. Ti tujci imajo večinoma višjo rodnost kot slovenci.



Ok, torej predvidevaš, da bodo tujci pokupili nepremičnine... in da imajo ti tujci višjo rodnost, to mi sicer ne gre najbolj skup ker v osnovi imajo revnejši višjo rodnost kot bogatejši, tako da ok, v teoriji, v praksi pa nekdo ki ima 10 otrok dvomim da ima keš za kupit 10 nepremičnin v SLO da bi to pokupil se ti ne zdi? (pustmo Ronaldote, pa Angeline Jolie itd...)

Podedovane nepremičnie redko rešijo stanovanjsko stisko saj jo največkrat podedujejo ljudje ki že imajo lastno nepremičnino.


No torej, se bo zgodilo dvoje... ali bodo te nepremičnine (naketere) šle na prodajo, (nekatere) v najem in nekatere bodo nekaj časa prazne (morda za potomce) skratka kot pravim torej ti napoveduješ povišanje deleža nejmnikov v SLO... s to logiko ki jo razlagaš. in povišanja deleža BOGATIH tujcev...


očitno živiš v socialno šibkem delu države, glede na to da se narod iz balkana noče seliti k vam.
Kakor jaz opažam jih pogosto v 1 stanovanju živi tudi po 10. Če se pojavi kakšna nepremičnina jih kar nekaj iz tega stanovanja išče lastno nepremičnino. :)

Mato989 je izjavil:

vprašanje je če imajo Albanci in Bosanci denar da kupijo hišo ali stanovanje v MB, LJ... nekateri že, ampak priseljenci pa dvomim... zato sprašujem eventyrya kako si to predstavlja kdo bo tako masovno kupoval, ko bodo izginjale generacije ki imajo 99% lastništva nepremičnin


Preprosto...oni kupijo cenejše nepremičnine, za slovence pa ostanejo samo še ultra drage nepremičnine ki si jih pač ne morejo privoščiti. In tako se kopiči masa ljudi, ki si želi lastne nepremičnine, zaenkrat pa živijo v neki "začasni" rešitvi že 30 let.

Zgodovina sprememb…

Jnou ::



Ja, ampak veš, če spodaj živi neka random gospa in njen mož, te ona ne bo klicala če 5 dni ne bo vidla avta pri bajti... tvoja mama pa te pač bo in te bo vprašala če je vse ok... to je nagonsko, nima to veze dosti s posesivnostjo ali karkoli...

Skratka takih primerov je ogromno... poznam en tak primer kot ti praviš, imata ločen vhod pa vse, spodaj živi mati od moškega... in kaj je rezultat... zmenjeni so da ona kuha cel teden ker je itak doma ( v penziji, vdova stara 64 let) in kaj, se sinu in punci ki živita zgoraj ko greta s šihta zalušta mekič... kaj naredit? Hjaaaa, bo treba mamico klicat pa razlagat itd... skratka spet neke nevšečnosti in razlage... ne morš hladno rečt danes ne prideva čeprav ona đže kosilo rihta, ker se je tebi mek zaluštal (ali kebab ali burek whatever)

Logika življenja v bližini prinese racionalizacijo stroškov in zlitje dela življenja z družino... v VEČINI primerov. Pač če spodaj živi no name soseda ne boš k njej v 99,999995% hodil na kosilo vsak dan po šihtu... k mami zagotovo večkrat in to je zlitje življenja tudi če samo do neke mere...



Razumem kaj govoriš ampak enostavno pri nas ni tako, potem je pri meni zelo redka situacija, saj nihče k nikomur ne hodi na kosilo in ne polaga nobenih računov. Imamo popolnoma "blokovski" način sobivanja razen ko se gre za kako varstvo otrok in kakšna fizična opravila, ki jih ženska težko naredi ampak to vse skupaj je na obojestransko zadovoljstvo in nimamo problemov.


Pa saj lahko raste, vprašanje je če imajo Albanci in Bosanci denar da kupijo hišo ali stanovanje v MB, LJ... nekateri že, ampak priseljenci pa dvomim... zato sprašujem eventyrya kako si to predstavlja kdo bo tako masovno kupoval, ko bodo izginjale generacije ki imajo 99% lastništva nepremičnin


To ponavadi izgleda tako, da gazda kupi kakšno večjo hišo/blok in vanj naseli delavce v sobe ali stanovanja. Predvidevam, da bo to postalo kar trend, ko bodo v obtok prišle prevelike hiše iz Jugoslavije.

Del druge/tretje generacije priseljencev je pa ponavadi že dovolj asimiliran in izobražen, da si lahko privošči svoje nepremičnine.

A si se ti kdaj pogovarjal s kakšnim zaposlenim na UE?

No, jaz sem se. 99,99% priseljencev je balkan :).


Ja, posredno dobro poznam kako to izgleda in imaš popolnoma prav. In ta trend nenadzorovano raste, vse več je priseljencev, veliko več kot še par let nazaj. Jaz res ne vem kje se vsi ti Bosanci in Šiptarji sploh še najdejo glede na to, da jih je polno že po celi Evropi. A naj jih ne bi enkrat moralo zmanjkati?

jabe ::

sej se ve, kje on živi...
drugače pa je dostikrat tako da prodajalec izbira med:
- nekim random albancem, ki pride s kufrom že takoj, jutri so lahko seveda pogradi se v wcju
- janez, ki mora najprej na banko, če sploh bo kreda in je velika verjetnost, da mu bo ta povedala, da ima prevelike oči, potem bo banka zahtevala še to in ono, da je celotna prodaja regularna in da so s to nepremičnino dejanskozavarovani. tam sigurno kaki papir manjka - kje je gradbeno, kje je uporabno, kje je bog si ga pitaj, kaj vse morajo imeti urejeno, preden odobrijo kredit. S tem v navezi pa seveda stroški in negovovanje tako prodajalca kot kupca, kdo bo to plačal...

komu boš prodal, če veš, da je ena opcija povsem brez sitnosti za tebe. Tako finančnih kot sosedskih, saj te tam več ne bo?

Pat_MaGroin ::

Mislim da je neka fora z dovoljenji za delo v EU. Slovenija ima neko foro, ko dobijo dovoljenja, pa gasa naprej v Evropo.

Ker zakaj bi nekdo v LJ čistil/zidal, če lahko v Munchnu za več denarja.

eventyrer ::

Jnou je izjavil:


To ponavadi izgleda tako, da gazda kupi kakšno večjo hišo/blok in vanj naseli delavce v sobe ali stanovanja. Predvidevam, da bo to postalo kar trend, ko bodo v obtok prišle prevelike hiše iz Jugoslavije.


ko se to zgodi nekaj nepremičninam v neki ulici, vrednost nepremičnin na tej ulici sicer pade (ker manj ljudi želi živeti na tej ulici), vrednost preostalih nepremičnin na drugih ulicah pa močno zraste saj ta ulica postane nezaželjena tudi če se v njej pojavijo prazne nepremičnine in ljudje pač silijo v druge ulice.


Seveda ne zaradi ljudi.... pač če neka gazda kupi bajto za delavce, bo okolica te hiše popolnoma neurejena, skoraj nagnusna. več kot je takih stavb, manj ljudi hoče na taki ulici živet.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Kakor jaz opažam jih pogosto v 1 stanovanju živi tudi po 10. Če se pojavi kakšna nepremičnina jih kar nekaj iz tega stanovanja išče lastno nepremičnino. :)


Ampak to da oni iščejo ne pomeni da imajo denar da kupijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Nepomembno ali imajo denar. Čez 30 let, ko si omenil da se bo nekaj prodajalo bodo sigurno imeli že kaj privarčevanega. In njihovi 20-30 let stari otroci tudi.


V glavnem OP nas je pomojem že odjebal. :D Smo mu totalno derailali debato haha :D

Ali pa ne...izvedel je da niti mi ne vemo kaj bo z nepremičninskim trgom v 17 letih ko bo on odplačal kredit. Najbrž bo takrat lahko bajto prodal dražje kot bi jo danes..bo pa jo moral ves ta čas obnavljati, da bo ne propade.

Zgodovina sprememb…

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

Kakor jaz opažam jih pogosto v 1 stanovanju živi tudi po 10. Če se pojavi kakšna nepremičnina jih kar nekaj iz tega stanovanja išče lastno nepremičnino. :)


Ampak to da oni iščejo ne pomeni da imajo denar da kupijo...


Ne vem kje živiš ampak vem, da te hecajo, da si v neki vukojebini pa mislim, da se ne zavedaš kako izgleda v večini večjih slovenskih mest. Le sprehod po LJ, Velenju, Kranju, Jesenicah je dovolj, da vidiš kako se motiš. No pa priimke na zvoncih v kakšni stolpnici poglej pa bo vse jasno.

Mislim da je neka fora z dovoljenji za delo v EU. Slovenija ima neko foro, ko dobijo dovoljenja, pa gasa naprej v Evropo.

Ker zakaj bi nekdo v LJ čistil/zidal, če lahko v Munchnu za več denarja.


Ja, nekaj je tudi tega ampak ogromno jih tudi ostane pri nas.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066207348 (73787) hujsk1999
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565885 (47126) Okapi
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229274 (25559) GGGGG

Več podobnih tem