» »

Dilema z nepremičnino

Dilema z nepremičnino

«
1
2 3

DimmniBurek ::

Živjo, bom probal na kratko opisati situacijo:
- 2018 sem kupil hišo, kredita imam za odplačati še 105k €.
- Letos začneva s punco zidati novo hišo, predvidena vselitev konec 2023. Denarja za novo hišo imava načeloma dosti (odvisno od nepredvidenih stvari itd., v skrajni sili bo vzela ona manjši kredit, če bo potrebno).

Vprašanje je kaj narediti s trenutno hišo. Opcije v moji glavi:
1. Obdržati dokler ne odplačam kredita (še 17 let), ta čas imeti najemnike (dvostanovanjska hiša) in s tem pokrivati kredit, kar ostane pa dati v fond za obnovo (streha, fasada, tekoča popravila). Nato prodati in "pobasati" zajeten kupček denarja.
Plusi: verjetno najbolj finančno dobičkonosno
Minusi: zelo velika skrb z vsem, vzame največ dela in časa, vprašanje kakšen bo nepremičninski trg in ali se splača čakat 17 let, kaj če dobiš shit najemnike, Urejanje okolice in splošno vzdrževanje (trava, živa meja, stanovanje, hiša...)

2. Prodati hišo ko se preseliva v novo.
Plusi: rešim se skrbi, odplačam kredo kar še ostane, ostali keš nekam vložim oz. zrihtava do konca hišo/okolico/delavnico
Minusi: "komplikacije", če bova rabila več dnarja pri novi hiši, verjetno bo sama gradnja in opremljanje trajalo dlje

3. Dati hišo v prodajo zdaj (letos) za višjo ceno (cene so trenutno visoke, po principu, če se proda se, če ne pa ne)
Plusi: Več denarja zdaj in "bolj ziher"
Minusi: Morala bi iti za ~2 leti v najem (+ ni toliko skrbi, več časa za delo na novi hiši, - denar za najemnino)

Ima še kdo kak predlog? To je vse bolj tako, v fazi razmišljanja, trenutno se bolj nagibam k opciji 2. ali 3. zato zbiram kake pametne ideje, da se ne zakoljem alpa prehitro reagiram...
There Is No Stronger Drug Than Reality

styrian ::

Ko berem tvoje načrte se spomnim kako sem bral o ameriškem "flippanju" hiš tam nekje leta 2007, potem pa je trg strmoglavil, ljudlje pa so ostali z ubijalskimi krediti in krokodili v bazenih zapuščenih hiš.

Bizkit45 ::

ufff, analiza v nulo ;)
mislim, da sam že poznaš najboljši odgovor oz. ga boš našel, tale forum ti je le rubber duck method ;)
verjamem, da se boš pravilno odločil.

Groot ::

Če ne veš kam z denarjem od prodaje hiše in ga nujno ne rabiš, bi izbral 1.

Če imaš dobro idejo kam vložit denar, bi izbral 2.

3 sam v nobenem primeru ne bi izbral, ker ti bo iskanje novega stanovanja in selitev vzela več časa in živcev kot si misliš. Poleg tega je vprašljivo ali ne boš z najemnino izgubil več kot bi potencialno pridobil če prodaš sedaj in ne čez npr. 2 leti. Je pa ta vidik odvisen tudi kako stvar vidiš sam. Jaz osebno dvomim v tako hud padec nepremičnin da bi se ti bistveno poznalo če sedaj loviš "vrh".

mn ::

3 bi znala biti zanimiva, če dobiš dovolj denarja. Pač butni neko ubrisano cifro, če kdo kupi OK, drugače imaš še vedno opciji 1 in 2 na razpolago.

Če ugotoviš, da imaš preveč dela s firbci, umakneš oglas. Konec koncev si lahko za kontakt tudi omisliš neko začasno cifro recimo, če te skrbi da bi te po telefonu kdo nadlegoval.

svecka ::

prodaj hišo ko se boš v novo vselil. Ne kompliciraj z najemnino, ker si sam sranje delaš z najemnino. Poleg tega pa veliko sreče, če ti bo ratalo tako hitro se v hišo vselit...praksa kaže drugače, vsaj 1 leto ti še manjka. Poleg tega pa itak privatniki imajo tako gužvo, da pridejo tud pol leta kasneje, kot je dogovorjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Invictus ::

Dokler se ne preseliš, ne prodajaj nepreminine kjer živiš.

Razen, če si brez keša in moraš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Vse opcije so dobre in slabe ker se nam niti probližno ne sanja kaj se bo zgodilo s trgom v prihodnosti.

Nekaj se zih bo ker trenutno stanje je nevzdržno na dolgi rok.
Počakaj do volitev, da vidiš kam bo začel pihat.

Glede na to da zidaš drugje predvidevam da niti lokacija niti sama bajta nista top. Stare bajture na slabih lokacija so prve ki bodo zgubile vrednost.

Mogoče opcija 3 ni slaba. Če si samo v paru lahko lepo živiš praktično kjerkoli, če maš otroke pa rabiš malo več.

kriptobog ::

Sta oba stanovanja vseljena? Ce zivis v enem in je drugo prazno, bi praznega oddajal dokler se ne vselis v novo hiso, potem pa prodas.

Smrekar1 ::

DimmniBurek je izjavil:


Ima še kdo kak predlog? To je vse bolj tako, v fazi razmišljanja, trenutno se bolj nagibam k opciji 2. ali 3. zato zbiram kake pametne ideje, da se ne zakoljem alpa prehitro reagiram...


Jaz bi vzel opcijo 1. Če imaš dovolj denarja za novo bajto naj se ti stara odplačuje z najemninami in je to to. Ko jo odplačaš lahko najemnike obdržiš in imaš stalen dodaten dohodek, ali pa pobašeš denar in je. Če zagusti lahko opcijo 1 kadarkoli tudi predelaš v opcijo 2 in pobereš denar.

Nepremičnine so proizvodna sredstva. Teh se ne prodaja, če ali ne kupuješ drugih, donosnejših proizvodnih sredstev ali krvavo potrebuješ denarja. Glede na napisano denarja ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Mato989 ::

Ja opcija 1 je top, če nimaš plana kam z denarjem ki ga dobiš od prodaje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Druga moznost, ce se noces ukvarjati z najemniki ali enka, ce se hoces.

Trojka odpade.

DimmniBurek ::

Opcijo 3 bi lahko poštukala s tem, da bi se preselila k njenim staršem za ta čas, hiša bo stala na parceli zraven.
Lokacija obstoječe hiše je top, 20min do Ljubljane, 3km/5min do AC uvoza/izvoza.
1. opcija je verjetno najbolj dobičkonosna, ampak a se mi res da ukvarjat z (potencialno smotanimi) najemniki, vzdrževanjem hiše, košnjo trave, tralalal. Mislim, da je tudi mir kar velik vreden, tako da 1. opcija skoraj sigurno že out.

Dnar bo prav pršu za dokončanje hiše, opremljanje, ureditev okolice, gradnjo garaže/delavnce zame... Tako da pomoje opcija 2 najbolj smiselna... 3. lahko še zmerej vržem "za foro" na net pa vidmo če so kaki interesenti al ne. Pač za 20-30k več recimo, bi se tudi spravu preselit h njenim domov za let 2, tud če se bomo mal stisnl...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Voss ::

Dvojka in si brez skrbi ter nepotrebnega stresa. Lažje sproti dajati na stran in vlagati, kot pa imeti breme nad glavo.

kancler ::

Kot so drugi rekli, mislim, da podcenjujes cas in trud za zafrkancijo z 2. in 3., predvsem 3. si pozabil oglede, pa pogajanja, pa notar ipd ... Tudi z najemniki se bos videval. Ce ti ni nujno za denar, bi jaz bil not in ti tudi nobena pomembna posta ne uide. Nov plac za cas gradnje, za kaj, cemu? Morda ce bi bil res blizu sluzbe, da namesto voznje not dobis cas ampak... Boljse, da se preselis na novo in potem se odlocis kaj naprej, tudi ce izberes 2. ali 3. si v najboljsem primeru pridobil koliko na casu? Mogoce 18-24 mesecev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kancler ()

matobeli ::

Tud o tem da boš sosed od staršev svoje partnerice še enkrat dobro premisli. Oziroma, če ne v bajti staršev dovolj prostora, zakaj ne bi bila kar tam?

poweroff ::

Samo ena pripomba. Rekel si, da načrtuješ kdaj bo nova hiša nared za vselitev.

Ampak lahko se hitro zgodi, da se bo kaj zavleklo... zato iskanje najema mogoče ni najboljša opcija. Zdajle računaš, da boš šel v najem za dve leti... mimogrede bodo pa to lahko 4.

Plus, cene nepremičnin so sedaj že visoke, ampak kolikor sem gledal, je pa prometa minimalno. Povedano drugače: na papirju se prodaja za visoke cene, v realnosti je pa prodaj zelo malo.
sudo poweroff

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Dokler se ne preseliš, ne prodajaj nepreminine kjer živiš.

Razen, če si brez keša in moraš...


This.

matobeli je izjavil:

Tud o tem da boš sosed od staršev svoje partnerice še enkrat dobro premisli.


Ampak, če to drži, tudi to... ni napačno. Razmisli, če ne bi bilo v tem primeru bolje stare hiše podreti in na njenem mestu narediti novo. Saj veš kako gre, najbolje je, da tašča do tebe ne more v copatih :))

Invictus ::

Za taščo si moraš omisliti taščogriza :8).

Sicer pa moški tašče bolje prenašamo, kot ženske. Kure se nikoli ne morejo pofočkat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Če boš hišo in kredo obdržal, potem ga reprogramiraj. Sem dokaj sigurna, da oni iz 2018 ni najbolj ugoden. Stanovanjski krediti la trenutno praktično zastonj. 8

Lonsarg ::

Odmisli opcijo 3, ker je fail da večjega ni, kako lahko sploh pomisliš na kaj takega?

Glede opcij 1 in 2 se pa odloči takrat ko se boš vselil v novo, ne rabiš nič vnaprej. In sicer glede na razmere na trgu takrat, torej kaka je prodajna cena, kaka je najemnina, koliko je delniški trg pregret (če bi prodal bi skepam dal izkupiček v ETFje). Ali se ti da ubadat z najemniki, itd. Statistično gledano bi opcija dve in vlaganje v ETF prinesla več denarja kot opcija 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DimmniBurek ::

Lonsarg je izjavil:

Odmisli opcijo 3, ker je fail da večjega ni, kako lahko sploh pomisliš na kaj takega?

Glede opcij 1 in 2 se pa odloči takrat ko se boš vselil v novo, ne rabiš nič vnaprej. In sicer glede na razmere na trgu takrat, torej kaka je prodajna cena, kaka je najemnina, koliko je delniški trg pregret (če bi prodal bi skepam dal izkupiček v ETFje). Ali se ti da ubadat z najemniki, itd. Statistično gledano bi opcija dve in vlaganje v ETF prinesla več denarja kot opcija 1.


3ka je u bistvu uno, če mi nekdo prnese 30k več kot je vredna, se odseliš. V praksi mislm da to ne bo šlo....

S taščami nism nikol mel problema, so zelo normalni ljudje :D Sicr pa punca bo zidala tam, a nej zdej rečem, ne tam pa ne bom? Mislm, eni tud mate ideje. Mogoče je v vas problem, da se ne razumete s taščami?

Opcija 1 mi vse manj diši, 15 let se ukvarjat z najemniki? No thanks, tudi mir je velik vredn.
Mislm da bo kr 2ka najbolj smiselna

jabe je izjavil:

Če boš hišo in kredo obdržal, potem ga reprogramiraj. Sem dokaj sigurna, da oni iz 2018 ni najbolj ugoden. Stanovanjski krediti la trenutno praktično zastonj. 8

Tole je v teku ja...
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

DimmniBurek je izjavil:

Sicr pa punca bo zidala tam, a nej zdej rečem, ne tam pa ne bom?


Vidva se samo pogovorita o tem. Če še nimata otrok imej v mislih malo več scenarijev kot pa zgolj najboljšega.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

DimmniBurek je izjavil:

Sicr pa punca bo zidala tam, a nej zdej rečem, ne tam pa ne bom?


Vidva se samo pogovorita o tem. Če še nimata otrok imej v mislih malo več scenarijev kot pa zgolj najboljšega.

To je samo najbolj udoben scenarij, na najboljši.

Potem bosta tast/tašča pomagala pri zidavi, solila pamet, moralo se bo narediti po njihovo, ker bosta dala nekaj denarja, ko se bo pa OP vselil, pa non stop težila, kako je nehvaležen za njuno pomoč ali pa bo pri njiju delal kot en jebeni suženj...

Videno že n-krat.

BTW. A ima tvoja punca parcelo prepisano nase? In bo tebi podarila/izročila 50%? Ker če ne, sam ne bi vložil niti centa v bajto...

Če boš zidal samo zaradi punce, ti povem, da je to v osnovi zgrešen pristop. Baba se hitro zamenja, dec pa tud, če je treba. Nikoli ne boš na svojem, pa lahko noter zmečeš še toliko denarja...

Ti pa že hišo imaš, zakaj bi zidal novo v bližini tašče ?!?!?!?!?! Staro in mlado pač ne paše skupaj. Če je pa punca tako navezana na svojo mamo, da mora zidati zraven, pa dobro premisli, če je to prava punca zate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

DimmniBurek ::

Kolk enih predsodkov đizs.
Zdej al ste vsi puni, da se lahko preselite kamor hočte, ali/in mate nevzdržne ljudi okol sebe ali pa ne vem kaj tak hate do vsega. Chill people.
Ne bom sploh razlagal.
Hvala za pomoč pri odločitvi. ;)
There Is No Stronger Drug Than Reality

Invictus ::

Nismo tako polni, da bi se selili k tašči >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smrekar1 ::

DimmniBurek je izjavil:

Opcijo 3 bi lahko poštukala s tem, da bi se preselila k njenim staršem za ta čas, hiša bo stala na parceli zraven.
Lokacija obstoječe hiše je top, 20min do Ljubljane, 3km/5min do AC uvoza/izvoza.
1. opcija je verjetno najbolj dobičkonosna, ampak a se mi res da ukvarjat z (potencialno smotanimi) najemniki, vzdrževanjem hiše, košnjo trave, tralalal. Mislim, da je tudi mir kar velik vreden, tako da 1. opcija skoraj sigurno že out.


Osnovno vzdrževanje, čiščenje in košnjo lahko obesiš najemnikom. Menda nimaš hotela, a?

Pomoje se da urediti tudi kak agencijski najem. Zaslužek bo manjši, sitnosti pa nobenih.

Likalnik ::

DimmniBurek je izjavil:

Opcijo 3 bi lahko poštukala s tem, da bi se preselila k njenim staršem za ta čas, hiša bo stala na parceli zraven.
Lokacija obstoječe hiše je top, 20min do Ljubljane, 3km/5min do AC uvoza/izvoza.
1. opcija je verjetno najbolj dobičkonosna, ampak a se mi res da ukvarjat z (potencialno smotanimi) najemniki, vzdrževanjem hiše, košnjo trave, tralalal. Mislim, da je tudi mir kar velik vreden, tako da 1. opcija skoraj sigurno že out.

Dnar bo prav pršu za dokončanje hiše, opremljanje, ureditev okolice, gradnjo garaže/delavnce zame... Tako da pomoje opcija 2 najbolj smiselna... 3. lahko še zmerej vržem "za foro" na net pa vidmo če so kaki interesenti al ne. Pač za 20-30k več recimo, bi se tudi spravu preselit h njenim domov za let 2, tud če se bomo mal stisnl...



sem dobil občutek, da si bolj lene sorte...in ti že osnovna košnja trave predstavlja problem kljub temu, da boš za to košnjo dobil kar lepo mesečno rento.
jaz je ne bi prodal...oziroma vsaj prehitro se ne bi odločal za prodajo.
trenutno še sploh nove hiše nimaš zgrajene....preden boš ti to zgradil (po opisu sodeč kako ti je težko travo kosit lahko sklepam, da ne boš pri gradnji hiše nič sam naredil...kar pomeni, da boš za vsako malenkost čakal delavce....kar v praksi pomeni veliko čakanja)...uglavnem preden boš ti hišo imel dokončano bo leto 2025 hitro tu....predlagam, da počakaš s prodajo dokler ne greš v novo hišo....potem boš pa videl kako naprej.....po mojem mnenju prehitevaš dogodke.

DimmniBurek ::

Dej model odjebi.
Lene sorte? Delam od jutra do večera že 15+ let, ne me jebat s takimi glupostmi, sploh me ne poznaš.
Dejva na hitr. ~1300m^2 za pokosit. Ni vse čist ravno, trajanje okoli 2-2.5h. Če kosiš 2-3x na mesec, to kar nanese. Plus vsake tolk z nitkarco in drevje/grmičevje/ciprese...
Aja, pa vožnja tja, pa na novi lokaciji tudi vzdrževanje + otroci in ostali hobiji.
Ne pridem po šihtu domov in grem na kavč. Sploh nimam kavča.
Naslednjič se zadrži, če nimaš kej pametnega za povedat.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

DimmniBurek je izjavil:

Dej model odjebi.
Lene sorte? Delam od jutra do večera že 15+ let, ne me jebat s takimi glupostmi, sploh me ne poznaš.
Dejva na hitr. ~1300m^2 za pokosit. Ni vse čist ravno, trajanje okoli 2-2.5h. Če kosiš 2-3x na mesec, to kar nanese. Plus vsake tolk z nitkarco in drevje/grmičevje/ciprese...
Aja, pa vožnja tja, pa na novi lokaciji tudi vzdrževanje + otroci in ostali hobiji.
Ne pridem po šihtu domov in grem na kavč. Sploh nimam kavča.
Naslednjič se zadrži, če nimaš kej pametnega za povedat.


če pa delaš od jutra do večera pol si pa pun para... ti pa ne bo problem odštet tistih par € na mesec, da ti bo nekdo drug pokosil travo in ostalo šaro okoli hiše....evo pa sva to težavo odpravila....in prišla do zaključka, da se ti še zmer splača staro hišo obdržat, če pač nimaš trenutnih finančnih težav

Furbo ::

3 je norost.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

DimmniBurek je izjavil:

Kolk enih predsodkov đizs.


Bolš bit pri teh zadevah malo bolj na varni strani. Zdej maš svojo družino, svojo hišo na dobri lokaciji, s tastom in taščo se dobro razumeš... zakaj bi sploh kaj diral tolk dobro situacijo? A bi zarad 100k vredne parcele sebe spravil v položaj da imaš nekih 20% možnosti da izgubiš praktično vse?

Dejstvo pač je da se to dogaja, lahko da bo pri tebi bistveno drugače in boš imel varstvo otrok blizu kadar se ti sprdne, novo bajto in srečno ženo, lahko pa da boš končal v statistiki ločitev.

eventyrer ::

DimmniBurek je izjavil:


S taščami nism nikol mel problema, so zelo normalni ljudje :D Sicr pa punca bo zidala tam, a nej zdej rečem, ne tam pa ne bom? Mislm, eni tud mate ideje. Mogoče je v vas problem, da se ne razumete s taščami?


s taščo in tastom se izjemno dobro razumem. Niti v sanjah ne bi hotel živeti tako blizu da bi lahko kadarkoli kar prišla okoli ovinka in recimo rekla "sem vidla prejšnji dan da ste se nekam odpeljali, ste šli na izlet?"

Se raje preselim na Ptuj kot da živim tako blizu.

DimmniBurek je izjavil:

Dej model odjebi.
Lene sorte? Delam od jutra do večera že 15+ let, ne me jebat s takimi glupostmi, sploh me ne poznaš.
Dejva na hitr. ~1300m^2 za pokosit. Ni vse čist ravno, trajanje okoli 2-2.5h. Če kosiš 2-3x na mesec, to kar nanese. Plus vsake tolk z nitkarco in drevje/grmičevje/ciprese...
Aja, pa vožnja tja, pa na novi lokaciji tudi vzdrževanje + otroci in ostali hobiji.
Ne pridem po šihtu domov in grem na kavč. Sploh nimam kavča.
Naslednjič se zadrži, če nimaš kej pametnega za povedat.


če si tako poln denarja bi komot zravnal travnate površine in kosil s kosilnico na kateri sediš. Recimo kakšno Husqvarno. Cca 2000-3000 EUR investicije.

Prisežem da nimaš pol ure kaj kosit tako majhne površine. Vsaj vzame približno pol ure...pač srečaš kakšnega soseda ima mal poklepetaš.

Če pa nisi poln denarja pa ne razumem zakaj delaš od jutra do večera.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

DimmniBurek je izjavil:

Živjo, bom probal na kratko opisati situacijo:
- 2018 sem kupil hišo, kredita imam za odplačati še 105k EUR.
- Letos začneva s punco zidati novo hišo, predvidena vselitev konec 2023. Denarja za novo hišo imava načeloma dosti (odvisno od nepredvidenih stvari itd., v skrajni sili bo vzela ona manjši kredit, če bo potrebno).

Vprašanje je kaj narediti s trenutno hišo. Opcije v moji glavi:
1. Obdržati dokler ne odplačam kredita (še 17 let), ta čas imeti najemnike (dvostanovanjska hiša) in s tem pokrivati kredit, kar ostane pa dati v fond za obnovo (streha, fasada, tekoča popravila). Nato prodati in "pobasati" zajeten kupček denarja.
Plusi: verjetno najbolj finančno dobičkonosno
Minusi: zelo velika skrb z vsem, vzame največ dela in časa, vprašanje kakšen bo nepremičninski trg in ali se splača čakat 17 let, kaj če dobiš shit najemnike, Urejanje okolice in splošno vzdrževanje (trava, živa meja, stanovanje, hiša...)

2. Prodati hišo ko se preseliva v novo.
Plusi: rešim se skrbi, odplačam kredo kar še ostane, ostali keš nekam vložim oz. zrihtava do konca hišo/okolico/delavnico
Minusi: "komplikacije", če bova rabila več dnarja pri novi hiši, verjetno bo sama gradnja in opremljanje trajalo dlje

3. Dati hišo v prodajo zdaj (letos) za višjo ceno (cene so trenutno visoke, po principu, če se proda se, če ne pa ne)
Plusi: Več denarja zdaj in "bolj ziher"
Minusi: Morala bi iti za ~2 leti v najem (+ ni toliko skrbi, več časa za delo na novi hiši, - denar za najemnino)

Ima še kdo kak predlog? To je vse bolj tako, v fazi razmišljanja, trenutno se bolj nagibam k opciji 2. ali 3. zato zbiram kake pametne ideje, da se ne zakoljem alpa prehitro reagiram...



v nobeni točki nisi napisal razloga zakaj se sploh selita. Ga sploh imata?
Ali je trenutna hiša na slabi lokaciji? je potrebna temeljite obnove? Ali je poleti toliko komarjev da si ne upaš ven iz hiše pogledat? Ali je vrtec predaleč? Ali rabita 2 uri do najbližje trgovine?


Če je hiša v slabem stanju prodaj takoj ko se preselita. Obnove te bodo toliko stale da v 17 letih tega najbrž ne boš prinesel notri z najemninam.

Če je hiša v vukojebini bo najemnina tako nizka da se ti najbrž ne splača s tem ukvarjat. Prodaj takoj ko boš preseljen.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Sej je povedal:
Sicr pa punca bo zidala tam, a nej zdej rečem, ne tam pa ne bom?


Ni ravno lepega načina kako povedat da njuno razmerje ni ravno 50/50.

eventyrer ::

hja, to sem opazil ja. Sem pa mu želel to vprašanje vreči pred obraz.

Zakaj bo punca zidala zraven staršev, če že imata hišo? Ali je tista parcela res na tako sanjski lokaciji da je vredna debate ali pa punca želi "nadvlado nad fantom" s tem da bo gradila zraven staršev?

Zakaj se raje ne proda parcele, če hišo že imata zgrajeno?

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

To je njegov problem, če jima ustreza tako razmerje, pa naj ga imata. ;)

eventyrer ::

true that, ljudje smo različni..


Saj pravim, jaz s tastom zelo rad spijem kozarec vina. Poklepetam o svetovnih ali drugih problemih. Kadarkoli. Zakon človek.

Ni pa nobene možnosti da bi živel tako blizu da bi lahko peš prišel na obisk.




edit.: morda se to hišo splača obdržat za takrat ko bodo otroci odrasli, da se vsaj oni odselijo stran od staršev? :D

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Čeprav OP ni prosil za tole vseeno: ČE greš k partnerici zidat bajto na "njeno" parcelo so sledeče točke ki v mojem mnenju morajo biti urejene

1. Parcela MORA biti pisana 50%/50% na vaju (če bo parcela last od staršev od tvoje potem ti enostavno NE SMEŠ vložit niti centa...
2. Shranjuj si kaj boš ti plačal
3. Del denarja če prodaš svojo parcelo si "skrij" oz. investiraj z pogledom za svojo prihodnost (če slučajno ne bo zlaufalo za večno)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

OP res ni vprašal za tale naša mnenja, vseeno pa glede na njegovo pisanje mislim da ga je pametno na to opozoriti.

Če bosta živela na parceli staršev, bodo lastniki nepremičnine in s tem vajinih odločitev (praktično glede vsega, ne le nepremičnine) njeni starši. In ja, DimmniBurek, napadi me kakor želiš in napiši kolikorkrat hočeš da naj "odjebem" kakor imaš navado popizdevati.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

DimmniBurek je izjavil:

Pač za 20-30k več recimo, bi se tudi spravu preselit h njenim domov za let 2, tud če se bomo mal stisnl...


me zanima kako se boste gledali s starši po nekaj letih stisnjenega življenja. Danes hiše ne končaš v 1 ali 2 letih. Ni šans.

Zanima me tudi če ste se o tej opciji sploh že pogovorili s tastom in taščo.


Extra me zanima če se vidva sploh imata namen poročiti ali pa o tem še nista razmišljala?


(malo težim ker se mi zdi da se vidva sploh nista kaj dosti pogovarjala).

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

Dobr se razumeš s tastom in taščo sedaj ko jih vidiš 1x na teden/mesec. Tako dobro se je razumel tudi kolega, dokler se potem ni več.

Sedaj je 50% lastnik hiše, ki stoji na parceli katere lastnik ni, pa dovoz čez skupno dvorišče.
Bejba ga je pa nogirala in sedaj s svojim vložkom v nepremičnino praktično nima kaj narest.

Pat_MaGroin ::

Pustite fanta, nej se uči na svojih napakah :).

eventyrer ::

Če je tako, bi jaz počakal vsaj leto dni po vselitvi v novo hišo in nato začel razmišljati o prodaji stare hiše. Če bi prodal bi denar potem razkropil po delnicah. ALi pa bi z denarjem te hiše kupil kak vikend v hribih ali na morju.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

zato sem pa tudi jaz napisal...da se naj počaka s prodajo stare hiše...najprej si naredi novo hišo, živi v njej par let (s taščo za sosedo) potem pa, če bo še volja prodaš....

Furbo ::

Pa če bo sponzoriral vse razen parcele naj se že takoj napiše vsaj 50% nanj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Jnou ::

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.

Invictus ::

Splošno pravilo je, da ponavadi to ne funkcionira, razen če si mamin sinček. Ali pa so ti starši vse kupili, pa moraš malo trpeti in govoriti kako ti je fajn...

Kdo hoče svojo mamo (ali taščo), da se vtika v vsako tvoje sranje, ko si 1x starejši do 20 let ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

Je pa fascinantno, da na vseh forumih vidiš skoraj izključno le zgražanje, če nekdo napiše da bi živel v bližini staršev, v realnem življenju pa mnogi tako super funkcionirajo. Me prav zanima koliko od teh, ki se zgražate to govorite iz izkušenj. Vse je odvisno od ljudi, ni splošnega pravila kot si nekateri predstavljate.


To o SUPER funkcioniranju jaz ne bi sodil... funkcionira pač ker more, ker je tako najbolj ekonomsko smiselno v večini teh primerov...če bi imeli ti ki super funkcionirajo 1 mil evrov na računu je vprašanje ali bi še zmeraj tam živeli ali ne =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Jaz še nisem slišal za dober primer take kombinacije, pa sem že dolgo na svetu.

To ponavadi furajo tisti, ki bivakirajo doma do 30. leta, potem pa rabijo še naprej "pomoč", ker se nikoli niso uspeli zares osamosvojiti iz zaživeti v svojem svetu.

Se pa veliko folka tolaži ja, da "imam svoj vhod v mansardo v hiši od mojih staršev" je to super ideja :).
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066207954 (74393) hujsk1999
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30566010 (47251) Okapi
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229308 (25593) GGGGG

Več podobnih tem