» »

Dilema z nepremičnino

Dilema z nepremičnino

1 2
3
»

eventyrer ::

Če ima država 1 milijon eurov vsak dan za testiranje ljudi, je to samo dokaz da bi država komot v vsakem mestu zgradila po 50 novih stanovanj in jih prodajala ceneje od trenutnih povprečnih cen in s tem povsem razbila bilokakšne sanje o zaslužkih na račun prodaje nepremičnin.


Potem te debate ne bi imeli saj bi se OPu dejansko najbolj splačalo nepremičnino dati v najem in jo prodati šele ko bi dejansko rabil denar.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Nepomembno ali imajo denar. Čez 30 let, ko si omenil da se bo nekaj prodajalo bodo sigurno imeli že kaj privarčevanega. In njihovi 20-30 let stari otroci tudi.


V glavnem OP nas je pomojem že odjebal. :D Smo mu totalno derailali debato haha :D

Ali pa ne...izvedel je da niti mi ne vemo kaj bo z nepremičninskim trgom v 17 letih ko bo on odplačal kredit. Najbrž bo takrat lahko bajto prodal dražje kot bi jo danes..bo pa jo moral ves ta čas obnavljati, da bo ne propade.


Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.

eventyrer je izjavil:

Če ima država 1 milijon eurov vsak dan za testiranje ljudi, je to samo dokaz da bi država komot v vsakem mestu zgradila po 50 novih stanovanj in jih prodajala ceneje od trenutnih povprečnih cen in s tem povsem razbila bilokakšne sanje o zaslužkih na račun prodaje nepremičnin.



Samo kaj bi s tem pridobili če trdite da tujci to kupujejo ker slovenci nimajo denarja, pol je to kontraproduktivno ker bo efekt enak, spet bodo vse tujci pokupli slovenčki pa jamrali

Potem te debate ne bi imeli saj bi se OPu dejansko najbolj splačalo nepremičnino dati v najem in jo prodati šele ko bi dejansko rabil denar.


Če bi država vsako leto prodajala nova stanovanja bi se OPju dejansko takoj sprašalo prodat in investirat v delnice ali karkoli... zdaj pa je nepremičnina enako HODL crypta ali DCA delnic.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:



Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...


ne rabi vsak dovolj privarčevat. Dovolj je majhen delež vseh, ki si nepremičnine želijo saj ljudi ki kupujejo nepremičnine je itak ogromno, nepremičnin pa se malo prodaja.


Seveda pa je nemogoče napovedat kaj točno to pomeni za trg. Cene pomojem ne bodo padle (zakaj pa bi padle, če se ne zgodi doomsday ekonomska katastrofa), vprašanje je zgolj ali bodo stagniralie ali rasle.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...


ne rabi vsak dovolj privarčevat. Dovolj je majhen delež vseh, ki si nepremičnine želijo saj ljudi ki kupujejo nepremičnine je itak ogromno, nepremičnin pa se malo prodaja.


Seveda pa je nemogoče napovedat kaj točno to pomeni za trg. Cene pomojem ne bodo padle (zakaj pa bi padle, če se ne zgodi doomsday ekonomska katastrofa), vprašanje je zgolj ali bodo stagniralie ali rasle.


Ja, ampak če cena stagnira potem pada... ker jo žre inflacija... razen če si mislil stagnacijo z inflacijsko vračunano rastjo (se pravi realno 0 absolutno pa še skoz raste cena)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

S stagnacijo sem mislil da zgolj sledi kupni moči populacije (enako število "povprečnih" mesečnih plač na kvadratni meter nepremičnine).

Jnou ::

Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.


Če 10% od vseh tujcev uspe kupiti nepremičnino potem je verjetno že to dovolj, da se "zapolni" manjko Slovencev, ki bodo umirali v naslednjih letih. Pa je 10% zelo podcenjujoče, verjamem da jih bo še več sposobnih kupiti nepremičnino. Bosanec bo delal cele dneve na gradbišču, vozil cele dneve in noči tovornjak in dejansko zaslužil precej bolje od Slovenca, ki se mu to ne da in bo raje za 1000€ plače prekladal papirje v topli pisarni. Podcenjuješ število tujcev in podcenjuješ njihove zmožnosti.

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.


Če 10% od vseh tujcev uspe kupiti nepremičnino potem je verjetno že to dovolj, da se "zapolni" manjko Slovencev, ki bodo umirali v naslednjih letih. Pa je 10% zelo podcenjujoče, verjamem da jih bo še več sposobnih kupiti nepremičnino. Bosanec bo delal cele dneve na gradbišču, vozil cele dneve in noči tovornjak in dejansko zaslužil precej bolje od Slovenca, ki se mu to ne da in bo raje za 1000€ plače prekladal papirje v topli pisarni. Podcenjuješ število tujcev in podcenjuješ njihove zmožnosti.


Ampak torej to sploh ni težava, Bosanec (še en človek nič drugačen od Slovencev) bo torej se bolj potrudil, dal več od sebe in se bolj odrekal in bo zato prej dobil nepremičnino... meni se to zdi popolnoma fer, ne vidim težav.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Sej se zavedate, da je balkanski bazen tako rekoč prazen, bo treba dlje po delovno silo.

Slovenija glede plač v EU ni lih zanimiva.

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.


Če 10% od vseh tujcev uspe kupiti nepremičnino potem je verjetno že to dovolj, da se "zapolni" manjko Slovencev, ki bodo umirali v naslednjih letih. Pa je 10% zelo podcenjujoče, verjamem da jih bo še več sposobnih kupiti nepremičnino. Bosanec bo delal cele dneve na gradbišču, vozil cele dneve in noči tovornjak in dejansko zaslužil precej bolje od Slovenca, ki se mu to ne da in bo raje za 1000€ plače prekladal papirje v topli pisarni. Podcenjuješ število tujcev in podcenjuješ njihove zmožnosti.


Ampak torej to sploh ni težava, Bosanec (še en človek nič drugačen od Slovencev) bo torej se bolj potrudil, dal več od sebe in se bolj odrekal in bo zato prej dobil nepremičnino... meni se to zdi popolnoma fer, ne vidim težav.


torej čez 30 let ne bo manj populacije da bi bilo več praznih hiš.

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.


Če 10% od vseh tujcev uspe kupiti nepremičnino potem je verjetno že to dovolj, da se "zapolni" manjko Slovencev, ki bodo umirali v naslednjih letih. Pa je 10% zelo podcenjujoče, verjamem da jih bo še več sposobnih kupiti nepremičnino. Bosanec bo delal cele dneve na gradbišču, vozil cele dneve in noči tovornjak in dejansko zaslužil precej bolje od Slovenca, ki se mu to ne da in bo raje za 1000EUR plače prekladal papirje v topli pisarni. Podcenjuješ število tujcev in podcenjuješ njihove zmožnosti.


Ampak torej to sploh ni težava, Bosanec (še en človek nič drugačen od Slovencev) bo torej se bolj potrudil, dal več od sebe in se bolj odrekal in bo zato prej dobil nepremičnino... meni se to zdi popolnoma fer, ne vidim težav.


Saj se nismo pogovarjali, če je to težava ampak če bodo hiše ostajale prazne. In očitno ne bodo v kolikor se dotok tujcev ne ustavi.

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej se zavedate, da je balkanski bazen tako rekoč prazen, bo treba dlje po delovno silo.

Slovenija glede plač v EU ni lih zanimiva.


To govoriš na pamet ali je v ozadju kakšna raziskava? Nekdo meni blizu dela na UE in po njenih besedah popolnoma nič ne kaže, da je balkanski bazen prazen. Postavljajo se rekordi po vloženih vlogah za prebivanje in delo, praktično vsi iz BIH in šiptarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

Mato989 ::

Saj se nismo pogovarjali, če je to težava ampak če bodo hiše ostajale prazne. In očitno ne bodo v kolikor se dotok tujcev ne ustavi.


Ja, ampak ti morajo imet tudi denar... tujci samo tu ne bodo kupovali nepremičnin ker tu delajo, če pa že zdaj govorimo kako Slovenec težko kupi nepremičnino, tu je moje bistvo, če pa ti meniš da lahko lažje kupi Bosanec nepremičnino kot Slovenec potem pa ok... bo treba razložit Slovencem naj nehajo jamrat ker so nesposobni če nek Bosanecp ride z 27timi v SLO vozi tovornjaka in potem dobi brez težav kredit za 300k vredno nepremičnino v Kranju in ima 20% pologa v par letih...

Jaz pač dvomim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jnou ::

Bosanec noč in dan vozi kamion in dobi 2000EUR plače, Slovenec za minimalca tipka v pisarni. Ja, v tem primeru bo Bosanec prej prišel do nepremičnine in kaj takega ni redko.

Dvomiš zaradi tega, ker ti te zadeve niso blizu. Jaz živim v mestu z zelo veliko priseljenci in vem da je ogromno njih lastnikov nepremičnin, nekateri še iz Juge/Jazbinška, jih pa kupujejo tudi sedaj, gradijo hiše itd. Ni vsak Bosanec nepismen in nesposoben, sploh druga generacija se kar dobro znajde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jnou ()

eventyrer ::

Mato989 je izjavil:

Saj se nismo pogovarjali, če je to težava ampak če bodo hiše ostajale prazne. In očitno ne bodo v kolikor se dotok tujcev ne ustavi.


Ja, ampak ti morajo imet tudi denar... tujci samo tu ne bodo kupovali nepremičnin ker tu delajo, če pa že zdaj govorimo kako Slovenec težko kupi nepremičnino, tu je moje bistvo, če pa ti meniš da lahko lažje kupi Bosanec nepremičnino kot Slovenec potem pa ok... bo treba razložit Slovencem naj nehajo jamrat ker so nesposobni če nek Bosanecp ride z 27timi v SLO vozi tovornjaka in potem dobi brez težav kredit za 300k vredno nepremičnino v Kranju in ima 20% pologa v par letih...

Jaz pač dvomim


preveč glumiš. Vseeno je katere narodnosti je. Dejstvo je da priseljenci so, pogoje za dobit dobro plačo imajo enake kot domačinim, ti si omenjal da se bodo čez 30 let prodajale neke bajte in da jih bo več kot je populacije.

Mato989 ::

Jnou je izjavil:

Bosanec noč in dan vozi kamion in dobi 2000EUR plače, Slovenec za minimalca tipka v pisarni. Ja, v tem primeru bo Bosanec prej prišel do nepremičnine in kaj takega ni redko.

Dvomiš zaradi tega, ker ti te zadeve niso blizu. Jaz živim v mestu z zelo veliko priseljenci in vem da je ogromno njih lastnikov nepremičnin, nekateri še iz Juge/Jazbinška, jih pa kupujejo tudi sedaj, gradijo hiše itd. Ni vsak Bosanec nepismen in nesposoben, sploh druga generacija se kar dobro znajde.


Ja, torej to kar si zdaj napisal je treba linkat v ono temo kjer jamra jernejl kako ne more skor nihče kupit nepremičnin... če Bosanec zmore v nekaj eltih v Kranju potem lahko Slovenec kjerkoli v SLO... težav torej več ni samo delat je treba.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

eventyrer ::

Ne glumi.

ZDaj je itak bila karantena, seksalo se je na polno, otrok je bilo več kot običajno tako da čez 25-30 let bo sigurno več mladih iskalo hiše kot jih bo na trgu.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

eventyrer je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj se nismo pogovarjali, če je to težava ampak če bodo hiše ostajale prazne. In očitno ne bodo v kolikor se dotok tujcev ne ustavi.


Ja, ampak ti morajo imet tudi denar... tujci samo tu ne bodo kupovali nepremičnin ker tu delajo, če pa že zdaj govorimo kako Slovenec težko kupi nepremičnino, tu je moje bistvo, če pa ti meniš da lahko lažje kupi Bosanec nepremičnino kot Slovenec potem pa ok... bo treba razložit Slovencem naj nehajo jamrat ker so nesposobni če nek Bosanecp ride z 27timi v SLO vozi tovornjaka in potem dobi brez težav kredit za 300k vredno nepremičnino v Kranju in ima 20% pologa v par letih...

Jaz pač dvomim


preveč glumiš. Vseeno je katere narodnosti je. Dejstvo je da priseljenci so, pogoje za dobit dobro plačo imajo enake kot domačinim, ti si omenjal da se bodo čez 30 let prodajale neke bajte in da jih bo več kot je populacije.


Seveda bodo, ampak vprašanje je če bodo ti takrat še tu, če ne bodo v Nemčiji kot so Slovenci v Avstriji...

Vprašanje je tudi če bo rast prebivalstva takšna oz. priseljencev da bo čez 30 let v SLO več ljudi kot danes ali pa vsaj enako...

lani se je rodilo 18.500 ljudi v SLO (cca)

leta 1957 pa 30.000!

leta 1954 pa skoraj 32.000!

Lani je bil selitveni prirast sicer cca. 15k ljudi kar pomeni da smo glih na nuli napram nekoč rojenih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pat_MaGroin ::

Imaš ta mesec objavljeno studijo OECD, da bo leta 2060 27% manj prebivalcev v starostni skupini 20-65 let v Sloveniji.

Jnou ::

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Bosanec noč in dan vozi kamion in dobi 2000EUR plače, Slovenec za minimalca tipka v pisarni. Ja, v tem primeru bo Bosanec prej prišel do nepremičnine in kaj takega ni redko.

Dvomiš zaradi tega, ker ti te zadeve niso blizu. Jaz živim v mestu z zelo veliko priseljenci in vem da je ogromno njih lastnikov nepremičnin, nekateri še iz Juge/Jazbinška, jih pa kupujejo tudi sedaj, gradijo hiše itd. Ni vsak Bosanec nepismen in nesposoben, sploh druga generacija se kar dobro znajde.


Ja, torej to kar si zdaj napisal je treba linkat v ono temo kjer jamra jernejl kako ne more skor nihče kupit nepremičnin... če Bosanec zmore v nekaj eltih v Kranju potem lahko Slovenec kjerkoli v SLO... težav torej več ni samo delat je treba.


Točno tako.

Pat_MaGroin ::

Jnou je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jnou je izjavil:

Ampak torej bodo privarčevali samo potomci delavcev medtem pa potomci Slovencev pa ne zmorejo ker bojda gre cena nepremičnin bolj gor kot njihovi prihranki...

Saj jaz se strinjam samo sprašujem se kakšen vpliv dejansko ima to... nekako ne kupim da balkanec pride danes gor delat kot revež in ima čez 20 let dovolj da njegova dva sinčeka kupita 2 stanovanja ki jih prodajajo potomci umrlega 85 letnika...

Hkrati pa Slovenec v istem času z boljšimi pogoji ne zmore privarčevat enako ali več.


Če 10% od vseh tujcev uspe kupiti nepremičnino potem je verjetno že to dovolj, da se "zapolni" manjko Slovencev, ki bodo umirali v naslednjih letih. Pa je 10% zelo podcenjujoče, verjamem da jih bo še več sposobnih kupiti nepremičnino. Bosanec bo delal cele dneve na gradbišču, vozil cele dneve in noči tovornjak in dejansko zaslužil precej bolje od Slovenca, ki se mu to ne da in bo raje za 1000EUR plače prekladal papirje v topli pisarni. Podcenjuješ število tujcev in podcenjuješ njihove zmožnosti.


Ampak torej to sploh ni težava, Bosanec (še en človek nič drugačen od Slovencev) bo torej se bolj potrudil, dal več od sebe in se bolj odrekal in bo zato prej dobil nepremičnino... meni se to zdi popolnoma fer, ne vidim težav.


Saj se nismo pogovarjali, če je to težava ampak če bodo hiše ostajale prazne. In očitno ne bodo v kolikor se dotok tujcev ne ustavi.

Pat_MaGroin je izjavil:

Sej se zavedate, da je balkanski bazen tako rekoč prazen, bo treba dlje po delovno silo.

Slovenija glede plač v EU ni lih zanimiva.


To govoriš na pamet ali je v ozadju kakšna raziskava? Nekdo meni blizu dela na UE in po njenih besedah popolnoma nič ne kaže, da je balkanski bazen prazen. Postavljajo se rekordi po vloženih vlogah za prebivanje in delo, praktično vsi iz BIH in šiptarije.


Kolega ima v Sloveniji "gradbeno firmo", kjer gredo zadeve takole: on poišče po kKosovu ljudi, ki bi šli delat v Švico/Nemčijo. Zainteresirane nato prijavi v Sloveniji za pridobitev delovnega dovoljenja. Po določenem času pride tudi družina tega "zaposlenega" v Slovenijo, otroci v šolo itd.

No, potem pa ti delavci z veljavnimi delovnimi vizami romajo v Švico in Nemčijo na gradbišča, Slovenijo ša vidijo le ob praznikih ali ob občasnih luknjah med projekti.

Kolega pokasira razliko v urni postavki, ker posodi Hansu delovno silo, večina plačila je na roko.

Še to. Včasih je to delal s Hrvati. Odkar so Hrvati dobili možnost it direkt v zahodno EU, je v Sloveniji točno 0 novih zaposlitev Hrvatov.

Ko bodo Nemci odobrili vize Bosancem in Kosovarjem, bo v Sloveniji 0 ljudi.

Jnou ::

Ja saj delno je sigurno res, predvsem to velja za šiptarje, Bosanci so druga zgodba. Pa tudi šiptarjev je ogromno, po tvoje vsi pri nas čakajo le vabilo v Nemčijo? Del zagotovo, del jih bo pa ostal tu. Pa to niso majhne številke.

V Sloveniji res zaslužijo manj kot severneje ampak marsikdo od njih raje ostane pri nas, saj jim je jezik veliko bližje, imajo tu že ogromno sonarodnjakov in sorodnikov, Slovenci na njih vseeno gledamo drugače kot Nemci...

tony1 ::

Debata glede biti sosed s taščo se je že malo umirila, ampak tudi jaz dodajam: ne poznam nikogar, kjer bi to normalno funkcioniralo.

Ena stvar je, da so ljudje v finančni stiski in naredijo flet na podstrešju bajte, ampak že na srednji rok se izkaže, da jih to ubija. Redko lahko z neko povprečno plačo tudi kaj spremenijo (če si v "prizidek" vložil deset let svoje plače je z vlaganji v neprečnino to to) in nato preprosto samo čakajo, da žlahto pobere matilda. Redko se izide, prej se zgodi, da jim zato tudi trpi zakon, svoje nemogoče probleme pa prenašajo še na otroke. To je v najboljšem primeru, v najslabšem beremo črno kroniko.

Skratka, moj nasvet je precej singularen: pejte zidat bajto vsaj kak kilometer stran od staršev obeh partnerjev.

borut_p ::

Mi smo trenutno nad mojimi starsi. Pravno urejeno, noben se ne vtika v drugega. Tako da zadeva lahko tudi laufa.
Se pa sredi leta selimo v lastno hiso ... tako da imas vsaj delno prav :)

DimmniBurek ::

Živjo, spet nova dilema :) Na kratko: S punco živiva v moji hiši, katero bi rada prodala in zidala novo. Začetek zidanja je sredina avgusta. Potiho upava, da bova za novo leto ali par mesecev kasneje 2024/2025 notri. Denarja imava za zidanje do recimo čez 1 leto (streha, okna, inštalacije).
Vprašanje je, kdaj prodati mojo hišo?
Opcija 1: Dati na net za +15-20kEUR kolikor je približna realna cena (~240-260k EUR) po sistemu, če se proda za več, greva ven, če ne, čakava in čez nekaj časa, znižava ceno.
-Slabosti: Selitev za leto pa pol. Imava psa in tri mačke, katere so v stanovanjih ponavadi nezaželene, pes je pa itak zunanji, torej nama pride v poštev najem dela hiše in selitev pesjaka. V tem primeru bi tistih 10-15k EUR itak porabila za najemnino.
-Prednosti: 15-20kEUR več denarja, "luksuz" svojega (začasnega) doma, siguren denar za gradnjo takoj.
Opcija 2: Poizkusiti prodati spomladi/poleti 2024. -Slabosti: Selitev direktno v sosednjo hišo (malo placa, nič zasebnosti in "luksuza"), manj denarja sedaj, riziko, da nama zmanjka denarja za nadaljevanje selitve, kar vse skupaj še zavleče.
-Prednosti: Selitev direktno v sosednjo hišo (za kake pol leta bi še potrpela), manj jajcanja z dvemi selitvami. Tukaj je še varjanta najema stanovanja blizu staršev in imeti životinje pri njih.
Če ima še kdo kako tretjo opcijo, se priporočam :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

DimmniBurek je izjavil:

Če ima še kdo kako tretjo opcijo, se priporočam :D


Tretja opcija je s posojilom. Nekatere banke imajo možnost kredita z "rastočo hipoteko". To deluje tako, da ti banka odobri nek znesek kredita, ki ga morša počrpati v določenem času (po navadi v 2 letih). V vmesnem času (do teh 2 let iz primera), ti banka računa le interkalarne obresti na počrpan del (ne na celoto), po dveh letih pa poleg obresti plačaš še glavnico.

Če bi šel v to, bi se rešil "dvojne" selitve in bi lahko ostal na lokaciji kjer si, prav tako si izboljšaš financiranje. Glede na to da opisuješ da gradiš zraven hiše kjer živiš, bi tako precej časa prišparal, saj bi imel blizu gradišča in ni se ti potrebno seliti.

Ko boš imel hišo zgrajeno do te mere, da te par mesecev loči do tega da se lahko po sili razmer vseliš, pa lahko začneš s prodajo. Takrat boš tudi bolj vedel, koliko bo znašal kredit in koliko te bo bremenil po preteku 2 let. Tako si lahko odpreš tudi opcijo, da kredit obdržiš - hiše ne prodaš, ampak jo oddaš.

Na banki se lahko pozanimaš če bi lahko hipoteko pisal na hišo ki jo boš prodajal, na ta način te bo banka prisilila, da urediš/pridobiš papirje - gradbeno/uporabno dovoljenje itd. In če ti uspe hipoteko pisati na staro nepremičnino (to ki jo boš prodal), je še bolje, saj s tem kupec če bo kupoval s kreditom ve, da je nepremičnina po papirjih urejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

DimmniBurek ::

Ne gradim poleg obstoječe hiše, ampak poleg hiše od staršev. 35km stran.
Kredit pa že imam za obstoječo hišo, ki bi ga potem "prenesel" na novo bajto (hipoteka), v smislu da denarja ne vrnem. Hišo bi pa vseeno rad prodal.
There Is No Stronger Drug Than Reality

dominuspro ::

Meni bi bilo fajn živeti čimbližje hiši, ki se gradi. Tako lahko tudi sam kaj narediš oz. vsaj nadziraš potek del. Mogoče bi celo šel v to, da se kak del nove hiše zasilno uredi za bivanje, ostalo pa urihtaš kasneje.
Staro nepremičnino pa bi skušal nekako obdržati in oddajati.

Itak pa sam najboljše veš...

c3p0 ::

Poznam par, ki "začasno" živi v prikolici zraven novogradnje, mislim da že vsaj pol leta. Lahko takšno varianto vzameš tudi kot preverjanje moči zveze. :)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samski do lastnega stanovanja (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2066207197 (73636) hujsk1999
»

Nakup stanovanja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30565856 (47097) Okapi
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229271 (25556) GGGGG

Več podobnih tem