» »

Sužnji sistema

Sužnji sistema

enemon ::

Utk je izjavil:

Zakaj bi našparal pol milje in še naprej živel kot revež. To ni logično. Kot dodatek k plači, super, da bi pa kar nehal delat, pa dvomim.


Sej ko maš nek nivo stroškov, se pač navadiš na to. Ali pa imaš ta portfelj samo kot backup, da greš iz službe, ki ti ne ustreza in potem nekaj časa živiš od tega.

Utk ::

A ni lažje, sploh na zahodu, prit do 1,5x ali 2x povprečne plače, potem pa ustavit konje in delat približno isto, samo pol manj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

m0LN4r ::

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PrihajaNodi ::

m0LN4r je izjavil:

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.

Good one
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

m0LN4r je izjavil:

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.


Še zmeri plačuješ zavarovanje, 20 EUR je obvezno, če nisi zaposlen, pa 40 EUR dopolnilnega. Ne vem, kako mate u Nemačkoj to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

PrihajaNodi ::

enemon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.


Še zmeri plačuješ zavarovanje, 20 EUR je obvezno, če nisi zaposlen, pa 40 EUR dopolnilnega. Ne vem, kako mate u Nemačkoj to.

U njemackoj se ne ceka dok ne crknes za operaciju kicme ili ostallih zglobova:p
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

enemon ::

PrihajaNodi je izjavil:

enemon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.


Še zmeri plačuješ zavarovanje, 20 EUR je obvezno, če nisi zaposlen, pa 40 EUR dopolnilnega. Ne vem, kako mate u Nemačkoj to.

U njemackoj se ne ceka dok ne crknes za operaciju kicme ili ostallih zglobova:p


Ali se sve naplati tamo tako da ako nema para nema novih zglobova :)

solatko ::

enemon - Odprl si dobro temo, naslov pa bi bil lahko tudi - Smisel življenja povprečnega človeka.

Vedno trdim, da je življenje teater v katerem si lahko pomožni igralec, lahko pa postaneš režiser in o smislu tvojega teatra odločaš popolnoma sam. Pri večini se življenska zgodba vrti okoli denarja, nekateri pa smo življenje uživali s prilagajanjem trenutnim situacijam in iz njih potegnili najboljše. Zase pri 68-ih letih lahko trdim, da sem imel polno in srečno življenje. Večino časa sem počel stvari, ki me tudi sicer zadovoljujejo in so mi tudi prinašale denar za dokaj lagodno življenje. Nikoli nisem bil materjalist in si nisem delal problemov, če sem imel v denarnici 50€ ali pa sem kolega prosil, da časti kavico, ker sem bil suh. Ko je bilo obdobje suše, sem vedno našel način, da se je to hitro končalo. Nekateri na vsak način iščete srečo, ta pa se v majhnih dogodkih sprehaja mimo vas pa je ne občutite, ker ne dosežete previsoko zastavljenih ciljev. Preživel sem 50 fantastičnih let v zakonu z ljubljeno nenadomestljivo osebo, šla sva lepo čisto preko vseh ovir, samo rak je bil pač močnejši od najinih želja. Sedaj sem našel podobno osebo, ki ima podobna mišlenja o življenju kot jaz, vsako jutro pijeva skupaj kavico, se pogovarjava, včasih izmenjujeva tudi nežnosti, samo zato, ker je samota, za ljudi navajene družbe, ubijajoča. Imam pač srečo pri osebnih stikih z ženskami in to je to, na čemer je temeljila moja sreča. Tudi če bi iskal z lučjo ob svetlem dnevu, nebi našel človeka, ki me je kadarkoli videl slabe volje ali nesrečnega. Nimam sovražnikov, prijateljev in dobrih znancev pa kar precej.

Pokojni patolog dr.prof. Milčinski, mi je še kot mulcu v rosnih letih dal dva nasveta, po katrih sem živel
- vsak problem ima najmanj tri rešitve, slabo, dobro in odlično. Obe skrajnosti se zgodita zelo redko in, če najprej pomisliš na najslabše, je mali odklon od tega, lahko razlog za zadovoljstvo in srečo, če pa pomisliš na najboljšo možno rešitev pa si celo življenje zamorjen, nesrečen in neuspešen, ker je najboljša možnost tako redka, kot najslabša.

- drugi je tak - sekiraj se za zadeve, katerih rešitev je izključno odvisna od tebe samega, problemi drugih, naj te ne prizadenejo, če ne moreš pomagati k njihovim rešitvam. S takim razmišljanjem imaš svoje težave vedno pod kontrolo, jih rešuješ in po navadi rešiš, če pa se poglabljaš v težave drugih ali stvari, ki niso odvisne od tebe pa enostavno svoje spregledaš in jih začneš reševati, ko je že prepozno. Ne ukvarjaj se z drugimi, glej da imaš ti svoj prag vedno očiščen, lahko pa se o tem pogovarjaš, daš mogoče kak nasvet, potem pa te tema ne sme več obremenjevati.

Vedno živi in se obnašaj do drugih tako, kot si želiš, da se oni obnašajo do tebe, partnerju vedno poizkušaj ustreči v večini možnih želja, pričakuj enako od partnerja, če večine željenega ne dobiš, je čas za zamenjavo.
Naučit se moraš prilagajat dnevnim situacijam, ni strašno, če ostaneš brez službe, denarja, ti umre partner ali te zapusti,... strašno je, če se ne znaš temu prilagodit in pravilno ukrepat.

Vidim, da drugega, kot gonjo za denarjem niti ne poznate. Afričani v džungli nimajo denarja, znajo pa zelo srečno živeti in se posvečati družini, dokler jih kaj ne piči ali poje. V civilizaciji zelo malo ljudem uspeva ohranit srečo, je pomembnejši najnovejši ifon ali samsung, saj se nič ne sme zgoditi brez socialnega omrežja.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

Jaz imam 4 otroke, ženo in hišo na kredit, ki ga bova odplačevala še 19 let. :D

Sem srečen? Pa kar solidno.
Junij:
Pravzaprav o sreči nimam časa ramišljat junija, pri vseh zaključkih, vožnjah otrok itd...

Julij:
Bom razmišljal Julija. Ne bom. 1 teden aktivnega dopusta, 1 vikend taborjenja, ostalo pa malo na šiht, malo urejanje okolice okoli hiše (vgradnja čistilne naprave, nova terasa, itd...)

Avgust;
Kaj pa avgusta? Hja, 10 dni na morje, potem pa dokončat projekte okoli hiše ker se bliža...

September:
Začetek šole 1 x 5 razred, 2x 3 razred, 1x vrtec... Preden se ujamemo v ritem; glasbena šola, špotni krožki, šola, verouk, je tukaj že...

Tako nekako. Srečen. Pa menda sem. Z ženo se ne kregam preveč, otroci so solidno pridni, imam denar za hobije in mi ni treba vsakega € obrnit. Drva so pripravljena za zimo, nafta je v cistreni, če bo treba zakurblat agregat... :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Malidelničar ::

111111111111 - mislim, da si lahko kar srečen ;)8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IL_DIAVOLO ::

Solatko moje sozalje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

solatko ::

111111111111 - Glede na tvoje poste, si grozno nesrečna oseba, saj ne gre skoraj nič po tvojih željah, celo volitve so se ti izjalovile, poleg tega, da ni uspelo prisilno cepit necepljene, žena te sili v to in ono, ker je veliko pametnejša od tebe, otroke vzgajata v podobne osebke, kot sta sama, ne samo, da se ne kregata, tudi komunicirata izredno malo ali nič. Sreča ni v tem, da imaš dovolj drv in nafte. Sreča je, da živite v družini kot sopotniki, najboljši prijatelji, predvsem pa, da imate vedno čas, drug za drugega. Kakšno srečo vidiš v tem, da imaš plansko urejeno življenje do novega leta, kaj pa če se ti en od ciljev ne posreči, se ti ali žena poškodujeta in prihodki ne bojo več zadoščali za lagodno življenje? Imata realen rezervni plan? Vaju razmišljanje o čem takem kdaj pripravi do pogovora ali res rabita čisto vse, v kar mečeta zaslužek?

Malidelničar - V okviru povprečja že, za lastno srečo pa piše o samih nepomembnih rečeh.

IL_DIAVOLO - Hvala, je že minilo eno leto ampak včasih, še vedno zaboli.
Delo krepa človeka

Malidelničar ::

solatko - ne vem o sreči nekoga ne moreš sklepati po postih na forumu :) Vseeno, ok bom parafraziral, gospodič ima lepe nastavke za srečo (pa sploh ne gre samo za materialne). Mislim, da bo lahko zadovoljen, srečen človek. lep dan
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

m0LN4r ::

enemon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Torej jest riz brez vsega vsak dan ca. 30 let? Pol pa ko bos rabil operacijo kolka ali protezo se obesis?
Much fun, wow.


Še zmeri plačuješ zavarovanje, 20 EUR je obvezno, če nisi zaposlen, pa 40 EUR dopolnilnega. Ne vem, kako mate u Nemačkoj to.

Ves kako je, ce ti na napotnico ne napisejo nujno? Ti bo ZZZS placal smoothiemaker in slamico, ne pa protezo.
Kolk ti bodo pa operirali, ko vec ne bos mogel z berglami do wcja. Tega problema gori ni, ce pri enem ne prides takoj na vrsto, klices drugega.

Point ni bil v tem, point je bil v tem, da se ne splaca vrzt nevem kolko let v skrajno odrekanje, da potem lahko po tistih letih nadaljujes odrekanje z nasparanim od prej. Mlada leta je treba pokoristit, za to pa rabis denar in ja si padel v past, ker drugace ne gre.

Ce se pa ze mislis resnicno odstranit iz sistema (druzbe, kot je poznamo), pa gres off-the-grid, nekam bogu za hrbtom. To je nekaj drugega. To so isti, ki nosijo anti 5G alukapice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

l0g1t3ch ::

Sam ne preveč komplicirat.

Na koncu bo vse dobro.

Če ni dobro pa še ni konec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Glede na tvoje poste, si grozno nesrečna oseba, saj ne gre skoraj nič po tvojih željah, celo volitve so se ti izjalovile, poleg tega, da ni uspelo prisilno cepit necepljene, žena te sili v to in ono, ker je veliko pametnejša od tebe, otroke vzgajata v podobne osebke, kot sta sama, ne samo, da se ne kregata, tudi komunicirata izredno malo ali nič. Sreča ni v tem, da imaš dovolj drv in nafte. Sreča je, da živite v družini kot sopotniki, najboljši prijatelji, predvsem pa, da imate vedno čas, drug za drugega. Kakšno srečo vidiš v tem, da imaš plansko urejeno življenje do novega leta, kaj pa če se ti en od ciljev ne posreči, se ti ali žena poškodujeta in prihodki ne bojo več zadoščali za lagodno življenje? Imata realen rezervni plan? Vaju razmišljanje o čem takem kdaj pripravi do pogovora ali res rabita čisto vse, v kar mečeta zaslužek?

Malidelničar - V okviru povprečja že, za lastno srečo pa piše o samih nepomembnih rečeh.

IL_DIAVOLO - Hvala, je že minilo eno leto ampak včasih, še vedno zaboli.

Si kaj plačeval položnice za elektriko in ogrevanje v zadnjem času ali ti jo plačuje sociala? :D Do zime ti bo jasno zakaj drva in polna cisterna dizla prineseta srečo v dom. Za razliko od tebe se ne lažem soforumašem, kako je življenju vse idealno. Vsak odnos sabo prinese pozitivne in negativne stvari, ampak glede na tvoje poste in zajedljivost, se mi zdiš precej nesrečen človek. Verjetno ker z ženo nič ne komunicirava, gremo s familijo 3 tedne na dopust. :)

Kar se tiče planskega življenja, je pa nekaj kar tebi vsekakor ne more biti jasno. PO moje te ni bilo veliko doma, ker si vsako popoldne v bivši Jugi moral fušat, da ste preživeli. Nas je pa 6 in moramo planirat, da se teden steče vsaj na približno. Prosim ne debatiraj o stvareh, ki ti niso jasne. Družina s 4 otroci ima BISTVENO drugačno dinamiko kot družina z enim.

No tebi pri sinu ni uspelo niti toliko, da bi ga naučil kako deluje partnerski odnos, tako da nasvetov od tebe ne bom prejemal, ker bom še svoje otroke zafural, če jih bom filal s tvojimi pravljicami.

Kar se pa tiče nepomembnih stvari, pa tudi nimaš pojma. Vsakemu je kaj pomembnejšega kot drugega in tudi ti nimaš univerzalne rešitve, drugače bi še imel snaho.

Malidelničar je izjavil:

solatko - ne vem o sreči nekoga ne moreš sklepati po postih na forumu :) Vseeno, ok bom parafraziral, gospodič ima lepe nastavke za srečo (pa sploh ne gre samo za materialne). Mislim, da bo lahko zadovoljen, srečen človek. lep dan

Tudi jaz upam v to smer. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

l0g1t3ch ::

enemon je izjavil:


l0g1t3ch je izjavil:

enemon je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

DostMam je izjavil:

Enemon, zakaj menite, da je to past? Kaj bi naj po 40-ih letih pokazal nekdo, ki se je izognil pasti?

Ne pokažeš, notranji mir je težko dokazati!


Točno tako, notranji mir. In verjetno boljše zdravje kot nekdo, ki je bil 40+ let pod konstantnim stresom.


Mam otroke, kredit in notranji mir :)

Nevem zakaj bi se to moralo izkljucevat?


Lahko ti preprečuje notranji mir zahtevna služba, ki jo moraš imeti, da financiraš vse skupaj.


Nope.
Sm bolj na easy kot marsikdo na minimalcu.
Pa sedaj sm se namest večje plače raje zdilal za več dopusta.
Ki ga tudi izkoristim. Vseh 42 dni.

Lahko bi fural SP za več $$$, pa ne rabim. Sploh pa bi bil to stres.
Zdej outsourcam delodajalcu vso birokracijo, jaz pa delam kar mi je kul.

IL_DIAVOLO ::

Da rabiš toliko dopusta, si pod večjim stresom kot si priznaš.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

l0g1t3ch ::

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:

111111111111 - Glede na tvoje poste, si grozno nesrečna oseba, saj ne gre skoraj nič po tvojih željah, celo volitve so se ti izjalovile, poleg tega, da ni uspelo prisilno cepit necepljene, žena te sili v to in ono, ker je veliko pametnejša od tebe, otroke vzgajata v podobne osebke, kot sta sama, ne samo, da se ne kregata, tudi komunicirata izredno malo ali nič. Sreča ni v tem, da imaš dovolj drv in nafte. Sreča je, da živite v družini kot sopotniki, najboljši prijatelji, predvsem pa, da imate vedno čas, drug za drugega. Kakšno srečo vidiš v tem, da imaš plansko urejeno življenje do novega leta, kaj pa če se ti en od ciljev ne posreči, se ti ali žena poškodujeta in prihodki ne bojo več zadoščali za lagodno življenje? Imata realen rezervni plan? Vaju razmišljanje o čem takem kdaj pripravi do pogovora ali res rabita čisto vse, v kar mečeta zaslužek?

Malidelničar - V okviru povprečja že, za lastno srečo pa piše o samih nepomembnih rečeh.

IL_DIAVOLO - Hvala, je že minilo eno leto ampak včasih, še vedno zaboli.

Si kaj plačeval položnice za elektriko in ogrevanje v zadnjem času ali ti jo plačuje sociala? :D Do zime ti bo jasno zakaj drva in polna cisterna dizla prineseta srečo v dom. Za razliko od tebe se ne lažem soforumašem, kako je življenju vse idealno. Vsak odnos sabo prinese pozitivne in negativne stvari, ampak glede na tvoje poste in zajedljivost, se mi zdiš precej nesrečen človek. Verjetno ker z ženo nič ne komunicirava, gremo s familijo 3 tedne na dopust. :)

Kar se tiče planskega življenja, je pa nekaj kar tebi vsekakor ne more biti jasno. PO moje te ni bilo veliko doma, ker si vsako popoldne v bivši Jugi moral fušat, da ste preživeli. Nas je pa 6 in moramo planirat, da se teden steče vsaj na približno. Prosim ne debatiraj o stvareh, ki ti niso jasne. Družina s 4 otroci ima BISTVENO drugačno dinamiko kot družina z enim.

No tebi pri sinu ni uspelo niti toliko, da bi ga naučil kako deluje partnerski odnos, tako da nasvetov od tebe ne bom prejemal, ker bom še svoje otroke zafural, če jih bom filal s tvojimi pravljicami.

Kar se pa tiče nepomembnih stvari, pa tudi nimaš pojma. Vsakemu je kaj pomembnejšega kot drugega in tudi ti nimaš univerzalne rešitve, drugače bi še imel snaho.

Malidelničar je izjavil:

solatko - ne vem o sreči nekoga ne moreš sklepati po postih na forumu :) Vseeno, ok bom parafraziral, gospodič ima lepe nastavke za srečo (pa sploh ne gre samo za materialne). Mislim, da bo lahko zadovoljen, srečen človek. lep dan

Tudi jaz upam v to smer. :D


Dobro povedano.
Sem pa mnenja da je brezveze otroke prezgodaj porivati v preveč obšolskih dejavnosti.

Danes preveč staršev svoje mulce že od začetka vpisuje na vsaj tri krožke... Po moje nepotrebno in brezveze.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da rabiš toliko dopusta, si pod večjim stresom kot si priznaš.


Ali pa ne rabim bežat v delo pred družino?

Ves kako fino je it na morje za 3 tedne, pa veš da boš mel še vedno dost dopusta,preostanek leta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

111111111111 ::

solatko je izjavil:

Kakšno srečo vidiš v tem, da imaš plansko urejeno življenje do novega leta, kaj pa če se ti en od ciljev ne posreči, se ti ali žena poškodujeta in prihodki ne bojo več zadoščali za lagodno življenje? Imata realen rezervni plan? Vaju razmišljanje o čem takem kdaj pripravi do pogovora ali res rabita čisto vse, v kar mečeta zaslužek?

Naj ti bo sicer si hepan, ampak verjetno so tvoji pokojni starši krivi. Morda se pa kdo še kaj nauči iz tega.

Odnosi:
1x letno imaš vikend fraj da počneš kar želiš ( jaz enega in ona enega)
1x letno vsi štirje otroci v varstvu in imava skupen vikend fraj
1x mesečno verska zakonska skupina, na katero hodiva skupaj in kjer se pogovarjamo o odnosih in skupnem življenju. Predvsem je treba mislit na to ko otroci odrastejo, če se bova imela še o čem za pogovarjat, zato je treba stvari urejat sproti. (imam res veliko srečo, ker če mojo kaj moti mi vse zmeče naprej, nimam tihih maš, toplo priporočam)

Finance:
kredit, stroški, hrana, obleke, hobiji itd...
Življenjsko oba zavarovana
160€ mesečno v sklade, namenjeno za otroke, ko bodo: gradili hišo, ustanavljali podjetje, itd... Dobijo 1/4 tega denarja, če bodo poredni si bo pa ati kupil vikend na morju.

Dobrodelnost:
cca. 300-400€ na leto plačilo položnic, botrstvo in občasni nakupi hrane za rdeči križ. Ni veliko ampak več trenutno pač ne gre.

Gospodinjstvo in družina:
Ona: zlaganje in likanje cunj, urejanje vrta, obrezovanje drevja, košenje ravne travnate površine, čiščenje kopalnice, organizacija izletov...
On: preganjanje otrok za šolo, pranje in sušenje cunj, pospravljanje kuhinje, plačevanje računov, tuljenje da se je treba držat plana...

Evo imaš še kakšno vprašanje? :D kar se tiče smrti, izgube itd... Je pa moja edina želja, da umrem preden pokopljem kakšnega svojega otroka, mogoče tudi pred svojo ženo da me bo pogrešala. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

IL_DIAVOLO ::

Sta vidva kar za skupaj...control freaka lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

111111111111 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Dobro povedano.
Sem pa mnenja da je brezveze otroke prezgodaj porivati v preveč obšolskih dejavnosti.

Danes preveč staršev svoje mulce že od začetka vpisuje na vsaj tri krožke... Po moje nepotrebno in brezveze.


Nimamo veliko. Taveliki trije hodijo v glasbeno in septembra bodo vsi trije igrali inštrument. Ostale dejavnosti so pa v šolskem času, kar se bo pri rokometu za velikega letos septembra spremenilo. Izven šole je še verouk in gasilske vaje maja. Pa je pri 3 mulcih kar veliko logistike in dela. :D

Smo pa postavili pravilo, da če si krožek izbereš, moraš celo leto hodit. Tako da kar premislijo preden se odločijo.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sta vidva kar za skupaj...control freaka lol

Misliš skupaj s soaltkotom ali z mojo ženo? :D

l0g1t3ch je izjavil:


Pa sedaj sm se namest večje plače raje zdilal za več dopusta.
Ki ga tudi izkoristim. Vseh 42 dni.

Fovšija za dopust. :( I tata bi sine.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111 - Vse položnice imam za dvosobno lastniško stanovanje redno plačane, kaj misliš s socialo ne vem, ker je ne rabim. Ko ne bom mogel plačevati jaz, bo imelo pol Maribora izklopljeno elektriko, ogrevanje, toplo vodo, terjatve od Nigrada in ugasnjen internet,.. Imam tudi še za benz, da se lahko kam odpeljem in pripeljem nazaj, zato ne vem, kaj te skrbi zame, ker si svoje probleme in težave rešujem sam, tudi s prilagajanjem na vsakokratne razmere. Lahko bi bilo boljše, samo se ne sikiram, ker to ni odvisno od mene.
Kar se tiče sina, jaz v tisti zakon nebi šel, on se je odločil zase in napako tudi plačal, sedaj imam drugo snaho, ki se fantastično razume z vnukom, tako, da ni nobenih problemov, tudi prva snaha in sin, se sedaj zastopita bolje, kot v času skupnega življenja.
Res je, vsak ima svoje privilegije, samo jaz se za razliko od tebe, ne mučim s problemi drugih, na katere nimam upliva, zato me b.k. kdo zmaga na volitvah, kakšno je vreme ali moj najljubši klub dosega rezultate, ki me zadovoljijo,.... hudičevo veliko pa dam na odnos s partnerko, se potrudim da ji nič ne manjka in enako pričakujem od nje, problemi pa so skupni, zato jih v dobrih vezah rešujeta oba. Verjemi, sreča ni v planiranju, temveč v kavici, ki jo zjutraj skupaj spijeta na balkonu ali terasi, ob gledanju otrok, kako jim ali ne uspeva v life-u, v pametnih odločitvah glede koriščenja prostega časa, katerega je vedno premalo, v sodelovanju, v spoštovanju,.... nikakor pa v tem, da materialno vse špila po planu. Čemu bajturina, katere suženj si potem celo življenje, če je lahko prav prijetno v eno ali dvo sobnem stanovanju. Čemu služba z 12+ urnim delovnem času in odlična plača, če od tega nimaš nič, razen malo boljši avto, novo sedežno, drugo vrsto ogrevanja, vikend na morju ali hribih, katerega zaradi pomanjkanja časa ne moreš koristit,......
Pravim, najlepše je, če si lahko režiser svojega življenja, partner in otroci pa pomočniki le tega.

Ko pogledaš nazaj imaš in si imel srečno življenje, znaš uživat v tem kar imaš, si srečen, če ti žene kupi kaj majhnega za darilce, kar tako, znaš uživat, ko pereš perilo, ker veš, da s tem razbremenjuješ ženo,.... ? Samo to me zanima in ne to, kaj boš nudil otrokom, ko odrastejo, kako se bosta z ženo gledala, ko bosta v zasluženem penzionu, ji boš pripravljen z veseljem nudit vse, v primeru, da zboli ali ona tebi, si pripravljen na to, da te otroci lahko pozabijo in bojo samo čakali, da razdelijo dediščino.
Iz naju so se malo manj, kot delali norca, ko sva se na vsakodnevnem sprehodu, držala za roke, kot dva zaljubljena pubertetnika, v očeh pa nama je žarela sreča, da se imava po toliko letih skupnega življenja, še vedno rada in dejansko sem ji ob bolezni leto in pol nudil celega sebe in še več, brez obžalovanja nad boleznijo, pri kateri pač nisem mogle storiti nič. Vsa sreča in zadovoljstvo v življenju, se pokaže v težkih trenutkih, ne takrat, ko gre vse fajn, partnerja pa žvita drug ob drugem, kot dva tujca. Spomnim se, da sva po vsakem kosilu, spila kavico, potem pa sva si vzela uro do dve za naju, počitek, crkljanje,... To se ne more kupit z nikakršnim denarjem ali materialnimi dobrinami. Pomembno je to, da me sin spoštuje, ker sem ga brez težav pripeljal do solidne izobrazbe in mi to hvaležnost tudi pokaže.
Osebno v svojem življenju nebi menjal čisto nič, razen tega, da bi se v letu 1991 vrgel v politiko in poizkušal doseč, da nebi prišlo do največje kraje v zgodovini slovenstva. Vse ostalo je super.

Sta tipičen primerek staršev, ki bi preko otrok rada dosegla svoje sanje. Čemu verouk, kaj je v tem tako pomembnega, da otroke mučita s tem. Menda ne vrjameš v 2000+ let stare pravljice ali to hoče žena. Naj se otroci odločijo o svoji duševni usmeritvi, ko bojo to tudi razumeli. Nudi jim izobraževanje, kaj nudijo posamezne religije in v čem je smisel tega, potem pa naj se ob polnoletnosti odločijo sami. Zakaj bi otroke namerno nastavljal organizaciji, v kateri se zagovarja pedofilija (za otroke gre). Pomanjkanje intelekta sili starše v čredno obnašanje, brez lastnih razmišljanj in inciative, vse tako, kot je zapisano v bukvah, ki se velikokrat motijo.
Sicer pa lepo življenje in veliko sreče.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

Prav nalašč sem napisal še verouk, da se boš obregnil. Tudi to je ena od želja moje žene in glede na župnika, ki ga imamo na vasi, je zadeva super. Za razliko od tebe, smo na vasi precej skulirani ravno tako kot župnik. Pred korono, sem igral na tedenski bazi z njim nogomet in skupnost je odlična. Če pa ti ne vidiš dlje od svojega starega nosu, je pa tvoj problem.

Kar se pa vere tiče sem tudi sam hodil k verouku in se potem v srednji odločil oddaljiti od cerkve. Otroci bodo ravno tako imeli izbiro.

Tebi še vedno ni jasno, da vsak srečo poišče drugače? Nama hiša veliko pomeni, na samem sredi gozda, stran od mesta in zateženega folka, ki ti govori kako moraš živeti da si srečen. To tebi očitno ni jasno, da se do sreče pride po različnih poteh.

Kaj bom otrokom nudil? Dober štart v življenje. Če se bodo odselili v tujino se pač bodo, na to nimam vpliva. Z ženo bovo imela hiško in gozdiček in mir v hribih, dokler ne pristaneva v domu ali na pokopališču.

Je pa bajta narejena, da se bodo morali otroci odseliti, ker je premajhna za dve družini.

Tako da nikar ne skrbi zame. Sem mlajši in pametnejši, kot si bil ti v mojih letih. Popoldan ne fušam, ampak sem doma z otroci, kurimo, žagamo, igramo igrice, družabne igre in lovimo vse možne datume za oddajo šolskih nalog.

Prosim te tudi da nehaš težit, kaj je pomembno v življenju, ker ima vsak svojo pot. jaz sem opisal svojo in pravilnosti svojega mnenja nikomur vsiljeval, tako sem si pač zastavil, ti pa samo rad serješ po vsem kar ni tako kot si si ti zamislil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

dexterboy ::

Zgodovina je največja učiteljica.
Potrpežljivost je božja lastnost.
Samodisciplina je najtežji šport.
Zavedanje, da "life begins at the end of comfort zone", pa največji mentalni preskok.
Jemo zato, da nismo lačni, ne zato, da se najemo.
Hrčkamo stvari, ki jih nikoli ne bomo potrebovali za trenutke, ki nikoli ne pridejo.
Ujetniki smo lastnih neuspehov, mind futer nam je pa nesreča tujih ljudi.
Gledamo Big Brotherja ne zavedajoč se, da gledajoč življenja drugih zamujamo lastno življenje.
Namesto več majhnih korakov želimo uspeti čez noč z veliko nogo in nato smo nesrečni, ker nam to ne uspe.
Imamo možnost izbire, pa vsakič izberemo napačno pot (lačni v Afriki nimajo izbire).
Če bi energijo, ki jo porabimo za to, da ne zapustimo cone udobja, porabili za kaj drugega, ne bi viseli v tej temi.
Ljubezni se ne da kupiti, ravno tako sreče, prijateljev in zdravja.
...
...
etc, itd
...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

111111111111 ::

dexterboy je izjavil:

Zgodovina je največja učiteljica.
Potrpežljivost je božja lastnost.
Samodisciplina je najtežji šport.
Zavedanje, da "life begins at the end of comfort zone", pa največji mentalni preskok.
Jemo zato, da nismo lačni, ne zato, da se najemo.
Hrčkamo stvari, ki jih nikoli ne bomo potrebovali za trenutke, ki nikoli ne pridejo.
Ujetniki smo lastnih neuspehov, mind futer nam je pa nesreča tujih ljudi.
Gledamo Big Brotherja ne zavedajoč se, da gledajoč življenja drugih zamujamo lastno življenje.
Namesto več majhnih korakov želimo uspeti čez noč z veliko nogo in nato smo nesrečni, ker nam to ne uspe.
Imamo možnost izbire, pa vsakič izberemo napačno pot (lačni v Afriki nimajo izbire).
Če bi energijo, ki jo porabimo za to, da ne zapustimo cone udobja, porabili za kaj drugega, ne bi viseli v tej temi.
Ljubezni se ne da kupiti, ravno tako sreče, prijateljev in zdravja.
...
...
etc, itd
...

He, he, he... RAčunalnik se ukvarja s 3d renderingom in slicanjem 3d modela, ima pa še ravno toliko placa, da lahko brskam po spletu. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

heh verouk... wtf... verouk sem jaz večinoma prešprical, potem ko sem pogruntal, da ni kazni, če ne prideš. une razposajene vaške pamže gledat se mi ni dalo. manj kot sem jih videl raje sem jih imel. sam veoruk je pa tak dolgčas. sploh se ne spomnim ene zanimive stvari iz verouka. v šoli si še kaj zanimivega slišal.
pa sm kar ponosen na to, da sem verouk prešprical, še bolj kot na to, da sem srednjo šolo prešprical.

111111111111 ::

kuall je izjavil:

heh verouk... wtf... verouk sem jaz večinoma prešprical, potem ko sem pogruntal, da ni kazni, če ne prideš. une razposajene vaške pamže gledat se mi ni dalo. manj kot sem jih videl raje sem jih imel. sam veoruk je pa tak dolgčas. sploh se ne spomnim ene zanimive stvari iz verouka. v šoli si še kaj zanimivega slišal.
pa sm kar ponosen na to, da sem verouk prešprical, še bolj kot na to, da sem srednjo šolo prešprical.

Mene je pa birma po konci držala. Sem dobil stolp, ki je menjal 7 CD-jev. :D

Tole si pa nisem mogel pomagat:

solatko je izjavil:

znaš uživat, ko pereš perilo, ker veš, da s tem razbremenjuješ ženo,.... ?

Kaj je pranje perila žensko delo? Nisem vedel.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

maticb492 ::

Meni je ta FIRE tak idiotizem. Kaj vi dejansko verjamete da boste zdržali na tem nivoju brez inflacije življenskih stroškov (ne uradne inflacija, ampak inflacija kot razvajenost)? Sam imam trenutno toliko mesečnih obveznosti, da če bi mi rekel to pred 3 leti, bi rekel da se norca delaš, pa tudi da bom služil toliko kot služim.

Če se že greš FIRE, potem to bolj tako, da si zrihtaš nekje za živet (odplačano), nekaj investirano, zraven pa še delaš vsaj part-time, mogoče kaj freelancerskega, da lahko potuješ. Ker je veliko boljši občutek porabit denar iz rednih dohodkov, kot pa investicije, še posebej v krizi. Se grem stavit, da je večina FIRE-cov pod večjim mentalnim stesom kot povprečen "suženj sistema", v časih kot so korona kriza in zdaj, ko strašijo z recesijo.

Jaz sem si cel cajt pravil, da ne bom podlegel inflaciji življenskega stila, ampak je težko. Začneš z majhnimi stvarmi, potem pa pogledaš nazaj in si rečeš wtf. Uporabljam budget tracking app, in povprečno mesečno porabo 2020/21 sem imel 2800EUR/m z vsemi dopusti in nakupi skupaj. Od tega je res ~400EUR za avto in bencin, pa nekje 800EUR (na mesec) za dopuste, tehnološke igračke, računalnik, dopusti itd. Tako da če bi hotel samo preživet skozi mesec bi bilo 1500EUR vrh glave.

Pa se mi na koncu, ko pogledam, ne zdi da živim kaj hudo bolj udobno in boljše kot nekdo z samo 1500EUR dohodkov.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

111111111111 ::

maticb492 je izjavil:

Meni je ta FIRE tak idiotizem. Kaj vi dejansko verjamete da boste zdržali na tem nivoju brez inflacije življenskih stroškov (ne uradne inflacija, ampak inflacija kot razvajenost)? Sam imam trenutno toliko mesečnih obveznosti, da če bi mi rekel to pred 3 leti, bi rekel da se norca delaš, pa tudi da bom služil toliko kot služim.

Če se že greš FIRE, potem to bolj tako, da si zrihtaš nekje za živet (odplačano), nekaj investirano, zraven pa še delaš vsaj part-time, mogoče kaj freelancerskega, da lahko potuješ. Ker je veliko boljši občutek porabit denar iz rednih dohodkov, kot pa investicije, še posebej v krizi. Se grem stavit, da je večina FIRE-cov pod večjim mentalnim stesom kot povprečen "suženj sistema", v časih kot so korona kriza in zdaj, ko strašijo z recesijo.

Jaz sem si cel cajt pravil, da ne bom podlegel inflaciji življenskega stila, ampak je težko. Začneš z majhnimi stvarmi, potem pa pogledaš nazaj in si rečeš wtf. Uporabljam budget tracking app, in povprečno mesečno porabo 2020/21 sem imel 2800EUR/m z vsemi dopusti in nakupi skupaj. Od tega je res ~400EUR za avto in bencin, pa nekje 800EUR (na mesec) za dopuste, tehnološke igračke, računalnik, dopusti itd. Tako da če bi hotel samo preživet skozi mesec bi bilo 1500EUR vrh glave.

Pa se mi na koncu, ko pogledam, ne zdi da živim kaj hudo bolj udobno in boljše kot nekdo z samo 1500EUR dohodkov.

Pri nas 6 članska družina, porabimo cca. 2500€ na mesec. Če bi malo zategnil bi lahko prišli na 2000€.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

maticb492 ::

111111111111 je izjavil:


Pri nas 6 članska družina, porabimo cca. 2500EUR na mesec. Če bi malo zategnil bi lahko prišli na 2000EUR.


Verjamem, saj pravim, inflacija življenskih stroškov. Namesto 1x na mesec tortilla chips z omakico, je lahko vsak teden 1x. Sladoled je ledo za 6EUR boljši okus kot ostali. Namesto racionalne grafike rtx 3090 hehe. Evro tu, evro tam in se hitro nabere.

Je pa všteto notri vse, nova okna na balkonu, avtomatske rolete in komarniki, pomivalni stroj in del kuhinje sva menjala itd. Vmes sem tudi kupil stanovanje (ki ga odajam), njim kupil pralni stroj in poservisiral plinsko peč.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

sreda ::

https://www.cnbc.com/2022/06/16/more-hi...
36 % zaposlenih v ZDA, ki prejemajo letno plačo preko 100.000,00 USD živi iz meseca v mesec za plačo.
Vse je odvisno od posameznika. Tudi naš predsednik države komaj shaja s plačo, zato je s sistemom nekaj narobe.

Živimo v dobi, ko nam je vse na voljo in imamo premalo časa, da bi lahko sploh vse pokonzumirali, kar imamo pred seboj.
Primer. Zadnjič sem v trgovini kupil svoj najljubši sladoled (kupujem ga tudi pozimi, dokler zaloga ne poide). Ker je prišla nova pošiljka in so bili na voljo le v paketu po tri, sem kupil paket. Bilo je tudi vroče, zato sem jih moral jesti hitro. Ozavestil sem, da sploh več ne uživam, postalo mi je celo zoprno in sem komaj čakal, da z zdanjim zaključim in tega ne ponovim nikoli več.
Drugi primer:Smučanje kupiš karto, ki jo želiš čim bolj izkoristit. Nato začneš z dirko s časom in kolikokrat se boš spustil po klancu, namesto da bi užival v vsakem zavoju posebej.

Zato se držim načela manj je več. Sploh pa ne kupujem na kredit. Vozim 10+ let star avto, smuči bodo stare že preko 20 let, ne nosim ure, sploh se ne spomnim kdaj sem opravil kak večji nakup. Ko kupujem mi je pomembno, da ne kupujem od hitropotrošniških podjetij (hitra moda, apple...), cena mi ni pomembna, ker mi je še vedno prepoceni glede na odtis, ki ga proizvodnja spusti v okolje.

Že 15 let živim brez TVja, ne spremljam reklam.
Sam sem ugotovil da je življenje mnogo lepše, če nisi preveč vezan na materialne dobrine. Od posameznika je odvisno čemu nameni pozornost. Zato sem se na redditu prijavil v skupine kot so zerrowaste, mindfulness, minimalism, simpleliving .... Facebook sem skenslal, ko sem dojel za kakšno manipulacijo gre.

To poletje mi je izziv da začnem hodit v firmo vsaj 2x na teden z biciklom, enkrat delo od dobma, 2x pa z avtom. Ter zmanjšati nakup izdelkov ovitih v plastiko ter preiti v nakup večine hrane od lokalcev.

Skratka zaslužim mnogo manj od 100000usd ali od našega predsednika in mi denar ostaja. Če kaj rabim kupim (edino kar pomislim ali to res rabim in ali je izdelek skladen z mojimi vrednotami). Na srečo mi ni treba gldeda na ceno in mi je wedno WTF moment, ko nekdo začne omenjati koliko je dal za to ali ono in kje je ceneje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

Utk ::

Živiš sam?

sreda ::

Ne z ženo.

nejc_nejc ::

To s TVjem je res.

hipertija ::

enemon je izjavil:

čimprej dobra služba in investiranje, da si čimprej zagotoviš finančno neodvisnost in počneš v življenju, kar te veseli, če je to služba, tudi prav, ni pa to več obveznost ... Toliko. :)

Tvoja alternativa in iztočnica je na mestu, ampak:
Če bi vsi želeli dobro službo, kdo bi potem - ne vem - pobiral smeti, delal v mesni industriji, pucal školjke? Zakaj se že razvijamo? zato, ker se posamezniku ni več bilo potrebno ukvarjati z osnovnimi stvarmi, saj so mu jih naredili drugi. Kadrovsko smo prisiljeni vzpostaviti ekonomijo, saj se za komplet skupnost potrebuje tudi ta kader oz. se skupnost in s tem posameznik ne more razvijati, če nimajo "za sabo" tudi teh poklicev. Saj si vsi želimo, ali pa vsaj večina dobro službo, resničnost oz. potrebe po kadru pa drugačne. Zakonodaja sama zahteva 40 delovnih ur na teden, tudi to ne pozabi.
Ne pozabite tudi, da za časa življenja ene osebe - cca. 80 let nazaj, se je delalo od jutra do večera, s konjskimi vpregami - jedlo krompir, pilo vodo, počitnic pa se ni poznalo, obrnite še kakšne 100, 200 let nazaj. Torej ja, sem se jaz že tudi vprašal zakaj je potrebna rutina in ta vzorec, ki si ga napisal, ker mi tudi ne ustreza - ampak če želiš na koncu nekaj pokazati, je ta rutina nujna. Verjetno ne misliš, da bogataši nimajo rutin ali pa da jih vsaj niso imeli, da so uspeli? Vsaj velika večina.

Vse kar sem lahko osebno naredil je to, da imam k sreči nerutinsko službo, vsak dan kaj zanimivega, izzivi - popoldan ukvarjanje z gradnjo hiše - je nimam na kredit, ampak delam sam oz. lepo sproti, kolikor je finančno možno, ukvarjanje s športom, pa čim več izletov na okoli - večkrat, na različne konce. Smešni so tisti, ki še na dopustu ustvarijo že prvi dan vzorec, ki ga vozijo naslednjih 14 dni.
Prekle za kurnk

Mato989 ::

Dragi vsi, načeloma je vse v glavi posameznika...

Če imaš občutek v glavi, da ti nekaj manjka ko se odrekaš dopustom itd... potem si nesrečen, recimo jaz najbolj cenim mir in umirjenost, nekoč pred 10 leti je bilo drugače je najbolj pomembno bilo v lokalu pivo in 20 ljudi na kupu in pogovori... saj je bilo super ampak takrat sem bil študent.

Zdja pa imam najraje 14 dnevi dopust poleti, uživam par dni na kolesu, spijem kako pivo z lepim razgledom sam, pridem domov, zašpilam kakšno PC igro... posedim na balkonu ob knjigi... vse to je skoraj zastojn...

Suženj sistema si takrat ko delaš nekaj kar ne bi rad zato ker meniš da to moraš in da tako je... pač opica v glavi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Zato se držim načela manj je več. Sploh pa ne kupujem na kredit. Vozim 10+ let star avto, smuči bodo stare že preko 20 let, ne nosim ure, sploh se ne spomnim kdaj sem opravil kak večji nakup. Ko kupujem mi je pomembno, da ne kupujem od hitropotrošniških podjetij (hitra moda, apple...), cena mi ni pomembna, ker mi je še vedno prepoceni glede na odtis, ki ga proizvodnja spusti v okolje.
Že 15 let živim brez TVja, ne spremljam reklam. Sam sem ugotovil da je življenje mnogo lepše, če nisi preveč vezan na materialne dobrine. Od posameznika je odvisno čemu nameni pozornost. Zato sem se na redditu prijavil v skupine kot so zerrowaste, mindfulness, minimalism, simpleliving .... Facebook sem skenslal, ko sem dojel za kakšno manipulacijo gre.

Jaz nimam TV-ja 5 let, ga nič ne pogrešam. Manj je več je mindset, ki ga še osvajam. Balasta 30-ih let lahko teoretično peljem na deponijo v enem dnevu, ampak s tem tudi pohodim svojo preteklost (to pucanje vključuje tudi PC robo, đizs, kaj sem razmišljal, ko sem vse to kupoval), zato grejo stvari ven iz fleta sistematično, ne kar v paketu, mi pa to vzame seveda cajt, ki bi bil kwalitetnejši, če bi ga preživel v naravi. Ampak, če letos spucam vso kramo preteklosti, sem zmagal ;)
Dodatek; minfulness: priporočam ga vsakomur. Vsaj kakšno "predstavitveno" delavnico. Brez heca. Še vedno lahko kasneje pljuvate za nazaj...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

FireSnake ::

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:

111111111111 - Glede na tvoje poste, si grozno nesrečna oseba, saj ne gre skoraj nič po tvojih željah, celo volitve so se ti izjalovile, poleg tega, da ni uspelo prisilno cepit necepljene, žena te sili v to in ono, ker je veliko pametnejša od tebe, otroke vzgajata v podobne osebke, kot sta sama, ne samo, da se ne kregata, tudi komunicirata izredno malo ali nič. Sreča ni v tem, da imaš dovolj drv in nafte. Sreča je, da živite v družini kot sopotniki, najboljši prijatelji, predvsem pa, da imate vedno čas, drug za drugega. Kakšno srečo vidiš v tem, da imaš plansko urejeno življenje do novega leta, kaj pa če se ti en od ciljev ne posreči, se ti ali žena poškodujeta in prihodki ne bojo več zadoščali za lagodno življenje? Imata realen rezervni plan? Vaju razmišljanje o čem takem kdaj pripravi do pogovora ali res rabita čisto vse, v kar mečeta zaslužek?

Malidelničar - V okviru povprečja že, za lastno srečo pa piše o samih nepomembnih rečeh.

IL_DIAVOLO - Hvala, je že minilo eno leto ampak včasih, še vedno zaboli.

Si kaj plačeval položnice za elektriko in ogrevanje v zadnjem času ali ti jo plačuje sociala? :D Do zime ti bo jasno zakaj drva in polna cisterna dizla prineseta srečo v dom. Za razliko od tebe se ne lažem soforumašem, kako je življenju vse idealno. Vsak odnos sabo prinese pozitivne in negativne stvari, ampak glede na tvoje poste in zajedljivost, se mi zdiš precej nesrečen človek. Verjetno ker z ženo nič ne komunicirava, gremo s familijo 3 tedne na dopust. :)

Kar se tiče planskega življenja, je pa nekaj kar tebi vsekakor ne more biti jasno. PO moje te ni bilo veliko doma, ker si vsako popoldne v bivši Jugi moral fušat, da ste preživeli. Nas je pa 6 in moramo planirat, da se teden steče vsaj na približno. Prosim ne debatiraj o stvareh, ki ti niso jasne. Družina s 4 otroci ima BISTVENO drugačno dinamiko kot družina z enim.

No tebi pri sinu ni uspelo niti toliko, da bi ga naučil kako deluje partnerski odnos, tako da nasvetov od tebe ne bom prejemal, ker bom še svoje otroke zafural, če jih bom filal s tvojimi pravljicami.

Kar se pa tiče nepomembnih stvari, pa tudi nimaš pojma. Vsakemu je kaj pomembnejšega kot drugega in tudi ti nimaš univerzalne rešitve, drugače bi še imel snaho.

Malidelničar je izjavil:

solatko - ne vem o sreči nekoga ne moreš sklepati po postih na forumu :) Vseeno, ok bom parafraziral, gospodič ima lepe nastavke za srečo (pa sploh ne gre samo za materialne). Mislim, da bo lahko zadovoljen, srečen človek. lep dan

Tudi jaz upam v to smer. :D


Lepo napisano.
Pusti zajedljivega hinavca (dobro si opazil nisi edini).
Človek, ki se je celo življenje skrival po lagodnih deovnih mestin (beri: solatar) ni ravno referenca, ki bi jo bilo za upoštevati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

sreda ::

nejc_nejc je izjavil:

To s TVjem je res.

Ja.
Včasih na potovanju v hotelu prižgem in vidim da ga prav nič ne pogrešam. Dobim čisti WTF - kdo to gleda.

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:



Ti govoris zase kot posameznik ki ti je uspelo in si bil na pravem kraju na pravem casu TODA vsi teh privilegijev ne morejo dobiti. Pa ne mi sedaj: uci se programirat, ker ti lahko nazaj recem da bi lahko obogatel tudi z lotom ali shibo inu…


Če je 12+ur dela dnevno, 3 leta zapored, biti na pravem kraju ov pravem času, potem ja. Ampak ni ane? Preden sem naredil kakršenkoli resen profit s trgovanjem sem po cele dneve presedel pred kompom in se učil in vmes spušil cca 20k... Nisem bil med tistimi srčeneži, ki so kupovali btc po par € ali po par 100€. Sem želel, ampak takrat nisem imel denarja, ker je vse šlo za flat...

111111111111 ::

hipertija je izjavil:

Smešni so tisti, ki še na dopustu ustvarijo že prvi dan vzorec, ki ga vozijo naslednjih 14 dni.

Že imaš otroke?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

enemon je izjavil:

Veliko ljudi se ujame v to past, ne zanikam pa, da verjetno določenim ljudem ustreza.

Poročijo se, dobijo otroke, kredit za bajto in garbajo do penzije v službi, če penzijo seveda sploh dočakajo. Dan za dnem rutina, služba, nadure, razvažanje otrok, papirologija, tečen in enako izmučen partner doma.

Kaj imajo na koncu za pokazati? Odplačano bajto po štiridesetih letih, ko gredo itak samo še v dom hirat (pod pogojem, da imajo dosti denarja), otroke, ki bodo najverjetneje šli po isti poti kot oni in nadaljevali tradicijo nesmiselnega pehanja za stvarmi in skrbjo za podmladek.

V čem je dejansko smisel vsega tega? Ne verjamem, da je veliko zadovoljnih v rutini kuća-poso ali pa se motim ... Ampak ko pridejo do tega spoznanja, je ponavadi prepozno, otroci in krediti so že tu in poti za skrenitev s tega ni več ...


To je klasicno neodraslo razmisljanje, ker ne upostevas glavnega faktorja, da je velika verjetnost, da bos preko drugih poti imel za pokazati manj. Drug faktor, ki ga ne upostevas pa je, da tisti, ki so res uspesni lahko b.p. imajo bolj kot ne vse kar nastevas in verjetno tudi se vse o cem sanjas. Koliko najbolj uspesnih pa nima otrok in hise?

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

sreda je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

To s TVjem je res.

Ja.
Včasih na potovanju v hotelu prižgem in vidim da ga prav nič ne pogrešam. Dobim čisti WTF - kdo to gleda.

Pri nas imamo TV da ga povežemo z računalnikom, ker ga je rabil najmlajši zaradi oči. Drugače smo bili brez TV-ja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

m0LN4r ::

Ves kako fino je it na morje za 3 tedne, pa veš da boš mel še vedno dost dopusta,preostanek leta :)
Po treh dneh mam morja pun kurac oz. mi postane dolgocasno celo pa hrvatija. Kako zdrzis tak dolgo vstran od doma?

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sta vidva kar za skupaj...control freaka lol



Nimamo veliko. Taveliki trije hodijo v glasbeno in septembra bodo vsi trije igrali inštrument. Ostale dejavnosti so pa v šolskem času, kar se bo pri rokometu za velikega letos septembra spremenilo. Izven šole je še verouk in gasilske vaje maja. Pa je pri 3 mulcih kar veliko logistike in dela. :D
Meni se zdi da vsaj en noce igrati instrumenta oz. bi nekaj drugega, drugi pa noce k verouku ;(( Najlepse je ko stars misli, kaj otrok hoce in ga potem sili v taksne in drugacne krozke, hobije.
No mislim, ce mogoce se pa motim in so vsi kricali na glas da hocejo igrati instrument in hodit k verouku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

111111111111 ::

m0LN4r je izjavil:

Meni se zdi da vsaj en noce igrati instrumenta oz. bi nekaj drugega, drugi pa noce k verouku ;(( Najlepse je ko stars misli, kaj otrok hoce in ga potem sili v taksne in drugacne krozke, hobije.
No mislim, ce mogoce se pa motim in so vsi kricali na glas da hocejo igrati instrument in hodit k verouku.

Seveda so vsi kričali, da hočejo. :D

Sicer ne vem ali imaš kaj otrok ali ne, ampak glasba in igranje inštrumenta se priporoča za razvoj možganov, poleg tega pa imajo vsi trije krasen posluh. Edino česar sem res kriv, da sem tavelikega usmeril v bobne, da sem doma lahko kupil baterijo. :D

Verouk, je pa bolj iz naslova tradicije, kmečkega okolja, pa škodi tudi ne, da se za mizo pogovarjamo o bogu, duši, energiji, smrti, življenju po smrti itd... So včasih zanimive debate, pa še na vsakih nekaj let imamo žur, pa jaz imam doma mir, ker je to velika želja moje žene.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Utk ::

A to tiste iste žene, znanstvenice, dohtarice, ki verjame v znanost, ali imaš več žen? Očitno ni spet tako, da bi TOLK verjela v znanost kot v Janšo...

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:



Verouk, je pa bolj iz naslova tradicije, kmečkega okolja, pa škodi tudi ne, da se za mizo pogovarjamo o bogu, duši, energiji, smrti, življenju po smrti itd... So včasih zanimive debate, pa še na vsakih nekaj let imamo žur, pa jaz imam doma mir, ker je to velika želja moje žene.


To je kar hardcore indoktrinacija, ker sprejmes dosti predpostavk. Lahko skodi sposobnosti kriticnega razmisljanja. Ali pa so froci najmanj zmedeni, ker enim zgodbicam se verjame, drugim pa ne.

CiClon ::

Ujetnik sistema postaneš s tem, ko tako kot vsi ostali samci po vsi sili hočeš dobiti samico in z njo iti v zvezo, kar potem vodi v otroke itd. In potem je treba garbat za evre, da je za štalco pa za otroke, pa dokler ne končajo faksa itd. Pa vmes je treba garbat za nov avto, da ne bo samica začela gledat k sosednjemu samcu z boljšim/novejšim bavarcem.

Velika večina nas je indoktrinirana v obrazec šola-služba-dobit babo-naredit otroke-bajta/avto/stroški-penzija in je to smatrano kot normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Utk ::

Pa kaj je vam res življenjski cilj nekoč nekega dne do smrti ležat na kavču pred netflixom?

Pa nimam nič proti, da nekdo živi od pasivnih dohodkov, hvala bogu, jaz bi tudi. Ampak če je potem teh tolk, da imaš dejansko nekaj za trošit, ker časa imaš res potem ogromno. Ne pa da moraš potem životarit s tistim jurjem na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dilema z nepremičnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12610515 (3577) c3p0
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43275144 (60943) damirj79
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691117389 (100270) Mato989
»

Stanovanjski kredit - izračun (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11132400 (29442) Ganon
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326495 (23404) bender rodri

Več podobnih tem