» »

Zmogljivost optičnega omrežja oz. priključka

Zmogljivost optičnega omrežja oz. priključka

RoccoLoco ::

Pred kratkim sem bil na A1, ker sem želel zamenjati ponudnika in, ker želim hitrejšo internetno povezavo. Želel sem vsaj 200Mbit/s, vendar me je gospa tam opozorila, da optično omrežje v našem kraju ne podpira hitrosti višjih od 100Mbit/s. Ker se mi je zdelo vse skupaj malo sumljivo, sem šel zadevo preverit. In res, zmogljivost optičnega priključka na mojem naslovu (in našem kraju nasploh) je domnevno omejena na 100Mbit/s, vsaj po podatkih AKOS-a.

 podatki priključka - akos

podatki priključka - akos


Slika je zajeta s pregledovalnika: https://gis.akos-rs.si/

Zanima me, če se da priključek posodobit za višje hitrosti (in kako), ali je dejansko celotno omrežje omejeno na to hitrost. Ker potem ne razumem kakšna je poanta, da ponudniki sploh imajo pakete z višjimi hitrostmi. Ker kolikor gledam na AKOS-u, je večinoma povsod ta limitacija priključkov. Je mogoče ta podatek v AKOS-u napačen?

Wrop ::

Saj ti piše minimalna zmogljivost. Pri meni sem pri enem kabelskem ponudniku imel več kot piše, pri drugem optičnem pa toliko kot piše oz. kolikor sem vzel, dalo bi se pa več.
Zagotovo pa boš izvedel, če pokličeš in vprašaš.

hojnikb ::

Mogoče je to kakšna OŠO optika, kjer niso nadgradil media koncerterjev za končne uporabnike, hence omejitev 100mbit na userja.
#brezpodpisa

mn ::

Tisto ni relevanten podatek. Na mojem tudi piše 100 Mbit/s, imam pa paket na 300 Mbit/s, preizkušeno s speedtestom.

Drugo je pa, kaj so v vaši občini potegnili. Jaz imam T2 optiko - beri T2 jo je napeljeval s svojimi sredstvi.

starfotr ::

Najbrž je vgrajena oprema samo za 100 M.

Mogoče bodo kasneje nadgradili.

Lahko pa je to samo splošni podatek. Na https://www.e-prostor.gov.si/ tudi za mojo lokacijo s telekom optiko kaže samo 100 M, pa imam GPON in lahko naročim višje hitrosti od 100 M, če hočem.

Vesoljc ::

meni na oso dolenjska (trebnje) a1 ni mogel ponudit vec kot 100. presaltal na t2, zdej imam 300.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

tomaz- ::

pri meni kaže ravno tako 100Mbit, pa imam 750/150 brez problema / lokacija Kamnik

FoxKnox ::

Na OŠO optiki lahko gostujejo vsi operaterji, seveda vsak s svojo opremo.Od števila uporabnikov je potem tudi odvisna kvaliteta in kvantiteta, pač kolikor vlagajo v opremo.Osnova je 100 Mbit, ostalo je odvisno od operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

starfotr ::

Ni res. Operaterji najemajo kapacitete pri OŠO upravljalcih omrežij, ko pogosto nimajo pojma, nočejo investicije v novejšo opremo ali pa je predrago za najem višjih hitrosti.

Obstajajo tehnične in birokratske ovire ali pa celo oboje skupaj.

Alexius Heristalski ::

Včasih se te omejitve tudi odpravijo, če je zanimanje. V sosednji občini imajo OŠO s stikali 100 Mb, vendar jih je T-2 nadgradil s svojimi in ponudil višje hitrosti.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DeeCoy ::

Jamrate za 100 mb/s, eni mamo doma na bakru 4. Sedaj koristimo lte 20/4. Ni meje izgleda..

shadeX ::

Imam OŠO Optiko, dobil nekaj dni nazaj in dosegam 340Mbit (paket / teoretična 350).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116210392 (2063) starfotr
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610710 (1503) Lightning5
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677989 (20394) Tilen
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344889 (2395) w0mbat
»

Telekom optika-paket modri (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10728312 (18838) ufek

Več podobnih tem