» »

Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni za parkitanje?

Se splača pritožiti mestnemu redarstvu glede kazni za parkitanje?

Netrunner ::

Situacija je taka. Na konec metelkove v Mariboru je pločnik na katerem se parkira že od kar pomnim saj je pomankanje parkir placov v okolici. Na tistem pločniku so pred leti narisali črte za parkiranje in dali tablo "P", tako da so ga spremenili v parkirišče. Vse to je vidno če greš na google street view. Table "P" ni več, saj nevem kdaj so jo uničili ali odstranili, pa črt tudi že dolgo časa niso na novo pobarvali. Črte so delno še vedno vidne, malo so meglene vendar so. Vsi tam še vedno parkirajo.

V nedeljo sem tudi jaz tam parkiral in v ponedeljek zjutro je na vseh avtomobilih obvestilo redarstva in kazen za parkiranje na pločniku !!

Jutri bom vsekakor poklical one telebane na redarstvo in se ustno pritožil pa da vidmo kaj bo. V kolikor ne bo poslušnosti me zanima kaj se bolj splača če sploh kaj:
1. Plačati 40€ polovičke in se pritožit ter zahtevati vračilo kazni
2. Plačati 40€ in pozabit in nikoli več tam parkirat (to ni ravno dobra opcija ker potem je riziko parkirat na 70% površil v okolici saj nikoli neveš kdaj boš dobil spet kazen).
3. Nič plačati in se pritožiti ter upati, da gre pritpžba skozi, da ne dobim potem cele kazi 80€
4. Nekaj tretjega... ? predlog...

Za info o podobnih izkušnjah se zahvaljujem
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

solatko ::

  - V MB sem se čudil, ko sem prišel pred 5-imi leti iz LJ, kako neureejeno je parkiranje. Ploščad na Kardeljevi je zabasana z avtomobili (zvečer 40), če prav je označeno, da se parkirat ne sme, ker je namenjena intervenciji gasilcev,... V LJ kaj takega ne vidiš, saj so vse gasilske poti lepo prazne. Kaj se bo zgodilo, če v stolpnici resno zagori, mi ni jasno.
Če pp ni lepo označen, pač parkiraš na lastno odgovornost in včasih, ko je kak redar slabe volje, dobiš listek, če prav je bilo veliko let, parkiranje tam dovoljeno, večinoma legalne pp kar lepo na novo pobarvajo vsako leto, divje pa pustijo pri miru, table pač ni več, črt pa tudi kmalu ne bo več in bo šlo za navadni pločnik, ki ga sicer nihče že leta ne uporablja, ampak parkirat se pa gor ne sme.
Zato je moj predlog, plačaj polovičko in potem poizkusite stanovalci doseč pri občinski upravi, da bo to zopet pp.
Delo krepa človeka

fujtajksel ::

Dvomim da boš kaj dosegel proti redarstvu brez sposobnega odvetnika.
Poglej čigavo je zemljišče in kakšna je namembnost.
Če si zelo prepričan v svoj prav, pokliči policijo - sicer sodišče rado po defaultu sledi argumentaciji redarstva, tudi če je neumna (npr "parkiranje na površini ki ni namenjena parkiranju", čeprav je slednje daleč od očitnega).

joze67 ::

Če plačaš polovičko, se s tem strinjaš z ugotovljenim stanjem. Pritožbe ni več (polovička je namenjena prav temu - hitro zapiranje primerov brez nesmiselnih "no ja saj ta prva je zastonj" prizožb).

Na pločniku se ne parkira, če ni posebej označeno.
65. člen (ustavitev in parkiranje)
(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
1. na prehodu za pešce, stezi za pešce, pločniku ali v območju za pešce. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče;
(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.


Ker prepisane signalizacije ni, je primer kristalno čist. Opcija 2. Lahko pa ugotoviš, kdo upravlja s cesto (državna/občinska/...) in tam lobiraš, naj, če je tehnično mogoče, zarišejo parkirna mesta na pločnik ali kako drugače uredijo problem parkiranja.

Še ena malenkost. Redarstvo tipično (tj, v Ljubljani :D) pusti obvestilo, na katerega se ne moreš kaj dosti pritožiti. Kot se ne moreš pritožiti, da zunaj dežuje. Obvestili so te, pika. Ti lahko reagiraš na to obvestilo in zapreš postopek, preden se sploh začne, sicer pa pride na dom uradni dokument o prekršku in takrat se lahko pritožuješ. V ta namen na listku verjetno piše, morda celo z velikimi črkami, na obvestilo ni pritožbe. Ko tega dobiš, začne teči 8-dnevni rok za plačilo polovičke (tisto obvestilo ti lahko katerikoli mimoidoči dobronamerni občan sname in ti prihrani tole razburjenje vsaj do uradnega dopisa).

MoRp ::

Google street view je sicer iz leta 2013 ampak, ko se "zapelješ" po Metelkovi od enega konca do drugega, je vidna vsa razsežnost štajerske prometne mentalitete. Kljub vsemu pa se strinjam s tabo da če so črte narisane na tleh potem si parkiral sakladno s prometno signalizacijo (črte na tleh so tudi signalizacija). Glej tretji odstavek 65. člena ZPrCP - (3) Če so parkirna mesta označena s predpisanimi označbami na vozišču ali na drugi prometni površini, je dovoljena ustavitev ali parkiranje le v skladu s temi označbami. Razumem, da gre za spalno naselje, vendar če pogledaš po vaših ulicah resničo parkirate vsepovprek. Pločniki pa so komplet zaparkirani, kar ni ok. Tvoj primer pa tudi ni ok, če so se odločili, da ukinejo PM, potem ni dovolj, da umaknejo tablo ampak bo treba zbrisati tudi črte. Celo več če se slučajno pojavi znak prepovedano parkiranje in ustavljanje (okrogel znak modro ozadje rdeč križ), le ta ne velja na pločniku ampak na vozišču. Postavljalci tega znaka in marsikdaj tudi redarji/policisti tak znak upoštevajo kar vsepovprek (kjer jim tisti trenutek paše). Dobro napisan ugovor bi moral pasti na prvi stopnji, če ne bo padel na drugi. Se ti da ukvarjati s tem, to veš samo ti :-)

Netrunner ::

@solatko => parkirišča so kar problem saj le teh je premalo in zato se parkira praktično povsod kjer se to da.

@fujtajksel => Nisem prepričan v svoj prav, samo situcija tam je nejasna in nepravična do nas.

@joze67 => Jasno je, da se na pločniku ne parkira vendar tam včasih je bilo parkirišče in sledovi le tega so prisotni. Jasno bi tudi bilo, da če ni table ni parkirišče vendar v tistem okolišu marsikatere table ni saj jo je ponoči kdo zbil in je par let niso zamenjali. Kako naj vem ali so tisti "P" odstranili ali samo čaka na menjavo. Ni realno da to spremljam in se zanimam na občini, da vem kje lahko parkiram in kje ne, saj tam okoli je precej takih nejasnih primerov. Tam je prehodnost ljudi praktično nična in pločnik je na obeh straneh ceste, tako da tisti pločni res ničemur ne služi razen parkiranju avtomobilov.

@MoRp => ja podatki na googlu so precej stari, za tiste črte pa težko reči ali so veljavne ali ne saj že 2013 so bile slabe, sedaj so praktično "meglene" vendar še vedno vidne. Parkira pa se res vsepovsod ker je avtomobilov preveč in parkirišč premalo. Občina pa nič ne naredi na temu da bi se kaj popravilo, raje pošljejo redatje ... Ne da se mi ubadat s pritožbami ipd. in zaradi 40€ me ne bo pobralo vedar tukaj se gre za princip in krivico ...vsaj po mojem mnenju. Plačat in pozabit je najboljša opcija vendar problem je ker potem nevem kje bom lahko sploh parkiral, da se bom 100% izognil kazni v prihodnosti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Sem se ravnokar pozanimal na mestno četrt kaj se dogaja in pravijo da tudi oni niso bili nič o tem obveščeni in da so že sklicali sestanek glede situacije ter prosili da naj redarji dajajo samo opozorila in ne kazni.

Znak so baje odstranili nekje v sredini januarja.

Super občina ni kaj...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

solatko ::

  - Po vseh starih mesnih četrtih celega sveta, je parkiranje problem, v LJ blok s 110-imi stanovanji, nima niti enega pp in se moraš pač temu prilagodit. To ni kriva občina, temveč arhitekti, ki ob gradnji niso predvideli razvoj avtomobilizma. Ko so v 60-ih letih prejšnjega stoletja zidali nove soseske, je bil morda 1 avto na blok z 20+ stanovanji, danes pride v povprečju 25 vozil na tak blok. Oddajanje 3-sobnega stanovanja, pripelje 6 študentov v 6-ih avtomobilih, kateri pridejo v nedeljo proti večeru, parkirajo in do petka vozil ne premikajo, namesto, da bi prišli z javnim prevozom ali, da jih pripeljejo starši.
Parkiranje kjer se da in ni nujno, da se sme pač nosi določen riziko (plačilni nalog), ravno tako, si vsi želijo parkirati zastonj, kar je bila dobrina sistema iz katerega smo pobegnili, ob nakupih v tujini smo že takrat veselo plačevali parkiranje, ker v kapitalizmu ni nič zastonj, mi pa bi se radi šli kapitalizem, ob enem pa imeli na pol zastonj družbena stanovanja, zastonj parkiranje, čisto poceni ali zastonj vrtce in šolo, zastonj zdravstvo, socialno varstvo,.... no goo!
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

AndrejS ::

Torej če postavijo semaforje , se lahko pri rdeči skozi vozim, ker jih prej ni bilo ?

Motion ::

Mene pa zanima kdaj lahko kličejo pajka in kdaj lahko sam kazen napišejo. Običajno če oviraš promet, pešce, kolesarje, nujne službe je razumljivo (intervencijska pot, pločnik , kolesarka pot).. še kje?
Pred leti sem mel eno izkušnjo na dolgem mostu ko so ga prenavljali. Parkiral sem na travi, se pravi ne na poti al pa na pločniku ali kolesarski poti kjer bi lahko koga oviral ampak na travi (pa tisti dan sigurno ni kosil :))) in mi je pajk prišel po avto.

Netrunner ::

@solatko => strinjam se s tabo, kaj pa praviš na konkreten primer kjer v soseki, v kateri je pomankanje parkirnih prostorov brez očitnega razloga odstranijo par mest? Tisti pločnik ne služi ničemur, zato je bil spremenjen v parkirišče.

@AndrejS => ni ravno primerjava na mestu.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

njyngs ::

Bi rekel, da pajek pride, ko vozilo je vozilo parkirano na neustrezen način in ovira druge udeležence v prometu. Pred našim blokom zaradi primankljaja parkirnih mest dost ljudi parkira na pločnik, ampak s tem kompletno zablokirajo pločnik in se potem pešci (sploh otroci so težava) morajo sprehajat po sredini ceste. Vsake toliko se pred blok pripelje pajek in jih vse odpelje - še pred tem jim redarji nabijejo svoje ovojnice, da je strošek še večji.

Netrunner ::

Blokiranje pločnikov kateri so v uporabi je problem ja, tisti ki ne služijo ničemur pa ne vi smeli biti. Drugače pa redarji nikoli ne odpreljejo avtomobila takoj ampak dajo ovojnico in se po cca dveh urah vrnejo in če je avto še tam ga pride iskat pajek. Vsaj tako je v MB
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ahim ::

joze67 je izjavil:

Na pločniku se ne parkira, če ni posebej označeno.
65. člen (ustavitev in parkiranje)
(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
1. na prehodu za pešce, stezi za pešce, pločniku ali v območju za pešce. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče;
(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo 1., 4., 7., 9., 16., 18., 19. ali 21. točko četrtega odstavka tega člena.


Ker prepisane signalizacije ni, je primer kristalno čist.

Kot je OP napisal, talne ozacbe so. Morda niso v skladu z omenjenim citatom, ki si ga prilepil zgoraj, ampak je to OPjeva krivda ali krivda upravljalca? In kje je potem podlaga za kazen redarstva?

Blinder ::

Dobil sem kazen za parkiranje. Znotraj naselja so vinogradi, med vsaj parom teh vinogradov gre makadamska cesta. Itak nobene žive duše tam. In sem nalašč prevozil 100 m po makadamu, preden sem pustil avto ob poti, da ne bo zgledalo, da sem si udobno parkiral avto. Dva kolesa sta bila na makadamu ampak, prostora je bilo še več kot dovolj za it mimo.
Od česa je odvisno, če je kazen za parkiranje na takem mestu utemeljena? Kaj pa, če bi bil npr. lastnik vinograda?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

c23po ::

Na kazni piše na osnovi česar je utemeljena.
Računalniki nimajo spominov.

Legon ::

To ali si lastnik vinogradi nima nič kaj dosti s prometnimi predpisi. Poglej na podlagi katerega člena si dobil kazen in to je to. Načeloma se na cesti, kjer vozišča niso ločena s sredinsko črto, ne sme parkirat ob robu.

Blinder ::

Ustavitev in parkiranje je prepovedano na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozili ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas, bankina itd.).

Če me spomin ne vara piše, da je promet dovoljen samo za lastnike tistih pač kmetijskih površin .
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Blinder ::

Blinder je izjavil:

Ustavitev in parkiranje je prepovedano na vseh prometnih površinah, ki niso namenjene prometu vozili ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil (npr. cestno telo, cestni otok, odstavni ločilni in robni pas, bankina itd.).


Na znaku pa piše, da je promet dovoljen samo za lastnike tistih pač kmetijskih površin.
Vidim pa, da imajo tam neko svojo problematiko. Bil je nek plac, kjer so ljudje parkiravali avte, letos so nasuli zemljo, da se ne da parkirat. Prostor je še vedno prazen, ampak se z avtom do njega ne da prit. Pešpota ne želijo uredit ali pločnika za pešce. Redarji pogosto delijo kazni tudi na drugih lokacijah v tistem naselju. Zgleda, da želijo odrivati ljudi stran od tiste lokacije.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

MIHAc27 ::

Mah pritoževat se je po moje brez veze.
Jaz sem šel enkrat, ker so mi pred lastnim stanovanjem, kjer sem vsak dan parkiral 10 let napisali kazen. Del javne ceste je bil še naš, sem mislil, da mi bo kaj uspelo, pa sem hitro videl, da bolje da plačam takoj polovičko pa je.

Redarji so pa prišli, ker je bil nek spor 2 ulici stran, in jih je nekdo poklical, potem so pa še malo okoli šli....

feryz ::

Blinder je izjavil:

Dobil sem kazen za parkiranje. Znotraj naselja so vinogradi, med vsaj parom teh vinogradov gre makadamska cesta. Itak nobene žive duše tam. In sem nalašč prevozil 100 m po makadamu, preden sem pustil avto ob poti, da ne bo zgledalo, da sem si udobno parkiral avto. Dva kolesa sta bila na makadamu ampak, prostora je bilo še več kot dovolj za it mimo.
Od česa je odvisno, če je kazen za parkiranje na takem mestu utemeljena? Kaj pa, če bi bil npr. lastnik vinograda?
Ti imaš še srečo.
Jaz sem avto pustil zunaj Dunaja, ker smo imeli piknik v nekem gozdičku. Ravno tako na neki njivi, celo malo peska je bilo, kot nalašč za avto.
Rezultat je bil, da so mi "ukradli" avto, kasneje pa še 330 evrov računali za ta podvig.
In hvala k..., da ima avto vgrajen GPS, ker ga drugače nikoli ne bi našel, ob dveh ponoči, na drugem koncu Dunaja.
Je bil pa vsaj Uber poceni, 17 evrov za 22 km.

Blinder ::

So ti ga s pajkom odpeljali?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Blinder - A je tako težko napisat obrazložitev kazni in kolikšna je bila ali je bila za parkiranje 80€ ali za parkiranje na zelenici (nekje 200€)?
Delo krepa človeka

feryz ::

Blinder je izjavil:

So ti ga s pajkom odpeljali?
Yep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zasedeno obračališče v slepi ulici (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
637622 (4232) Landscapes1
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59399835 (17701) UganiKdo
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11727470 (23300) solatko
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479774 (6193) Malajlo
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50946468 (34733) Mehmed

Več podobnih tem