» »

Formula 1 2022

Formula 1 2022

««
91 / 99
»»

AvtoR ::

Pa daj no nehaj že enkrat, še kr delaš dramo iz tega pa je že več kot leto proč. Ko so pri Mercu proslavljali so že vsi vedeli, da je z Maxom vse vredu. Ti pa tu tak pišeš kot, da je Max bil napol mrtev v bolnici. Vsi vozniki gredo po večji nesreči na pregled v bolnico, nič novega.


Me prav zanima, koliko tvojega jokanja bi bilo tule, če bi bila obratna situacija in bi Max torpediral Lujza. Odvzem vseh točk in podobne bedarije verjetno...
Dejstvo pa je, da FIA zadnjih nekaj let kar nprej spreminja pravila v prid Mercedesa, tudi letos zaradi delfinčkanja.

skyform ::

Daj nehaj že jokcat dojenček. Max ti zmaguje ti pa še kar jokcaš, kaj bi eni sploh radi. Ste jokcali, ko sta Vettel in Hamilton zmagovala in še kar jokcate, ko Max zmaguje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

BT52 ::

springfield je izjavil:

BT52 je izjavil:

RB je dobro vnovčil vsak cent. Ni drugih besed. Potem pa še gledamo CFD podatke, ko je en na f1T poizkušal simulirar pravilnik dvignjenega dna za drugo leto. Postanejo rezultati en velik YIKES. Konkurenco je lahko strah RBja.

Lahko samo cestitamo FII. Naredijo pravilnik ("v duhu pravil"), da bi vecino DF pridobili z ground effectom, potem pa kaznujejo ekipe, ki so se tega drzale.


Ne. Kaznujejo ekipo, ki je upogibala desko, kar je siva cona pravilnika. Že samo dejstvo, da je RB naredil univerzalen koncept jim lahko damo kapo dol. Skakanje nikoli ni bilo dobro za sliko f1 in tudi konec koncev tudi za zdravje dirkačev, kateri so trdno pripeti na šasijo. Plitična igra je del F1. Bolje me skrbi za Mercedes. Ubili so Ferrari in tudi do neke mere tudi sebe za drugo leto.

springfield ::

Vsi so upogibali desko. Ampak to ni vplivalo toliko na performance. Vpliva pa, ce dvignes bolid in izgubis ground effect, kar je bil baje point spremembe pravil. Ampak je napacni ekipi uspelo zadet s tem konceptom.
Skakanje so imele ze vse ekipe pod kontrolo. Edino Mercedes je jokal in pretiraval, da so dosegli svoje.
Politicna igra je del F1, dokler Ferrari kaj ne pridobi, ne? Takra pa Ferrari International Assistance.

d4vid ::

TL;DR

Kje gledate F1 prenose, imam A1 in free to air satelitsko. Se da kje gledat brezplačno?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BT52 ::

@Springfield

Ma ja celotni dizajn je bil delan za povsem drug setup in razporeditv aero teže. Zdaj pa je vse narobe in neustrezno. COP metrika jih je omejila z setupom vzmetenja in posredno z delovanjem (predvsem prednjih) gum. Potem nadaljnje več ne morejo približat dirkalnika k tlem in pokompenzirat izgubo mehanskega oprijema, ter malo slabšega L/D razmerja.

Potem nimajo več nič od proračuna in zdaj so ostali z dirkalnikom, ki je nezanesljiv in ga zaradi obsežnosti konceptualnih rešitev ne morejo popolnoma predelat. Skratka izgubljajo dragoceni čas. Politično pa tukaj ni pravičnega sistema...

ZveeZ ::

d4vid je izjavil:

TL;DR

Kje gledate F1 prenose, imam A1 in free to air satelitsko. Se da kje gledat brezplačno?

Pri A1 shemi predvajajo F1 na enem nemskem programu (ORF semizdi) ampak je zaradi licence zatemnjen v casu prenosa.
Jaz imam sposojen EON account od kolega in gledam na pcju.

springfield ::

BT52 je izjavil:

@Springfield

Ma ja celotni dizajn je bil delan za povsem drug setup in razporeditv aero teže. Zdaj pa je vse narobe in neustrezno. COP metrika jih je omejila z setupom vzmetenja in posredno z delovanjem (predvsem prednjih) gum. Potem nadaljnje več ne morejo približat dirkalnika k tlem in pokompenzirat izgubo mehanskega oprijema, ter malo slabšega L/D razmerja.

Potem nimajo več nič od proračuna in zdaj so ostali z dirkalnikom, ki je nezanesljiv in ga zaradi obsežnosti konceptualnih rešitev ne morejo popolnoma predelat. Skratka izgubljajo dragoceni čas. Politično pa tukaj ni pravičnega sistema...

In to je problem, da FIA lahko tako kljucno poseze v prvenstvo (saj se ne bi kaj dosti spremenilo, ker pac Ferrari), ker ena ekipa fejka in zrtvuje zdravje svojih dirkacev, da nekaj profitira. Ampak zdaj pisat neke hvalospeve RB, katerega koncept je zacvetel komaj po spremembi pravil, je malo mimo. Imelo so pac sreco, da se je obrnilo v njihovo smer. Z osnovnimi pravili sem se vedno preprican, da je imel Ferrari boljsi pristop. Kar se je tut kazalo na stezi.

skyform ::

ZveeZ je izjavil:

d4vid je izjavil:

TL;DR

Kje gledate F1 prenose, imam A1 in free to air satelitsko. Se da kje gledat brezplačno?

Pri A1 shemi predvajajo F1 na enem nemskem programu (ORF semizdi) ampak je zaradi licence zatemnjen v casu prenosa.
Jaz imam sposojen EON account od kolega in gledam na pcju.


Tak je najbolj pametno ja. Tak sma z tudi bratom nardila on ima T2 in sem mu dal, da lahko gleda F1 preko eon aplikacije, jaz pa npr uporabljam njegov netlifx. Je treba izkoristit dokler se še to da, ker ko bodo enkrat začeli zadeve vezat na ip naslov več ne bo tole šlo. Za netlifx se že govori, da bodo kmalu nardili, da bo vezano na ip naslov oz tisti, ki bodo uporabljali več ip-jev bodo dobili dodatne stroške med 9,99€ - 19,99€. Btw ORF pa je avstrijski in ne nemški program. ;)

AvtoR ::

skyform je izjavil:

Daj nehaj že jokcat dojenček. Max ti zmaguje ti pa še kar jokcaš, kaj bi eni sploh radi. Ste jokcali, ko sta Vettel in Hamilton zmagovala in še kar jokcate, ko Max zmaguje.


Nisem noben Maxov navijač.
Če pa kdo joka v tej temi, si to ti!
Na tvoj nizek osebni nivo se pa ne mislim spuščat. Case closed.

Scorpy84 ::

skyform je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

d4vid je izjavil:

TL;DR

Kje gledate F1 prenose, imam A1 in free to air satelitsko. Se da kje gledat brezplačno?

Pri A1 shemi predvajajo F1 na enem nemskem programu (ORF semizdi) ampak je zaradi licence zatemnjen v casu prenosa.
Jaz imam sposojen EON account od kolega in gledam na pcju.


Tak je najbolj pametno ja. Tak sma z tudi bratom nardila on ima T2 in sem mu dal, da lahko gleda F1 preko eon aplikacije, jaz pa npr uporabljam njegov netlifx. Je treba izkoristit dokler se še to da, ker ko bodo enkrat začeli zadeve vezat na ip naslov več ne bo tole šlo. Za netlifx se že govori, da bodo kmalu nardili, da bo vezano na ip naslov oz tisti, ki bodo uporabljali več ip-jev bodo dobili dodatne stroške med 9,99€ - 19,99€. Btw ORF pa je avstrijski in ne nemški program. ;)


Ni problem, naredis doma vpn na rotuerju, pa das kolegom, sorodnikom dostop, prav tako oni obratno tebi.

skyform ::

AvtoR je izjavil:

skyform je izjavil:

Daj nehaj že jokcat dojenček. Max ti zmaguje ti pa še kar jokcaš, kaj bi eni sploh radi. Ste jokcali, ko sta Vettel in Hamilton zmagovala in še kar jokcate, ko Max zmaguje.


Nisem noben Maxov navijač.
Če pa kdo joka v tej temi, si to ti!
Na tvoj nizek osebni nivo se pa ne mislim spuščat. Case closed.


Me veseli, da je case closed in upam, da je to bilo prvič in zadnjič, da sem imel s teboj debato, tako da me prosim v prihodnosti ne citiraj več.

PrimozR ::

scythe je izjavil:

no comment je izjavil:

Vsak cent je sekunda.

(čeprav včasih moštva s 100mio višjim proračunom niso prišla niti pod manj kot sekundo zaostanka)


Vse je odvisno, kakšne ljudi imaš v ekipi, če nimaš prave ekipe, ti tudi 100mio ne bo pomagalo. Nimajo vsi takšne ekipe kot RBR,Ferrari, Mercedes...itd.

Kaj točno od take ekipe ima Ferrari??? :D

no comment je izjavil:

Nobenem še ni zmanjkalo denarja tako kot Mercedesu lani, ko baje ni mogel v dirkalnik vložiti niti centa po Silverstonu.

Tako, da so na vsaki dirki potem imeli nov motor?

no comment je izjavil:

Ko je sankcioniranje po pravilniku lahko predmet debate...

Možno samo pri "pravih" fenih športa!

Mercedesovih, kakopak.

springfield je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

Ce je predpisana kazen dovolj stroga napram gainu pri krsenju pravila je druga debata.

To je bolj ali manj definicija primernosti.

Ampak to je na regulatorju, ne na pristranskih fanih.

d4vid je izjavil:

TL;DR

Kje gledate F1 prenose, imam A1 in free to air satelitsko. Se da kje gledat brezplačno?

https://www.vipbox.lc/sky-sports-f1-sky...

Use adblock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Tilen88 ::

Pred F1TV sem spremljal

https://f1livegp.me/f1/live3.html

haha :D ta muzika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

skyform ::

No crash, neverjetno!

Skyman ::

alonso ze vlakec drzi

BT52 ::

Hmm Merc na MED.

Tilen88 ::

In to hiter merc na med.

BT52 ::

Ferrarija na S kekw - RIP

Skyman ::

cakajo na plan C-crash prvih:))

BT52 ::

Verstappen bo spet oddelal Prostovo šolo. Razen, če Merc ima še rezerve. Done deal.

Tilen88 ::

Pustimo se presenetit.

BT52 ::

Iluzija, da je Merc blizu, kar srhljivo.

b3D_950 ::

Not just Max Verstappen but Red Bull team - including Christian Horner - will not speak to Sky Sports at today’s Mexican GP. Boycott is “indefinite”.

ha
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::

po 10in krogih Ferrari zadaj 10 sekund.
ehh sky pa je tak pristranski, da glava peče. Samo Anthony, Karun in Brundle so spoštovanja vredni. Vsi ostali so patetični.

Na F1TV Hinchlif zadnji dve dirki zmaga. Da ne omenjam odličnih Palmerja, Edwartsa, Colinsa...

Skyman ::

jaz tega palmersa ne prebavljam"brihtn" kot da je 20x prvak v resnich pa goatifi bil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

BT52 ::

Zakaj? :D Ne kot dirkača, ki je bil privilegiran. Samo tip je samokritičen IMO.

Tilen88 ::

jst mam druge komentatorje an F1 tv so mi ljubši

BT52 ::

GP Maxov inženir je vedno hladen, kot špricer haha

robot heh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Tilen88 ::

Men je on dbest :D pa nisem rbr fan

BT52 ::

Zakaj pa bi mogel bit fen koga. Če priznaš kvalito, kjer je očitna. Samo folk misli, da vedno gre za neko merjenje k***a. >:D

Dokaz zadnjih par strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Skyman ::

Pa smo ze pri 5s :))

BT52 ::

pa še fasu bo z novo napako race ban LOL

Tilen88 ::

Meh jst nism niti prebiral tega prerekanja na forumu zadnjih par strani. Kar je je, lahko se na glavo postavimo pa se stvari ne bodo spremenile.

BT52 ::

Ohh že plan C

Skyman ::

Evo nic se nism zmotil lec hoce plan C

skyform ::

Ferrari že spet z svojimi plani.

Tilen88 ::

Kaj bo to 1 stop tudi za Soft gume ? nekako se držijo

BT52 ::

Mogoče plan F? Question hhaha. Ne vem enkrat se bo zgodilo.

Tilen88 ::

Mogoče bo pa merc le dosegel danes to, kar poslušamo že od 3tje dirke 8-)

BT52 ::

LOL kaj majo to Ferrarijeve mehanike zadnji dve dirki

Tilen88 ::

Tole bo še zanimivo :o

BT52 ::

Hmm za 1 stop do težka. Samo ni nemogoče. Gledano na karakteristiko RB vs Merca.

Prehitet bo težka. Merc je bil 4kph down proti RBju

Mexico nikol ni bil za 2 stop se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Tilen88 ::

BT52 je izjavil:

LOL kaj majo to Ferrarijeve mehanike zadnji dve dirki

ferrari je pa dobu od RBR ... 2.3sec :))

BT52 ::

Uhh a res. BRUH

Well...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

Tilen88 ::

In pol takoj 3.5 na sainzu lol

Drgač merc ma tole dirko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Skyman ::

ja ce ne zna natikat gume :))

BT52 ::

Kot da bi prvič gumo gor dajal. Ti italijani. Hopeless.

skyform ::

Hamilton več nima šans za zmago, kaj so pri Mercu razmišljali z hard. Sedaj še ima samo Russell šanse.

Skyman ::

še ta bo sel na hard
««
91 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916431749 (199748) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375201112 (121504) ripmork
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616181409 (115969)          
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975229090 (143017) kosta

Več podobnih tem