» »

Kosilnica - blokiran vžig z vrvico

Kosilnica - blokiran vžig z vrvico

davorkat ::

Zdravo,

doma imam 4 taktno samohodno kosilnico z motorjem Briggs & Stratton 950.

Kosilnice ne morem zagnati, ko sem jo nazadnje uporabljal je delala brez težav, zdaj pa ne morem potegnit vrvice za vžig (kot da bi se zagozdila).

Snel sem pokrov in zgleda vse OK in zgleda vse OK (vrvica ni nikjer zagozdena, nič ni sneto), potem sem obražal nož in cca en krog se obrača brez težav, nato se ustavi. S silo se ga da premaknit naprej nato znova en krog brez težav nato malo spet stežka in znova lepo naprej...

Ima mogoče kdo kako idejo ?

Lep pozdrav,

Davor

fikus_ ::

Ko vrtiš nož, je ok, da se ne vrti kar tako (4t motor).
Four-stroke engine @ Wikipedia

Je mogoče, da bi voda prišla v cilinder kosilnice?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Ja, ne rabi se vrtet kar tako, ampak če se pa res noče, potem ga niti špaga ne bo obrnila, oz. boš moral potegnit s toliko več sile. Upajmo da z malo manj kot pa zdrži vrvica....

darkolord ::

Motor nima zavore?

Invictus ::

Velika verjetnost je, da je prisla voda not inje vse skupaj malo zarjavelo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

davorkat ::

Možno ker je bila kosilnica zunaj dva dni ko je deževalo, sicer pod streho vendar ob robu.

Kaj v tem primeru ? Na silo vžigat ?

Lp

zrno ::

Poglej če se ti sprosti zavora ko potegneš ročico. Vzemi ven svečko in parkrat potegni. Lahko da jo je zalil bencin.
l.p

greedy ::

davorkat je izjavil:

Možno ker je bila kosilnica zunaj dva dni ko je deževalo, sicer pod streho vendar ob robu.

Kaj v tem primeru ? Na silo vžigat ?

Lp

Je bila na nagibu? Da se ti ni olje nateklo v cilinder in je hydraulic-lockan. Svečko ven, stisni ročko in potegni. Pri teh tipih motorja ima pokrovček rezervarja vdolbino, na sredini je pa oddušnik. Bravo Briggs. Tam se namreč, če je kosilnica na dežju, nabere voda, ki počasi kaplja v rezervar.

Zimonem ::

Si vzel dol kolut z zaganjalno vrvico ali samo pogledal?
Sicer pa bo&s mašine, če se ti da šraufat kupiš dve donatorki za rezervo. Dobiš počen. Novi originalni deli so pa predragi , da bi se spuščal v to.
Glede vode je pa praktično nemogoče , da bi prišla v cilinder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

bbbbbb2015 ::

davorkat je izjavil:

Zdravo,

doma imam 4 taktno samohodno kosilnico z motorjem Briggs & Stratton 950.

Kosilnice ne morem zagnati, ko sem jo nazadnje uporabljal je delala brez težav, zdaj pa ne morem potegnit vrvice za vžig (kot da bi se zagozdila).

Snel sem pokrov in zgleda vse OK in zgleda vse OK (vrvica ni nikjer zagozdena, nič ni sneto), potem sem obražal nož in cca en krog se obrača brez težav, nato se ustavi. S silo se ga da premaknit naprej nato znova en krog brez težav nato malo spet stežka in znova lepo naprej...

Ima mogoče kdo kako idejo ?

Lep pozdrav,

Davor


Več stvari je lahko narobe. Najprej ugotovi, če se motor vrti brez težav. Odviješ svečko, da motor nima kompresije, ter poskušaš zagnati motor.
Če se motor gladko zažene tr-r-r-r-r-r, potem priviješ svečko nazaj in motor poskušaš zagnati.

Ene kosilnice so samohodne. Morda je sklopka blokirala. Potem dvigni zadnja kolesa, daj svečko ven in ga tako zaženi. Če se kolesa premaknejo, je sklopka blokirana. Potem je potrebno videti jeklenicoin sklopko, če je kje korozija.

Če pa motor ne steče gladko, pa ni druge, da gre motor na servis. Ker četudi ga (morda) zaženeš, bo prišlo do loma.
Lahko je prišla voda v cilinder, pa je zarjavel na obročkih. Lahko so zarjavela ležišča ventilov. Lahko je voda v olju in je cel korodiran.

Razdreti ga bo treba. To odneseš mojstru za kosilnice in motorne žage,da motor razdre in vidi, kaj je na stvari.

V grobem, ni pa to tak problem. Moj mojster je zamenjal gred in ležaje in ojnico, ker je kosilnica zadela ob plastičen pokrov od vodovoda in je nož zabilo v plastiko in zvilo gred. Niti ni stalo ne vem koliko.

BRBR ::


Kosilnice ne morem zagnati, ko sem jo nazadnje uporabljal je delala brez težav, zdaj pa ne morem potegnit vrvice za vžig (kot da bi se zagozdila).

Snel sem pokrov in zgleda vse OK in zgleda vse OK (vrvica ni nikjer zagozdena, nič ni sneto), potem sem obražal nož in cca en krog se obrača brez težav, nato se ustavi. S silo se ga da premaknit naprej nato znova en krog brez težav nato malo spet stežka in znova lepo naprej...



Drugo odstavek je verjetno OK, kompresija pač.

Prvi - vžigalana naprava je zanič,tudi če zgleda OK. Enkrat sem za podobno zadevo kupil novo, bila je za natanko 2x potegnit, nisem se poglabljal, v glavnem namesto da bi pri vžigu prekinilo je sunkovito potegnilo vrvico nazaj in zjebalo vžigalno napravo. Vrgel sem v kanto (cel pokrov z vžigalno napravo) in v 10 minutah rešil po kmečki logiki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
39569777 (930) toyotarav4
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118583 (3414) ssitcm
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537596 (8806) m3k
»

Kosilnica na nitko nikakor ne vžge

Oddelek: Na cesti
102618 (2486) IL_DIAVOLO
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212679 (4898) PrimozR

Več podobnih tem