» »

Formula 1 2022

Formula 1 2022

««
75 / 99
»»

codeMonkey ::

Alonso je imel realno moznost samo za dva (potencialna) naslova vec IMO.

Predvsem je zavozil stvari v McLarnu, ki pa je bil v osnovi najboljsi mozni prestop. Pa se je 2007 prevec ukvarjal s polozajem v ekipi in groznjami, ter na koncu z Lewisom podaril naslov Raikkonenu. Druga moznost bi bilo ze naslednje leto, ko je bil Lewis prvak, ampak Alonso je moral stran zaradi grozenj v zadevi spygate. To bi bila pa nekako zadnja realna sansa, ker Brawn, Red Bull in Mercedes so bili itak tezko dosegljivi.

Zgodovina sprememb…

no comment ::

billy je izjavil:

A ni bil lujz z mclarnom, takrat ko mu je glock šenkal zadni ovinek v braziliji? al je takrat še bil alonso tam?

Ja. To je to, leto 2008. Leta 2007, ko je Alonso še bil v McLarnu, je bil McLaren WCC*. Po letu 2007 ni bil (nikoli) več.

Zato me zanima o katerih preporodih moštev po Alonsovem odhodu je govora.


* po osvojenih točkah na dirkah, uradno je sicer WCC 2007 bil Ferrari, ker so McLarnu za zeleno mizo odvzeli vse točke

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

no comment je izjavil:

PrimozR je izjavil:


Ampak pod črto itak žanješ, kar seješ. Ni nujno, da če bi v določenem moštvu Alonso ostal, da na dolgi rok ne bi bilo nič, da je do preobrata prišlo ravno zaradi njegovega odhoda.

Katera vsa moštva so postala konstruktorski ali pa dirkaški prvak po Alonsovem odhodu?

Lahko našteješ tudi samo eno moštvo, da ne boš predolgo tipkal... ;)

Nobeno. Ampak ni treba, da se moštvo osvoji katerikoli naslov, da lahko rečeš, da se je performance izboljšal. Ker izboljšal se je performance Ferrarija (večinoma na račun boljšega motorja, Vettel je eno leto kar dobro konkuriral Mercedesu) in McLarna (na račun menjave motorja, spoznanja, da bluzijo in posledičnega preobrata moštva).

Zdaj, koliko so ti preobrati povezani z Alonsovim odhodom ne bomo vedeli nikoli, ker nimamo A/B testiranja. Verjetno neke povezave ni, ampak kaj pa veš... Mogoče pa :)

springfield ::

Lahko tudi obrnes, da McLarna ni bilo nikjer 2006, 2007 so se pa borili za naslov :)

PrimozR ::

Pa 2003 tudi. Pa pobrali 98. in 99. Tako da ne vem točno, kako bi obrnil tako.

codeMonkey je izjavil:

Alonso je imel realno moznost samo za dva (potencialna) naslova vec IMO.

Predvsem je zavozil stvari v McLarnu, ki pa je bil v osnovi najboljsi mozni prestop. Pa se je 2007 prevec ukvarjal s polozajem v ekipi in groznjami, ter na koncu z Lewisom podaril naslov Raikkonenu. Druga moznost bi bilo ze naslednje leto, ko je bil Lewis prvak, ampak Alonso je moral stran zaradi grozenj v zadevi spygate. To bi bila pa nekako zadnja realna sansa, ker Brawn, Red Bull in Mercedes so bili itak tezko dosegljivi.

Eeeeem... Petrov much? 2012 Brazil stare much?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

springfield ::

Ti si zacel, da so ekipe boljse performale, ko je Alonso odsel. Ne vem sicer kaj ima McLaren 98, 99 in 2003 z njim, ampak ajde.

ripmork ::

Alpine danes obelodanil, da bo zanje vozil Piastri. Then this happens, lol :D

PrimozR ::

springfield je izjavil:

Ti si zacel, da so ekipe boljse performale, ko je Alonso odsel. Ne vem sicer kaj ima McLaren 98, 99 in 2003 z njim, ampak ajde.

Mclaren 98, 99 in 2003 z Alonsom nima nič, razen tega, da so se borili za naslov, tako kot 2006 in 2007.

Kako so ekipe bolje performale, ko je odšel, sem pa menda precej jasno naštel.

b3D_950 ::

ripmork je izjavil:

Alpine danes obelodanil, da bo zanje vozil Piastri. Then this happens, lol :D





ha
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

codeMonkey ::

PrimozR je izjavil:

Eeeeem... Petrov much? 2012 Brazil stare much?


Uf, saj res, tole sem cisto pozabil (res je blo bolj svoh s spremljanjem v teh letih). Vseeno pa je bil v dobri ekipi, tako da spet mu ni za ocitati zgresenih prestopov. McLaren iz Renaulta je bilo optimalno. Potem Ferrari iz Renaulta, 0glede na realno stanje, spet optimum. Potem pa smo ze pri dobi Mercedesa.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

b3D_950 je izjavil:

ripmork je izjavil:

Alpine danes obelodanil, da bo zanje vozil Piastri. Then this happens, lol :D





ha


Pa ni vrag, da ne bo točno tkole izgledal 2023 rooster :D
Zadnje dni se že šušlja o odhodu Ricciarda, Gaslya, Schumacherja... pogosto se pol kar marsikaj uresniči.

PrimozR ::

codeMonkey je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Eeeeem... Petrov much? 2012 Brazil stare much?


Uf, saj res, tole sem cisto pozabil (res je blo bolj svoh s spremljanjem v teh letih). Vseeno pa je bil v dobri ekipi, tako da spet mu ni za ocitati zgresenih prestopov.

Ferrari je bil realno v tistih letih kanta in Alonsova vožnja ga je prinesla na rob naslova. Je pa pobegnil prehitro, ker je bil Ferrari par sezon kasneje precej močnejši. Morda bi Alonso premagal Hamiltona takrat, ko se je Vettlu zalomilo. Malo verjetno, ker je imel Mercedes verjetno še nekaj rezerve, ampak kaj pa vemo :)

Ericssonov roster je pa kar WTF :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Skyman ::

Eni so govorili da naj bi prisel v alpine rikardo.Tole za piastrija bo kr drzalo mislim da bo sel k mclarnu.Vsi bezijo od alpine.

PrimozR ::

Ricci je od Alpina pobegnil pred dvema letoma...

springfield ::

PrimozR je izjavil:

springfield je izjavil:

Ti si zacel, da so ekipe boljse performale, ko je Alonso odsel. Ne vem sicer kaj ima McLaren 98, 99 in 2003 z njim, ampak ajde.

Mclaren 98, 99 in 2003 z Alonsom nima nič, razen tega, da so se borili za naslov, tako kot 2006 in 2007.

Kako so ekipe bolje performale, ko je odšel, sem pa menda precej jasno naštel.

2006 bos pa moral malo osvezit spomin ;)

Skyman ::

PrimozR je izjavil:

Ricci je od Alpina pobegnil pred dvema letoma...


Od renaulta :)) pa res šalo na stran.Sem bral pa sedaj cisto tocno ne vem kje da naj bi šel nazaj.Tudi sam dvomim da bo kaksen bolsi sedez dobil prej haasa.

PrimozR ::

springfield je izjavil:

PrimozR je izjavil:

springfield je izjavil:

Ti si zacel, da so ekipe boljse performale, ko je Alonso odsel. Ne vem sicer kaj ima McLaren 98, 99 in 2003 z njim, ampak ajde.

Mclaren 98, 99 in 2003 z Alonsom nima nič, razen tega, da so se borili za naslov, tako kot 2006 in 2007.

Kako so ekipe bolje performale, ko je odšel, sem pa menda precej jasno naštel.

2006 bos pa moral malo osvezit spomin ;)

Sem samo iz tvojega posta potegnil letnice. V bistvu mi je vseeno, kje so bili 2006, dejstvo je, da so se za naslov borili tudi pred Alonsom. Kar je v nasprotju s tvojim nasprotovanjem mojim postom.

Vse skupaj je pa itak offtopic.

springfield ::

V tvoji teoriji je ena luknja...Renault, njim definitivno ni slo boljse po njegovem odhodu :)
Se pa strinjam, da je sprejel kar nekaj odlocitev, ki so izkazale za napacne. Malo me spominja na Buttona, dokler se mu ni posrecilo s Hondo/Brawnom, le da Button ni bil niti pol tolko zaj...n kot Alonso.

ripmork ::

PrimozR je izjavil:

Ferrari je bil realno v tistih letih kanta in Alonsova vožnja ga je prinesla na rob naslova. Je pa pobegnil prehitro, ker je bil Ferrari par sezon kasneje precej močnejši. Morda bi Alonso premagal Hamiltona takrat, ko se je Vettlu zalomilo. Malo verjetno, ker je imel Mercedes verjetno še nekaj rezerve, ampak kaj pa vemo :)

Jp, še Montezemolo in Domenicalli sta po odhodu Alonsa iz f1 v 2018 priznala, da je bila njihova vpletenost v boj za naslove 2010 in 2012 precej zasluga španca. Vsekakor bi bolje naredil če bi ostal, čeprav bi verjetno Merc takrat res samo še malo bojl pipico odvil (pa ostal spredaj) :D

Po odhodu Alonsa v AM zasledil tole (fake) sam kdo ve... silly season se je šele dobro začel, pustmo se presenetit :))

billy ::

Vettla naslednjo sezono sigurno ne bo v F1, potem pa kaj vemo, odvisno kako bo pogrešal dirkanja. Težko si predstvljam da bi tak kaliber kar odložil čelado, čeprav ne bi bil prvi ki čez noč to naredi...

b3D_950 ::

ripmork je izjavil:


Po odhodu Alonsa v AM zasledil tole (fake) sam kdo ve... silly season se je šele dobro začel, pustmo se presenetit :))



Gre za fake profil, namesto 1 je uporabljena črka I ali l.

AlpineF1Team
AlpineFITeam
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

ripmork ::

b3D_950 je izjavil:

Gre za fake profil, namesto 1 je uporabljena črka I ali l.

AlpineF1Team
AlpineFITeam

Jp :) v ponedeljek zvečer skoraj s stola padel. Se mi je zdelo tako neverjetno, da sem moral it preverjat (zelo malo sledilcev, črka v imenu) pa je bilo potem hitro jasno.
Bi bilo pa res divje, če bi bilo res :))

PrimozR ::

Tilen88 ::

billy ::

Mogoče je alonso to vse že vedel in zato popihal... ?

AtaŠtumf ::

Zabavna silly season.

Tukaj sta Aston Martin in McLaren lepo izigrala Alpine, sploh datum objave Alonsa v Aston Martin je zanimiv, en dan zatem, ko je baje Piastriju potekla pogodba z Alpine.

Bo pa še bolj zabavno spremljati pravno bitko med Piastrijem in Alpine, sploh v primeru, da Alpine zmaga in bo moral Piastri voziti za njih... :D
#SlovenijaPrva #SLOVEenianLivesMatter #SlavaGasilcem

billy ::

Očitno se je mali zajebal oz ima nesposobnega managerja?

no comment ::

Alex ima smisel za humor ;)

no comment ::

Me pa zanima, če bo smisel za humor na hitro moral najti tudi Piastri. Ponujen F1 sedež navadno hitro sprejmeš in ne čakaš na nekaj kar ti je sicer obljubljeno, ni pa 100% fix. Ker to se v F1 hitro obrne...

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Saj ga je zelo verjetno sprejel, samo ne pri Alpine.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Ta puba ima sigurno nekje nekaj dogovorjeno, ali pa ga čaka sedež. In glede na to, da se riki pogovarja s 4-imi ekipami...

codeMonkey ::

Ce ne bi bilo 100%, bi izjavo lahko podal brez zadnjega stavka in pustil stvari le pri tem, da pogodba se ni podpisana z njegove strani. Tako je pa zakljucil vse skupaj s tem, da ne bo vozil za Alpine.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Skyman ::

Fake or real news;((
Revealed: Piastri to replace Ricciardo at McLaren in 2023

https://racingnews365.com/revealed-pias...

Tilen88 ::

Jaz sem bral, da je binotto na tankem ledu in zna letet.

PrimozR ::

To se govori že dolgo. Je pa vprašanje, kako smiselno je pa če imajo dobro zamenjavo. Čeprav je v začetku kazalo slabo (ker je relativno dober tehnik, ne nujno vodja), se mi zdi, da se je kar dobro znašel, gledano pod črto. Šepa zanesljivost, kar je bilo narejeno namenoma, predvsem pa strategija/taktika.

Skyman ::

Tilen88 je izjavil:

Jaz sem bral, da je binotto na tankem ledu in zna letet.

On bi ze 2 let nazaj moral biti samo v tovarni in pika.Za na dirke bi moral biti drugi clovek.Tudi pri RBR ni newey VSE imajo njega ter hornerja! prav tako Mercedez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

ginekk ::

Zdaj se bo vrnil "šarmer" Arrivabene. Baje je bilo njegovo vodenje ful kolerično.

Samo resno, a ne morejo kakega tujca šefa pripeljat, da bo naredil malo distance in reda.

Skyman ::

On je bolj mafiozo ariivabene :)).Ma on je pri Juventusu športni direktor, ki je izvršni direktor italijanskega nogometnega kluba Juventus.Tudi Juventusu ne gre nekaj dobro :))

These F1 games are too realistic ?
https://www.reddit.com/r/formuladank/co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Tilen88 ::

BT52 ::

Binotto "car is sometimes very good and sometimes very shit" LMAO

Ferrari samo rabi dve vodji, Binnotto ima ravojni oddelek prek. Drug nek tujec pa športni oddelek na progi.

Pa celotni upgrade softwarea in delovanje dela na progi. Mogoče celo vzamejo Wheatlya iz RBja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BT52 ()

b3D_950 ::

Wolff has "approved" Alonso move to Aston Martin, as if Hamilton retires at the end of 2023, Wolff would like a driver like Fernando alongside George Russell.


:P
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

BT52 ::


Sick! Se vidi, da so pri Ducatiju in Aprilliji povabili kr neki F1 inženirjev v vrste. LOL nice

Tilen88 ::

Še kdo spremlja dramico okrog piastrija in vseh teh monad ? :D

broken/link ::

ja, jaz spremljam.
se mi zdi, da se mu dela malo krivica. na kratko zakaj:
Celo sezono je še Otmar poudarjal, da pri Alpineu nimajo placa zanj, da mu poskušajo poiskat sedež itd. kar je pomenilo, da verjetno tudi fant sam išče sedež.
in fant je očitno dobil pri McLarenu in očitno tudi podpisal (FIA preverjala 2 pogodbi, če sta legalni).
pol pa se zgodi Alonso in pride Alpine ven z izjavo "ja, piastri bo dirkal za Alpine naslednje leto", očitno nič zmenjeno z dirkačem.
mediji pa ga prikazujejo, kot da je zavrnil sedež pri Alpine-u.

Zgodovina sprememb…

billy ::

Fante je kriv tega, da se je javno izprsil s tistim tvitom...mislim ja kdo pa misli da je...zdaj pač naj suffer.

weasel ::

Tisto je bil samo odgovor na Alpine-ov tvit, ko so ga ze kar na silo predstavili, kot njihovega za naslednje leto. Cisto upravicen tvit.

ripmork ::

Fante bi lahko mal bolj diplomatsko napisal tvit, glede na to, da je Alpine že kar nekaj denarja zmetal vanj (in bo verjetno plačeval odškodnino, če bo vozil za drugo ekipo).

Kolikor razumem, mu je Alpine za 2023 rihtal začasen zic pri Williamsu, hkrati je pa mulc naskrivaj še druge variante na lastno pest iskal (čeprav je v bistvu član akademije Alpine).

driver_x ::

Če je Alpine vanj res zmetal toliko denarja in si pri tem ni priskrbel ustreznih pogodb, potem so amaterji. Če je pa Piastri kakšna določila kršil pa se zna zgoditi, da ne bo vozil nikjer.

b3D_950 je izjavil:

Wolff has "approved" Alonso move to Aston Martin, as if Hamilton retires at the end of 2023, Wolff would like a driver like Fernando alongside George Russell.


:P


To je rekel zaradi tega, da se Lewis ne bi slučajno upokojil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

broken/link ::

ripmork je izjavil:

Fante bi lahko mal bolj diplomatsko napisal tvit, glede na to, da je Alpine že kar nekaj denarja zmetal vanj (in bo verjetno plačeval odškodnino, če bo vozil za drugo ekipo).

Kolikor razumem, mu je Alpine za 2023 rihtal začasen zic pri Williamsu, hkrati je pa mulc naskrivaj še druge variante na lastno pest iskal (čeprav je v bistvu član akademije Alpine).


Da si je Piastri tudi sam iskal sedež je pametno, ker vsi vemo, kako težko je dobit sedež v F1. Ker zelo lahko bi prišli do situacije, da se Alpine z Williamsom ne bi uspel dogovorit, in Piastri še eno sezono več ne bi dirkal. Piastri je po podatkih na wikiju prišel v Alpine akademijo leta 2020. In že lani ni dirkal, in tudi letos je kazalo na to, da bo ponovno prišlo do situacije, ko mu Alpine ni sposobn zagotovit sedeža. In če jih Alonso je bi i-u-i-u, ga v Alpine moštvu tudi za 2023 ne bi imel. Drugje pa vprašanje. v Williamsu vemo, da talent ni dovolj, da dobiš sedež pri njih.

Glede pogodbe pa RacingNews365.com poroča:

Our information has it that McLaren's contract with Piastri was signed last Saturday during the Hungarian Grand Prix, ahead of a mooted (by others) deadline of July 31, 2022, then immediately lodged with the CRB, which accepted the agreement as is standard procedure unless conflicts exist. Our sources are adamant that no 2023 Alpine-Piastri contract was in place, only a vague (and expired) option clause in his 2022 deal.

Significantly, Alpine was not informed of said acceptance, simply because there were no conflicts. Australian sources are equally adamant that Daniel Ricciardo has been informed of his de-hiring, and that a soft landing is being sought for him.
««
75 / 99
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2021 (strani: 1 2 3 4136 137 138 139 )

Oddelek: Na cesti
6916432014 (200013) BT52
»

Formula 1 2020 (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2375201943 (122335) ripmork
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616181501 (116061)          
»

Formula 1 2016 (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Na cesti
1975229176 (143103) kosta

Več podobnih tem