» »

Pomivalni stroj Bosch - popravilo

Pomivalni stroj Bosch - popravilo

lejko0 ::

Imam 3-leta star pomivalni stroj Bosch SMV46KX01E, ki se včasih ne prižge (display in stroj sta mrtva in izbira programa niti ni možna). Nekaj zapiranj in odpiranj vrat pozneje lahko stroj zopet deluje. Ko ekran enkrat deluje, bo po izbiri programa opral do konca brez izkapljanj (dokaj logično)

Danes sem malo pogooglal kaj bi to lahko bilo, a je večina problemov povezana z zagonom programa pranja ne pa prižiganjem ekrana/stroja.

Potem sem malo premikal stroj (1 cm ven in noter), kolikor dopušča pritrditev in zaenkrat opažam, da v kolikor je stroj potisnjen proti steni deluje, v nasprotnem primeru pa se izklaplja (lahko, da je vse skupaj naključje, a se je enako pokazalo vsaj 3x). Ko zadeva enkrat pere, se ne izklaplja v nobenem primeru.

Je lahko izklapljanje torej povezano s pozicijo stroja ali imam neko težavo za pomivalcem (el. priklop) in je najbolje, da demontiram... Tretja opcija je elektronika v stroju.

Ker sem pri gradnji hiše imel v mislih 1000 in 1 stvar, seveda nisem podaljšal Boscheve garancije iz 2eh na 10 let :)
  • spremenilo: lejko0 ()

beer2peer ::

Slab stik pri napajalnem kablu (lahko, da je kakšna žička v kablu prelomljena oz. nima dobrega stika pri dozi, kjer so žice povezane na terminalih) ali pa je v okvari katero od stikal, jaz bi rekel, da tisto, ki preverja ali so vrata zaprta (door latch). Sicer pa mislim, da bi po 3 letih moral bit stroj še vedno v garanciji ali je to samo pri pralnih strojih?

iz googla:

Your door latch or latch switch might also be broken. If the latch breaks, then the door won't be able to click and hold itself closed anymore, which means the dishwasher cannot start and run safely. You'll need to replace the door latch and possibly also the switch.20 Apr 2020

Zgodovina sprememb…

lejko0 ::

Hvala. Bom pogledal, kako zgleda zadeva za strojem.

2 leti baje, vsaj tako mi piše v navodilih. Oz 10 let, če bi izpolnil nek boschev online obrazec v roku 8 tednov po nakupu (pozabil).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16041219 (428) hulahup
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12016274 (1160) hazlhof
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358156158 (4410) IL_DIAVOLO
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8323132 (12033) starfotr
»

Par problemčkov (sinhronizacija, if stavek)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131934 (1798) Zzzzzzz

Več podobnih tem