» »

Termalna kamera - kje dobiti?

Termalna kamera - kje dobiti?

IWLT ::

Zdravo,

v hiši sem na lovu za toplotnimi mostovi in potencialnimi mesti, kjer bi se lahko nabirala vlaga ali celo plesen. Ugotavljam, da bi mi pri tem zelo prav prišla termalna kamera. Ima kdo idejo, kje se da kaj takega izposoditi? Gledam, pa so načeloma kar drage, če bi hotel imeti svojo.

Hvala!
  • spremenilo: IWLT ()

Anney ::

Lidl je ponujal svojo za pod stotaka. Sory zamešal sem, nočna je.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MadMax ::

Lokalni gasilci oz. najbližji PGD ki jo imajo?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

floyd1 ::

Ravno čisto vsak PGD je po mojem še vedno nima, se pa splača vprašat. Kakih 5 let nazaj sem spraševal in jih še niso imeli, mogoče se je stanje že izboljšalo. So pa res imeli neko cenovno precej ugodno varianto enkrat v Lidlu/Hoferju.

IWLT, svojo je brez veze kupovat, ker potem to obleži v predalu. Izolacijsko fasado že imaš in gre samo za kontrolo?

Nam so v bloku naredili profi termovizijo, ko je bila narejena fasada, in je bilo kar solidno - nad mojimi pričakovanji. Fajn je, da dobiš potditev, da je OK kar si plačal. Če pa greš v detajle, si boš pa samo spanec krajšal. Vedno je lahko še boljše narejeno. Ampak potem bi moral delat sam.

starfotr ::

Jaz sem jo enemu forumašu tu gor posodil. Sedaj je nimam več, bi jo pa lahko dobil.

IWLT ::

floyd1 je izjavil:

Ravno čisto vsak PGD je po mojem še vedno nima, se pa splača vprašat. Kakih 5 let nazaj sem spraševal in jih še niso imeli, mogoče se je stanje že izboljšalo. So pa res imeli neko cenovno precej ugodno varianto enkrat v Lidlu/Hoferju.

IWLT, svojo je brez veze kupovat, ker potem to obleži v predalu. Izolacijsko fasado že imaš in gre samo za kontrolo?

Nam so v bloku naredili profi termovizijo, ko je bila narejena fasada, in je bilo kar solidno - nad mojimi pričakovanji. Fajn je, da dobiš potditev, da je OK kar si plačal. Če pa greš v detajle, si boš pa samo spanec krajšal. Vedno je lahko še boljše narejeno. Ampak potem bi moral delat sam.


Ne, izolacijske fasade sploh še ni (pred kratkim renovirana stara hiša) in je težava v kotih, kjer se vidi kondenz po steni. Po nekih mojih meritvah s termometrsko sondo obstaja neka delta T temperaturna razlika v rangu 2-5 stopinj glede na notranji zrak, odvisno kje merim. Za to zimo poskušam kompenzirat z električnim radiatorjem v vsakem kotu, samo se mi zdi, da pretirano ogreva prostor in je potem notri zelo vroče (26-27 stopinj). Skušal sem poregulirati talno gretje, da bi bilo v sobah z dodanimi radiatorji manj, samo niso izvajalci nič označili kateri ventil gre v katero sobo - skratka katastrofa. Tako da sem želel sedaj s termokamero slediti vodu talnega gretja, ker drugače bo to trajalo kakšen teden ali več, da pogruntam kje kaj ogreva. Študiram pa sedaj, če niso morda mali IR panel boljši za ogrevanje točno tistega kota, kjer je toplotni most.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IWLT ()

floyd1 ::

Samo na kratko - ko bo okrog fasada s 15cm (ali več) stiropora, bodo ti problemi izginili. Do takrat pa nič ne postavljaj pred stene, kjer si ugotovil, da kondenzira. Omara na takem mestu pomeni plesen na steni. In zelo težko boš z bolj odprtimi vodi talnega ob stenah lahko rešil ta problem.
Sicer pa talno gretje in stavba brez ovoja ne gresta ravno z roko v roki - običajno so tam tla preveč topla in tudi za zdravje ni OK.

starfotr ::

Namesto ogrevanja kotov, raje namesti ventilatorje v kote. Naj bo 24/7 pretok zraka.

MadMax ::

Nisem rekel da vsak PGD ima, ampak povprašat najbližje ki jo imajo če jo posodijo oz. pride kak njihov član na obisk.
Svojo imet... Ok, se najdejo, zanimiva je bila pred leti Flir E4 za dobrega jurja, pa flashnit na E8 (ki je bila skoraj 8...), pa vseeno...
Je pa pred fasado brez veze to gledat, po zaključenih delih pa spet nima nekega smisla, saj itak ne boš šel nevemkaka popravila delat.
Če bodo fasaderji neki flocarji oz. bo edini kriterij cena itak pozabi na reklamacije.
Poleg tega bi za boljši rezultat moral čimbolj segret hišo ob čim nižji zunanji temperaturi.
Pa še interpretacija rezultatov-moraš vedet kaj je ok in kaj ne. Vsaka malce temnejša lisa pač ni nujno smrtni greh.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

D3m ::

Termo kamere prodaja Tobos Trgovina d.o.o

Oz.

www.1meritev.si
|HP EliteBook|R5 6650U|

A. Smith ::

https://www.mepro.si/flir-c3-x

Mislim, da je tole za fasado gledat več kot dovolj dobro.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kow ::

Kaj pa tista varianta, ko senzor na telefon priklopis? Je primerljivo?

MadMax ::

Ne vem če bi si s temi igračami kaj dosti pomagal...
Flir E4 je bolj kot ne neuporabna za fasado.
S flešanjem na E8 je postala uporabna, še vedno pa se pogreša zoom.

Tele igrače pa so sicer odlične za iskanje npr. slabih spojev v elektriki/energetiki (npr. spoji na varovalkah).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

windigo ::

Za nizkoločljive termalne slike je recimo pol cenejši od FLIR E4 telefon Blackview BV9900 Pro z vgrajenim senzorjem FLIR Lepton 80x60 (z enako ločljivostjo kot E4).

Vesoljc ::

ce poguglas "Izposoja termokamere" se tudi najde kej
recimo:
https://www.inoveks.si/sl/storitve/izpo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

JackOdpirac ::

Tule Flira z 160x120 resolucijo za v USB.
https://groupgets.com/manufacturers/tel...

s1m0n ::

MadMax je izjavil:

Ne vem če bi si s temi igračami kaj dosti pomagal...
Flir E4 je bolj kot ne neuporabna za fasado.
S flešanjem na E8 je postala uporabna, še vedno pa se pogreša zoom.

Tele igrače pa so sicer odlične za iskanje npr. slabih spojev v elektriki/energetiki (npr. spoji na varovalkah).


Bolj se pogreša kak fokus kot pa zoom.

Drugače pa je E4* kar OK za veliko stvari okoli bajte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za izbiro načina gretja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
828833 (5783) Lonsarg
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14242067 (11534) edi123
»

Toplotna črpalka vs. Peč na pelete

Oddelek: Loža
1710114 (9103) WhiteAngel
»

Delilnikih toplote in stroški odčitavanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17338231 (21217) Uporabnix
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382155714 (122538) Zvezdica27

Več podobnih tem