» »

A1 - novo naročniško razmerje na istem naslovu

A1 - novo naročniško razmerje na istem naslovu

Sheteentz ::

Živjo,

7. oktobra mi poteče vezava paketa A1 Kombo S. Tukaj pa vidim, da za nove uporabnike ponujajo A1 Fix net (100/20 na optiki) za prvo leto za 12,49 €/m, nato pa 24,99 €/m. Televizije ali stacionarnega telefona ne rabim.
https://www.a1.si/a1-fix-net

Sam itak ne morem biti novi uporabnik, me pa zanima, ali bi lahko tole speljal takole, da bi po 7. oktobru na istem naslovu uporabniško razmerje sklenila moja žena? So načeloma slučajno kakšne omejitve glede sklepanj novih naročniških razmerij na istem naslovu?

d4vid ::

Ponavadi je pri A1 tako, da ko spremeniš paket, te obravnavajo kot novega naročnika. Vsaj pri meni je bilo do sedaj vedno tako.

quadro933 ::

Ne kompliciraj, pokliči in vprašaj za popust. Jst sm ga tako dobil 14 dni nazaj. Vendar bom z naslednjim tednom zamenjal operaterja, sem že pisal v drugim temah o tem. Sm na kratko, cena je zelo zelo povezana s kvaliteto...

Če je možno,ostani na starih paketih.

Lp

borutz ::

Meni nekaj let nazaj niso hoteli ob ponovni vezavi ponuditi popusta, ker je bilo samo za nove narocnike.
Sem jim poslal odjavo storitev, naslednji dan pa prijavo na nov paket kot nov narocnik
tako je slo cez. so pa cel postopek izpeljali, staro opremo vrnil dobil novo.

vimos ::

tako naredi kot je borut rekel, preverjeno gre cez (sam sprobal pri drugem operaterju)

delavec44 ::

Je pa vseeno neumno plačevati prekinitev in potem spet priključnino. A1 je imel v preteklosti vedno akcije za nove in obstoječe naročnike enake in je bil med bolj fer operaterji. Ne vem zakaj so se morali poslabšati.

quadro933 ::

Če boš odjavil in spet prijavil, boš lahko nekaj časa brez storitev. Pa zakaj hudiča komplicirate, poklič in boš dobil popust

permit ::

Ne najdem možnosti za obstoječe naročnike, naj me kdo popravi:

https://www.a1.si/a1-net-tv

A je kdo od obstoječih uspel dobiti kakšno akcijo?

Likalnik ::

pri telemachu ne gre...se velikokrat pritožujem, da obstoječi uporabniki nimamo nobenih akcij in jim grozim, da bom zamenjal operaterja....ampak do sedaj mi zaradi tega še niso dali bolj ugodnega paketa.
najverjetneje bi bilo pa res tako kot so napisali...se odjaviš in potem prijaviš kot nov uporabnik.....s tem se potem zopet vežeš za dve leti....jaz teh "akcij" več ne porajtam...ko mi film poči spakiram in grem drugam še isti dan.

vimos ::

@Likalnik pri telemachu gre preverjeno. Nerabis niti prej odjavit nicesar, pospravis vso opremo ko pride tehnik delat priklop in potem gres odjavit in vrnit opremo. Najlazje sklenit to z d2d.

trek@s ::

Kaj pa če si na DSL, kjer je v centrali omejeno število paric in ti v vmesnem času nekdo "sune" parico, ki je v čakalni vrsti?:D

Sheteentz ::

Sem bil v poslovalnici. Jutri bom prekinil razmerje, saj mi nočejo dati popusta. Bo pa žena sklenila razmerje na Fix Net, tako pa bova dobila 6 mesecev 50% popusta. Koneckoncev bodo od najinega gospodinjstva še vedno dobili denar od naročnine, so si pa po nepotrebnem dali delati stroškov z menjavo opreme, odjavo razmerja, in prijavo novega razmerja...

Sheteentz ::

Mogoče bom vsake pol leta počel podobno, in bova menjavala razmerja za ta 50% popust :D

delavec44 ::

A zdaj imajo samo še 6 mesecev popust? Prej je bil 12 mesecev 50%.

solatko ::

Likalnik - Pri Telemachu gre na več načinov. Pokličeš in poveš, da si od drugega ponudnika dobil boljšo ponudbo. Čez dan, dva sledi klic iz njihove naročniške službe in jim razložiš kaj bi rad - imam najcenjši paket, na to pa brezplačno dodano - razširjeno TV shemo, net 300/30, stacionarni telefon (ni v uporabi) in 6 mesecev popust 25%. Še isti dan na mail pogodba, podpisana poslana po mailu nazaj in čez pol ure je vse teklo po dogovoru.
Imajo pa po poslovalnicah drugačne možnosti, kot naročilo po netu, tudi pri TM ne dosežeš nič v poslovalnici.
Delo krepa človeka

quadro933 ::

Sheteentz je izjavil:

Sem bil v poslovalnici. Jutri bom prekinil razmerje, saj mi nočejo dati popusta. Bo pa žena sklenila razmerje na Fix Net, tako pa bova dobila 6 mesecev 50% popusta. Koneckoncev bodo od najinega gospodinjstva še vedno dobili denar od naročnine, so si pa po nepotrebnem dali delati stroškov z menjavo opreme, odjavo razmerja, in prijavo novega razmerja...


V poslovalnici ne dosežeš NIČ, še enkrat ... pokliči na A1 informacije, pa kolikokrat ti mormo še povedat.

Na ta način, ki si si ga zamislil boš lahko tudi nekaj časa brez storitev, preverjeno...

Sheteentz ::

Sem včeraj trikrat klical na A1 info, pa mi je vedno vrglo dol povezavo, zato sem se sprehodil do poslovalnice na prešercu. En mesec bom že preživel brez stacionarnega interneta, itak imam na službenem telefonu 20 giga prenosa podatkov. Bom pač več knjig prebral v tem času.

quadro933 ::

kakor hočeš, jst sem ti predlagal, sam sem na isti način prišel do popusta.

lp

solatko ::

Sheteentz - Imaš pa slab telefonski paket, jaz imam za 14€ na še več 80GB.
Delo krepa človeka

Sheteentz ::

Telefonski paket imam takšen kot mi ga ponuja služba. Itak pa nikoli ne pokurim teh 20 giga.

GupeM ::

solatko je izjavil:

Sheteentz - Imaš pa slab telefonski paket, jaz imam za 14€ na še več 80GB.

Slabo. Jaz imam 50 GB za 6,5 € + 1 € za polno LTE hitrost.

solatko ::

GupeM - Seveda je ponudnik izginil.
Delo krepa človeka

Sheteentz ::

Nehajta si merit kurce v moji temi.

Sheteentz ::

Ok, tole je pa zanimiva reč.

Z jutrišnjim dnem prekinem z naročniškim razmerjem (do danes sem imel vezavo). Ker pa sem imel obračunsko obdobje nastavljeno na 6. vsakega meseca, naj bi naročnino plačeval za cel obračunski interval, čeprav bom storitev uporabljal samo 1 dan? Tako mi je operater razložil to stvar.

Kot berem v Moj A1 mi piše res tole: "Obračunski interval traja od 7. dne v mesecu do vključno 6. dne v naslednjem mesecu". Ampak če pa prekinitev naročniškega razmerja vstopi v veljavo jutri, torej 8. v mesecu, potem bo v trenutnem obračunskem intervalu naročniško razmerje trajalo samo en dan. A ni v takih primerih veljavno neko pravilo sorazmernosti, torej da plačaš samo za tolikšno število dni kot storitev dejansko uporabljaš?

GupeM ::

solatko je izjavil:

GupeM - Seveda je ponudnik izginil.

Ne, ni. Samo v pravem trenutku si moral vzeti Bob magični paket, ki je bil 50 % znižan. Nizkocenovci imajo kar pogosto takšne akcije, tako da se mogoče splača malo pogledat po reklamah včasih.

PS: Pa to ni tipična A1/Telekom/Telemach fora, kjer imaš polovično naročnino za eno leto. Tukaj popust ne poteče.

Edit: Zdaj bom nehal smetit temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Boobiz ::

Si izposodim temo, ker je mildly related.

Pri A1 se kot novi naročnik naročil net+tv na optiki, ampak po enem tednu še vedno nimam datuma priklopa. A1 mi pravi, da je krivda na strani Telekoma, da jim še ni sporočil datuma ali nekaj v tem smislu.

Kaj ima Telekom v tem primeru zraven, če je infrastruktura v celoti zrihtana, dobesedno do rj45 vtičnice na steni?
I'm drunk, what's your excuse?

Han ::

TELEkom dejansko aktivira optični priključek...

Boobiz ::

a, tako. sklepam, da se telekom malce nalašč ne zmiga prehitro.
I'm drunk, what's your excuse?

Han ::

Pravilno sklepaš.

solatko ::

Telekom hebe uporabnike drugih operaterjev na njihovi infrastrukturi, od kar ni več monopolist, seveda nekaznovano, saj je še vedno državni in lastnik omrežij, katere je v večini postavila država, torej vsi davkoplačevalci, v ruralnih območjih pa EU.
Kdar se bo to nehalo je odvisno od politike, ki bi končno morala Telekomu odvzeti lastništvo nad infrastrukturo in jih postavit v enako vlogo, kot jo imajo vsi drugi.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563075 (75) MrStein
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168647 (24855) neosonic
»

T2 ja ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6824973 (16047) Vuli
»

Telemach trojček odklop

Oddelek: Omrežja in internet
446170 (5550) XS!D3
»

Simobil 50% popust na mesečno naročnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14217684 (8493) dk02

Več podobnih tem