» »

Kateri wifi AP

Kateri wifi AP

DamijanD ::

Kateri AP priporočate v zadnjem času za ~ 100€?
Je ubiquiti še OK? Npr. unifi-ap-6-lite ali pa unifi-6-long-range-access-point-1 ?

Gapi ::

Ubiquiti je dobra izbira. Mikrotik sicer nima slabih AP točk ampak malo zaostaja za ubiquiti po delovanju in malo težje ga je optimalno nastavt. Ruckus in cisco sta pa tudi že v višjih cenovnih razredih z razlogom .
No person is rich enough,to buy back his past.

Zimonem ::

MikroTik apji so za časom. Ubiquiti ima pa zadnje dve leti konkretne težave z fw.

prowb ::

TP-link omada zadnje case zelo hvalijo in tudi preferirajo pred ubiquty...
Sam sem imel pa v rokah natancno en tak AP in nazalost ne morem kaj pametnega povedat, razen, da je postavitev bila ok in da deluje brez tezav...

p0ki ::

Tp-link tudi jaz gledam in sicer eap235 Wall verzijo, za spodnji stuk, zgoraj pa bi imel stropno ampak kak gledam so te okrogle od tp-linka kr bikaste
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

floyd1 ::

Omada se po mojem težko primerja z ubiquiti glede razširjenosti uporabe - poznam ca. 10 ubiquiti sistemov, ki delujejo tako, da lastniki pozabijo na to, da sploh obstajajo - "it simply works".

Pri ubiquiti pa vseeno pazite na to, kar boste nabavili - svinjsko je od take firme to, da nekatere AP razmeroma hitro vržejo pod EOL in nimajo več supporta. Sem bil precej razočaran. Čisto konkreten problem - nekateri v SLO še naprej veselo prodajajo EOL naprave, ki jih z aktualnim njihovim SW sploh več ne moreš kontrolirat.

Voluharr ::

No pa njihov software za kontrolo tudi postaja čedalje bolj svinski, če nimaš vsega od njih.
Če potrebuješ samo za en al dva APja brez upravljanja mogoče še Edimax.
Čeprav so Mikrotiki malo za časom, zadnje čase vseeno raje vzamem Mikrotika, kakor Ubiquiti.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

p0ki ::

Kaj pa AP ki podpira več vlanov?
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

mn ::

Jaz se tudi odločam za TP-Link Omada sistem.

Me pa zanima ali se v realnosti izplača še 50 EUR doplačati na wifi 6 kompatibilnost v primerjavi z AC?

REcimo EAP 225:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...

ali EAP 610:

https://www.amazon.de/-/en/EAP610/dp/B0...

Zimonem ::

Kake velike razlike vbpraksi ne bo, razen, če je spekter precej zaseden.

DamijanD ::

Voluharr je izjavil:

Čeprav so Mikrotiki malo za časom, zadnje čase vseeno raje vzamem Mikrotika, kakor Ubiquiti.

A pa AP od Mikrotika delo bolje kot Wifi, ki je direktno na ruterju - ker z njim imam nekaj težav?

TOP ::

Jaz mam od ubiquit in moram reč,da sem pred tem probal kar nekaj AP sam tale pa lahk rečem da dela in sploh ne vem,da ga imam.

Bakunin ::

Na firmi cca 150 MikroTik AP na eni lokaciji z cap-mgmt. Dela bp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63151191038 (54) mat_ko
»

Nasvet pri domači mreži (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
869152 (5007) seminal
»

Kako pravilno urediti domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
495002 (3351) tiborrr
»

Network switch (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6015224 (13140) Poldi112
»

Mikrotik vs Ubiquiti (za domače omrežje)

Oddelek: Omrežja in internet
101917 (1457) NoName

Več podobnih tem