» »

Telemach trojček odklop

Telemach trojček odklop

margarer3 ::

Pozdravljeni!
Tri leta smo bili na telemach trojček optika, zdaj so spet poslali obvestilo o podražitvi, v bistvu me ni motilo, ker tud dajo hitrejši internet.
Ampak že dolgo me moti, ker so težko dosegljivi ko imaš problem, in dostikrat je bilo kaj narobe. Spletna stran jim je tud bedna, nobenih informacij ampak moraš kar brskat da kaj zveš.
Odločim se menjat paket na tega eon ultra, ker je cena ista kot zdaj z boljšo ponudbo. In kličem v center, se gospa oglasi. Vprašam kako je z menjavo, pravi da ni stroškov za menjavo paketa. Ampak naj raje grem v njihov center da bodo hitreje uredili. Ok pridem tja, povem da bi menjala paket, a zelo bahaški gospod tamle mi razloži da je menjava paketa 50EUR, jezna sem bila predvsem zaradi napačnih informacij, kar ni prvič. Na spletu ni nikjer napisano? Morebit nisem najdla, pa je? V glavnem sem se odločila za prekinitev razmerja. Tako da bodo po Zek-u, zaradi zvišanja cene izklopili oplnoči brez stroškov. Upam ker, pri njih nikol ne veš. Sedaj me zanima, kam naj grem? Cena do 50EUR. Kakšne izkušnje imate z operaterji? Hvala lp
  • spremenilo: margarer3 ()

Han ::

Če želiš pri Telemachu z dražjega na cenejši paket, menjavo plačaš. Za konkurenco imaš namenske teme - malo pobrskaj... Trenutno je najcenejši A1 - Kombo paketi so do 31.1.2019 ob dveletni vezavi cenovno najbolj ugodni.

margarer3 ::

Zakaj sem kura?

Han je izjavil:

Če želiš pri Telemachu z dražjega na cenejši paket, menjavo plačaš. Za konkurenco imaš namenske teme - malo pobrskaj... Trenutno je najcenejši A1 - Kombo paketi so do 31.1.2019 ob dveletni vezavi cenovno najbolj ugodni.

Ja, le tist kar piše ni včasih tako, zato sem pisala za izkušnje. Bom pobrskala, ok

Itak sm že večkrat bila na tem, da grem stran. Sita sm jih8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: margarer3 ()

ssokec ::

Odpoveš razmerje zaradi podražitve, vrneš morebitno njihovo opremo v poslovalnico, nato pa skleneš pri njih novo razmerje (mislim da novi naročniki nimajo stroška priklopa).
Torej privarčuješ 50 EUR in njim daš dodatno delo, kar se tiče papirologijo.
PS preveri ali je priklop res brezplačen?

Lp

Dimnik ::

Haha dobra....samo ne gre tako, po pol leta se smatra kot nov naročnik...

margarer3 ::

ssokec je izjavil:

Odpoveš razmerje zaradi podražitve, vrneš morebitno njihovo opremo v poslovalnico, nato pa skleneš pri njih novo razmerje (mislim da novi naročniki nimajo stroška priklopa).
Torej privarčuješ 50 EUR in njim daš dodatno delo, kar se tiče papirologijo.
PS preveri ali je priklop res brezplačen?

Lp


Dobra :)

starfotr ::

margarer3 je izjavil:

Zakaj sem kura?

Han je izjavil:

Če želiš pri Telemachu z dražjega na cenejši paket, menjavo plačaš. Za konkurenco imaš namenske teme - malo pobrskaj... Trenutno je najcenejši A1 - Kombo paketi so do 31.1.2019 ob dveletni vezavi cenovno najbolj ugodni.

Ja, le tist kar piše ni včasih tako, zato sem pisala za izkušnje. Bom pobrskala, ok

Itak sm že večkrat bila na tem, da grem stran. Sita sm jih8-)


In kaj sedaj, boš brez neta? Misliš, da te bo nov ponudnik danes popoldne priklopil?

margarer3 ::

Se ne sekiram imam mobi pr njih, največ in 80 gb, ampak brez se tud da preživet ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: margarer3 ()

Han ::

Dimnik je izjavil:

Haha dobra....samo ne gre tako, po pol leta se smatra kot nov naročnik...
Po treh mesecih pa res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Gagarin ::

Menjaš na moža, ženo, partnerja... Naslov je lahko isti, naročnik pa drug, pa deluje. In tako vsaki dve leti na ugodnost za novega naročnika - prišparaš veliko. Preverjeno laufa (sosed dela tako).

Mare2 ::

Han je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Haha dobra....samo ne gre tako, po pol leta se smatra kot nov naročnik...
Po treh mesecih pa res.


Si pač 3 mesece frej. :)

misek ::

Gagarin je izjavil:

Menjaš na moža, ženo, partnerja... Naslov je lahko isti, naročnik pa drug, pa deluje. In tako vsaki dve leti na ugodnost za novega naročnika - prišparaš veliko. Preverjeno laufa (sosed dela tako).
Morda enim deluje. Pri meni pa ni. Sicer sem na koncu dobil en manjši popust ampak ne vsega.

Dimnik ::

Gagarin je izjavil:

Menjaš na moža, ženo, partnerja... Naslov je lahko isti, naročnik pa drug, pa deluje. In tako vsaki dve leti na ugodnost za novega naročnika - prišparaš veliko. Preverjeno laufa (sosed dela tako).


Tole ni res, ker se smatra naslov.... Sem osebno povprašal, da bi dal na partnerko, ki ima drug priimer, ampak ne gre, ker je naslov enak....

Han je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Haha dobra....samo ne gre tako, po pol leta se smatra kot nov naročnik...
Po treh mesecih pa res.


V poslovalnici mi je bilo povedano, da po 6 mesecih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Han ::

Citirano iz splošnih pogojev:

Novi naročnik: naročnik na kabelskem priključku (odjemno mesto), ki še nikoli ni bil priključen na storitve Telemach, in naročnik, ki je na obstoječem kabelskem priključku naročniško pogodbo s Telemachom prekinil pred več kot tremi mesci.

Gagarin ::

Dimnik je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Menjaš na moža, ženo, partnerja... Naslov je lahko isti, naročnik pa drug, pa deluje. In tako vsaki dve leti na ugodnost za novega naročnika - prišparaš veliko. Preverjeno laufa (sosed dela tako).


Tole ni res, ker se smatra naslov.... Sem osebno povprašal, da bi dal na partnerko, ki ima drug priimer, ampak ne gre, ker je naslov enak....


Definitivno je res, da vsaj dvema v naši ulici to laufa. Zakaj pri tebi ni šlo ne vem, morbit si preveč spraševal. Edit: je pa res, da mi je rekel da mu to en promoter uredi, da se sam nič ne meni s telemachom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Mare2 ::

margarer3, glede na opisano, nikoli več ne naroči Telemach. :)

Han ::

Verjetno je zelo odvisno, na koga pri Telesmehu naletiš. Meni so prek tehnične podpore po telefonu to ponudili - da nekdo drug iz istega gospodinjstva sklene novo pogodbo...

margarer3 ::

Mare2 je izjavil:

margarer3, glede na opisano, nikoli več ne naroči Telemach. :)


Se strinjam, očitno jim je vseen če zgubijo stranko, dober služijo, stalno neke podražitve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: margarer3 ()

Dimnik ::

Han, očitno je res odvisno na koga naletiš....ma ja, sem gispodični omenil, da bom odjavil in na novo prijavil na partnerko, pa je rekla, da ne gre in komaj po šestih mesecih....no tako me je pač prepričala, da sem pustil kot je.

Han ::

Včasih zaleže, ko jim omeniš, da boš v nasprotnem primeru pač šel h konkurenci...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Kako pa potem to "laufa" pri večstanovanjskih hišah in/ali blokih? Naslov je isti....

Lp

jože

harvey ::

Han je izjavil:

Verjetno je zelo odvisno, na koga pri Telesmehu naletiš. Meni so prek tehnične podpore po telefonu to ponudili - da nekdo drug iz istega gospodinjstva sklene novo pogodbo...

Lahko potrdim, me je klicala neka njihova agentka, da predstavi novo ponudbo za mobilno telefonijo in sem nekaj vprašal in mi enostavno vrže dol telefon.8-O Nisem bil pri volji, da bi se bodel z njimi. Samo odnos komuniciranja s strankami je pa zelo profesionalen...Ker je na našem koncu dostopna optika, razmišljam o prestopu v oranžni tabor. Če ne bo vse skupaj, bolj kot ne, iz dežja pod kap....

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Kako pa potem to "laufa" pri večstanovanjskih hišah in/ali blokih? Naslov je isti....

Lp

jože

Gospodinjstvo, šifra uporabnika, imajo že tako urejeno, da je prav:))
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

specing ::

margarer3 je izjavil:

Sedaj me zanima, kam naj grem? Cena do 50EUR. Kakšne izkušnje imate z operaterji? Hvala lp


Hofer telekom, 15 eur za 200 GB mesečnega interneta brez pogodb(predplačniško).

TV lahko nadomestiš s streamanjem, 1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.

margarer3 ::

Jaz imam vtis, da nekateri njihovi delavci ne delajo nič. Recimo imela sem naročen dodaten paket, ki sem ga po enemu mesecu odjavila po spletu. In ok, nekaj časa smo bili brez. Zadnjič grem na splet gledat, paket spet priklopljen, seveda nismo porajtali, ker so imeli ta novoletni priklop vseh programov. Kličem na center, gospa mi reče da bo urejeno in da ona ne vidi, da smo izklopili.
Drug dan pogledam, še kar paket priklopljen. Seveda sem pop..... in kličem, druga ki se javi pa uredi odklop pol ure za tem. Mal se delajo norca z nas telebajskov.

specing je izjavil:

margarer3 je izjavil:

Sedaj me zanima, kam naj grem? Cena do 50EUR. Kakšne izkušnje imate z operaterji? Hvala lp


Hofer telekom, 15 eur za 200 GB mesečnega interneta brez pogodb(predplačniško).

TV lahko nadomestiš s streamanjem, 1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.


Ja, to ni slabo, ampak tole streamanje? Pa ne vem če bi blo dost, pr nam je tv vedno vklopljen, ko je mož doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: margarer3 ()

Dimnik ::

specing je izjavil:

margarer3 je izjavil:

Sedaj me zanima, kam naj grem? Cena do 50EUR. Kakšne izkušnje imate z operaterji? Hvala lp


Hofer telekom, 15 eur za 200 GB mesečnega interneta brez pogodb(predplačniško).

TV lahko nadomestiš s streamanjem, 1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.


Ja kje imaš eno tv, jaz imam 4 tv-je, pc, 3x mobilna, tako da to odpade

specing ::

margarer3 je izjavil:



Ja, to ni slabo, ampak tole streamanje? Pa ne vem če bi blo dost, pr nam je tv vedno vklopljen, ko je mož doma.


200 GB / 0.2 GB/h = 1000h. Mesec ima največ 744 ur.

misek ::

specing je izjavil:

1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.
Očitno imaš zelo, zelo nizke zahteve kar se tiče kvalitete? :)

margarer3 ::

specing je izjavil:

margarer3 je izjavil:



Ja, to ni slabo, ampak tole streamanje? Pa ne vem če bi blo dost, pr nam je tv vedno vklopljen, ko je mož doma.


200 GB / 0.2 GB/h = 1000h. Mesec ima največ 744 ur.


Dva tv-ja imava, le da sm jaz bolj na računalniku. To verjetno ne bi šlo. Zdaj sem najdla ponudbo od telekoma trojka c, al nekaj tazga. Bomo vidli

Han ::

TELEkom ima le prve 3 mesece nižjo ceno.

margarer3 ::

Han je izjavil:

TELEkom ima le prve 3 mesece nižjo ceno.

Aja? Hm...bo treba še mal pobrskat:|

Han ::

Pa vsak dodatek (npr. TV box) doplačaš...

Gagarin ::

A1 Kombo L (40€)?

margarer3 ::

Noben ni glih brez napak, t2 ima t3 paket, ki se mi tud zdi dost v redu

Gagarin je izjavil:

A1 Kombo L (40€)?

Kombo ne. Ker mobilno rabim paket največ od telemacha. Tega bom obdržala, kombo je pa tudi mobi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: margarer3 ()

Han ::

Kombo si sestaviš po željah. Jaz sem npr. na Kombo M brez televizije in mobilne telefonije in bom plačeval 24 eur/mesec.

margarer3 ::

Han je izjavil:

Kombo si sestaviš po željah. Jaz sem npr. na Kombo M brez televizije in mobilne telefonije in bom plačeval 24 eur/mesec.

To grem pa pogledat

Han ::

Mimogrede, v primeru odpovedi trojčka pri Telemachu boš za njihovo mobilno telefonijo plačevala 2 eur več kot do sedaj.

margarer3 ::

Han je izjavil:

Mimogrede, v primeru odpovedi trojčka pri Telemachu boš za njihovo mobilno telefonijo plačevala 2 eur več kot do sedaj.

To pa vem, mi je že tip v poslovalnici povedal.

Ja kombo L bi bil v redu, le programe moram še preverit

Han ::

Upam, da imaš do stanovanja napeljano optiko ali vsaj zelo dobro bakreno parico, sicer bosta hitrost interneta in kvaliteta TV programov pri konkurenci občutno slabša.

specing ::

misek je izjavil:

specing je izjavil:

1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.
Očitno imaš zelo, zelo nizke zahteve kar se tiče kvalitete? :)


Ni res. V resnici ne gledam TVja, ker imam visoke zahteve kar se tiče kvalitete (vsebine).

margarer3 ::

Han je izjavil:

Upam, da imaš do stanovanja napeljano optiko ali vsaj zelo dobro bakreno parico, sicer bosta hitrost interneta in kvaliteta TV programov pri konkurenci občutno slabša.


Ja, optika je :), sm že naročila KOMBO, evo to je to. Upam da bo v redu, če ne, pa bomo spet menjali. Pozdrav, hvala za nasvete

misek ::

specing je izjavil:

misek je izjavil:

specing je izjavil:

1 ura TV programa standardne kvalitete je cca. 200MB.
Očitno imaš zelo, zelo nizke zahteve kar se tiče kvalitete? :)
Ni res. V resnici ne gledam TVja, ker imam visoke zahteve kar se tiče kvalitete (vsebine).
Kakorkoli, ne piši bedarij. Ker si zgrešil za faktor 10.

specing ::

Bedarij? Faktor 10? Tale stran se strinja z mano: https://www.speedguide.net/faq/what-int...

Faktor 10 je že malce naprej od full HD.

misek ::

HD stream na EON-u je okoli 5 Mb/s. To znese več kot 2 GB/h.
Za 200 MB/h je stream torej 0.5 Mb/s. Me pa res zanima kakšna je slika v tem primeru.

Aja, verjetno gledate TV samo na telefonih in tablicah :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

Han ::

Na današnjih telefonih in tablicah rabiš konkretno boljšo sliko kot FHD, da ni zrnata oziroma skockana... ;)

XS!D3 ::

misek je izjavil:

HD stream na EON-u je okoli 5 Mb/s. To znese več kot 2 GB/h.
Za 200 MB/h je stream torej 0.5 Mb/s. Me pa res zanima kakšna je slika v tem primeru.

Aja, verjetno gledate TV samo na telefonih in tablicah :)

7Mb/s pri max kvaliteti (AUTO) oziroma cca. 3GB na uro. 200GB je že za TV hitro mimo. 200MB/h mora bit precej shitty kvaliteta še za telefon kaj šele na TV.

Meni je začasno špilalo teh 200GB na mesec, ko sem še rihtal flat, že takoj ko sva se vselila, ni bilo za cel mesec, pa se ni nič večjega prenašalo. No poleg tega, da sem imel takoj naslednji mesec, ko nisem doplačal višje LTE hitrosti na HoT, probleme s hitrostjo v večernih urah v tej meri, da se TVja ni dalo gledat (čez dan ali sredi noči je delovalo normalno).

Sedaj ko sem na fibru in laufa daily backup NASa v cloud, 4k streaming in ostali heci, bi prej rabil dnevno kvoto 200GB kot pa mesečno, da bi bilo viable. Pa še to kdaj več prenesem v enem dnevu, ko premetavam podatke sem in tja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563556 (556) MrStein
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24678023 (20428) Tilen
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111047 (7906) Daliborg
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052287 (27626) brez-imenko
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013964 (10181) radmannsdorf

Več podobnih tem